Лютий  2023 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

791.071.2 Б 28 ф1573983 иск, ф1573984 аб
Батько-Ступка І. Актор №1. - Київ : Ваш автограф, 2021. - 224 с. : фот.

 

Книга презентує персональний космос генія акторства, генія перевтілення Богдана Ступки. Погляд митця на світ, спроба структурувати його перетворення, його філософію. Великий артист постає різноплановим, заглибленим у найфундаментальніші горизонти людського буття – від Землі до Неба, від Світла до Тіні. А все для того, аби в людях повсякчас стверджувався Ідеал, що є найбільшим дивом мистецтва, а разом з тим і всього життя.

Видання розраховане на широке коло читачів.

821.161Б48 1573986
Береза Р. Мистецька слава України: У пошуку євшан-зілля.-

 
Ця книга-  збірник ессе-розповідей про творчих людей, які відіграли помітну роль у процесі становлення та розвитку української думки, культури та мистецтва. Перед нами відкриваються долі  Гр.Сковороди, М.Вербицького, М. Заньковецької, С.Крушельницької та інш. Барвистими засобами художнього слова автор змальовує багато маловідомих фактів з життя видатних українських митців.

Ф1565672 69.059:332.872 Е 62
Енергоефективне управління муніципальними будівлями.- Київ, 2017

 
Заощадження енергії в муніципальних будівлях, зокрема школах чи дитячих садках, можна досягнути не тільки шляхом значних інвестиційу комплексні заходи з енергетичної модернізації. Великою мірою це залежить від повсякденної праці та поведінки співробітників і користувачів будівель. Технічне регулювання системи опалення чи оптимізація режиму провітрювання є лиша деякими з багатьох прикладів можливостей для заощадження енергії,які не потребють значних коштів. Спіробітники муніципальних будівель, такі як завгоспи або штатні техніки, відіграють при цьому вирішальну роль, оскільки саме вони відповідають за щоденну експлуатацію технічних систем, які споживають тепло, електроенергію та воду. Адміністрація будівлі також має вагомий вплив на ці процеси: розподіляє повноваження організує та контролює щоденну роботу. Тож як скористатися цим потенціалом? Як зберегти контроль над енергоспоживанням і досягти фактичного енергозаощадження? Відповіді на ці питання та поради ви зможете знайти в цій книзі.

Ф1571690 623.4(477.61.62) К 18
Камінський С. Народні панцерники в гібрідній війни на Донбасі/ Сергій Камінський.- Київ: ДрімАрт, 2021

 
Ця книга - щира і вдячна розповідь про звичайних безкорисливих людей, наполегливу й невтомну роботу справжніх українськиї Кулібіних, про їхні унікальні технічні витвори. Це видання - ретроспектива бойового парку народних панцерників, які були створені для захисту України від ворога. 

4А К59 № 801756
Козаржеский А.Ч. Учебник древнегреческого языка

 
Підручник давньогрецької мови став у нагоді користувачам відділу, які вивчають давньогрецькі документи. Підручник містить розділи з написання, фонетики та граматики мови.

Ф1573522 629.7.02 К 62
Коляда І.А. Ігор Сікорський / І.А.Коляда; худож.- худож. - оформлювач О.А.Гугалова-Мешкова.- Харків: Філіо, 2021.- 121с.

 
Ігор Сікорський (1889-1972) - авіконструктор і відчайдушний пілот власних літаків, "батько світового гвинтокрилобудування", вчений та філософ. Його "Ілля Муромець", найкращий літак Першої світової війни, став прообразом пасажирської та стратегічної бомбардувальної авіації. Уже у двадцять два роки авіаконструктор-киянин підкорив Європу власними винаходами. Він навчався та працював у Парижі, Києві,згодом емігрував до США, займався серійним гвинтокрилобудуванням, створенням перших міжконтинентальних пасажирських авіалайнерів. Машинам фірми Сікорського належала більшість світових рекордів, зокрема абсолютних. Ця книжка містить відомості про походження Ігоря Сікорського, його батьків - родину Сікорських, яку добре знали в Києві, та розкриває феномен авіаконструктора зі світовим ім'ям.

821.161.К67 1561945
Корній Д.Поруч с тобою: збірка(Дара Корній,Наталка Доляк,Міла Іванцова)-Харків:Книжковий Клуб,2019.-224с.

