2024 pік

 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді.В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
До 80-річчя від дня народження українського композитора й педагога Михайла Чембержі у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію «Михайло Чембержі – романтичний прагматик» із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено твори композитора та публікації, присвячені відомому музиканту й педагогу.
фото  фото  фото  фото

 
 16 Липня   У секторі рідкісних і цінних документів презентовано виставку книжкових видань про визначну пам'ятку історії та архітектури України «Софія Київська – пам’ятка української архітектури».
фото  фото

 
 16 Липня   У відділі документів з питань мистецтва в межах кінопереглядів із циклу «Сучасне кіно за мотивами творів українських письменників» розпочали показ телесеріалу «Гетьман», знятого за однойменним твором Віктора Веретенникова. Співробітники відділу продемонстрували відвідувачам 1 й 2 серії телесеріалу та представили твір Віктора Веретеннікова з фонду відділу.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Липня   До Дня Української Державності у відділі абонемента відбулася патріотична година «Ми вільні! Ми сильні! Ми українці!» для учнівської молоді. Учасники заходу познайомилися з виданнями ілюстративно-документальної виставки та дізналися, що таке державність, які основні історичні моменти її творення.
фото  фото  фото

 
 15 Липня   Книжково-ілюстративна виставка «Від Київської Русі до незалежної держави» розгорнута у секторі рідкісних і цінних документів до Дня української державності. Представлені видання розкривають тисячолітню історію нашої культури, самобутності, традицій та звичаїв.
фото  фото

 
 15 Липня   День Української Державності нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни. Ми пригадуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна відбулася як держава. День Української Державності має свій символ – чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність. Вони спростовують міф про те, що Україна – молода держава. Під час повномасштабної російської агресії з особливою гостротою актуалізуються питання збереження нашої національної ідентичності, колективної й історичної пам'яті, наших правових традицій. До Дня Української Державності у відділі періодики організовано інформаційну локацію і проведено патріотичну годину «Українська державність: мій Символ, моя Віра, мій Вибір». Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Липня   У відділі документів з питань мистецтва цього дня закінчили перегляд телесеріалу «Спіймати Кайдаша», який демонструвався в межах циклу кінопереглядів «Сучасне кіно за мотивами творів українських письменників». Відвідувачам продемонстрували заключні 11 й 12 серії телесеріалу та представили публікацію, присвячену акторці Христині Федорак, яка виконала одну з ролей у телесеріалі. Присутні активно обговорювали героїв телесеріалу, його сюжет й фінал, намагалися передбачити, яким було б його продовження.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Липня   В англомовному клубі, що працює у відділі документів іноземними мовами, продовжили читати та вивчати граматику за англомовною версією книги «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері в перекладі Катерини Вудз (Katherina Woods). На засіданнях нашого клубу ми не тільки читаємо та обговорюємо твори, але і розбираємо з нашими читачами складні мовні та мовленнєві конструкції.
фото

 
 5 Липня   До відділу абонемента надійшло понад 160 примірників нової літератури, серед яких твори українських дитячих письменників та зарубіжних авторів, підліткові бестселери, комікси та манги.
фото  фото  фото

 
 3, 10, 17, 24
Липня  
Англомовний кіноклуб - покращуйте навички розуміння англійської у бібліотеці!Що середи в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувалися перегляди англомовних фільмів. Після перегляду відповідали на питання кіно-вікторини і ділилися своїми враженями.Коли людині сумно, вона дивиться фільми. Коли їй весело, вона знову дивиться фільми. Коли засмучена, втомилася – людина знову-таки дивиться кіно. Чому так відбувається? Тому що кінематограф – це ліки від хвилювання, стресу та депресії.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Липня   У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий перегляд в межах циклу кінопереглядів «Сучасне кіно за мотивами творів українських письменників». Цього дня відвідувачам продемонстрували 9 й 10 серії телесеріалу «Спіймати Кайдаша» та представили публікацію, присвячену Роману Ясіновському, який виконав одну з ролей у телесеріалі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Липня   У відділі періодики представлено перегляд літератури «Історія і культура кримськотатарського етносу». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2, 4, 9, 16, 18
Липня  
«Англійська у колі друзів» Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM. Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні. Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Липня   Оновлено матеріали в євротеці "Перемога України - мир для всієї Європи"
фото

 
 1 Липня   «Книга, що долає бар'єри» Відділ абонемента презентував видання збільшеним форматом, які допоможуть подолати бар'єри читання серед людей з порушенням зору (слабозорі). Деякі книги представлені як у друкованому, так і в аудіо форматі. Наша бібліотека має у своїх фондах примірники збільшеним форматом, брайлівські книги, тактильні книжки-іграшки, книжки, що говорять.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Липня   До Дня архітектури України у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто документальну виставку «Величні храми України». Представлені видання розкривають тисячолітню історію храмового будівництва на теренах України та архітектурно-мистецькі особливості храмових споруд різних історичних періодів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Липня   У відділі читальних залів відбулось відкриття виставки українських орнаментів «Всесвіт на вістрі голки», зорганізованої Музеєм «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», КЗ «Музей спротиву Голодомору» ДМР за підтримки Управління культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської ОВА. На виставці презентовані унікальні зразки вишивки, що були створені українськими жінками-політв’язнями радянських концтаборів, український традиційний одяг та інші експонати. Більшість з них були зібрані громадською діячкою, письменницею та майстринею Людмилою Родіонівною Огнєвою (1936–2022), яка протягом багатьох років збирала, відновлювала та популяризувала українську культурну та історичну спадщину на Донеччині.Представлені на виставці експонати були дивовижним чином під час повномаштабної війни вивезені сподвижницями Людмили Огнєвої з регіону, значна частина якого є зоною бойових дій, а окремі території перебувають під тимчасовою окупацією росії. Завдяки цьому творчому грону, а також роботі музеїв міста дніпряни протягом місяця матимуть можливість побачити дивовижний вимір українського прагнення до Свободи та зустрітись із малознаними зразками українського культурного спадку Донеччини.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 1 Липня   1 липня відзначається державне свято Канади – підписання "Акту Британської Північної Америки" та створення Канади. В Канадсько-українському бібліотечному центрі відкрилася книжкова виставка «Канадська література у пошуках українського коріння», присвячена цьому святу. На виставці представлені художні видання українською мовою, надруковані за океаном представниками української діаспори.
фото  фото