2019pік

 Протягом
мiсяця  
Пам’ятні дати міжнародного календаря: Жовтень

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» пропонує своїм відвідувачам познайомитися з книжково-документальною виставкою «Пам’ятні дати жовтня». На виставці представлені англомовні книги і довідники, буклети і ДВД-фільми. Книги будуть у нагоді всім, хто вивчає англійські мову.
Метою виставки є  привернути увагу відвідувачів до американських музеїв, пам'ятних місць, відомих історичних постатей та до американців творчих особистостей.

фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові можливості для української молоді

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото

 
 Протягом
мiсяця  

 1жовтня- День Музики

 До Дня музики   відкрито виставку-інсталяцію «Музична скринька», на якій представлені документи з ретро-фонду відділу мистецтва: ноти початку ХХ ст., платівки, аудіокасети. Родзинкою є сама скринька минулого століття, яка можливо, належала молодій пані, серед речей якої, могли бути і ноти.

 


фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Жовтня  
Правовий всеобуч
В умовах суверенної і незалежної правової держави особливо важливого значення набуває виховання у молоді правової культури, з рівнем якої безпосередньо пов’язана ефективність докорінних перетворень у нашій країні. У межах проекту «Правові обрії» відбувся правовий всеобуч «Є права у кожного із нас» для першокурсників Дніпропетровського політехнічного коледжу. Підлітки дізналися про документальні ресурси ЦПІ, ознайомилися з можливостями ІПС «Законодавство» та оглянули нові правові надходження.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 2 Жовтня  
Студенти-правники в центрі «Вікно в Америку»

Група студентів 4-го курсу з найбільш престижного приватного університету м.Дніпра Університету імені Альфреда Нобеля та їх викладач Тетяна Лекінєва відвідали інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку».
Керівник центру Світлана Усенко ознайомила студентів з місією і задачами проекту «Вікно в Америку» в Україні та презентувала наявні ресурси, подаровані бібліотеці Посольством США в Україні. Гості подивилися відео-презентацію та оглянули виставки.
Студентів було запрошено долучитися до англомовного клубу «Добра розмова», клубу настільних ігор та переглядати американське кіно  кіноклубі. Найбільш їх зацікавив масовий курс «Активуй англійську! 13.0», який розпочинається 8 жовтня і дозволить заговорити англійською тих, хто вчив англійську, але не розмовляє.

фото  фото  фото

 
 2 Жовтня  
Бібліотека – відкрита для кожного
Виклики, що постають сьогодні перед бібліотекою, змушують її знову і знову шукати сучасні інноваційні форми роботи для урізноманітнення, вдосконалення своєї діяльності. Проект ВНІіБ - «Читацька академія» значно розширює інформаційну орбіту першокурсників Політехнічного коледжу. Завідувачка відділом наукової інформації і бібліографії Барабан Ірина та головний бібліограф Віра Піскун представили бібліотеку як наочну можливість розширити світогляд та задовольнити власні інтереси. Завідуюча сектору рідкісних і цінних документів Олена Логвінова представила «Книжковий портал» - видання, що поєднують тонкою ниточкою пройдешнє та теперішнє, проходячи шлях у 110 років. Майбутні менеджери на власні очі побачили бібліотеку сучасну, комп’ютеризовану та відкриту для кожного.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 
 2 Жовтня  
А Ви вмієте брати на себе відповідальність у складних життєвих ситуаціях?

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали чудову стрічку «Дитина з Марсу» (2007, англ. «Martian Child»).
Всіх глядачів схвилювала історія чоловіка-письменника, який не лише писав книжки, а й всиновив незвичайного хлопчика та зробив все можливе, щоб зробити його щасливим. Після перегляду було проголошено декілька цікавих промов англійською мовою. Навіть наша українська ментальність, усвідомлення складності процесів усиновлення дітей та їх виховання, не стали на заваді зрозуміти людські цінності, що підкреслив режисер фільму.

фото  фото  фото  фото

 
 3 Жовтня  
Неоцінна праця вчителів

У відділі читальних залів експонується літературна панорама «Лише той учитель, хто живе так, як навчає», присвячена Дню працівників освіти в Україні.
Повніше
фото 1  фото 2

 
 3 Жовтня  
Інформаційна компетентність
Сьогодні підготовка молодого покоління до життя в глобальному інформаційному суспільстві майбутнього передбачає не тільки навчання навичкам традиційної читацької та інформаційної грамотності, але й новим її видам, а саме – комп’ютерній та медіа-грамотності, включаючи виховання культури особистості в широкому її розумінні. Бібліотечний проект «Читацька академія» допоможе першокурсникам  Дніпропетровського політехнічного коледжу бути інформаційно компетентними та докорінно змінить їх  уявлення про бібліотеку.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 3 Жовтня   "Українське вікно до японської душі"

Проект сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Українське вікно до японської душі» на майданчику "Відкритої студії" UA: Українське радіо Дніпро, 87,5 FM.
Партнерство ДОУНБ довжиною у п'ять років із Товариством японської культури «Фудошінкан» та його керівником Дмитром Маськом, нові теми та наповнення проекту, чим саме країна Висхідного Сонця цікава українській аудиторії, в чому ми схожі із японцями та чим відрізняємось.
Говорили й про універсальні фонди, сервіси та можливості ДОУНБ, різноформатні проекти СПЗЗ, що змінюють стереотипи сприйняття бібліотеки лише як "царства книжок".
Про це та багато іншого завідувач СПЗЗ Олена Ємельянова,співробітник сектору Анна Чорна та Дмитро Масько в ефірі UA: Українське радіо Дніпро, 87,5 FM 4 жовтня o 20.10."Українське вікно до японської душі"
Проект сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Українське вікно до японської душі» на майданчику "Відкритої студії" UA: Українське радіо Дніпро, 87,5 FM.

Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 3 Жовтня  
Граємо і тренуємо мозок

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються знавці англійської мови пограти в настільні ігри.
І цього четверга гравці провели надзвичайний час – спочатку обрали гру Табу (відгадування об’єкта чи поняття з обмеженою кількістю дозволених слів), від якого не втомлюються, а потім використовували набір карток «Для початку бесіди» між незнайомцями на вечірці. Разом з бабусею, завсідницею ігрового клубу, прийшов хлопець Макс, який має досвід перебування в США, тому любе англомовне питання для нього було легким. Приємно, що й діти почуваються розслаблено і комфортно у нашому ігровому клубі, спілкуються з дорослими.


фото  фото  фото  фото

 
 3 Жовтня  

 
 З 3 по 4
Жовтня  
Партнерство заради майбутнього науки

Дніпропетровський Національний університет залізничного транспорту проводив наукову конференцію «Університетські бібліотеки на новому етапі розвитку соціальних комунікацій». КЗК «ДОУНБ» на ній представила керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко. Вона виступила з доповіддю "Університетські цінності: Академічна доброчесність", у якій висвітлила досвід Массачусетського технічного інституту (США), наголосила на необхідності для бібліотечної та наукової громади володіти англійською мовою та запросила студентів і викладачів ДІІТу вивчати англійську мову в центрі «Вікно в Америку».

фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Жовтня   Шануємо вчителів

Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена Всесвітньому дню вчителя, який ЮНЕСКО встановив вже більше ніж 20-ти років тому. Тема цього року – «Молоді вчителі: Майбутнє професії».
Існує багато труднощів, з якими стикаються вчителі в наші дні. Без нового покоління мотивованих викладачів мільйони учнів можуть втратити своє право на якісну освіту. В багатьох країнах світу спостерігається загрозлива статистика – мало молоді обирають цю професію, бо вона складна і недооцінена.
Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Жовтня  
Форум випускників програми «Відкритий світ»

За роки незалежності 25 000 українців відвідали США за запрошенням Державного департаменту США для здобуття професійних знань, для ознайомлення з напрацюваннями американців конкретно у своїй галузі народного господарства. На сьогоднішній день більшість з них дорослі досвідчені. Всі вони вважають надзвичайно корисним своє знайомство з США. В КЗК «ДОУНБ» таких щасливчиків двоє – директор бібліотеки Надія Тітова та керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко. Цьогорічний Форум учасників програми «Відкритий світ» торкнувся питання ветеранських організацій – їх ефективного функціонування, задоволення прагнень членів організацій, допомоги родинам, мотивування членів родин до освітнього і творчого росту. Саме бібліотека може стати тим майданчиком, де розкриються потенційні можливості українських ветеранів, де вони знайдуть необхідні знання та інформацію для навчання чи ведення бізнесу – стануть молодими лідерами країни.
Повніше

 
 7 Жовтня  
Молодь у центрі уваги бібліотеки

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» підлітки 14-15 років, які є претендентами на відбір до безкоштовного навчального курсу «Access», зустрілася з представником Посольства США в Україні Кетрін Кунс. Молодь отримала хвилюючі враження від знайомства з американською дипломаткою та знання про улюблене свято американських дітей Хелловін.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Жовтня  
Скажи бібліотеці так! 
Значна роль у формуванні і поширенні інформаційної культури особистості належить бібліотекам, бо саме вони формують інформаційне середовище. Бібліотека  - це  не просто сховище книг, а ресурсний, інформаційний, культурний центр для тих, кому необхідні умови для формування якісної сучасної освіти. У межах проекту «Читацька академія» першокурсники Дніпровського політехнічного коледжу разом із завідувачкою відділом наукової інформації і бібліографії Іриною Барабан  та головним бібліографом  Вірою  Піскун ознайомилися з бібліотекою та її можливостями. Завідувачка сектору рідкісних і цінних документів Олена Логвінова представила до уваги присутніх колекцію мініатюрних книг яка викликала жваву зацікавленість. Частина групи стала користувачами бібліотеками.   


