Новини у сферi культури i мистецтва
Днiпропетровської областi

2023-02-28
У Музеї історії м. Дніпра відбулася лекція «Крим – ключ до Чорного моря». Співробітник музею, к.і.н. Вадим Прокопов розповів про історію Криму, його народи, культуру, геополітичну важливість Криму для України.
2023-02-27
У Дніпропетровській академії музики ім. М. Глінки розпочався фестиваль «Музика без меж», який тривав до 1 березня.
2023-02-26
Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського представив на новій сцені шоу-програму «Весняна імпреза», присвячену проводам зими та зустрічі весни.
2023-02-26
У м. Дніпрі у Бібліотеці української діаспори ім. сенатора Дж. Маккейна до Дня кримського спротиву російській окупації відбувся перегляд першої художньої стрічки про депортацію кримських татар режисера Ахтема Сеітаблаєва «Хайтарма».
2023-02-25
Дніпровський драматичний молодіжний театр «Віримо!» представив перм’єру вистави «#поїхатинеможназалишитися» за п’єсою сучасного українського драматурга Ігоря Носовського.
2023-02-25
25–26 лютого у різних районах м. Дніпра проведено «Свято Колодія», де виконували веснянки, танцювали, проводили конкурси, частувалися варениками та різними смаколиками.
2023-02-25
У Павлоградському історико-краєзнавчому музеї до Дня спротиву російській окупації Криму відкрито виставку художника-кераміста, заслуженого майстра народної творчості України Рустема Скибіна «Палітра Криму».
2023-02-24
У м. Дніпрі в галереї «Ван Гог» (Троїцька площа) відкрито благодійну виставку «Титани Незламності» дніпровської художниці, волонтерки Єлизавети Борсук.
2023-02-23
У Музеї історії міста Кам’янського відбувся черговий захід із серії «Кавові історії з присмаком полину». Представлено історію «Дніпряни і галичани у лавах ОУН».
2023-02-23
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міськради до річниці початку повномасштабної російсько-української війни відкрито виставку одного експонату «Щоденник російського окупанта. Погляд ворога».
2023-02-23
В Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбувся допрем’єрний показ документального фільму «93: бій за Україну. Активна оборона» режисерки Лідії Гужви. Ця стрічка третя з документальних фільмів, присвячених подіям українського протистояння російській агресії. 
2023-02-22
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито персональну виставку графічних робіт Ірини Бойко «Життя – то сльози і любов».
2023-02-22
У м. Дніпрі в Центрі сучасної культури  (Крутогорний узвіз, 21а) відкрито бібліотеку.
2023-02-21
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра презентували етнорозмальовку, присвячену українській письменниці Лесі Українці.
2023-02-20
У Дніпровській Центральній міській бібліотеці відбулась презентація фотовиставки до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.
2023-02-19
У Донецький області, захищаючи Україну, загинув соліст народного вокального колективу «Місячне сяйво» Палацу культури «Інгулець» Дмитро Репетило.
2023-02-17
У м. Кам’янське до Міжнародного дня рідної мови проведено 5-й щорічний молодіжний фестиваль-конкурс української пісні «Вінок України».
2023-02-17
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відбулася лекція «Голод 1932–1933 років як складова політики колективізації радянської влади на прикладі німецьких колоній Йозефсталь, Фішерсдорф, Кронсгантер, Біллерфельд, Ямбург (за матеріалами зондеркоманди Карла Штумппа)», яку провів к.і.н., співробітник музею Юрій Берестень.
2023-02-16
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відкрито виставку «Так і не вирішена проблема. Продовольча політика радянської влади після Голодомору». Виставка працюватиме до 16 березня 2023 р.
2023-02-16
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія (ДОУНБ) на засіданні клубу «Ріднокрай» презентовано науково-допоміжний біобібліографічний покажчик «Література Придніпров’я другої половини XX – початку XI століття. Спроба загального огляду». Доповідачка – ст. наук. співробітник відділу «Літературне Придніпров’я» Дніпропетровського національного історичного музея ім. Д.І. Яворницького Світлана Мартинова розповіла про літературні процеси та творчість письменників краю. Покажчик підготовлено та видано в ДОУНБ.
2023-02-13
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відкрито виставку «Вийшов півник погуляти, по стежині біля хати». Це перша частина літературно-мистецького проєкту, присвяченого дитячій книзі Придніпров’я доби Незалежності України. Представлені книги письменників краю: Івана Сокульського, Григорія Бідняка, Людмили Левченко, Ірини Прокопенко, Анатолія Кравченка-Русіва, Ганни Шепітько, Миколи Цибенка, Олесі Омельченко, Зінаїди Грієвої, Анатолія Загрудного.
2023-02-13
13–15 лютого у м. Дніпрі в кінотеатрі «Multiplex» (ТРЦ «Караван») відбувся 28-й щорічний кінофестиваль «Нове німецьке кіно. У новій реальності», на якому представлено добірку знакових прем’єр і головних хітів сучасного кінематографа Німеччини.
2023-02-12
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбувся симфонічний концерт «До Дня закоханих».
2023-02-12
В Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулось інтерактивне музейне заняття «Історія через предмети: лунничні колти». Учасники дізналися про традиційні слов’янські жіночі прикраси – лунниці та власноруч їх створили.
2023-02-12
В Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького ім. Д.І. Яворницького відбулася лекція «Секс та кохання в Стародавньому Римі» про традиції залицяння давніх римлян, подарунки коханим, статеві заборони, обмеження та покарання.
2023-02-10
В Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулася лекція «Відомий невідомий Ахілес» про святилища Ахілеса у Північному Причорномор’ї та мис Бейкуш.
2023-02-10
У Музеї історії міста Кам’янського відкрито виставку «Крим. Історія. Народ. Сьогодення», яка є авторським проєктом Львівського Музею історії релігії. Виставка включає одинадцять банерів, які ілюструють історичний процес формування на півострові кримськотатарського етносу та цивілізації.
2023-02-09
У м. Дніпрі в галереї «Артсвіт» (вул. Крутогорний спуск, 21) відкрито виставку майстра скульптури, графіки й інсталяції Костянтина Зоркіна «Захисний шар».
2023-02-04
Криворізький міський академічний театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка розпочав 91-й театральний сезон музичною виставою «Майська ніч».
2023-02-03
39-й день народження відзначив актор Дніпровського академічного театру драми та комедії Артур Опрятний, який виконав ролі у виставах «Барбер-шоу», «Бомжовий блюз», «Мир дому твоєму». Він є режисером-постановником вистави «Наприкінці часів». 
2023-02-02
В НТУ «Дніпровська політехніка» підведено підсумки літературного конкурсу імені Олеся Гончара. Впродовж 20 років учасниками конкурсу ставали письменники, журналісти, науковці та громадські активісти. Цього року відзнаку отримали: Віра Боднарук і Володимир Могучий (США), Ірина Ващук (Канада), Олена Молошна, Євген Безус, Василь Колодій, Ірина Цюп’як і представники ГО «Офіс на Банковій» (Україна).
2023-02-02
У Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відкрито виставку ювілейних монет із приватної колекції військовослужбовця ЗСУ. Пам’ятні монети присвячені історії та географії України і видатним українцям.
2023-02-02
У Павлоградській центральній міській бібліотеці ім. Ганни Світличної відбувся практикум із ораторської майстерності «Скажи, щоб тебе побачили» для представників громадських організацій, внутрішньо-переміщених осіб і мешканців м. Павлограда.
2023-02-01
Дніпровський академічний театр драми та комедії представив на малій сцені театру виставу «В катакомбах» за однойменною драматичною поемою Лесі Українки.Режисер та єдиний актор вистави – заслужений артист України Вілен Головко.
2023-02-01
Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського представив прем’єру вистави «Я норм» за п’єсою української драматургині Ніни Захоженко. У виставі йдеться про трагічні події у місті Буча. Режисер вистави – Артур Прокоп’єв.
2023-02-01
Актори Дніпровського драматичного молодіжного театру «Віримо!» завершили роботу над аудіовиставою «Різдвяна історія» Чарльза Діккенса. У роботі брали участь: Тарас Шевченко, Тимофій Тарковський, Едуард Парнет і Каріна Карімова. Прослухати аудіовиставу можна у телеграм-каналі «АУДІОТОРЕАДОРИ» за посиланням у шапці профілю. 
2023-01-31
На сцені-кафе «Автограф» Дніпровського академічного театру драми та комедії представили акторське читання п’єси японського драматурга Кокі Мітані «Академія сміху».
2023-01-30
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито персональну виставку картин виставку Анатолія Лубанського «Час і місто». Представлені картини, які автор створив у 2021–2022 роках. На більшості з них зображено м. Дніпро, іноді в незвичному ракурсі та кольоровій палітрі.
2023-01-29
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики представив прем’єру проєкту «Імпреза музичного бароко. Бах. Гендель. Скарлатті». Автори ідеї - Дмитро Запорожан та Вікторія Голосна.
2023-01-28
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики представив прем’єру проєкту «Саундтреки на органі», авторкою якого є Ксенія Бєлікова.
2023-01-27
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відбулася презентація книги «Самотній дозорець на варті страждання», підготовлена і видана в межах державного проєкту «Реабілітовані історією», 5-ти томної серії «Славетні постаті Придніпров'я: імена, повернені з минулого». Презентацію провів упорядник книги, дослідник Юрій Пшеничний.
2023-01-26
У Слобожанській територіальній громаді відбулася трансляція гала-концерту та оголошення переможців п’ятого багатожанрового фестивалю-конкурсу талантів «Різдвяна зірка в Слобожанському», який цього року проходив в онлайн форматі. На фестиваль-конкурс у номінаціях «Інструментальний жанр / Instrumental genre», «Вокал / Vocal», «Театральне мистецтво / Theatrical art» було подано 51 анкету від представників із населених пунктів України та м. Купишкіс (Литва).
2023-01-26
В Школі сучасного образотворчого мистецтва та дизайну імені В. Сідура м. Дніпра (площа Троїцька, 5-а) відкрито благодійну виставку членів Майстерні гравюри та малюнка «Пороги», на якій представлені роботи чотирьох дніпровських авторів: Сергія Алієва-Ковики, Ольги Микової, Андрія Соколенка та Аліни Набоки. Кошти від продажу на виставці направлені на допомогу захисникам.
2023-01-26
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького продовжив цикл виставок воєнного часу «На калідорі» відкриттям виставки графічних робіт одеського художника, дослідника історії костюму Сергія Шаменкова, на якій представлені образи воїнів минулих епох.
2023-01-21
До Дня Соборності України студенти Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури влаштували флешмоб. Вони створили велику карту України, утворили ланцюг єднання та вручили військовим давній український оберіг – ляльку-мотанку.
2023-01-21
До Дня Соборності України у Дніпровському Будинку мистецтв відбувся благодійний концерт у виконанні Академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич».
2023-01-21
У Дніпровській Центральній міській бібліотеці проведено літературно-музичний захід «Україна – від Сяну до Дону», у якому взяли участь барди та поети з міст Дніпра, Кам’янського, Сєвєродонецька та Бахмута.
2023-01-19
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці  ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія презентували книгу краєзнавця й письменника Миколи Чабана «І в України – твоє обличчя. 600 дат і подій з історії Петриківки». Книга оформлена у форматі хроніки, в якій зібрано події із життя краю від першої згадки до сучасності.
2023-01-18
75-й день народження відзначив дніпровський художник Михайло Кублик, який відомий як майстер акварельного живопису.
2023-01-18
У Дніпровському Будинку мистецтв до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя відкрито виставку дніпровського художника Михайла Кублика «Крим – це Україна», на якій представлено близько 40 картин художника. У своїх роботах автор відобразив кримські пейзажі, квітучу рослинність, історичні споруди та сакральні місця для кримських татар і караїмів.
2023-01-18
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра проведено щорічний захід «Museum Selfie Day», під час якого відвідувачі робили світлини на тлі інсталяції «Сходи до Перемоги» чи дивовижних витинанок Ольги Іващенко.
2023-01-17
Музей спротиву Голодомору Дніпровської міської ради презентував у ДОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія книгу «Українське село першої половини ХХ ст. через призму людської пам’яті», в якій співробітниця музею Віра Аннусова зібрала унікальні спогади українців про Голодомор.
2023-01-15
Вокальний ансамбль «Весняночка» мистецької школи №1 м. Кам’янського став переможцем у Міжнародному двотуровому багатожанровому фестивалі-конкурсі «Різдвяна зірка» (м. Запоріжжя, Україна — м. Софія, Болгарія), який проходив за підтримки БО Всеукраїнського благодійного фонду «Злагода» та «Злагодафест».
2023-01-14
Криворізький академічний ансамбль «Дзвінка крапель» КЗСМО «Школа мистецтв №1» КМР став лауреатом 1 премії у другій віковій категорії на Міжнародному фестивалі конкурсі «Українська коляда», який проходив у м. Львові.
2023-01-08
В приміщенні музейного хабу Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбулися лекція та майстер-клас «Історія через предмети: мисливський лук», присвячені давній мисливській зброї. Учасники заходу дізналися про середньокам’яну добу на території України і про технологію виробництва мисливського луку та стріл, отримали практичні навички з виготовлення мікролітичних кам’яних пластин і знарядь праці з них, постріляли зі зменшеної копії луку з дотриманням усіх заходів безпеки.
2023-01-07
Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського представив прем’єру мюзиклу «Шоумен» за сюжетом відомого голлівудського фільму «Найвеличніший шоумен». Режисер мюзиклу – Артур Прокоп’єв. В мюзиклі виконували роли: Євген Босенко, Анна Макєєва, Максим Монастирський Владислав Ісаченко, Ілля Каріков, Юлія Жиліна, Маргарита Опашнюк та ін.
2023-01-07
У м. Дніпрі у сквері «Прибережний» відбувся святковий концерт на честь Різдва Христового у виконанні ансамблю «Світло Софії». Солістки ансамблю виконали для мешканців та гостей міста різдвяні та патріотичні пісні.
2023-01-07
Дніпровський міський телевізійний театр представив прем’єру вистави «Вертеп» режисера А. Лебедєва.
2023-01-07
У Музеї історії міста Кам’янського відбулися різдвяні зустрічі, під час яких присутні долучилися до майстер-класу з плетіння Дідуха та різдвяної зірки під керівництвом майстрів із Петриківки Наталії Рибак і Юрія Фесака, оглянули музейні тематичні виставки. Для відвідувачів звучали різдвяні колядки у виконанні петриківського колективу «Полум’яна квітка».
2023-01-02
2–3 січня відбувся Дніпровський міжнародний фестиваль юних майстрів циркового мистецтва «Яскрава арена Дніпра», який цього року через війну в Україні проводили в Національному цирку Угорщини. У фестивалі брали участь діти віком від 6 до 17 років з Харкова, Києва, Дніпра, Одеси, Донецька, а також з Угорщини, Швейцарії, Мексики та Італії.
2023-01-01
44-й день народження відзначив актор Дніпровського академічного театру драми та комедії Єгор Герасимов, який виконав ролі у виставах «Барбер-шоу», «Наприкінці часів», «Бомжовий блюз».  Актор також знявся у фільмах та серіалах: «Дикий табун», «Шулер», «На лінії життя», «Запитайте у осені», «Чуже життя» та інших.
