2011 рік



У січні в смт. Петриківка відкрився районний музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва.


16 лютого в м. Дніпропетровську на будинку Літературного музею відбулося відкриття меморіальної дошки на честь Валер’яна Петровича Підмогильного. Її автор – відомий український скульптор, лауреат Шевченківської премії Олександр Бородай.


26–27 березня у Дніпропетровському клубі «ДК» відкрито новий театр «Гулівер». Це – театр ростових ляльок, схожого на який у нашому місті ще не було. Зараз в «Гулівері» вісім акторів. Всі спектаклі (щосуботи та щонеділі) будуть інтерактивними.


У березні в м Дніпропетровську в кінотеатрі «Батьківщина» відбулася прем’єра фільму «Заграва», автор, продюсер, виконавець однієї з головних ролей – президент компанії «Злагода», письменник, політик В. Веретенников. Фільм поставлений за його однойменним романом та сценарієм.


11–16 квітня у Дніпропетровському академічному театрі російської драми ім. М. Горького  відбувся фестиваль молодіжних театрів «Рампа». Конкурсні спектаклі показали понад 30 колективів з України, Бєларусі Росії. Головний приз «Рампи-2011 отримав мінський народний театр «Сатрап» – за інтелектуальну комедію «АRT» за п’єсою французького драматурга Ясміни Реза.


28 квітня в м. Дніпропетровську на будівлі училища культури (пр. К. Маркса, 47) встановлена меморіальна дошка видатному архітектору Дніпропетровська Дмитру Скоробогатову – людині, яка створила «обличчя міста» Дніпропетровська. Захід відбувся за участю представників міської Ради, співробітників кафедри історії ДНУ ім. О. Гончара, Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького, студентів ПДАБА.


У серпні Дніпропетровська область приєдналась до унікальної акції «Єдина Україна: Схід і Захід разом» церемонією освячення рушника, вишитого майстринями різних міст України та пришивання до нього рушника Дніпропетровської області. Таким чином рушник став довшим на 2,6 метрів полотна, який спеціально з такої нагоди вишила місцева майстриня Тетяна Дідоренко.


27 серпня у м. Кривому Розі відбувся сьомий Всеукраїнський фестиваль електронної музики «Турбофлай», один із наймаcштабніших музично-розважальних подій країни.


12–15 вересня в м. Дніпропетровську відбувся VІІ Всеукраїнський фестиваль екранних мистецтв «Дніпро-сінема» ім. Данила Сахненка. На фестивалі були представлені фільми з 12 країн світу: Росії, Бєларусі, Франції та інших. Відкриття фестивалю відбулося в приміщенні кінотеатру «Правда-кіно».


14–19 вересня у м. Дніпропетровську, в національному історичному музеї ім. Дмитра Яворницького відбувся ІІІ Всеукраїнський музейний фестиваль «Музеї України у всесвітньому культурному просторі». Фестиваль зібрав понад 300 учасників зі 105 музеїв та заповідників України, в конкурсі «Искусство музейной экспозиции» брали участь 46 українських музеїв. Організовано понад 50 конкурсних виставок, відбулися фольклорне свято, конкурс музейних видань та міні-експозицій.


15 вересня у м. Дніпропетровську на фасаді кінотеатру «Батьківщина» за ініціативою обласного відділення Спілки кінематографістів України відкрита меморіальна дошка першому катеринославському кінооператору та режисеру Данилу Сахненку. Сторіччя з дня виходу на екрани першого українського фільму, знятого видатним майстром, відзначили цього року.


23 вересня у м. Дніпропетровську в приміщенні обласної державної адміністрації відбувся Перший регіональний форум «Сільські бібліотеки Дніпропетровщини: стратегія поступу в майбутнє». Його мета – привернути увагу місцевої влади всіх рівнів до проблем сільських бібліотек. У ньому взяли участь керівники області, начальники районних управлінь культури, представники профспілок, спеціалісти бібліотек області. Гостями форуму були представники Міністерства культури України, Національної парламентської бібліотеки, директор програми «Бібліоміст», голова української бібліотечної асоціації.


25 вересня в м. Дніпропетровську в міському парку ім. Лазаря Глоби відбувся святковий захід «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення». Акція підготовлена до Всеукраїнського Дня бібліотек за підтримки Всеукраїнської програми «Бібліоміст».


У вересні біля села Недайвода Криворізького району знайдено стародавнє поховання, що орієнтовно належить до епохи пізньої бронзи – ХІV–ХІІ ст. до н. е.


24 жовтня у м. Дніпропетровську, за адресою пр. Карла Маркса, 30 відбулося відкриття меморіальної дошки пам’яті поета, письменника, фронтовика Михайла Сергійовича Селезньова – автора 20 книг віршів, романів, статей, ліричних замальовок, нарисів, учасника війни, нагородженого 7 орденами, медаллю «За відвагу» та 32 медалями.


У жовтні колектив Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії став лауреатом І премії ХVІ Всеукраїнського фестивалю, заснованого Держкомтелерадіо України, «Калинові острови-2011».


8 листопада в м. Дніпропетровську розпочав свою роботу «Міжнародний музичний форум-2011» під патронатом генерального консула Республіки Польща в Україні Яна Граната. Організаторами форуму виступали Дніпропетровська консерваторія    ім. М.І. Глінки, Варшавський музичний університет ім. Ф. Шопена. В форумі взяли участь молоді музиканти і професіонали цих двох музичних вузів.


25 листопада у с. Шестірня Широківського району на фасаді Будинку культури встановлена меморіальна дошка, присвячена пам’яті уродженця Широкого, видатного українського кінознавця та сценариста Івана Корнієнка.


У грудні в м. Дніпропетровську, на житловому будинку по пр. Пушкіна, 61 відкрито меморіальну дошку пам’яті народного художника України Петра Магра. Тут він жив та працював протягом 44 років. Він був першим українським пейзажистом, чиї картини з успіхом демонструвались в Лондоні, в Європейській академії мистецтв.
Автори меморіальної дошки – архітектор В. Положій, скульптори Ю. Павлов та Г. Павлова.