Новини у сферi культури i мистецтва
Днiпропетровської областi

2023-08-29
У м. Дніпрі в Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відкрито виставку «Війна за Незалежність. Хроніка незламності», присвячену сучасній російсько-українській війні.
2023-08-27
У Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики відбувся благодійний концерт на честь бійців 25-ї окремої повітряно-десантної Січеславської бригади, який організували разом із Фондом сприяння 25-ї бригади та волонтерами. Під час заходу бійцям вручили подарунки.
2023-08-24
Дніпровський академічний театр опери та балету святковим концертом на честь ювілею театру та Дня Незалежності України відкрив 50-й театральний сезон. 
2023-08-24
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького до Дня Незалежності України  відбулися ряд заходів, серед яких: авторська екскурсія «Врятована спадщина. Дякуємо ЗСУ», яку провела для відвідувачів наукова співробітниця відділу археології музею Анна Юрченко, відкрито тематичну міні-виставку та виставку робіт Карини та Аліни Гаєвих «…І на попелі квіти проростуть».
2023-08-23
73-й день народження відзначив відомий письменник і журналіст, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Григорій Джамалович Гусейнов. 
Повнiше
2023-08-23
У Петриківському музеї етнографії, побуту та народно-ужиткового мистецтва до Дня Державного прапора України та Дня Незалежності України відкрито виставку робіт Олени Юхименко «Квітуча. Вільна. Незалежна».
2023-08-23
У Музеї історії міста Кам’янського до Дня Державного прапора України відкрито художню виставку «Творчість єднає», на якій представлено роботи з різних жанрів мистецтва (живопис, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво) як професійних митців, так і аматорів, які об’єднані темою національної ідентичності.
2023-08-23
У м. Дніпрі в Музеї сучасної російсько-української війни представили патріотичну прикрасу «До бою» та однойменну поштову марку. Прикраса «До бою» – це лялька-мотанка з автоматом, автором якої є ювелір, художниця з металу Ірина Губанова.
2023-08-23
23–24 серпня у музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра до Дня Державного прапора України та Дня Незалежності України відбулися кураторські екскурсії виставкою-інсталяцією «Слово на сходах до Перемоги», фотовиставкою «Чорно-біла реальність» і мистецько-літературною виставкою «Ой летіла горлиця через сад». Також для відвідувачів працювала інтерактивна локація в літературно-театральному просторі «Фольклорна листівка».
2023-08-22
У Дніпровському Будинку мистецтв до Дня Незалежності України відкрито фотовиставку «Живи, Україно!», на якій представлено 30 світлин професійних фотомитців і фотолюбителів у різних жанрах.
2023-08-18
На війні загинув колишній актор Дніпровського драматичного молодіжного театру «Віримо!» Олексій Хільський, який з перших днів війни став на захист країни. 
Повнiше
2023-08-18
У м. Дніпрі в Музеї сучасної російсько-української війни відкрито виставку картин Ірини Горденко-Чернікової.
2023-08-18
У м. Дніпрі в Мистецькому провулку відкрито інсталяцію, присвячену французькому художнику та скульптору Самуелю Грановському, який народився в м. Катеринославі.
2023-08-15
У Дніпровському національному академічному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка стартував відкритий фестиваль української драматургії. Протягом шести днів на сцені театру виступали місцеві театральні колективи і колективи з Донеччини, Луганщини, Харківщини та Запоріжжя. Відкриття фестивалю розпочалося показом вистави «Край», представленої артистами Дніпровського національного академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Під час фестивалю, окрім сучасних вистав театрів, глядачі мали можливість ознайомитися з різними виставками, серед яких колекція старовинного українського одягу, фотовиставка «Добровольці», вироби майстринь традиційних українських промислів і петриківського розпису тощо.
2023-08-15
У Петриківському музеї етнографії, побуту та народно-ужиткового мистецтва до Дня Незалежності України відкрито виставку робіт Наталії Левченко «Таланти квітучої України», на якій представлено картини, великодні яйця, брошки та інші роботи, вишиті стрічками, бісером, кольоровими нитками.
2023-08-13
У Дніпровському художньому музеї у межах проєкту «Липневий мед» відбулася творча зустріч із українською поетесою Іриною Мазуренко, яка репрезентувала свою поетичну збірку «У шклі буття» 2014 року. Крім того, під час зустрічі відбулося спілкування з автором художнього оформлення книжки, художником Сергієм Алієвим-Ковикою та поетом, мистецтвознавцем, художником Віталієм Старченком.
2023-08-12
Дніпровський академічний театр драми та комедії розпочав 97-й театральний сезон показом двох прем'єр минулого театрального сезону – драматичної історії «Кассандра» та комедії «Академія сміху».
2023-08-11
11–13 серпня у м. Дніпрі відбувся мистецький захід «Війна на Пензлі «АРТ DAY», у програмі якого були виставка творчих робіт Альони Мур (м. Маріуполь) і митців Дніпра, майстер-класи, арт-терапія, концертна та розважальна програма для дорослих і дітей.
2023-08-11
У м. Дніпрі в арт-просторі «7 небо» (пл. Троїцька, 5а) відкрито персональну виставку графічних робіт Маргарити Феліс «Pen heart», на якій представлено 43 роботи, виконані за допомогою звичайних кулькових ручок.
2023-08-10
У виставковій залі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України відкрито персональну виставку робіт Марини Кондурової «Життя прекрасне», на якій представлено 50 нових робіт художниці.
2023-08-10
у м. Дніпрі до Дня молоді на станції метро «Покровська» відкрили виставку «Мистецтво в укриті», на якій представлені 30 робіт, 7 із яких – малюнки дітей і підлітків із вадами розвитку. На виставці також були представлені роботи студентів Київського університету культури та дніпровської мисткині Єлизавети Барсук.
2023-08-09
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відкрито благодійну фотовиставку «Чорно-біла реальність», на якій представлено роботи Анастасії Рокитної, Анастасії Горпінченко, Христини Луцик, Максима Кривцова та Володимира Нєізвєстного. Фотовиставка була представлена громадською організацією «VATRA», яка створює різноманітні проєкти військової тематики на суспільно важливі теми, підіймаючи актуальні питання.
2023-08-05
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького вшанували пам’ять видатного історика, письменника, подвижника краєзнавчої та музейної справи Дніпропетровщини й провели круглий стіл «Археологічні розкопки Дмитра Яворницького». У Меморіальному Будинку-музеї Яворницького історик Максим Кавун провів лекцію, присвячену життю та меморіалізації видатного діяча. Громадські працівники, активісти та шанувальники Дмитра Яворницького взяли участь в урочистих зборах біля могили Яворницького та покладенні до неї квітів.
2023-08-03
68-й день народження відзначив дніпровський актор, заслужений артист України Володимир Жевора. 
Повнiше
2023-08-03
У Музеї історії Дніпра презентували проєкт «Голос війни», метою якого є формування унікального архіву історичних свідчень про події російсько-української війни. Проєкт втілено соціальними відеороликами, кожен із яких триває хвилину.
2023-07-30
У Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики відбувся концерт бандуристів Святослава Силенка та Тараса Компаніченка.
2023-07-30
У м. Дніпрі в парку «Зелений Гай» святкували Міжнародний день дружби. На заході для гостей виступали ілюзіоністи та музичні колективи, проводилися різноманітні майстер-класи та були організовані фотозони.
2023-07-30
У м. Дніпрі в Мистецькому провулку відбувся майстер-клас зі створення голубів і метеликів із картону, дзеркальної плівки та ниток, який провела Олена Загребельна. 
2023-07-29
Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського завершив 43-й театральний сезон показом на Основній сцені оновленої вистави «Летюча миша».
2023-07-29
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей відбулася творча зустріч відвідувачів бібліотеки з письменницею, членкинею НСПУ, журналісткою Ольгою Рєпіною. Письменниця розповіла про свої книги, присвячені проблемам підлітків, соціалізації дітей, формуванню в них позитивного світосприйняття та розуміння себе.
2023-07-28
На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати підтримали проєкт рішення про перейменування двох закладів культури. Зокрема прийнято рішення змінити назву комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровська академія музики ім. М. Глінки» Дніпропетровської обласної ради» на «Комунальний заклад вищої освіти «Дніпровська академія музики» Дніпропетровської обласної ради» та змінити назву обласного комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» на «Комунальне підприємство культури «Дніпровський академічний театр опери та балету» Дніпропетровської обласної ради».
2023-07-28
28, 29 липня у м. Кам’янському в центральному та лівобережному парках відбувся благодійний фестиваль вуличної музики «Музика лікує». Кошти, зібрані під час фестивалю, підуть на допомогу пораненим бійцям ЗСУ.
2023-07-28
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито міжнародну виставку сучасного мистецтва «Практики CONTEMPORARY», на якій представлено 58 робіт 32 учасників із 20 міст України і зарубіжжя. Роботи представлені у напрямках: живопис, колаж, digital-art, кераміка, скульптура, валяння.
2023-07-28
У Музеї історії міста Кам’янського до Дня Української Державності відбулася історична гра «Українська держава: шлях крізь віки», під час якої учасники проводили тематичну вікторину, переглядали відео, а ансамбль «Мальви» та солістиВалентина Бурзяк, Людмила Макогонюк, Олена Пікуш, Валентина Танасійчук, Світлана Прокудіна, Віктор Фадеєв, Світлана Черкаєва, Віра Широченко та Валентина Яланськавиконали для учасників заходу українські пісні.
2023-07-28
Дніпровський художній музей до Дня Української Державності провів інтелектуальну вікторину «Етапи Української Державності у творах образотворчого мистецтва».
2023-07-27
У Дніпровському Будинку мистецтв відбувся концерт до Дня Української Державності «До України серцем прихилюся» за участю творчих колективів з м. Вугледара.
2023-07-27
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького розпочався дводенний 5-й Всеукраїнський форум формування української ідентичності «Роль фронтиру у формуванні української ідентичності», під час якого розглядали дослідження традицій козацтва і запорозького війська, осмислення російського та радянського впливу на розвиток нашої країни та культури, існування під час війни музеїв і центрів культури тощо, а також були представлені нові проєкти та видання.
2023-07-26
У м. Дніпрі на 72-му році пішов з життя багаторічний головний дириґент Дніпропетровського академічного театру опери та балету, народний артист України Володимир Григорович Гаркуша. 
Повнiше
2023-07-24
У Дніпровському Будинку мистецтв відбувся вечір пам’яті народного артиста України Антона Хорошуна, приурочений до 130-річчя від дня народження актора. Антон Хорошун був одним із фундаторів Першого державного українського театру імені Тараса Шевченка, якому присвятив майже 50 років свого життя. Нині це Національний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка.
2023-07-24
У Дніпропетровській обласній організації Національної спілки архітекторів України відкрито виставку робіт художника-абстракціоніста Олега Лукьяненка.
2023-07-23
У м. Дніпрі в Мистецькому провулку в межах традиційного фестивалю «.OS.PELOV-fest» відбувся «Street music party», у програмі якого були виступи вокальних гуртів, акапельний спів, кавери, авторські вірші та майстер-класи від Школи образотворчого мистецтва та дизайну Вадима Сідура.
2023-07-23
На майданчику біля Публічної бібліотеки Новомосковської міської територіальної громади до Дня Української Державності відбувся вечір-присвята «Українська Державність – мій Символ, моя Віра, мій Вибір», у якому взяли участь артисти та колективи міста, серед яких заслужений артист України Олександр Мирошниченко, народний аматорський вокальний колектив «Заспів», народний вокальний ансамбль «Черемха», вокальний гурт «Родичі» та інші.
2023-07-23
У бібліотеці-філії № 1 Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ відбувся захід «Українське слово проситься до тебе». Відвідувачам розповіли про життя та творчість українських письменників Володимира Лиса, Макса Кідрука, Ірен Роздобудько та Наталії Гурницької, які стали володарями премії «Письменники, короновані словом». Відвідувачі заходу ділилися своїми враженнями від прочитаних книг згадуваних авторів, читали уривки з їхніх творів.
2023-07-22
У Центральній міській бібліотеці імені Т.Г. Шевченка Кам'янської міської централізованої бібліотечної системи відкрито фотовиставку «Бахмут. Світло переможе!», присвячену героїчній історії зруйнованого війною українського міста Бахмута.
2023-07-21
У м. Кам’янськомув приміщенні Центру позашкільної роботи та дитячої творчості відбувся благодійний концерт «Світло переможе» за участю творчих колективів міста й артистів Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки. Зібрані кошти будуть направлені на допомогу ЗСУ.
2023-07-21
У м. Кривому Розі розпочато літній джазовий сезон Open air концертів. Для шанувальників джазу виступали музиканти з міст Дніпра, Києва, Кривого Рогу та Миколаєва. У програмі концерту звучали відомі джазові стандарти з латини, латина-джазу і сальси. Після концерту відомий піаніст і лідер єдиного в країні сальса-гурту «Dislocados» Ілля Єресько провів майстер-клас із сальси танцівникам криворізької школи соціальних танців «Імпульс».
2023-07-21
У Криворізькому державному цирку відкрито фотовиставку «Театр. Душа Маріуполя», присвячену Маріупольському драматичному театру. На виставці представлено фотоматеріали від відкриття Маріупольського драматичного театру до сьогодні, коли від будівлі залишилися лише напівзруйновані стіни.
2023-07-21
У Дніпровському художньому музеї до 143-річчя від дня народження представника українського художнього футуризму Давида Бурлюка відбулася лекція, яку провела спеціаліст музею Ірина Мазуренко.
2023-07-19
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито персональну виставку нікопольського художника Костянтина Поддубка «Квіти Придніпров’я».
2023-07-16
У Публічній бібліотеці Новомосковської міської ТГ відбувся музичний вечір «Музичний світ Мирослава Скорика», присвячений 85-річчю від дня народження видатного українського композитора.
2023-07-15
На Новій сцені Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янського відбулася прем’єра казки «Лисиця, що впала з неба».
2023-07-15
У м. Кривому Розі біля палацу культури «Саксагань» відбувся музично-виставковий вечір «Іржа», який організувала криворізька мистецька спільнота «Порода» за підтримки «Птічка Фонду». Під час заходу свої композиції виконали музикант із Маріуполя TRUFFIKSS, криворіжець DJ Can On, діджей-мандрівник Sasha Dolce та поетка і мисткиня з Донецька/Маріуполя Марія Проніна, яка також презентувала свої авторські колажі. Свої роботи також представили криворізькі митці: художниця Марія Мушля (Magic Giraffe), колаж-артистка Ксенія Костянець (Ія Ко/Kolashka.ua) і фотограф Денис Косий. Під час заходу збирали кошти на підтримку ЗСУ.
2023-07-14
На Основній сцені Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янського відбулася прем’єра комедії «Блез» за п’єсою французького драматурга Клода Маньє.
2023-07-14
У Музеї історії міста Кам’янського розпочато реалізацію креативного проєкту «Літня школа гідів «Історія навколо нас». Ідея проєкту полягає в залученні внутрішньо переміщених осіб до історії, традицій та культури краю через впроваджені активності з метою інтеграції їх до нової спільноти та нівелювання травматичного досвіду, отриманого під час російсько-української війни. Проєкт реалізується громадськими організаціями «Інша Освіта» (Україна) та «Zusa» (Німеччина) за підтримки Європейського Союзу.
2023-07-14
У Меморіальному будинку-музеї Д. Яворницького Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбулася лекція «Перша велика монографія Дмитра Яворницького – «Запорожжя», присвячена 135-річчю виходу видання.
2023-07-13
У Музеї історії міста Кам’янського відбувся музично-фольклорний захід для людей похилого віку за участюаматорських гуртів «Джерело», «Матіола», «Мальва», «Журавка».Захід присвяченийДню Української Державності. Для відвідувачів учасники читали авторських вірші та гуморески, виконали українські народні та патріотичні пісні, танці.
2023-07-12
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулася творча зустріч із письменником Володимиром Кільченським, під час якої він презентував учасникам зустрічі новий історичний роман «Скарби Ненаситця».
2023-07-12
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулися лекції: Марії Потоцької «Сакральний світ жінки-номадки» та Владислава Ромеця «Що таке козацька шабля і як нею битись?».
2023-07-11
У м. Дніпрі в Центральній міській бібліотеці відкрито виставку художніх робіт Олени Козельської «Барви життя». Виставка діятиме по 30 липня.
2023-07-11
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відбувся майстер-клас волонтера Олеся Бороди з плетіння браслетів виживання для військових ЗСУ, під час якого учасники дізналися, що браслет це не лише прикраса, але ще й виріб, що стане в нагоді у різних життєвих ситуаціях. Вироби передадуть військовим.
2023-07-11
У м. Кривому Розі в кінотеатрі «Multiplex» (ТРК «Victory Plaza», вул. Лермонтова, 37) відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Залізні метелики», який став призером фестивалю «Docudays UA» та брав участь у кінофестивалі «Санденс» і Берлінському міжнародному кінофестивалі. 
Повнiше
2023-07-08
У м. Дніпрі в фотостудії Сергія Дубільєра (вул. Святослава Хороброго, 11) відкрито фотовиставку Іллі Федосова «War: моя війна у фото», на якій представлено світлини військових буднів.
2023-07-08
8–9 липня у Музеї історії Дніпра відбувся майстер-клас «Лавандова свічка», під час якого учасники дізналися цікаві факти та історії про свічкове виробництво у м. Дніпрі та виготовили власну свічку.
2023-07-07
43-й день народження відзначив актор Дніпровського театру драми та комедії, заслужений артист України Андрій Мельников, який виконав ролі у виставах: «Академія сміху», «Кассандра», «Lovecode», «Таксист-2».
2023-07-07
У Дніпровському планетарії відбулося музичне повнокупольне шоу «Space Rock Symphony». У програмі концерту звучали хіти гуртів «Metallica», «Scorpions», «Nirvana», «Led Zeppelin», «Linkin Park» та інших легендарних рок-бендів у виконанні струнного квартету «SunRiseStringQuartet».
2023-07-07
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відкрито мистецько-літературну виставку «Ой летіла горлиця», на якій представлено петриківський розпис Вікторії Тимошенко, проілюстрований придніпровським фольклором.
2023-07-07
У м. Дніпрі в арт-просторі «7 небо» (пл. Троїцька, 5а) відкрито виставку робіт Євгенії Самойленко «Коріння», у яких відображено погляд художниці на майбутнє України.
2023-07-05
У м. Дніпрі відбувся вечір пам’яті закатованого російськими окупантами харківського письменника, поета Володимира Вакуленка, на якому читали його твори.
2023-07-05
У Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики в межах благодійного проєкту «Мальва збирає друзів» із нагоди 7-ї річниці створення жіночої спільноти «Мальва» відбувся концерт для волонтерів міста, вимушених переселенців і їхніх дітей.
2023-07-05
У м. Дніпрі у виставковій залі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України відкрито персональну виставку робіт майстрині петриківського розпису Марії Яненко. Виставка діятиме до 29 липня.
2023-07-02
У Публічній бібліотеці Новомосковської міської ТГ до Дня Української Державності відбулася зустріч літературної студії «Майстер слова», під час якої учасники долучилися до поетичного флешмобу «Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі!», організований спільно з творчим об’єднанням «Вільна ліра» під керівництвом Наталії Калити. Проведено вікторину, яка дала можливість перевірити свої знання про нашу країну, також відвідувачі переглянули фрагменти документального фільму. 
2023-07-01
Дніпропетровський академічний театр опери та балету завершив 49-й театральний сезон гала-концертом.
2023-07-01
Криворізький муніципальний духовий оркестр розпочав вуличні концерти, які відбуватимуться щосуботи у парку «Руданівський» до 26 серпня.
2023-06-30
У Дніпровському художньому музеї відкрито благодійну виставку-продаж «Липневий мед», на якій представлено 155 творів 55-ти учасників виставки, серед яких професійні митці – члени Національної спілки художників України, студенти фахових мистецьких закладів освіти, викладачі художніх шкіл м. Дніпра та художники-аматори з сильним творчим потенціалом. Ідея виставки – підтримка воїнів ЗСУ та художників.
2023-06-29
75-й день народження відзначив відомий дніпровський поет Олександр Твердохліб. Поет є автором кількох поетичних збірок. За видання «Піщані журавлі» відзначений премією імені Миколи Ушакова.
2023-06-28
У м. Дніпрі в «Будинку на Троїцькій» (пл. Троїцька, 5 а) До Дня Конституції України відкрито виставку ілюстрацій Юлії Чередніченко «DREAM».
2023-06-28
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито фотовиставку Андрія Карпенка «Стежкою до миру – дорогами війни». Автор виставки – відомий актор, співак, артист-читець, нині підполковник Національної гвардії України. На виставці представлено фото, зроблені Андрієм під час виконання ним службово-бойових завдань з 2021 року по теперішній час.
2023-06-28
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького до Дня Конституції України підготовлено міні-виставку, присвячену Основному Закону України.
2023-06-28
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила та Мефодія до Дня Конституції України провели історичний екскурс «Вимір історії часу», під час якого користувачам бібліотеки розповіли про те, як створювався та приймався Основний Закон нашої держави.
2023-06-28
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М. Свєтлова до Дня Конституції України для користувачів провели віртуальну вікторину «Чи знаєш ти головний Закон своєї держави?»
2023-06-26
 У Дніпровському Будинку мистецтв військовий оркестр штабу Оперативного командування «Схід» і вокально-хореографічний ансамбль «Юність Дніпра» представили концертну програму «Муза незламного серця», під час якої виконали для відвідувачів концерту відомі національні та світові композиції, танці та пісні.
2023-06-26
У м. Дніпрі в Мистецькому провулку з’явилася інсталяція, присвячена чорному серпокрильцю, який, за словами дніпровського митця Олександра Шакірова, є символом свободи. Серпокрилець – це дрібний птах, зовнішньо схожий на ластівку. 
2023-06-25
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики завершив 36-й сезон гала-концертом «ХХХVI на БІС. Музика особистого призначення», під час якого для відвідувачів лунали класичні твори та їхня сучасна інтерпретація, естрадний спів і українські мелодії.
2023-06-25
У Дніпровському художньому музеї в межах творчого проєкту «Час» відбулася лекція «Елеонора. Полум’я і попіл», присвяченаісторії створення картини Савела Соріна «Мить натхнення» й образу її головної героїні – всесвітньовідомої італійської акторки Елеонори Дузе. Авторка проєкту – Ірина Мазуренко.
2023-06-25
У музейному хабі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбулося інтерактивне музейне заняття «Історія через предмети: слов’янська жіноча прикраса – лунниця», під час якого відвідувачі дізналися про історію, значення цієї прикраси-амулета для праукраїнок дохристиянських часів і після прийняття християнства в ІХ–XIII ст. тощо.
2023-06-24
Дніпропетровська обласна філармонія ім. Леоніда Когана розпочала серію концертів просто неба. Цього дня у парку ім. Шевченка відвідувачам концерту представили дві симфонічні програми у виконанні гостя з Великої Британії Стівена Еллері й оркестру філармонії. У програмі концерту звучали твори Й. Гайдна, Ж. Бізе, Д. Россіні, Й. Штрауса, Й. Брамса, Д. Гершвіна, Л. Бернстайна та А. Маркеса.
2023-06-24
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив прем’єру театралізованого шоу «Привид в опері», під час якого солісти опери виконали хіти зі всесвітньо відомих мюзиклів: «Привид в опері», «Нотр-Дам-де-Парі», «Ромео та Джульєтта», «Моцарт. Рок-опера», «Чикаго» та інші.
