Новини у сферi культури i мистецтва
Днiпропетровської областi

2022-04-29
Дніпровський академічний театр драми та комедії спільно з Луганським обласним академічним українським музично-драматичним театром провів концерт для захисників нашої країни.
2022-04-28
У м. Новомосковську на 83-му році пішла з життя Почесний громадянин міста Новомосковська, поетеса та літераторка  Емма Олексіївна Шаповалова. Серед її видань добірки віршів «Болем душі і серця», «У світі краси», багатопланова праця «Патріот, що за любов таврований», поема «Петро Калнишевський у Новомосковську» та інші.
2022-04-27
Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики, який є пам’яткою архітектури та історії національного значення, виповнилося 35 років.  
Повнiше
2022-04-27
Кам’янський академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки спільно з Управлінням охорони здоров’я Кам’янської міської ради організував благодійний концерт «Слава Україні!» та зібрав кошти для підтримки Збройних Сил України.
2022-04-27
Новомосковському міському історико-краєзнавчому музею  ім. П.І. Калнишевського виповнилося 62 роки. 
2022-04-27
У Кам’янській міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка відбулася презентація книги «Таланти міста на Дніпрі: Кам’янському – 272 роки». Видання презентував авторський колектив, який працював над книгою: В. Базарянінов, С. Луньова, Я. Куценко, Л. Бройтман, С. Малініна, Л. Алексієвська, В. Куленко, Л. Ключ.
2022-04-25
25–30 квітня у Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. Свєтлова проводився тиждень молодіжної книги, під час якого відвідувачам бібліотеки розповідали про сучасні літературні новинки, проводили пізнавальні ігри, розваги й онлайн-зустрічі з українськими письменницями Яриною Катаруш, Іриною Боковецькою-Рачковською, Наталією Довгопол та Іриною Пасько.
2022-04-23
23–24 квітня у Музеї історії м. Дніпра до Великодня для всіх бажаючих провели майстер-клас «Великодня свічка» та екскурсію. Під час екскурсії відвідувачі мали можливість дізнатися багато цікавого з історії м. Дніпра, побувати в ролі касира ХІХ ст., сфотографуватися з Олександром Полем, а також виготовити власну прикрасу до Святкового столу – свічку з натуральної вощини.
2022-04-22
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького відбулося інтерактивне заняття «Давні технології: експериментальна археологія для дітей та дорослих», під час якого відвідувачі ознайомилися з ранньої історією людства та дізналися, як розвивалися технології від палеоліту до енеоліту (1,5 млн – 5 тис. р. до н.е.) та спробували самотужки виготовити давні знаряддя праці.
2022-04-22
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія до Всесвітнього дня книги та авторського права, який у світі відзначають з 1996 року, відбувся круглий стіл, під час якого учасники заходу говорили про історію свята та роль книги в житті людини, здійснили віртуальну подорож світовими столицями книги, приділили увагу питанням авторського права і законам, які захищають інтелектуальну власність України.
2022-04-21
У Дніпровському Будинку мистецтв відбулася культурно-мистецька акція «Створи свою писанку до Великодня», під час якої члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України Наталія Лавринець, Ольга Іващенко, Ганна Олійник і член НСХУ Наталія Бережна провели майстер-класи зі створення писанки. Розгорнуто традиційну для Великодніх свят виставку декоративно-ужиткового мистецтва, на якій представлені мистецькі твори членів об’єднання майстрів народного мистецтва Дніпровського Будинку мистецтв.
2022-04-20
Художники з Перещепиного Ганна Кривобок, Ганна Жуковець, Олександр Стрибка, Богдан Цвіркун разом із учнями художнього класу Перещепинської школи мистецтв у межах проєкту «Перещепинська палітра» створили до Великодня незвичайний арт-об’єкт «Писанкове дерево Перемоги», на якому представлені 100 плоских двовимірних писанок. У візерунках писанок художники використали петриківський, миколаївський та київський стилі.
2022-04-17
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького відбулося інтерактивне заняття «Трикраса, або ж Поговоримо про колти», під час якого відвідувачі дізналися про ювелірне мистецтво Давньої Руської держави, а також мали можливість зробити собі пару сережок за мотивами почутого та побаченого.
2022-04-16
Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» відновив роботу показом вистави для дітей «Снігова королева».
2022-04-16
Артисти Дніпропетровського академічного театру опери та балету провели в одній із військових частин Дніпропетровщини концерт підтримки, на якому хористи та солісти театру виконали для 150 військових Державний Гімн України, «Молитву за Україну», українські народні пісні.
2022-04-15
На Новій сцені Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки відбувся концерт «Слава Україні», у концертній програмі якого виконані українські пісні та танці, які надихають на перемогу.
2022-04-15
На Європейській площі м. Дніпра відбувся концерт духового оркестру Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, на якому музиканти виконали українські повстанські пісні.
2022-04-15
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відкрито виставку «З чого починалась історія: експрес-мандрівка від палеоліту до XIV ст. н.е.», на якій відвідувачі отримали відповіді на питання: де починається історія слов’ян загалом і українців зокрема. Які народи протягом століть і тисячоліть були нашими сусідами?
2022-04-13
Вихованці Творчої майстерні «Гармонія» Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки вибороли три перші місця у номінації «Театр» у змішаній віковій категорії на міжнародному фестивалі юних талантів «Голден Тайм» (Golden Time), який щорічно проводиться в столиці Великої Британії – Лондоні.
2022-04-09
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики у онлайн-режимі поновив виступи для глядачів. Інфомацію про виступи артистів публікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook директор Будинку органної та камерної музики Антон Чернета.
2022-04-05
У Дніпровському Будинку мистецтв до Міжнародного дня дитячої книги відбулася зустріч дітей з родин переселенців із відомою дніпровською письменницею лауреаткою Міжнародного літературного конкурсу романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова-2018», володаркою статусу «Золотий письменник України», переможницею численних літературних конкурсів Еліною Заржицькою. 
2022-04-02
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбувся благодійний захід на підтримку української армії «Поговоримо про первісне», на якому відвідувачі дізналися про первісне мистецтво та познайомилися з його зразками. Учасникам заходу було запропоновано відчути себе первісними художниками і намалювати бізона тими матеріалами, доступними людям 10 тисяч років тому.
2022-04-01
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулися майстер-класи зі творення писанок. Благодійний захід проводився в межах Міжнародної акції творення писанок «День писанки для України». Міжнародна акція започаткована канадською українкою Кеті Верреллі у 2014 році, щоб продемонструвати підтримку України та підвищити обізнаність світу щодо російської агресії, а також війни на сході.
2022-03-31
Дніпровський гурт «Vertep» випустив нову пісню та кліп «Go On Home Russians». Автори зазначили, що пісня написана на основі ірландської музики і є україно-ірландською народною піснею, а головний її посил адресований росіянам: йдіть, забирайтеся, тікайте з нашої землі. Кліп заснований на кадрах, знятих під час бойових дій, демонструючи боротьбу України з росіянами. Крім цього протягом місяця музиканти випустили декілька пісень в межах проєкту «Пісні ТерОборони».
2022-03-31
Актори Дніпропетровського молодіжного театру «Віримо!» Тарас Шевченко та Тимофій Тарковський розпочали проєкт із запису аудіокниг для дітей і дорослих. У березні актори працювали над записом за мотивами роману Всеволода Нестайка «Тореадори із Васюківки». Вони впевненні, що прослуховування аудіозапису допоможе і дорослим, і дітям відволіктися, заспокоїтися, відпочити, та підтримати моральний дух.
