1936 рік


9 січня введено в дію Криворізький коксохімічний завод, який видав першу продукцію.


12 січня у м. Дніпропетровську організовано спортивне товариство Придніпровської залізниці «Локомотив». 


1 лютого затверджено Постанову ЦВК СРСР про перейменування м. Кам’янського на Дніпродзержинськ на честь голови ВЧК Ф.Е. Дзержинського.

 


25 лютого відкрила свій перший сезон Дніпропетровська державна обласна філармонія.


8 квітня в Дніпропетровському театрі опери та балету вперше в СРСР П.П. Вірським та Н.А. Болотовим був поставлений балет композитора В. Нахабіна «Мещанин из Тосканы».


У травні створено Апостолівський відділок Сталінської (нині Придніпровської) залізниці.


23 червня в м. Дніпропетровську був проведений шаховий турнір Хосе Рауля Капабланки, чемпіона світу з шахів, шахового літератора та теоретика.

 

 

 


 

 

6 липня у м. Дніпропетровську в парку ім. Чкалова (нині парк ім. Лазаря Глоби) відкрито перша в Україні та другу  в СРСР Малу Сталінську залізницю.

 


27 вересня у м. Дніпропетровську на стадіоні «Динамо» відбувся 30-тисячний мітинг солідарності трудящих міста з іспанським народом, який боровся проти фашизму.


24 вересня в м. Дніпропетровську відкрилася перша Всесоюзна колгоспна спартакіада.

 

 

 


31 грудня світовий рекорд плавок, за 4 години 20 хвилин, установив кращий сталевар Дніпропетровського заводу ім. Комінтерну Я.Г. Чайковський, який зварив плавку вагою 90 тонн і зняв із квадратного метра поду печі  16, 2 тонни металу.


У грудні у с. Софіївка побудовано кінотеатр.


1936 року у с. Петриківці Царичанського району з ініціативи Т.Я. Пати (з 1962 р. майстра народної творчості УРСР) засновано школу декоративного розпису.


1936 року у м. Дніпропетровську став до ладу Стрілочний завод.