2023-01-01
1, 7 січня у м. Дніпрі у межах сімейного свята «Від Різдва до Різдва», яке було організовано за дорученням міського голови Б. Філатова, у різних районах міста були розгорнуті святкові локації. Для відвідувачів організували розважальні програми з конкурсами, виступи творчих колективів, частування смачними стравами тощо.
2022-12-30
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив гала-концерт «ROCK IN THE OPERA» за участю солістів опери, артистів хору, симфонічного оркестру та дитячого хору.
2022-12-30
Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка представив прем’єру вистави «Чарівний черевичок Попелюшки».
2022-12-27
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра відбулася презентація третього тому серії у 5-ти томах «Славетні постаті Придніпров’я: імена, повернені з минулого». Третій том «Один із тих, хто не зламався» авторів Н.І. Заверталюк, Л.М. Кулакевич, О.В. Салової, присвячений відомому письменнику, публіцисту й політику Олесю Досвітньому.
2022-12-27
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відбувся майстер-клас зі створення ялинкових прикрас із соломи.
2022-12-26
75-й день народження відзначив дніпровський поет Володимир Рудов.
2022-12-25
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив концерт «Мелодії різдвяної ночі» за участю солістів опери, артистів хору та симфонічного оркестру.
2022-12-25
У Дніпровському міському телевізійному театрі відбувся вечір пам’яті, присвячений жертвам голодомору та репресій. Під час заходу звучали вірші, проза, пісні, присвячені трагічним подіям 90-річної давнини, читали спогади очевидців про страшні часи голодомору 1932–1933 років, переглянули документальний фільм «Чорна сповідь» про голодомор у Дніпропетровській області.
2022-12-24
Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка представив прем’єру вистави «Хто подолає дракона».
2022-12-23
У м. Кам’янське відбувся міський фестиваль «Різдвяна зірка». Учасники фестивалю отримали дипломи та солодкі подарунки.
2022-12-22
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до 100-річчя художника і скульптора Петра Магденка відбулося засідання клубу «Ріднокрай», під час якого дніпровський письменник, краєзнавець і співробітник бібліотеки М. Чабан розповів про долю та творчість художника.
2022-12-20
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич» представив концертно-театралізоване дійство «Миколай іде, Різдво веде!».
2022-12-20
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито виставку живопису Армана Аллахвердяна «Art therapy».
2022-12-19
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулася презентація книги В. Слободи про митців-переселенців «В обіймах Дніпра», в якій представлено розповіді про 28 митців, які вимушені залишити рідні міста, роботу, друзів, але продовжують творити.
2022-12-19
Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр представив прем’єру музичної казки «Маленький Мук» В. Гауфа.
2022-12-19
У Дніпровському театрі одного актора «Крик» відкрито виставку картин Василя Мельника – батька художнього керівника, режисера і актора цього театру Михайла Мельника.  
Повнiше
2022-12-18
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив прем’єру музичної казки «Снігова королева» за однойменною казкою Г.Х. Андерсена.
2022-12-18
Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр представив прем’єру музичної казки «Маленький Мук» В. Гауфа.
2022-12-17
Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка представив прем’єру вистави «Край» за однойменною документальною п’єсою Л. Красніченко. 
Повнiше
2022-12-17
Дніпровський міський телевізійний театр представив до 20-річчя свого заснування прем’єру вистави «Трагічна історія Еміля Шпорка» за п’єсою українського драматурга Олександра Вітера.
2022-12-17
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відбулася лекція «Голодомор 1931–1933 років у Лоцманській Кам’янці. Як виживало приміське село», яку провів дніпровський письменник, краєзнавець Микола Чабан.
2022-12-16
У м. Дніпрі біля культурно-ділового центру «Менора» відкрили 15-ту мініскульптуру «Золота троянда» із серії «Відчуй Дніпро», яка символізує вікову історію, культуру та традиції єврейського народу. Автор – скульптор Владислав Кириченко. Скульптура виконана у вигляді троянди, навколо якої розташовані книги авторів, єврейського походження. На одній із книг зображений кіт.
2022-12-14
У м. Дніпрі на 88-му році пішов з життя співак Анатолій В’ячеславович Бойко, який з 1964 по 1997 роки працював у Дніпропетровській обласній філармонії, а з 1997 року був солістом-вокалістом Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики.
2022-12-12
38-й день народження відзначила актриса, провідна майстриня сцени Дніпровського академічного театру драми та комедії Вікторія Чепурна, яка виконала ролі у виставах: «Щоденник негідника», «Лісова пісня», «Бомжовий блюз», «Каблуки».
2022-12-11
68-й день народження відзначив відомий художник з м. Кам’янського Сергій Павлович Лаушкін, майстер станкового живопису і графіки. Створював жанрові, символіко-алегоричні картини, пейзажі, інсталяції. Його роботи зберігаються у Національному музеї Тараса Шевченка, Запорізькому обласному художньому музеї, Бердянському художньому музеї імені І.І. Бродського, Музеї історії міста Кам’янського.
2022-12-11
У м. Павлограді пішла з життя хореографиня Людмила Юріївна Оксень, яка виховала багато талановитих дітей.
2022-12-11
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулася зустріч в межах проєкту «HOMO MUSICUS», під час якої авторка та ведуча, музикознавиця Ольга Скуратовська розповіла присутнім про видатних композиторів, поєднавши розповідь із демонстрацією найкращих зразків виконання творів.
2022-12-08
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив глядачам прем’єрну концертну програму «Щедрик», присвячену 100-річчю виконання однойменного твору композитора Миколи Леонтовича у США. Прозвучали твори І. Небесного, М. Леонтовича, С. Людкевича, К. Стеценка, Б. Сегіна, Л. Андерсона, А. Адана, Л. Коена та інших.
2022-12-06
53-й день народження відзначила актриса, провідна майстриня сцени Дніпровського академічного театру драми та комедії Олена Попова, яка виконала ролі у виставах: «Наприкінці часів», «Сашо, винеси сміття», «Таксист 2», «Занадто одружений таксист», «Номер 5».
2022-12-06
У Дніпровській Центральній міській бібліотеці до Дня Збройних Сил України відкрито фотовиставку робот військового журналіста Тараса Греня «Обличчя українського солдата», на якій представлено близько 100 фотопортретів воїнів ЗСУ, які з 2014 року протистоять російській агресії.
2022-12-06
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпра проведено майстер-клас художниці та педагогиніа Ольги Іващенко з виготовлення ігрової ляльки.
2022-12-05
У м. Дніпрі поновив роботу для відвідувачів «Музей дитинства», який є філією Дніпровського науково-технічного музею «Машини часу».
2022-12-04
Дніпропетровський академічний театр опери та балету представив глядачам прем’єрну концертну програму «Щедрик», присвячену 100-річчю виконання однойменного твору композитора Миколи Леонтовича у США. Прозвучали твори І. Небесного, М. Леонтовича, С. Людкевича, К. Стеценка, Б. Сегіна, Л. Андерсона, А. Адана, Л. Коена та інших.
2022-12-03
У Дніпровському Будинку мистецтв стартував І етап арт-проєкту до 300-річчя Григорія Сковороди «Філософія на Філософській», у межах якого передбачено виставку творів на філософську тематику. Особливість виставки в тому, що роботи дітей та молоді експонуються поряд із творами дорослих художників.
2022-12-02
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбувся симфонічний концерт, під час якого глядачам представили твори Ференца Ліста, Левка Колодуба та Йоганесса Брамса.
2022-12-02
У м. Дніпрі в межах програми «Культурна столиця» стартував фестиваль патріотичного кіно «Наша земля», започаткований Школою сучасного образотворчого мистецтва ім. Вадима Сідура. Програмою фестивалю передбачена демонстрація 5-х художніх фільмів, які знімали в різні часи, починаючи з 2014 року, та 10 документальних фільмів, знятих із початку повномасштабного вторгнення російської армії.
2022-12-01
У м. Дніпрі у виставковій залі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України відкрито виставку «Мистецтво Січеславщини», присвячену 90-річчю Дніпропетровської області та 65-річчю Дніпропетровської обласної організації НСХУ. На виставці представлені роботи 95 професійних художників і молодих митців Дніпропетровщини різної тематики у різних жанрах: живопис, графіка, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво. Виставка діятиме до 31 січня 2023 року.
2022-11-27
У Дніпровському міському телевізійному театрі відбувся творчий вечір, присвячений 90-річчю голодомору в Україні. Під час заходу звучали вірші, проза та пісні, присвячені трагічним подіям 90-річної давнини, а також відбувся перегляд документального фільму «Голодомор», створеного творчим колективом «Телетеатру».
2022-11-27
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького проведено лекцію «Таємниці гончарного центру в балці Канцерці».
2022-11-26
Дніпровський академічний театр драми та комедії представив прем’єру вистави «Вихід» за п'єсою дніпровського драматурга Сергія Марена, присвяченою темі виживання після всесвітньої ядерної війни.
2022-11-25
У Музеї спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відбулася презентація книги «Українське село першої половини ХХ століття через призму людської пам’яті», в якій співробітниця музею Віра Аннусова зібрала унікальні спогади про Голодомор.
2022-11-25
У науковій бібліотеці Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького розгорнуто книжкову виставку, присвячену 300-річчю від дня народження відомого письменника та філософа Григорія Сковороди.
2022-11-23
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбулася прем’єра програми «Simfo Rock Show», у межах якої гурт «BEAST» та його соліст Іван Ворона в супроводі симфонічного оркестру театру виконали пісні популярних рок-гуртів і виконавців 1970–1990 років.
2022-11-23
У Дніпровській Центральній міській бібліотеці відкрито художню виставку родини дніпровських архітекторів Клопко «Творча родина міста», присвячену голові роду Георгію Костянтиновичу Клопко, одному з основоположників архітектурної школи Придніпров’я. Його роботи, написані в різні роки в техніці акварель і гуаш, передають красу мальовничих куточків України. Роботи дружини, Ганни Клопко, – це пейзажі та квіти рідної землі. На виставці також представлені фото колекції ляльок із пап’є-маше доньки – Олени Клопко-Мартинової.
2022-11-23
У м. Дніпрі в торговельно-розважальному центрі «Дафі» відкрито виставку графіки дніпровської художниці Лесі Бельдій «Щоденники Заї та Коті».
2022-11-21
У Дніпропетровській академії музики ім. М. Глінки на честь ювілею всесвітньо відомої оперної співачки Соломії Крушельницької відбулася лекція-концерт, під час якої присутнім представили оперні партії, які свого часу виконувала Крушельницька, та розповіли про життя і творчість співачки.
2022-11-21
Музей історії міста Кам’янське відкрив історико-документальну виставку «Україна. Ціна Свободи», присвячену боротьбі української нації за право гідно та вільно жити на своїй землі. Виставка охоплювала події Революції Гідності та російсько-української війни – від АТО та ООС до повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року.
2022-11-21
У Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики до Дня Гідності та Свободи відбувся концерт для воїнів ЗСУ, медиків, волонтерів, вимушених переселенців із Маріуполя та інших.
2022-11-21
На території П’ятихатської громади Кам’янського району під час заходів з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи урочисто відкрили пам’ятник видатному українському поетові, мислителю, художнику та громадському діячеві Т.Г. Шевченку.
2022-11-21
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Дня Гідності та Свободи проведено арт-годину «Мистецтво і революція: Київський Майдан 2013–2014», під час якої відвідувачам презентували видання Наталії Мусієнко «Мистецтво Майдану» та історичний екскурс «Вистояли на Майдані – переможемо у війні», де представили видання про волонтерський рух 2013–2014 років та спогади учасників історичних подій.
2022-11-21
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей до Дня Гідності та Свободи розгорнуто книжкову виставку та презентовано електронну книгу патріотичних творів школярів Дніпропетровської області.
2022-11-21
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М. Свєтлова до Дня Гідності та Свободи проведено онлайн вокальний майстер-клас «Пісні вільної України».
2022-11-18
Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка представив прем’єру ліричної комедії «Я у твоїй шкірі!».
2022-11-18
Музей історії міста Кам’янське відкрив виставку «Голод в Україні. 100 років випробувань. 1922–2022», присвячену Дню пам’яті жертв голодомору.
2022-11-17
Дніпровський Будинок мистецтв відкрив першу персональну виставку дніпровської художниці, архітекторки та волонтерки Олени Семенюк «Інктобер».
2022-11-16
У Музеї історії міста Кам’янське проведено захід до 150-річчя від дня народження видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької, на якому згадували її творчий шлях та виконали на її честь українські пісні.
2022-11-15
У читальній залі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія Музей спротиву Голодомору Дніпровської міської ради відкрив виставку «Хліб як зброя».  
Повнiше
2022-11-13
У музейному хабі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбулося інтерактивне заняття «Історія через предмети: крем’яний серп», під час якого відвідувачі дізналися, як зародилося сільське господарство та тваринництво, які неолітичні культури існували на території України, й отримали навички виготовлення знарядь із кременю.
2022-11-12
У Дніпровському планетарії відбувся музичний вечір «Ethno space show: мелодії таємничої бандури та кобзи», у якому брали участь дует «Folk Blondes». Програма заходу включала ознайомлення з експозицією, музичну імпровізацію на етнічних інструментах і лекцію-подорож зоряним небом.
2022-11-08
У камерній залі Нової сцени Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янського до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулось урочисте нагородження кращих працівників культури міста.  
Повнiше
2022-11-07
У Музеї історії м. Дніпра проведено майстер-клас з килимової вишивки.
2022-11-04
Дніпровський драматичний молодіжний театрі «Віримо!» представив сценічну версію читання оповідань за збіркою Стівена Кінга «Магазин жахів» у виконанні акторів театру Тараса Шевченка та Тимофія Тарковського.
2022-11-04
У м. Дніпрі навпроти водоспаду «Поріг ревучий» відкрито чергову міні-скульптуру в межах проєкту «Відчуй Дніпро», присвячену дніпровим лоцманам. Міні-скульптуру встановили за підтримки конкурсу ґрантів від «Культурної столиці». Сама міні-скульптура – це довбанка (човник із дерева) з котом, веслом, хвилями і дніпровими порогами. Скульптуру створила дніпровська скульпторка Надія Отряжа.
2022-11-03
У Канадсько-українському бібліотечному центрі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія відомий письменник-краєзнавець Микола Чабан провів лекцію «Дід Запорожець», присвячену нашому легендарному землякові, письменникові та лоцманові Олексію Девладу.
2022-10-28
У арт-просторі «7 небо» м. Дніпро (Троїцька площа, 5а) відкрито виставку графічних робіт художника і волонтера Олега Шевченка «Емоції в графіці». Представлені роботи відвідувачі можуть придбати, кошти, отримані за роботи, автор перераховує на допомогу військовим. Виставка діятиме до 3 листопада.
2022-10-27
У галереї «Артсвіт» м. Дніпра (узвіз Крутогірний, 21) відкрито виставку «Робоча кімната», присвячену осмисленню війни. Представлені роботи 17 художників з різних областей України, змушених переїхати до Івано-Франківська, де продовжували творити і згодом створили спільну виставку своїх робіт, яку презентували в містах України та Європи. На виставці представлені роботи К. Алійник, Є. Арлова, К. Бучацької Д. Галкіна, О. Єрємєєвої, Н. Кадана, Ж. Кадирової та інших. Виставка діятиме до 14 січня 2023 року.