2022-03-31
Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр показав декілька спектаклів для дітей-переселенців із міст Волновахи, Лисичанська, Харкова за заявками волонтерських центрів. Такі виїзні виступи актори театру планують проводити й надалі.
2022-03-31
Художниця із Дніпра Ганна Тітова створила серію ілюстрацій з котами-захисниками України. Серед персонажів – Javelin Cat, кото-лікарі, кішка-захисниця у традиційному вбранні Харківської та Полтавської областей, коти-хакери, коти, які закликають російський військовий корабель покинути Україну, коти-волонтери, кішки-мами, які захищають своїх кошенят зі зброєю в руках та інші.
2022-03-31
Із виставкових залів Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького евакуювали основні експозиції.
2022-03-27
У Музеї історії Дніпра для вимушених переселенців відбулися екскурсії та майстер-клас для дітей і дорослих «Свічкова мануфактура». Відвідувачі музею дізналися про цікаві факти з історії міста, переглянули унікальні фільми та занурилися у атмосферу минулого. Учасники майстер-класу виготовляли свічку з вощини, прикрашали її та дізналися про історію свічкового виробництва.
2022-03-26
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького провів благодійний захід «Поговоримо про археологію», на якому відвідувачі дізналися про специфіку роботи польових і музейних археологів, мали можливість близько познайомитися з предметами, яким 150–1500–5000 років. Вартість участі у заході – будь-яка сума пожертвувана на потреби армії. Зібрані кошти призначені на підтримку українських військових.
2022-03-19
У м. Дніпрі біля Дніпропетровського академічного театру опери та балету відбулася мистецька акція «Вільне небо/Free Sky» на підтримку заклику до світових лідерів закрити небо над Україною. Музиканти симфонічного оркестру та хору, які залишилися в місті, виконали Державний Гімн України, твори «Запорозький марш» Євгена Адамцевича, «Молитва за Україну» Миколи Лисенка, «Благовіст України» Віктора Мужчиля та Мирослава Скорика.
2022-03-07
У віці 92 років, померла Валентина Іларіонівна Щедрова – українська скульпторка, заслужений художник України.  
Повнiше
2022-02-22
У дніпровському Музеї українського живопису відкрито виставку творчих робіт молодих художників регіону «ArtFest 2022». На виставці було представлено 220 робіт, серед яких картини, скульптури та петриківський розпис більш як 50-ти митців із Дніпра, Кривого Рогу, Петриківки та с. Нові Вербки Павлоградського району.
2022-02-21
У Дніпровській обласній філармонії ім. Л.Б. Когана відбувся святковий концерт «У пісні і танці – єднання», присвячений Міжнародному дню рідної мови. У концерті брали участь: народний ансамбль танцю «Орлятко», танцювальні колективи «Нарнія» і «Транс Денс», шоубалет «Каданс», вокал-шоу «Консонанс», солісти Ольга Вороніна, Юлія Мандіч і Роман Супряга.
2022-02-18
75-річний ювілей відзначив відомий дніпровський письменник, кінодокументаліст, журналіст Ігор Володимирович Родіонов. Ігор Родіонов є автором книг: «Петровський залік. 40 років по тому», «Набережна імені…», «Дніпровські зодчі. Люди легенди», «Секретний архітектор Південмашу» та інших. У межах програми «Культурна столиця» видав книги «Дніпровська набережна» й альбом про місто «Дніпро. Гравітація». Як кінодокументаліст створив ряд авторських фільмів: «Царство червоного чаклуна», «Тайна української Атлантиди», «Данило Сахненко. Кіно та життя» тощо.
2022-02-18
До Дня пам'яті загиблих за Дебальцеве у Дніпровському Музеї АТО відбувся творчий вечір, на якому з авторською музичною програмою «Хрест Дебальцевський» виступив автор і виконавець Сергій Бойко. Також відбувся перегляд документального фільму «Висота 307.5», в основі сюжету якого – один із найважчих боїв 25 січня 2015 року. Українські бійці кілька днів поспіль боронили стратегічну висоту під Санжарівкою. Робили все, аби інші підрозділи могли вийти з оточення в Дебальцевому.
2022-02-18
У Музеї історії міста Кам’янське до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні відбувся історичний екскурс «Майдан. На захисті національної гідності». Під час заходу учасники змогли поринути в події буремної зими 2013–2014 років, переглянути відеопрезентацію, а також познайомитися з виставкою, створеною на основі музейного зібрання, і зрозуміти, що кожен предмет з Майдану й досі має в собі атмосферу сили, єднання, незламності, які всьому світу і, насамперед, самим собі продемонстрували українці під час Революції Гідності.
2022-02-17
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулася прем’єра вистави «Майдан Інферно», присвяченої Революції Гідності. Виставу на дніпровській сцені поставив французький режисер Клеман Перетятко за драматургією Неди Неждани (Надії Леонідівни Мірошниченко). На сцені актори не тільки виконували свої ролі, а й керували крихкими маріонетками, які ніби переживали із головними героями всі ті буремні події, підкреслюючи крихкість людських життів і доль. 20 лютого дніпровську виставу показали у Києві в Українському Домі.
2022-02-15
У м. Дніпро на вулиці Троїцькій, 1 встановили дванадцяту міні-скульптуру з котом у межах проєкту «Відчуй Дніпро», присвячену відомому мешканцю Дніпра – художнику і скульптору Вадиму Сидуру.
2022-02-14
У Дніпровському Будинку мистецтв відкрито виставку «Він. Вона. НЮанс. НЮарт». На виставці представлено понад 100 робіт 50-ти авторів із Дніпра, Запоріжжя й Харкова. Крім живопису і графіки на виставці представлені фотографії та скульптури у стилі «ню». Серед робіт твори Володимира Небоженка, В’ячеслава Данилова, Василя Тевяшова, Сергія Ісаєва, Сергія Боровського, Тетяни Королеви-Павлової, Лесі Соколової та інших.
2022-02-14
У Новомосковському міському історико-краєзнавчому музеї ім. П.І. Калнишевського відкрито виставку «Чарівний вишиваний світ». В експозиції представлені вишиті картини місцевих мешканок Ірини Пігур та Ніни Безуглої.
2022-02-11
У Дніпропетровському художньому музеї відкрито виставку «Петриківський оберіг», присвячену 30-річчю Центру народного мистецтва «Петриківка». На виставці представлено понад 100 робіт майстрів петриківського розпису.
2022-02-11
У Дніпропетровському художньому музеї відкрито фотовиставку «Кам’яна спадщина в Європі», на якій представлені фотографії відомого французького фотографа та публіциста Фредеріка Шобена. В експозиції – фотографії сорока середньовічних замків з надзвичайно драматичною історією, яка охоплює чотири століття, з 21 країни Європи. Серед представлених фотографій є й українська Хотинська фортеця з Чернівецької області.
2022-02-10
У виставковій залі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України відкрито виставку образотворчого мистецтва «Творчі перспективи», на якій були представлені роботи як відомих художників, так і молодих авторів.
2022-02-08
У м. Кривому Розі в кінотеатрі «Олімп» відбулася прес-конференція перед допрем’єрним показом фільму «Носоріг», який знято у Кривому Розі за участю режисера фільму Олега Сенцова, актора Максима Філімонова та продюсера Дениса Іванова.