2023-06-24
У м. Дніпрі в Будинку культури «Металург» за підтримки Сєвєродонецької міської військової адміністрації відбувся благодійний концерт творчих колективів м. Дніпра та м. Сєвєродонецька. На концерті збирали кошти на придбання автомобіля для 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади.
2023-06-24
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито виставку картин Ольги та Дмитра Гончарових «Вічність очима чоловіка та жінки».
2023-06-24
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М. Свєтлова відбувся благодійний творчий вечір «Словоспів ЗСУ» з заслуженим артистом України, офіцером ЗСУ Дмитром Лінартовичем. У заході брали участь: Ірина Ковальова, Фідель Сухоніс, Артем Іванців, Ольга Матюхіна й інші громадські та культурні діячі. Кошти, зібрані під час проведення заходу, передані до обласної лікарні імені Мечникова для лікування військових.
2023-06-24
В межах Спеціальної програми Українського ПЕН «Пам’ять говорить» директор Центральної міської бібліотеки КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Олена Стовба відвідала ХІ Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал», який проводився у м. Києві. Учасники сцени «Незламні бібліотеки», які представляли українські книгозбірні, що постраждали через російську агресію, розповідали про свій біль, свої міста та села, своїх мужніх людей і небайдужих читачів.
2023-06-23
У м. Дніпрі в Мистецькому провулку відкрито три арт-об’єкти, присвячені поету, публіцисту, правозахиснику, дисиденту, громадському діячеві Івану Сокульському, мистецтвознавиці, поетесі, авторці значної кількості наукових праць Лідії Яценко та фольклорному персонажу Козаку Мамаю. Рядки віршів дніпровських дисидентів витравлені на міді.
2023-06-23
У м. Дніпрі відбувся благодійний концерт дніпровського гурту «Вертеп», під час якого зібрано кошти на придбання дефібриляторів для медиків 128-ї бригади.
2023-06-23
У м. Дніпрі в галереї «Артсвіт» (Крутогорний узвіз, 21а) відкрито виставку київської графічної майстерні etchingroom1 «Зупинка», на якій представлено роботи Анни Ходькової та Крістіни Ярош. У роботах художниці спробували відобразити свої роздуми про відчуття самотності та розгубленності в місті, в якому йде війна.
2023-06-22
У м. Дніпрі в технічному музеї «Машини часу» стартував новий соціально-екологічний проєкт «Н2О для виживання», у межах якого ГС «Досить труїти Кривий Ріг» за спільної фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (США) та Європейського Союзу подарувала музею станцію екологічного моніторингу «AirFreshMax», яка у режимі онлайн буде повідомляти про рівень забруднення повітря та радіації.
2023-06-21
85-й день народження відзначив відомий дніпровський поет і викладач Сергій Романович Бурлаков. 
Повнiше
2023-06-21
52 роки тому в скіфському кургані Товста Могила біля м. Покрова було знайдено Золоту Пектораль, яка вважається найціннішою археологічною знахідкою ХХ століття. Зараз вона зберігається у скарбниці Національного музею історії України у м. Києві.
2023-06-21
На Новій сцені Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янського глядачам представили концертну програму «Мелодії кохання» у виконанні струнної групи оркестру під керуванням заслуженого артиста України О. Володіна, артистів театру й ансамблю бального танцю «Лілея».  У програмі концерту звучали музика та пісні із фільмів «Шербурзькі парасольки», «Хрещений батько», «Професіонал», «Іграшка», «Ромео і Джульєта», «Титанік» та інших.
2023-06-21
У Дніпровському Будинку мистецтв у межах проєкту «Вшанування визначних митців Дніпра» вшанували пам’ять народного художника України Петра Івановича Магра, який народився 22 червня 1918 року у с. Волоське Дніпропетровської області. У творчому доробку художника твори, виконані у різних видах. Він блискуче оволодів практично всіма графічними техніками: туш, перо, пастель, олівець, ліногравюра, літографія. У живописних полотнах митця представлені всі жанри: пейзаж, портрет, натюрморт, жанрова картина.
2023-06-21
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відбулася авторська зустріч із письменником-казкарем Олегом Гаврішем, під час якої обговорювали творчий шлях письменника.
2023-06-20
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила та Мефодія відкрито виставку вишитих робіт Олени Лазько – переселенки з Донеччини, яка захоплюється дослідженням грецької та української вишивки та вишиванням.
2023-06-19
У м. Дніпрі на пл. Героїв Майдану, 1 відкрито виставку культурної спадщини Маріупольського краєзнавчого музею «Зруйноване, але не знищене», на якій представлено експонати унікальних історичних документів і артефактів, які вдалося зберегти в електронному вигляді. Доля оригіналів залишається невідомою через російську окупацію.
2023-06-18
У Дніпровському міському телевізійному театрі відкрито фотовиставку робіт Макса Данилевського «Природа візьме своє», на яких відображено наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Макс Данилевський — фотограф, відеограф, графічний дизайнер із м. Дніпра.
2023-06-18
У м. Дніпрі в арт-просторі «Душевна Specialty Кав'ярня» (колишній арт-простір «Гвоздь», вул. Троїцька, 18 а) відкрито виставку робіт художниці Марини Кондурової «Квіти з любов'ю. Заради Миру та Перемоги».
2023-06-18
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького в межах циклу інтерактивних занять «Історія через предмети» відбулося чергове заняття, присвячене дослідженню Бронзової доби.
2023-06-17
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив прем’єру балету «Даремна обережність» у постановці заслуженого діяча мистецтв України, балетмейстера-постановника Олександра Соколова.
2023-06-17
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулася благодійна прем’єра документального фільму «Караван», знятого українською військовою журналісткою Іриною Прудковою. «Караван» – фільм про волонтерів, які вирушили з м. Полтави до найгарячіших точок російсько-української війни на Донбасі. Виручені кошти будуть спрямовані на придбання антидронової рушниці для військових на Донбасі.
2023-06-16
На Основній сцені Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янського відбулася прем’єра вистави «LUV» за однойменною п’єсою М’юррея Шизгала.
2023-06-16
У м. Дніпрі в Мистецькому провулку в межах арт-проєкту «ПІРС» відбувся концерт колективу «Jazz Standards Quartet», який виконав класичні джазові композиції. 
Повнiше
2023-06-12
У м. Дніпрі в Будинку профспілок (пр. Д. Яворницького, 93) відбулася стендап-комедія у виконанні Михайла Журавля «Тихо начитаний», присвячена письменникам, які ведуть свою боротьбу на війні. 
Повнiше
2023-06-12
У м. Дніпрі в арт-просторі «Модуль тимчасовості» (площа Героїв Майдану) відбувся показ семи українських анімаційних фільмів. Підбірка «Ніжне, пристрасне, палке» зібрана командою «Довженко-Центр», яка представляє українську анімацію 1960–1990-х років, створену студією «Укранімафільм».
2023-06-10
У м. Кривому Розі на 73-му році пішов з життя Віталій Фесун – відомий культурний діяч, який за роки життя був художнім керівником, керівником хору української народної пісні й очільником палацу культури «Північний» у Тернівському районі. Останні роки Віталій Фесун працював методистом у центрі клубної роботи.
2023-06-10
Музей історії Дніпра провів для мешканців і гостей міста пішохідну екскурсію «Серце проспекту», під час якої відвідувачів ознайомили з найцікавішими архітектурними спорудами проспекту ім. Д. Яворницького та розповіли про те, як проспект змінювався впродовж століть.
2023-06-09
У Музеї історії міста Кам’янського відкрито плакатну виставку репродукцій графічних робіт художника Української Повстанської Армії Ніла Хасевича, автора сотень графічних робіт, листівок, портретів воїнів і командирів УПА, дизайну повстанських нагород і банкнот «бофонів».
2023-06-08
м. Нікополь відвідав міністр культури Олександр Ткаченко. Під час візиту він зазначив, що в місті є інформаційна проблема – відсутність друкованої преси, яку він пообіцяв вирішити.
2023-06-08
У м. Дніпрі в парку Гагаріна відкрито локацію під назвою «NooScene». Це відкритий простір для освітніх, культурних і мистецьких подій.
2023-06-08
У м. Кривому Розі в Міському виставковому залі підвели підсумки міського конкурсу-пленеру «Парки та сквери міста. Весна 2023. Незламність», в якому брали участь 230 учасників. Конкурсне журі у складі криворізьких знаних митців визначило 34 переможців. Переможцям конкурсу вручили дипломи та грошові премії від організаторів конкурсу – Благодійного фонду «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу».
2023-06-08
У м. Дніпрі в Центрі сучасної культури Дніпра (Крутогорний узвіз, 21 а) відкрито виставку «Хай довга. Дорога. Веде. До. Сходів у. Небі», на якій представлено роботи 11 українських митців, мисткинь і мистецьких колективів, які стосуються сучасних уявлень про долю України. Серед учасників виставки Beauty Studio, Богдан Бунчак, Ксенія Гнилицька, Діана та Заміна Халілови, Ларіон Лозовий, Дар’я Лук’яненко, Сашко Протяг, Анна Сапон і інші. Кожна робота, представлена на виставці, супроводжувалася читанням української відьми Фросіко.
2023-06-07
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулася творча зустріч із Народним артистом України Олексієм Вертинським.
2023-06-06
55-й день народження відзначив актор Театру КВК ДНУ, музикант, співак, учасник різних музичних і телепроєктів Юрій Олександрович Богуславський.
2023-06-05
У м. Дніпрі в арт-просторі «7 небо» (пл. Троїцька, 5а) відкрито виставку робіт художника Сергія Алієва-Ковики «Спека. Сирена. Кава», на якій представлено картини, створені автором під час війни.
2023-06-05
У м. Дніпрі в Мистецькому провулку відкрито міні-інсталяцію, присвячену голлівудській актрисі Мілі Йовович. Авторами роботи є майстри школи ім. Вадима Сідура.
2023-06-05
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відбулася презентація поетичної збірки дніпровського поета Антона Жданкіна «Синьо-жовтий бунт».
2023-06-04
У Публічній бібліотеці Новомосковської міської територіальної громади відбулася дискусія під назвою «Цукровий діабет: хвороба століття», у якій взяла участь сімейний лікар, ендокринолог і терапевт КНП Новомосковського МЦПМЗД Олена Юріївна Різніченко. Бібліотекарка Ірина Уханова представила відвідувачам заходу тематичну добірку літератури «Цукровий діабет. Гіркі міфи та солодка правда».
2023-06-03
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито персональну виставку молодої художниці з Харкова Євгенії Моторної «Політ до волі», на якій представлено понад 60 творчих робіт у різних техніках: графічні панно, акварельні композиції, натюрморти та книжкові ілюстрації.
2023-06-03
В Музеї-садибі Микити Коржа у с. Сурсько-Михайлівка відкрито тематичну виставку «Коні – зникаюча цивілізація», на якій представлено роботи художників і народних майстринь вишивки.
2023-06-02
У Дніпровському Будинку мистецтв до Міжнародного дня захисту дітей проведено арт-фестиваль юних талантів Дніпра «Мрії мого дитинства», під час якого відбулося відкриття міської виставки дитячого малюнку «Мрії мого дитинства» та творча зустріч з Еліною Заржицькою – авторкою дитячих книг. Лунали музичні вітання від Дніпровської дитячої музичної школи №3 «АРТ-ДЕБЮТ», представлено книжкову виставку Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей «Книги-ювіляри-2023», проведено конкурс малюнків на асфальті, творчі змагання та вікторини.
2023-06-02
У м. Пон-Круа (Франція) відкрито вернісаж «Мистецтво Франції очима криворізьких дітей», на якому представлено 55 картин вихованців криворізької художньої школи № 1 імені Олександра Васякіна.
2023-06-01
У м. Дніпрі в арт-просторі «Гвоздь» (вул. Троїцька, 18 а) відкрито виставку робіт Галини Шевцової «Арболетум», на якій представлено 9 робіт художниці.
2023-06-01
У м. Дніпрі у виставковій залі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України відкрито виставку живопису художниці Олени Чех і її учнів із художньої студії «Art Salon L'Cheh». Виставка діяла до 15 червня.
2023-06-01
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького до Міжнародного дня захисту дітей відкрито виставку «Врятована спадщина. Дякую ЗСУ», на якій представлено артефакти, врятовані під час сучасної війни.
2023-05-27
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії представили прем’єру вистави «Академія сміху» за однойменною п’єсою японського драматурга КокіМітані.
2023-05-26
В Музеї АТО м. Дніпра відкрито фотовиставку бійця ІІІ Окремої штурмової бригади Сергія Балашова «Війна в 35 мм», на якій представлено 40 фотографій, які відображають побут військових у зоні бойових дій. Світлини було зроблено з березня 2022 до квітня 2023 року.
2023-05-25
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відбулась презентація книги серії «Реабілітовані історією» «Славетні постаті Придніпров’я: імена, повернені з минулого: Т. 4: Духовний син Каменяра», в якій висвітлено життєвий і творчий шлях видатного українського літератора та театрального діяча Миколи Вороного. Презентацію провів старший науковий редактор Юрій Васильович Пшеничний.
2023-05-25
У Музеї історії міста Кам’янського українська письменниця, лауреатка Національної премії імені Тараса Шевченка, Галина Пагутяк презентувала свій твір «Око світу», в якому йдеться про УПА. Роман написаний на основі реальних подій. Під час зустрічі з письменницею відбувся показ документального фільму про освячення каплиці на могилі січових стрільців на горі Кобилі між селами Опока та Залокоть, де відбувались описані в романі події.
2023-05-24
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито виставку художниці Наталії Ларіної «Пастель. Миттєвості», на якій представленої 24 пейзажі.
2023-05-24
Музей «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відзначив 25-річчя від дня відкриття.
2023-05-23
У м. Дніпрі підведено підсумки обласного конкурсу віртуальних екскурсій музеями, у якому брали участь 11 закладів із різних територіальних громад області, серед яких музеї, ліцеї та бібліотеки. Перше місце посіла Межівська ТГ, друге – Петриківська, третє – Томаківська. Всі учасники конкурсу отримали призи від Дніпропетровської обласної ради і членів журі. 
Повнiше
2023-05-23
В Музеї АТО м. Дніпра до Дня Героїв презентували фотовиставку «З Україною в серці», присвячену загиблим у російсько-українській війні білорусам, які встали на захист України.
2023-05-20
У м. Кривому Розі відбувся фестиваль «Бомбідарій 2.0», в якому брали участь діджеї з міст Кривого Рогу, Дніпра, Києва, Сєверодонецька, криворізькі поетки, митці та мисткині. На виставці-ярмарку було представлено авторські картини, колажі, листівки, стікери, прикраси з бісеру та епоксидної смоли, в'язані іграшки, ковані сувеніри, крафтові смаколики, вироби з кераміки тощо.
2023-05-20
У м. Дніпрі 5 музеїв, серед яких: Музей історії Дніпра, Музей Вадима Сидура. Дніпровський Художній Музей, Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького та Технічний музей «Машини Часу», об’єднавшись, провели «Ніч музеїв». Музеї підготували для відвідувачів заходу незвичні музейні дійства та цікаві екскурсії, а актори Дніпровського театру ляльок – театралізований перформанс.
2023-05-19
У мистецькій школі №1 м. Кам’янського відбулася прем’єра дитячої опери українського композитора Миколи Лисенка «Пан Коцький».
2023-05-19
У м. Дніпрі в галереї «Арт-світ» (вул. Крутогорний узвіз, 21) відкрита «Виставка, яку я хочу побачити», призначена допомогти відвідувачам подивитися на мистецтво очима автора.
2023-05-19
У м. Кривому Розі у виставковому залі відкрито виставку криворізьких художників «Барви Кривбасу», на якій представлено роботи Григорія Шишка, Івана Авраменка, Юрія Сича та Володимира Берліна.
2023-05-19
У Дніпровському художньому музеї відкрито виставку творів живопису Івана Коваленка «І на оновленій землі», присвячену 70-річчю автора. В експозиції представлені пейзажі Придніпров’я, краєвиди Хортиці, сакральні споруди Київщини, ландшафти Гуцульщини.
2023-05-18
У м. Дніпрі на пр. Д.  Яворницького встановили керамічне панно «Дике поле», автором якого є дніпровські скульптори Надія Отряжа та Федір Бушманов. Панно являє собою різноманіття традиційних орнаментів вишиванки Дніпропетровщини.
2023-05-18
У м. Кривому Розі в парку імені Федора Мершавцева до Дня вишиванки благодійний фонд «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу» організував для мешканців міста лекцію та майстер-клас вишивальниці, дослідниці та колекціонерки Ганни Баранової. Під час заходу відвідувачі дізналися про особливості крою та техніки вишивки сорочок Наддніпрянщини, мали можливість самостійно вишити один із візерунків, який зустрічається на сорочках нашого регіону.
2023-05-18
У м. Дніпрі на площі Героїв Майдану до Дня вишиванки створено величезну вишивану мапу України з малюнків школярів, на яких вони зобразили орнаменти й узори з вишиванок.
2023-05-18
У Павлоградському історико-краєзнавчому музеї До Міжнародного дня музеїв для відвідувачів провели чайну церемонію, під час якої розповіли, коли та як у Павлоградському регіоні з’явився чай, і запропонували гостям створити свій «чайний купаж».
2023-05-18
Музей історії міста Кам’янського спільно з Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара» презентував фотодокументальну виставку «Україна й українці», на якій представлено світлини кінця ХІХ – першої половини ХХ століть із архівного фонду «Музея Івана Гончара», з 18-ти томного унікального історико-етнографічного мистецького альбому «Україна й Українці», створеного наприкінці 1960-х – на початку 1990-х років Іваном Макаровичем Гончаром, видатним громадським і культурним діячем, скульптором, художником, народознавцем і колекціонером.
2023-05-16
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито Всеукраїнську виставку акварелі «Весняний розмай», на якій представлено понад 120 робіт митців із різних міст України.
2023-05-16
У Новомосковському міському історико-краєзнавчому музеї ім. П. Калнишевського до Дня вишиванки відкрито виставку вишитих рушників і картин «Стелися, доле, рушниками» з приватної колекції Тетяни Гаманченко, на якій представлено понад вісімдесят вишитих рушників і картин минулого століття із зображенням птахів.
2023-05-15
У  Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відбувся майстер-клас із миколаївського розпису, який провели майстрині Ганна Бирса та Анжела Лагода.
2023-05-14
У Публічній бібліотеці Новомосковської міської територіальної громади до Дня матері відбулася концертна програма «Уся гордість і велич світу від матері» за участю зразкового вокального ансамблю «Фантазія» та Заслуженого артиста України Олександра Мирошниченка.
2023-05-12
У м. Дніпрі в Будинку на Троїцькій (пл. Троїцька, 5а) відкрито печворк-виставку робіт 20 майстринь з України «Україна: минуле, війна, майбутнє», в яких відображено Україну у різні часи – часів Трипілля, сучасної війни та майбутнього.
2023-05-11
У м. Дніпрі проведено фотоконкурс «Моя Україна», в якому взяли участь 920 юних фотографів із Дніпропетровської області та м. Кременчука. На конкурс було представлено понад 2000 робіт у розділах: «Пейзаж», «Флора і фауна», «Портрет», «Побутова / жанрове фото», «Макрозйомка».
2023-05-11
У польському селищі Пралківці відкрито персональну виставку робіт дніпровського художника Віктора Родіонова «Портрети і тощо». Він – відомий художник-педагог, графік, майстер із виготовлення гобеленів, архітектор і дизайнер, за проєктами якого створено багато вітражів і гобеленів в інтер’єрах навчальних, мистецьких і громадських будівель м. Дніпра.
2023-05-11
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито виставку картин Романа Міллера «Der sinnentleerte Anfang» («Знесилення початку»).
2023-05-11
У м. Дніпрі в Будинку на Троїцькій (пл. Троїцька, 5а) до Дня матері продемонстрували документальний фільм «Все добре, мам», в якому йдеться про жінок, чиї діти загинули, обороняючи Маріуполь.
2023-05-08
Дніпровський академічний театр драми та комедії представив прем’єру вистави «Всупереч», присвячену сучасним героям України та вшануванню пам’яті всіх жертв Другої світової війни.
2023-05-08
У м. Дніпрі в Будинку культури українського товариства глухих для мешканців міста та вимушено переселених осіб у межах Всеукраїнського благодійного туру концертів до великодніх свят, організованого благодійним фондом «Мрія», актори-аматори представили музично-театралізовану виставу про смерть та воскресіння Ісуса Христа «Він живий».
2023-05-07
На 25-му році пішла з життя хореограф з м. Кривий Ріг Юлія Маркелова, яка викладала хореографію у Центрі дитячої та юнацької творчості «Мрія».
2023-05-07
У м. Дніпрі в арт-кав’ярні «Гвоздь» відкрито художню виставку члена Національної спілки художників України Олександри Малишко «Неосяжні».
2023-05-05
У м. Новомосковську в Палаці культури «Металург» відкрито виставку картин юного художника Максима Бровченка, на якій було представлено 20 робіт, присвячених космосу.
2023-05-04
64-й день народження відзначив дніпровський актор, режисер, продюсер, співак, шоумен, пародист, народний артист України Євген Чепурняк. Він був членом команди КВК ДНУ, на базі якої у 1994 році виник Театр КВК ДНУ, де він є актором і режисером-постановником.
2023-05-04
У Дніпропетровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури відбувся концерт хореографічного відділення «Танець. Весна. Надія», присвячений весні та Міжнародному дню танцю, що відзначався 29 квітня. У програмі концерту брали участь хореографічні колективи коледжу: «Дивертисмент», «Подих», «Горицвіт».
2023-05-04
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулася поетична зустріч «Вічність поезії, поезія вічності» за участю поетів – вимушених переселенці з м. Харкова – Анни Щербак й Олексія Гордєєва, дніпровчан Олександра Лисаченка й Олени Бесараб. Учасники заходу читали вірші, ділилися роздумами про долю та цінності українців, виконали пісню «Живи, Україно!».
2023-05-03
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відкрито фотовиставку дніпровського фотохудожника Сергія Дівеєва «Миті війни», на якій представлено близько 30 світлин, зроблених за 9 років з 2014-го, що відображають відбиток, який лишає війна в житті українців.
2023-05-02
62-й день народження відзначив художник-карикатурист Олександр Дубовський. Він неодноразово був переможцем міжнародних і національних конкурсів карикатуристів. 
Повнiше
2023-04-30
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито виставку робіт художниці Олени Середи, яка переїхала до м. Дніпра з м. Харкова через війну, – «Рік у житті». В експозиції представлено роботи, створені вже у м. Дніпрі.
2023-04-30
Музей історії Дніпра провів екскурсію, під час якої відвідувачам розповіли про історичну будівлю у центрі м. Дніпра – Будинок Хрінникова, відомий зараз як готель «Україна», та про родину мільйонерів Хріннікових, які мешкали в ньому на початку ХХ ст.
2023-04-29
У м. Кам’янське відбувся ІІІ Міський фестиваль виконавців джазової музики «Джазова весна у Кам’янському».
2023-04-28
На Луганщині під час боїв з російськими окупантами загинув дніпровський танцівник Володимир Куліш, який добровольцем пішов захищати країну. Володимир упродовж багатьох років був солістом народного ансамблю танцю «Радість».
2023-04-28
У м. Дніпрі в арт-просторі «7 небо» (пл. Троїцька, 5а) відкрито виставку графіки та живопису «На розквіт» дніпровської мисткині Саден (творчий псевдонім Saden Blue Orchid).
