2024 pік

 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, яки готові для стажування закордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.
фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Виставка-порада «Українці в англомовному світі» (До Дня англійської мови, 23 квітня). В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку, яка допоможе вивчити англійську мову і порекомендує найбільш ефективні ресурси бібліотеки для вивчення мови міжнародного спілкування – словники, підручники, енциклопедії, бестселери, художня література, адаптована художня література, фільми лідери світового прокату і рекомендовані кінокритиками, настільні ігри. Якщо вам треба підготуватися до екзаменів чи подорожі, то вам допоможуть матеріали з цієї виставки. А ще виставка гарантує знайомство з певними аспектами американської культури, покращує навички читання і перекладу.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
До 85-річчя від дня народження українського живописця Анатолія Ткача у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію «Майстер пейзажу і тематичної картини – Анатолій Ткач» із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання, присвячені творчості митця.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Квiтня   «Із забуття в безсмертя» У відділі абонемента підготовлена постійно діюча виставка-огляд «Із забуття в безсмертя», яка знайомить з творчістю «забутих» українських письменників-ювілярів відомих та популярних у читачів ХХ ст.. Серед них свій ювілей святкують: Никифор Григорович Білоконь, Петро Петрович Маха, Олександр Єлисейович Ільченко, Микола Олександрович Упеник, Іван Іванович Кирій, Марко Черемшина, Йосип Васильович Жупан та ін..
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Квiтня   На черговому засіданні краєзнавчого клубу «Ріднокрай» виступив кандидат технічних наук Микола Мироненко з темою «Академік Кирило Стародубов». Доповідач розповів присутнім про життєвий шлях видатного академіка, засновника української школи металургів-термістів та його слід в історії становлення та розвитку науки в Придніпров’ї. Також під час заходу відбулась презентація біобібліографічного покажчика «Академік Кирило Стародубов – видатний вчений-терміст» присвяченого 120-річчю від дня народження видатного вченого-металурга.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Квiтня   До Дня пам’яток історії та культури у відділі документів з питань мистецтва відбулась інформаційна година «Памятки історії та культури міста Нікополь», яку присвятили пам’яткам міста, яке на перший погляд може здатись звичайним промисловим містом. Проте це місто з самобутніми пам’ятками та затишними вулицями, наповненими історичним духом козацьких часів, яке, нажаль, зараз потерпає від російської агресії і постійно знаходиться під ворожим обстрілом. Відвідувачам розповіли про пам’ятки та історію їх створення, серед яких Пам’ятний знак на честь Микитинської Січі, Пам’ятник Б. Хмельницькому, Спасо-Преображенський собор, Пам’ятник Т. Г. Шевченку та інші, а також представили видання з фонду відділу «Пам’ятки історії та культури міста Нікополь».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Квiтня   «Із сузір'я імен світової слави» У відділі абонемента розгорнуто чергову виставку-мозаїку письменників-ювілярів, які залишили яскравий слід в історії літератури (цикл «Із сузір'я імен світової слави»). Виставка знайомить з творчим доробком Анатоля Франса, Вільяма Шекспіра, Джерома Клапка Джерома, Етель Ліліан Войнич, Оноре де Бальзака, Артура Конан Дойла, Кавабата Ясунарі та ін..
фото  фото  фото

 
 17 Квiтня   В англомовному кіноклубі: Історія спортивної легенди.В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч в «Кіноклубі по середах», де всі бажаючі дивляться і обговорюють англомовне кіно.Глядачам була запропонований для перегляду американський біографічний спортивний фільм «42» (англ. «42», 2013). Це фільм про расову сегрегацію в американському професійному бейсболі та боротьбу з нею у кінці 1940-х років. Фільм розповідає історію Джекі Робінсона, який став першим афро-американським гравцем команди «Бруклін Доджерс» Головної бейсбольної ліги США. Гравця під номером 42 чекав довгий і складний шлях до слави, але, як відомо, шлях до успіху завжди нелегкий.Дивимося, обговорюємо, сперечаємося – покращуємо знання англійської мови в центрі «Вікно в Америку».
фото

