Архiв надходжень

Переглянути цікавi надходження


« початок ‹ назад 1 2 3 4 5 6 7 8 ... вперед › кінець »
 

ф1560376кп рф ; 27-23
Біблія у гравюрах Гюстава Доре [Текст] / ред. Ф. Шпитко ; худож. Г. Доре.- Львів : Апріорі, 2019.- 488c.

Це видання Святого Письма містить 241 ілюстрацію французького художника Гюстава Доре. Виконані ще в 1864 – 1866 роках, вони досі залишаються взірцем живого осягнення засобами графіки багатовікової біблійної історії Старого і Нового Завітів від створення світу до Одкровення Йоана.

Книга у каталозі


м1573517кп иск ; 791.071.2(477)(092)
Коломієць, Р. Г. Леонід Биков [Текст] / Р. Г. Коломієць.- Харків : Фоліо, 2020.- 121c.

Ім’я кіноактора і кінорежисера Леоніда Бикова (1928—1979) не потребує додаткової реклами. У 60—80-ті роки ХХ століття в СРСР він був улюбленцем мільйонів, його пізнавали на вулицях і радо вітали: «Привіт, Максиме!..», «Моє шанування, Маестро!», його фільми («Максим Перепелиця», «В бій ідуть самі "старики"», «Ати-бати, йшли солдати») збирали багатомільйонну глядацьку аудиторію, стаючи рекордсменами річного кінопрокату. Сама лише згадка про Леоніда Бикова викликала у людей добру посмішку. Й недарма відомий актор Михайло Ульянов так висловився про нього: «Є люди, в яких живе сонячне світло...»


м1573520кп чз ; 821.161.2'06.09(092)
Коляда, І. А. Василь Симоненко [Текст] / І. А. Коляда.- Харків : Фоліо, 2021.- 2021c.

Відомі слова Євгена Сверстюка про те, що «Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України». Тієї України, яка вміє вистояти в лихоліттях і знову розправити крила. Одного з найвідданіших її співців теж не оминула лиха доля: жорстокі часи сталінських репресій, страхіття війни, жахливі умови існування. Та водночас юнак завважував дивосвіт рідної природи, всотував багатство народної творчості. Випробування не позбавили його щедрості душі, теплої усмішки. Йому було даровано аж надто коротке життя: він тільки виписувався, тільки починався -- і залишив по собі спогад на всі часи поки світ промовлятиме: «Україна». Чому? Досить прочитати біографію Поета.


м1573523кп иск ; 78.071.1(477)(092)
Коляда, І. А. Микола Леонтович [Текст] / І. А. Коляда.- Харків : Фоліо, 2021.- 119c.

Микола Леонтович (1877—1921) — український композитор, хоровий диригент, громадський діяч та педагог. Перу Леонтовича належать широковідомі хорові обробки українських народних пісень «Дударик», «Козака несуть», «...Ой, з-за гори кам’яної » та інших. Його обробка «Щедрика» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells». Музику Леонтовича можна чути під час державних заходів, святкових концертів, чи взагалі десь на вулиці. Вона звертається до душі народу, спілкується з нею, збагачує її. Це не просто духовна музика, це відображення чарівної, мудрої та поетичної душі українського народу. Це розповідь про те, як нікому невідомий народний учитель із Поділля став одним із найяскравіших композиторів ХХ століття — Подільським Орфеєм — і залишив нащадкам музику криничної води та зелених дібров, високого неба та пшеничної ниви. Музику, якій належить чудодійна влада пробуджувати у людській душі найблагородніші поривання і почуття.


м1573529кп чз ; 821.161.2.09(092)
Кралюк, П. М. Іван Котляревський: між імперією та Україною [Текст] / П. М. Кралюк.- Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2021.- 246c.

Творча біографія Івана Котляревського вперше розглянута в контексті української історії XVII–XVIII століть, як продовження давньої української літературної традиції. Видання зорієнтоване не лише на знавців та любителів рідного слова, але й на дослідників європейської історії та культури XVIII–XIX століть.


м1573563кп иск ; 75.071.1(477)(092)
Нагорна, О. Георгій Нарбут [Текст] / О. Нагорна.- Харків : Фоліо, 2021.- 119c.

Автор перших українських державних знаків, один із  засновників та ректор Української Академії мистецтв, Георгій Нарбут належить до когорти найвизначніших українських графіків та художників-ілюстраторів. Він став дизайнером поштових марок УНР, творцем українських шрифтів Нарбута і стилю української графіки. Створював моделі одягу, проєктував меблі, конструював іграшки, малював етикетки до різноманітних виробів та був магнітом мистецького Києва початку ХХ століття: справжнім майстром перформансу, відчайдушним модником та неперевершеним стилістом своїх робіт і свого, хоча й короткого, але такого захопливого  та яскравого життя.


1573541кп чз ; 316.77
Ланьє Д. 10 причин видалити акаунт із соцмереж просто зараз [Текст] / Д. Ланьє ; пер. з англ. Є. Ніколаєва.- Харків : Vivat, 2020.- 176c.

Відомий «геній високих технологій», за версією Sunday Times, у цій книжці попереджає про небезпеку соціальних мереж і пояснює, чому їх вплив токсичний. Останнім часом вони не зближують, а, навпаки, роз’єднують людей, роблять нас дратівливими та менш співчутливими, більш боязкими та ізольованими. Навіть цієї миті алгоритми досліджують та обробляють ваші дані. На які посилання натискаєте? Які відеоролики переглядаєте? З ким спілкуєтесь особисто й онлайн? За допомогою цієї інформації цілком можливо маніпулювати вашою поведінкою. Автор надає переконливі аргументи шкідливості соціальних мереж, а також пропонує альтернативи. Якщо ви хочете щасливішого життя, без нагляду та впливу найбагатших світових корпорацій, то найкраще, що можна вдіяти, — вийти з гри, видаливши свої акаунти просто зараз.


1573550кп чз ; 316.77
Макнамі, Р. Зафейсбучені: як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи [Текст] / Р. Макнамі ; пер. з англ.: І. Серебрякова, О. Макарова.- Київ : Книголав, 2021.- 376c.

"Зафейсбучені" - бестселер The New York Times, книга відомого венчурного капіталіста, одного з перших інвесторів Facebook і раннього наставника Марка Закерберга Роджера Макнамі, розповідає про небезпечні наслідки діяльності таких платформ, як ця всесвітньо відома соцмережа. Автор відкриває всю правду про сучасні технології, завдяки яким найпопулярніші соцмережі маніпулюють увагою, шкодять безневинним людям чи країнам. Він розповідає про загрозу демократії через технічні та бізнес-рішення власників соцмереж, а також розмірковує над тим, як знайти вихід із цієї кризи.


1569434кп чз ; 316.658(=161.2)
Мороз, О. Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців [Текст] / О. Мороз.- Київ : Yakaboo Publishing, 2020.- 288c.

Ця книжка простою мовою і з наочними кейсами показує, як інформаційне поле трансформує нас, змінює наші думки, поведінку і життя. На конкретному прикладі України показано, як за 20 років було зруйновано інформаційний імунітет нації. У книжці вперше описано закриту індустрію створення інформаційних вірусів і дано прості інструменти боротьби з її продуктами. Книжку написав практик для простих людей, які не є комунікаційниками.


1572485кп чз ; 316.62
Панг, А. Ґаджет-залежність. Як отримувати інформацію, не руйнуючи себе та інших [Текст] / А. С.-К. Панг ; пер. з англ. В. Луненко.- Харків : Ранок : Фабул, 2020.- 320c.

Мобільні пристрої й мережа захопили наше життя, і книжка Алекса Сучжон-Кім Панга відкриває способи залишатися у взаємодії з ними, не зазнаючи втрат у розумових здібностях, не зменшуючи концентрації уваги та вмінь у реальному житті. Чи зможемо ми вберегти своє життя, коли щодня стаємо усе більш зайнятими і схильними відволікатися? Автор, знаний гуру у сфері технологій, відповідає: «Так!». Його книжка наповнена цікавими розвідками, захопливими дослідженнями і важливими висновками. Життєдайне чтиво для бізнес-читачів, технарів, технічнозалежних та всіх, хто хоче досягти успіху в нашому світі технологій, а також для рідних та друзів, які зазвичай першими розпізнають необхідність допомогти тому, хто поруч.