2022-02-08
У Центрі професійного розвитку «Освітня траєкторія» в межах Програми підтримки та розвитку молодих бібліотекарів «Бібліотечна молодь» на 2021–2025 роки, ініційованої міським головою м. Дніпра Борисом Філатовим, 25 молодим дніпровським бібліотекарям були вручені грошові сертифікати у розмірі 2000 гривень на отримання щомісячної матеріальної допомоги із міського бюджету.
2022-02-06
У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбувся театралізований концерт «GRAND GALA TCHAIKOVSKY», присвячений творчості Петра Чайковського. Концерт об’єднав у собі найкращі оперні та балетні твори композитора, які виконували артисти балету, хору, симфонічного оркестру театру. Режисер-постановник прем’єри Олексій Дугінов, балетмейстер-постановник Андрій Литвинов, дириґент-постановник – Ігор Пучков. Гостем концерту була світова зірка оперної сцени Марія Максакова.
2022-02-01
У холі Дніпровської обласної філармонії імені Леоніда Когана відкрито виставку картин Тамари Гержан «Закликання лелек». Це – мистецький «щоденник мандрів і почуттів» художниці, її «життя в ілюстраціях», прагнення передати пережите й очікуване нею.
2022-01-30
Дніпровський художник Максим Паленко присвятив польоту українського супутника «Січ-2-30», розробленого дніпровськими фахівцями і запущеного 13 січня, серію мистецьких робіт. Він символічно зобразив політ супутника у вигляді стилізованої під космічну ракету половецької кам’яної статуї («баби»), що злітає у небо. Інша робота стилізована під постер фільму, на якому зображений герой українського фольклору козак Мамай, який сидить у скафандрі на поверхні Місяця. Роботи художник розмістив на своїй сторінці у Facebook.
2022-01-30
Артистці, солістці Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики Зінаїді Чепі присвоєно звання «Заслужена артистка України».
2022-01-30
Директору Криворізького міського театру ляльок Світлані Миколаївні Михайловій присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України».
2022-01-30
Протягом місяця у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї діяла благодійна новорічно-різдвяна виставка-продаж «Мистецтво дарує надію», в якій брали участь 37 художників і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Павлоградщини. На зібрані кошти придбано матеріали для творчості, які передані дітям Павлоградського інклюзивно-ресурсного центру: фарби, олівці, засоби для аплікацій та ліплення тощо. Крім того, майстри передали дітям бісер, нитки, тканину.
2022-01-29
 У Центрі громадських ініціатив м. Кривого Рогу відкрито виставку художника й актора Віталія Безносенка «Театр декоративної графіки Віталія Безносенка. Дорослі очі дитинства». Всі роботи виконані в унікальній, винайденій автором техніці.
2022-01-26
Громадському діячеві, дніпровському художнику Івану Івановичу Шулику рішенням сесії Дніпровської міської ради посмертно присвоєно звання Почесного громадянина міста.
2022-01-21
У Софіївській територіальній громаді Дніпропетровської області відбулося підведення підсумків 5-го фестивалю-конкурсу обрядових композицій «Різдвяна зірка», який другий рік поспіль проводився онлайн. Цього року на фестиваль подано 226 заявок від колективів з України, Канади, Казахстану. Найбільша кількість учасників була із Дніпропетровської, Рівненської й Івано-Франківської областей. Учасники фестивалю представляли колядки, щедрівки, вертепи. Гран-прі фестивалю отримав колектив Молодіжного центру Unreal Софіївської ТГ. Перше місце отримала Галина Курус із Долинської громади Івано-Франківської області, друге – вокальне тріо «Такі» з Лозівської громади Харківської області.
2022-01-16
Криворізький народний аматорський колектив «Фольклорно-етнографічний ансамбль «Жартівниці» отримав гран-прі XXVІ фестивалю «Мистецьке свято «Душі криниці», який проводився протягом двох днів у Кривому Розі. У фестивалі брало участь більше 280 конкурсантів – сольні виконавці, вокальні й інструментальні колективи, хори з Київської, Луганської, Харківської та Дніпропетровської областей, які представили понад 80 номерів.
2022-01-15
На 67-му році пішов із життя відомий нікопольский музикант, виконавець вокального ансамблю «Співучі серця» Анатолій Леонідович Бобров. Понад 20 років Анатолій Бобров був учасником народного фольклорного гурту «Микитин Ріг».
2022-01-14
У м. Павлограді відбулася церемонія нагородження учасників і переможців XV міського конкурсу «Творче досягнення року-2021». На розгляд журі було надано 30 заявок від номінантів, які мали визначні особисті заслуги та значні професійні досягнення у 2021 році. Номінації, за якими визначено переможців: «Творча перемога року» (Театр ляльок та естрадної мініатюри «Синтез» Палацу творчості дітей та юнацтва), «Найкраща творча особистість року» (О.С. Єгорова, вчителька фізичної культури павлоградської ЗОШ №11, О.Ю. Шипіло, викладач класу сольного співу та хору павлоградської школи мистецтв), «Найкращий творчий колектив року» (зразковий ансамбль танцю «Юність» міського культурно-дозвільного центру), «Відкриття року» (В.А. Максецька, випускниця павлоградської ЗОШ №19), «Найкращий творчий керівник року» (В.Д. Степаненко, директор Західно-Донбаського професійного ліцею), «Найкраща соціально-культурна подія чи акція» (проєкт павлоградської ЗОШ №5 «Демократична школа»), «Найкращий творчий проєкт» (шкільний проєкт «LIBRARY HUB» павлоградської ЗОШ №9), «За збереження традицій та любов до рідного міста» (В.І. Пільгуй, директор народного музею історії та трудової слави ДТЕК Павлоградвугілля, народний хор ветеранів праці «Єднання» міського культурно-дозвільного центру), «Найкращий інтеркультурний проєкт» (інтеркультурний проєкт «Палітра культур» ЗОШ № 11), «За вірність культурі Павлограда» (вокальна студія «Consonance vocal studio»).
2022-01-14
14–16 січня у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. Яворницького відбувся музейний ярмарок «Науковий хенд-мейд». Під час ярмарку проводилися лекції та майстер-класи за участі музейних співробітників, працівників наукових установ і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва за такими темами: «Традиції вишивання на Катеринославщині», «Давнє ювелірне мистецтво у сучасному світі», «Прикраси, або Поговоримо про колти», «Прикраса чи амулет? Косторізне мистецтво вікінгів», «Незвичайні брошки», «Виготовлення слов’янського діючого оберегу – лунниця».
2022-01-13
У Центрі сучасної культури по вул. Крутогірний узвіз, 21а відбулася презентація проєкту «Прірва» сучасної художниці Альони Мамай. Проєкт «Прірва» – це втілена у пап'є-маше спроба відкритої та прозорої взаємодії з різноманітними державними установами, спроба прорватись через стоси бюрократичних документів, черги й заповнені формуляри. На відкритті виставки відбувся перформанс.
2022-01-05
У Дніпропетровському художньому музеї для мешканців міста було організовано оффлайн і онлайн майстер-класи з петриківського розпису, під час проведення яких відвідувачі дізналися про творчість відомих майстрів петриківського розпису таких як Ганна Самарська та Василь Соколенко. Майстер-класи проводилися 5, 9, 12, 15 січня.