 
 17 Квiтня   Розвиток відновлюваних джерел енергії останніми роками має не лише економіко-енергетичний, а й екологічний аспект, тому отримання енергії з біомаси є важливим завданням у багатьох країнах світу. Останнім часом до цього процесу підключилася і Україна, для якої технології виробництва та використання різних видів біопалив має важливе економічне значення. Ще більшого значення перехід на відновлювальні джерела енергії в нашій державі набули з початком збройної агресії Російської Федерації та обмеження імпорту енергоносіїв. У відділі періодики розгорнуто інформаційну локацію "В пошуках енергії: енергетичні культури".Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Квiтня   У відділі документів з питань мистецтва в межах кінопереглядів із циклу «Класика українського кіно» відбувся перегляд фільму Леоніда Осики «Камінний хрест», знятого за новелами Василя Стефаника у 1968 році. Для відвідувачів кіноперегляду співробітники відділу підготували тематичну добірку видань з фонду відділу, в яких йдеться про фільм, життя й творчість режисера.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Квiтня   «Музична вітальня в бібліотеці». У відділі документів з питань мистецтва відбувся творчий вечір дніпровського музиканта і виконавця Олега Мелещука, під час якого лунали пісні на слова українських та дніпровських авторів, серед яких «З ніжністю дивлюся у кохані очі», «Криворізькі пиріжки», «Київський вальс» та інші. Присутні читали вірші, ділилися спогадами й висловлювали слова вдячності музиканту.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Квiтня   У Всесвітній день мистецтва у відділі документів з питань мистецтва відбулась презентація видання «Українське народне мистецтво : альбом-каталог» 2021 року, яке є спробою показати читачеві величезний пласт народної культури, можливість вибрати з багатовікової скарбниці української культури вершинні твори, справжні шедеври анонімних і знаних майстрів. Представлені у виданні твори народного мистецтва вражають читача глибинним змістом, неповторним національним колоритом та мистецькою довершеністю форм.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Квiтня   Інтелектуальні розваги тривають.Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Використали ігровий набір «Яблука до яблук» – добирали пари іменник-прикметник, склали розгорнуті речення з цими словами. Значення нових слів перевіряли в словниках. Гравці ставили додаткові питання один одному під час гри. Зустріч була навчальною і психологічно розвантажувальною.
фото

 
 12 Квiтня   На черговому засіданні клубу «Пізнай себе» учасники мали змогу розглянути актуальну тему «Ментальне здоров’я. Знайди свій спосіб самодопомоги». Присутні обговорювали можливості реалізації власного потенціалу, подолання життєвих стресів, продуктивної й плідної праці та внесок у життя своєї спільноти. Представлена література допомогла більш детально висвітлити ці питання.
фото 1

 
 12 Квiтня   У відділі читальних залів відбулась пізнавальна, інтелектуальна та наукова зустріч зі школярами ліцею № 1. Фахівець з комп’ютерного проектування та моделювання Юрій Кифорук ознайомив та показав що і які корисні предмети можна виготовляти за допомогою 3Д принтера і де їх можливо використовувати у житті. Далі буде…
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 12 Квiтня   На черговій сесії клубу «English reading in the Library» продовжили знайомство з одним з творів Луїзи Мей Олкотт «Маленькі жінки».
фото  фото

 
 12 Квiтня   Сьогодні для бібліотек області була організована онлайн зустріч зі старшою науковою редакторкою редакції «Реабілітовані історією» Іриною Сергієнко. Пані Ірина провела бібліографічний огляд тематичної серії книг «Реабілітовані історією», яка присвячена висвітленню історії політичних репресій на Катеринославщині-Дніпропетровщині в 1920-1985 рр. Присутні на заході також дізналися про цікаві факти з біографії видатного українського історика Дмитра Яворницького та директора Криворізького металургійного комбінату Якова Весніка. До заходу залучилося 100 бібліотек області.
фото  фото  фото

