Україна-Русь

Походження назв Української держави та її частин у різні періоди. Формування території, географічні й адміністративні межі в різні періоди. Історичні події.

Українська мова

Формування української мови. Зв’язок із іншими мовами. Походження слів і назв. Історія правопису, правопис у різні періоди. Уроки української мови.

Ми – українці

Формування українського етносу. Національний характер українців. Спільні та відмінні риси українців різних регіонів. Уявлення українців про світ. Вірування, міфологія, символіка. Традиції, народні звичаї, обряди, свята. Народні технології, промисли, господарство, побут, одяг, кухня.

Державні символи України

Державний Прапор України. Державний Герб України. Державний Гімн України. Конституція України.

Культура та мистецтво України

Розвиток культури, літератури та мистецтва в усіх напрямках. Фольклор. Література, книгодрукування. Пісні, театр, образотворчі мистецтва, хореографія, кіно тощо. Здобутки в галузі культури та мистецтва. Музеї, культурні товариства та події.

Видатні українці

Матеріали про окремих видатних діячів української історії, політукуму, громадських діячів, військових, учених, діячів культури, митців тощо.

Розділ «Україніка», започаткований ДОУНБ з травня 2022 року пропонує інформацію про Україну, її народ, його історію, традиції та культуру, розбудову політичної нації, формуванння держави Україна, її видатних діячів. Матеріали про природне, географічне середовище, демографічний, економічний, соціальний, освітній, культурний і науковий потенціал нашої країни, здобутки української нації, її місце у світовому цивілізаційному розвитку.
 
Розділ поділений на кілька основних рубрик, які плануємо наповнювати матеріалами в довільному розташуванні. На початковому етапі розділ наповнюватимемо матеріалами, підготовленими співробітниками та симпатиками бібліотеки, але, сподіваємось, що незабаром до цієї роботи долучаться й інші автори – історики, мово- та літератуознавці, етнографи, журналісти, і не тільки з міста Дніпра й області, а також і з інших місць України. Закликаємо і наших колег – бібліотекарів з інших книгозбірень нашої держави підтримати цей проєкт. Адже так важливо давати необхідну інформацію всім, хто потребує знань про рідну державу, про те, що таке Україна, як виник її народ, що відрізняє українців серед інших націй і що з ними об’єднує. Якими були наші предки і якими маємо бути ми. Як нам розбудовувати свою державу і перетворювати її на багату, сильну, квітучу країну, гідну бути однією з кращих у цьому світі.