2022-10-25
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія підведено підсумки і нагороджено переможців обласного конкурсу «Легенди Дніпропетровщини», ініційованого обласною радою та громадською організацією «Жінки плюс». 
Повнiше
2022-10-24
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро відкрито виставку, на якій представлено близько сорока робіт майстрині Ольги Іващенко, виконаних у традиційній українській техніці витинанки. Виставка діятиме до 30 листопада.
2022-10-24
У Дніпровській Центральній міській бібліотеці до Дня української писемності та мови стартувала книжкова акція «#BOOKSHARING», під час проведення якої кожен може принести до бібліотеки книги українською мовою, щоб передати їх українцям, які вимушено перебувають за кордоном. Акція діятиме до 8 листопада.
2022-10-22
У м. Дніпрі в арт-просторі «Floyd» (вул. Січеславська Набережна, 37) відкрито виставку живопису Олени Іванової «Акварельні моменти».
2022-10-22
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито виставку весільних атрибутів, на якій представлено вишиті речі, серед яких вишиті рушники майстринь Ольги Родкіної, Любові Дроботюк, Надії Жиляк, Валентини Сущенко та рушники з родинних етнографічних колекцій Ірини Пяшинцевої, Ольги Родкіної, Наталії Семенової, а також вишиванки зі зібрання музею Микити Коржа із Сурсько-Михайлівки.
2022-10-20
Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич» представив у Дніпровському академічному театрі драми та комедії патріотичну концертну програму «Ой у лузі червона калина!».
2022-10-20
У Музеї історії Дніпра відбувся прем’єрний показ фільму дніпровської режисерки Катерини Стрельченко «Олесь Гончар: Слово як зброя».
2022-10-20
У науковій бібліотеці Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького розгорнуто книжкову виставку, присвячену пам’яті Валентини Михайлівни Бекетової, заслуженого працівника культури України, кандидата історичних наук, заступниці директора з наукової роботи Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького, яка трагічно пішла з життя п’ять років тому.
2022-10-16
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана до Дня захисників і захисниць України представили симфонічний концерт, у програмі якого звучали твори світової класики й українські вокальні твори.
2022-10-15
Дніпровський Будинок мистецтв провів для відвідувачів театралізований обряд сватання та заручин «І мати просила, і батько просив, і ми запрошуємо…», у якому взяла участь пара наречених, що взяли шлюб 22 жовтня. Відвідувачі заходу дізналися про особливості сватання та заручин, ознайомились із виставкою весільних атрибутів, взяли участь у майстер-класі та ярмарку з продажу традиційних весільних смаколиків.
2022-10-14
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики до Дня захисників і захисниць України представив глядачам нову концертну програму «Мовою музики».
2022-10-14
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро до Дня захисників і захисниць України відкрито виставку-інсталяцію «Слово на сходах до Перемоги», в якій були представлені книги різні за жанрами, але в усіх йдеться про війну та біль, яку вона принесла нашій країні. 
2022-10-14
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбувся круглий стіл «Лицарі та лицарки в історії української державності».
2022-10-12
У Музеї історії міста Дніпра відкрито виставку із циклу «Укриття», присвячену трагедії, у якій опинилось місто Маріуполь після 24 лютого. Експозиція «Укриття. Маріуполь» мала на меті продемонструвати трагедію, що спричинила російська агресія. Виставку розміщено в музейному укритті у декількох тематичних локаціях.
2022-10-11
У Музеї історії міста Кам’янське відкрито виставку живопису і графіки «Січеславщина – край козацький», на якій було представлено роботи Сергія Бабіча, Володимира Лещенка, Валентина Назаренка, Лілії Панченко, Тетяни Дзекунової, Дмитра Аркадьєва, Євгенії Гронської, Лариси Переясловець та ін.
2022-10-09
У Дніпровському Будинку мистецтв до Дня художника відкрито виставку картин, на якій представлено понад 120 робіт 68-ми авторів із різних міст України. Митців привітали з їхнім професійним святом. Учасники виставки отримали дипломи та каталоги виставки.
2022-10-08
У Музеї історії Дніпра відкрито виставку «Укриття. Маріуполь», на якій представлені роботи фотографів, які закарбували місто Маріуполь у різні моменти його життя. Серед авторів – Євген Сосновський, Олена Сугак, Тетяна Кабакова, Наталія Михальченко, Дмитро Козацький. Виставка мала декілька тематичних локацій та поєднувала фотографії з інсталяціями.
2022-10-08
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро провели інтерактивний захід «Вже давно, давно-колись, коли на Придніпров’ї змій літав…», під час якого відвідувачі заходу занурилися у легенди та казки Придніпров’я, створили змія для власного сюжету тіньового театру.
2022-10-03
74-й день народження відзначив дніпровський художник, педагог, заслужений художник України Григорій Олександрович Чернета. 
2022-10-03
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Міжнародного дня людей похилого віку представлено фотовиставку «Покоління юних сердець», присвячену слухачам Університету третього віку.
2022-10-01
На Європейській площі у м. Дніпрі відбувся благодійний концерт місцевого гурту «Розум зник», під час якого збирали кошти на «кулю для путіна». Учасники гурту виконали велику кількість авторських пісень і популярних нині треків.
2022-09-30
Дніпровський театр одного актора «Крик» відкрив 34-й театральний сезон показом вистави «Сонце в очах твоїх…».
2022-09-28
28–30 вересня у Дніпропетровській академії музики імені М. Глінки втретє відбувся Міжнародний етномузикознавчий симпозіум «Актуальні питання східноєвропейської етномузикології», на якому десятки науковців з Литви, Латвії й України презентували сучасний погляд на етномузичну спадщину балто-слов’янського простору. У межах міжнародного симпозіуму відбулися лекції та практичні майстеркласи зі збереження та відтворення народної музичної спадщини, презентації новітніх видань, круглий стіл широкого кола питань сучасної фольклористичної науки.
2022-09-24
У Дніпропетровському академічному обласному українському молодіжному театрі відбулося відкриття 84-го театрального сезону прем’єрою комедії «Котик солоденький, або Легкого життя ніхто не обіцяв».
2022-09-23
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. І. Яворницького на майданчику Музею АТО відкрив фотовиставку «Чотирилапі друзі хоробрих», на якій представлені фотографії захисників із тваринами. Виставка діяла до 25 вересня.
2022-09-17
У Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики відбулося відкриття 36-го концертного сезону.
2022-09-17
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей для слухачів проєкту «Університет третього віку» майстриня, етнографиня з Донеччини Олена Лазько провела творчий майстер-клас із грецької вишивки. Представлена виставка робіт майстрині.
2022-09-16
70-й день народження відзначив дніпровський гітарист-віртуоз Олександр Любченко. З кінця 1960-х років виступав на джаз-фестивалях, неодноразово визнаний одним із найкращих джазових гітаристів країни. У 70-ті роки грав у відомих рок- та джаз-рок- групах, працював акомпаніатором камерних і естрадних співаків.
2022-09-16
У Дніпровському драматичному молодіжному театрі «Віримо!» відбулося відкриття театрального сезону показом вистави «ORGIA» за п’єсою Лесі Українки. 
2022-09-15
У музеї «Аушрос» міста Шяуляй (Литва) відбулося відкриття персональної виставки «RED DATA BOOK of LT&UA» молодої дніпровської художниці Аліни Набоки, яка там представляє наше мистецтво.
2022-09-15
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбулося відкриття нового симфонічного сезону концертом, присвяченим героїчному українському народу та місту Дніпро.
2022-09-15
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулась акторська читка вистави «Вихід» за п’єсою сучасного українського драматурга Сергія Марена «АЛЛО». На заході був присутнім автор п’єси, який розповів, як створювався твір.
2022-09-15
До 145-річчя від дня народження відомої художниці Олени Кульчицької в музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро приурочено музейну рубрику «Дитячі сторінки», на якій представлені книги з ілюстраціями художниці.
2022-09-14
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро відкрито виставку Віталія Старченка «Поле бою», на якій представлено 37 робіт митця. Експозиція мала літературно-малярський характер: поруч із картинами розміщені аркуші з віршами. Картини є візуальним тлом для поезії, яка стверджує позицію автора до війни московії проти України й українців.
2022-09-12
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбувся показ вистави Олексія Гнатюка «Обличчя кольору війна», яку представили учасники незалежного маріупольського театру «Концепція» й інших труп.  
Повнiше
2022-09-10
10–11 вересня у м. Дніпрі відбулося святкування Дня міста. Виступали улюблені українські артисти та місцеві колективи, проводився благодійний ярмарок, було підготовлено інтерактивні інсталяції, циркову дитячу програму, акцію з влаштування тварин, врятованих із зони бойових дій, та інше.
2022-09-08
У м. Дніпрі у виставковій залі Січеславської організації Національної спілки художників України відбулося відкриття XVI Всеукраїнської художньої виставки «Чарівні барви Дніпра», на якій було представлено 320 робіт 133 художників із 26 міст України, у тому числі й з тимчасово окупованих росіянами: Маріуполя, Донецька, Луганська та інших. Серед представлених робіт багато картин, які відображають драматизм і біль, які переживає наша країна, також представлені портрети наших захисників.
2022-09-05
На 69-му році пішов із життя музикант Сергій Соболь, який заснував у м. Павлограді джаз-бенд «ТОИС», виступав на міських заходах, навчав грі на гітарі.
2022-09-04
У сел. Межова відбувся благодійний концерт за участі В. Шевчика, О. Гончаренко, А. Кия, В. Карчмарука та інших. Учасники концерту виконали відомі українські пісні та авторські твори В. Шевчика. Зібрані кошти направлено на допомогу ЗСУ.
2022-09-03
У с. Партизанське Слобожанської ТГ проведено соціально-мистецьку благодійну акцію «Відповідальні Партизани». Учасники заходу плели маскувальні сітки, брали участь у майстер-класах із петриківського розпису та спортивних змаганнях, переглядали патріотичні фільми, декламували вірші. Зібрані під час заходу кошти спрямовані на потреби ЗСУ.
2022-09-02
У Дніпровському Будинку мистецтв відбувся прем’єрний показ хореографічної моновистави «HOME» молодої режисерки й актриси Катерини Мединської. В основу вистави авторка і виконавиця поклала наплив почуттів у вигляді спогадів про часи до 24 лютого 2022 року. Зібрані під час вистави кошти передані благодійній організації «Фонд оборони країни» на придбання вантажівок для ЗСУ.
2022-09-01
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького до 190-річчя від дня народження О. Поля підготував віртуальну виставку «Ілюстрована історія про дивну долю чудової людини Олександра Поля». Виставка заснована на музейних матеріалах із музейних фондів, багато з яких оприлюднені вперше. Ілюстрації супроводжує підбірка висловлювань соратників і сучасників О. Поля, дослідників його біографії та діянь.
2022-09-01
Дніпровський центр сучасної культури розпочав серію показів українського та світового кіно «Прифронтові географії», розроблену у співпраці з Довженко-Центр. 
2022-08-31
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Леоніда Когана відбувся концерт, присвячений джазовому виконавцю Дюку Еллінгтону.
2022-08-29
Дніпропетровський академічний театр опери та балету взяв участь у міжнародному фестивалі Джакомо Пуччіні у італійському місті Полістена, на якому представив оперу «Богема». Також для італійської публіки було підготовлено концертну програму «Моє ім'я – Україна», до якої увійшли українська народна музика та музика вітчизняних композиторів: М. Лисенка, М. Скорика, М. Скорульского.
2022-08-29
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії в межах всеукраїнського туру театри «Публіцист» і «Варта» представили виставу «Вона Війна» про жіночі історії на тлі російсько-української війни. Тур пролягає через сім міст України: Івано-Франківськ, Львів, Луцьк, Одесу, Дніпро, Харків, Київ.
2022-08-27
Музей історії Дніпра в межах проєкту «Точка Сходу» у сквері на Слобожанському проспекті провів історичний перформанс «Як Микита Корж зустрів чиновника Черткова», під час якого актори театрів представили відвідувачам події тієї епохи.
2022-08-25
В Академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки м. Кам’янського відкрито новий театральний сезон виставою «Наталка Полтавка».
2022-08-24
До Дня Незалежності України художники області підготували акцію «Муза Незалежності», в якій взяли участь: актори театрів Дніпропетровського академічного театру опери та балету й Дніпровського академічного театру драми та комедії, студенти Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури, Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич». 
Повнiше
2022-08-24
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького до Дня Незалежності України відкрито міні-виставку, на якій було висвітлено прийняття Декларації про державний суверенітет, Акту проголошення незалежності України та проведення Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності.
2022-08-23
72-й день народження відзначив письменник і журналіст, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, редактор літературного часопису «Кур'єр Кривбасу» Григорій Джамалович Гусейнов. Національну премію України ім. Тараса Шевченка у 2006 році він отримав за художньо-документальний життєпис у 9-ти книгах «Господні зерна».
2022-08-23
У м. Дніпрі до Дня Державного прапора 10 майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва провели відкритий пленер на оглядовому майданчику парку ім. Т.Г. Шевченка. У своїх роботах майстри відобразили красу Дніпра. Написані картини надійдуть на благодійний аукціон, який планують провести до Дня міста.
2022-08-18
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулася прем’єра вистави «Наприкінці часів» за п’єсою сучасного українського драматурга Павла Ар’є «На початку та наприкінці часів», в основу сюжету якої було покладено історію сім'ї, яка відмовилася залишати Чорнобильську зону відчуження.
2022-08-14
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії для дітей із вимушено переселених сімей представили нову сучасну інтерактивну виставу «Пригоди геймерів», під час якої діти разом із акторами боролися з комп’ютерним вірусом. У спектаклі було використано лазерне освітлення та сучасний неоновий грим акторів.
2022-08-12
Музей історії м. Дніпра в межах проєкту «Точка Сходу» провів історичний перформанс «Вулиця Короленка», під час якого для відвідувачів провели історичний екскурс по вулиці Короленка та центральному району міста. Відвідувачам також представили театралізований перформанс від професійних акторів про походження нашого міста та провели розіграші призів, конкурси й ігри.
2022-08-12
У Канадсько-Українському бібліотечному центрі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія почав роботу український розмовний клуб «Паляниця», мета якого полегшити подолання мовного бар'єру тим, хто хоче говорити українською мовою, але не може зробити це самостійно.
2022-08-11
У м. Кривому Розі у сквері Індустріальних зодчих відбулося відкриття скульптурної композиції на честь криворізьких будівельників, яку створив місцевий скульптор Олександр Канібор.
2022-08-10
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро відбувся інтерактивний захід «Гарний козак на натуру добре грає на бандуру», під час якого розмова йшла про образ загадкового козака Мамая. Під час заходу обговорювали сучасну інтерпретацію образу в межах виставки Олега Бублика, знайомили відвідувачів із фольклором за темою козацтва тощо.
2022-08-06
У м. Дніпрі на Січеславській Набережній у межах благодійного проєкту «Арт-наступ» відбувся черговий благодійний ярмарок, в якому взяли участь національно-культурні товариства міста.  