 
 11 Квiтня   Продовжує роботу проєкт "Освіта онлайн", започаткований Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою спільно з Академією неперервної освіти. Зустріч у реальному часі з педагогами-організаторами, педагогами-предметниками та психологами області була присвячена інформаційним та сервісним можливостям ДОУНБ та їх використанню у освітньому процесі шкіл області. Велику увагу приділено пошуку в електронному каталозі ДОУНБ з метою написання робіт учнями старшої школи на конкурс Малої академії наук. Викладачі також дізналися про повнотекстовий ресурс бібліотеки та можливість користуватися оцифрованими виданнями, формувати списки літератури, отримувати відповідь через віртуальну довідку, переглядати відео-доробок бібліотеки, долучатися до сторінок бібліотеки у соціальних мережах, скористатися матеріалами з історії і сучасного розвитку Придніпровського краю на порталі «ДніпроКультура та долучитися до створення контенту порталу. Велику увагу було приділено розділу "Україніка" - змістовному та корисному ресурсу для учнів та вчителів. Також було представлено "Календар знаменних та пам'ятних дат на 2024 рік", який є дієвою допомогою у формуванні позашкільних заходів. У ході зустрічі освітяни ознайомилися з добіркою книжок за темою «Протидія насильству у школі та сім’ї».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Квiтня   У відділі читальних залів напередодні річниці російсько-української війни відбулася пам'ятна зустріч з Ганною Терянік (Музей сучасної російсько-української війни, Музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО», Музей АТО), яка нагадала основні етапи російського вторгнення та мужньої оборони нашими захисниками територіальної цілісності України та заслуженим журналістом України Юрієм Швайко, який презентував книгу«Заради Вітчизни», присвячену героїчному протистоянню працівників Придніпровської залізниці російським загарбникам протягом 2014-2015 років: в умовах анексії Кримського півострова. Історична справка: увечері 12 квітня 2014 року рішення про початок операції було ухвалене Радою національної безпеки і оборони України і оголошено на наступний день, 13 квітня. Сама операція тривала з 14 квітня 2014 року до 30 квітня 2018. Після АТО на сході України була введена операція Об'єднаних сил (ООС).
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 10 Квiтня   В англомовному кіноклубі лунав джаз.В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч в «Кіноклубі по середах», де всі бажаючі подивилися музично-драматичний фільм «Співак джазу» (англ. The Jazz Singer, 1980). Слоган фільму «His story will make you cry. His music will make you sing. His triumph will make you cheer / Його історія змусить вас плакати. Його музика змусить вас співати. Його тріумф підбадьорить вас».Повніше
фото

 
 9 Квiтня   До уваги користувачів - презентація книг до Дня фінської мови.

 
 9 Квiтня   У відділі читальних залів щовівторка продовжується безкоштовна психологічна підтримка від фахівців Служби захисту в Україні групам та окремим особам, які пережили складні життєві обставини або перебувають у кризовій ситуації за допомогою співбесіди та арт-терапії.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 9 Квiтня   Сьогодні відбулась презентація книги «З любов’ю і самозреченням. Нариси про лікарів Придніпров‘я ХІХ - початку XX століть». Колектив авторів: письменник-краєзнавець, заслужений журналіст України М. П. Чабан та подружжя лікарів-науковців - доцент З. І. Шевцова й професор В. В. Гапонов. У книзі розповідається про життєвий шлях і професійну діяльність лікарів-подвижників, різнобічна діяльність яких сприяла розвитку медичної служби на Катеринославщині-Дніпропетровщині. Вперше надруковані старовинні документи, рідкісні світлини з державних і приватних колекцій. Поціновувачі творчості авторів привітали їх з новою книгою.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Квiтня   У відділі документів з питань мистецтва в межах кінопереглядів з циклу «Класика українського кіно» відбувся перегляд фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», знятого у 1964 році за однойменним твором Михайла Коцюбинського й присвяченого 100-річчю від дня народження письменника. Відвідувачам представили тематичну добірку видань з фонду відділу, в яких йдеться про фільм та життя й творчість режисера.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Квiтня   В бібліотеці у відділі читальних залів відбулась презентація поетичних збірок автора з Дніпропетровщини з м.Камянське Сергія Злючого- українського поета, перекладача, публіциста, громадського діяча, члена НСПУ, члена Асоціації українських письменників України, головного редактора часопису «Січеслав» (2012), лауреата літературної премії ім. Івана Сокульського, кавалера Ордену «За мужність» III ступеня, нагородженого медаллю «За значний внесок у розвиток Дніпропетровщини», медаллю «За жертовність і любов до України», керівника волонтерського осередку «Свобода-Схід». Пан Сергій один із тих, хто відстоює та відстоював українську незалежність у Кам'янському, волонтер, популяризатор української культури, засновник фестивалю сучасної української поезії «Материк». Як сказав Володимир Шовкошитний: «Сергій Злючий – поет глибокий. Поезія живе в його душі, як віра, любов і надія. Вірші для нього – не гра, а опора, і це віднімає у нього право писати легко, грайливо, мимохідь. На папері залишається те, за що заплачено душевними стражданнями та сумнівами…».Неспішна бесіда і проникливі вірші огорнули авдиторію, дозволивши поринути в думки, захопитися образами і повірити в здійснення мрій.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 8 Квiтня   "Роми, відомі в світі" - під такою назвою представлено відеопрезентацію до Міжнародного дня ромів.
фото