2023-04-27
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) у межах документального фотопроєкту «Дні світла» відкрито фотовиставку «Дні світла: Дух та емоції щойно звільненого Херсона», на якій представлено 25 світлин, присвячених мешканцям м. Херсона.
2023-04-26
У Музеї історії Дніпра відкрито міні-виставку «Кабінет-портрет. Погляд з минулого», на якій представлено жіночі портрети, зроблені катеринославськими фотографами у ХІХ – на початку ХХ сторіччя.
2023-04-24
У Палаці студентів ДНУ ім. Олеся Гончара відкрито виставку творчих робіт студентів і викладачів кафедри образотворчого мистецтва і дизайну «За мить до перемоги», на якій представлено живописні станкові твори, фотографії та плакати, присвячені нашій країні та які відображають події сьогодення.
2023-04-23
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбулася прем’єра концерту «Легенди Нового Орлеану, або Як народжувався джаз».
2023-04-23
У м. Дніпрі в арт-просторі «Гвоздь» (вул. Троїцька, 18а) відкрито виставку акварелі Тетяни Шипової (Надточій) «Квіти і місто».
2023-04-22
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбулася прем’єра театралізованої програми для дітей «Слідами Енея» за мотивами твору Івана Котляревського «Енеїда».
2023-04-22
У м. Кривому Розі художник Ренато Ортіс разом із командою однодумців на сцені палацу культури «Центральний» презентував перформанс «Полотно», під час якого спробував передати власні переживання й емоції, які об’єднують українців під час війни.
2023-04-22
У Меморіальному будинку-музеї Д. Яворницького Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбувся захід «День англійської мови у Будинку-музеї Дмитра Яворницького», під час якого відвідувачі дізнались про зв’язки Дмитра Яворницького з Англією, зокрема, у галузі археології.
2023-04-21
У Музеї історії міста Кам’янського відкрито художню виставку «Кривий Ріг нескорений». 
Повнiше
2023-04-18
В м. Бахмуті в бою проти російських загарбників загинув музикант дніпровського кавер-бенду «Lalabend» Сергій Артемов.
2023-04-18
У м. Дніпрі в Музеї боротьби за Україну (вул. Висоцького, 2) відкрито виставку творів художника Станіслава Брунса, на якій представлено 10 картин, присвячених Україні, та 10 картин, присвячених Польщі.
2023-04-18
У м. Дніпрі музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», який від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну працював дистанційно, поновив роботу в оф-лайн режимі. Музей прийматиме відвідувачів у вівторок, четвер і неділю.
2023-04-16
У Музеї історії Дніпра відбувся майстер-клас з виготовлення великодніх писанок, під час якого відвідувачі дізналися також про традиції святкування Великодня у Катеринославі-Дніпрі.
2023-04-15
У м. Дніпрі в Мистецькому провулку (пл. Троїцька, 5а) до Всесвітнього дня мистецтва відбулася презентація концепції «Мистецького провулку» та відкрито нові арт-об’єкти, присвячені українським митцям: письменниці Марко Вовчок, художникам Марії Котляревській та Олегові Голосію.
2023-04-14
У СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» до Великодня для користувачів бібліотеки розгорнуто книжкову виставку-інсталяцію «Великодній вернісаж», на якій представлено видання про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні тощо.
2023-04-13
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито Всеукраїнську виставку «Мистецькі атрибути Великодніх свят», на якій представлено роботи народних майстрів із України, серед яких писанки, рушники, вишиванки, вироби гончарства, лозоплетіння, ляльки найрізноманітніших технік, розписані святкові пряники, вишукані прикраси з бісеру тощо.
2023-04-13
У Музеї історії міста Кам’янського відбувся майстер-клас з писанкарства, який провела для відвідувачів майстриня Анна Івашина.
2023-04-12
У Дніпропетровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури на базі художнього відділення відкрито «Галерейний простір Dnipro Art College». 
Повнiше
2023-04-12
Новомосковський міський історико-краєзнавчий музей ім. П. Калнишевського провів у Публічній бібліотеці Новомосковської міської територіальної громади пізнавальний вечір «Людина, яка змогла стати вільною», присвячений видатному українському письменникові Олесю Гончару.
2023-04-12
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відкрито виставку писанок «Дивосвіт писанки», на якій представлено понад 250 писанок народної майстрині Ольги Іващенко, керівниці народного художнього колективу Школа образотворчих мистецтв «Суцвіття» КПНЗ «Центру позашкільної роботи № 1» ДМР і її учениць – Марії Рибалко й Анастасії Станіславової. Виставка діяла до 26 квітня.
2023-04-10
У м. Перещепине відкрито міжнародну виставку «Про Україну говоріть з Україною». 
Повнiше
2023-04-06
У м. Дніпрі в Центрі сучасної культури (узвіз Крутогорний, 21 а) розпочався тиждень австрійського кіно, під час якого відвідувачам продемонструють фільми, представлені в межах 11-го фестивалю «Тиждень австрійського кіно».
2023-04-05
84-й день народження відзначив Сергій Чулков, головний режисер Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янського, який поставив на сцені театру понад 50 вистав, безліч концертних програм, став засновником і незмінним художнім керівником Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні», виховав десятки талановитих учнів.
2023-04-04
У м. Дніпрі на 67-му році пішла з життя дніпровська художниця акварельного живопису Валентина Лаушкіна.
2023-04-03
У м. Дніпрі в день народження українського письменника Олеся Гончара комунальний заклад позашкільної освіти «Центр художньої та естетичної творчості учнівської молоді» спільно з департаментом молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпропетровської міської ради організував артпростір «Олесь Гончар. Музей просто неба».
2023-04-02
У м. Дніпрі на 81-му році пішла з життя начальник концертного відділу Дніпропетровського академічного театру опери та балету Ольга Никонівна Орлова.
2023-04-02
У Публічній бібліотеці Новомосковської міської територіальної громади відбулася творча зустріч з дніпровською письменницею Катериною Доманською та презентація її книг.
2023-04-01
Музей історії Дніпра розпочав цикл авторських екскурсій «Dnipro History Talks», під час яких відвідувачам розповідають про найцікавіші сторінки історії міста не екскурсоводи, а видатні історичні діячі.
2023-03-31
27–31 березня у м. Дніпрі відбувся ІІ Всеукраїнський онлайн фестиваль-конкурс творчості дітей і підлітків з інвалідністю «В обіймах таланту», організатором якого став Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури.
2023-03-31
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито Міжнародну художню виставку «Карикатура – наша зброя!», на якій представлено роботи 20 карикатуристів із 8 країн: України, Литви, Казахстану, Чехії, Ізраїлю, Білорусі, США та Португалії.
2023-03-28
57-й день народження відзначив заслужений артист України, актор Дніпропетровського академічного театру опери та балету й театру «КВН ДГУ» Олександр Сергєєв.
2023-03-27
Дніпровський художній музей представив віртуальну виставку творів українського художника Миколи Погрібняка «Біжіть зустрічати сонце!»
2023-03-26
У м. Кривому Розі в «в IT Hub» (пл. Визволення, 2) до Всесвітнього дня поезії Громадська організація «Рух без меж» і творче об’єднання «Порода» провели вечір «інклюзивного мистецтва», під час якого відбулися поетичні читання криворізької поетеси, прозаїкині та перекладачки Ірини Новицької.
2023-03-26
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра до Всесвітнього дня фортепіано відбувся благодійний концерт «Українські візерунки у джазових тонах», який організували викладачка музичної школи № 6 ім. Скуратовського Олена Лонгінова та журналістка Наталія Рекуненко. Під час концерту звучали джазові твори й обробки українських композиторів, в тому числі і дніпровських: В. Скуратовського, О. Чупікова та А. Лонгінова. Про біографію композиторів відвідувачам розповіла Наталія Рекуненко.
2023-03-25
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив прем’єру опери Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм».
2023-03-25
Дніпровський академічний театр драми та комедії представив прем’єру вистави «Кассандра» за однойменним твором Лесі Українки. Режисер-постановник – Олексій Клейменов.
2023-03-24
У м. Кривому Розі напередодні Міжнародного дня театру міська влада привітала та вручила міські нагороди творчим колективам театрів. Нагрудний знак «За заслуги перед містом» ІІ ступеня отримала Ірина Рожкова –  головний режисер Криворізького міського театру ляльок. Нагрудний знак «За заслуги перед містом» ІІІ ступеню отримала Лариса Єфремова – головний адміністратор Криворізького міського театру ляльок. 
2023-03-24
Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського представив на основній сцені прем’єру вистави «Хто я є?» за п’єсою відомого польського драматурга Славомира Мрожека «Емігранти».
2023-03-24
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито виставку витинанок криворізької майстрині Наталки Курносової «Пам’ять», присвячену темі російсько-української війни.
2023-03-23
У Музеї історії міста Кам’янського відбулося відкриття виставки робіт української художниці «Графіка Софії Караффи-Корбут», на якій представлено 23 ліногравюри, які відображають тематику творів Тараса Шевченка, її ілюстрації до «Кобзаря», що вийшов друком у 1967 р., ілюстрації до драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки, над якими художниця працювала в останні роки життя.
2023-03-22
У Меморіальному музеї-будинку Дмитра Яворницького Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відкрито виставку робіт криворізького художника та педагога Анатолія Лабунського «Час і місто. Кривий Ріг – Дніпро». Представлені на виставці картини – це живописна оповідь про життя міста під час війни.
2023-03-21
18 років тому було відкрито Дніпровський міський театр ляльок.
2023-03-21
Дніпровський Будинок мистецтв до Міжнародного дня лялькаря відкрив фотофлешмоб #я_та_моя_лялька. В цей день по всьому світу вшановують акторів-ляльководів і всіх працівників лялькових театрів, а також майстрів-лялькарів, які дарують світові своє мистецтво творення ляльки.  До фотофлешмобу приєдналися дніпровські майстрині з виготовлення ляльок Тамара Горбунова та Катерина Мусієнко.
2023-03-20
У Дніпровському планетарії відкрито виставку робіт юного художника із м. Бердянська Максима Бровченка, на якій представлено близько тридцяти робіт юного митця із зображенням далекого космосу та Всесвіту.
2023-03-19
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького у межах проєкту «Коли камінь розповідає історію: цикл авторських екскурсій кам’яною пластикою з колекції ДНІМ» відбулася екскурсія «Семеро скіфів», автором якої є завідуючий відділом археології музею Олександр Старік.
2023-03-19
В історичному хабі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбулося заняття науково-просвітницького музейного проєкту «Історія через предмети: криця», під час якого відвідувачам розповіли про металургійну кризу доби бронзи, познайомили з основними видами мідної, олов’яної, свинцевої та залізної руди тощо.
2023-03-18
Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського представив французьку комедію Франсіса Вебера «Вечеря дурнів» у постановці заслуженого діяча мистецтв України Віктора Попова.
2023-03-18
У м. Кам’янському у творчій резиденції відомого скульптора Гарніка Хачатряна відбулася презентація виставки творів художника з м. Краматорська Владислава Гутирі, які вдалося вивезти із зони обстрілів ворогом.
2023-03-17
В історичному хабі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбулася лекція «Легенди рідної землі: відьмаки та відьми», яку провела Оксана Рутковська.
2023-03-17
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відкрито виставку одного експонату «Інший» погляд зі старого альбому». На виставці представлено фотоальбом, створений у 1980 році, який представляє історію колгоспного будівництва в с. Білики на Полтавщині. Під час відкриття виставки відвідувачам продемонстрували інтерактивну презентацію та матеріали, які уточнюють історичний контекст експонату.
2023-03-17
У Меморіальному музеї-будинку Д. Яворницького Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбулася лекція «Садиба Дмитра Яворницького як феномен міської культури Катеринослава-Дніпра», яку провів кандидат історичних наук, завідувач відділу Максим Кавун
2023-03-15
У м. Павлограді пішов з життя музикант, композитор, актор, педагог Віктор Бабарицький, який працював у Павлоградському драматичному театрі ім. Б.Є. Захави.
2023-03-15
У м. Дніпрі на 83 році пішов із життя дніпровський підприємець, письменник, автор понад десятка книг, кінопродюсер і сценарист, президент дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Зі злагодою у серці» Віктор Олександрович Веретенников.
2023-03-14
У холі Дніпропетровської обласної військової адміністрації до Дня українського добровольця відкрито фотовиставку «Добровольці», на якій представлено понад 40 світлин воїнів Дніпропетровщини, які за власним бажанням стали на захист України. До створення виставки долучилися студенти Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури. Виставка діяла два тижні. 
2023-03-14
У Дніпровському Будинку мистецтв провели етнографічне свято «Весну красну зустрічаймо!», під час якого відвідувачам у театралізованій формі представили, як українці зустрічали весну в давнину. Учасниками заходу були: дитячий вокальний ансамбль «Дзвіночки», ансамбль народного танцю «Серпантин», вокальний дует «Мальви», вокальний гурт ПК «Енергетик», майстер плетіння з голок сосни Володимир Яценко, поети Костянтин Дуб й Оксана Ігнатенко, здобувачі освіти Дніпровської політехніки.
2023-03-14
У Кам’янському фаховому музичному коледжі ім. Мирослава Скорика відкрито виставку робіт українського скульптора, члена Національної спілки художників України Олексія Леонова «За покликом серця».
2023-03-14
У Музеї історії міста Кам’янського до Дня українського добровольця для молоді проведено екскурсію виставкою «Україна. Ціна Перемоги», під час якої відбулася зустріч із Олексієм Григоровичем, батьком загиблого 19 червня 2014 р. учасника російсько-української війни Віталієм Мосьпаном.
2023-03-13
66-й день народження відзначив актор Дніпровського академічного театру драми та комедії, народний артист України Віктор Володимирович Гунькін, який виконав ролі у виставах: «Спальня Сальвадора», «Наприкінці часів», «Таксист-2», «Щоденник негідника», «Лісова пісня».
2023-03-12
У Музеї історії Дніпра відбулася екскурсія-дегустація «Історія чашки чаю», під час якої відвідувачі дізналися, де і який чай можна було купити у місті, чаю чи каві віддавали перевагу містяни 100 років тому тощо.
2023-03-11
У м. Павлограді пішов з життя письменник, музикант і педагог Микола Денисович Дементенко, який за життя писав п’єси, новели, літературознавчі статті, грав і навчав грі на гітарі, займався аранжуванням.
2023-03-11
Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського представив прем’єру вистави «Мишоловка. Вбивство на Калмер-стріт» за романом А. Крісті «Мишоловка».
2023-03-11
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького у межах проєкту «Коли камінь розповідає історію: цикл авторських екскурсій кам’яною пластикою з колекції ДНІМ» відбулася перша екскурсія «Коли сонце, небо і земля були богами», яку провели археологині Оксана Рутковська й Анна Юрченко.
2023-03-10
Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка представив виставу-концерт «Бал», присвячену життю і творчості Т.Г. Шевченка.
2023-03-10
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбувся концерт, присвячений Т.Г. Шевченку «Реве та стогне Дніпр широкий» за участю солістів опери, артистів хору та симфонічного оркестру.
2023-03-10
У м. Кривому Розі в галереї «Art Craft Oil» (вул. Транспортна, 1) відкрито виставку дніпровського художника Валерія Сосни «Передчуття», яка містить дві частини експозиції. «Третій елемент» – перша частина експозиції, створена автором в часи пандемії, має філософський зміст бар’єру між людьми. Друга частина – «Барви на двох» відображає гостре сприйняття навколишнього світу, яке відчуватимуть люди після закінчення війни.
2023-03-10
У Дніпровському Будинку мистецтв у межах проєкту «Митці – переселенці у Дніпрі» відкрито виставку «Мистецтво нескорених», на якій представлено понад 70 робіт 16 авторів із різних міст: Олександра Бондаренка (м. Маріуполь), Сергія Друзяки та Сергія Литвинова (м. Краматорськ), Юлії Боярчук і Бориса Романова (м. Сєвєродонецьк), Марії Гордєєвої, Євгенії Моторної, Олени Середи, Ніни Йожик й Романа Моторного (м. Харків), Наталії Борко (м. Бахмут), Костянтина Поддубка й Олександра Макаренка (м. Нікополь), Людмили Земськової (м. Костянтинівка), Тараса Коцура (м. Слов’янськ), Тетяни Савицької (м. Торецьк).
2023-03-09
У м. Дніпрі на 86-му році пішов із життя оперний співак, народний артист України Едуард Михайлович Сребницький, який майже 45 років пропрацював у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету. На сцені він створив незабутні образи: Германа в «Піковій дамі», Хозе в «Кармен», Калафа в «Турандот», Радамеса в «Аїді», Манріко в «Трубадурі», Герцога в «Ріголетто», Альфреда в «Травіаті», Отелло в «Отелло».
2023-03-09
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії до дня народження Т.Г. Шевченка відбувся вечір української поезії та читання творів поета.
2023-03-09
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана до дня народження Т.Г. Шевченка відбувся концерт-присвята «Співає серце Кобзаря», в якому взяли участь тріо бандуристок «Етніка» та народний танцювальний ансамбль «Орлятко».
2023-03-09
У Музеї історії міста Кам’янського відбулося Шевченківське свято, на якому згадували життя та творчість Великого Кобзаря, виконували пісні на слова поета.
2023-03-09
У Дніпропетровські обласній бібліотеці для молоді ім. М. Свєтлова до дня народження Т.Г. Шевченка відбулося читання творів поета «Невмируще слово Кобзаря».
2023-03-08
У Новомосковському міському історико-краєзнавчому музеї ім. П. Калнишевського відкрито виставку акварелей Володимира Кудлая «Сила життя».
2023-03-08
У провулку Павлоградського історико-краєзнавчого музею представлено виставку картин павлоградських митців «Незламні», присвячену невтомним і незламним жінкам. На виставці представлені роботи Анни Ніколаєнко, Вадима Кіріцева, Ірини Левченко та Наталі Масловської.
2023-03-07
На трьох сценічних локаціях відбулися концерти classic-тур «Вам, любі!»: Симфо-шоу «Battle of the Bands» у Дніпровському академічному театрі драми та комедії,  Talent Battle «Весна & Перемога» у Дніпровській дитячій музичній академії ім. Миколи Різоля, Classic Battle «#НашіЗірочки VS Симфонічний оркестр» у Дніпропетровській обласній філармонії ім. Л. Когана. У концертах класичної музики найкращі молоді виконавці мистецьких шкіл м. Дніпра виступали разом із професійними музикантами.
2023-03-06
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито виставку робіт у техніці вишивання стрічками Вікторії Дерев’янко «Стрічкові візерунки».
2023-03-04
На Новій сцені Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янського відбувся благодійний концерт «Разом до Перемоги» у виконанні вихованців Кам’янського професійного музичного коледжу ім. Мирослава Скорика.
2023-03-03
У Палаці культури «Центральний» м. Кривого Рогу відкрито виставку криворізького художника Ренато Ортиса «Біль», яка діє  в межах міського мистецького марафону «Мільйон на дрони Перемоги».
2023-03-01
У Музеї історії міста Кам’янського відбулося відкриття банерної виставки Українського інституту національної пам’яті «Україна – війна в Європі», присвяченої подіям повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Виставка діятиме протягом березня.
2023-03-01
1–2 березня у Музеї історії міста Кам’янського відбувся просвітницький семінар «Боротьба за державність. Від Української революції до сучасної російсько-української війни», в якому взяли участь музейні співробітники, бібліотекарі й освітяни з Дніпропетровської області та м. Вінниці.
2023-02-28
У Музеї історії м. Дніпра відбулася лекція «Крим – ключ до Чорного моря». Співробітник музею, к.і.н. Вадим Прокопов розповів про історію Криму, його народи, культуру, геополітичну важливість Криму для України.
2023-02-27
У Дніпропетровській академії музики ім. М. Глінки розпочався фестиваль «Музика без меж», який тривав до 1 березня.
2023-02-26
Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського представив на новій сцені шоу-програму «Весняна імпреза», присвячену проводам зими та зустрічі весни.
2023-02-26
У м. Дніпрі у Бібліотеці української діаспори ім. сенатора Дж. Маккейна до Дня кримського спротиву російській окупації відбувся перегляд першої художньої стрічки про депортацію кримських татар режисера Ахтема Сеітаблаєва «Хайтарма».
2023-02-25
Дніпровський драматичний молодіжний театр «Віримо!» представив перм’єру вистави «#поїхатинеможназалишитися» за п’єсою сучасного українського драматурга Ігоря Носовського.
2023-02-25
25–26 лютого у різних районах м. Дніпра проведено «Свято Колодія», де виконували веснянки, танцювали, проводили конкурси, частувалися варениками та різними смаколиками.
2023-02-25
У Павлоградському історико-краєзнавчому музеї до Дня спротиву російській окупації Криму відкрито виставку художника-кераміста, заслуженого майстра народної творчості України Рустема Скибіна «Палітра Криму».
2023-02-24
У м. Дніпрі в галереї «Ван Гог» (Троїцька площа) відкрито благодійну виставку «Титани Незламності» дніпровської художниці, волонтерки Єлизавети Борсук.
2023-02-23
У Музеї історії міста Кам’янського відбувся черговий захід із серії «Кавові історії з присмаком полину». Представлено історію «Дніпряни і галичани у лавах ОУН».
2023-02-23
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міськради до річниці початку повномасштабної російсько-української війни відкрито виставку одного експонату «Щоденник російського окупанта. Погляд ворога».
2023-02-23
В Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбувся допрем’єрний показ документального фільму «93: бій за Україну. Активна оборона» режисерки Лідії Гужви. Ця стрічка третя з документальних фільмів, присвячених подіям українського протистояння російській агресії. 
2023-02-22
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито персональну виставку графічних робіт Ірини Бойко «Життя – то сльози і любов».
2023-02-22
У м. Дніпрі в Центрі сучасної культури  (Крутогорний узвіз, 21а) відкрито бібліотеку.
2023-02-21
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра презентували етнорозмальовку, присвячену українській письменниці Лесі Українці.
2023-02-20
У Дніпровській Центральній міській бібліотеці відбулась презентація фотовиставки до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.
2023-02-19
У Донецький області, захищаючи Україну, загинув соліст народного вокального колективу «Місячне сяйво» Палацу культури «Інгулець» Дмитро Репетило.
2023-02-17
У м. Кам’янське до Міжнародного дня рідної мови проведено 5-й щорічний молодіжний фестиваль-конкурс української пісні «Вінок України».
2023-02-17
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відбулася лекція «Голод 1932–1933 років як складова політики колективізації радянської влади на прикладі німецьких колоній Йозефсталь, Фішерсдорф, Кронсгантер, Біллерфельд, Ямбург (за матеріалами зондеркоманди Карла Штумппа)», яку провів к.і.н., співробітник музею Юрій Берестень.
2023-02-16
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відкрито виставку «Так і не вирішена проблема. Продовольча політика радянської влади після Голодомору». Виставка працюватиме до 16 березня 2023 р.
2023-02-16
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія (ДОУНБ) на засіданні клубу «Ріднокрай» презентовано науково-допоміжний біобібліографічний покажчик «Література Придніпров’я другої половини XX – початку XI століття. Спроба загального огляду». Доповідачка – ст. наук. співробітник відділу «Літературне Придніпров’я» Дніпропетровського національного історичного музея ім. Д.І. Яворницького Світлана Мартинова розповіла про літературні процеси та творчість письменників краю. Покажчик підготовлено та видано в ДОУНБ.