2021-12-30
Фільм «На новий рік обіцяють сніг» режисерки Олександри Тесленко, який знято у м. Дніпро, отримав срібну нагороду на Індійському кінофестивалі «Ahmedabad International Children Film Festival». Кінострічку знято у жанрі сімейної комедії. Виробник фільму – приватна продакшн-компанія Contrabas video production. Близько півмільйона гривень на фільм виділили як грант з міського бюджету Дніпра в межах програми «Культурна столиця». Зараз фільм відібрали для показу на фестивалі в Японії, США та Великій Британії. А 24 січня 2022 року відбудеться світова прем'єра.
2021-12-27
25–27 грудня у м. Дніпрі в програмі «Культурна столиця» у різних куточках міста для мешканців відбулися безкоштовні концерти та вистави у межах проєкту «Народна філармонія». Вокально-хореографічний ансамбль «Юність Дніпра» представив концертну програму «Новорічний настрій», гурт «Inside» – програму «Новорічний Jingle bell», Дніпропетровський обласний молодіжний театр – лялькову виставу «Троє поросят», театр пісочної анімації «Три сестри» – шоу-програму «Пісочна джазова історія на Дніпрі». Заходи відбувались у Культурно-дозвіллєвому комплексі «Краснопілля», Будинку культури «Енергетик», Культурно-спортивному комплексі «Шинник», Будинку культури селища Чаплі, Будинку культури «Кайдацький».
2021-12-26
 Дніпропетровський академічний театр опери та балету відзначив 47-му річницю з дня відкриття. На честь святкування відбувся концерт «LOVE OPERA», за участю солістів опери, артистів балету, хору та симфонічного оркестру. В програмі концерту звучали арії, дуети та сцени з опер «Тарас Бульба», «Трубадур», «Травіата», «Богема», «Севільський цирульник», «Сільська честь», «Тόска» та інші. За дириґентським пультом були народний артист України В. Гаркуша, С. Горкуша, О. Кулішов, І. Пучков та В. Рацюк. У балетній частині концерту глядачам представили варіації, дуети та фрагменти з балетів «Полум’я Парижа», «Спляча красуня», «Даремна обережність», «Корсар», «Попелюшка», «Лісова пісня» та інші у виконанні артистів балету та балетної школи. Крім артистів театру на заході були запрошені гості: соліст Римської опери Ауреліо Грімальді, солісти Харківського Національного театру опери та балету заслужена артистка Антоніна Радієвська та Дмитро Васильєв.  
2021-12-24
У Дніпропетровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури відбулась презентація книги «Театральна школа Придніпров’я». У виданні детально викладено історію Дніпропетровського театрального училища, яке згодом стало театрально-художнім коледжем, а зараз – театральним відділенням Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури. Видання містить маловідомі факти з історії закладу, воно проілюстровано унікальними фотографіями, збереженими митцями та випускниками. Понад два роки збирали, досліджували та упорядковували матеріали бібліотекарка коледжу Катерина Мазур і викладач театральної майстерності Григорій Бабій.
2021-12-23
1–23 грудня тривали гастролі Дніпропетровського академічного театру опери та балету громадами області. Мешканцям області артисти показували музичну виставу «Красуня та чудовисько». Гастролі відбулись у Синельниківському, Дніпровському, Новомосковському, Кам’янському, Павлоградському та Нікопольському районах.
2021-12-22
У Дніпропетровському художньому музеї відкрито виставку, присвячену 100-річчю від дня народження відомого майстра петриківського розпису Василя Соколенка. На виставці представлено 13 декоративних панно з колекції музею – роботи самого В.І. Соколенка, а також його учнів: Андрія Пікуша, Марії Пікуш, Валентини Деки, Уляни Скляр і Любові Іванченко. Василь Соколенко – талановитий майстер і митець, учень Тетяни Пати, член Національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України. Закінчив Петриківську школу декоративного малювання. Працював методистом обласного будинку народної творчості, організував у с. Іванівка художню студію, яка діяла на громадських засадах, упродовж майже двадцяти років був головним художником петриківської фабрики розпису «Дружба», з 1962 р. викладав у петриківській філії Дніпропетровської дитячої художньої школи. На території власної садиби створив приватний музей декоративного розпису. Відомий як майстер так званого «петриківського плакату». Виставка діятиме до 23 січня.
2021-12-21
15–21 грудня у Дніпровському музеї українського живопису відбулась акція «Святкова Петриківка». У програмі заходу – виставка, майстер-класи, лекції, присвячені Петриківському розпису. В експозиції представлено понад 200 робіт майстрів Дніпропетровщини як досвідчених, так і початківців. На майстер-класах відвідувачі робили «мальовки» на папері, розписували сувеніри, оздоблювали у петриківському стилі новорічні ялинкові прикраси, «миколайчиків». Окремий зал було відведено під яскраву діджитал-інсталяцію. Відеоарт проєктувався одночасно на чотири стіни, і глядачі «занурювалися» у петриківський орнамент, а його елементи «оживали». На подвір’ї музею презентували українську кухню: приготували петриківський борщ і козацьку кашу.
2021-12-18
У м. Підгородному на Дніпропетровщині презентували книгу «Легенди та оповідки слободи Підгородньої», яка вийшла друком у дніпровському видавництві «Ліра». В книзі, ідея якої належить Галині Кузьменко, містяться 29 легенд і оповідань, пов’язаних із Підгороднім. Автори книги: Федір Бабенко, Костянтин Дуб, Алла Ганжа-Родзянко, Леонід Седак, Лариса Омельченко. Книга оздоблена ілюстраціями місцевих художників Федора Бабенка, Данила Витовича, Ірини Цюп'як, Івана Коваленка та деякими роботами невідомих авторів. У книзі також надруковані підгородненські пейзажі та світлини експонатів Історико-краєзнавчого музею ім. Олекси Коваля.
2021-12-11
10–11 грудня у м. Дніпрі у межах проєкту «Культурна столиця» відбувся 11-й фестиваль «Яскрава арена Дніпра». Відкрило фестиваль шоу акробатів, еквілібристів і гімнастів «Ніч у цирку». Для участі у фестивалі заявки подали більше 350 артистів із 10 областей України та зі Школи циркового мистецтва ім. Імре Бароша (Будапешт, Угорщина). Глядачі побачили 160 виступів, які оцінювало журі за 10-ти бальною шкалою. Найкращі номери відібрано для гала-концерту, який відбувся 12 грудня на арені Дніпровського державного цирку. Глядачі, які не могли відвідати фестиваль, могли переглянути його онлайн.
2021-12-10
У м. Дніпрі три фольклорні колективи презентували козацькі пісні Дніпропетровщини. Акцію присвятили 5-річчю включення ЮНЕСКО козацьких пісень Дніпропетровщини до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Нині єдиними носіями козацьких пісень, відзначених ЮНЕСКО, є три аматорські колективи Дніпропетровщини: ансамбль «Богуславочка» із Павлоградщини, гурт «Криниця» з Підгороднього та колектив «Першоцвіт» із села Кочережки Павлоградського району.
2021-12-10
У м. Дніпрі три фольклорні колективи презентували козацькі пісні Дніпропетровщини. Акцію присвятили 5-річчю включення ЮНЕСКО козацьких пісень Дніпропетровщини до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Нині єдиними носіями козацьких пісень, відзначених ЮНЕСКО, є три аматорські колективи Дніпропетровщини: ансамбль «Богуславочка» із Павлоградщини, гурт «Криниця» з Підгороднього та колектив «Першоцвіт» із села Кочережки Павлоградського району.
