1993 рік


 

11 лютого м. Дніпропетровськ відвідала з офіційним візитом урядова делегація Німеччини – землі Бранденбург.


У лютому в м. Дніпропетровську за ініціативою «Просвіти» та обласної державної адміністрації створено Наддніпрянську малу історико-мистецьку академію. Мета академії – піднесення інтелектуального рівня людей різного віку.


21–27 березня у м. Дніпропетровську відбувся міжзональний театральний фестиваль «Класика сьогодні», на якому були представлені кращі зразки української драматургії.


25–30 квітня Відбувся перший міжнародний конкурс юних талантів «Муза і діти». У ньому взяли участь вихованці дитячих будинків, шкіл-інтернатів і сімейних дитячих будинків СНД.


26–30 квітня у м. Дніпропетровську відбувся Всеукраїнський конкурс юних піаністів.


30 квітня у м. Дніпропетровську відбувся Міжнародний фольклорно-хореографічний фестиваль «Веселка над Дніпром».


У квітні Дніпропетровське міжобласне відділення Спілки театральних діячів України заснувало театральний приз «Січеславна» – найвищу нагороду у розвитку мистецтв Придніпров’я. Приз-статуетку зроблено за ескізом С.І. Духовенка на «Південмаші».


У квітні у м. Дніпропетровську відбувся Міжнародний фестиваль молодіжних театрів «Рампа-93».


У квітні на Криворіжжі відбувся традиційний музичний фестиваль «Горизонти джазу».


У травні в м. Дніпропетровську відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Українознавство і гуманізація освіти», присвячена 75-річчю Дніпропетровського державного університету.


У травні в м. Дніпропетровську організовано міський камерний оркестр «Времена года» під керівництвом Гаррі Логвина.


У травні в м. Кривому Розі створено музей сучасного мистецтва. Організатор – культурно-творче об’єднання «АЯ».


У травні в селищі Дніпровське Верхньодніпровського району відкрито пам’ятний знак невинно убієнних голодом у селищах Солошивка та Червоне. У смт. Широке відкрито стелу з чорного мармуру в пам’ять жертв голодомору 1932–33 рр.


2 липня в м. Дніпропетровську в Діловому центрі відбулась презентація  Міжнародної виставки циклу «Придніпровські контракти  «Інтерпрогрес-93». Організаторами цього заходу стали фірми «Юніон» та «Дніпропетровськзовнішсервіс», Торгово-промислова палата України.


20 серпня  у м. Дніпропетровську на житловому масиві «Тополя» відкрито кінотеатр «Січ».


18–19 вересня в м. Дніпропетровську в музеї ім. Д.І. Яворницького відбулася конференція «О. Блаватська і сучасність».


18–30 вересня У Дніпропетровську у Будинку органної та камерної музики відбувся Третій Міжнародний фестиваль органної та камерної музики. У святі брали участь відомі вокалісти й інструменталісти Польщі, Німеччини, Великобританії, Ірландії, країн СНД.


25–27 вересня в м. Дніпропетровську відбулася Всеукраїнська конференція «Живая этика и современное рериховское движение».


У вересні у м. Дніпропетровську вперше під егідою Міжнародної академії танцю відкрито хореографічну школу при Дніпропетровському театрі опери та балету.


19 жовтня  в м. Дніпропетровську при медичному інституті відкрито медичний ліцей для учнів 10–11 класів.


29 жовтня в м. Дніпропетровську відбулись установчі збори Придніпровської філії Всеукраїнського фонду ім. Т.Г. Шевченка.


У жовтні в м. Дніпропетровську відбувся Всеукраїнський телевізійний фестиваль «Народ мій є, народ мій завжди буде». На фестивалі було представлено 24 оригінальні стрічки з різних областей України.


У листопаді в м. Дніпропетровську під патронажем американської Групи Інвестиційних Фондів заснована телефонна кампанія «Оптіма-телеком».


У листопаді Дніпропетровська Обласна редколегія «Книги пам’яті» видала перший том унікального довідника, в який внесено імена усіх мешканців Дніпропетровщини, полеглих на Великій Вітчизняній війні. Ця книга – перша в Україні.


13 грудня при Дніпропетровському обласному управлінні держадміністрації засновано педагогічну газету «Джерело».


1993 року в м. Дніпропетровську заснована Дніпропетровська академія управління, бізнесу та права.