2023-02-13
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відкрито виставку «Вийшов півник погуляти, по стежині біля хати». Це перша частина літературно-мистецького проєкту, присвяченого дитячій книзі Придніпров’я доби Незалежності України. Представлені книги письменників краю: Івана Сокульського, Григорія Бідняка, Людмили Левченко, Ірини Прокопенко, Анатолія Кравченка-Русіва, Ганни Шепітько, Миколи Цибенка, Олесі Омельченко, Зінаїди Грієвої, Анатолія Загрудного.
2023-02-13
13–15 лютого у м. Дніпрі в кінотеатрі «Multiplex» (ТРЦ «Караван») відбувся 28-й щорічний кінофестиваль «Нове німецьке кіно. У новій реальності», на якому представлено добірку знакових прем’єр і головних хітів сучасного кінематографа Німеччини.
2023-02-12
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбувся симфонічний концерт «До Дня закоханих».
2023-02-12
В Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулось інтерактивне музейне заняття «Історія через предмети: лунничні колти». Учасники дізналися про традиційні слов’янські жіночі прикраси – лунниці та власноруч їх створили.
2023-02-12
В Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького ім. Д.І. Яворницького відбулася лекція «Секс та кохання в Стародавньому Римі» про традиції залицяння давніх римлян, подарунки коханим, статеві заборони, обмеження та покарання.
2023-02-10
В Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулася лекція «Відомий невідомий Ахілес» про святилища Ахілеса у Північному Причорномор’ї та мис Бейкуш.
2023-02-10
У Музеї історії міста Кам’янського відкрито виставку «Крим. Історія. Народ. Сьогодення», яка є авторським проєктом Львівського Музею історії релігії. Виставка включає одинадцять банерів, які ілюструють історичний процес формування на півострові кримськотатарського етносу та цивілізації.
2023-02-09
У м. Дніпрі в галереї «Артсвіт» (вул. Крутогорний спуск, 21) відкрито виставку майстра скульптури, графіки й інсталяції Костянтина Зоркіна «Захисний шар».
2023-02-04
Криворізький міський академічний театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка розпочав 91-й театральний сезон музичною виставою «Майська ніч».
2023-02-03
39-й день народження відзначив актор Дніпровського академічного театру драми та комедії Артур Опрятний, який виконав ролі у виставах «Барбер-шоу», «Бомжовий блюз», «Мир дому твоєму». Він є режисером-постановником вистави «Наприкінці часів». 
2023-02-02
В НТУ «Дніпровська політехніка» підведено підсумки літературного конкурсу імені Олеся Гончара. Впродовж 20 років учасниками конкурсу ставали письменники, журналісти, науковці та громадські активісти. Цього року відзнаку отримали: Віра Боднарук і Володимир Могучий (США), Ірина Ващук (Канада), Олена Молошна, Євген Безус, Василь Колодій, Ірина Цюп’як і представники ГО «Офіс на Банковій» (Україна).
2023-02-02
У Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відкрито виставку ювілейних монет із приватної колекції військовослужбовця ЗСУ. Пам’ятні монети присвячені історії та географії України і видатним українцям.
2023-02-02
У Павлоградській центральній міській бібліотеці ім. Ганни Світличної відбувся практикум із ораторської майстерності «Скажи, щоб тебе побачили» для представників громадських організацій, внутрішньо-переміщених осіб і мешканців м. Павлограда.
2023-02-01
Дніпровський академічний театр драми та комедії представив на малій сцені театру виставу «В катакомбах» за однойменною драматичною поемою Лесі Українки.Режисер та єдиний актор вистави – заслужений артист України Вілен Головко.
2023-02-01
Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського представив прем’єру вистави «Я норм» за п’єсою української драматургині Ніни Захоженко. У виставі йдеться про трагічні події у місті Буча. Режисер вистави – Артур Прокоп’єв.
2023-02-01
Актори Дніпровського драматичного молодіжного театру «Віримо!» завершили роботу над аудіовиставою «Різдвяна історія» Чарльза Діккенса. У роботі брали участь: Тарас Шевченко, Тимофій Тарковський, Едуард Парнет і Каріна Карімова. Прослухати аудіовиставу можна у телеграм-каналі «АУДІОТОРЕАДОРИ» за посиланням у шапці профілю. 
2023-01-31
На сцені-кафе «Автограф» Дніпровського академічного театру драми та комедії представили акторське читання п’єси японського драматурга Кокі Мітані «Академія сміху».
2023-01-30
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито персональну виставку картин виставку Анатолія Лубанського «Час і місто». Представлені картини, які автор створив у 2021–2022 роках. На більшості з них зображено м. Дніпро, іноді в незвичному ракурсі та кольоровій палітрі.
2023-01-29
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики представив прем’єру проєкту «Імпреза музичного бароко. Бах. Гендель. Скарлатті». Автори ідеї - Дмитро Запорожан та Вікторія Голосна.
2023-01-28
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики представив прем’єру проєкту «Саундтреки на органі», авторкою якого є Ксенія Бєлікова.
2023-01-27
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відбулася презентація книги «Самотній дозорець на варті страждання», підготовлена і видана в межах державного проєкту «Реабілітовані історією», 5-ти томної серії «Славетні постаті Придніпров'я: імена, повернені з минулого». Презентацію провів упорядник книги, дослідник Юрій Пшеничний.
2023-01-26
У Слобожанській територіальній громаді відбулася трансляція гала-концерту та оголошення переможців п’ятого багатожанрового фестивалю-конкурсу талантів «Різдвяна зірка в Слобожанському», який цього року проходив в онлайн форматі. На фестиваль-конкурс у номінаціях «Інструментальний жанр / Instrumental genre», «Вокал / Vocal», «Театральне мистецтво / Theatrical art» було подано 51 анкету від представників із населених пунктів України та м. Купишкіс (Литва).
2023-01-26
В Школі сучасного образотворчого мистецтва та дизайну імені В. Сідура м. Дніпра (площа Троїцька, 5-а) відкрито благодійну виставку членів Майстерні гравюри та малюнка «Пороги», на якій представлені роботи чотирьох дніпровських авторів: Сергія Алієва-Ковики, Ольги Микової, Андрія Соколенка та Аліни Набоки. Кошти від продажу на виставці направлені на допомогу захисникам.
2023-01-26
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького продовжив цикл виставок воєнного часу «На калідорі» відкриттям виставки графічних робіт одеського художника, дослідника історії костюму Сергія Шаменкова, на якій представлені образи воїнів минулих епох.
2023-01-21
До Дня Соборності України студенти Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури влаштували флешмоб. Вони створили велику карту України, утворили ланцюг єднання та вручили військовим давній український оберіг – ляльку-мотанку.
2023-01-21
До Дня Соборності України у Дніпровському Будинку мистецтв відбувся благодійний концерт у виконанні Академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич».
2023-01-21
У Дніпровській Центральній міській бібліотеці проведено літературно-музичний захід «Україна – від Сяну до Дону», у якому взяли участь барди та поети з міст Дніпра, Кам’янського, Сєвєродонецька та Бахмута.
2023-01-19
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці  ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія презентували книгу краєзнавця й письменника Миколи Чабана «І в України – твоє обличчя. 600 дат і подій з історії Петриківки». Книга оформлена у форматі хроніки, в якій зібрано події із життя краю від першої згадки до сучасності.
2023-01-18
75-й день народження відзначив дніпровський художник Михайло Кублик, який відомий як майстер акварельного живопису.
2023-01-18
У Дніпровському Будинку мистецтв до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя відкрито виставку дніпровського художника Михайла Кублика «Крим – це Україна», на якій представлено близько 40 картин художника. У своїх роботах автор відобразив кримські пейзажі, квітучу рослинність, історичні споруди та сакральні місця для кримських татар і караїмів.
2023-01-18
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра проведено щорічний захід «Museum Selfie Day», під час якого відвідувачі робили світлини на тлі інсталяції «Сходи до Перемоги» чи дивовижних витинанок Ольги Іващенко.
2023-01-17
Музей спротиву Голодомору Дніпровської міської ради презентував у ДОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія книгу «Українське село першої половини ХХ ст. через призму людської пам’яті», в якій співробітниця музею Віра Аннусова зібрала унікальні спогади українців про Голодомор.
2023-01-15
Вокальний ансамбль «Весняночка» мистецької школи №1 м. Кам’янського став переможцем у Міжнародному двотуровому багатожанровому фестивалі-конкурсі «Різдвяна зірка» (м. Запоріжжя, Україна — м. Софія, Болгарія), який проходив за підтримки БО Всеукраїнського благодійного фонду «Злагода» та «Злагодафест».
2023-01-14
Криворізький академічний ансамбль «Дзвінка крапель» КЗСМО «Школа мистецтв №1» КМР став лауреатом 1 премії у другій віковій категорії на Міжнародному фестивалі конкурсі «Українська коляда», який проходив у м. Львові.
2023-01-08
В приміщенні музейного хабу Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбулися лекція та майстер-клас «Історія через предмети: мисливський лук», присвячені давній мисливській зброї. Учасники заходу дізналися про середньокам’яну добу на території України і про технологію виробництва мисливського луку та стріл, отримали практичні навички з виготовлення мікролітичних кам’яних пластин і знарядь праці з них, постріляли зі зменшеної копії луку з дотриманням усіх заходів безпеки.
2023-01-07
Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського представив прем’єру мюзиклу «Шоумен» за сюжетом відомого голлівудського фільму «Найвеличніший шоумен». Режисер мюзиклу – Артур Прокоп’єв. В мюзиклі виконували роли: Євген Босенко, Анна Макєєва, Максим Монастирський Владислав Ісаченко, Ілля Каріков, Юлія Жиліна, Маргарита Опашнюк та ін.
2023-01-07
У м. Дніпрі у сквері «Прибережний» відбувся святковий концерт на честь Різдва Христового у виконанні ансамблю «Світло Софії». Солістки ансамблю виконали для мешканців та гостей міста різдвяні та патріотичні пісні.
2023-01-07
Дніпровський міський телевізійний театр представив прем’єру вистави «Вертеп» режисера А. Лебедєва.
2023-01-07
У Музеї історії міста Кам’янського відбулися різдвяні зустрічі, під час яких присутні долучилися до майстер-класу з плетіння Дідуха та різдвяної зірки під керівництвом майстрів із Петриківки Наталії Рибак і Юрія Фесака, оглянули музейні тематичні виставки. Для відвідувачів звучали різдвяні колядки у виконанні петриківського колективу «Полум’яна квітка».
2023-01-02
2–3 січня відбувся Дніпровський міжнародний фестиваль юних майстрів циркового мистецтва «Яскрава арена Дніпра», який цього року через війну в Україні проводили в Національному цирку Угорщини. У фестивалі брали участь діти віком від 6 до 17 років з Харкова, Києва, Дніпра, Одеси, Донецька, а також з Угорщини, Швейцарії, Мексики та Італії.
2023-01-01
44-й день народження відзначив актор Дніпровського академічного театру драми та комедії Єгор Герасимов, який виконав ролі у виставах «Барбер-шоу», «Наприкінці часів», «Бомжовий блюз».  Актор також знявся у фільмах та серіалах: «Дикий табун», «Шулер», «На лінії життя», «Запитайте у осені», «Чуже життя» та інших.
2023-01-01
1, 7 січня у м. Дніпрі у межах сімейного свята «Від Різдва до Різдва», яке було організовано за дорученням міського голови Б. Філатова, у різних районах міста були розгорнуті святкові локації. Для відвідувачів організували розважальні програми з конкурсами, виступи творчих колективів, частування смачними стравами тощо.
2022-12-30
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив гала-концерт «ROCK IN THE OPERA» за участю солістів опери, артистів хору, симфонічного оркестру та дитячого хору.
2022-12-30
Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка представив прем’єру вистави «Чарівний черевичок Попелюшки».
2022-12-27
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відбулася презентація третього тому серії у 5-ти томах «Славетні постаті Придніпров’я: імена, повернені з минулого». Третій том «Один із тих, хто не зламався» авторів Н.І. Заверталюк, Л.М. Кулакевич, О.В. Салової, присвячений відомому письменнику, публіцисту й політику Олесю Досвітньому.
2022-12-27
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відбувся майстер-клас зі створення ялинкових прикрас із соломи.
2022-12-26
75-й день народження відзначив дніпровський поет Володимир Рудов.
2022-12-25
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив концерт «Мелодії різдвяної ночі» за участю солістів опери, артистів хору та симфонічного оркестру.
2022-12-25
У Дніпровському міському телевізійному театрі відбувся вечір пам’яті, присвячений жертвам голодомору та репресій. Під час заходу звучали вірші, проза, пісні, присвячені трагічним подіям 90-річної давнини, читали спогади очевидців про страшні часи голодомору 1932–1933 років, переглянули документальний фільм «Чорна сповідь» про голодомор у Дніпропетровській області.
2022-12-24
Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка представив прем’єру вистави «Хто подолає дракона».
2022-12-23
У м. Кам’янське відбувся міський фестиваль «Різдвяна зірка». Учасники фестивалю отримали дипломи та солодкі подарунки.
2022-12-22
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до 100-річчя художника і скульптора Петра Магденка відбулося засідання клубу «Ріднокрай», під час якого дніпровський письменник, краєзнавець і співробітник бібліотеки М. Чабан розповів про долю та творчість художника.
2022-12-20
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич» представив концертно-театралізоване дійство «Миколай іде, Різдво веде!».
2022-12-20
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито виставку живопису Армана Аллахвердяна «Art therapy».
2022-12-19
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулася презентація книги В. Слободи про митців-переселенців «В обіймах Дніпра», в якій представлено розповіді про 28 митців, які вимушені залишити рідні міста, роботу, друзів, але продовжують творити.
2022-12-19
Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр представив прем’єру музичної казки «Маленький Мук» В. Гауфа.
2022-12-19
У Дніпровському театрі одного актора «Крик» відкрито виставку картин Василя Мельника – батька художнього керівника, режисера і актора цього театру Михайла Мельника.  
Повнiше
2022-12-18
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив прем’єру музичної казки «Снігова королева» за однойменною казкою Г.Х. Андерсена.
2022-12-18
Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр представив прем’єру музичної казки «Маленький Мук» В. Гауфа.
2022-12-17
Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка представив прем’єру вистави «Край» за однойменною документальною п’єсою Л. Красніченко. 
Повнiше
2022-12-17
Дніпровський міський телевізійний театр представив до 20-річчя свого заснування прем’єру вистави «Трагічна історія Еміля Шпорка» за п’єсою українського драматурга Олександра Вітера.
2022-12-17
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відбулася лекція «Голодомор 1931–1933 років у Лоцманській Кам’янці. Як виживало приміське село», яку провів дніпровський письменник, краєзнавець Микола Чабан.
2022-12-16
У м. Дніпрі біля культурно-ділового центру «Менора» відкрили 15-ту мініскульптуру «Золота троянда» із серії «Відчуй Дніпро», яка символізує вікову історію, культуру та традиції єврейського народу. Автор – скульптор Владислав Кириченко. Скульптура виконана у вигляді троянди, навколо якої розташовані книги авторів, єврейського походження. На одній із книг зображений кіт.
2022-12-14
У м. Дніпрі на 88-му році пішов з життя співак Анатолій В’ячеславович Бойко, який з 1964 по 1997 роки працював у Дніпропетровській обласній філармонії, а з 1997 року був солістом-вокалістом Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики.
2022-12-12
38-й день народження відзначила актриса, провідна майстриня сцени Дніпровського академічного театру драми та комедії Вікторія Чепурна, яка виконала ролі у виставах: «Щоденник негідника», «Лісова пісня», «Бомжовий блюз», «Каблуки».
2022-12-11
68-й день народження відзначив відомий художник з м. Кам’янського Сергій Павлович Лаушкін, майстер станкового живопису і графіки. Створював жанрові, символіко-алегоричні картини, пейзажі, інсталяції. Його роботи зберігаються у Національному музеї Тараса Шевченка, Запорізькому обласному художньому музеї, Бердянському художньому музеї імені І.І. Бродського, Музеї історії міста Кам’янського.
2022-12-11
У м. Павлограді пішла з життя хореографиня Людмила Юріївна Оксень, яка виховала багато талановитих дітей.
2022-12-11
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулася зустріч в межах проєкту «HOMO MUSICUS», під час якої авторка та ведуча, музикознавиця Ольга Скуратовська розповіла присутнім про видатних композиторів, поєднавши розповідь із демонстрацією найкращих зразків виконання творів.
2022-12-08
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив глядачам прем’єрну концертну програму «Щедрик», присвячену 100-річчю виконання однойменного твору композитора Миколи Леонтовича у США. Прозвучали твори І. Небесного, М. Леонтовича, С. Людкевича, К. Стеценка, Б. Сегіна, Л. Андерсона, А. Адана, Л. Коена та інших.
2022-12-06
53-й день народження відзначила актриса, провідна майстриня сцени Дніпровського академічного театру драми та комедії Олена Попова, яка виконала ролі у виставах: «Наприкінці часів», «Сашо, винеси сміття», «Таксист 2», «Занадто одружений таксист», «Номер 5».
2022-12-06
У Дніпровській Центральній міській бібліотеці до Дня Збройних Сил України відкрито фотовиставку робот військового журналіста Тараса Греня «Обличчя українського солдата», на якій представлено близько 100 фотопортретів воїнів ЗСУ, які з 2014 року протистоять російській агресії.
2022-12-06
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра проведено майстер-клас художниці та педагогиніа Ольги Іващенко з виготовлення ігрової ляльки.
2022-12-05
У м. Дніпрі поновив роботу для відвідувачів «Музей дитинства», який є філією Дніпровського науково-технічного музею «Машини часу».
2022-12-04
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив глядачам прем’єрну концертну програму «Щедрик», присвячену 100-річчю виконання однойменного твору композитора Миколи Леонтовича у США. Прозвучали твори І. Небесного, М. Леонтовича, С. Людкевича, К. Стеценка, Б. Сегіна, Л. Андерсона, А. Адана, Л. Коена та інших.
2022-12-03
У Дніпровському Будинку мистецтв стартував І етап арт-проєкту до 300-річчя Григорія Сковороди «Філософія на Філософській», у межах якого передбачено виставку творів на філософську тематику. Особливість виставки в тому, що роботи дітей та молоді експонуються поряд із творами дорослих художників.
2022-12-02
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбувся симфонічний концерт, під час якого глядачам представили твори Ференца Ліста, Левка Колодуба та Йоганесса Брамса.
2022-12-02
У м. Дніпрі в межах програми «Культурна столиця» стартував фестиваль патріотичного кіно «Наша земля», започаткований Школою сучасного образотворчого мистецтва ім. Вадима Сідура. Програмою фестивалю передбачена демонстрація 5-х художніх фільмів, які знімали в різні часи, починаючи з 2014 року, та 10 документальних фільмів, знятих із початку повномасштабного вторгнення російської армії.
2022-12-01
У м. Дніпрі у виставковій залі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України відкрито виставку «Мистецтво Січеславщини», присвячену 90-річчю Дніпропетровської області та 65-річчю Дніпропетровської обласної організації НСХУ. На виставці представлені роботи 95 професійних художників і молодих митців Дніпропетровщини різної тематики у різних жанрах: живопис, графіка, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво. Виставка діятиме до 31 січня 2023 року.
2022-11-27
У Дніпровському міському телевізійному театрі відбувся творчий вечір, присвячений 90-річчю голодомору в Україні. Під час заходу звучали вірші, проза та пісні, присвячені трагічним подіям 90-річної давнини, а також відбувся перегляд документального фільму «Голодомор», створеного творчим колективом «Телетеатру».
2022-11-27
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького проведено лекцію «Таємниці гончарного центру в балці Канцерці».
2022-11-26
Дніпровський академічний театр драми та комедії представив прем’єру вистави «Вихід» за п'єсою дніпровського драматурга Сергія Марена, присвяченою темі виживання після всесвітньої ядерної війни.
2022-11-25
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відбулася презентація книги «Українське село першої половини ХХ століття через призму людської пам’яті», в якій співробітниця музею Віра Аннусова зібрала унікальні спогади про Голодомор.
2022-11-25
У науковій бібліотеці Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького розгорнуто книжкову виставку, присвячену 300-річчю від дня народження відомого письменника та філософа Григорія Сковороди.
2022-11-23
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбулася прем’єра програми «Simfo Rock Show», у межах якої гурт «BEAST» та його соліст Іван Ворона в супроводі симфонічного оркестру театру виконали пісні популярних рок-гуртів і виконавців 1970–1990 років.
2022-11-23
У Дніпровській Центральній міській бібліотеці відкрито художню виставку родини дніпровських архітекторів Клопко «Творча родина міста», присвячену голові роду Георгію Костянтиновичу Клопко, одному з основоположників архітектурної школи Придніпров’я. Його роботи, написані в різні роки в техніці акварель і гуаш, передають красу мальовничих куточків України. Роботи дружини, Ганни Клопко, – це пейзажі та квіти рідної землі. На виставці також представлені фото колекції ляльок із пап’є-маше доньки – Олени Клопко-Мартинової.
2022-11-23
У м. Дніпрі в торговельно-розважальному центрі «Дафі» відкрито виставку графіки дніпровської художниці Лесі Бельдій «Щоденники Заї та Коті».
2022-11-21
У Дніпропетровській академії музики ім. М. Глінки на честь ювілею всесвітньо відомої оперної співачки Соломії Крушельницької відбулася лекція-концерт, під час якої присутнім представили оперні партії, які свого часу виконувала Крушельницька, та розповіли про життя і творчість співачки.
2022-11-21
Музей історії міста Кам’янське відкрив історико-документальну виставку «Україна. Ціна Свободи», присвячену боротьбі української нації за право гідно та вільно жити на своїй землі. Виставка охоплювала події Революції Гідності та російсько-української війни – від АТО та ООС до повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року.
2022-11-21
У Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики до Дня Гідності та Свободи відбувся концерт для воїнів ЗСУ, медиків, волонтерів, вимушених переселенців із Маріуполя та інших.
2022-11-21
На території П’ятихатської громади Кам’янського району під час заходів з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи урочисто відкрили пам’ятник видатному українському поетові, мислителю, художнику та громадському діячеві Т.Г. Шевченку.
2022-11-21
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Дня Гідності та Свободи проведено арт-годину «Мистецтво і революція: Київський Майдан 2013–2014», під час якої відвідувачам презентували видання Наталії Мусієнко «Мистецтво Майдану» та історичний екскурс «Вистояли на Майдані – переможемо у війні», де представили видання про волонтерський рух 2013–2014 років та спогади учасників історичних подій.
2022-11-21
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей до Дня Гідності та Свободи розгорнуто книжкову виставку та презентовано електронну книгу патріотичних творів школярів Дніпропетровської області.
2022-11-21
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М. Свєтлова до Дня Гідності та Свободи проведено онлайн вокальний майстер-клас «Пісні вільної України».
2022-11-18
Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка представив прем’єру ліричної комедії «Я у твоїй шкірі!».
2022-11-18
Музей історії міста Кам’янське відкрив виставку «Голод в Україні. 100 років випробувань. 1922–2022», присвячену Дню пам’яті жертв голодомору.
2022-11-17
Дніпровський Будинок мистецтв відкрив першу персональну виставку дніпровської художниці, архітекторки та волонтерки Олени Семенюк «Інктобер».