2021-12-07
У м. Дніпрі у форматі фестивалю було відкрито творчу лабораторію дитячого кіно ім. Марлена Матуса – MatusLAB. Протягом трьох днів професійні режисери обмінювалися досвідом, підвищували рівень юних учасників і створювали комунікацію між дитячими студіями Дніпропетровської області, всієї України та зарубіжжя. Серед учасників студії з Дніпра та області, міст Полтави, Миколаєва, Чернівців і Чернівецької області, Тбілісі (Грузія) та Єрусалиму (Ізраїль).
2021-12-03
У Дніпровському Будинку мистецтв у межах Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» відбулася прем’єра документального фільму «Розірви коло», присвяченого протидії насильству. Ідея фільму належить Почесному Послу Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Марії Єфросиніній. Режисерка та сценаристка фільму – Єлизавета Сміт. Фільм знято за підтримки представництва UNFPA Україна у межах реалізації проєкту EMBRACE з протидії та запобігання гендерно обумовленого насильства, який втілюється за підтримки уряду Великої Британії.
2021-12-03
90-річний ювілей відсвяткував Криворізький академічній міський театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка. Під час святкування презентовано відеоролик, який нагадав про творчий шлях і становлення театру. Після привітань і нагороджень відбувся святковий концерт.
2021-12-03
Пішла з життя заслужена артистка України, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Вінченцо Белліні, колишня художня керівниця Дніпропетровської обласної філармонії Галина Матвіївна Кузяєва. За своє життя Галина Матвіївна була солісткою Дніпропетровського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка, Дніпропетровського Будинку органної та камерною музики, Дніпропетровської обласної філармонії, працювала викладачкою у Дніпропетровському музичному училищі ім. М. Глінки.
2021-11-30
На Дніпропетровщині запрацювала перша в області кінокомісія. Основні напрямки її роботи – популяризація області, залучення інвесторів для фінансування виробництва, прокату і показу фільмів та координування процесу зйомок і надання організаційної допомоги українським та іноземним кіновиробникам.
2021-11-29
Український художній фільм «Носоріг», знятий режисером Олегом Сенцовим у містах Кривому Розі, Львові та Києві, став переможцем міжнародного кінофестивалю у столиці Швеції Стокгольмі у номінаціях «Best Film» та «Best Actor». Кінофестиваль проводився з 10 по 21 листопада 2021 р. Кінорежисер відтворив у фільмі кримінальний світ української провінції на залишках радянської імперії 1990-х. У фільмі відображено історію молодого бандита, який прожив важкий період і тепер несе в собі внутрішній тягар, з яким прагне звести рахунки. Головні ролі у фільмі виконали: Сергій Філімонов, Євген Черніков, Євген Григор’єв і Аліна Зєвакова. 
2021-11-28
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького видав книгу Степаненко Н. Нагрудні хрести Х–ХХ століть. Каталог (З фондів Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького). Презентацію книги планують провести в межах конференції «Сучасний музей в умовах викликів мінливого світу: пошук балансу між традиціями та інноваціями», яка відбудеться 16–17 грудня 2021 р.».
2021-11-28
У селищі Курилівка Петриківської селищної ради встановили пам’ятник до 330-ї річниці з дня народження останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. 
2021-11-19
19 листопада у м. Нікополі пішов з життя 40-річний художник Дмитро Шликов. Дмитро з 16 років брав участь у художніх виставках. Закінчив Криворізький державний педагогічний університет, відділення художньої графіки. Його роботи зберігаються в художніх галереях міст Дніпра, Одеси, Львова, Києва, а також у приватних колекціях України, Росії, США, Чехії, Німеччини, Франції, Ізраїлю, Швейцарії, Канади, Кіпру та Австралії.
2021-11-11
10 листопада у м. Дніпрі з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбувся урочистий захід, на якому нагородили лауреатів міських іменних мистецьких премій. Грошові сертифікати у розмірі 10 тисяч гривень отримали працівники культури у галузях театрального, образотворчого, музичного, аудіовізуального мистецтва та літератури. Захід відбувся на базі Дитячої академії музики ім. Миколи Різоля. Крім нагородження, на заході презентували плани розвитку культури м. Дніпра.
2021-11-11
11 листопада у Дніпропетровській облдержадміністрації відбулася творча зустріч із письменниками В’ячеславом Купрієнком і Лінною Костер. Лінна Костер презентувала роман-фентезі «Дар Зрети», у якому звичайна дівчина Юля зустрічається з містичним потойбічним світом – привидами, мавками, перевертнями. В’ячеслав Купрієнко представив дитячу книжку «Мишасько і розгардіяш». У центрі сюжету маленьке мишенятко-пустун, справжній мрійник, який якось вирушає на пошуки пригод.
2021-11-11
11 листопада у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбулася прем’єра відомої опери Дж. Верді «Трубадур», яку представили глядачам провідні артисти театру та відома оперна співачка Марія Максакова.
2021-11-09
9 листопада на 85-му році пішов з життя народний артист України, режисер Володимир Михайлович Саранчук, який тривалий час був головним режисером Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. Горького. Спектаклі, поставлені Володимиром Михайловичем, завжди були сучасними й актуальними. Серед них: «Гніздо глухаря», «Вибір», «Ревізор», «Дикун», «Останні» та комедія «Вечеря дурнів», яка досі з успіхом ставиться на сцені театру.
2021-11-08
7 листопада у м. Нікополі на території храму ім. Петра Калнишевського відкрито пам’ятник, присвячений тим, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України. Пам’ятник оформлений у вигляді гранітної плити у формі карти України, яка опирається на два стовпи. На лівому стовпі зображено герб України та напис «Борцям за волю і свободу української держави», на правому – хрест і надпис «Вічна слава безсмертно хоробрих, які кличуть на подвиг живих».
2021-11-06
6 листопада за підтримки посольства України у Республіці Албанія у Середземноморському університеті (м. Тірана) відбулася виставка Петриківського розпису. Експозиція, яку представляли майстрині з смт Периківка, представляла більше 80 робіт, серед яких картини, предмети вжитку, скрині, хустки та багато інших експонатів декоративно-ужиткового мистецтва. Під час виставки учасники долучилися до майстер-класу з петриківського розпису. Участь у заході взяли Посол України Володимир Шкуров, засновник і президент Середземноморського університету Анастас Ангелі, ректор університету Адріан Цівіці, Почесний консул України в Албанії Б. Байрактарі, викладачі та студенти університету.
2021-11-05
5 листопада депутати Дніпропетровської обласної ради прийняли рішення про створення комунального закладу культури «Музей історії петриківського розпису та народних ремесел», який працюватиме в смт Петриківка по вулиці Петра Калнишевського, 36.
2021-11-05
5 листопада 90-й ювілей відзначив Криворізький академічний театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка. В цей день на будівлі театру було розміщено меморіальну дошку народному артисту України Володимиру Кириловичу Полубоярцеву.
2021-11-04
3 листопада 33-тя річниця з дня відкриття меморіального будинку-музею Дмитра Яворницького, який є унікальним не тільки для нашого міста, а й для всієї України. Будівля музею є пам`яткою історії національного значення. Будинок-музей Дмитра Яворницького є першим музеєм історика в Україні, єдиним меморіальним будинком-музеєм на Дніпропетровщині, унікальним музеєм із відкритою експозицією, осередком культури міста з більше ніж столітньою історією.
