2008 рік


28 березня в м. Дніпропетровську в Народному музеї Національного гірничого університету ім. А. Поля відбулася сьома регіональна краєзнавча конференція «Проблеми дослідження та збереження пам’яток козацьких поселень у межах колишніх Запорозьких Вольностей», в якій взяли участь дослідники області.


20–22 березня в м. Дніпропетровську в Палаці студентів відбувся міжнародний франкомовний театральний фестиваль. Він проводився в рамках «Днів франкофонії», організаторами яких виступили Французький культурний центр і відділення «Альянс Франсез» у Дніпропетровську.


У березні в. м. Дніпропетровську відкрито новий культурний центр «Опера». Гостею урочистостей була зірка світової опери Монтсеррат Кабальє.


1 квітня на будинку № 58 по проспекту Карла Маркса була відкрита меморіальна дошка в честь Гаррі Логвина, народного артиста України, кавалера ордена «За заслуги», керівника камерного оркестру «Времена года». 
Автор меморіальної дошки – скульптор, народний художник України Володимир Небоженко.


14–20 квітня в м. Дніпропетровську відбувся ХVІ Міжнародний театральний фестиваль «Рампа». У ньому взяли участь театральні колективи України, Білорусії, Росії. Гран-прі одержали дебютанти фестивалю – народний студентський театр «Ми» з Білорусі за спектакль «Апельсинові пристрасті» за п’єсою Леоніда Філатова «Любов до трьох апельсинів».


У квітні  в м. Дніпропетровську відбувся фестиваль «Квітень музичний». Свято відкрила органістка Юасуко Такахаши (Японія) виконанням творів Й.-С. Баха, Ф. Мендельсона, мініатюр німецьких композиторів.


У квітні за рішенням Петриківської селищної Ради Петриківська дитяча художня школа отримала ім’я заслуженого майстра народної творчості УРСР Тетяни Якимівни Пати. Таке рішення прийняли депутати.


У квітні при Апостолівському районному будинку культури «Сучасник» відкрився Центр зеленого туризму і народних ремесел.


У квітні в обласній держадміністрації в межах акції «Мистецька бібліотека» відбулася передача літератури для бібліотек області. Її здійснили народний депутат Іван Драч  та директор Національного художнього музею Анатолій Мельник.


19–23 травня на Дніпропетровщині відбулося міжнародне літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», пам’яті Т. Шевченка. У ньому взяли участь  міністр культури і туризму України Василь Вовкун, голова Спілки письменників України Володимир Яворівський, відомі вітчизняні письменники, митці, гості із зарубіжних країн. Офіційні урочистості відбулися 20 травня у Дніпропетровську.


22 травня в м. Дніпродзержинську відбувся Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні». Він зібрав творчі колективи з України, Бєларусі, Казахстану, Росії.
26 травня в м. Дніпропетровську відбулася церемонія вручення найвищої театральної премії Придніпров’я «Січеславна». Гран-прі удостоєний спектакль Дніпропетровського академічного театру опери та балету «Карміна Бурана» К. Орфа. Приз «Надія Січеславни» присуджений театральному художнику Марії Ткаченко.


24 травня у м. Дніпропетровську відбувся перший Міжнародний джазовий фестиваль «МайJAZZ». Його гостями стали краща в світі жінка-трубач Саскія Лару та легендарний російський саксофоніст Олексій Козлов.


У травні в м. Дніпропетровську в Палаці студентів відбувся традиційний ІХ Всеукраїнський фестиваль «Дзвени, бандуро!». У ньому взяли участь 36 колективів із різних областей України, дитячий ансамбль бандуристів «Веснянка» із Саратовської області, колективи дитячих музичних шкіл.


У травні в м. Дніпропетровську за сприяння посольства та генерального консульства Республіки Польщі в Україні відбувся ХІ дитячий фестиваль-конкурс української та польської музики ім. Ф. Шопена – один із найпрестижніших  в Україні.


У липні в м. Дніпропетровську побувала делегація із Варшави. Вона відвідала польський культурний центр, члени делегації зустрілися з працівниками управління культури та мистецтв міськради, керівниками творчих спілок та організацій. Були розглянуті питання подальшого співробітництва, відпрацювання спільних програм та проектів.


2–3 серпня в селі Капулівка на Нікопольщині відбувся щорічний козацький фестиваль пам’яті легендарного кошового отамана Івана Сірка. Свято, в якому взяли участь близько 2000 чоловік з усієї України, відбулося біля меморіального поховання отамана.


19 вересня в м. Дніпропетровську на будинку № 15 по вулиці Фучика встановлена пам’ятна дошка на честь видатного катеринославського вченого-геоботаніка, педагога, громадського діяча Івана Акінфієва.


У жовтні в Тернівці на Павлоградщині відкрито Центр дитячої творчості.


22 листопада в м. Дніпропетровську відзначили день пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 рр. У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбувся концерт-реквієм, на якому були присутні керівники області, міста, духовенство, родичі загиблих.


У листопаді в м. Дніпропетровську, по вул. Комсомольській, 9 відкрито меморіальну дошку письменникові та журналістові, автору книги «Город на трех холмах», Михайлу Шатрову (М.А. Штейна). Дошку відкрито до 100-річчя від дня народження.


У грудні в м. Дніпродзержинську був проведений фестиваль литовсько-української музики, присвячений Року литовської культури в Україні. У ньому взяли участь 90 учасників віком від семи до сімнадцяти років. Фестиваль завершився гала-концертом переможців.