2022-11-16
У Музеї історії міста Кам’янське проведено захід до 150-річчя від дня народження видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької, на якому згадували її творчий шлях та виконали на її честь українські пісні.
2022-11-15
У читальній залі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія Музей спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відкрив виставку «Хліб як зброя».  
Повнiше
2022-11-13
У музейному хабі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбулося інтерактивне заняття «Історія через предмети: крем’яний серп», під час якого відвідувачі дізналися, як зародилося сільське господарство та тваринництво, які неолітичні культури існували на території України, й отримали навички виготовлення знарядь із кременю.
2022-11-12
У Дніпровському планетарії відбувся музичний вечір «Ethno space show: мелодії таємничої бандури та кобзи», у якому брали участь дует «Folk Blondes». Програма заходу включала ознайомлення з експозицією, музичну імпровізацію на етнічних інструментах і лекцію-подорож зоряним небом.
2022-11-08
У камерній залі Нової сцени Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янського до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулось урочисте нагородження кращих працівників культури міста.  
Повнiше
2022-11-07
У Музеї історії м. Дніпра проведено майстер-клас з килимової вишивки.
2022-11-04
Дніпровський драматичний молодіжний театрі «Віримо!» представив сценічну версію читання оповідань за збіркою Стівена Кінга «Магазин жахів» у виконанні акторів театру Тараса Шевченка та Тимофія Тарковського.
2022-11-04
У м. Дніпрі навпроти водоспаду «Поріг ревучий» відкрито чергову міні-скульптуру в межах проєкту «Відчуй Дніпро», присвячену дніпровим лоцманам. Міні-скульптуру встановили за підтримки конкурсу ґрантів від «Культурної столиці». Сама міні-скульптура – це довбанка (човник із дерева) з котом, веслом, хвилями і дніпровими порогами. Скульптуру створила дніпровська скульпторка Надія Отряжа.
2022-11-03
У Канадсько-українському бібліотечному центрі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія відомий письменник-краєзнавець Микола Чабан провів лекцію «Дід Запорожець», присвячену нашому легендарному землякові, письменникові та лоцманові Олексію Девладу.
2022-10-28
У арт-просторі «7 небо» м. Дніпро (Троїцька площа, 5а) відкрито виставку графічних робіт художника і волонтера Олега Шевченка «Емоції в графіці». Представлені роботи відвідувачі можуть придбати, кошти, отримані за роботи, автор перераховує на допомогу військовим. Виставка діятиме до 3 листопада.
2022-10-27
У галереї «Артсвіт» м. Дніпра (узвіз Крутогірний, 21) відкрито виставку «Робоча кімната», присвячену осмисленню війни. Представлені роботи 17 художників з різних областей України, змушених переїхати до Івано-Франківська, де продовжували творити і згодом створили спільну виставку своїх робіт, яку презентували в містах України та Європи. На виставці представлені роботи К. Алійник, Є. Арлова, К. Бучацької Д. Галкіна, О. Єрємєєвої, Н. Кадана, Ж. Кадирової та інших. Виставка діятиме до 14 січня 2023 року.
2022-10-25
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія підведено підсумки і нагороджено переможців обласного конкурсу «Легенди Дніпропетровщини», ініційованого обласною радою та громадською організацією «Жінки плюс». 
Повнiше
2022-10-24
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро відкрито виставку, на якій представлено близько сорока робіт майстрині Ольги Іващенко, виконаних у традиційній українській техніці витинанки. Виставка діятиме до 30 листопада.
2022-10-24
У Дніпровській Центральній міській бібліотеці до Дня української писемності та мови стартувала книжкова акція «#BOOKSHARING», під час проведення якої кожен може принести до бібліотеки книги українською мовою, щоб передати їх українцям, які вимушено перебувають за кордоном. Акція діятиме до 8 листопада.
2022-10-22
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито виставку живопису Олени Іванової «Акварельні моменти».
2022-10-22
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито виставку весільних атрибутів, на якій представлено вишиті речі, серед яких вишиті рушники майстринь Ольги Родкіної, Любові Дроботюк, Надії Жиляк, Валентини Сущенко та рушники з родинних етнографічних колекцій Ірини Пяшинцевої, Ольги Родкіної, Наталії Семенової, а також вишиванки зі зібрання музею Микити Коржа із Сурсько-Михайлівки.
2022-10-20
Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич» представив у Дніпровському академічному театрі драми та комедії патріотичну концертну програму «Ой у лузі червона калина!».
2022-10-20
У Музеї історії Дніпра відбувся прем’єрний показ фільму дніпровської режисерки Катерини Стрельченко «Олесь Гончар: Слово як зброя».
2022-10-20
У науковій бібліотеці Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького розгорнуто книжкову виставку, присвячену пам’яті Валентини Михайлівни Бекетової, заслуженого працівника культури України, кандидата історичних наук, заступниці директора з наукової роботи Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького, яка трагічно пішла з життя п’ять років тому.
2022-10-16
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана до Дня захисників і захисниць України представили симфонічний концерт, у програмі якого звучали твори світової класики й українські вокальні твори.
2022-10-15
Дніпровський Будинок мистецтв провів для відвідувачів театралізований обряд сватання та заручин «І мати просила, і батько просив, і ми запрошуємо…», у якому взяла участь пара наречених, що взяли шлюб 22 жовтня. Відвідувачі заходу дізналися про особливості сватання та заручин, ознайомились із виставкою весільних атрибутів, взяли участь у майстер-класі та ярмарку з продажу традиційних весільних смаколиків.
2022-10-14
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики до Дня захисників і захисниць України представив глядачам нову концертну програму «Мовою музики».
2022-10-14
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро до Дня захисників і захисниць України відкрито виставку-інсталяцію «Слово на сходах до Перемоги», в якій були представлені книги різні за жанрами, але в усіх йдеться про війну та біль, яку вона принесла нашій країні. 
2022-10-14
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбувся круглий стіл «Лицарі та лицарки в історії української державності».
2022-10-12
У Музеї історії міста Дніпра відкрито виставку із циклу «Укриття», присвячену трагедії, у якій опинилось місто Маріуполь після 24 лютого. Експозиція «Укриття. Маріуполь» мала на меті продемонструвати трагедію, що спричинила російська агресія. Виставку розміщено в музейному укритті у декількох тематичних локаціях.
2022-10-11
У Музеї історії міста Кам’янське відкрито виставку живопису і графіки «Січеславщина – край козацький», на якій було представлено роботи Сергія Бабіча, Володимира Лещенка, Валентина Назаренка, Лілії Панченко, Тетяни Дзекунової, Дмитра Аркадьєва, Євгенії Гронської, Лариси Переясловець та ін.
2022-10-09
У Дніпровському Будинку мистецтв до Дня художника відкрито виставку картин, на якій представлено понад 120 робіт 68-ми авторів із різних міст України. Митців привітали з їхнім професійним святом. Учасники виставки отримали дипломи та каталоги виставки.
2022-10-08
У Музеї історії Дніпра відкрито виставку «Укриття. Маріуполь», на якій представлені роботи фотографів, які закарбували місто Маріуполь у різні моменти його життя. Серед авторів – Євген Сосновський, Олена Сугак, Тетяна Кабакова, Наталія Михальченко, Дмитро Козацький. Виставка мала декілька тематичних локацій та поєднувала фотографії з інсталяціями.
2022-10-08
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро провели інтерактивний захід «Вже давно, давно-колись, коли на Придніпров’ї змій літав…», під час якого відвідувачі заходу занурилися у легенди та казки Придніпров’я, створили змія для власного сюжету тіньового театру.
2022-10-03
74-й день народження відзначив дніпровський художник, педагог, заслужений художник України Григорій Олександрович Чернета. 
2022-10-03
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Міжнародного дня людей похилого віку представлено фотовиставку «Покоління юних сердець», присвячену слухачам Університету третього віку.
2022-10-01
На Європейській площі у м. Дніпрі відбувся благодійний концерт місцевого гурту «Розум зник», під час якого збирали кошти на «кулю для путіна». Учасники гурту виконали велику кількість авторських пісень і популярних нині треків.
2022-09-30
Дніпровський театр одного актора «Крик» відкрив 34-й театральний сезон показом вистави «Сонце в очах твоїх…».
2022-09-28
28–30 вересня у Дніпропетровській академії музики імені М. Глінки втретє відбувся Міжнародний етномузикознавчий симпозіум «Актуальні питання східноєвропейської етномузикології», на якому десятки науковців з Литви, Латвії й України презентували сучасний погляд на етномузичну спадщину балто-слов’янського простору. У межах міжнародного симпозіуму відбулися лекції та практичні майстеркласи зі збереження та відтворення народної музичної спадщини, презентації новітніх видань, круглий стіл широкого кола питань сучасної фольклористичної науки.
2022-09-24
У Дніпропетровському академічному обласному українському молодіжному театрі відбулося відкриття 84-го театрального сезону прем’єрою комедії «Котик солоденький, або Легкого життя ніхто не обіцяв».
2022-09-23
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. І. Яворницького на майданчику Музею АТО відкрив фотовиставку «Чотирилапі друзі хоробрих», на якій представлені фотографії захисників із тваринами. Виставка діяла до 25 вересня.
2022-09-17
У Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики відбулося відкриття 36-го концертного сезону.
2022-09-17
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей для слухачів проєкту «Університет третього віку» майстриня, етнографиня з Донеччини Олена Лазько провела творчий майстер-клас із грецької вишивки. Представлена виставка робіт майстрині.
2022-09-16
70-й день народження відзначив дніпровський гітарист-віртуоз Олександр Любченко. З кінця 1960-х років виступав на джаз-фестивалях, неодноразово визнаний одним із найкращих джазових гітаристів країни. У 70-ті роки грав у відомих рок- та джаз-рок- групах, працював акомпаніатором камерних і естрадних співаків.
2022-09-16
У Дніпровському драматичному молодіжному театрі «Віримо!» відбулося відкриття театрального сезону показом вистави «ORGIA» за п’єсою Лесі Українки. 
2022-09-15
У музеї «Аушрос» міста Шяуляй (Литва) відбулося відкриття персональної виставки «RED DATA BOOK of LT&UA» молодої дніпровської художниці Аліни Набоки, яка там представляє наше мистецтво.
2022-09-15
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбулося відкриття нового симфонічного сезону концертом, присвяченим героїчному українському народу та місту Дніпро.
2022-09-15
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулась акторська читка вистави «Вихід» за п’єсою сучасного українського драматурга Сергія Марена «АЛЛО». На заході був присутнім автор п’єси, який розповів, як створювався твір.
2022-09-15
До 145-річчя від дня народження відомої художниці Олени Кульчицької в музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро приурочено музейну рубрику «Дитячі сторінки», на якій представлені книги з ілюстраціями художниці.
2022-09-14
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро відкрито виставку Віталія Старченка «Поле бою», на якій представлено 37 робіт митця. Експозиція мала літературно-малярський характер: поруч із картинами розміщені аркуші з віршами. Картини є візуальним тлом для поезії, яка стверджує позицію автора до війни московії проти України й українців.
2022-09-12
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбувся показ вистави Олексія Гнатюка «Обличчя кольору війна», яку представили учасники незалежного маріупольського театру «Концепція» й інших труп.  
Повнiше
2022-09-10
10–11 вересня у м. Дніпрі відбулося святкування Дня міста. Виступали улюблені українські артисти та місцеві колективи, проводився благодійний ярмарок, було підготовлено інтерактивні інсталяції, циркову дитячу програму, акцію з влаштування тварин, врятованих із зони бойових дій, та інше.
2022-09-08
У м. Дніпрі у виставковій залі Січеславської організації Національної спілки художників України відбулося відкриття XVI Всеукраїнської художньої виставки «Чарівні барви Дніпра», на якій було представлено 320 робіт 133 художників із 26 міст України, у тому числі й з тимчасово окупованих росіянами: Маріуполя, Донецька, Луганська та інших. Серед представлених робіт багато картин, які відображають драматизм і біль, які переживає наша країна, також представлені портрети наших захисників.
2022-09-05
На 69-му році пішов із життя музикант Сергій Соболь, який заснував у м. Павлограді джаз-бенд «ТОИС», виступав на міських заходах, навчав грі на гітарі.
2022-09-04
У сел. Межова відбувся благодійний концерт за участі В. Шевчика, О. Гончаренко, А. Кия, В. Карчмарука та інших. Учасники концерту виконали відомі українські пісні та авторські твори В. Шевчика. Зібрані кошти направлено на допомогу ЗСУ.
2022-09-03
У с. Партизанське Слобожанської ТГ проведено соціально-мистецьку благодійну акцію «Відповідальні Партизани». Учасники заходу плели маскувальні сітки, брали участь у майстер-класах із петриківського розпису та спортивних змаганнях, переглядали патріотичні фільми, декламували вірші. Зібрані під час заходу кошти спрямовані на потреби ЗСУ.
2022-09-02
У Дніпровському Будинку мистецтв відбувся прем’єрний показ хореографічної моновистави «HOME» молодої режисерки й актриси Катерини Мединської. В основу вистави авторка і виконавиця поклала наплив почуттів у вигляді спогадів про часи до 24 лютого 2022 року. Зібрані під час вистави кошти передані благодійній організації «Фонд оборони країни» на придбання вантажівок для ЗСУ.
2022-09-01
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького до 190-річчя від дня народження О. Поля підготував віртуальну виставку «Ілюстрована історія про дивну долю чудової людини Олександра Поля». Виставка заснована на музейних матеріалах із музейних фондів, багато з яких оприлюднені вперше. Ілюстрації супроводжує підбірка висловлювань соратників і сучасників О. Поля, дослідників його біографії та діянь.
2022-09-01
Дніпровський центр сучасної культури розпочав серію показів українського та світового кіно «Прифронтові географії», розроблену у співпраці з Довженко-Центр. 
2022-08-31
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбувся концерт, присвячений джазовому виконавцю Дюку Еллінгтону.
2022-08-29
Дніпропетровський академічний театр опери та балету взяв участь у міжнародному фестивалі Джакомо Пуччіні у італійському місті Полістена, на якому представив оперу «Богема». Також для італійської публіки було підготовлено концертну програму «Моє ім'я – Україна», до якої увійшли українська народна музика та музика вітчизняних композиторів: М. Лисенка, М. Скорика, М. Скорульского.
2022-08-29
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії в межах всеукраїнського туру театри «Публіцист» і «Варта» представили виставу «Вона Війна» про жіночі історії на тлі російсько-української війни. Тур пролягає через сім міст України: Івано-Франківськ, Львів, Луцьк, Одесу, Дніпро, Харків, Київ.
2022-08-27
Музей історії Дніпра в межах проєкту «Точка Сходу» у сквері на Слобожанському проспекті провів історичний перформанс «Як Микита Корж зустрів чиновника Черткова», під час якого актори театрів представили відвідувачам події тієї епохи.
2022-08-25
В Академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки м. Кам’янського відкрито новий театральний сезон виставою «Наталка Полтавка».
2022-08-24
До Дня Незалежності України художники області підготували акцію «Муза Незалежності», в якій взяли участь: актори театрів Дніпропетровського академічного театру опери та балету й Дніпровського академічного театру драми та комедії, студенти Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури, Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич». 
Повнiше
2022-08-24
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького до Дня Незалежності України відкрито міні-виставку, на якій було висвітлено прийняття Декларації про державний суверенітет, Акту проголошення незалежності України та проведення Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності.
2022-08-23
72-й день народження відзначив письменник і журналіст, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, редактор літературного часопису «Кур'єр Кривбасу» Григорій Джамалович Гусейнов. Національну премію України ім. Тараса Шевченка у 2006 році він отримав за художньо-документальний життєпис у 9-ти книгах «Господні зерна».
2022-08-23
У м. Дніпрі до Дня Державного прапора 10 майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва провели відкритий пленер на оглядовому майданчику парку ім. Т.Г. Шевченка. У своїх роботах майстри відобразили красу Дніпра. Написані картини надійдуть на благодійний аукціон, який планують провести до Дня міста.
2022-08-18
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулася прем’єра вистави «Наприкінці часів» за п’єсою сучасного українського драматурга Павла Ар’є «На початку та наприкінці часів», в основу сюжету якої було покладено історію сім'ї, яка відмовилася залишати Чорнобильську зону відчуження.
2022-08-14
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії для дітей із вимушено переселених сімей представили нову сучасну інтерактивну виставу «Пригоди геймерів», під час якої діти разом із акторами боролися з комп’ютерним вірусом. У спектаклі було використано лазерне освітлення та сучасний неоновий грим акторів.
2022-08-12
Музей історії м. Дніпра в межах проєкту «Точка Сходу» провів історичний перформанс «Вулиця Короленка», під час якого для відвідувачів провели історичний екскурс по вулиці Короленка та центральному району міста. Відвідувачам також представили театралізований перформанс від професійних акторів про походження нашого міста та провели розіграші призів, конкурси й ігри.
2022-08-12
У Канадсько-Українському бібліотечному центрі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія почав роботу український розмовний клуб «Паляниця», мета якого полегшити подолання мовного бар'єру тим, хто хоче говорити українською мовою, але не може зробити це самостійно.
2022-08-11
У м. Кривому Розі у сквері Індустріальних зодчих відбулося відкриття скульптурної композиції на честь криворізьких будівельників, яку створив місцевий скульптор Олександр Канібор.
2022-08-10
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро відбувся інтерактивний захід «Гарний козак на натуру добре грає на бандуру», під час якого розмова йшла про образ загадкового козака Мамая. Під час заходу обговорювали сучасну інтерпретацію образу в межах виставки Олега Бублика, знайомили відвідувачів із фольклором за темою козацтва тощо.
2022-08-06
У м. Дніпрі на Січеславській Набережній у межах благодійного проєкту «Арт-наступ» відбувся черговий благодійний ярмарок, в якому взяли участь національно-культурні товариства міста.  
Повнiше
2022-08-06
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро відбувся інтерактивний захід «Один музей, дві миші та три метелики», під час якого відвідувачі познайомилися з казками «Дві миші» Івана Манжури та «Три метелики» Ольги Косач-Кривинюк, створювали паперові фігурки персонажів, малювали ілюстрації до казок, спробували себе у ролі ляльководів.
2022-08-05
У концертній залі колишнього кінотеатру «Супутник» відбувся благодійний концерт, який провели вокально-хореографічний ансамбль «Юність Дніпра» та військовий оркестр 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр».
2022-08-03
У м. Дніпрі в арт-просторі «Кав'ярня Цвях» (вул. Троїцька, 18) відбулося відкриття виставки робіт майстринь миколаївського розпису Анжели Лагоди та Ганни Бірси, на якій було представлено близько 20 робіт майстринь. Миколаївський розпис отримав назву від села Миколаївка Новомосковського району на Дніпропетровщині. Під час відкриття виставки Анжела Лагода провела для відвідувачів майстер-клас із розпису.
2022-07-31
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики відновив концертну діяльність проведенням концерту «ORGAN FOREVER» під час якого відвідувачі мали можливість почути органову, класичну та різножанрову музику. Концерти проводитимуться щосуботи та щонеділі до 11 вересня.
2022-07-28
До Дня Української Державності у Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбувся просвітницько-мистецький захід за участю Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія та творчого колективу театру. Під час заходу відвідувачам представили документальну виставку «Діячі УНР на Катеринославщині» з фонду Канадсько-Українського бібліотечного центру, ознайомили з історією Дніпропетровської області часів УНР та представили акторське читання п’єси Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів…».
2022-07-27
68-й день народження відзначив дніпровський художник Олександр Нем’ятий, в роботах якого значне місце займає сільський пейзаж, річка Оріль і мальви.
2022-07-27
У музеї «Літературне Придніпров’я» відбувся інтерактивний захід для дітей «Творча абетка», під час якого відвідувачі у захоплюючій формі знайомилися з українською абеткою на прикладі ілюстрованих матеріалів та цікавих історій.
2022-07-24
У гуманітарному арт-просторі на базі Дніпровського Будинку мистецтв відбулося відкриття виставки художніх робіт художниці з м. Харкова Ніни Йожик «Включене спостереження». Під час відкриття виставки художниця читала свої вірші, які допомогли відвідувачам дослідити історію створення її картин.
2022-07-23
у м. Дніпрі у «Площі культури та креативу», на яку перетворився Музей українського живопису, відбулося  відкриття благодійної художньої виставки «Неприйняття», на якій представлено понад 170 картин від українських художників, серед яких і військові митці, що зараз служать у ЗСУ.  
Повнiше
2022-07-22
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулася прем’єра у форматі акторського читання за п’єсою Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів…» за постановкою А. Опрятного у виконанні артистів: В. Гунькіна, О. Попової, Є. Герасимова, М. Савенко.
2022-07-22
У м. Дніпрі в галереї «Артсвіт» (Крутогорний узвіз, 21а) відкрито виставку «Як у кіно», на якій представлено роботи 15-ти художників, серед яких: Артем Андрійчук (Кафельман), Леся Бабляк-Тетерук, Тереза Барабаш, Богдан Бучковський, Аркадій Гольдман та інші. У своїх роботах художники відобразили переживання під час війни, як групові, так і особисті.
2022-07-21
У Музеї історії м. Кам’янське у межах проєкту «Музейні зали під час війни» відбулася екскурсія-квест «Літній день рік годує», під час якої відвідувачі дізналися про основні види традиційних занять українського селянства.
2022-07-20
У Музеї історії м. Кам’янське відбулося відкриття виставки заслуженого художника України Олега Лазаренка «Вартові Харкова». Експозиція містила портрети волонтерів, створені художником під час героїчної оборони Харкова від російської навали.
2022-07-20
У музеї «Літературне Придніпров’я» відбувся інтерактивний захід для дітей «Театр тіней і скульптур», під час якого юні відвідувачі виготовляли плоскі паперові фігурки за мотивами скульптур і спробували себе у ролі ляльковода, працюючи за екраном для театру тіней; побували драматургами, вигадуючи сюжети для тіньових імпровізацій.
2022-07-16
У Дніпровському Будинку мистецтв для вимушено переселених осіб відбувся концерт у виконанні академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич».
2022-07-15
У Музеї історії м. Кам’янське відбувся археологічний інтерактивний екскурс з елементами квесту «Розкриваємо таємниці Стародавнього Степу». Під час екскурсу юні археологи ознайомилися з найбільш характерними археологічними знахідками на території нашого краю, відшукали артефакти в імпровізованому похованні та за фрагментами здійснили їхню реконструкцію на папері.
2022-07-13
У Дніпровському Будинку мистецтв відбувся благодійний концерт за участю артистів Дніпровського театру естради та дуету бандуристок «Edelweiss», в програмі якого виконувалися  пісні сучасних українських композиторів і композиторів-класиків.
2022-07-13
У«Музеї спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради відбулося відкриття виставки графічних робіт художниці Юлії Лисенко про Голодомор на Луганщині. «Трагедія українського села 1920–1930-х років». Виставка діяла до 19 липня.
2022-07-12
У музеї «Літературне Придніпров’я» відбулося відкриття виставки малої пластики «200 скульптур з дроту» дніпровського скульптора, графіка Олега Бублика. Митець створює скульптури, в яких можна впізнати образи з картин Пабло Пікассо, Вінсента Ван Гога, Анрі Матісса та Амедео Модільяні. Автор ставить перед собою завдання за допомогою дроту передати те, що зображено на папері, зберігши настрій оригіналу. Доповненням до скульптурних композицій виступають графічні роботи Олега Бублика, які оспівують природу та історію Придніпров’я.