 
 5 Квiтня   У відділі читальних залів для малечі відбулась літературна хвилинка « Дітям про Шевченко», присвячена ювілейній даті 210-річчя від дня народження Т.Г Шевченко. Присутні дізнались багато цікавих фактів з життя великого поета, національного символу України, талановитого літературного діяча та художника. Прослухали поетові вірші для дітей та красиві пісні, які написані на вірші поета. Також був представлений перший навчальний посібник для дітей Тараса Шевченка «Буквар южнорусскій» з різними цікавими розділами, написаний українською мовою для недільних та сільських шкіл. Тому що автор прагнув формувати юні душі майбутніх освічених співвітчизників.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 5 Квiтня   Тема безбар’єрності зараз в нашому суспільстві актуальна і важлива для розуміння один одного та завжди вміти прийти вчасно на допомогу близьким людям. Завдяки державній програмі цей матеріал подається доступно і зрозуміло для дітей у вигляді коміксів, з якими ознайомились дітлахи у відділі читальних залів.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 5 Квiтня   «ТАБУ» – це суперництво та бажання перемоги.Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Використали ігровий набір «ТАБУ» – вгадували англійські слова, розширювали свій лексичний запас. Значення нових слів та додаткові значення, наче знайомих слів, перевіряли в електронному словнику.
фото

 
 5 Квiтня   На черговій зустрічі регіонального онлайн проєкту «Краєзнавчий календар: визначні особистості й події», яка відбулась сьогодні у краєзнавчому відділі, письменник-краєзнавець Микола Чабан виступив з лекцією «Василь Липківський: історичний портрет». Присутні дізналися цікаві факти про постать українського релігійного діяча, церковного реформатора, проповідника, педагога, публіциста, письменника і перекладача, борця за автокефалію українського православ’я. Окрему увагу Микола Петрович приділив розповіді про становлення Української автокефальної церкви на Дніпропетровщині. До заходу приєдналося 100 бібліотек області.
фото  фото  фото

 
 5 Квiтня   Відвідувачі англомовного клубу читали та обговорювали листи, які писали героїні роману «Маленькі жінки» Луїзи Мей Олкотт батькові, а також одночасно вивчали нові цікаві вирази й звороти англійською мовою.
фото  фото

 
 4 Квiтня   Останній день Всеукраїнського тижня дитячого читання за участю відділу абонемента відбувся в Дніпровській гімназії №63 та був присвячений видатним і талановитим українцям. Добірку книг із серії «Видатні українці» ми запропонували учням та розповіли цікаві факти з їх біографій.
фото  фото  фото  фото