2021-11-04
4 листопада виповнилося 85 років музиканту, педагогу Володимиру Абрамовичу Марховському. В.А. Марховський став відомим у Дніпропетровську, створивши оркестр у Будинку культури ім. К. Лібкнехта. У 70-х рр. ХХ століття керував вокально-інструментальним ансамблем «Водограй». Довгі роки своєї творчості музикант присвятив джазу, став лауреатом багатьох конкурсів, а також керівником дитячого джазового оркестру «Little band» Дніпровської дитячої музичної школи №6 ім. В. Скуратівського.
2021-11-04
4 листопада у м. Марганці пішов з життя художник, краєзнавець Володимир Кононович Савенко.
2021-11-02
2 листопада пішов з життя заслужений артист України, відомий музикант Дніпропетровського академічного симфонічного оркестру, педагог Володимир Шульман, який довгі роки працював у Дніпропетровській філармонії. Все своє життя Володимир Шульман присвятив музиці, вихованню юних музикантів, був видатним представником музичної спільноти Дніпра й області.
2021-10-30
28 жовтня на 76-му році життя після тривалої хвороби помер Іван Іванович Шулик, відомий український театральний художник, заслужений діяч мистецтв України, громадський і політичний діяч. Він багато років працював театральним художником, був членом Дніпропетровської організації Національної спілки художників України, організатором Товариства української мови на Дніпропетровщині, головою осередку Народного Руху області. 
2021-10-30
Дніпровський академічний театр драми та комедії став переможцем в номінації «За оригінальність» на 12-му Міжнародному театральному фестивалі-конкурсі «Homo Ludens», що відбувся у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі. На конкурс було представлено виставу «Номер 5» за п’єсою Неди Неждани «Той, що відчиняє двері» режисера-постановника Артура Опрятного.
2021-10-30
29–30 жовтня у м. Кам'янському відбувся показ документального фільму із Музею АТО «Дніпро – форпост України». Показ відбувся в межах всеукраїнської акції «Патріотичні екскурсії Україною». Відвідувачам розказали про сучасну історію краю та його захисників. Презентували туристичні об’єкти за маршрутом «Дніпро патріотичний». Зокрема, музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО», Алею пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО, Прапор України на 72-метровому флагштоці. Виїзні патріотичні екскурсії проведуть також у містах Кривому Розі та Нікополі у листопаді.
2021-10-28
11–26 жовтня у межах проєкту «Культурна столиця» у м. Дніпрі проводився музичний фестиваль «Європейський музичний форум» на базі Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки.  
Повнiше
2021-10-18
14–16 жовтня на Фестивальному причалі м. Дніпра відбувся 4-й фестиваль ковальського мистецтва «Koval fest», на якому зібралося близько 70 ковалів з усієї України. Під час фестивалю проведено майстер-класи, на яких можна було відчеканити монету, зробити невеличкі підковки; виставку зброярів, на якій були представлені ковані ножі, сокири, молоти тощо; змагання між ковалями. Головною скульптурою, представленою на заході, став триметровий металевий сокіл, який символізує назву одного із житлових масивів Дніпра (жм. Сокіл). Скульптура після презентації стоятиме за адресою бульвар Слави, 40.
2021-10-15
13 жовтня у Музеї історії Дніпра відбулася презентація видання «Провідники повстанського руху Придніпров’я» (збірка документів за матеріалами органів державної безпеки). Автори-укладачі книги – Юрій Пархоменков, заступник директора коледжу електрифікації Дніпровського аграрно-економічного університету, та Олександр Чепурко, к.і.н., доцент Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара. Видання висвітлює історію національно-визвольної боротьби повстанців Криворіжжя та Дніпровського Надпоріжжя – регіонів України, нині розташованих у межах Дніпропетровської області. У збірнику представлено 118 документів, які висвітлюють біографію 15 діячів українського повстанського руху 1918–1922 рр. на Придніпров’ї, зокрема Трифона Гладенка, Григорія Епіка, Михайла Мелашка та інших.
2021-10-15
14 жовтня у м. Кривому Розі відбувся IV Всеукраїнський фестиваль козацької пісні, який цього року об’єднав 60 аматорських хорових і вокальних  колективів, прихильників народної творчості з Кривого Рогу, інших міст Дніпропетровської та Кіровоградської областей. У фестивалі брала участь понад тисяча учасників віком від 10 до 80 років. Під час фестивалю майстри образотворчого і декоративного мистецтва влаштували виставки та майстер-класи. 
2021-10-11
Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич» м. Дніпра став лауреатом 1-го ступеню в номінації «Професійні ансамблі пісні й танцю» на 6-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. Павла Вірського, який відбувся у Києві 8–10 жовтня 2021 року.
2021-10-11
8–10 жовтня  у Дніпрі в межах програми «Культурна столиця» відбувся міжнародний фестиваль інноваційного кіно «KINNOVATION». У програмі 3-денного кіноівенту – покази, майстер-класів від спеціалістів з України та США, пітчинг кіностартапів, цікаві зустрічі та дискусії. На великому екрані були продемонстровані найкращі фільми, відзняті на смартфон, кінокартини зі спецефектами та 3D-кіно останніх років. До фінальної програми увійшли кінокартини з України, Німеччини, Бельгії, Франції, Польщі, Канади, Філіппін, Великої Британії, Іспанії, Нової Зеландії, США.
2021-10-11
10 жовтня колектив класичного танцю «Подих» Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури за постановку «Чуєш, брате мій...» під керівництвом Наталії Демченкоотримав 2-ге місце у VI Всеукраїнському конкурсі народної хореографії ім. Павла Вірського-2021. Конкурс народної хореографії проводився з 8 по 10 жовтня в Києві.
2021-10-07
5 жовтня у Дніпропетровській академії музики ім. М. Глінки проведено Всеукраїнський фестиваль, присвячений пам’яті оперної співачки Євгенії Мірошниченко. Під час фестивалю відбулися майстер-класи учнів Євгенії Мірошниченко: Сусанни Чахоян –солістки Національної опери України, заслуженої артистки України, лауреата міжнародних вокальних конкурсів у Будапешті, Відні, Алькамо, Сицилії та Сергія Ковніра – соліста Національної опери України, заслуженого артиста України. лауреата міжнародних вокальних конкурсів, запрошеного соліста європейських театрів, випускника Дніпропетровського музичного училища ім. М. Глінки 2001 року.
2021-10-06
6 жовтня відзначив 10-річний ювілей Дніпровський будинок мистецтв. Під час заходу було представлено каталог міжнародної виставки акварелі, а також хроніку подій за 10 років існування закладу.
2021-10-05
1–3 жовтня у м. Дніпрі відбувся VI Міжнародний фестиваль авторської пісні «Облака» ім. О. Галича. Фестиваль проводився в межах програми «Культурна столиця». У фестивалі брали участь учасники з України, Вірменії, Казахстану, Грузії та Ізраїлю. Під час фестивалю, окрім концертів, проводилися творчі майстер-класи, дискусійні панелі, розважальні заходи, пісенний конкурс тощо. Основна частина фестивалю проводилась на території дитячого оздоровчого табору ім. В. Терешкової (вул. Гаванська, 11). Захід завершився великим концертом у Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім. Макарова (пр. Гагаріна, 26). 
