Листопад  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

1571516 иск 821.161.2'06:792(477) В 55
Вишня О. Театр – це велике знаряддя / О. Вишня ; упоряд., авт. передм. С. Гальченко . - Київ : Саміт-книга, 2020. - 448 с. : фот.

 

Остап Вишня був великим любителем театрального мистецтва і не тільки як глядач, але й проявив себе як професійний театрознавець і драматург, автор близько 20 творчих портретів відомих українських акторів і режисерів. Він написав популярні свого часу музичний гротеск «Вій», створений за мотивами творів М. Гоголя і М. Кропивницького, а також музичну комедію «Запорожець за Дунаєм», яка через героїв класичної опери С. Гулака-Артемовського в гумористичних сценах відтворює життя української еміграції 1920-х років.

Видання містить драматургію Остапа Вишні, його рецензії, статті, фейлетони, усмішки, а також уривки зі спогадів актора-березільця Йосипа Гірняка, співкамерника Остапа Вишні по харківській вязниці початку 1934 року, а згодом і співтабірника в центрі Ухт-Печлагу місті Чибю та керівника табірного театру, які доповнюють дане видання цікавими фактами до біографії Остапа Вишні.

1573298 иск 1573299 аб 821.161.2'06-312.
Шевчук В. Страсті за Миколаєм (Микола Лисенко) : роман. - Київ : Центр учбової літератури, 2021. - 586 с.

 

Микола Лисенко – основоположник української класичної музики, видатний композитор, піаніст, диригент і громадський діяч, творчість якого в минулому столітті досліджували музикознавці, а от життя композитора з його складними, нерідко драматичними і трагічними подіями, суспільне й побутове середовище, в якому він жив, не були висвітлені належною мірою. І ось роман Василя Шевчука «Страсті за Миколаєм (Микола Лисенко заповнив цю прогалину. Видання є ґрунтовним твором про Миколу Лисенка, в якому автор дає розгорнуту картину його життєвого і творчого шляху.

Книга стане у нагоді всім, хто цікавиться видатними діячами культури та мистецтва.