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9

 
 8 Жовтня   Розпочато масовий курс англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку"

Чому варто долучитися?
Ви вивчали англійську в школі та інституті, але не впевнені, що зможете заговорити англійською, коли зустріните іноземця, то ми підкажемо як це зробити. Ви отримаєте нові знання та практичні навички, які допоможуть у закордонній подорожі, і навіть покращать Вашу кар’єру.
Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Жовтня  
Бібліотечний імпульс
Бібліотека - це інформаційний центр, який сприяє розвитку особистості користувача, культури спілкування та інформаційно-освітньої пізнавальної діяльності. У межах проекту «Освітянські студії» відбулася чергова зустріч з педагогами-слухачами Дніпровської академії неперервної освіти. Під час спілкування із завідувачкою відділом наукової інформації і бібліографії Іриною Барабан та головним бібліографом Вірою Піскун, освітяни переконалися, що саме бібліотеки надають імпульс, який мотивує навчання і самовдосконалення

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 9 Жовтня  
 Народні страви Катеринославщини
          Любите готувати вареники? На пару. Білі, пухкі, круглобокі, з хвилястими краями - так і просяться...в сметану! Начинки, які тільки бажаєте - з сиром,  черешнею,  полуницею,  шовковицею,  картоплею,  потрібкою, з абрикосами чи грушею...  Споконвіку в наших краях вареники були другою улюбленою стравою після борщу. У "Відкритій студії" UA: Українське радіо Дніпро, 87,5 FM - Тетяна Глоба, головний бібліотекар краєзнавчого відділу - про борщ з одних рук, про вареники - "божі хваленики", про прикмети і звичаї, пов'язані з харчуванням. Слухайте тут: https://www.youtube.com/watch?v=vZAjSueHjHs&fbclid=IwAR3-PwU8d7nlaGTJPkz3QadtOESV048naAlVBXPJFb71vXsww_yjmJE9bp8

 фото        фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Жовтня   Коли дитячі мрії збуваються

Зустріч членів англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розпочалася з несподіваного візиту американського волонтера пана Джозефа. Він обрав для перегляду комедію  режисера Пенні Маршала «Великий» (1988), яку вважає чарівною і милою, такою, що дарує добро і позитив глядачам. Сюжет цього класичного американського фільму простий: хлопчик-підліток загадав бажання стати дорослим, і на ранок загадково опинитися в тілі дорослої людини. Членам кіноклубу фільм сподобався і вони поділилися своїми думками і відчуттями англійською мовою.

фото  фото

 
 10 Жовтня   День захисника України - це справжнє свято мужності й самовідданості, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники країни. Це свято кожного, хто в той чи інший час віддає свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави. 3 нагоди свята у відділі періодики організовано виставку-привітання «Покликаний Батьківщину захищати».
Повніше
Фото 1  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Жовтня  
Навчальні ігри у бібліотеці

Шанувальники настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» почали зі складання англомовного кросворду (гра «Ерудит»), а далі відгадували загадки, що пропонує карткова гра «Табу». Лінгвістичні англомовні ігри - цікаві і корисні учасникам будь-якого віку.

фото  фото

 
 10 Жовтня  
Проект «Вікна у дорозі» / WOA on the Go: професійна підтримка персоналу бібліотек переміщених університетів

Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко взяла участь у грантовому проекті Посольства США в Україні «Вікна у дорозі» / WOA on the Go: професійна підтримка персоналу бібліотек переміщених університетів. Багатоетапний проект було реалізовано ГО Асоціація  «Інформатіо-Консорціум» у містах Кривий Ріг, Старобільськ, Покровськ та Маріуполь.
На останньому етапі Усенко С.Ю. мала два виступи «Ефективна організація заходів у бібліотеці» та «Швидка англійська. Лінгвокраєзнавство як інструмент виховання під час вивчення англійської мови». Центр у Дніпрі працює вже 15 років, то вдалих заходів було проведено чимало. Бібліотекарі отримали інформацію про напрямки роботи центру, форми і види заходів, тематику, гостей і допомогу волонтерів. Не зайвою були слова підтримки та історії з бібліотечного життя, що будуть мотивувати колег-бібліотекарів до творчих ідей, активних дій та нових проектів.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Жовтня  
Руйнуємо стереотипи

Напередодні Дня Колумба члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» познайомилися з таким поняттям як «американські італійці». Ця велика етнічна група мала і має неабиякий вплив в американській громаді. Перегляд документального відео допоміг нам зруйнувати поширені стереотипи про злочинність і недолугість італійців.
Члени клубу згадали імена відомих американців італійського походження. Згадувати почали з Христофора Колумба.фото  фото  фото  фото

 
 12 Жовтня  
Українці представляють український «арт» в США

Центр «Вікно в Америку» відвідала група земляків, які цього року у серпні брали участь у фестивалі «Палаюча людина» / Burning Man у пустелі Навада (США), де представили надзвичайно оригінальну кінетичну інсталяцію «Кокон» / Cocoonap. Кокон з різьблених дерев’яних пластин, висотою 3 м., вночі починав рухатися під музику, перетворювався у квітку, потім у пару людей, які отримавши крила розчинялися серед ночі.
Наші гості гарною англійською мовою розповіли про етапи підготовки інсталяції, труднощі реалізації проекту та свої враження від фестивалю. Вони підкреслили, що участь була надзвичайно корисна для митців, бо розкріпачує уяву, спонукає до творчості, єднає учасників різних континентів.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото