Архiв надходжень

Переглянути цікавi надходження


« початок ‹ назад ... 6 7 8 9 10 11 12 13 ... вперед › кінець »
 

1567410кп мп ; 94:658.2](477.63)"17"
Швидько, Г. К. Загадкова шовково-панчішна фабрика [Текст] / Г. К. Швидько ; упоряд. М. В. Шилкіна ; ред. І. С. Голуб ; Дніпропетр. обл. універс. наук. б-ка ім. Первоучителів слов.- Дніпро : ДОУНБ, 2019.- 64c.

Видання присвячене історії створення та розвитку маловідомого і майже не вивченого на сьогодні підприємства Катеринослава – шовково-панчішної фабрики, одна з будівель якого збереглася в центрі міста і являє собою історичну пам’ятку. Катеринославська суконна фабрика — одна з найстаріших будівель міста Дніпро, пам'ятка архітектури національного значення.


ф1572826кп хр ; 327.84(100)
Грінберг, Е. Піщаний хробак, або Sandworm. Нова епоха кібервійни. Полювання на найвіртуозніших хакерів Кремля [Текст] / Е. Грінберг ; пер. з англ. В. Махонін.- Харків : Фоліо, 2020.- 427c.

Увесь масштаб загрози від Sandworm і його аналогів нависає над майбутнім уже тепер. Ескалація кібервійни триває, а жертвами санкціонованих державами кібероперацій стають окремі підприємства, галузі чи уряди, а також міста і цілі країни... Книжка розповідає історію угруповання Sandworm — найяскравішого прикладу зловмисників, що наближають антиутопію кібервійни. У ній висвітлено багаторічну роботу дослідників і дізнавачів, які змогли відстежити найнебезпечніших хакерів Кремля, щоб не тільки ідентифікувати останніх і встановити їхнє місце перебування, а ще привернути увагу до загрози, яку становить Sandworm. Події, що автор описує в книжці, розгортаються в Україні та світі, починаючи з 2014 року. У 2015–2017 рр. Україна стала і мішенню для кібератак, і «тестовим полігоном» для випробувань нової кіберзброї, техніки й тактики кібервійни. Водночас Sandworm — це історія не лише про окрему хакерську мережу чи навіть глибоку небезпеку, викликану безрозсудним прагненням Росії розгортати кібервійну в усьому світі. Це історія глобальнішої та всеохопної гонитви озброєнь, що триває сьогодні.
 


ф1561871кп чз ; 94(100)
Даймонд Д. Колапс. Чому одні суспільства занепадають, а інші успішно розвиваються [Текст] / Д. Даймонд ; пер. з англ. В. Горбатька.- К. : КМ-БУКС, 2019.- 688c.

Нас немов магнітом притягують монументальні руїни, що їх залишили по собі цивілізації минулого, вабить їхня видовищна краса і таємниці, які в них криються. Масштаб руїн свідчить про багатство й могутність тих, хто їх споруджував. Однак чому пішли у небуття не лише ті, хто будував ці споруди, а й власне суспільства, до яких вони належали? Куди зникли цілі народи? Якщо подалися геть, то куди і чому? Чи не загинули вони жахливою смертю? За цією романтичною таємницею не дає спокою бентежна думка: а чи не може схожа доля спіткати сучасне суспільство? Автор книги не лише пропонує новий погляд на історію, причини розквіту та занепаду давніх культур, а й окреслює виклики і загрози, які невпинно постають перед сучасною цивілізацією, та можливі шляхи їх усунення.


1562027кп хр ; 502.174
Еріксен Т. Сміття і люди. Зворотний бік споживання [Текст] / Т. Г. Еріксен ; пер. з норв. І. Сабор.- К. : Ніка-Центр, 2019.- 224c.

Книжка знаного норвезького вченого-антрополога Томаса Гілланда Еріксена «Сміття і люди» – це розгляд різних аспектів співіснування людської ойкумени та світу відходів. Попри свою назву, це зовсім не екологічна розвідка й не інструкція порятунку світу від забруднення та різних відходів. Автор розглядає сміття як невід’ємну рису людського способу існування. У цій книжці ідеться про хаос і порядок, загальнолюдську відразу до всього гидкого, а також про те, що ми робимо у мінливих обставинах, аби утримувати цей темний — і смердючий — бік життя подалі від себе. Та насамперед ідеться про те, як позбутися сміття, перетворивши його при цьому на щось корисне. А ще автор згадує одну з найболючіших проблем сучасності – засмічення мізків.


1562058кп чз ; 316.77
Кулеба Д. Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот [Текст] / Д. Кулеба.- К. : Книголав, 2019.- 384c.

