2010 рік


31 січня у м. Дніпропетровську стартував Міжнародний фестиваль сучасного танцю «Дорослі і діти». Вперше на Україні презентували декілька міжнародних проектів, у тому числі за участю України, Бєларусі, Молдови та Швеції.


15 лютого згідно Указу Президента України Дніпропетровський історичний музей ім. Д. Яворницького отримав статус Національного.


У лютому на 34-му каналі Дніпропетровської міської студії телебачення стартував новий проект, який закликає знайомити телеглядачів з обдарованою молоддю Дніпропетровщини у вокальному, танцювальному та оригінальному жанрах. Проект представлений в рамках програми «Утро на 34 телеканале». Його мета – пошук таких обдарованих молодих людей.


У лютому Управління Служби безпеки України передало до Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки добірку книг, які розкривають історію національно-визвольного руху, політичних репресій та трагедії голодомору 1932–1933 років в Україні. Це унікальна інформація, що містить раніше засекречені документи, архівні матеріали, пов’язані з трагічними подіями в історії нашої держави.


11 квітня у Дніпропетровську розпочався традиційний фестиваль «Французька весна» , в рамках якого відбулися: фестиваль міні-спектаклів французькою мовою «Весняна квітка», показ короткометражних фільмів, сучасний танець «Наші золоті тенета» компанії Сара Дюка, виставка живопису Андре Жоліве «Квіти роману», вистава сучасного цирку та майстер-клас з режисером Ніколя Енгелом, Міжнародна конференція «Франція та Україна, науково-практичний досвід у контексті діалогу національних культур»


У квітні в м. Орджонікідзе  відбувся ХVІ Міжнародний фестиваль патріотичної пісні «Перевал-2010». У ньому брали участь близько 60-ти виконавців з України, Росії, Білорусії, Молдови, Вірменії. Від дніпропетровських десантників на фестивалі зі своєю піснею виступив учасник бойових дій у Афганістані гвардії полковник Сергій Іцкович.


У травні в м. Дніпропетровську з успіхом відбулося піротехнічне шоу феєрверків світового рівня «Приборкання вогню-2». Програма була присвячена історії виникнення феєрверків у Китаї, Європі, Росії та Україні. Учасниками були також колективи вогняних театрів із Харкова та Дніпропетровська.


З 1 по 6 червня у м. Дніпродзержинську, на базі музею історії міста, проходив фестиваль «Мамай Фест-2010». 2 червня в рамках фестивалю відбулася перша науково-практична конференція «Каменское-Днепродзержинск в контексте исторического развития Приднепровского региона ХVІІ – ХХ столетий», а 3 червня відбувся симпозіум майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. 4 червня пройшла презентація виставок О. Чегорки «Козак Мамай», а також модерного українського мистецтва, а 5 червня – вернісаж майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Крім цього, в цей день відкрили пам’ятний знак козаку-першопоселенцю. 6 червня учасники фестивалю пройшли по маршруту козака Мамая.


12 вересня у м. Дніпропетровську на фасаді будинку обласного молодіжного театру (вул. Московська, 23) відбулось відкриття меморіальної дошки заслуженому працівнику культури України Семену Іллічу Духовенку – талановитому художнику, діячу театрального мистецтва, педагогу, який 30 років був головним художником театру ляльок.


У вересні в м. Дніпропетровську в Палаці студентів ДНУ відкрилася перша в Україні виставка живопису та графіки польського художника, професора графіки Люблінського університету ім. Марії Кюрі-Склодовської (УМКС) Ромуальда Колодзея. Вона влаштована на честь п’ятиріччя творчої співпраці художнього факультету Інституту мистецтв УМКС та кафедри образотворчого мистецтва й дизайну Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара.


7 листопада в м. Дніпропетровську в будинку-музеї Дмитра Яворницького пройшов фольклорно-етнографічний концерт, присвячений 155-річчю видатного вченого-історика Дмитра Яворницького. Ще в кінці літа в національному історичному музеї його імені відкрилась виставка «Неутомимый собиратель древностей», яка діятиме до 17 грудня.