Архiв надходжень

Переглянути цікавi надходження


« початок ‹ назад ... 3 4 5 6 7 8 9 10 ... вперед › кінець »
 

1562044кп хр ; 530.122.2
Кайку, М. Гіперпростір : наукова одіссея крізь паралельні світи, викривлений простір-час і десятий вимір [Текст] / М. Кайку ; пер. з англ. А. Кам’янець ; наук. ред. І. Вакарчук. - 2-ге вид.- Львів : Літопис, 2019.- 399c.

Чи існують ще виміри, крім звичних трьох просторових і одного часового? Чи можливо подорожувати в часі й змінити минуле? Чи існують паралельні світи? Багато з нас замислювалися над цим, однак донедавна науковці відкидали такі ідеї. Тепер усе змінилося, і ці питання стали темою інтенсивних наукових досліджень. “Гіперпростір” – це наукова одіссея крізь паралельні світи, викривлений простір-час і десятий вимір, а також захоплива розповідь про пошук славнозвісної “теорії всього”, яка б об’єднала всі сили природи і розкрила таємницю походження Всесвіту. Для широкого кола читачів.

Книга у каталозі


1562019кп хр ; 530.122.2
Мюллер, Р. Фізика часу. Усе відбувається зараз [Текст] / Р. Мюллер ; пер. з англ. А. Замоцний.- К. : Наш формат, 2019.- 341c.

Час впливає не лише на наше сприйняття повсякдення, але й на функціонування об’єктів, які нас оточують. Наприклад, система GPS, яка допомагає нам орієнтуватися, — не могла б працювати коректно, якби ми не розуміли дивовижних властивостей часу та його зв’язків із простором, великими швидкостями та гравітацією. Яким чином час розтягується чи стискається? Що означає, коли ми кажемо: час плине? Як можна описати поняття зараз? У цій книжці фізик Річард Мюллер детально пояснює, що таке час і що варто розуміти під «теперішнім моментом».

Книга у каталозі


1562021кп хр ; 575.113.1
Райх, Д. Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК [Текст] / Д. Райх ; пер. з англ. А. Марховська.- К. : Наш формат, 2019.- 366c.

Історія науки показує, як небезпечно бути переконаним у тому, що знаєш істину. Усі помилки — починаючи від уявлення, що Земля пласка, а Сонце обертається навколо неї — мають стати для нас попередженням і навчити піддавати сумнівам інформацію та не довіряти стереотипам. Генетик Девід Райх переконаний: геномна революція стрімко ламає наші уявлення про минуле. Чим ми відрізняємось одне від одного? Що таке ідентичність? У своїй книжці дослідник описує сучасні відкриття, пов’язані з вивченням і порівнянням стародавньої та сучасної ДНК.  Книжка для всіх, хто любить науково-популярну літературу, цікавиться науковими дослідженнями у сфері генетики та минулим людства.

Книга у каталозі


1562009кп хр ; 51
Строґац, С. Екскурсія математикою. Як через готелі, риб, камінці і пасажирів зрозуміти цю науку [Текст] / С. Строґац ; пер. з англ. А. Дудченко.- К. : Наш формат, 2019.- 255c.

Математика — це не прісний набір формул. Вона скрізь, якщо знати, куди поглянути. Як розгледіти синусоїди у смужках зебри? Що таке «математика матраців»? Як кидки в баскетболі пояснюють основи лічби? У цій книжці автор проведе математичну екскурсію: від рівня садочка до університетського, даючи можливість будь-кому розібратися в цьому предметі й полюбити його.

Книга у каталозі


1561984кп чз ; 930.85(100)
Харарі, Ю. Н. Homo Deus. За лаштунками майбутнього [Текст] / Ю. Н. Харарі ; пер. з англ. О. Дем’янчук. - 2-ге вид.- К. : BookChef, 2019.- 512c.