2022-07-11
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулося відкриття художньої виставки, на якій представлено роботи 12-ти майстрів, серед яких художники, архітектори, дизайнери. Відвідувачі мали можливість познайомитися з творчістю Е. Чубарова, З. Сорочинського, Н. Протаса, В. Лещенка, О. Семенюк та інших.
2022-07-06
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Л. Когана відбулась україномовна прем’єра вистави «Незнайко» за постановкою режисерки Олени Цьопич.
2022-07-05
70-й день народження відзначив народний артист України, головний дириґент Дніпропетровського академічного театру опери та балету Володимир Гаркуша. 
Повнiше
2022-06-29
В Новомосковському міському історико-краєзнавчому музеї ім. П. Калнишевського відбулося відкриття персональної виставки картин петриківського розпису художниці-декораторки Наталії Ковальової «Симфонія добра».
2022-06-28
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Л. Когана до Дня Конституції України відбувся святковий концерт, на якому виступило тріо бандуристок «Етніка» з програмою «Скарби української пісні».
2022-06-28
У м. Дніпрі на Фестивальному причалі до Дня Конституції України для мешканців міста відбувся святковий концерт, на якому виступили студенти та викладачі Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки та музиканти Дніпропетровської обласної філармонії ім. Л. Когана.
2022-06-26
У м. Дніпрі в межах творчого проєкту «#Арт_Наступ» проведено благодійний вернісаж, на якому представлено близько 1700 картин і 600 робіт декоративно-ужиткового мистецтва митців з міст Дніпра, Харкова, Бучі та Херсонської області. Таким чином діячі культури різних напрямків вирішили допомогти Збройним Силам України.
2022-06-25
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету до Дня Конституції України відбувся святковий концерт «Моє ім’я – Україна», у програмі якого були твори видатних українських і європейських композиторів.
2022-06-24
У Дніпровському Будинку мистецтв відбувся концерт на підтримку проєкту «Принц На Білому Коні», під час якого звучали відомі українські та зарубіжні пісні у виконанні Дмитра Пилипенка й Андрія Яленка, а також відбулася прем’єра відеотрейлерів
2022-06-24
У музеї «Літературне Придніпров'я» відбувся благодійний літературно-музичний захід «Мистецтво заради життя», під час якого відвідувачі мали можливість послухати українську поезію з вуст талановитих поетів, пісні в авторському виконанні сучасних дніпровських музикантів. У заході брали участь поети й музиканти міст Дніпра та Кам`янського, серед яких Анастасія Теплякова, Вікторія Славінська, Ірина Пасько, Марія Дружко, Євгенія Яворська, Яна Ловчинська, LaLa Lena, Вал Рукас, Нікіта Кутовий і Олександр Архипов, Євген Лесін, Сніжана Біла.
2022-06-22
104 роки від дня народження народного художника України Петра Магра, відомого далеко за межами Дніпропетровщини. Він став першим українським художником, чиї картини успішно експонувалися в Лондоні, в Європейській академії мистецтв. Петро Магро працював у різних жанрах, але найвідоміші саме краєвиди нашого земляка.
2022-06-21
51 рік тому на Дніпропетровщині під час археологічного дослідження кургану Товста Могила поблизу м. Нікополя було знайдено золоту пектораль – нагрудну прикрасу скіфського царя IV століття до н. е.
2022-06-16
На Новій сцені Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки відбувся творчий вечір відомої української актриси театру і кіно Ади Роговцевої «З тими, кого люблю…». 
Повнiше
2022-06-16
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулося відкриття Міжнародної мультимедійної благодійної виставки фотографій «Призми війни», присвяченої повномасштабному вторгненню РФ в Україну та відображенню подій, які зараз відбуваються в країні. Учасники виставки – фотографи з Дніпра: А. Дзодзаєв, І. Співак, О. Пасечнік та інші, офіцер 98-го батальйону ТрО «Азов» Є. Петлев, журналіст, режисер документальних фільмів з Піттсбурга (штат Пенсільванія, США) Нік Чайлдерс, митці: О. Шакіров та І. Ялівець.
2022-06-12
67-й рік народження відзначив відомий художник-карикатурист Олександр Пшеняников.
2022-06-10
На Новій сцені Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки відбувся концерт «Джаз-бенд. Улюблені хіти».
2022-06-10
У межах патріотично-мистецької акції «Час обрав нас» для підтримки бойового духу захисників і народу України біля Дніпровського Будинку мистецтв  відбувся концерт, в якому брали участь гурт «Брас-бенд» і вокально-інструментальний ансамбль зі складу Зразково-показового оркестру Збройних Сил України. 11 червня такий концерт відбувся у Центральному парку м. Кам’янського, 12 червня – у дніпровському парку ім. Т. Шевченка.
2022-06-05
В Академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки м. Кам’янського відбулася прем’єра недитячої казки-притчі «Покидьки» за п’єсою сучасної української драматургині Катерини Пенькової у постановці Марини Юрченко та Максима Монастирського.
2022-06-02
84-й день народження відзначив дніпровський художник-монументаліст, графік, живописець, член Національної Спілки художників України, Заслужений художник України В’ячеслав Павлович Данилов.  
Повнiше
2022-06-01
У Дніпровському міському телевізійному театрі до Міжнародного дня захисту дітей представлено для дітей-переселенців виставу «Вінні Пух та його друзі».
2022-06-01
До Міжнародного дня захисту дітей у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького  проведено низку заходів, серед яких майстер-класи й інтерактивні заняття, історичний квест по музейній площі тощо.
2022-06-01
У Музеї українського живопису проведено виставку-продаж картин вихованців мистецьких шкіл м. Дніпра та майстер-клас із живопису.
2022-05-29
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулося закриття виставки скетчів «На калідорі». Кураторка виставки Т. Адаменко провела екскурсію, відбувся аукціон робіт учасниць виставки: Д. Зоріної, В. Телетьєн, М. Учитель, Н. Езхік. 
2022-05-28
На 88-му році пішов із життя Почесний громадянин м. Нікополя, видатний іконописець, художник і письменник Марк Дмитрович Продан.  
Повнiше
2022-05-28
У Дніпровському міському телевізійному театрі відбулася прем’єра вистави «Кава для Піфії» за п'єсою А. Лебедєва «Коралова брошка».  
Повнiше
2022-05-26
73-й день народження відзначив відомий дніпровський режисер і викладач Григорій Богомаз-Бабій, який близько 40 років викладає у Дніпровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури і випустив безліч талановитих учнів, які успішно працюють у театрах, знімаються у кіно в Україні та за кордоном. Педагог веде творчу майстерню «Інтимний театр імені Антоші Чехонте».
2022-05-25
У Дніпровському Будинку мистецтв до річниці перепоховання Т.Г. Шевченка відбулося відкриття виставки графіки Бориса Романова «Мій Шевченко», на якій представлені екслібриси й акварелі з серії «Дніпровські замальовки».  
Повнiше
2022-05-22
У м. Дніпрі до 161-ої річниці з дня перепоховання Тараса Шевченка відбувся мистецький захід біля пам'ятника Т.Г. Шевченку, до якого долучилися художники та музиканти. Тріо бандуристок «Етніка» виконало народні мотиви.
2022-05-21
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбувся захід «Ніч музеїв-2022», який цього року проведено з певними корективами та позаекспозиційними залами, проте в режимі оф-лайн. Відвідувачі слухали міні-лекції музейників, прогулялися по Соборній площі з екскурсоводами та брали участь у майстер-класах. Родзинкою заходу стала експозиція «З миру по нитці», яка складалася з експонатів, принесених до музею мешканцями міста.
2022-05-20
Музей історії м. Кам’янське до Міжнародного дня музеїв у межах програми «Ніч музеїв-2022» провів мандрівку «Сила музеїв», під час якої відвідувачі прогулялися експозицією та долучилися до авторського проєкту директорки музею Наталії Буланової «Кавові історії з присмаком полину», у якому торкнулися теми стратегій виживання у часи війни, а також були озвучені історії людей, невідомих раніше широкому загалу.
2022-05-20
20–21 травня у Музеї історії Дніпра було проведено благодійну акцію «Дніпро. Волонтерство поза часом».  
Повнiше
2022-05-19
До Дня вишиванки у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулась онлайн-лекція про традиції вишиванки, особливості орнаментів і символів.
2022-05-19
В Музеї історії м. Кам’янське до Дня Європи відкрито фотовиставку «Європейський фокус України», яка є відображенням нинішніх воєнних подій. Представлені краєвиди українських міст Харкова, Львова, Маріуполя до початку війни та після вторгнення російської армії до України.
2022-05-19
У відділах Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Дня вишиванки проведені онлайн-зустрічі, майстер-клас із основних технік вишиванки, виставка-презентація «Вишивальні традиції України» тощо.
2022-05-18
У Павлоградському історико-краєзнавчому музеї до Міжнародного дня музеїв в «Українській гостинній садибі» на території музею проведено день відкритих дверей.
2022-05-18
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М. Свєтлова відкрито виставку робіт майстра з вишивки Василя Кандели. Він вишив за життя понад 100 рушників і сорочок. Серед робіт – портрети відомих українських діячів, зокрема 19 портретів Т.Г. Шевченка.
2022-05-15
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького до дня пам'яті жертв політичних репресій відбулася онлайн-лекція «Особистість в лещатах тоталітарного режиму: історичний аспект» і розповість про те, як представлена історія тоталітарних режимів у музейних експозиціях України та світу.
2022-05-15
Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодіядо Дня пам'яті жертв політичних репресій  на своїй сторінці у Facebook розмістила відеолекцію «Репресовані родичі» та щодня до 20 травня публікувала інформаційні повідомлення з циклу «Реабілітовані історією: Дніпропетровська область».
2022-05-15
Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова до Дня пам'яті жертв політичних репресій на сторінці Facebook провела поетичний онлайн-марафон «Розстріляне відродження», молодь читала вірші поетів-земляків, які пройшли крізь тюрми КДБ та катівні ГУТАБу.
2022-05-13
На Новій сцені Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки відбулася прем’єра вистави «На всю катушку» за п’єсою Ніла Саймона. Глядачі занурилися в атмосферу Америки 60-х років минулого століття.
2022-05-13
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулася презентація мистецьких поезій О. Шакірова.
2022-05-13
 У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Дня пам'яті жертв політичних репресій відбулася презентація видання «Реабілітовані історією. Дніпропетровська область: у 2-х книгах», присвяченого висвітленню політичних репресій на Катеринославщині-Дніпропетровщині в 1920–1985 pp. і подано короткі відомості про осіб – жертв політичних репресій у роки радянського тоталітарного режиму. 
2022-05-08
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького до Дня пам’яті та примирення провів низку онлайн-заходів: майстер-клас із виготовлення «Маку Пам’яті», онлайн-показ фільму «Покоління (без) війни», знятий за участю працівників Музею АТО, віртуальну лекцію «Дві війни – Україна одна», перегляд відеозаписів спогадів ветеранів Другої світової війни з колекції музею, онлайн-показ фільму «Битва за Дніпро 1943». Також проведено пішохідну екскурсію по Соборній площі для тих, хто цікавиться історією міста Дніпра.
2022-05-06
81-й день народження відзначив відомий скульптор, народний художник України, Заслужений художник України Володимир Небоженко. Він створив чимало пам'ятників, які стали знаковими для м. Дніпра: молодому Тарасу Шевченку, Олександру Полю, Валерію Чкалову, 152-й дивізії.
2022-05-06
6–9 травня у відділах Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні розгорнуто виставку художніх творів письменників Дніпропетровщини «Не обміліє пам’яті ріка, в серцях нащадків буде вічно жити» та книжково-ілюстративну виставку «Друга світова війна в творчості митців України», на якій представлено репродукції картин українських художників Олександра Лопухова, Анатолія Насєдкіна, Сергія Єржиковського, Вадима Одайника, рисунки й акварелі Георгія Меліхова. До Дня матері представлено тематичний огляд літератури «Усе бере від Матері початок…».
2022-05-04
63-й день народження відзначив дніпровський актор, режисер, продюсер, співак, шоумен, пародист, народний артист України Євген Чепурняк. Він був членом команди КВК ДНУ, на базі якої у 1994 році виник Театр КВК ДНУ, де він є актором і режисером-постановником.
2022-05-02
У Дніпровській обласній філармонії імені Леоніда Когана відбувся благодійний концерт і розгорнуто виставку дитячих малюнків. Зібрано кошти для людей із тимчасово окупованих регіонів.
2022-05-01
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відкрито Всеукраїнську благодійну виставку скетчів «На калідорі». Відвідувачі мали можливість придбати унікальні поштівки, кошти за які пішли на адресну допомогу переселенцям з домашніми тваринами. Проведено лекцію про скетчинг і місто в мистецтві та майстер-клас з акварелі.
2022-04-29
Дніпровський академічний театр драми та комедії спільно з Луганським обласним академічним українським музично-драматичним театром провів концерт для захисників нашої країни.
2022-04-28
У м. Новомосковську на 83-му році пішла з життя Почесний громадянин міста Новомосковська, поетеса та літераторка  Емма Олексіївна Шаповалова. Серед її видань добірки віршів «Болем душі і серця», «У світі краси», багатопланова праця «Патріот, що за любов таврований», поема «Петро Калнишевський у Новомосковську» та інші.
2022-04-27
Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики, який є пам’яткою архітектури та історії національного значення, виповнилося 35 років.  
Повнiше
2022-04-27
Кам’янський академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки спільно з Управлінням охорони здоров’я Кам’янської міської ради організував благодійний концерт «Слава Україні!» та зібрав кошти для підтримки Збройних Сил України.
2022-04-27
Новомосковському міському історико-краєзнавчому музею  ім. П.І. Калнишевського виповнилося 62 роки. 
2022-04-27
У Кам’янській міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка відбулася презентація книги «Таланти міста на Дніпрі: Кам’янському – 272 роки». Видання презентував авторський колектив, який працював над книгою: В. Базарянінов, С. Луньова, Я. Куценко, Л. Бройтман, С. Малініна, Л. Алексієвська, В. Куленко, Л. Ключ.
2022-04-25
25–30 квітня у Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. Свєтлова проводився тиждень молодіжної книги, під час якого відвідувачам бібліотеки розповідали про сучасні літературні новинки, проводили пізнавальні ігри, розваги й онлайн-зустрічі з українськими письменницями Яриною Катаруш, Іриною Боковецькою-Рачковською, Наталією Довгопол та Іриною Пасько.
2022-04-23
23–24 квітня у Музеї історії м. Дніпра до Великодня для всіх бажаючих провели майстер-клас «Великодня свічка» та екскурсію. Під час екскурсії відвідувачі мали можливість дізнатися багато цікавого з історії м. Дніпра, побувати в ролі касира ХІХ ст., сфотографуватися з Олександром Полем, а також виготовити власну прикрасу до Святкового столу – свічку з натуральної вощини.
2022-04-22
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького відбулося інтерактивне заняття «Давні технології: експериментальна археологія для дітей та дорослих», під час якого відвідувачі ознайомилися з ранньої історією людства та дізналися, як розвивалися технології від палеоліту до енеоліту (1,5 млн – 5 тис. р. до н.е.) та спробували самотужки виготовити давні знаряддя праці.
2022-04-22
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Всесвітнього дня книги та авторського права, який у світі відзначають з 1996 року, відбувся круглий стіл, під час якого учасники заходу говорили про історію свята та роль книги в житті людини, здійснили віртуальну подорож світовими столицями книги, приділили увагу питанням авторського права і законам, які захищають інтелектуальну власність України.
2022-04-21
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулася культурно-мистецька акція «Створи свою писанку до Великодня», під час якої члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України Наталія Лавринець, Ольга Іващенко, Ганна Олійник і член НСХУ Наталія Бережна провели майстер-класи зі створення писанки. Розгорнуто традиційну для Великодніх свят виставку декоративно-ужиткового мистецтва, на якій представлені мистецькі твори членів об’єднання майстрів народного мистецтва Дніпровського Будинку мистецтв.
2022-04-20
Художники з Перещепиного Ганна Кривобок, Ганна Жуковець, Олександр Стрибка, Богдан Цвіркун разом із учнями художнього класу Перещепинської школи мистецтв у межах проєкту «Перещепинська палітра» створили до Великодня незвичайний арт-об’єкт «Писанкове дерево Перемоги», на якому представлені 100 плоских двовимірних писанок. У візерунках писанок художники використали петриківський, миколаївський та київський стилі.
2022-04-17
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького відбулося інтерактивне заняття «Трикраса, або ж Поговоримо про колти», під час якого відвідувачі дізналися про ювелірне мистецтво Давньої Руської держави, а також мали можливість зробити собі пару сережок за мотивами почутого та побаченого.
2022-04-16
Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» відновив роботу показом вистави для дітей «Снігова королева».
2022-04-16
Артисти Дніпропетровського академічного театру опери та балету провели в одній із військових частин Дніпропетровщини концерт підтримки, на якому хористи та солісти театру виконали для 150 військових Державний Гімн України, «Молитву за Україну», українські народні пісні.
2022-04-15
На Новій сцені Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки відбувся концерт «Слава Україні», у концертній програмі якого виконані українські пісні та танці, які надихають на перемогу.
2022-04-15
На Європейській площі м. Дніпра відбувся концерт духового оркестру Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, на якому музиканти виконали українські повстанські пісні.
2022-04-15
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відкрито виставку «З чого починалась історія: експрес-мандрівка від палеоліту до XIV ст. н.е.», на якій відвідувачі отримали відповіді на питання: де починається історія слов’ян загалом і українців зокрема. Які народи протягом століть і тисячоліть були нашими сусідами?
2022-04-13
Вихованці Творчої майстерні «Гармонія» Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки вибороли три перші місця у номінації «Театр» у змішаній віковій категорії на міжнародному фестивалі юних талантів «Голден Тайм» (Golden Time), який щорічно проводиться в столиці Великої Британії – Лондоні.
2022-04-09
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики у онлайн-режимі поновив виступи для глядачів. Інфомацію про виступи артистів публікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook директор Будинку органної та камерної музики Антон Чернета.
2022-04-05
У Дніпровському Будинку мистецтв до Міжнародного дня дитячої книги відбулася зустріч дітей з родин переселенців із відомою дніпровською письменницею лауреаткою Міжнародного літературного конкурсу романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова-2018», володаркою статусу «Золотий письменник України», переможницею численних літературних конкурсів Еліною Заржицькою. 
2022-04-02
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбувся благодійний захід на підтримку української армії «Поговоримо про первісне», на якому відвідувачі дізналися про первісне мистецтво та познайомилися з його зразками. Учасникам заходу було запропоновано відчути себе первісними художниками і намалювати бізона тими матеріалами, доступними людям 10 тисяч років тому.
2022-04-01
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулися майстер-класи зі творення писанок. Благодійний захід проводився в межах Міжнародної акції творення писанок «День писанки для України». Міжнародна акція започаткована канадською українкою Кеті Верреллі у 2014 році, щоб продемонструвати підтримку України та підвищити обізнаність світу щодо російської агресії, а також війни на сході.
2022-03-31
Дніпровський гурт «Vertep» випустив нову пісню та кліп «Go On Home Russians». Автори зазначили, що пісня написана на основі ірландської музики і є україно-ірландською народною піснею, а головний її посил адресований росіянам: йдіть, забирайтеся, тікайте з нашої землі. Кліп заснований на кадрах, знятих під час бойових дій, демонструючи боротьбу України з росіянами. Крім цього протягом місяця музиканти випустили декілька пісень в межах проєкту «Пісні ТерОборони».
2022-03-31
Актори Дніпропетровського молодіжного театру «Віримо!» Тарас Шевченко та Тимофій Тарковський розпочали проєкт із запису аудіокниг для дітей і дорослих. У березні актори працювали над записом за мотивами роману Всеволода Нестайка «Тореадори із Васюківки». Вони впевненні, що прослуховування аудіозапису допоможе і дорослим, і дітям відволіктися, заспокоїтися, відпочити, та підтримати моральний дух.
2022-03-31
Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр показав декілька спектаклів для дітей-переселенців із міст Волновахи, Лисичанська, Харкова за заявками волонтерських центрів. Такі виїзні виступи актори театру планують проводити й надалі.
2022-03-31
Художниця із Дніпра Ганна Тітова створила серію ілюстрацій з котами-захисниками України. Серед персонажів – Javelin Cat, кото-лікарі, кішка-захисниця у традиційному вбранні Харківської та Полтавської областей, коти-хакери, коти, які закликають російський військовий корабель покинути Україну, коти-волонтери, кішки-мами, які захищають своїх кошенят зі зброєю в руках та інші.
2022-03-31
Із виставкових залів Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького евакуювали основні експозиції.
2022-03-27
У Музеї історії Дніпра для вимушених переселенців відбулися екскурсії та майстер-клас для дітей і дорослих «Свічкова мануфактура». Відвідувачі музею дізналися про цікаві факти з історії міста, переглянули унікальні фільми та занурилися у атмосферу минулого. Учасники майстер-класу виготовляли свічку з вощини, прикрашали її та дізналися про історію свічкового виробництва.
2022-03-26
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького провів благодійний захід «Поговоримо про археологію», на якому відвідувачі дізналися про специфіку роботи польових і музейних археологів, мали можливість близько познайомитися з предметами, яким 150–1500–5000 років. Вартість участі у заході – будь-яка сума пожертвувана на потреби армії. Зібрані кошти призначені на підтримку українських військових.
2022-03-19
У м. Дніпрі біля Дніпропетровського академічного театру опери та балету відбулася мистецька акція «Вільне небо/Free Sky» на підтримку заклику до світових лідерів закрити небо над Україною. Музиканти симфонічного оркестру та хору, які залишилися в місті, виконали Державний Гімн України, твори «Запорозький марш» Євгена Адамцевича, «Молитва за Україну» Миколи Лисенка, «Благовіст України» Віктора Мужчиля та Мирослава Скорика.
2022-03-07
У віці 92 років, померла Валентина Іларіонівна Щедрова – українська скульпторка, заслужений художник України.  
Повнiше
2022-02-22
У дніпровському Музеї українського живопису відкрито виставку творчих робіт молодих художників регіону «ArtFest 2022». На виставці було представлено 220 робіт, серед яких картини, скульптури та петриківський розпис більш як 50-ти митців із Дніпра, Кривого Рогу, Петриківки та с. Нові Вербки Павлоградського району.
2022-02-21
У Дніпровській обласній філармонії ім. Л.Б. Когана відбувся святковий концерт «У пісні і танці – єднання», присвячений Міжнародному дню рідної мови. У концерті брали участь: народний ансамбль танцю «Орлятко», танцювальні колективи «Нарнія» і «Транс Денс», шоубалет «Каданс», вокал-шоу «Консонанс», солісти Ольга Вороніна, Юлія Мандіч і Роман Супряга.
2022-02-18
75-річний ювілей відзначив відомий дніпровський письменник, кінодокументаліст, журналіст Ігор Володимирович Родіонов. Ігор Родіонов є автором книг: «Петровський залік. 40 років по тому», «Набережна імені…», «Дніпровські зодчі. Люди легенди», «Секретний архітектор Південмашу» та інших. У межах програми «Культурна столиця» видав книги «Дніпровська набережна» й альбом про місто «Дніпро. Гравітація». Як кінодокументаліст створив ряд авторських фільмів: «Царство червоного чаклуна», «Тайна української Атлантиди», «Данило Сахненко. Кіно та життя» тощо.