Повнiше
2022-08-06
У музеї «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро відбувся інтерактивний захід «Один музей, дві миші та три метелики», під час якого відвідувачі познайомилися з казками «Дві миші» Івана Манжури та «Три метелики» Ольги Косач-Кривинюк, створювали паперові фігурки персонажів, малювали ілюстрації до казок, спробували себе у ролі ляльководів.
2022-08-05
У концертній залі колишнього кінотеатру «Супутник» відбувся благодійний концерт, який провели вокально-хореографічний ансамбль «Юність Дніпра» та військовий оркестр 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр».
2022-08-03
У м. Дніпрі в арт-просторі «Кав'ярня Цвях» (вул. Троїцька, 18) відбулося відкриття виставки робіт майстринь миколаївського розпису Анжели Лагоди та Ганни Бірси, на якій було представлено близько 20 робіт майстринь. Миколаївський розпис отримав назву від села Миколаївка Новомосковського району на Дніпропетровщині. Під час відкриття виставки Анжела Лагода провела для відвідувачів майстер-клас із розпису.
2022-07-31
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики відновив концертну діяльність проведенням концерту «ORGAN FOREVER» під час якого відвідувачі мали можливість почути органову, класичну та різножанрову музику. Концерти проводитимуться щосуботи та щонеділі до 11 вересня.
2022-07-28
До Дня Української Державності у Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбувся просвітницько-мистецький захід за участю Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія та творчого колективу театру. Під час заходу відвідувачам представили документальну виставку «Діячі УНР на Катеринославщині» з фонду Канадсько-Українського бібліотечного центру, ознайомили з історією Дніпропетровської області часів УНР та представили акторське читання п’єси Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів…».
2022-07-27
68-й день народження відзначив дніпровський художник Олександр Нем’ятий, в роботах якого значне місце займає сільський пейзаж, річка Оріль і мальви.
2022-07-27
У музеї «Літературне Придніпров’я» відбувся інтерактивний захід для дітей «Творча абетка», під час якого відвідувачі у захоплюючій формі знайомилися з українською абеткою на прикладі ілюстрованих матеріалів та цікавих історій.
2022-07-24
У гуманітарному арт-просторі на базі Дніпровського Будинку мистецтв відбулося відкриття виставки художніх робіт художниці з м. Харкова Ніни Йожик «Включене спостереження». Під час відкриття виставки художниця читала свої вірші, які допомогли відвідувачам дослідити історію створення її картин.
2022-07-23
у м. Дніпрі у «Площі культури та креативу», на яку перетворився Музей українського живопису, відбулося  відкриття благодійної художньої виставки «Неприйняття», на якій представлено понад 170 картин від українських художників, серед яких і військові митці, що зараз служать у ЗСУ.  
Повнiше
2022-07-22
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулася прем’єра у форматі акторського читання за п’єсою Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів…» за постановкою А. Опрятного у виконанні артистів: В. Гунькіна, О. Попової, Є. Герасимова, М. Савенко.
2022-07-22
У м. Дніпрі в галереї «Артсвіт» (Крутогорний узвіз, 21а) відкрито виставку «Як у кіно», на якій представлено роботи 15-ти художників, серед яких: Артем Андрійчук (Кафельман), Леся Бабляк-Тетерук, Тереза Барабаш, Богдан Бучковський, Аркадій Гольдман та інші. У своїх роботах художники відобразили переживання під час війни, як групові, так і особисті.
2022-07-21
У Музеї історії м. Кам’янське у межах проєкту «Музейні зали під час війни» відбулася екскурсія-квест «Літній день рік годує», під час якої відвідувачі дізналися про основні види традиційних занять українського селянства.
2022-07-20
У Музеї історії м. Кам’янське відбулося відкриття виставки заслуженого художника України Олега Лазаренка «Вартові Харкова». Експозиція містила портрети волонтерів, створені художником під час героїчної оборони Харкова від російської навали.
2022-07-20
У музеї «Літературне Придніпров’я» відбувся інтерактивний захід для дітей «Театр тіней і скульптур», під час якого юні відвідувачі виготовляли плоскі паперові фігурки за мотивами скульптур і спробували себе у ролі ляльковода, працюючи за екраном для театру тіней; побували драматургами, вигадуючи сюжети для тіньових імпровізацій.
2022-07-16
У Дніпровському Будинку мистецтв для вимушено переселених осіб відбувся концерт у виконанні академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич».
2022-07-15
У Музеї історії м. Кам’янське відбувся археологічний інтерактивний екскурс з елементами квесту «Розкриваємо таємниці Стародавнього Степу». Під час екскурсу юні археологи ознайомилися з найбільш характерними археологічними знахідками на території нашого краю, відшукали артефакти в імпровізованому похованні та за фрагментами здійснили їхню реконструкцію на папері.
2022-07-13
У Дніпровському Будинку мистецтв відбувся благодійний концерт за участю артистів Дніпровського театру естради та дуету бандуристок «Edelweiss», в програмі якого виконувалися  пісні сучасних українських композиторів і композиторів-класиків.
2022-07-13
У«Музеї спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради відбулося відкриття виставки графічних робіт художниці Юлії Лисенко про Голодомор на Луганщині. «Трагедія українського села 1920–1930-х років». Виставка діяла до 19 липня.
2022-07-12
У музеї «Літературне Придніпров’я» відбулося відкриття виставки малої пластики «200 скульптур з дроту» дніпровського скульптора, графіка Олега Бублика. Митець створює скульптури, в яких можна впізнати образи з картин Пабло Пікассо, Вінсента Ван Гога, Анрі Матісса та Амедео Модільяні. Автор ставить перед собою завдання за допомогою дроту передати те, що зображено на папері, зберігши настрій оригіналу. Доповненням до скульптурних композицій виступають графічні роботи Олега Бублика, які оспівують природу та історію Придніпров’я.
2022-07-11
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулося відкриття художньої виставки, на якій представлено роботи 12-ти майстрів, серед яких художники, архітектори, дизайнери. Відвідувачі мали можливість познайомитися з творчістю Е. Чубарова, З. Сорочинського, Н. Протаса, В. Лещенка, О. Семенюк та інших.
2022-07-06
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Л. Когана відбулась україномовна прем’єра вистави «Незнайко» за постановкою режисерки Олени Цьопич.
2022-07-05
70-й день народження відзначив народний артист України, головний дириґент Дніпропетровського академічного театру опери та балету Володимир Гаркуша. 
Повнiше
2022-06-29
В Новомосковському міському історико-краєзнавчому музеї ім. П. Калнишевського відбулося відкриття персональної виставки картин петриківського розпису художниці-декораторки Наталії Ковальової «Симфонія добра».
2022-06-28
У Дніпропетровській обласній філармонії ім. Л. Когана до Дня Конституції України відбувся святковий концерт, на якому виступило тріо бандуристок «Етніка» з програмою «Скарби української пісні».
2022-06-28
У м. Дніпрі на Фестивальному причалі до Дня Конституції України для мешканців міста відбувся святковий концерт, на якому виступили студенти та викладачі Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки та музиканти Дніпропетровської обласної філармонії ім. Л. Когана.
2022-06-26
У м. Дніпрі в межах творчого проєкту «#Арт_Наступ» проведено благодійний вернісаж, на якому представлено близько 1700 картин і 600 робіт декоративно-ужиткового мистецтва митців з міст Дніпра, Харкова, Бучі та Херсонської області. Таким чином діячі культури різних напрямків вирішили допомогти Збройним Силам України.
2022-06-25
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету до Дня Конституції України відбувся святковий концерт «Моє ім’я – Україна», у програмі якого були твори видатних українських і європейських композиторів.
2022-06-24
У Дніпровському Будинку мистецтв відбувся концерт на підтримку проєкту «Принц На Білому Коні», під час якого звучали відомі українські та зарубіжні пісні у виконанні Дмитра Пилипенка й Андрія Яленка, а також відбулася прем’єра відеотрейлерів
2022-06-24
У музеї «Літературне Придніпров'я» відбувся благодійний літературно-музичний захід «Мистецтво заради життя», під час якого відвідувачі мали можливість послухати українську поезію з вуст талановитих поетів, пісні в авторському виконанні сучасних дніпровських музикантів. У заході брали участь поети й музиканти міст Дніпра та Кам`янського, серед яких Анастасія Теплякова, Вікторія Славінська, Ірина Пасько, Марія Дружко, Євгенія Яворська, Яна Ловчинська, LaLa Lena, Вал Рукас, Нікіта Кутовий і Олександр Архипов, Євген Лесін, Сніжана Біла.
2022-06-22
104 роки від дня народження народного художника України Петра Магра, відомого далеко за межами Дніпропетровщини. Він став першим українським художником, чиї картини успішно експонувалися в Лондоні, в Європейській академії мистецтв. Петро Магро працював у різних жанрах, але найвідоміші саме краєвиди нашого земляка.
2022-06-21
51 рік тому на Дніпропетровщині під час археологічного дослідження кургану Товста Могила поблизу м. Нікополя було знайдено золоту пектораль – нагрудну прикрасу скіфського царя IV століття до н. е.
2022-06-16
На Новій сцені Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки відбувся творчий вечір відомої української актриси театру і кіно Ади Роговцевої «З тими, кого люблю…». 
Повнiше
2022-06-16
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулося відкриття Міжнародної мультимедійної благодійної виставки фотографій «Призми війни», присвяченої повномасштабному вторгненню РФ в Україну та відображенню подій, які зараз відбуваються в країні. Учасники виставки – фотографи з Дніпра: А. Дзодзаєв, І. Співак, О. Пасечнік та інші, офіцер 98-го батальйону ТрО «Азов» Є. Петлев, журналіст, режисер документальних фільмів з Піттсбурга (штат Пенсільванія, США) Нік Чайлдерс, митці: О. Шакіров та І. Ялівець.
2022-06-12
67-й рік народження відзначив відомий художник-карикатурист Олександр Пшеняников.
2022-06-10
На Новій сцені Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки відбувся концерт «Джаз-бенд. Улюблені хіти».
2022-06-10
У межах патріотично-мистецької акції «Час обрав нас» для підтримки бойового духу захисників і народу України біля Дніпровського Будинку мистецтв  відбувся концерт, в якому брали участь гурт «Брас-бенд» і вокально-інструментальний ансамбль зі складу Зразково-показового оркестру Збройних Сил України. 11 червня такий концерт відбувся у Центральному парку м. Кам’янського, 12 червня – у дніпровському парку ім. Т. Шевченка.
2022-06-05
В Академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки м. Кам’янського відбулася прем’єра недитячої казки-притчі «Покидьки» за п’єсою сучасної української драматургині Катерини Пенькової у постановці Марини Юрченко та Максима Монастирського.
2022-06-02
84-й день народження відзначив дніпровський художник-монументаліст, графік, живописець, член Національної Спілки художників України, Заслужений художник України В’ячеслав Павлович Данилов.  
Повнiше
2022-06-01
У Дніпровському міському телевізійному театрі до Міжнародного дня захисту дітей представлено для дітей-переселенців виставу «Вінні Пух та його друзі».
2022-06-01
До Міжнародного дня захисту дітей у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького  проведено низку заходів, серед яких майстер-класи й інтерактивні заняття, історичний квест по музейній площі тощо.
2022-06-01
У Музеї українського живопису проведено виставку-продаж картин вихованців мистецьких шкіл м. Дніпра та майстер-клас із живопису.
2022-05-29
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулося закриття виставки скетчів «На калідорі». Кураторка виставки Т. Адаменко провела екскурсію, відбувся аукціон робіт учасниць виставки: Д. Зоріної, В. Телетьєн, М. Учитель, Н. Езхік. 
2022-05-28
На 88-му році пішов із життя Почесний громадянин м. Нікополя, видатний іконописець, художник і письменник Марк Дмитрович Продан.  
Повнiше
2022-05-28
У Дніпровському міському телевізійному театрі відбулася прем’єра вистави «Кава для Піфії» за п'єсою А. Лебедєва «Коралова брошка».  
Повнiше
2022-05-26
73-й день народження відзначив відомий дніпровський режисер і викладач Григорій Богомаз-Бабій, який близько 40 років викладає у Дніпровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури і випустив безліч талановитих учнів, які успішно працюють у театрах, знімаються у кіно в Україні та за кордоном. Педагог веде творчу майстерню «Інтимний театр імені Антоші Чехонте».
2022-05-25
У Дніпровському Будинку мистецтв до річниці перепоховання Т.Г. Шевченка відбулося відкриття виставки графіки Бориса Романова «Мій Шевченко», на якій представлені екслібриси й акварелі з серії «Дніпровські замальовки».  
Повнiше
2022-05-22
У м. Дніпрі до 161-ої річниці з дня перепоховання Тараса Шевченка відбувся мистецький захід біля пам'ятника Т.Г. Шевченку, до якого долучилися художники та музиканти. Тріо бандуристок «Етніка» виконало народні мотиви.
2022-05-21
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбувся захід «Ніч музеїв-2022», який цього року проведено з певними корективами та позаекспозиційними залами, проте в режимі оф-лайн. Відвідувачі слухали міні-лекції музейників, прогулялися по Соборній площі з екскурсоводами та брали участь у майстер-класах. Родзинкою заходу стала експозиція «З миру по нитці», яка складалася з експонатів, принесених до музею мешканцями міста.
2022-05-20
Музей історії м. Кам’янське до Міжнародного дня музеїв у межах програми «Ніч музеїв-2022» провів мандрівку «Сила музеїв», під час якої відвідувачі прогулялися експозицією та долучилися до авторського проєкту директорки музею Наталії Буланової «Кавові історії з присмаком полину», у якому торкнулися теми стратегій виживання у часи війни, а також були озвучені історії людей, невідомих раніше широкому загалу.
2022-05-20
20–21 травня у Музеї історії Дніпра було проведено благодійну акцію «Дніпро. Волонтерство поза часом».  
Повнiше
2022-05-19
До Дня вишиванки у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулась онлайн-лекція про традиції вишиванки, особливості орнаментів і символів.
2022-05-19
В Музеї історії м. Кам’янське до Дня Європи відкрито фотовиставку «Європейський фокус України», яка є відображенням нинішніх воєнних подій. Представлені краєвиди українських міст Харкова, Львова, Маріуполя до початку війни та після вторгнення російської армії до України.
2022-05-19
У відділах Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Дня вишиванки проведені онлайн-зустрічі, майстер-клас із основних технік вишиванки, виставка-презентація «Вишивальні традиції України» тощо.
2022-05-18
У Павлоградському історико-краєзнавчому музеї до Міжнародного дня музеїв в «Українській гостинній садибі» на території музею проведено день відкритих дверей.
2022-05-18
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М. Свєтлова відкрито виставку робіт майстра з вишивки Василя Кандели. Він вишив за життя понад 100 рушників і сорочок. Серед робіт – портрети відомих українських діячів, зокрема 19 портретів Т.Г. Шевченка.
2022-05-15
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького до дня пам'яті жертв політичних репресій відбулася онлайн-лекція «Особистість в лещатах тоталітарного режиму: історичний аспект» і розповість про те, як представлена історія тоталітарних режимів у музейних експозиціях України та світу.
2022-05-15
Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодіядо Дня пам'яті жертв політичних репресій  на своїй сторінці у Facebook розмістила відеолекцію «Репресовані родичі» та щодня до 20 травня публікувала інформаційні повідомлення з циклу «Реабілітовані історією: Дніпропетровська область».