 
 4 Квiтня   У відділі документів з питань мистецтва відбувся концерт «Струни серця» у виконанні музиканта-аматора, автора і виконавця пісень Фелікса Гавриша, який виконав для відвідувачів українські романси та пісні про кохання. Співробітники відділу підготували для присутніх добірку видань з українськими романсами та піснями.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 3 Квiтня   Тиждень дитячої книги триває! Відділ абонемента знову в гостях у наших партнерів Дніпровській гімназії №63 ДМР. Учні 5 класу відтворили персонажів літературних казок, про яких ми розповіли юним читайликам, скориставшись атласом казок, літературною мапою та книжковим фондом дитячої літератури відділу.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 3 Квiтня   «Шоу Трумена»: фільм, який передбачив наше майбутнє.В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч в «Кіноклубі по середах», де всі бажаючі дивляться і обговорюють англомовне кіно.Глядачам був запропонований для перегляду фільм «Шоу Трумана» (англ. The Truman Show, 1998) – унікальний голлівудський фільм, сатирична науково-фантастична психологічна комедійна драма про чоловіка, який живе у сфабрикованій реальності, вигаданій телевізійними продюсерами. Фільм вийшов на екрани 25 років тому, але тоді ніхто не міг уявити, наскільки точно він передбачить майбутнє. У наступні роки він став втіленням безлічі культурних проблем: цифрового стеження, масового вуаєризму, захоплення реаліті-телебаченням, реаліті-стрімами в YouTube, які охопили світ – разом з усіма супутніми екзистенційними труднощами для аудиторії.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 3 Квiтня   Завідувачка краєзнавчим відділом Світлана Жилінська брала участь у Всеукраїнському науково-практичному онлайн семінарі із проблем деколонізації у соціокультурній сфері “Кайдани порвіте…”, ініційованому Дніпропетровським фаховим мистецько-художнім коледжем культури, на якому виступила з доповіддю "Цикл подкастів «Вулицями нашого міста» як засіб популяризації нових топонімів Дніпра".
фото

 
 2 Квiтня   У відділі документів з питань мистецтва розпочато цикл кінопереглядів «Класика українського кіно». Відвідувачам продемонстрували фільм Олександра Довженка «Земля», який визнано шедевром світового кінонадбання, та підготували для ознайомлення видання, в яких йдеться про фільм та творчість режисера.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Квiтня   Свято дитячої книги В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання відділ абонемента завітав до Дніпровської гімназії №63 ДМР. Бібліотекарі запросили першокласників у захопливу мандрівку сторінками дитячих видань, зокрема казками та творами українських письменників, та розповіли про відділ абонемента ДОУНБ.
фото  фото  фото  фото

 
 2 Квiтня   Проєкт "Освіта онлайн", започаткований Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою спільно з Академією неперервної освіти у форматі Zoom-конференції продовжує свою роботу. Чергова зустріч з педагогами-організаторами області була присвячена інформаційним і сервісним можливостям бібліотеки та їх перспективам у освітньому процесі шкіл області. Велику увагу приділено пошуку в електронному каталозі з метою написання робіт учнями старшої школи на конкурс Малої академії наук. Викладачі також дізналися про повнотекстовий ресурс бібліотеки та можливість користуватися оцифрованими виданнями, формувати списки літератури, отримувати відповідь через віртуальну довідку, переглядати відео-доробок бібліотеки, долучатися до сторінок бібліотеки у соціальних мережах, скористатися матеріалами з історії і сучасного розвитку Придніпровського краю на порталі "ДніпроКультура" та долучитися до створення контенту порталу. Велику увагу було приділено розділу "Україніка" - змістовному та корисному ресурсу для учнів та вчителів. Освітянам також було представлено "Календар знаменних та пам'ятних дат на 2024 рік". Наприкінці зустрічі освітяни та фахівці бібліотеки поспілкуватися щодо можливостей онлайн спілкування та офлайн відвідування бібліотеки.
фото  фото  фото  фото

 
 2, 4, 9, 16, 18
Квiтня  
«Англійська у колі друзів» Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM. Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні. Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Квiтня   «Микола Гоголь - класик світової літератури» У відділі абонемента підготовлена ілюстративно-документальна виставка до 215-річчя від дня народження Миколи Васильовича Гоголя. У його творчому доробку величезна кількість видатних творів. На виставці представлене повне зібрання творів, багатотомне видання листування письменника, великоформатні художні твори з ілюстраціями, графікою, офортами, репродукціями, а також літературознавчі роботи про особистість.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Квiтня   У відділі документів іноземними мовами оновлено матеріали в інформаційній євротеці «Перемога України – мир для всієї Європи».
фото