Архiв надходжень

Переглянути цікавi надходження


« початок ‹ назад ... 3 4 5 6 7 8 9 10 ... вперед › кінець »
 

м1550028кп иск ; 391(=161.2)(084)
Косміна, О. Ю. Українське народне вбрання [Текст] / О. Ю. Косміна.- К. : Балтія-Друк.-2019.- 64c. Видання знайомить читача з оригінальними зразками традиційного вбрання українців кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя, що зберігаються в музеях Києва, Харкова, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних колекціях. Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи український національний одяг в усьому багатстві і розмаїтті.


в1551651кп бф ; 39(=161.2)
Лещенко, Н. Українська культура. Свята. Традиції. Обряди [Текст] / Н. Лещенко, Р. Павлюк ; фот.: В. Антонович, О. Безобчук, Н. Божинська.- Харків : Клуб Сімейного Дозвілля.-2015.- 191c. Ця книга - незабутня мандрівка шляхами української народної культури! Захопливі статті, яскраві фото, стародавні документи й легенди - усе це зачаровує та надихає на пізнання традицій та звичаїв наших предків. Міфологічні уявлення про світ. Традиції святкування Різдва, Стрітення, Великодня, Маковія, Покрови Народні ремесла та мистецтво: вишивка, писанкарство, живопис, гончарство, музика, ковальство тощо. Архітектура та побут. Сім'я та родинна обрядовість. Для всіх, хто цікавиться культурою України!


1551481кп чз ; 398.3(477)
Плачинда, С. П. Міфи і легенди Давньої України [Текст] / С. Плачинда.- К. : ФОП Стебеляк.-2017.- 304c. До уваги читача предковічний усний язичницький епос України, що подається розлого, всебічно, друкуються українські міфи та легенди, що старовинніші від єгипетських пірамід. Видання є корисною цікавинкою як для дорослих, так і для дітей та юнацтва; книга також стане в пригоді вчителеві, викладачеві україно- та народознавства, студентові, зрештою — широкому читацькому загалові, котрий прагне пізнати витоки Української Духовності.


в1551477кп рф ; 7.046.3(477)(091)(084.1)
Степовик, Д. В. Історія української ікони X-XX століть [Текст] / Д. В. Степовик ; худож. оформ. О. Григор.- К. : Либідь.-2004.- 440c. У книзі розкриваються особливості розвитку української ікони від хрещення Київської Русі до кінця XX ст. Дається періодизація історії ікономалювання, характеризуються стилі й специфічні риси української ікони, які відрізняють її від творів інших ікономалярських національних шкіл, аналізуються осередки та школи ікономалювання. Значна увага приділяється продовженню національних ікономалярських традицій у діаспорі. Для мистецтвознавців та всіх тих, хто цікавиться розвитком української духовної традиції.


ф1551399кп иск ; 791(477)"18/20"(091)(084.1)
Тримбач, С. Кіно народжене Україною. Ілюстрована історія [Текст] : альбом антології українського кіно / С. Тримбач.- К. : Самміт-Книга.-2019.- 384c. Ця книжка - не лише про кіностудію імені О. Довженко, вона про все українське кіно. Ювілей кіностудії став приводом оприлюднити матеріали, появи яких давно чекала Україна. Ці матеріали охоплюють період від становлення українського кіно на межі XIX-XX ст. (а починалося воно не в Києві, а в Одесі) до сучасної доби, коли відбувається справжнє відродження і оновлення кінематографу України.


ф1551333кп бф ; 392(477)(08)
Фіцич, Н. Культ предків. Нетуристичні звичаї України [Текст] / Н. Фіцич.- Харків : Фоліо.-2017.- 167c. Відома журналістка, авторка телевізійних проектів: документального циклу «Відкрита зона» (соціальні, історичні, культурологічні явища та персони), «Майстер-клас» (народні ремесла та майстри), «ПроОбраз» (видатні діячі культури), Наталка Фіцич цілий рік подорожувала Україною, фіксуючи за допомогою фото- і відеокамери старовинні обряди і традиції різних регіонів нашої країни. Ця книжка - результат роботи багатьох людей, яким не байдужа спадщина наших предків.