2022-05-15
Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова до Дня пам'яті жертв політичних репресій на сторінці Facebook провела поетичний онлайн-марафон «Розстріляне відродження», молодь читала вірші поетів-земляків, які пройшли крізь тюрми КДБ та катівні ГУТАБу.
2022-05-13
На Новій сцені Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки відбулася прем’єра вистави «На всю катушку» за п’єсою Ніла Саймона. Глядачі занурилися в атмосферу Америки 60-х років минулого століття.
2022-05-13
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулася презентація мистецьких поезій О. Шакірова.
2022-05-13
 У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Дня пам'яті жертв політичних репресій відбулася презентація видання «Реабілітовані історією. Дніпропетровська область: у 2-х книгах», присвяченого висвітленню політичних репресій на Катеринославщині-Дніпропетровщині в 1920–1985 pp. і подано короткі відомості про осіб – жертв політичних репресій у роки радянського тоталітарного режиму. 
2022-05-08
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького до Дня пам’яті та примирення провів низку онлайн-заходів: майстер-клас із виготовлення «Маку Пам’яті», онлайн-показ фільму «Покоління (без) війни», знятий за участю працівників Музею АТО, віртуальну лекцію «Дві війни – Україна одна», перегляд відеозаписів спогадів ветеранів Другої світової війни з колекції музею, онлайн-показ фільму «Битва за Дніпро 1943». Також проведено пішохідну екскурсію по Соборній площі для тих, хто цікавиться історією міста Дніпра.
2022-05-06
81-й день народження відзначив відомий скульптор, народний художник України, Заслужений художник України Володимир Небоженко. Він створив чимало пам'ятників, які стали знаковими для м. Дніпра: молодому Тарасу Шевченку, Олександру Полю, Валерію Чкалову, 152-й дивізії.
2022-05-06
6–9 травня у відділах Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні розгорнуто виставку художніх творів письменників Дніпропетровщини «Не обміліє пам’яті ріка, в серцях нащадків буде вічно жити» та книжково-ілюстративну виставку «Друга світова війна в творчості митців України», на якій представлено репродукції картин українських художників Олександра Лопухова, Анатолія Насєдкіна, Сергія Єржиковського, Вадима Одайника, рисунки й акварелі Георгія Меліхова. До Дня матері представлено тематичний огляд літератури «Усе бере від Матері початок…».
2022-05-04
63-й день народження відзначив дніпровський актор, режисер, продюсер, співак, шоумен, пародист, народний артист України Євген Чепурняк. Він був членом команди КВК ДНУ, на базі якої у 1994 році виник Театр КВК ДНУ, де він є актором і режисером-постановником.
2022-05-02
У Дніпровській обласній філармонії імені Леоніда Когана відбувся благодійний концерт і розгорнуто виставку дитячих малюнків. Зібрано кошти для людей із тимчасово окупованих регіонів.
2022-05-01
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відкрито Всеукраїнську благодійну виставку скетчів «На калідорі». Відвідувачі мали можливість придбати унікальні поштівки, кошти за які пішли на адресну допомогу переселенцям з домашніми тваринами. Проведено лекцію про скетчинг і місто в мистецтві та майстер-клас з акварелі.
2022-04-29
Дніпровський академічний театр драми та комедії спільно з Луганським обласним академічним українським музично-драматичним театром провів концерт для захисників нашої країни.
2022-04-28
У м. Новомосковську на 83-му році пішла з життя Почесний громадянин міста Новомосковська, поетеса та літераторка  Емма Олексіївна Шаповалова. Серед її видань добірки віршів «Болем душі і серця», «У світі краси», багатопланова праця «Патріот, що за любов таврований», поема «Петро Калнишевський у Новомосковську» та інші.
2022-04-27
Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики, який є пам’яткою архітектури та історії національного значення, виповнилося 35 років.  
Повнiше
2022-04-27
Кам’янський академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки спільно з Управлінням охорони здоров’я Кам’янської міської ради організував благодійний концерт «Слава Україні!» та зібрав кошти для підтримки Збройних Сил України.
2022-04-27
Новомосковському міському історико-краєзнавчому музею  ім. П.І. Калнишевського виповнилося 62 роки. 
2022-04-27
У Кам’янській міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка відбулася презентація книги «Таланти міста на Дніпрі: Кам’янському – 272 роки». Видання презентував авторський колектив, який працював над книгою: В. Базарянінов, С. Луньова, Я. Куценко, Л. Бройтман, С. Малініна, Л. Алексієвська, В. Куленко, Л. Ключ.
2022-04-25
25–30 квітня у Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. Свєтлова проводився тиждень молодіжної книги, під час якого відвідувачам бібліотеки розповідали про сучасні літературні новинки, проводили пізнавальні ігри, розваги й онлайн-зустрічі з українськими письменницями Яриною Катаруш, Іриною Боковецькою-Рачковською, Наталією Довгопол та Іриною Пасько.
2022-04-23
23–24 квітня у Музеї історії м. Дніпра до Великодня для всіх бажаючих провели майстер-клас «Великодня свічка» та екскурсію. Під час екскурсії відвідувачі мали можливість дізнатися багато цікавого з історії м. Дніпра, побувати в ролі касира ХІХ ст., сфотографуватися з Олександром Полем, а також виготовити власну прикрасу до Святкового столу – свічку з натуральної вощини.
2022-04-22
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького відбулося інтерактивне заняття «Давні технології: експериментальна археологія для дітей та дорослих», під час якого відвідувачі ознайомилися з ранньої історією людства та дізналися, як розвивалися технології від палеоліту до енеоліту (1,5 млн – 5 тис. р. до н.е.) та спробували самотужки виготовити давні знаряддя праці.
2022-04-22
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Всесвітнього дня книги та авторського права, який у світі відзначають з 1996 року, відбувся круглий стіл, під час якого учасники заходу говорили про історію свята та роль книги в житті людини, здійснили віртуальну подорож світовими столицями книги, приділили увагу питанням авторського права і законам, які захищають інтелектуальну власність України.
2022-04-21
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулася культурно-мистецька акція «Створи свою писанку до Великодня», під час якої члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України Наталія Лавринець, Ольга Іващенко, Ганна Олійник і член НСХУ Наталія Бережна провели майстер-класи зі створення писанки. Розгорнуто традиційну для Великодніх свят виставку декоративно-ужиткового мистецтва, на якій представлені мистецькі твори членів об’єднання майстрів народного мистецтва Дніпровського Будинку мистецтв.
2022-04-20
Художники з Перещепиного Ганна Кривобок, Ганна Жуковець, Олександр Стрибка, Богдан Цвіркун разом із учнями художнього класу Перещепинської школи мистецтв у межах проєкту «Перещепинська палітра» створили до Великодня незвичайний арт-об’єкт «Писанкове дерево Перемоги», на якому представлені 100 плоских двовимірних писанок. У візерунках писанок художники використали петриківський, миколаївський та київський стилі.
2022-04-17
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького відбулося інтерактивне заняття «Трикраса, або ж Поговоримо про колти», під час якого відвідувачі дізналися про ювелірне мистецтво Давньої Руської держави, а також мали можливість зробити собі пару сережок за мотивами почутого та побаченого.
2022-04-16
Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» відновив роботу показом вистави для дітей «Снігова королева».
2022-04-16
Артисти Дніпропетровського академічного театру опери та балету провели в одній із військових частин Дніпропетровщини концерт підтримки, на якому хористи та солісти театру виконали для 150 військових Державний Гімн України, «Молитву за Україну», українські народні пісні.
2022-04-15
На Новій сцені Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки відбувся концерт «Слава Україні», у концертній програмі якого виконані українські пісні та танці, які надихають на перемогу.
2022-04-15
На Європейській площі м. Дніпра відбувся концерт духового оркестру Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, на якому музиканти виконали українські повстанські пісні.
2022-04-15
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відкрито виставку «З чого починалась історія: експрес-мандрівка від палеоліту до XIV ст. н.е.», на якій відвідувачі отримали відповіді на питання: де починається історія слов’ян загалом і українців зокрема. Які народи протягом століть і тисячоліть були нашими сусідами?
2022-04-13
Вихованці Творчої майстерні «Гармонія» Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки вибороли три перші місця у номінації «Театр» у змішаній віковій категорії на міжнародному фестивалі юних талантів «Голден Тайм» (Golden Time), який щорічно проводиться в столиці Великої Британії – Лондоні.
2022-04-09
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики у онлайн-режимі поновив виступи для глядачів. Інфомацію про виступи артистів публікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook директор Будинку органної та камерної музики Антон Чернета.
2022-04-05
У Дніпровському Будинку мистецтв до Міжнародного дня дитячої книги відбулася зустріч дітей з родин переселенців із відомою дніпровською письменницею лауреаткою Міжнародного літературного конкурсу романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова-2018», володаркою статусу «Золотий письменник України», переможницею численних літературних конкурсів Еліною Заржицькою. 
2022-04-02
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбувся благодійний захід на підтримку української армії «Поговоримо про первісне», на якому відвідувачі дізналися про первісне мистецтво та познайомилися з його зразками. Учасникам заходу було запропоновано відчути себе первісними художниками і намалювати бізона тими матеріалами, доступними людям 10 тисяч років тому.
2022-04-01
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулися майстер-класи зі творення писанок. Благодійний захід проводився в межах Міжнародної акції творення писанок «День писанки для України». Міжнародна акція започаткована канадською українкою Кеті Верреллі у 2014 році, щоб продемонструвати підтримку України та підвищити обізнаність світу щодо російської агресії, а також війни на сході.
2022-03-31
Дніпровський гурт «Vertep» випустив нову пісню та кліп «Go On Home Russians». Автори зазначили, що пісня написана на основі ірландської музики і є україно-ірландською народною піснею, а головний її посил адресований росіянам: йдіть, забирайтеся, тікайте з нашої землі. Кліп заснований на кадрах, знятих під час бойових дій, демонструючи боротьбу України з росіянами. Крім цього протягом місяця музиканти випустили декілька пісень в межах проєкту «Пісні ТерОборони».
2022-03-31
Актори Дніпропетровського молодіжного театру «Віримо!» Тарас Шевченко та Тимофій Тарковський розпочали проєкт із запису аудіокниг для дітей і дорослих. У березні актори працювали над записом за мотивами роману Всеволода Нестайка «Тореадори із Васюківки». Вони впевненні, що прослуховування аудіозапису допоможе і дорослим, і дітям відволіктися, заспокоїтися, відпочити, та підтримати моральний дух.
2022-03-31
Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр показав декілька спектаклів для дітей-переселенців із міст Волновахи, Лисичанська, Харкова за заявками волонтерських центрів. Такі виїзні виступи актори театру планують проводити й надалі.
2022-03-31
Художниця із Дніпра Ганна Тітова створила серію ілюстрацій з котами-захисниками України. Серед персонажів – Javelin Cat, кото-лікарі, кішка-захисниця у традиційному вбранні Харківської та Полтавської областей, коти-хакери, коти, які закликають російський військовий корабель покинути Україну, коти-волонтери, кішки-мами, які захищають своїх кошенят зі зброєю в руках та інші.
2022-03-31
Із виставкових залів Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького евакуювали основні експозиції.
2022-03-27
У Музеї історії Дніпра для вимушених переселенців відбулися екскурсії та майстер-клас для дітей і дорослих «Свічкова мануфактура». Відвідувачі музею дізналися про цікаві факти з історії міста, переглянули унікальні фільми та занурилися у атмосферу минулого. Учасники майстер-класу виготовляли свічку з вощини, прикрашали її та дізналися про історію свічкового виробництва.
2022-03-26
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького провів благодійний захід «Поговоримо про археологію», на якому відвідувачі дізналися про специфіку роботи польових і музейних археологів, мали можливість близько познайомитися з предметами, яким 150–1500–5000 років. Вартість участі у заході – будь-яка сума пожертвувана на потреби армії. Зібрані кошти призначені на підтримку українських військових.
2022-03-19
У м. Дніпрі біля Дніпропетровського академічного театру опери та балету відбулася мистецька акція «Вільне небо/Free Sky» на підтримку заклику до світових лідерів закрити небо над Україною. Музиканти симфонічного оркестру та хору, які залишилися в місті, виконали Державний Гімн України, твори «Запорозький марш» Євгена Адамцевича, «Молитва за Україну» Миколи Лисенка, «Благовіст України» Віктора Мужчиля та Мирослава Скорика.
2022-03-07
У віці 92 років, померла Валентина Іларіонівна Щедрова – українська скульпторка, заслужений художник України.  
Повнiше
2022-02-22
У дніпровському Музеї українського живопису відкрито виставку творчих робіт молодих художників регіону «ArtFest 2022». На виставці було представлено 220 робіт, серед яких картини, скульптури та петриківський розпис більш як 50-ти митців із Дніпра, Кривого Рогу, Петриківки та с. Нові Вербки Павлоградського району.
2022-02-21
У Дніпровській обласній філармонії ім. Л.Б. Когана відбувся святковий концерт «У пісні і танці – єднання», присвячений Міжнародному дню рідної мови. У концерті брали участь: народний ансамбль танцю «Орлятко», танцювальні колективи «Нарнія» і «Транс Денс», шоубалет «Каданс», вокал-шоу «Консонанс», солісти Ольга Вороніна, Юлія Мандіч і Роман Супряга.
2022-02-18
75-річний ювілей відзначив відомий дніпровський письменник, кінодокументаліст, журналіст Ігор Володимирович Родіонов. Ігор Родіонов є автором книг: «Петровський залік. 40 років по тому», «Набережна імені…», «Дніпровські зодчі. Люди легенди», «Секретний архітектор Південмашу» та інших. У межах програми «Культурна столиця» видав книги «Дніпровська набережна» й альбом про місто «Дніпро. Гравітація». Як кінодокументаліст створив ряд авторських фільмів: «Царство червоного чаклуна», «Тайна української Атлантиди», «Данило Сахненко. Кіно та життя» тощо.
2022-02-18
До Дня пам'яті загиблих за Дебальцеве у Дніпровському Музеї АТО відбувся творчий вечір, на якому з авторською музичною програмою «Хрест Дебальцевський» виступив автор і виконавець Сергій Бойко. Також відбувся перегляд документального фільму «Висота 307.5», в основі сюжету якого – один із найважчих боїв 25 січня 2015 року. Українські бійці кілька днів поспіль боронили стратегічну висоту під Санжарівкою. Робили все, аби інші підрозділи могли вийти з оточення в Дебальцевому.
2022-02-18
У Музеї історії міста Кам’янське до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні відбувся історичний екскурс «Майдан. На захисті національної гідності». Під час заходу учасники змогли поринути в події буремної зими 2013–2014 років, переглянути відеопрезентацію, а також познайомитися з виставкою, створеною на основі музейного зібрання, і зрозуміти, що кожен предмет з Майдану й досі має в собі атмосферу сили, єднання, незламності, які всьому світу і, насамперед, самим собі продемонстрували українці під час Революції Гідності.
2022-02-17
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулася прем’єра вистави «Майдан Інферно», присвяченої Революції Гідності. Виставу на дніпровській сцені поставив французький режисер Клеман Перетятко за драматургією Неди Неждани (Надії Леонідівни Мірошниченко). На сцені актори не тільки виконували свої ролі, а й керували крихкими маріонетками, які ніби переживали із головними героями всі ті буремні події, підкреслюючи крихкість людських життів і доль. 20 лютого дніпровську виставу показали у Києві в Українському Домі.