2022-02-18
До Дня пам'яті загиблих за Дебальцеве у Дніпровському Музеї АТО відбувся творчий вечір, на якому з авторською музичною програмою «Хрест Дебальцевський» виступив автор і виконавець Сергій Бойко. Також відбувся перегляд документального фільму «Висота 307.5», в основі сюжету якого – один із найважчих боїв 25 січня 2015 року. Українські бійці кілька днів поспіль боронили стратегічну висоту під Санжарівкою. Робили все, аби інші підрозділи могли вийти з оточення в Дебальцевому.
2022-02-18
У Музеї історії міста Кам’янське до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні відбувся історичний екскурс «Майдан. На захисті національної гідності». Під час заходу учасники змогли поринути в події буремної зими 2013–2014 років, переглянути відеопрезентацію, а також познайомитися з виставкою, створеною на основі музейного зібрання, і зрозуміти, що кожен предмет з Майдану й досі має в собі атмосферу сили, єднання, незламності, які всьому світу і, насамперед, самим собі продемонстрували українці під час Революції Гідності.
2022-02-17
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулася прем’єра вистави «Майдан Інферно», присвяченої Революції Гідності. Виставу на дніпровській сцені поставив французький режисер Клеман Перетятко за драматургією Неди Неждани (Надії Леонідівни Мірошниченко). На сцені актори не тільки виконували свої ролі, а й керували крихкими маріонетками, які ніби переживали із головними героями всі ті буремні події, підкреслюючи крихкість людських життів і доль. 20 лютого дніпровську виставу показали у Києві в Українському Домі.
2022-02-15
У м. Дніпро на вулиці Троїцькій, 1 встановили дванадцяту міні-скульптуру з котом у межах проєкту «Відчуй Дніпро», присвячену відомому мешканцю Дніпра – художнику і скульптору Вадиму Сидуру.
2022-02-14
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито виставку «Він. Вона. НЮанс. НЮарт». На виставці представлено понад 100 робіт 50-ти авторів із Дніпра, Запоріжжя й Харкова. Крім живопису і графіки на виставці представлені фотографії та скульптури у стилі «ню». Серед робіт твори Володимира Небоженка, В’ячеслава Данилова, Василя Тевяшова, Сергія Ісаєва, Сергія Боровського, Тетяни Королеви-Павлової, Лесі Соколової та інших.
2022-02-14
У Новомосковському міському історико-краєзнавчому музеї ім. П.І. Калнишевського відкрито виставку «Чарівний вишиваний світ». В експозиції представлені вишиті картини місцевих мешканок Ірини Пігур та Ніни Безуглої.
2022-02-11
У Дніпропетровському художньому музеї відкрито виставку «Петриківський оберіг», присвячену 30-річчю Центру народного мистецтва «Петриківка». На виставці представлено понад 100 робіт майстрів петриківського розпису.
2022-02-11
У Дніпропетровському художньому музеї відкрито фотовиставку «Кам’яна спадщина в Європі», на якій представлені фотографії відомого французького фотографа та публіциста Фредеріка Шобена. В експозиції – фотографії сорока середньовічних замків з надзвичайно драматичною історією, яка охоплює чотири століття, з 21 країни Європи. Серед представлених фотографій є й українська Хотинська фортеця з Чернівецької області.
2022-02-10
У виставковій залі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України відкрито виставку образотворчого мистецтва «Творчі перспективи», на якій були представлені роботи як відомих художників, так і молодих авторів.
2022-02-08
У м. Кривому Розі в кінотеатрі «Олімп» відбулася прес-конференція перед допрем’єрним показом фільму «Носоріг», який знято у Кривому Розі за участю режисера фільму Олега Сенцова, актора Максима Філімонова та продюсера Дениса Іванова.
2022-02-08
У Центрі професійного розвитку «Освітня траєкторія» в межах Програми підтримки та розвитку молодих бібліотекарів «Бібліотечна молодь» на 2021–2025 роки, ініційованої міським головою м. Дніпра Борисом Філатовим, 25 молодим дніпровським бібліотекарям були вручені грошові сертифікати у розмірі 2000 гривень на отримання щомісячної матеріальної допомоги із міського бюджету.
2022-02-06
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбувся театралізований концерт «GRAND GALA TCHAIKOVSKY», присвячений творчості Петра Чайковського. Концерт об’єднав у собі найкращі оперні та балетні твори композитора, які виконували артисти балету, хору, симфонічного оркестру театру. Режисер-постановник прем’єри Олексій Дугінов, балетмейстер-постановник Андрій Литвинов, дириґент-постановник – Ігор Пучков. Гостем концерту була світова зірка оперної сцени Марія Максакова.
2022-02-01
У холі Дніпровської обласної філармонії імені Леоніда Когана відкрито виставку картин Тамари Гержан «Закликання лелек». Це – мистецький «щоденник мандрів і почуттів» художниці, її «життя в ілюстраціях», прагнення передати пережите й очікуване нею.
2022-01-30
Дніпровський художник Максим Паленко присвятив польоту українського супутника «Січ-2-30», розробленого дніпровськими фахівцями і запущеного 13 січня, серію мистецьких робіт. Він символічно зобразив політ супутника у вигляді стилізованої під космічну ракету половецької кам’яної статуї («баби»), що злітає у небо. Інша робота стилізована під постер фільму, на якому зображений герой українського фольклору козак Мамай, який сидить у скафандрі на поверхні Місяця. Роботи художник розмістив на своїй сторінці у Facebook.
2022-01-30
Артистці, солістці Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики Зінаїді Чепі присвоєно звання «Заслужена артистка України».
2022-01-30
Директору Криворізького міського театру ляльок Світлані Миколаївні Михайловій присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України».
2022-01-30
Протягом місяця у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї діяла благодійна новорічно-різдвяна виставка-продаж «Мистецтво дарує надію», в якій брали участь 37 художників і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Павлоградщини. На зібрані кошти придбано матеріали для творчості, які передані дітям Павлоградського інклюзивно-ресурсного центру: фарби, олівці, засоби для аплікацій та ліплення тощо. Крім того, майстри передали дітям бісер, нитки, тканину.
2022-01-29
 У Центрі громадських ініціатив м. Кривого Рогу відкрито виставку художника й актора Віталія Безносенка «Театр декоративної графіки Віталія Безносенка. Дорослі очі дитинства». Всі роботи виконані в унікальній, винайденій автором техніці.
2022-01-26
Громадському діячеві, дніпровському художнику Івану Івановичу Шулику рішенням сесії Дніпровської міської ради посмертно присвоєно звання Почесного громадянина міста.
2022-01-21
У Софіївській територіальній громаді Дніпропетровської області відбулося підведення підсумків 5-го фестивалю-конкурсу обрядових композицій «Різдвяна зірка», який другий рік поспіль проводився онлайн. Цього року на фестиваль подано 226 заявок від колективів з України, Канади, Казахстану. Найбільша кількість учасників була із Дніпропетровської, Рівненської й Івано-Франківської областей. Учасники фестивалю представляли колядки, щедрівки, вертепи. Гран-прі фестивалю отримав колектив Молодіжного центру Unreal Софіївської ТГ. Перше місце отримала Галина Курус із Долинської громади Івано-Франківської області, друге – вокальне тріо «Такі» з Лозівської громади Харківської області.
2022-01-16
Криворізький народний аматорський колектив «Фольклорно-етнографічний ансамбль «Жартівниці» отримав гран-прі XXVІ фестивалю «Мистецьке свято «Душі криниці», який проводився протягом двох днів у Кривому Розі. У фестивалі брало участь більше 280 конкурсантів – сольні виконавці, вокальні й інструментальні колективи, хори з Київської, Луганської, Харківської та Дніпропетровської областей, які представили понад 80 номерів.
2022-01-15
На 67-му році пішов із життя відомий нікопольский музикант, виконавець вокального ансамблю «Співучі серця» Анатолій Леонідович Бобров. Понад 20 років Анатолій Бобров був учасником народного фольклорного гурту «Микитин Ріг».
2022-01-14
У м. Павлограді відбулася церемонія нагородження учасників і переможців XV міського конкурсу «Творче досягнення року-2021». На розгляд журі було надано 30 заявок від номінантів, які мали визначні особисті заслуги та значні професійні досягнення у 2021 році. Номінації, за якими визначено переможців: «Творча перемога року» (Театр ляльок та естрадної мініатюри «Синтез» Палацу творчості дітей та юнацтва), «Найкраща творча особистість року» (О.С. Єгорова, вчителька фізичної культури павлоградської ЗОШ №11, О.Ю. Шипіло, викладач класу сольного співу та хору павлоградської школи мистецтв), «Найкращий творчий колектив року» (зразковий ансамбль танцю «Юність» міського культурно-дозвільного центру), «Відкриття року» (В.А. Максецька, випускниця павлоградської ЗОШ №19), «Найкращий творчий керівник року» (В.Д. Степаненко, директор Західно-Донбаського професійного ліцею), «Найкраща соціально-культурна подія чи акція» (проєкт павлоградської ЗОШ №5 «Демократична школа»), «Найкращий творчий проєкт» (шкільний проєкт «LIBRARY HUB» павлоградської ЗОШ №9), «За збереження традицій та любов до рідного міста» (В.І. Пільгуй, директор народного музею історії та трудової слави ДТЕК Павлоградвугілля, народний хор ветеранів праці «Єднання» міського культурно-дозвільного центру), «Найкращий інтеркультурний проєкт» (інтеркультурний проєкт «Палітра культур» ЗОШ № 11), «За вірність культурі Павлограда» (вокальна студія «Consonance vocal studio»).
2022-01-14
14–16 січня у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. Яворницького відбувся музейний ярмарок «Науковий хенд-мейд». Під час ярмарку проводилися лекції та майстер-класи за участі музейних співробітників, працівників наукових установ і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва за такими темами: «Традиції вишивання на Катеринославщині», «Давнє ювелірне мистецтво у сучасному світі», «Прикраси, або Поговоримо про колти», «Прикраса чи амулет? Косторізне мистецтво вікінгів», «Незвичайні брошки», «Виготовлення слов’янського діючого оберегу – лунниця».
2022-01-13
У Центрі сучасної культури по вул. Крутогірний узвіз, 21а відбулася презентація проєкту «Прірва» сучасної художниці Альони Мамай. Проєкт «Прірва» – це втілена у пап'є-маше спроба відкритої та прозорої взаємодії з різноманітними державними установами, спроба прорватись через стоси бюрократичних документів, черги й заповнені формуляри. На відкритті виставки відбувся перформанс.
2022-01-05
У Дніпропетровському художньому музеї для мешканців міста було організовано оффлайн і онлайн майстер-класи з петриківського розпису, під час проведення яких відвідувачі дізналися про творчість відомих майстрів петриківського розпису таких як Ганна Самарська та Василь Соколенко. Майстер-класи проводилися 5, 9, 12, 15 січня.
2021-12-30
Фільм «На новий рік обіцяють сніг» режисерки Олександри Тесленко, який знято у м. Дніпро, отримав срібну нагороду на Індійському кінофестивалі «Ahmedabad International Children Film Festival». Кінострічку знято у жанрі сімейної комедії. Виробник фільму – приватна продакшн-компанія Contrabas video production. Близько півмільйона гривень на фільм виділили як грант з міського бюджету Дніпра в межах програми «Культурна столиця». Зараз фільм відібрали для показу на фестивалі в Японії, США та Великій Британії. А 24 січня 2022 року відбудеться світова прем'єра.
2021-12-27
25–27 грудня у м. Дніпрі в програмі «Культурна столиця» у різних куточках міста для мешканців відбулися безкоштовні концерти та вистави у межах проєкту «Народна філармонія». Вокально-хореографічний ансамбль «Юність Дніпра» представив концертну програму «Новорічний настрій», гурт «Inside» – програму «Новорічний Jingle bell», Дніпропетровський обласний молодіжний театр – лялькову виставу «Троє поросят», театр пісочної анімації «Три сестри» – шоу-програму «Пісочна джазова історія на Дніпрі». Заходи відбувались у Культурно-дозвіллєвому комплексі «Краснопілля», Будинку культури «Енергетик», Культурно-спортивному комплексі «Шинник», Будинку культури селища Чаплі, Будинку культури «Кайдацький».
2021-12-26
 Дніпропетровський академічний театр опери та балету відзначив 47-му річницю з дня відкриття. На честь святкування відбувся концерт «LOVE OPERA», за участю солістів опери, артистів балету, хору та симфонічного оркестру. В програмі концерту звучали арії, дуети та сцени з опер «Тарас Бульба», «Трубадур», «Травіата», «Богема», «Севільський цирульник», «Сільська честь», «Тόска» та інші. За дириґентським пультом були народний артист України В. Гаркуша, С. Горкуша, О. Кулішов, І. Пучков та В. Рацюк. У балетній частині концерту глядачам представили варіації, дуети та фрагменти з балетів «Полум’я Парижа», «Спляча красуня», «Даремна обережність», «Корсар», «Попелюшка», «Лісова пісня» та інші у виконанні артистів балету та балетної школи. Крім артистів театру на заході були запрошені гості: соліст Римської опери Ауреліо Грімальді, солісти Харківського Національного театру опери та балету заслужена артистка Антоніна Радієвська та Дмитро Васильєв.  
2021-12-24
У Дніпропетровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури відбулась презентація книги «Театральна школа Придніпров’я». У виданні детально викладено історію Дніпропетровського театрального училища, яке згодом стало театрально-художнім коледжем, а зараз – театральним відділенням Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури. Видання містить маловідомі факти з історії закладу, воно проілюстровано унікальними фотографіями, збереженими митцями та випускниками. Понад два роки збирали, досліджували та упорядковували матеріали бібліотекарка коледжу Катерина Мазур і викладач театральної майстерності Григорій Бабій.
2021-12-23
1–23 грудня тривали гастролі Дніпропетровського академічного театру опери та балету громадами області. Мешканцям області артисти показували музичну виставу «Красуня та чудовисько». Гастролі відбулись у Синельниківському, Дніпровському, Новомосковському, Кам’янському, Павлоградському та Нікопольському районах.
2021-12-22
У Дніпропетровському художньому музеї відкрито виставку, присвячену 100-річчю від дня народження відомого майстра петриківського розпису Василя Соколенка. На виставці представлено 13 декоративних панно з колекції музею – роботи самого В.І. Соколенка, а також його учнів: Андрія Пікуша, Марії Пікуш, Валентини Деки, Уляни Скляр і Любові Іванченко. Василь Соколенко – талановитий майстер і митець, учень Тетяни Пати, член Національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України. Закінчив Петриківську школу декоративного малювання. Працював методистом обласного будинку народної творчості, організував у с. Іванівка художню студію, яка діяла на громадських засадах, упродовж майже двадцяти років був головним художником петриківської фабрики розпису «Дружба», з 1962 р. викладав у петриківській філії Дніпропетровської дитячої художньої школи. На території власної садиби створив приватний музей декоративного розпису. Відомий як майстер так званого «петриківського плакату». Виставка діятиме до 23 січня.
2021-12-21
15–21 грудня у Дніпровському музеї українського живопису відбулась акція «Святкова Петриківка». У програмі заходу – виставка, майстер-класи, лекції, присвячені Петриківському розпису. В експозиції представлено понад 200 робіт майстрів Дніпропетровщини як досвідчених, так і початківців. На майстер-класах відвідувачі робили «мальовки» на папері, розписували сувеніри, оздоблювали у петриківському стилі новорічні ялинкові прикраси, «миколайчиків». Окремий зал було відведено під яскраву діджитал-інсталяцію. Відеоарт проєктувався одночасно на чотири стіни, і глядачі «занурювалися» у петриківський орнамент, а його елементи «оживали». На подвір’ї музею презентували українську кухню: приготували петриківський борщ і козацьку кашу.
2021-12-18
У м. Підгородному на Дніпропетровщині презентували книгу «Легенди та оповідки слободи Підгородньої», яка вийшла друком у дніпровському видавництві «Ліра». В книзі, ідея якої належить Галині Кузьменко, містяться 29 легенд і оповідань, пов’язаних із Підгороднім. Автори книги: Федір Бабенко, Костянтин Дуб, Алла Ганжа-Родзянко, Леонід Седак, Лариса Омельченко. Книга оздоблена ілюстраціями місцевих художників Федора Бабенка, Данила Витовича, Ірини Цюп'як, Івана Коваленка та деякими роботами невідомих авторів. У книзі також надруковані підгородненські пейзажі та світлини експонатів Історико-краєзнавчого музею ім. Олекси Коваля.
2021-12-11
10–11 грудня у м. Дніпрі у межах проєкту «Культурна столиця» відбувся 11-й фестиваль «Яскрава арена Дніпра». Відкрило фестиваль шоу акробатів, еквілібристів і гімнастів «Ніч у цирку». Для участі у фестивалі заявки подали більше 350 артистів із 10 областей України та зі Школи циркового мистецтва ім. Імре Бароша (Будапешт, Угорщина). Глядачі побачили 160 виступів, які оцінювало журі за 10-ти бальною шкалою. Найкращі номери відібрано для гала-концерту, який відбувся 12 грудня на арені Дніпровського державного цирку. Глядачі, які не могли відвідати фестиваль, могли переглянути його онлайн.
2021-12-10
У м. Дніпрі три фольклорні колективи презентували козацькі пісні Дніпропетровщини. Акцію присвятили 5-річчю включення ЮНЕСКО козацьких пісень Дніпропетровщини до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Нині єдиними носіями козацьких пісень, відзначених ЮНЕСКО, є три аматорські колективи Дніпропетровщини: ансамбль «Богуславочка» із Павлоградщини, гурт «Криниця» з Підгороднього та колектив «Першоцвіт» із села Кочережки Павлоградського району.
2021-12-10
У м. Дніпрі три фольклорні колективи презентували козацькі пісні Дніпропетровщини. Акцію присвятили 5-річчю включення ЮНЕСКО козацьких пісень Дніпропетровщини до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Нині єдиними носіями козацьких пісень, відзначених ЮНЕСКО, є три аматорські колективи Дніпропетровщини: ансамбль «Богуславочка» із Павлоградщини, гурт «Криниця» з Підгороднього та колектив «Першоцвіт» із села Кочережки Павлоградського району.
2021-12-07
У м. Дніпрі у форматі фестивалю було відкрито творчу лабораторію дитячого кіно ім. Марлена Матуса – MatusLAB. Протягом трьох днів професійні режисери обмінювалися досвідом, підвищували рівень юних учасників і створювали комунікацію між дитячими студіями Дніпропетровської області, всієї України та зарубіжжя. Серед учасників студії з Дніпра та області, міст Полтави, Миколаєва, Чернівців і Чернівецької області, Тбілісі (Грузія) та Єрусалиму (Ізраїль).
2021-12-03
У Дніпровському Будинку мистецтв у межах Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» відбулася прем’єра документального фільму «Розірви коло», присвяченого протидії насильству. Ідея фільму належить Почесному Послу Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Марії Єфросиніній. Режисерка та сценаристка фільму – Єлизавета Сміт. Фільм знято за підтримки представництва UNFPA Україна у межах реалізації проєкту EMBRACE з протидії та запобігання гендерно обумовленого насильства, який втілюється за підтримки уряду Великої Британії.
2021-12-03
90-річний ювілей відсвяткував Криворізький академічній міський театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка. Під час святкування презентовано відеоролик, який нагадав про творчий шлях і становлення театру. Після привітань і нагороджень відбувся святковий концерт.
2021-12-03
Пішла з життя заслужена артистка України, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Вінченцо Белліні, колишня художня керівниця Дніпропетровської обласної філармонії Галина Матвіївна Кузяєва. За своє життя Галина Матвіївна була солісткою Дніпропетровського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка, Дніпропетровського Будинку органної та камерною музики, Дніпропетровської обласної філармонії, працювала викладачкою у Дніпропетровському музичному училищі ім. М. Глінки.
2021-11-30
На Дніпропетровщині запрацювала перша в області кінокомісія. Основні напрямки її роботи – популяризація області, залучення інвесторів для фінансування виробництва, прокату і показу фільмів та координування процесу зйомок і надання організаційної допомоги українським та іноземним кіновиробникам.
2021-11-29
Український художній фільм «Носоріг», знятий режисером Олегом Сенцовим у містах Кривому Розі, Львові та Києві, став переможцем міжнародного кінофестивалю у столиці Швеції Стокгольмі у номінаціях «Best Film» та «Best Actor». Кінофестиваль проводився з 10 по 21 листопада 2021 р. Кінорежисер відтворив у фільмі кримінальний світ української провінції на залишках радянської імперії 1990-х. У фільмі відображено історію молодого бандита, який прожив важкий період і тепер несе в собі внутрішній тягар, з яким прагне звести рахунки. Головні ролі у фільмі виконали: Сергій Філімонов, Євген Черніков, Євген Григор’єв і Аліна Зєвакова. 
2021-11-28
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького видав книгу Степаненко Н. Нагрудні хрести Х–ХХ століть. Каталог (З фондів Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького). Презентацію книги планують провести в межах конференції «Сучасний музей в умовах викликів мінливого світу: пошук балансу між традиціями та інноваціями», яка відбудеться 16–17 грудня 2021 р.».
2021-11-28
У селищі Курилівка Петриківської селищної ради встановили пам’ятник до 330-ї річниці з дня народження останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. 
2021-11-19
19 листопада у м. Нікополі пішов з життя 40-річний художник Дмитро Шликов. Дмитро з 16 років брав участь у художніх виставках. Закінчив Криворізький державний педагогічний університет, відділення художньої графіки. Його роботи зберігаються в художніх галереях міст Дніпра, Одеси, Львова, Києва, а також у приватних колекціях України, Росії, США, Чехії, Німеччини, Франції, Ізраїлю, Швейцарії, Канади, Кіпру та Австралії.
2021-11-11
10 листопада у м. Дніпрі з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбувся урочистий захід, на якому нагородили лауреатів міських іменних мистецьких премій. Грошові сертифікати у розмірі 10 тисяч гривень отримали працівники культури у галузях театрального, образотворчого, музичного, аудіовізуального мистецтва та літератури. Захід відбувся на базі Дитячої академії музики ім. Миколи Різоля. Крім нагородження, на заході презентували плани розвитку культури м. Дніпра.
2021-11-11
11 листопада у Дніпропетровській облдержадміністрації відбулася творча зустріч із письменниками В’ячеславом Купрієнком і Лінною Костер. Лінна Костер презентувала роман-фентезі «Дар Зрети», у якому звичайна дівчина Юля зустрічається з містичним потойбічним світом – привидами, мавками, перевертнями. В’ячеслав Купрієнко представив дитячу книжку «Мишасько і розгардіяш». У центрі сюжету маленьке мишенятко-пустун, справжній мрійник, який якось вирушає на пошуки пригод.
2021-11-11
11 листопада у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбулася прем’єра відомої опери Дж. Верді «Трубадур», яку представили глядачам провідні артисти театру та відома оперна співачка Марія Максакова.
2021-11-09
9 листопада на 85-му році пішов з життя народний артист України, режисер Володимир Михайлович Саранчук, який тривалий час був головним режисером Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. Горького. Спектаклі, поставлені Володимиром Михайловичем, завжди були сучасними й актуальними. Серед них: «Гніздо глухаря», «Вибір», «Ревізор», «Дикун», «Останні» та комедія «Вечеря дурнів», яка досі з успіхом ставиться на сцені театру.