1551655кп хр ; 94(477)
Шурхало, Д. Українська якбитологія [Текст] : нариси альтернативної історії / Д. Шурхало.- Харків : Клуб Сімейного Дозвілля.-2017.- 399c. Якою Україна могла би бути, але випадково не стала? Які переломні моменти скерували історію у відповідному напрямку і чому? Як випадковості безповоротно змінюють хід історичних подій? Це — перша науково-популярна книжка в жанрі альтернативної історії, що простежує варіанти та шляхи, якими могла би піти історія нашої держави, якби не зазнала тих чи інших карколомних випадковостей, що впливали на розвиток та становлення України.


ф1551476кп чз ; 94:355](477)"15/17"
Яворницький, Д. І. Історія Запорізьких козаків [Текст] : повне видання: [у 3-х т.] / Д. І. Яворницький.- К. : ФОП Стебеляк.-2018.- 1072c. Тритомна «Історія Запорізьких козаків» видатного вченого, академіка АН УРСР Д.І. Яворницького вийшла за його життя в Петербурзі у 1892–1897 рр. Це була перша капітальна праця, у якій подавалася глибока і всебічна характеристика Запорозького краю, історія Запорозької Січі та козаків-запорожців, їх економічного, політичного, військового укладу життя, побуту, звичаїв і культури. Усі три томи мають у своїй основі велику джерельну базу. Книга є найбільш повним історичним дослідженням, що охоплює період 1471 -1734 рр. Справжня закоханість автора у предмет своїх досліджень, яку він зберіг до кінця життя, дала йому можливість написати запальний, емоційний, доступний за змістом і викладом твір про мужніх лицарів – козаків, життя яких проходило в битвах проти турецьких завойовників, пихатої польської шляхти та власних визискувачів.


1551269кп чз ; 159.942
Барретт, Л. Ф. Як народжуються емоції [Текст] / Л. Ф. Барретт.- Харків : Клуб Сімейного Дозвілля.-2018.- 479c. Ви колись думали про те, що таке емоції? Чому дотепний жарт викликає сміх, а скоєна помилка — почуття прикрості? Що відбувається всередині нас, коли по обличчю течуть сльози або коли очі розширюються від здивування? Ще з часів Аристотеля загальноприйнятою є думка про те, що емоції виникають автоматично й неконтрольовано, вони ніби «вшиті» в нас. Але Ліза Барретт доводить, що це не так. Її дослідження, яке спирається на найновіші наукові докази, розвінчує застарілі уявлення про природу емоцій і показує: емоції конструюються в нашій свідомості за певними зразками, набутими в результаті світопізнання. «Вони (емоції) реальні в тому самому розумінні, в якому реальні гроші», — робить несподіване порівняння дослідниця. Інтригує? Так, це справжня наукова революція.


1551226кп хр ; 159.929:17.022.2
Вааль, Ф. Мораль без релігії. В пошуках людського у приматів [Текст] / Ф. де Вааль.- Харків : Клуб Сімейного Дозвілля.-2019.- 270c. Ми звикли, що мораль притаманна винятково людині. Ми пишаємося цим і тим, що саме моральність робить нас кращими за тварин. Але що, як це не так? Що, як саме у тварин варто шукати коріння людської моралі? Всесвітньо відомий вчений-біолог Франс де Вааль майстерно розвінчує всі «моральні» стереотипи. Експериментальним шляхом науковець виявив у приматів зародки етичної поведінки. Його дослідження стали справжньою революцією. Адже, виявляється, шимпанзе, бонобо, собаки, слони і навіть рептилії здатні до співчуття та інших виявів моральності. Поряд із захопливою розповіддю та цікавими історіями автор книжки звертається до глибоких філософських питань, пов’язаних з наукою та релігією, їхнім вічним протистоянням.