2022-02-15
У м. Дніпро на вулиці Троїцькій, 1 встановили дванадцяту міні-скульптуру з котом у межах проєкту «Відчуй Дніпро», присвячену відомому мешканцю Дніпра – художнику і скульптору Вадиму Сидуру.
2022-02-14
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито виставку «Він. Вона. НЮанс. НЮарт». На виставці представлено понад 100 робіт 50-ти авторів із Дніпра, Запоріжжя й Харкова. Крім живопису і графіки на виставці представлені фотографії та скульптури у стилі «ню». Серед робіт твори Володимира Небоженка, В’ячеслава Данилова, Василя Тевяшова, Сергія Ісаєва, Сергія Боровського, Тетяни Королеви-Павлової, Лесі Соколової та інших.
2022-02-14
У Новомосковському міському історико-краєзнавчому музеї ім. П.І. Калнишевського відкрито виставку «Чарівний вишиваний світ». В експозиції представлені вишиті картини місцевих мешканок Ірини Пігур та Ніни Безуглої.
2022-02-11
У Дніпропетровському художньому музеї відкрито виставку «Петриківський оберіг», присвячену 30-річчю Центру народного мистецтва «Петриківка». На виставці представлено понад 100 робіт майстрів петриківського розпису.
2022-02-11
У Дніпропетровському художньому музеї відкрито фотовиставку «Кам’яна спадщина в Європі», на якій представлені фотографії відомого французького фотографа та публіциста Фредеріка Шобена. В експозиції – фотографії сорока середньовічних замків з надзвичайно драматичною історією, яка охоплює чотири століття, з 21 країни Європи. Серед представлених фотографій є й українська Хотинська фортеця з Чернівецької області.
2022-02-10
У виставковій залі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України відкрито виставку образотворчого мистецтва «Творчі перспективи», на якій були представлені роботи як відомих художників, так і молодих авторів.
2022-02-08
У м. Кривому Розі в кінотеатрі «Олімп» відбулася прес-конференція перед допрем’єрним показом фільму «Носоріг», який знято у Кривому Розі за участю режисера фільму Олега Сенцова, актора Максима Філімонова та продюсера Дениса Іванова.
2022-02-08
У Центрі професійного розвитку «Освітня траєкторія» в межах Програми підтримки та розвитку молодих бібліотекарів «Бібліотечна молодь» на 2021–2025 роки, ініційованої міським головою м. Дніпра Борисом Філатовим, 25 молодим дніпровським бібліотекарям були вручені грошові сертифікати у розмірі 2000 гривень на отримання щомісячної матеріальної допомоги із міського бюджету.
2022-02-06
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбувся театралізований концерт «GRAND GALA TCHAIKOVSKY», присвячений творчості Петра Чайковського. Концерт об’єднав у собі найкращі оперні та балетні твори композитора, які виконували артисти балету, хору, симфонічного оркестру театру. Режисер-постановник прем’єри Олексій Дугінов, балетмейстер-постановник Андрій Литвинов, дириґент-постановник – Ігор Пучков. Гостем концерту була світова зірка оперної сцени Марія Максакова.
2022-02-01
У холі Дніпровської обласної філармонії імені Леоніда Когана відкрито виставку картин Тамари Гержан «Закликання лелек». Це – мистецький «щоденник мандрів і почуттів» художниці, її «життя в ілюстраціях», прагнення передати пережите й очікуване нею.
2022-01-30
Дніпровський художник Максим Паленко присвятив польоту українського супутника «Січ-2-30», розробленого дніпровськими фахівцями і запущеного 13 січня, серію мистецьких робіт. Він символічно зобразив політ супутника у вигляді стилізованої під космічну ракету половецької кам’яної статуї («баби»), що злітає у небо. Інша робота стилізована під постер фільму, на якому зображений герой українського фольклору козак Мамай, який сидить у скафандрі на поверхні Місяця. Роботи художник розмістив на своїй сторінці у Facebook.
2022-01-30
Артистці, солістці Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики Зінаїді Чепі присвоєно звання «Заслужена артистка України».
2022-01-30
Директору Криворізького міського театру ляльок Світлані Миколаївні Михайловій присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України».
2022-01-30
Протягом місяця у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї діяла благодійна новорічно-різдвяна виставка-продаж «Мистецтво дарує надію», в якій брали участь 37 художників і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Павлоградщини. На зібрані кошти придбано матеріали для творчості, які передані дітям Павлоградського інклюзивно-ресурсного центру: фарби, олівці, засоби для аплікацій та ліплення тощо. Крім того, майстри передали дітям бісер, нитки, тканину.
2022-01-29
 У Центрі громадських ініціатив м. Кривого Рогу відкрито виставку художника й актора Віталія Безносенка «Театр декоративної графіки Віталія Безносенка. Дорослі очі дитинства». Всі роботи виконані в унікальній, винайденій автором техніці.
2022-01-26
Громадському діячеві, дніпровському художнику Івану Івановичу Шулику рішенням сесії Дніпровської міської ради посмертно присвоєно звання Почесного громадянина міста.
2022-01-21
У Софіївській територіальній громаді Дніпропетровської області відбулося підведення підсумків 5-го фестивалю-конкурсу обрядових композицій «Різдвяна зірка», який другий рік поспіль проводився онлайн. Цього року на фестиваль подано 226 заявок від колективів з України, Канади, Казахстану. Найбільша кількість учасників була із Дніпропетровської, Рівненської й Івано-Франківської областей. Учасники фестивалю представляли колядки, щедрівки, вертепи. Гран-прі фестивалю отримав колектив Молодіжного центру Unreal Софіївської ТГ. Перше місце отримала Галина Курус із Долинської громади Івано-Франківської області, друге – вокальне тріо «Такі» з Лозівської громади Харківської області.
2022-01-16
Криворізький народний аматорський колектив «Фольклорно-етнографічний ансамбль «Жартівниці» отримав гран-прі XXVІ фестивалю «Мистецьке свято «Душі криниці», який проводився протягом двох днів у Кривому Розі. У фестивалі брало участь більше 280 конкурсантів – сольні виконавці, вокальні й інструментальні колективи, хори з Київської, Луганської, Харківської та Дніпропетровської областей, які представили понад 80 номерів.
2022-01-15
На 67-му році пішов із життя відомий нікопольский музикант, виконавець вокального ансамблю «Співучі серця» Анатолій Леонідович Бобров. Понад 20 років Анатолій Бобров був учасником народного фольклорного гурту «Микитин Ріг».
2022-01-14
У м. Павлограді відбулася церемонія нагородження учасників і переможців XV міського конкурсу «Творче досягнення року-2021». На розгляд журі було надано 30 заявок від номінантів, які мали визначні особисті заслуги та значні професійні досягнення у 2021 році. Номінації, за якими визначено переможців: «Творча перемога року» (Театр ляльок та естрадної мініатюри «Синтез» Палацу творчості дітей та юнацтва), «Найкраща творча особистість року» (О.С. Єгорова, вчителька фізичної культури павлоградської ЗОШ №11, О.Ю. Шипіло, викладач класу сольного співу та хору павлоградської школи мистецтв), «Найкращий творчий колектив року» (зразковий ансамбль танцю «Юність» міського культурно-дозвільного центру), «Відкриття року» (В.А. Максецька, випускниця павлоградської ЗОШ №19), «Найкращий творчий керівник року» (В.Д. Степаненко, директор Західно-Донбаського професійного ліцею), «Найкраща соціально-культурна подія чи акція» (проєкт павлоградської ЗОШ №5 «Демократична школа»), «Найкращий творчий проєкт» (шкільний проєкт «LIBRARY HUB» павлоградської ЗОШ №9), «За збереження традицій та любов до рідного міста» (В.І. Пільгуй, директор народного музею історії та трудової слави ДТЕК Павлоградвугілля, народний хор ветеранів праці «Єднання» міського культурно-дозвільного центру), «Найкращий інтеркультурний проєкт» (інтеркультурний проєкт «Палітра культур» ЗОШ № 11), «За вірність культурі Павлограда» (вокальна студія «Consonance vocal studio»).
2022-01-14
14–16 січня у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. Яворницького відбувся музейний ярмарок «Науковий хенд-мейд». Під час ярмарку проводилися лекції та майстер-класи за участі музейних співробітників, працівників наукових установ і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва за такими темами: «Традиції вишивання на Катеринославщині», «Давнє ювелірне мистецтво у сучасному світі», «Прикраси, або Поговоримо про колти», «Прикраса чи амулет? Косторізне мистецтво вікінгів», «Незвичайні брошки», «Виготовлення слов’янського діючого оберегу – лунниця».
2022-01-13
У Центрі сучасної культури по вул. Крутогірний узвіз, 21а відбулася презентація проєкту «Прірва» сучасної художниці Альони Мамай. Проєкт «Прірва» – це втілена у пап'є-маше спроба відкритої та прозорої взаємодії з різноманітними державними установами, спроба прорватись через стоси бюрократичних документів, черги й заповнені формуляри. На відкритті виставки відбувся перформанс.
2022-01-05
У Дніпропетровському художньому музеї для мешканців міста було організовано оффлайн і онлайн майстер-класи з петриківського розпису, під час проведення яких відвідувачі дізналися про творчість відомих майстрів петриківського розпису таких як Ганна Самарська та Василь Соколенко. Майстер-класи проводилися 5, 9, 12, 15 січня.
2021-12-30
Фільм «На новий рік обіцяють сніг» режисерки Олександри Тесленко, який знято у м. Дніпро, отримав срібну нагороду на Індійському кінофестивалі «Ahmedabad International Children Film Festival». Кінострічку знято у жанрі сімейної комедії. Виробник фільму – приватна продакшн-компанія Contrabas video production. Близько півмільйона гривень на фільм виділили як грант з міського бюджету Дніпра в межах програми «Культурна столиця». Зараз фільм відібрали для показу на фестивалі в Японії, США та Великій Британії. А 24 січня 2022 року відбудеться світова прем'єра.
2021-12-27
25–27 грудня у м. Дніпрі в програмі «Культурна столиця» у різних куточках міста для мешканців відбулися безкоштовні концерти та вистави у межах проєкту «Народна філармонія». Вокально-хореографічний ансамбль «Юність Дніпра» представив концертну програму «Новорічний настрій», гурт «Inside» – програму «Новорічний Jingle bell», Дніпропетровський обласний молодіжний театр – лялькову виставу «Троє поросят», театр пісочної анімації «Три сестри» – шоу-програму «Пісочна джазова історія на Дніпрі». Заходи відбувались у Культурно-дозвіллєвому комплексі «Краснопілля», Будинку культури «Енергетик», Культурно-спортивному комплексі «Шинник», Будинку культури селища Чаплі, Будинку культури «Кайдацький».
2021-12-26
 Дніпропетровський академічний театр опери та балету відзначив 47-му річницю з дня відкриття. На честь святкування відбувся концерт «LOVE OPERA», за участю солістів опери, артистів балету, хору та симфонічного оркестру. В програмі концерту звучали арії, дуети та сцени з опер «Тарас Бульба», «Трубадур», «Травіата», «Богема», «Севільський цирульник», «Сільська честь», «Тόска» та інші. За дириґентським пультом були народний артист України В. Гаркуша, С. Горкуша, О. Кулішов, І. Пучков та В. Рацюк. У балетній частині концерту глядачам представили варіації, дуети та фрагменти з балетів «Полум’я Парижа», «Спляча красуня», «Даремна обережність», «Корсар», «Попелюшка», «Лісова пісня» та інші у виконанні артистів балету та балетної школи. Крім артистів театру на заході були запрошені гості: соліст Римської опери Ауреліо Грімальді, солісти Харківського Національного театру опери та балету заслужена артистка Антоніна Радієвська та Дмитро Васильєв.  
2021-12-24
У Дніпропетровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури відбулась презентація книги «Театральна школа Придніпров’я». У виданні детально викладено історію Дніпропетровського театрального училища, яке згодом стало театрально-художнім коледжем, а зараз – театральним відділенням Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури. Видання містить маловідомі факти з історії закладу, воно проілюстровано унікальними фотографіями, збереженими митцями та випускниками. Понад два роки збирали, досліджували та упорядковували матеріали бібліотекарка коледжу Катерина Мазур і викладач театральної майстерності Григорій Бабій.
2021-12-23
1–23 грудня тривали гастролі Дніпропетровського академічного театру опери та балету громадами області. Мешканцям області артисти показували музичну виставу «Красуня та чудовисько». Гастролі відбулись у Синельниківському, Дніпровському, Новомосковському, Кам’янському, Павлоградському та Нікопольському районах.
2021-12-22
У Дніпропетровському художньому музеї відкрито виставку, присвячену 100-річчю від дня народження відомого майстра петриківського розпису Василя Соколенка. На виставці представлено 13 декоративних панно з колекції музею – роботи самого В.І. Соколенка, а також його учнів: Андрія Пікуша, Марії Пікуш, Валентини Деки, Уляни Скляр і Любові Іванченко. Василь Соколенко – талановитий майстер і митець, учень Тетяни Пати, член Національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України. Закінчив Петриківську школу декоративного малювання. Працював методистом обласного будинку народної творчості, організував у с. Іванівка художню студію, яка діяла на громадських засадах, упродовж майже двадцяти років був головним художником петриківської фабрики розпису «Дружба», з 1962 р. викладав у петриківській філії Дніпропетровської дитячої художньої школи. На території власної садиби створив приватний музей декоративного розпису. Відомий як майстер так званого «петриківського плакату». Виставка діятиме до 23 січня.
2021-12-21
15–21 грудня у Дніпровському музеї українського живопису відбулась акція «Святкова Петриківка». У програмі заходу – виставка, майстер-класи, лекції, присвячені Петриківському розпису. В експозиції представлено понад 200 робіт майстрів Дніпропетровщини як досвідчених, так і початківців. На майстер-класах відвідувачі робили «мальовки» на папері, розписували сувеніри, оздоблювали у петриківському стилі новорічні ялинкові прикраси, «миколайчиків». Окремий зал було відведено під яскраву діджитал-інсталяцію. Відеоарт проєктувався одночасно на чотири стіни, і глядачі «занурювалися» у петриківський орнамент, а його елементи «оживали». На подвір’ї музею презентували українську кухню: приготували петриківський борщ і козацьку кашу.
2021-12-18
У м. Підгородному на Дніпропетровщині презентували книгу «Легенди та оповідки слободи Підгородньої», яка вийшла друком у дніпровському видавництві «Ліра». В книзі, ідея якої належить Галині Кузьменко, містяться 29 легенд і оповідань, пов’язаних із Підгороднім. Автори книги: Федір Бабенко, Костянтин Дуб, Алла Ганжа-Родзянко, Леонід Седак, Лариса Омельченко. Книга оздоблена ілюстраціями місцевих художників Федора Бабенка, Данила Витовича, Ірини Цюп'як, Івана Коваленка та деякими роботами невідомих авторів. У книзі також надруковані підгородненські пейзажі та світлини експонатів Історико-краєзнавчого музею ім. Олекси Коваля.
