1994 рік


31 січня у м. Дніпропетровську на базі українського відділення філфаку Дніпропетровського держуніверситету створено факультет української філології та мистецтвознавства. На нього прийнято 100 чоловік з денною формою навчання і 30 заочників.


У січні в Широкому та Магдалинівці відбулись установчі конференції зі створення районних організацій «Просвіта».


У січні у м. Дніпропетровську при обласній організації Спілки журналістів України створено колективне підприємство «Журналістський фонд». Його мета – матеріально і морально підтримувати членів творчої Спілки.


У січні у Дніпропетровському музичному училищі відбувся Всеукраїнський конкурс піаністів ім. Ф. Шопена.


У січні дніпропетровчанка, Заслужена артистка України, прима дніпропетровського балету Ганна Дорош одержала золоту медаль Міжнародного конкурсу класичного балету в Угорщині.


У січні на Міжнародному конкурсі бальних танців у Санкт-Петербурзі дніпропетровці одержали бронзові та срібні медалі Спілки професійних вчителів танців Великобританії та оцінку «Хайли комендер» – Вища команда.


У лютому в м. Дніпропетровську засноване ЗАТ «Об’єднана інжинірингова компанія».


У лютому у Дніпропетровському хіміко-технологічному інституті створено первинний осередок товариства «Просвіта». Організація розробляє програму українського національного відродження у цьому вузі.


16–18 березня у Дніпропетровському музичному училищі відбувся Міжнародний фестиваль «Дніпровські фанфари-94» за участю музикантів Польщі, Чехії, «близького зарубіжжя».


24 березня в м. Дніпропетровську відбувся організований духовно-просвітницьким товариством «Оріон-М», міськвиконкомом та іншими організаціями фестиваль «Україна – держава культури». На фестивалі було представлено проект нової культурної організації – Українського центру Міжнародного Обміну ім. О. Блаватської. Це проект розвитку зв’язків між Україною та іншими країнами у галузі духовної культури. Відкрито кабінет-музей Олени Блаватської. Проведено науково-практичний семінар, присвячений новим формам культурного розвитку в Україні.


У березні відома міжнародна програма «Музи і діти» отримала постійну прописку у Палаці студентів – тут відбулось відкриття культурно-просвітницького центру «Музи і діти».


У березні у видавництві «Січ» вийшов друком сувенірний альбом «Шевченкіана в екслібрисі» (українською, англійською, німецькою мовами). За підсумками Всеукраїнського конкурсу мистецтва книги цей альбом дістав Диплом другого ступеню.


20 квітня Постановою Кабінету Міністрів України на базі Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту створено Придніпровську державну академію будівництва та архітектури.


У квітні у м. Дніпропетровську відбувся фестиваль студентських театрів «Рампа-94».


19–22 травня у м. Кривому Розі відбувся Міжнародний фестиваль джазової музики  «Горизонти джазу-94».


25–26 травня у криворізькому педагогічному інституті відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Літературознавство, «Просвіта» і духовний ідеал українця».


26–28 травня у Дніпропетровському державному університеті відбулась міжнародна конференція «Мова, культура і філософія Франції: досвід вищої школи України та країн СНД». Її організували та провели міська громадська організація «Альянс Франсез» разом із держуніверситетом та культурним центром Франції в Україні.


У травні у м.  Дніпропетровську відбулися Дні науки і культури Франції в Україні.


4–5 червня на Дніпропетровщині вп’яте відбувся Міжнародний фестиваль авторської пісні сліпих під назвою «Новоселиця – 94».


9–12 червня у Дніпропетровську відбувався Другий Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль традиційного народного мистецтва і художніх промислів за видами: живопис, вишивка, килимарство та інше. У фестивалі брали участь 210 учасників із 19 областей України.


У червні в Нікополі створено нову громадську організацію «Січ відроджена». Її мета – поглиблення народної пам’яті про запорізькі Січі. Реалізується програма екскурсій, читань. Ставиться питання про створення історико-заповідної зони, про встановлення пам’ятників народним героям С. Наливайку, І. Богуну та іншим.


24 серпня у сел. Лоцманська Кам’янка (в межах Дніпропетровська) відкрито Музей лоцманів. Засновник – колишній лоцман Омельченко Григорій Микитович


12 вересня у м. Дніпропетровську відкрита філософсько-етична гімназія ім. Реріхів.


24 вересня у м. Дніпропетровську відбувся Перший Міжнародний фестиваль «Екологія і творчість».


У жовтні Театр Більських з Кривого Рогу брав участь у Всесвітньому фестивалі «Підводні фантазії» у Франції.


25 грудня у м. Кривому Розі відбулась перша вистава створеного у місті першого в Україні цирку на льоду з постійною трупою.


1994 року в м. Дніпропетровську розміщено Дніпровське територіальне митне управління.


1994 року дніпропетровчанка Оксана Баюл стала олімпійською чемпіонкою з фігурного катання.