2021-10-05
2–3 жовтня у м. Дніпрі відбувся міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва GOGOLFEST, який демонструє і поєднує в одному часовому проміжку сучасні театр, музику, кіно, перформанси, освітню, візуальну та дитячу програми. Третій рік поспіль фестиваль реалізується в межах програми «Культурна столиця». Цього року у м. Дніпрі у стометрові промислові труби вмонтували сцену, а річковий порт перевтілився на Центр мистецтв. Гості фестивалю були присутні на поетичному перформансі «PRO місто» та галерейному перформансі «Сава», на виставі британсько-німецького театру «Learnin from the Future», кінопоказі фільму «ГогольDOC», також працювала цифрова лабораторія «Дегустація книг і Renaissance.
2021-09-30
У Дніпрі на вулиці Яворницького відкрили скульптуру «Вузол» - символ єднання та зближення. Вона виконана з полірованої сталі, щоб служити дзеркальним відображенням оточуючого світу.
2021-09-30
У Дніпрі відкрили скульптуру «Звуки Міста». Над скульптурою працювали скульптори, художники, саунд-продюсери. В арт-об’єкт трансформували гул ракетного двигуна, стукіт вантажного вагону, хлопок відкриття парашуту, дзенькіт балончиків стріт-арту, шум моторного човна, що мчить хвилями, тріскіт багаття, відлуння в пустому залі, оплески та гучний сміх і навіть «буркотіння» холодильника «Дніпро». Записані аудіодоріжки обробили в програмі звукового дизайну, а потім виготовили на виробництві.
2021-09-30
У Дніпрі відкрито музей творчості Вадима Сідура, відомого скульптора, художника поета та представника авангарду в світовій культурі ХХ ст. Він народився в Катеринославі, ріс та вчився у Дніпропетровську, звільняв рідне місто в роки Другої світової війни, переніс тяжке поранення. Став визнаним майстром в 60-х роках, вважався дисидентом в СРСР, але здобув світову славу. Наповнення музею – це якісні репліки творів Сідура. Їх відтворили молоді українські скульптори, бо в місті не залишилося його авторських робіт. Разом зібрано більше трьох десятків експонатів із кераміки, металу, дерева, гіпсу, друкованої графіки та художньої емалі. Експозиція знаходиться на першому поверсі гімназії № 33, де колись навчався художник.
2021-09-30
Дніпровська дитяча письменниця Еліна Заржицька отримала звання «Золотий письменник» на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова». Еліна Іванівна Заржицька – член Національної Спілки письменників України і Національної Спілки журналістів України, член міжнародної суспільної організації «Міжнародна літературно-художня Академія України», постійний член журі Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Чарівна книга».
2021-09-29
29 вересня - 92-й день народження відзначив відомий поет Дніпропетровщини Петро Дінець. В своїх творах талановитий митець виспівує велику любов до рідного краю, до природи та до людей, які його оточують.
2021-09-29
З 29 вересня у Дніпровському академічному театрі драми та комедії проходить фестиваль сучасної української драматургії «КУТ-30».  
Повнiше
2021-09-27
26 вересня – відбувся концерт, присвячений 80-й річниці трагедії Бабиного Яру у Дніпропетровській філармонії ім. Л. Когана. До програми увійшли твори, що виконувалися в Україні вперше.
2021-09-26
24–26 вересня – на стадіоні «Метеор» відбувся автокінофестиваль FESTinCAR2021, на якому глядачі мали змогу переглянути кінострічку, не виходячи із автомобілів. FESTinCAR2021 - єдиний в Україні автокінофестиваль національного кіно під відкритим небом. Головна ціль цього фестивалю – популяризація українського кіно, а також організація безпечного та цікавого дозвілля для городян та гостей міста. На великому LED-екрані глядачам було продемонстровано 8 українських фільмів, які вже завоювали любов глядачів та увагу журі міжнародних кінофестивалів.
2021-09-25
24 вересня відбулося відкриття арт-об’єкту «Скіфська Пектораль», який виготовлено з граніту у сквері Молодіжний м. Нікополя. Її автором був скульптор Віктор Сараєв, який пішов з життя 16 серпня 2021 року. Ідея створення пам’ятника належить Благодійному фонду «Нікополь туристичний», який виготовив Пектораль за кошти приватних спонсорів та безоплатно передав місту пам’ятник, головна концепція якого полягає в тому, що в нього можна «заходити» і фотографуватись. Експерт Національного реєстру рекордів України О. Волочков зафіксував рекорд – сама велика інсталяція скіфської пекторалі в Україні. 
2021-09-19
17-19 вересня - у Кам’янському відбулося святкування 271-ї річниці заснування міста. В ці дні пройшли різноманітні заходи серед яких і виступи групи «BODRO» та Show Ballet «Liberty», а також концерт зірки української естради «MONATIK».
2021-09-18
17 вересня – у Дніпрі відбувся обласний конкурс «Нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини», на якому кожен регіон області на розгляд журі подавав свої нематеріальні культурні цінності. Розпис із села Миколаївка Новомосковського району Дніпропетровської області посів І місце. Миколаївський розпис - старовинний декоративний, самобутній, автентичний, - виник на території Присамарського краю понад 300 років тому. Найбільшу кількість зразків цього розпису, на старовинних скринях або інших предметах, в різні часи знаходили саме в селі Миколаївка й, чимало, також в сусідньому Королевому. Вперше цей вид мистецтва описали саме в Миколаївці. Декоративний розпис, яким прикрашали свій побут люди, що жили в цих краях в давнину, має власні, характерні, притаманні лише йому риси. На тлі яскравої зелені (або ж жовто-гарячих кольорів) квітнуть різнобарвні квіти.
2021-09-15
12 вересня - відбувся Криворізький фестиваль пісні й поезії ім. Кузьми Скрябіна у Будинку молоді та студентів Криворізького національного університету. Свої твори глядачам подарували відомі у Кривому Розі та Україні виконавці. Професійне журі оцінювало учасників у трьох номінаціях: найкращий кавер на пісню Скрябіна, найкраща авторська пісня, найкраща авторська поезія.
2021-09-14
11 вересня - у Дніпрі відбулося святкування Дня міста. В ці дні пройшли різноманітні заходи: святковий перфоманс біля пам’ятника О. Полю, всеукраїнський фестиваль вуличного танцю «DNEPR Street battle», артпроєкт «Битва хорів», фестиваль духових оркестрів «Dnipro Spirit of orchestras», рок-фестиваль «Dnipro - Rock - 2021», фестиваль мистецтв «Мистецький квартал», концерт класичної музики у виконанні найкращих духових та камерних оркестрів Дніпра й України, святкова концертна програма за участю зірок української естради та світових знаменитостей.
2021-09-04
3 вересня - на Фестивальному причалі відбувся триденний IV Міжнародний книжковий  фестиваль «Book Space» за підтримки програми Б. Філатова «Культурна столиця». 250 учасників фестивалю - зокрема, з США, Бельгії, Фінляндії, Греції, Польщі, Туреччини, Гани та Філиппін. Було встановлено 7 спеціальних павільйонів: фокусної теми «Нова близькість», інновацій «Бібліотека ХХI», дорослий павільйон, дитячий, павільйон «Майстерки», «Сцена над водою» та музично-поетична сцена. Під час фестивалю відбулося близько 150 подій. Серед них: дискусії, лекції, презентації, зустрічі з авторами, воркшопи, поетичні читання, музичні події тощо.