2021-11-08
7 листопада у м. Нікополі на території храму ім. Петра Калнишевського відкрито пам’ятник, присвячений тим, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України. Пам’ятник оформлений у вигляді гранітної плити у формі карти України, яка опирається на два стовпи. На лівому стовпі зображено герб України та напис «Борцям за волю і свободу української держави», на правому – хрест і надпис «Вічна слава безсмертно хоробрих, які кличуть на подвиг живих».
2021-11-06
6 листопада за підтримки посольства України у Республіці Албанія у Середземноморському університеті (м. Тірана) відбулася виставка Петриківського розпису. Експозиція, яку представляли майстрині з смт Периківка, представляла більше 80 робіт, серед яких картини, предмети вжитку, скрині, хустки та багато інших експонатів декоративно-ужиткового мистецтва. Під час виставки учасники долучилися до майстер-класу з петриківського розпису. Участь у заході взяли Посол України Володимир Шкуров, засновник і президент Середземноморського університету Анастас Ангелі, ректор університету Адріан Цівіці, Почесний консул України в Албанії Б. Байрактарі, викладачі та студенти університету.
2021-11-05
5 листопада депутати Дніпропетровської обласної ради прийняли рішення про створення комунального закладу культури «Музей історії петриківського розпису та народних ремесел», який працюватиме в смт Петриківка по вулиці Петра Калнишевського, 36.
2021-11-05
5 листопада 90-й ювілей відзначив Криворізький академічний театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка. В цей день на будівлі театру було розміщено меморіальну дошку народному артисту України Володимиру Кириловичу Полубоярцеву.
2021-11-04
3 листопада 33-тя річниця з дня відкриття меморіального будинку-музею Дмитра Яворницького, який є унікальним не тільки для нашого міста, а й для всієї України. Будівля музею є пам`яткою історії національного значення. Будинок-музей Дмитра Яворницького є першим музеєм історика в Україні, єдиним меморіальним будинком-музеєм на Дніпропетровщині, унікальним музеєм із відкритою експозицією, осередком культури міста з більше ніж столітньою історією.
2021-11-04
4 листопада виповнилося 85 років музиканту, педагогу Володимиру Абрамовичу Марховському. В.А. Марховський став відомим у Дніпропетровську, створивши оркестр у Будинку культури ім. К. Лібкнехта. У 70-х рр. ХХ століття керував вокально-інструментальним ансамблем «Водограй». Довгі роки своєї творчості музикант присвятив джазу, став лауреатом багатьох конкурсів, а також керівником дитячого джазового оркестру «Little band» Дніпровської дитячої музичної школи №6 ім. В. Скуратівського.
2021-11-04
4 листопада у м. Марганці пішов з життя художник, краєзнавець Володимир Кононович Савенко.
2021-11-02
2 листопада пішов з життя заслужений артист України, відомий музикант Дніпропетровського академічного симфонічного оркестру, педагог Володимир Шульман, який довгі роки працював у Дніпропетровській філармонії. Все своє життя Володимир Шульман присвятив музиці, вихованню юних музикантів, був видатним представником музичної спільноти Дніпра й області.
2021-10-30
28 жовтня на 76-му році життя після тривалої хвороби помер Іван Іванович Шулик, відомий український театральний художник, заслужений діяч мистецтв України, громадський і політичний діяч. Він багато років працював театральним художником, був членом Дніпропетровської організації Національної спілки художників України, організатором Товариства української мови на Дніпропетровщині, головою осередку Народного Руху області. 
2021-10-30
Дніпровський академічний театр драми та комедії став переможцем в номінації «За оригінальність» на 12-му Міжнародному театральному фестивалі-конкурсі «Homo Ludens», що відбувся у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі. На конкурс було представлено виставу «Номер 5» за п’єсою Неди Неждани «Той, що відчиняє двері» режисера-постановника Артура Опрятного.
2021-10-30
29–30 жовтня у м. Кам'янському відбувся показ документального фільму із Музею АТО «Дніпро – форпост України». Показ відбувся в межах всеукраїнської акції «Патріотичні екскурсії Україною». Відвідувачам розказали про сучасну історію краю та його захисників. Презентували туристичні об’єкти за маршрутом «Дніпро патріотичний». Зокрема, музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО», Алею пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО, Прапор України на 72-метровому флагштоці. Виїзні патріотичні екскурсії проведуть також у містах Кривому Розі та Нікополі у листопаді.
2021-10-28
11–26 жовтня у межах проєкту «Культурна столиця» у м. Дніпрі проводився музичний фестиваль «Європейський музичний форум» на базі Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки.  
Повнiше
2021-10-18
14–16 жовтня на Фестивальному причалі м. Дніпра відбувся 4-й фестиваль ковальського мистецтва «Koval fest», на якому зібралося близько 70 ковалів з усієї України. Під час фестивалю проведено майстер-класи, на яких можна було відчеканити монету, зробити невеличкі підковки; виставку зброярів, на якій були представлені ковані ножі, сокири, молоти тощо; змагання між ковалями. Головною скульптурою, представленою на заході, став триметровий металевий сокіл, який символізує назву одного із житлових масивів Дніпра (жм. Сокіл). Скульптура після презентації стоятиме за адресою бульвар Слави, 40.
2021-10-15
13 жовтня у Музеї історії Дніпра відбулася презентація видання «Провідники повстанського руху Придніпров’я» (збірка документів за матеріалами органів державної безпеки). Автори-укладачі книги – Юрій Пархоменков, заступник директора коледжу електрифікації Дніпровського аграрно-економічного університету, та Олександр Чепурко, к.і.н., доцент Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара. Видання висвітлює історію національно-визвольної боротьби повстанців Криворіжжя та Дніпровського Надпоріжжя – регіонів України, нині розташованих у межах Дніпропетровської області. У збірнику представлено 118 документів, які висвітлюють біографію 15 діячів українського повстанського руху 1918–1922 рр. на Придніпров’ї, зокрема Трифона Гладенка, Григорія Епіка, Михайла Мелашка та інших.
2021-10-15
14 жовтня у м. Кривому Розі відбувся IV Всеукраїнський фестиваль козацької пісні, який цього року об’єднав 60 аматорських хорових і вокальних  колективів, прихильників народної творчості з Кривого Рогу, інших міст Дніпропетровської та Кіровоградської областей. У фестивалі брала участь понад тисяча учасників віком від 10 до 80 років. Під час фестивалю майстри образотворчого і декоративного мистецтва влаштували виставки та майстер-класи. 
2021-10-11
Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич» м. Дніпра став лауреатом 1-го ступеню в номінації «Професійні ансамблі пісні й танцю» на 6-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. Павла Вірського, який відбувся у Києві 8–10 жовтня 2021 року.
2021-10-11
8–10 жовтня  у Дніпрі в межах програми «Культурна столиця» відбувся міжнародний фестиваль інноваційного кіно «KINNOVATION». У програмі 3-денного кіноівенту – покази, майстер-класів від спеціалістів з України та США, пітчинг кіностартапів, цікаві зустрічі та дискусії. На великому екрані були продемонстровані найкращі фільми, відзняті на смартфон, кінокартини зі спецефектами та 3D-кіно останніх років. До фінальної програми увійшли кінокартини з України, Німеччини, Бельгії, Франції, Польщі, Канади, Філіппін, Великої Британії, Іспанії, Нової Зеландії, США.
2021-10-11
10 жовтня колектив класичного танцю «Подих» Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури за постановку «Чуєш, брате мій...» під керівництвом Наталії Демченкоотримав 2-ге місце у VI Всеукраїнському конкурсі народної хореографії ім. Павла Вірського-2021. Конкурс народної хореографії проводився з 8 по 10 жовтня в Києві.
2021-10-07
5 жовтня у Дніпропетровській академії музики ім. М. Глінки проведено Всеукраїнський фестиваль, присвячений пам’яті оперної співачки Євгенії Мірошниченко. Під час фестивалю відбулися майстер-класи учнів Євгенії Мірошниченко: Сусанни Чахоян –солістки Національної опери України, заслуженої артистки України, лауреата міжнародних вокальних конкурсів у Будапешті, Відні, Алькамо, Сицилії та Сергія Ковніра – соліста Національної опери України, заслуженого артиста України. лауреата міжнародних вокальних конкурсів, запрошеного соліста європейських театрів, випускника Дніпропетровського музичного училища ім. М. Глінки 2001 року.
2021-10-06
6 жовтня відзначив 10-річний ювілей Дніпровський будинок мистецтв. Під час заходу було представлено каталог міжнародної виставки акварелі, а також хроніку подій за 10 років існування закладу.
2021-10-05
1–3 жовтня у м. Дніпрі відбувся VI Міжнародний фестиваль авторської пісні «Облака» ім. О. Галича. Фестиваль проводився в межах програми «Культурна столиця». У фестивалі брали участь учасники з України, Вірменії, Казахстану, Грузії та Ізраїлю. Під час фестивалю, окрім концертів, проводилися творчі майстер-класи, дискусійні панелі, розважальні заходи, пісенний конкурс тощо. Основна частина фестивалю проводилась на території дитячого оздоровчого табору ім. В. Терешкової (вул. Гаванська, 11). Захід завершився великим концертом у Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім. Макарова (пр. Гагаріна, 26). 
2021-10-05
2–3 жовтня у м. Дніпрі відбувся міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва GOGOLFEST, який демонструє і поєднує в одному часовому проміжку сучасні театр, музику, кіно, перформанси, освітню, візуальну та дитячу програми. Третій рік поспіль фестиваль реалізується в межах програми «Культурна столиця». Цього року у м. Дніпрі у стометрові промислові труби вмонтували сцену, а річковий порт перевтілився на Центр мистецтв. Гості фестивалю були присутні на поетичному перформансі «PRO місто» та галерейному перформансі «Сава», на виставі британсько-німецького театру «Learnin from the Future», кінопоказі фільму «ГогольDOC», також працювала цифрова лабораторія «Дегустація книг і Renaissance.
2021-09-30
У Дніпрі на вулиці Яворницького відкрили скульптуру «Вузол» - символ єднання та зближення. Вона виконана з полірованої сталі, щоб служити дзеркальним відображенням оточуючого світу.
2021-09-30
У Дніпрі відкрили скульптуру «Звуки Міста». Над скульптурою працювали скульптори, художники, саунд-продюсери. В арт-об’єкт трансформували гул ракетного двигуна, стукіт вантажного вагону, хлопок відкриття парашуту, дзенькіт балончиків стріт-арту, шум моторного човна, що мчить хвилями, тріскіт багаття, відлуння в пустому залі, оплески та гучний сміх і навіть «буркотіння» холодильника «Дніпро». Записані аудіодоріжки обробили в програмі звукового дизайну, а потім виготовили на виробництві.
2021-09-30
У Дніпрі відкрито музей творчості Вадима Сідура, відомого скульптора, художника поета та представника авангарду в світовій культурі ХХ ст. Він народився в Катеринославі, ріс та вчився у Дніпропетровську, звільняв рідне місто в роки Другої світової війни, переніс тяжке поранення. Став визнаним майстром в 60-х роках, вважався дисидентом в СРСР, але здобув світову славу. Наповнення музею – це якісні репліки творів Сідура. Їх відтворили молоді українські скульптори, бо в місті не залишилося його авторських робіт. Разом зібрано більше трьох десятків експонатів із кераміки, металу, дерева, гіпсу, друкованої графіки та художньої емалі. Експозиція знаходиться на першому поверсі гімназії № 33, де колись навчався художник.
2021-09-30
Дніпровська дитяча письменниця Еліна Заржицька отримала звання «Золотий письменник» на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова». Еліна Іванівна Заржицька – член Національної Спілки письменників України і Національної Спілки журналістів України, член міжнародної суспільної організації «Міжнародна літературно-художня Академія України», постійний член журі Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Чарівна книга».
2021-09-29
29 вересня - 92-й день народження відзначив відомий поет Дніпропетровщини Петро Дінець. В своїх творах талановитий митець виспівує велику любов до рідного краю, до природи та до людей, які його оточують.
2021-09-29
З 29 вересня у Дніпровському академічному театрі драми та комедії проходить фестиваль сучасної української драматургії «КУТ-30».  
Повнiше
2021-09-27
26 вересня – відбувся концерт, присвячений 80-й річниці трагедії Бабиного Яру у Дніпропетровській філармонії ім. Л. Когана. До програми увійшли твори, що виконувалися в Україні вперше.
2021-09-26
24–26 вересня – на стадіоні «Метеор» відбувся автокінофестиваль FESTinCAR2021, на якому глядачі мали змогу переглянути кінострічку, не виходячи із автомобілів. FESTinCAR2021 - єдиний в Україні автокінофестиваль національного кіно під відкритим небом. Головна ціль цього фестивалю – популяризація українського кіно, а також організація безпечного та цікавого дозвілля для городян та гостей міста. На великому LED-екрані глядачам було продемонстровано 8 українських фільмів, які вже завоювали любов глядачів та увагу журі міжнародних кінофестивалів.
2021-09-25
24 вересня відбулося відкриття арт-об’єкту «Скіфська Пектораль», який виготовлено з граніту у сквері Молодіжний м. Нікополя. Її автором був скульптор Віктор Сараєв, який пішов з життя 16 серпня 2021 року. Ідея створення пам’ятника належить Благодійному фонду «Нікополь туристичний», який виготовив Пектораль за кошти приватних спонсорів та безоплатно передав місту пам’ятник, головна концепція якого полягає в тому, що в нього можна «заходити» і фотографуватись. Експерт Національного реєстру рекордів України О. Волочков зафіксував рекорд – сама велика інсталяція скіфської пекторалі в Україні. 
2021-09-19
17-19 вересня - у Кам’янському відбулося святкування 271-ї річниці заснування міста. В ці дні пройшли різноманітні заходи серед яких і виступи групи «BODRO» та Show Ballet «Liberty», а також концерт зірки української естради «MONATIK».
2021-09-18
17 вересня – у Дніпрі відбувся обласний конкурс «Нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини», на якому кожен регіон області на розгляд журі подавав свої нематеріальні культурні цінності. Розпис із села Миколаївка Новомосковського району Дніпропетровської області посів І місце. Миколаївський розпис - старовинний декоративний, самобутній, автентичний, - виник на території Присамарського краю понад 300 років тому. Найбільшу кількість зразків цього розпису, на старовинних скринях або інших предметах, в різні часи знаходили саме в селі Миколаївка й, чимало, також в сусідньому Королевому. Вперше цей вид мистецтва описали саме в Миколаївці. Декоративний розпис, яким прикрашали свій побут люди, що жили в цих краях в давнину, має власні, характерні, притаманні лише йому риси. На тлі яскравої зелені (або ж жовто-гарячих кольорів) квітнуть різнобарвні квіти.
2021-09-15
12 вересня - відбувся Криворізький фестиваль пісні й поезії ім. Кузьми Скрябіна у Будинку молоді та студентів Криворізького національного університету. Свої твори глядачам подарували відомі у Кривому Розі та Україні виконавці. Професійне журі оцінювало учасників у трьох номінаціях: найкращий кавер на пісню Скрябіна, найкраща авторська пісня, найкраща авторська поезія.
2021-09-14
11 вересня - у Дніпрі відбулося святкування Дня міста. В ці дні пройшли різноманітні заходи: святковий перфоманс біля пам’ятника О. Полю, всеукраїнський фестиваль вуличного танцю «DNEPR Street battle», артпроєкт «Битва хорів», фестиваль духових оркестрів «Dnipro Spirit of orchestras», рок-фестиваль «Dnipro - Rock - 2021», фестиваль мистецтв «Мистецький квартал», концерт класичної музики у виконанні найкращих духових та камерних оркестрів Дніпра й України, святкова концертна програма за участю зірок української естради та світових знаменитостей.
2021-09-04
3 вересня - на Фестивальному причалі відбувся триденний IV Міжнародний книжковий  фестиваль «Book Space» за підтримки програми Б. Філатова «Культурна столиця». 250 учасників фестивалю - зокрема, з США, Бельгії, Фінляндії, Греції, Польщі, Туреччини, Гани та Філиппін. Було встановлено 7 спеціальних павільйонів: фокусної теми «Нова близькість», інновацій «Бібліотека ХХI», дорослий павільйон, дитячий, павільйон «Майстерки», «Сцена над водою» та музично-поетична сцена. Під час фестивалю відбулося близько 150 подій. Серед них: дискусії, лекції, презентації, зустрічі з авторами, воркшопи, поетичні читання, музичні події тощо.
2021-08-31
У м. Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя». Незрячі виконавці з різних міст України виступили у супроводі оркестру Національного театру ім. Заньковецької під керівництвом народного артиста Богдана Мочурада. Проєкт існує з 2008 року, за цей час відбулося понад 80 концертів в Україні та за її межами.
2021-08-27
29 серпня – у Дніпровському літньому театрі в парку ім. Тараса Шевченка відбувся концерт-реквієм. Його присвятили Дню пам'яті загиблих захисників України. У репертуарі – композиції Бетховена, Гріга, Брамса, Скорика, Лисенка.
2021-08-26
У Дніпровському музеї українського живопису відкрили нову виставку, присвячену 30-річчю Незалежності України. Експозицію складають понад 200 робіт від авторів із різних куточків Дніпропетровщини. В експозиції були представлені пейзажі та натюрморти, абстрактні полотна, батальний живопис, а ще – скульптури, роботи, виконані в техніці гарячої художньої емалі, петриківський розпис. Побачити виставку можна до 16 жовтня.
2021-08-24
У Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці презентували унікальне видання «Віденський Октоїх XII–XIII ст. Палеографічні і Філологічні дослідження», яке продовжує проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину», розпочатий у 2009 році. Нова книга була представлена видавництвом «Горобець». Єдиний оригінал цієї книги довгий час вважався зниклим. Потім був знайдений і зараз зберігається в бібліотеці Карнегі міста Реймс (Франція).
2021-08-24
У м. Дніпрі (вул. Південна) встановили нову скульптуру «Фігури сидять» Данила Шуміхіна. Вона являє собою дві фігури, які сидять поруч. Будь-яка впізнаваність, в наявності лише збірний образ «людини взагалі».  Згідно із задумом автора, в такому виконанні вони символізують рівність – соціальну, расову, гендерну.
2021-07-27
У Дніпропетровському художньому музеї була представлена онлайн-виставка «Сорочинський ярмарок на Невському проспекті», присвячена 130-річчю від дня народження відомого художника Володимира Дев'ятніна. У Художньому музеї зберігається повна серія графічних і живописних робіт цього майстра. З них була створена нова онлайн-експозиція, з якою можна ознайомитися на сайті музею та його сторінці у соцмережі.
2021-07-26
Відомий блогер і журналіст Віталій Піскун створив фільм, у якому розповів про історію та особливості усіх 17-ти фонтанів нашого міста. У своїй новій роботі Віталій наочно і цікаво представив ці об'єкти, захоплююче розповів про їхню історію та особливості.
2021-07-22
У Музеї історії Дніпра відбулася презентація «Збери свою Дніпрополію», де представили серію продукції про Олександра Поля – буклет «Олександр Поль: 15 цікавих історій», комікс «SUPERPOL. Той, що ніколи не здавався», настільну гру «Дніпрополія» і 3D пазл «Амурський міст».
2021-06-30
На Дніпропетровщині презентували метрову рельєфну карту України – над її формуванням працювали майстрині декоративно-ужиткового мистецтва з усієї України. 
Повнiше
2021-06-29
17-річна дніпрянка Марія Велкова стала призеркою конкурсу «Намалюй свою «Мрію». Конкурс присвятили 75-й річниці створення Конструкторського бюро імені О. Антонова. Її робота зайняла 3-тє місце.
2021-06-29
У м. Дніпрі зняли романтичну комедію «Як я почав» з екологічної тематики. Прем'єра короткометражного фільму відбулася на першому Всеукраїнському екологічному форумі «Urban Сongress Dnipro», де фільм виграв в номінації за кращій сценарій. Режисер фільму Дмитро Рессіджер проводив зйомки в парку Глоби, на центральному ринку «Озерка», проспекті Д. Яворницького та в інших місцях Дніпра.
2021-06-28
2–3 червня – у Дніпропетровському Будинку мистецтв, проведено фестиваль-реквієм «Пам'яті нашої голос живий» з нагоди відзначення Міжнародного Дня пам’яті жертв фашизму. Організатори фестивалю – Громадська організація Дніпропетровського обласного відділення Української спілки в'язнів-жертв нацизму за підтримки Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
2021-06-25
Музикант із м. Дніпра Семен Славич посів перше місце на престижному міжнародному конкурсі «Ренесанс гітари 2021», організованому в Гомелі (Білорусь). Цього року конкурс проводився дистанційно, проте, був дуже представницьким. До складу журі входили гітаристи з Білорусі, України, Німеччини, Польщі, Латвії та Росії.
2021-05-28
У Дніпрі відбувся кінофестиваль «Кіноасамблея на Дніпрі-2021» 
Повнiше
2021-05-28
Традиційно до Міжнародного Дня музеїв музейники Дніпропетровщини долучились до всесвітньої акції «Ніч в музеї». 
Повнiше
2021-05-27
Дніпропетровський ансамбль «Славутич» відзначив півстолітній ювілей 
Повнiше
2021-05-25
Провідні солісти Дніпропетровського театру опери та балету Сергій Зданський и Ілона Байтлер стали переможцями міжнародного фестивалю-конкурсу танцю «Гран-прі Світлани Коливанової», який відбувся у Харкові 21-23 травня.
2021-05-23
 В обласному центрі відбувся Х фестиваль бардовської пісні «Співочі вітрила» ім. Володимира Ткача. Традиційно його провели у форматі наметового містечка на березі Дніпра.  
2021-05-17
У Дніпровському музеї українського живопису стартувала виставка «Ровесники Незалежності».  
Повнiше
2021-05-16
В Дніпрі, на базі Дніпровського Центру сучасної культури , відбувся фестиваль «House of Europe Festival-2021».  
Повнiше
2021-05-14
У обласному Художньому музеї до Дня Європи в Україні презентували фотовиставку «Румунія. Міста. Люди»,  
Повнiше
2021-05-07
 До Дня пам'яті і примирення в Художньому музеї Дніпра відбувся спеціальний захід,  
Повнiше
2021-05-06
 Відсвяткував 80-річний ювілей  відомий скульптор, народний художник України, Почесний громадянин Дніпра Володимир Небоженко  
Повнiше
2021-05-02
Пішов з життя відомий актор театру і кіно, народний артист України, головний режисер Дніпровського академічного театру Драми і комедії Жан Мельников.   
Повнiше
2021-05-01
Дніпровський художник Олександр Дубовський став переможцем відразу 3-х міжнародних конкурсів карикатуристів – в Німеччині, Македонії та Малайзії.  
Повнiше
2021-04-26
В Днепропетровском историческом музее открыли экспозицию к 35-летию Чернобыльской трагедии  
Повнiше
2021-04-26
16, 17 и 18 июля состоится международный фестиваль «Джаз на Днепре». 
Повнiше
2021-03-10
Молодежный театр приглашает зрителей на «спектакль в фойе» 
Повнiше
2021-03-10
Театр им. Шевченко встречает весну обновленным репертуаром 
Повнiше
2021-03-03
Театр им. Шевченко встречает весну обновленным репертуаром  
Повнiше
2021-02-23
В Днепропетровской филармонии представили новое «Симфоническое шоу» 
Повнiше
2021-02-23
Концерт и мастер-класс: как в Днепропетровской филармонии отпразднуют День родного языка ‘  
Повнiше
2021-02-22
Библиотеки Днепропетровщины получили более 18 тысяч новых книг 
Повнiше