2021-12-11
10–11 грудня у м. Дніпрі у межах проєкту «Культурна столиця» відбувся 11-й фестиваль «Яскрава арена Дніпра». Відкрило фестиваль шоу акробатів, еквілібристів і гімнастів «Ніч у цирку». Для участі у фестивалі заявки подали більше 350 артистів із 10 областей України та зі Школи циркового мистецтва ім. Імре Бароша (Будапешт, Угорщина). Глядачі побачили 160 виступів, які оцінювало журі за 10-ти бальною шкалою. Найкращі номери відібрано для гала-концерту, який відбувся 12 грудня на арені Дніпровського державного цирку. Глядачі, які не могли відвідати фестиваль, могли переглянути його онлайн.
2021-12-10
У м. Дніпрі три фольклорні колективи презентували козацькі пісні Дніпропетровщини. Акцію присвятили 5-річчю включення ЮНЕСКО козацьких пісень Дніпропетровщини до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Нині єдиними носіями козацьких пісень, відзначених ЮНЕСКО, є три аматорські колективи Дніпропетровщини: ансамбль «Богуславочка» із Павлоградщини, гурт «Криниця» з Підгороднього та колектив «Першоцвіт» із села Кочережки Павлоградського району.
2021-12-10
У м. Дніпрі три фольклорні колективи презентували козацькі пісні Дніпропетровщини. Акцію присвятили 5-річчю включення ЮНЕСКО козацьких пісень Дніпропетровщини до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Нині єдиними носіями козацьких пісень, відзначених ЮНЕСКО, є три аматорські колективи Дніпропетровщини: ансамбль «Богуславочка» із Павлоградщини, гурт «Криниця» з Підгороднього та колектив «Першоцвіт» із села Кочережки Павлоградського району.
2021-12-07
У м. Дніпрі у форматі фестивалю було відкрито творчу лабораторію дитячого кіно ім. Марлена Матуса – MatusLAB. Протягом трьох днів професійні режисери обмінювалися досвідом, підвищували рівень юних учасників і створювали комунікацію між дитячими студіями Дніпропетровської області, всієї України та зарубіжжя. Серед учасників студії з Дніпра та області, міст Полтави, Миколаєва, Чернівців і Чернівецької області, Тбілісі (Грузія) та Єрусалиму (Ізраїль).
2021-12-03
У Дніпровському Будинку мистецтв у межах Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» відбулася прем’єра документального фільму «Розірви коло», присвяченого протидії насильству. Ідея фільму належить Почесному Послу Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Марії Єфросиніній. Режисерка та сценаристка фільму – Єлизавета Сміт. Фільм знято за підтримки представництва UNFPA Україна у межах реалізації проєкту EMBRACE з протидії та запобігання гендерно обумовленого насильства, який втілюється за підтримки уряду Великої Британії.
2021-12-03
90-річний ювілей відсвяткував Криворізький академічній міський театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка. Під час святкування презентовано відеоролик, який нагадав про творчий шлях і становлення театру. Після привітань і нагороджень відбувся святковий концерт.
2021-12-03
Пішла з життя заслужена артистка України, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Вінченцо Белліні, колишня художня керівниця Дніпропетровської обласної філармонії Галина Матвіївна Кузяєва. За своє життя Галина Матвіївна була солісткою Дніпропетровського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка, Дніпропетровського Будинку органної та камерною музики, Дніпропетровської обласної філармонії, працювала викладачкою у Дніпропетровському музичному училищі ім. М. Глінки.
2021-11-30
На Дніпропетровщині запрацювала перша в області кінокомісія. Основні напрямки її роботи – популяризація області, залучення інвесторів для фінансування виробництва, прокату і показу фільмів та координування процесу зйомок і надання організаційної допомоги українським та іноземним кіновиробникам.
2021-11-29
Український художній фільм «Носоріг», знятий режисером Олегом Сенцовим у містах Кривому Розі, Львові та Києві, став переможцем міжнародного кінофестивалю у столиці Швеції Стокгольмі у номінаціях «Best Film» та «Best Actor». Кінофестиваль проводився з 10 по 21 листопада 2021 р. Кінорежисер відтворив у фільмі кримінальний світ української провінції на залишках радянської імперії 1990-х. У фільмі відображено історію молодого бандита, який прожив важкий період і тепер несе в собі внутрішній тягар, з яким прагне звести рахунки. Головні ролі у фільмі виконали: Сергій Філімонов, Євген Черніков, Євген Григор’єв і Аліна Зєвакова. 
2021-11-28
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького видав книгу Степаненко Н. Нагрудні хрести Х–ХХ століть. Каталог (З фондів Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького). Презентацію книги планують провести в межах конференції «Сучасний музей в умовах викликів мінливого світу: пошук балансу між традиціями та інноваціями», яка відбудеться 16–17 грудня 2021 р.».
2021-11-28
У селищі Курилівка Петриківської селищної ради встановили пам’ятник до 330-ї річниці з дня народження останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. 
2021-11-19
19 листопада у м. Нікополі пішов з життя 40-річний художник Дмитро Шликов. Дмитро з 16 років брав участь у художніх виставках. Закінчив Криворізький державний педагогічний університет, відділення художньої графіки. Його роботи зберігаються в художніх галереях міст Дніпра, Одеси, Львова, Києва, а також у приватних колекціях України, Росії, США, Чехії, Німеччини, Франції, Ізраїлю, Швейцарії, Канади, Кіпру та Австралії.
2021-11-11
10 листопада у м. Дніпрі з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбувся урочистий захід, на якому нагородили лауреатів міських іменних мистецьких премій. Грошові сертифікати у розмірі 10 тисяч гривень отримали працівники культури у галузях театрального, образотворчого, музичного, аудіовізуального мистецтва та літератури. Захід відбувся на базі Дитячої академії музики ім. Миколи Різоля. Крім нагородження, на заході презентували плани розвитку культури м. Дніпра.
2021-11-11
11 листопада у Дніпропетровській облдержадміністрації відбулася творча зустріч із письменниками В’ячеславом Купрієнком і Лінною Костер. Лінна Костер презентувала роман-фентезі «Дар Зрети», у якому звичайна дівчина Юля зустрічається з містичним потойбічним світом – привидами, мавками, перевертнями. В’ячеслав Купрієнко представив дитячу книжку «Мишасько і розгардіяш». У центрі сюжету маленьке мишенятко-пустун, справжній мрійник, який якось вирушає на пошуки пригод.
2021-11-11
11 листопада у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбулася прем’єра відомої опери Дж. Верді «Трубадур», яку представили глядачам провідні артисти театру та відома оперна співачка Марія Максакова.
2021-11-09
9 листопада на 85-му році пішов з життя народний артист України, режисер Володимир Михайлович Саранчук, який тривалий час був головним режисером Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. Горького. Спектаклі, поставлені Володимиром Михайловичем, завжди були сучасними й актуальними. Серед них: «Гніздо глухаря», «Вибір», «Ревізор», «Дикун», «Останні» та комедія «Вечеря дурнів», яка досі з успіхом ставиться на сцені театру.
2021-11-08
7 листопада у м. Нікополі на території храму ім. Петра Калнишевського відкрито пам’ятник, присвячений тим, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України. Пам’ятник оформлений у вигляді гранітної плити у формі карти України, яка опирається на два стовпи. На лівому стовпі зображено герб України та напис «Борцям за волю і свободу української держави», на правому – хрест і надпис «Вічна слава безсмертно хоробрих, які кличуть на подвиг живих».
2021-11-06
6 листопада за підтримки посольства України у Республіці Албанія у Середземноморському університеті (м. Тірана) відбулася виставка Петриківського розпису. Експозиція, яку представляли майстрині з смт Периківка, представляла більше 80 робіт, серед яких картини, предмети вжитку, скрині, хустки та багато інших експонатів декоративно-ужиткового мистецтва. Під час виставки учасники долучилися до майстер-класу з петриківського розпису. Участь у заході взяли Посол України Володимир Шкуров, засновник і президент Середземноморського університету Анастас Ангелі, ректор університету Адріан Цівіці, Почесний консул України в Албанії Б. Байрактарі, викладачі та студенти університету.
2021-11-05
5 листопада депутати Дніпропетровської обласної ради прийняли рішення про створення комунального закладу культури «Музей історії петриківського розпису та народних ремесел», який працюватиме в смт Петриківка по вулиці Петра Калнишевського, 36.
2021-11-05
5 листопада 90-й ювілей відзначив Криворізький академічний театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка. В цей день на будівлі театру було розміщено меморіальну дошку народному артисту України Володимиру Кириловичу Полубоярцеву.
2021-11-04
3 листопада 33-тя річниця з дня відкриття меморіального будинку-музею Дмитра Яворницького, який є унікальним не тільки для нашого міста, а й для всієї України. Будівля музею є пам`яткою історії національного значення. Будинок-музей Дмитра Яворницького є першим музеєм історика в Україні, єдиним меморіальним будинком-музеєм на Дніпропетровщині, унікальним музеєм із відкритою експозицією, осередком культури міста з більше ніж столітньою історією.
2021-11-04
4 листопада виповнилося 85 років музиканту, педагогу Володимиру Абрамовичу Марховському. В.А. Марховський став відомим у Дніпропетровську, створивши оркестр у Будинку культури ім. К. Лібкнехта. У 70-х рр. ХХ століття керував вокально-інструментальним ансамблем «Водограй». Довгі роки своєї творчості музикант присвятив джазу, став лауреатом багатьох конкурсів, а також керівником дитячого джазового оркестру «Little band» Дніпровської дитячої музичної школи №6 ім. В. Скуратівського.
2021-11-04
4 листопада у м. Марганці пішов з життя художник, краєзнавець Володимир Кононович Савенко.
2021-11-02
2 листопада пішов з життя заслужений артист України, відомий музикант Дніпропетровського академічного симфонічного оркестру, педагог Володимир Шульман, який довгі роки працював у Дніпропетровській філармонії. Все своє життя Володимир Шульман присвятив музиці, вихованню юних музикантів, був видатним представником музичної спільноти Дніпра й області.
2021-10-30
28 жовтня на 76-му році життя після тривалої хвороби помер Іван Іванович Шулик, відомий український театральний художник, заслужений діяч мистецтв України, громадський і політичний діяч. Він багато років працював театральним художником, був членом Дніпропетровської організації Національної спілки художників України, організатором Товариства української мови на Дніпропетровщині, головою осередку Народного Руху області. 
2021-10-30
Дніпровський академічний театр драми та комедії став переможцем в номінації «За оригінальність» на 12-му Міжнародному театральному фестивалі-конкурсі «Homo Ludens», що відбувся у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі. На конкурс було представлено виставу «Номер 5» за п’єсою Неди Неждани «Той, що відчиняє двері» режисера-постановника Артура Опрятного.
2021-10-30
29–30 жовтня у м. Кам'янському відбувся показ документального фільму із Музею АТО «Дніпро – форпост України». Показ відбувся в межах всеукраїнської акції «Патріотичні екскурсії Україною». Відвідувачам розказали про сучасну історію краю та його захисників. Презентували туристичні об’єкти за маршрутом «Дніпро патріотичний». Зокрема, музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО», Алею пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО, Прапор України на 72-метровому флагштоці. Виїзні патріотичні екскурсії проведуть також у містах Кривому Розі та Нікополі у листопаді.
2021-10-28
11–26 жовтня у межах проєкту «Культурна столиця» у м. Дніпрі проводився музичний фестиваль «Європейський музичний форум» на базі Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки.  
Повнiше
2021-10-18
14–16 жовтня на Фестивальному причалі м. Дніпра відбувся 4-й фестиваль ковальського мистецтва «Koval fest», на якому зібралося близько 70 ковалів з усієї України. Під час фестивалю проведено майстер-класи, на яких можна було відчеканити монету, зробити невеличкі підковки; виставку зброярів, на якій були представлені ковані ножі, сокири, молоти тощо; змагання між ковалями. Головною скульптурою, представленою на заході, став триметровий металевий сокіл, який символізує назву одного із житлових масивів Дніпра (жм. Сокіл). Скульптура після презентації стоятиме за адресою бульвар Слави, 40.
2021-10-15
13 жовтня у Музеї історії Дніпра відбулася презентація видання «Провідники повстанського руху Придніпров’я» (збірка документів за матеріалами органів державної безпеки). Автори-укладачі книги – Юрій Пархоменков, заступник директора коледжу електрифікації Дніпровського аграрно-економічного університету, та Олександр Чепурко, к.і.н., доцент Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара. Видання висвітлює історію національно-визвольної боротьби повстанців Криворіжжя та Дніпровського Надпоріжжя – регіонів України, нині розташованих у межах Дніпропетровської області. У збірнику представлено 118 документів, які висвітлюють біографію 15 діячів українського повстанського руху 1918–1922 рр. на Придніпров’ї, зокрема Трифона Гладенка, Григорія Епіка, Михайла Мелашка та інших.
2021-10-15
14 жовтня у м. Кривому Розі відбувся IV Всеукраїнський фестиваль козацької пісні, який цього року об’єднав 60 аматорських хорових і вокальних  колективів, прихильників народної творчості з Кривого Рогу, інших міст Дніпропетровської та Кіровоградської областей. У фестивалі брала участь понад тисяча учасників віком від 10 до 80 років. Під час фестивалю майстри образотворчого і декоративного мистецтва влаштували виставки та майстер-класи. 
2021-10-11
Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич» м. Дніпра став лауреатом 1-го ступеню в номінації «Професійні ансамблі пісні й танцю» на 6-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. Павла Вірського, який відбувся у Києві 8–10 жовтня 2021 року.
2021-10-11
8–10 жовтня  у Дніпрі в межах програми «Культурна столиця» відбувся міжнародний фестиваль інноваційного кіно «KINNOVATION». У програмі 3-денного кіноівенту – покази, майстер-класів від спеціалістів з України та США, пітчинг кіностартапів, цікаві зустрічі та дискусії. На великому екрані були продемонстровані найкращі фільми, відзняті на смартфон, кінокартини зі спецефектами та 3D-кіно останніх років. До фінальної програми увійшли кінокартини з України, Німеччини, Бельгії, Франції, Польщі, Канади, Філіппін, Великої Британії, Іспанії, Нової Зеландії, США.
2021-10-11
10 жовтня колектив класичного танцю «Подих» Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури за постановку «Чуєш, брате мій...» під керівництвом Наталії Демченкоотримав 2-ге місце у VI Всеукраїнському конкурсі народної хореографії ім. Павла Вірського-2021. Конкурс народної хореографії проводився з 8 по 10 жовтня в Києві.
2021-10-07
5 жовтня у Дніпропетровській академії музики ім. М. Глінки проведено Всеукраїнський фестиваль, присвячений пам’яті оперної співачки Євгенії Мірошниченко. Під час фестивалю відбулися майстер-класи учнів Євгенії Мірошниченко: Сусанни Чахоян –солістки Національної опери України, заслуженої артистки України, лауреата міжнародних вокальних конкурсів у Будапешті, Відні, Алькамо, Сицилії та Сергія Ковніра – соліста Національної опери України, заслуженого артиста України. лауреата міжнародних вокальних конкурсів, запрошеного соліста європейських театрів, випускника Дніпропетровського музичного училища ім. М. Глінки 2001 року.
2021-10-06
6 жовтня відзначив 10-річний ювілей Дніпровський будинок мистецтв. Під час заходу було представлено каталог міжнародної виставки акварелі, а також хроніку подій за 10 років існування закладу.
