Україна-Русь

Походження назв Української держави та її частин у різні періоди. Формування території, географічні й адміністративні межі в різні періоди. Історичні події.

Українська мова та література

Формування української мови. Зв’язок із іншими мовами. Походження слів і назв. Історія правопису, правопис у різні періоди. Уроки української мови. Українська література, її розвиток, видатні письменники та художні твори.

Духовний всесвіт українців

Формування українського етносу. Національний характер українців. Спільні та відмінні риси українців різних регіонів. Уявлення українців про світ. Вірування, міфологія, символіка. Традиції, народні звичаї, обряди, свята. Народні технології, промисли, господарство, побут, одяг, кухня.

Державні символи та знаки України

Державний Прапор України. Державний Герб України. Державний Гімн України. Конституція України. Державні знаки.

Культура та мистецтво України

Розвиток культури та мистецтва. Книгодрукування. Музика, пісні, хореографія. Образотворчі мистецтва. Театр, кіно. Музеї, культурні товариства та події. Фольклор.

Ми - українці

Матеріали про окремих видатних діячів української історії, політукуму, громадських діячів, військових, учених, діячів культури, митців тощо. А також про нас сьогоднішніх – великих і малих.

Україніка в книгах

Найкращі книжки про Україну, її історію, мову, культуру, мистецтво, українців великих і малих.

Розвінчуємо міфи про Україну

Міфи про Україну та їх спростування...

Розділ «Україніка», започаткований ДОУНБ з травня 2022 року пропонує інформацію про Україну, її народ, його історію, традиції та культуру, розбудову політичної нації, формування держави Україна, її видатних діячів. Матеріали про природне, географічне середовище, демографічний, економічний, соціальний, освітній, культурний і науковий потенціал нашої країни, здобутки української нації, її місце у світовому цивілізаційному розвитку.
 
Розділ поділений на кілька основних рубрик, які плануємо наповнювати матеріалами в довільному розташуванні. На початковому етапі розділ наповнюватимемо матеріалами, підготовленими співробітниками та симпатиками бібліотеки, але, сподіваємось, що незабаром до цієї роботи долучаться й інші автори – історики, мово- та літературознавці, етнографи, журналісти, і не тільки з міста Дніпра й області, а також і з інших місць України. Закликаємо і наших колег – бібліотекарів з інших книгозбірень нашої держави підтримати цей проєкт. Адже так важливо давати необхідну інформацію всім, хто потребує знань про рідну державу, про те, що таке Україна, як виник її народ, що відрізняє українців серед інших націй і що з ними об’єднує. Якими були наші предки і якими маємо бути ми. Як нам розбудовувати свою державу і перетворювати її на багату, сильну, квітучу країну, гідну бути однією з кращих у цьому світі.