Ювал Ной Харарі у книжці «Homo Deus» піднімає філософські питання, аналізує досвід, який людство здобуло за час свого розвитку, заглиблюється в наші емоції і свідомість. Автор пропонує ескіз майбутнього людства, цілком реальний і не обов’язково райдужний.
Скажімо, люди завжди хотіли подолати старість і злидні й дорівнятися до богів. Але для цього вони мають отримати контроль над власною біологічною основою. Якщо колись смерть і біль зникнуть із нашого життя, а підстави сподіватися на це не такі вже й нереальні, ми зможемо подвоїти тривалість життя або й жити скільки заманеться… На допомогу нам уже зараз приходять різноманітні пристрої зі штучним інтелектом. Та чи впевнені ми, що комп’ютери не мають жодних відчуттів чи бажань? А якщо вони не мають їх нині, то, може, коли стануть значно складнішими, зможуть розвивати власну свідомість? Якщо так станеться, як ми про це дізнаємося? І головне питання — якими будуть суспільні відносини? Чи не стане пересічна людина рабом штучно створених і вічно живих істот із незбагненною свідомістю?

Книга у каталозі


ф1560861кп хр ; 271.2-788-055.2(477.65-22)(09)
Чечелівський монастир в документах і спогадах [Текст] / упоряд.: А. В. Пивовар, А. С. Гуменюк, Є. М. Гуменюк.- К. : Академперіодика, 2019.- 430c.

У виданні представлено наявні архівні документи з історії заснування Чечелівського жіночого монастиря Херсонської єпархії, його становлення, закриття та подальших подій довкола монастирського храму до його зруйнування на початку 1930-х років, а також відповідні спогади та відомості про село Мала Чечеліївка (нині Велика Чечеліївка Новгородківського району Кіровоградської області), де на рубежі ХІХ–ХХ ст.. постав монастир.

Книга у каталозі


в1573978кп хр, в1573979 иск; 75.046.3(477)(084)
Атлантова, С. Ікони на ящиках з-під набоїв [Текст] : альбом / С. Атлантова, О. Клименко.- Київ : Дух і Літера, 2021.- 152c.

Видання присвячене мистецькому проєкту «Ікони на ящиках з-під набоїв» Соні Атлантової та Олександра Клименка. Написані на фрагментах ящиків з-під озброєнь, привезених з фронту, ікони є мовчазними свідками війни на Сході України і водночас свідченням перемоги життя над смертю (не тільки символічної, але й реальної).

Книга у каталозі


ф1554385кп мп ; 821.161.1(477.63)'06-1:75
Некрасовская Л. О библейских полотнах стихотворной строкой [Текст] / Л. Некрасовская.- Дніпро : Інновація, 2017.- 204c.

Це унікальне видання, що поєднує в собі і поетичну збірку, і художній альбом, і глибоке філософське дослідження сутності мистецтва і всього всесвіту. В цьому випадку можна сказати «на початку було слово, потім зображення, і знову слово». Велике древнє слово надихало митців і вони створювали полотна, і таким чином слова перетворилися в зорове сприйняття, принципово невербальне. Але далі ці полотна самі стають основою для слів. Ось поет бачить їх в різних музеях світу, і вони проникають в душу, і знову відбувається трансформація, Овідіева метаморфоза - картини перетворюються знову в слова, в вірші, але осмислюються по-новому і створюють нову реальність, бо слова, як відомо, творять світи - біблійний сюжет надихав художника створити картину, картина надихала поета на вірш, на переосмислення.

Книга у каталозі


ф1560935кп хр ; 272/273-9(477)
Панас К. Історія української церкви [Текст] / К. Панас.- К. : Центр учбової літератури, 2019.- 158c.

В історичному нарисі, написаному на основі аналізу праць, надрукованих у минулому, і сучасних наукових монографій, вперше висвітлено процес становлення і розвитку Української Католицької Церкви від найдавніших часів до наших днів. Для широкого кола читачів, зацікавлених у пізнанні білих плям в історії України.

Книга у каталозі


1560932кп хр ; 27-526.62
Ярема В. Дивний світ ікон [Текст] / В. В. Ярема.- К. : Центр учбової літератури, 2019.- 73c.

Метою цієї праці є дати популярне тлумачення ікони (та іконопису взагалі) з двох сторін: теологічної (релігійної) та мистецької. Тут розглядається еволюція іконопису (зокрема, українського) у пов'язанні з історією церкви та з розвитком храмової архітектури. Призначена праця для мистецтвознавців, студентів мистецьких навчальних закладів та мистців, що займаються (або мають намір займатись) церковним малярством. Очевидно, цікавою буде вона і для священників. Автор, Володимир Васильович Ярема, є духовною особою; в церковному житті він - Димитрій, Патріарх УАПЦ.

Книга у каталозі