2021-10-05
1–3 жовтня у м. Дніпрі відбувся VI Міжнародний фестиваль авторської пісні «Облака» ім. О. Галича. Фестиваль проводився в межах програми «Культурна столиця». У фестивалі брали участь учасники з України, Вірменії, Казахстану, Грузії та Ізраїлю. Під час фестивалю, окрім концертів, проводилися творчі майстер-класи, дискусійні панелі, розважальні заходи, пісенний конкурс тощо. Основна частина фестивалю проводилась на території дитячого оздоровчого табору ім. В. Терешкової (вул. Гаванська, 11). Захід завершився великим концертом у Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім. Макарова (пр. Гагаріна, 26). 
2021-10-05
2–3 жовтня у м. Дніпрі відбувся міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва GOGOLFEST, який демонструє і поєднує в одному часовому проміжку сучасні театр, музику, кіно, перформанси, освітню, візуальну та дитячу програми. Третій рік поспіль фестиваль реалізується в межах програми «Культурна столиця». Цього року у м. Дніпрі у стометрові промислові труби вмонтували сцену, а річковий порт перевтілився на Центр мистецтв. Гості фестивалю були присутні на поетичному перформансі «PRO місто» та галерейному перформансі «Сава», на виставі британсько-німецького театру «Learnin from the Future», кінопоказі фільму «ГогольDOC», також працювала цифрова лабораторія «Дегустація книг і Renaissance.
2021-09-30
У Дніпрі на вулиці Яворницького відкрили скульптуру «Вузол» - символ єднання та зближення. Вона виконана з полірованої сталі, щоб служити дзеркальним відображенням оточуючого світу.
2021-09-30
У Дніпрі відкрили скульптуру «Звуки Міста». Над скульптурою працювали скульптори, художники, саунд-продюсери. В арт-об’єкт трансформували гул ракетного двигуна, стукіт вантажного вагону, хлопок відкриття парашуту, дзенькіт балончиків стріт-арту, шум моторного човна, що мчить хвилями, тріскіт багаття, відлуння в пустому залі, оплески та гучний сміх і навіть «буркотіння» холодильника «Дніпро». Записані аудіодоріжки обробили в програмі звукового дизайну, а потім виготовили на виробництві.
2021-09-30
У Дніпрі відкрито музей творчості Вадима Сідура, відомого скульптора, художника поета та представника авангарду в світовій культурі ХХ ст. Він народився в Катеринославі, ріс та вчився у Дніпропетровську, звільняв рідне місто в роки Другої світової війни, переніс тяжке поранення. Став визнаним майстром в 60-х роках, вважався дисидентом в СРСР, але здобув світову славу. Наповнення музею – це якісні репліки творів Сідура. Їх відтворили молоді українські скульптори, бо в місті не залишилося його авторських робіт. Разом зібрано більше трьох десятків експонатів із кераміки, металу, дерева, гіпсу, друкованої графіки та художньої емалі. Експозиція знаходиться на першому поверсі гімназії № 33, де колись навчався художник.
2021-09-30
Дніпровська дитяча письменниця Еліна Заржицька отримала звання «Золотий письменник» на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова». Еліна Іванівна Заржицька – член Національної Спілки письменників України і Національної Спілки журналістів України, член міжнародної суспільної організації «Міжнародна літературно-художня Академія України», постійний член журі Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Чарівна книга».
2021-09-29
29 вересня - 92-й день народження відзначив відомий поет Дніпропетровщини Петро Дінець. В своїх творах талановитий митець виспівує велику любов до рідного краю, до природи та до людей, які його оточують.
2021-09-29
З 29 вересня у Дніпровському академічному театрі драми та комедії проходить фестиваль сучасної української драматургії «КУТ-30».  
Повнiше
2021-09-27
26 вересня – відбувся концерт, присвячений 80-й річниці трагедії Бабиного Яру у Дніпропетровській філармонії ім. Л. Когана. До програми увійшли твори, що виконувалися в Україні вперше.
2021-09-26
24–26 вересня – на стадіоні «Метеор» відбувся автокінофестиваль FESTinCAR2021, на якому глядачі мали змогу переглянути кінострічку, не виходячи із автомобілів. FESTinCAR2021 - єдиний в Україні автокінофестиваль національного кіно під відкритим небом. Головна ціль цього фестивалю – популяризація українського кіно, а також організація безпечного та цікавого дозвілля для городян та гостей міста. На великому LED-екрані глядачам було продемонстровано 8 українських фільмів, які вже завоювали любов глядачів та увагу журі міжнародних кінофестивалів.
2021-09-25
24 вересня відбулося відкриття арт-об’єкту «Скіфська Пектораль», який виготовлено з граніту у сквері Молодіжний м. Нікополя. Її автором був скульптор Віктор Сараєв, який пішов з життя 16 серпня 2021 року. Ідея створення пам’ятника належить Благодійному фонду «Нікополь туристичний», який виготовив Пектораль за кошти приватних спонсорів та безоплатно передав місту пам’ятник, головна концепція якого полягає в тому, що в нього можна «заходити» і фотографуватись. Експерт Національного реєстру рекордів України О. Волочков зафіксував рекорд – сама велика інсталяція скіфської пекторалі в Україні. 
2021-09-19
17-19 вересня - у Кам’янському відбулося святкування 271-ї річниці заснування міста. В ці дні пройшли різноманітні заходи серед яких і виступи групи «BODRO» та Show Ballet «Liberty», а також концерт зірки української естради «MONATIK».
2021-09-18
17 вересня – у Дніпрі відбувся обласний конкурс «Нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини», на якому кожен регіон області на розгляд журі подавав свої нематеріальні культурні цінності. Розпис із села Миколаївка Новомосковського району Дніпропетровської області посів І місце. Миколаївський розпис - старовинний декоративний, самобутній, автентичний, - виник на території Присамарського краю понад 300 років тому. Найбільшу кількість зразків цього розпису, на старовинних скринях або інших предметах, в різні часи знаходили саме в селі Миколаївка й, чимало, також в сусідньому Королевому. Вперше цей вид мистецтва описали саме в Миколаївці. Декоративний розпис, яким прикрашали свій побут люди, що жили в цих краях в давнину, має власні, характерні, притаманні лише йому риси. На тлі яскравої зелені (або ж жовто-гарячих кольорів) квітнуть різнобарвні квіти.
2021-09-15
12 вересня - відбувся Криворізький фестиваль пісні й поезії ім. Кузьми Скрябіна у Будинку молоді та студентів Криворізького національного університету. Свої твори глядачам подарували відомі у Кривому Розі та Україні виконавці. Професійне журі оцінювало учасників у трьох номінаціях: найкращий кавер на пісню Скрябіна, найкраща авторська пісня, найкраща авторська поезія.
2021-09-14
11 вересня - у Дніпрі відбулося святкування Дня міста. В ці дні пройшли різноманітні заходи: святковий перфоманс біля пам’ятника О. Полю, всеукраїнський фестиваль вуличного танцю «DNEPR Street battle», артпроєкт «Битва хорів», фестиваль духових оркестрів «Dnipro Spirit of orchestras», рок-фестиваль «Dnipro - Rock - 2021», фестиваль мистецтв «Мистецький квартал», концерт класичної музики у виконанні найкращих духових та камерних оркестрів Дніпра й України, святкова концертна програма за участю зірок української естради та світових знаменитостей.
2021-09-04
3 вересня - на Фестивальному причалі відбувся триденний IV Міжнародний книжковий  фестиваль «Book Space» за підтримки програми Б. Філатова «Культурна столиця». 250 учасників фестивалю - зокрема, з США, Бельгії, Фінляндії, Греції, Польщі, Туреччини, Гани та Філиппін. Було встановлено 7 спеціальних павільйонів: фокусної теми «Нова близькість», інновацій «Бібліотека ХХI», дорослий павільйон, дитячий, павільйон «Майстерки», «Сцена над водою» та музично-поетична сцена. Під час фестивалю відбулося близько 150 подій. Серед них: дискусії, лекції, презентації, зустрічі з авторами, воркшопи, поетичні читання, музичні події тощо.
2021-08-31
У м. Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя». Незрячі виконавці з різних міст України виступили у супроводі оркестру Національного театру ім. Заньковецької під керівництвом народного артиста Богдана Мочурада. Проєкт існує з 2008 року, за цей час відбулося понад 80 концертів в Україні та за її межами.
2021-08-27
29 серпня – у Дніпровському літньому театрі в парку ім. Тараса Шевченка відбувся концерт-реквієм. Його присвятили Дню пам'яті загиблих захисників України. У репертуарі – композиції Бетховена, Гріга, Брамса, Скорика, Лисенка.
2021-08-26
У Дніпровському музеї українського живопису відкрили нову виставку, присвячену 30-річчю Незалежності України. Експозицію складають понад 200 робіт від авторів із різних куточків Дніпропетровщини. В експозиції були представлені пейзажі та натюрморти, абстрактні полотна, батальний живопис, а ще – скульптури, роботи, виконані в техніці гарячої художньої емалі, петриківський розпис. Побачити виставку можна до 16 жовтня.
2021-08-24
У Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці презентували унікальне видання «Віденський Октоїх XII–XIII ст. Палеографічні і Філологічні дослідження», яке продовжує проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину», розпочатий у 2009 році. Нова книга була представлена видавництвом «Горобець». Єдиний оригінал цієї книги довгий час вважався зниклим. Потім був знайдений і зараз зберігається в бібліотеці Карнегі міста Реймс (Франція).
2021-08-24
У м. Дніпрі (вул. Південна) встановили нову скульптуру «Фігури сидять» Данила Шуміхіна. Вона являє собою дві фігури, які сидять поруч. Будь-яка впізнаваність, в наявності лише збірний образ «людини взагалі».  Згідно із задумом автора, в такому виконанні вони символізують рівність – соціальну, расову, гендерну.
2021-07-27
У Дніпропетровському художньому музеї була представлена онлайн-виставка «Сорочинський ярмарок на Невському проспекті», присвячена 130-річчю від дня народження відомого художника Володимира Дев'ятніна. У Художньому музеї зберігається повна серія графічних і живописних робіт цього майстра. З них була створена нова онлайн-експозиція, з якою можна ознайомитися на сайті музею та його сторінці у соцмережі.
2021-07-26
Відомий блогер і журналіст Віталій Піскун створив фільм, у якому розповів про історію та особливості усіх 17-ти фонтанів нашого міста. У своїй новій роботі Віталій наочно і цікаво представив ці об'єкти, захоплююче розповів про їхню історію та особливості.
2021-07-22
У Музеї історії Дніпра відбулася презентація «Збери свою Дніпрополію», де представили серію продукції про Олександра Поля – буклет «Олександр Поль: 15 цікавих історій», комікс «SUPERPOL. Той, що ніколи не здавався», настільну гру «Дніпрополія» і 3D пазл «Амурський міст».
2021-06-30
На Дніпропетровщині презентували метрову рельєфну карту України – над її формуванням працювали майстрині декоративно-ужиткового мистецтва з усієї України. 
Повнiше
2021-06-29
17-річна дніпрянка Марія Велкова стала призеркою конкурсу «Намалюй свою «Мрію». Конкурс присвятили 75-й річниці створення Конструкторського бюро імені О. Антонова. Її робота зайняла 3-тє місце.
2021-06-29
У м. Дніпрі зняли романтичну комедію «Як я почав» з екологічної тематики. Прем'єра короткометражного фільму відбулася на першому Всеукраїнському екологічному форумі «Urban Сongress Dnipro», де фільм виграв в номінації за кращій сценарій. Режисер фільму Дмитро Рессіджер проводив зйомки в парку Глоби, на центральному ринку «Озерка», проспекті Д. Яворницького та в інших місцях Дніпра.
2021-06-28
2–3 червня – у Дніпропетровському Будинку мистецтв, проведено фестиваль-реквієм «Пам'яті нашої голос живий» з нагоди відзначення Міжнародного Дня пам’яті жертв фашизму. Організатори фестивалю – Громадська організація Дніпропетровського обласного відділення Української спілки в'язнів-жертв нацизму за підтримки Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
2021-06-25
Музикант із м. Дніпра Семен Славич посів перше місце на престижному міжнародному конкурсі «Ренесанс гітари 2021», організованому в Гомелі (Білорусь). Цього року конкурс проводився дистанційно, проте, був дуже представницьким. До складу журі входили гітаристи з Білорусі, України, Німеччини, Польщі, Латвії та Росії.
2021-05-28
У Дніпрі відбувся кінофестиваль «Кіноасамблея на Дніпрі-2021» 
Повнiше
2021-05-28
Традиційно до Міжнародного Дня музеїв музейники Дніпропетровщини долучились до всесвітньої акції «Ніч в музеї». 
Повнiше
2021-05-27
Дніпропетровський ансамбль «Славутич» відзначив півстолітній ювілей 
Повнiше
2021-05-25
Провідні солісти Дніпропетровського театру опери та балету Сергій Зданський и Ілона Байтлер стали переможцями міжнародного фестивалю-конкурсу танцю «Гран-прі Світлани Коливанової», який відбувся у Харкові 21-23 травня.
2021-05-23
 В обласному центрі відбувся Х фестиваль бардовської пісні «Співочі вітрила» ім. Володимира Ткача. Традиційно його провели у форматі наметового містечка на березі Дніпра.  
2021-05-17
У Дніпровському музеї українського живопису стартувала виставка «Ровесники Незалежності».  
Повнiше
2021-05-16
В Дніпрі, на базі Дніпровського Центру сучасної культури , відбувся фестиваль «House of Europe Festival-2021».  
Повнiше
2021-05-14
У обласному Художньому музеї до Дня Європи в Україні презентували фотовиставку «Румунія. Міста. Люди»,  
Повнiше
2021-05-07
 До Дня пам'яті і примирення в Художньому музеї Дніпра відбувся спеціальний захід,  
Повнiше
2021-05-06
 Відсвяткував 80-річний ювілей  відомий скульптор, народний художник України, Почесний громадянин Дніпра Володимир Небоженко  
Повнiше
2021-05-02
Пішов з життя відомий актор театру і кіно, народний артист України, головний режисер Дніпровського академічного театру Драми і комедії Жан Мельников.   
Повнiше
2021-05-01
Дніпровський художник Олександр Дубовський став переможцем відразу 3-х міжнародних конкурсів карикатуристів – в Німеччині, Македонії та Малайзії.  
Повнiше
2021-04-26
В Днепропетровском историческом музее открыли экспозицию к 35-летию Чернобыльской трагедии  
Повнiше
2021-04-26
16, 17 и 18 июля состоится международный фестиваль «Джаз на Днепре». 
Повнiше
2021-03-10
Молодежный театр приглашает зрителей на «спектакль в фойе» 
Повнiше
2021-03-10
Театр им. Шевченко встречает весну обновленным репертуаром 
Повнiше
2021-03-03
Театр им. Шевченко встречает весну обновленным репертуаром  
Повнiше
2021-02-23
В Днепропетровской филармонии представили новое «Симфоническое шоу» 
Повнiше
2021-02-23
Концерт и мастер-класс: как в Днепропетровской филармонии отпразднуют День родного языка ‘  
Повнiше
2021-02-22
Библиотеки Днепропетровщины получили более 18 тысяч новых книг 
Повнiше