2009 рік


У січні в м. Дніпропетровську за адресою: Красна площа, 3. відкрилась нова художня галерея «Квартира». Першим її експонентом став дніпропетровський художник Тарас Триндик. Представлені його абстрактні роботи в різних жанрах.


У січні в с. Ляшківка  Царичанського району відкрили новий клуб.                                                                                                                                                                                                                                                                   


25–27 лютого в м. Дніпропетровську відбувався перший міжнародний фестиваль фортепіанного мистецтва «Музика без меж». У програмі були концерти,  зустрічі, бесіди, майстер-класи.


28–30 квітня в м. Дніпропетровську на Монастирському острові відбувався VІ Всеукраїнський фестиваль «Наддніпрянські Пасхальні піснеспіви». У ньому взяли участь хорові колективи нашого міста та гості з міст України.


13–30 квітня у Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики відбуваввся ХVІІ Міжнародний весняний фестиваль «Квітень музичний-2009». Прозвучала духовна музика, органні твори композиторів-класиків у виконанні органістів Дніпропетровська та гостя із Франції: професора Паризької Вищої консерваторії Д. Вільєнкура, а також концерт салонного оркестру «Рапсодія» (керівники В. Жаворонков та А. Пролєско).


У квітні у м. Дніпропетровську  відбувся VІІІ Всеукраїнський фестиваль сучасної хореографії «Белый аист». У ньому взяли участь 41 танцювальний колектив з різних куточків України.


16 травня на Дніпропетровщині відбувся другий обласний фестиваль народної творчості «Петриківський дивоцвіт». Вперше у межах заходу відбувся «Весняний солов’їний спів» – конкурс юних співаків Дніпропетровщини. На фестивалі були представлені вироби 417 народних майстрів, своє мистецтво продемонстрували 620 учасників естрадно-фольклорних колективів, представники нашої області та інших міст України.


30–31 травня в селищі Підгороднє на Дніпропетровщині відбувався фестиваль «Слов’янські джерела». У ньому взяли участь представники діаспор і громадських організацій України, Бєларусі, Польщі, Росії, Литви, Сербії, письменники-славісти, етногрупи, барди, представники козацтва, майстри декоративно-ужиткового мистецтва.


3–6 червня у м. Дніпродзержинську, в музеї історії міста відбувся ІІ історико-культурний фестиваль «Мамай- fest».
За програмою фестивалю відбулися: презентація виставки Ореста Скопа «Козак Мамай», відкриття виставки «Запорозьке козацтво у сучасному мистецтві», виступ фольклорного гурту «Арт-вертеп», свято української вишиванки за участі майстринь народної творчості, зустріч з мамаєзнавцем Станіславом Бушаком, концерт кобзарського співу Тараса Компанійченка, підведення підсумків конкурсу дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня».


У червні в м. Дніпродзержинську відкрито скансен-музей просто неба «Дніпродзержинськ у знаках та символах». На території скансену розміщено автентичну скульптуру Прометея роботи художника О. Сокола та ливарника С. Гречнєва, вагонетку для подачі коксу та 72-мм гармату часів Другої світової війни.
2 серпня у м. Дніпропетровську відбувся Міжнародний фестиваль короткометражного кіно та анімації «Дивофільм». Представлені майстер-класи, ретроспектива та конкурсна програма, в якій брали участь любителі та професіонали з різних міст України, Франції, Чехії, Грузії, Росії.


21 серпня  м. Дніпропетровську на Набережній Леніна стартував ІІІ Всеукраїнський скульптурний пленер. У ньому брали участь скульптори з Києва, Бердянська, Харкова, Дніпропетровська. Вони виготовили скульптури висотою з кримського вапняку, які згодом прикрасили набережну та сквери міста.


8 вересня в м. Дніпропетровську на фасаді житлового будинку по вул. Леніна  відкрито меморіальну дошку  Арісту Леоніду Михайловичу, заслуженому винахіднику України, патентному повіреному, авторові 260 винаходів, 22 книг, 450 брошур і статей.


У вересні в м. Дніпропетровську в СК «Шинник» відбувся Міжнародний турнір зі спортивних танців «DNEPR CUP-2009», в якому взяли участь понад тисячу пар із 12 країн світу.


14 грудня у м. Дніпропетровську, в театрі ім. М. Горького, вперше відбувся «Бразил Боссанова Джаз Фестивал» – унікальний захід, у якому взяли участь видатні бразильські музиканти, лауреати премії «Греммі».