2021-08-31
У м. Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя». Незрячі виконавці з різних міст України виступили у супроводі оркестру Національного театру ім. Заньковецької під керівництвом народного артиста Богдана Мочурада. Проєкт існує з 2008 року, за цей час відбулося понад 80 концертів в Україні та за її межами.
2021-08-27
29 серпня – у Дніпровському літньому театрі в парку ім. Тараса Шевченка відбувся концерт-реквієм. Його присвятили Дню пам'яті загиблих захисників України. У репертуарі – композиції Бетховена, Гріга, Брамса, Скорика, Лисенка.
2021-08-26
У Дніпровському музеї українського живопису відкрили нову виставку, присвячену 30-річчю Незалежності України. Експозицію складають понад 200 робіт від авторів із різних куточків Дніпропетровщини. В експозиції були представлені пейзажі та натюрморти, абстрактні полотна, батальний живопис, а ще – скульптури, роботи, виконані в техніці гарячої художньої емалі, петриківський розпис. Побачити виставку можна до 16 жовтня.
2021-08-24
У Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці презентували унікальне видання «Віденський Октоїх XII–XIII ст. Палеографічні і Філологічні дослідження», яке продовжує проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину», розпочатий у 2009 році. Нова книга була представлена видавництвом «Горобець». Єдиний оригінал цієї книги довгий час вважався зниклим. Потім був знайдений і зараз зберігається в бібліотеці Карнегі міста Реймс (Франція).
2021-08-24
У м. Дніпрі (вул. Південна) встановили нову скульптуру «Фігури сидять» Данила Шуміхіна. Вона являє собою дві фігури, які сидять поруч. Будь-яка впізнаваність, в наявності лише збірний образ «людини взагалі».  Згідно із задумом автора, в такому виконанні вони символізують рівність – соціальну, расову, гендерну.
2021-07-27
У Дніпропетровському художньому музеї була представлена онлайн-виставка «Сорочинський ярмарок на Невському проспекті», присвячена 130-річчю від дня народження відомого художника Володимира Дев'ятніна. У Художньому музеї зберігається повна серія графічних і живописних робіт цього майстра. З них була створена нова онлайн-експозиція, з якою можна ознайомитися на сайті музею та його сторінці у соцмережі.
2021-07-26
Відомий блогер і журналіст Віталій Піскун створив фільм, у якому розповів про історію та особливості усіх 17-ти фонтанів нашого міста. У своїй новій роботі Віталій наочно і цікаво представив ці об'єкти, захоплююче розповів про їхню історію та особливості.
2021-07-22
У Музеї історії Дніпра відбулася презентація «Збери свою Дніпрополію», де представили серію продукції про Олександра Поля – буклет «Олександр Поль: 15 цікавих історій», комікс «SUPERPOL. Той, що ніколи не здавався», настільну гру «Дніпрополія» і 3D пазл «Амурський міст».
2021-06-30
На Дніпропетровщині презентували метрову рельєфну карту України – над її формуванням працювали майстрині декоративно-ужиткового мистецтва з усієї України. 
Повнiше
2021-06-29
17-річна дніпрянка Марія Велкова стала призеркою конкурсу «Намалюй свою «Мрію». Конкурс присвятили 75-й річниці створення Конструкторського бюро імені О. Антонова. Її робота зайняла 3-тє місце.
2021-06-29
У м. Дніпрі зняли романтичну комедію «Як я почав» з екологічної тематики. Прем'єра короткометражного фільму відбулася на першому Всеукраїнському екологічному форумі «Urban Сongress Dnipro», де фільм виграв в номінації за кращій сценарій. Режисер фільму Дмитро Рессіджер проводив зйомки в парку Глоби, на центральному ринку «Озерка», проспекті Д. Яворницького та в інших місцях Дніпра.
2021-06-28
2–3 червня – у Дніпропетровському Будинку мистецтв, проведено фестиваль-реквієм «Пам'яті нашої голос живий» з нагоди відзначення Міжнародного Дня пам’яті жертв фашизму. Організатори фестивалю – Громадська організація Дніпропетровського обласного відділення Української спілки в'язнів-жертв нацизму за підтримки Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
2021-06-25
Музикант із м. Дніпра Семен Славич посів перше місце на престижному міжнародному конкурсі «Ренесанс гітари 2021», організованому в Гомелі (Білорусь). Цього року конкурс проводився дистанційно, проте, був дуже представницьким. До складу журі входили гітаристи з Білорусі, України, Німеччини, Польщі, Латвії та Росії.
2021-05-28
У Дніпрі відбувся кінофестиваль «Кіноасамблея на Дніпрі-2021» 
Повнiше
2021-05-28
Традиційно до Міжнародного Дня музеїв музейники Дніпропетровщини долучились до всесвітньої акції «Ніч в музеї». 
Повнiше
2021-05-27
Дніпропетровський ансамбль «Славутич» відзначив півстолітній ювілей 
Повнiше
2021-05-25
Провідні солісти Дніпропетровського театру опери та балету Сергій Зданський и Ілона Байтлер стали переможцями міжнародного фестивалю-конкурсу танцю «Гран-прі Світлани Коливанової», який відбувся у Харкові 21-23 травня.
2021-05-23
 В обласному центрі відбувся Х фестиваль бардовської пісні «Співочі вітрила» ім. Володимира Ткача. Традиційно його провели у форматі наметового містечка на березі Дніпра.  
2021-05-17
У Дніпровському музеї українського живопису стартувала виставка «Ровесники Незалежності».  
Повнiше
2021-05-16
В Дніпрі, на базі Дніпровського Центру сучасної культури , відбувся фестиваль «House of Europe Festival-2021».  
Повнiше
2021-05-14
У обласному Художньому музеї до Дня Європи в Україні презентували фотовиставку «Румунія. Міста. Люди»,  
Повнiше
2021-05-07
 До Дня пам'яті і примирення в Художньому музеї Дніпра відбувся спеціальний захід,  
Повнiше
2021-05-06
 Відсвяткував 80-річний ювілей  відомий скульптор, народний художник України, Почесний громадянин Дніпра Володимир Небоженко  
Повнiше
2021-05-02
Пішов з життя відомий актор театру і кіно, народний артист України, головний режисер Дніпровського академічного театру Драми і комедії Жан Мельников.   
Повнiше
2021-05-01
Дніпровський художник Олександр Дубовський став переможцем відразу 3-х міжнародних конкурсів карикатуристів – в Німеччині, Македонії та Малайзії.  
Повнiше
2021-04-26
В Днепропетровском историческом музее открыли экспозицию к 35-летию Чернобыльской трагедии  
Повнiше
2021-04-26
16, 17 и 18 июля состоится международный фестиваль «Джаз на Днепре». 
Повнiше
2021-03-10
Молодежный театр приглашает зрителей на «спектакль в фойе» 
Повнiше
2021-03-10
Театр им. Шевченко встречает весну обновленным репертуаром 
Повнiше
2021-03-03
Театр им. Шевченко встречает весну обновленным репертуаром  
Повнiше
2021-02-23
В Днепропетровской филармонии представили новое «Симфоническое шоу» 
Повнiше
2021-02-23
Концерт и мастер-класс: как в Днепропетровской филармонии отпразднуют День родного языка ‘  
Повнiше
2021-02-22
Библиотеки Днепропетровщины получили более 18 тысяч новых книг 
Повнiше