Економіка   Економіка підприємства    Історія економіки    Логістика    Страхування    Цінні папери    Корпоративне управління АудитБухгалтерський облікВинахідництвоЕкологіяЕтика. ЕстетикаІнтелектуальна власністьІсторія   Всесвітня історія    Історія України Культурологія   Культура, мистецтво, суспільство    Культурне співробітництво    Менеджмент в галузі культури    Оперне, балетне мистецтво України    Сучасна українська музика    Українська книга    Українське кіно МаркетингМенеджмент   Контроль і ревізія    Корпоративне управління МистецтвоМовознавствоОподаткуванняПедагогікаПраво   Авторське право    Кримінально-процесуальне право    Адміністративне право    Господарче право    Екологічне право    Конституційне право    Кримінальне право    Криміналістика    Кримінологія    Митне право    Міжнародне право    Правоохоронна діяльність    Сімейне право    Соціальне право    Фінансове право    Цивільне право    Цивільне процесуальне право Політика   Державне управління ФінансиПсихологія   Психологія творчості    Організаційна психологія    Психологія конфлікта    Психологія особистості    Педагогічна психологія    Психологія спорту    Юридична психологія Сільське господарствоФілософія

Екологія


Література по темі:
 
1560665 
631.4(075.8)
П 16

Панас, Ростислав Миколайович. Екологія грунтів [Текст] : навч. посібник / Р.М. Панас. - Львів : Новий Світ-2000, 2019. - 481 с. 

Розкрито суть екології грунтів як сучасної біосферної науки.. Розглянуто основні складові компоненти екології грунтів. Особлива увага звернута на ґрунт як природне тіло. При цьому ж наведено обґрунтований матеріал щодо походження і розвитку ґрунту, його екологічних функцій. У досить об’ємній та ілюстрованій формі в окремих розділах навчального посібника охарактеризовано морфологію, мінералогію грунту, його органічну та неорганічну хімію, фізику, гідрологію ґрунту, а також аерацію , температуру і мікробіологію. На базі теоретичного і наукового аналізу висвітлено родючість грунту як його найбільшу екологічну цінність. Значна увага звернута на ерозію як екологічну небезпеку грунтів На професійному рівні розкрито моніторинг антропогенного забруднення грунтів і шкоди від нього навколишньому природному середовищу. З метою найбільш раціонального і екологічно безпечного використання і охорони грунтів України, наведено грунтово-екологічне районування території України, а також детально охарактеризовано грунти окремих природних зони України, розглянуто заходи щодо їх раціонального використання. Окремі частини і розділи навчального посібника присвячені бонітуванню як основи якісної оцінки ґрунтів і рекультивації порушених земель.

Для студентів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, а також для фахівців державних установ і організацій, які займаються проблемами екології довкілля.