 
Під однієї обкладинкою зібрані твори трьох авторок, кожна з яких має свій творчий доробок і власний почерк. Письменниці відомі своїми романами і  у запропонованих оповіданнях звучать теми про щастя та втрати, про мудрість і  недолугість, про вірність і зраду,про компроміси і їхню ціну.

Три - магічне число. І, звичайно ж, щасливе. У таку собі тріаду потрапить кожний, хто візьме до рук цю книгу,бо ця збірка добрих історій,у яких перемагає людина , створена на подобу Божу і народжена для любові.

Ф1558557 641.55(=161.2) К 77
Кравецька Л. Сучасна українська кухня з Лесею Кравецькою.- Харків, 2013

 
Святковий стіл, уставлений різноманітними наїдками та смаколиками,-файна нагода зібратися в теплому родинному колі та запросити друзів. куштуючи ситний банош чи солодкі медяники, рулет з грибами або дріжджові кнедлики, ви відчуєте розмаїття смаків західноукраїнськоїкухні. А спробувавши ці страви, неодмінно забажаєте частувати ними гостей і надалі.

373.3 Н 72
Нова українська школа: створюємо ефективні умови навчання разом .-Дніпро,2019. -104с. - №1562741 оил

 
Навчально-методичний посібник для вчителів, які викладають іноземні мови в початковій школі. Містить багато планів-конспектів уроків та сценарії позакласних заходів з англійської мови.

821.161.2 Т16 1558438
Талан С. Матусин оберіг.- Харків: Книжковий Клуб

 
Книги Світлани Талан користуються попитом у користувачів і роман "Матусин оберіг" не є винятком. Її героїні несуть в собі доброту, щирість та любов. 

 В  долю двох закоханих  втрутилась війна і приготувала їм випробування часом та відстанню. Настає 2014 рік, Ігор головний герой, іде добровольцем в АТО.....Чи зустрінуться вони знову? Чи дійсно справжнє кохання здатне подолати всі перепони- читайте і довідаєтесь.

392 (477)(08) Ф11 Ф1551333
Фіцич Н. Культ предків. Нетуристичні звичаї України /Наталка Фіцич .-Х.: Фоліо, 2017. - 167с.

 

Народ існує, поки існує його мова, звички, традиції – те особливе, що вирізняє його серед інших. Століттями складалась гармонійна система обрядів та вірувань, які на сучасному історичному етапі набувають популярності. Світ українських традицій нескінченно багатий. Здається, ми знаємо вже багато, але завжди знайдеться щось непізнане. Книжка відомої української журналістки Наталки Фіцич «Культ предків», яка майже рік подорожувала Україною, фіксуючи старовинні обряди, традиції і повір’я різних етнографічних регіонів нашої країни, стане для Вас справжнім відкриттям. Це і аутентичні світлини, і авторські рецепти страв, і оригінальні вірші, і аудіо і відео, і живе спілкування з людьми, які ще пам’ятають такі давні традиції, як проводи русалок на Розигри після Трійці, орелі на Петра і Павла та багато-багато іншого…

821.161.06.Ш37 1573299
Шевчук В.Страсті за Миколаєм(М.Лисенко).-Київ:Центр учбової літератури,2021.-586с.

 
Роман В.Шевчука "Страсті за Миколаєм"- перший в нашій літературі грунтовний твір про М.Лисенка- основоположника української класичної музики, видатного композитора, піаніста та громадського діяча.Саме Лисенко вперше відкрив перед культурним світом високохудожні та оригінальні зразки  української народної музики.Цікаво буде познайомитись з побутовою та суспільною атмосферою в, якій композитору судилося жити і творити.

Роман В.Шевчука має не тільки виховне ,а й велике пізнавальне значення.

Ф1560393 671/673(031) Ш 71
Шмагало Р. Художній метал України ХХ-ХХІ ст.

 
Видання містить  систематизований список літератури та ілюстрацій присвячений творчості митців українського походження поза Батьківщиною у світі як багатостороннє транскультурне явище. Каталог майстрів сучасного ювелірства, емальєрства, ковальства та зброярства України налічує більше 140 імен. Книга є частиною трилогії, що системно долає інформаційні бар'єри на шляху до пізнання художнього металу.