1999 рік


У січні в м. Кривому Розі створено Лігу інтелігенції. Її завдання – сприяння вирішенню гострих проблем суспільно-політичного та соціального розвитку регіону.


25–27 лютого в м. Кривому Розі втретє проведено Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких театральних колективів «Маски».


У лютому в м. Дніпропетровську відбулась науково-теоретична конференція «Україна на порозі ХХІ ст.: пошук сучасної ідеології». На конференції розглянуто проблеми формування сучасного світогляду в Україні під час трансформації суспільства в період оновлення та економічного відродження з позицій філософії, історії, соціології та політології.


У лютому в м. Дніпродзержинську на базі Дніпродзержинського музичного училища створено перший в Україні музичний ліцей.


28 березня в районі екватора з плавучої платформи здійснено перший запуск української ракети «Зеніт» в рамках міжнародного проекту «Морський старт», в якому брали участь фахівці ВО «Південмаш» та КБ «Південне».


15 квітня в Будинку вчених у м. Дніпропетровську відкрився третій дитячий фестиваль українсько-польської музики ім. Ф. Шопена.


16–23 квітня в м. Дніпродзержинську відбувся традиційний театральний фестиваль «Класика сьогодні»


18–25 квітня у м. Дніпропетровську відбувся 7-й традиційний фестиваль молодіжних театрів «Рампа-99».


У квітні актори Дніпропетровського українського музично-драматичного театру ім. Шевченка Василь Крачковський та Наталія Тафі отримали почесне звання «Заслужений артист України».


4–9 травня в м. Дніпропетровську серед вихованців дитячих будинків та інтернатів відбувся ІV Міжнародний  конкурс «Музи і діти».


5–16 травня в м. Дніпропетровську відбувся V Всеукраїнський фестиваль молодіжної музики «Червона Рута-99».


12 травня в м. Дніпропетровську відбувся перший випуск державної хореографічної школи при Дніпропетровському театрі опери та балету.


У травні в м. Дніпропетровську відбувся 17-й регіональний фестиваль авторської пісні. У фестивалі взяли участь виконавці з 28 міст України.


У травні лауреат Державної премії ім. Лисенка композитор Віктор Мужчиль удостоєний званням «Заслужений діяч мистецтв України».


У червні за підсумками другого Міжнародного фестивалю дитячих та юнацьких фільмів, присвяченого 200-річчю від дня народження О.С.Пушкіна, визнано кращими три роботи Дніпропетровського дитячого кіноцентру «Веснянка».


24–26 вересня в м. Дніпропетровську відбувся Міжнародний фестиваль «Джаз на Дніпрі».


У жовтні в Дніпропетровській області вперше на державному рівні відзначалось козацьке свято.


У жовтні в м. Дніпропетровську відбулась ІХ Всеукраїнська наукова конференція «Історичне краєзнавство на межі тисячоліть: досвід, проблеми, перспективи».


У жовтні Українським національно-культурним центром при Дніпропетровському училищі культури проведено перший Міжнародний фестиваль народного танцю «До сонячних джерел». У фестивалі взяли участь художні колективи Азербайджану, Латвії, Литви, Молдови, Польщі.


У жовтні в м. Кривому Розі відбувся Всеукраїнський фестиваль авторської пісні «Струна тернова».


У листопаді в м. Дніпропетровську відбулась регіональна науково-практична конференція «Джерела духовності: ґенеза творчого процесу та розвиток мистецтва». Ініціатором конференції була кафедра теорії мистецтв факультету української філології та мистецтвознавства держуніверситету.


3–9 листопада в м. Дніпропетровську відбувся ІІІ Міжнародний конкурс піаністів ім. Ф. Шопена, організований товариством Шопена в Україні. У конкурсі брали участь 35 виконавців з України, Росії, Бєларусі, Словенії, Польщі, Македонії.