Війна за наші емоції та вибір вирує в Україні і світі, довкола і всередині нас. Кількість ліній фронту незліченна. Люди воюють у сім’ях, онлайн-спільнотах і суспільствах. Держави воюють з людьми, компаніями та між собою. Як не розірватися між спільнотами й не втратити відчуття реальності, коли фейки змішалися з правдами, а комунікативна війна стала запеклішою за фізичну? У світі занадто багато не лише брехні, а й версій правди. У цій множинності єдина правда, що заслуговує на вашу підтримку, необов’язково буде посередині, рівновіддалено від усіх інших (ще одна поширена, але хибна думка). Правда перебуває десь між фейками та іншими правдами. І я дуже хочу, щоб ця книжка допомогла вам знайти цю точку опори. Український дипломат і комунікатор Дмитро Кулеба переконує: інформаційній агресії можна протистояти. На прикладах України, інших країн та компаній він аналізує, як відбувається війна за реальність, і виокремлює п’ять правил, що допоможуть навчитись у ній перемагати.


1561970 чз ; 304.3(489)
Расселл Г. Рік хюге по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі [Текст] / Г. Расселл ; пер. з англ. О. Ліпська.- Харків : Віват, 2019.- 416c.

Відчуйте себе справжнім знавцем данського способу життя! Легка і дотепна історія розповідає про переїзд успішної лондонської кар’єристки у данську провінцію, секрети найщасливішої країни світу і пошуки «хюґе» – комфортного і безтурботного життя. Гелен Рассел досліджує найменші нюанси й відверто пише про плюси й мінуси країни: освіту й виховання дітей, баланс між роботою й дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки і навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду й змінити на краще світ навколо себе.


ф1562023кп хр ; 316.344
Флорида, Р. Homo Creativus. Як новий клас завойовує світ [Текст] / Р. Флорида ; пер. з англ. М. Яковлєв.- К. : Наш формат, 2018.- 432c.

Світовий бестселер теоретика урбаністики, професора Торонтського університету Річарда Флориди, що розкриває феномен нового креативного класу і те, яким стане світ після його появи. Тематика Економіка, урбаністика, суспільний розвиток. Уперше феномен креативного класу Річард Флорида описав ще 2002 року в книжці, яка сьогодні стала класикою. «Homo creativus» - доповнене й оновлене видання, у якому автор показує, як змінився світ із появою нового економічного класу, і яка його визначальна роль у подальшому розвитку суспільного життя. Креативний клас наразі становить близько 30 відсотків усієї робочої сили, і надалі його частка тільки зростатиме. Незабаром саме від нього буде залежати організація робочих місць, економічна ситуація на ринку і розвиток міст.


1573406кп хр ; 94(477.75=512.19)
Абдулаєва, Г. Кримські татари: від етногенезу до державності [Текст] / Г. Абдулаєва.- Київ : Гамазин, 2021.- 408c.

Книжка «Кримські татари: від етногенезу до державності» - не просто начерк до життя й становлення кримських татар як етносу, це чудова можливість для читачів будь-якого віку довідатися й поміркувати в історичному (а подекуди й політичному) ракурсі про те, ким насправді є кримські татари, кримчаки, караїми, звідки вони взялися і яким чином сформувалися як народ. І чому зараз вони разом з іншими, на жаль, нечисленними етнічними групами змушені боронити свій статус корінного населення півострова, і якою є їхня роль у формуванні сучасної України.


ф1573422кп чз ; 94(477.4)"1793/1914"
Бовуа, Д. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793-1914 рр. [Текст] / Д. Бовуа ; пер. з фр. З. П. Борисюк.- Київ : Кліо, 2020.- 872c.

Книжка видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914). У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством. Автор показує складнощі входження колишніх земель Речі Посполитої в імперію Романових, пояснює, чому польська землевласницька аристократія усупереч зростанню російського націоналізму залишалася аж до 1917 р. привілейованою і успішною групою; висвітлює драматичну долю майже забутих істориками «проміжних» категорій населення, які не вписалися в жорстку станову ієрархію російського суспільства. Доводячи нереалістичність усіх проєктів як полонізації, так і русифікації основної маси населення Правобережжя, автор подає формування української нації як закономірний продукт історичних умов, що склалися на цих теренах.


1573445кп чз ; 94(477.8)"1918/1919"
Галущак, М. За пів кроку до перемоги. Військове будівництво та операції Галицької Армії в 1918-1919 роках [Текст] / М. Галущак.- Львів : Апріорі, 2020.- 280c.

З-поміж значної кількості літератури про Західно-Українську Народну Республіку ця книга є унікальною. Адже вона поєднала наукове дослідження історії Галицької Армії та особистий досвід автора, здобутий під час сьогоднішньої російсько-української війни на Донбасі. Михайло Галущак проводить численні історичні паралелі у війні з Польщею століття тому й сучасною війною з Росією. Основою праці стала захищена кандидатська дисертація на тему «Військово-політична думка ЗУНР/ ЗОУНР (листопад 1918 р. – липень 1919 р.)». Проаналізовано питання розбудови збройних сил, розподілу повноважень ключових органів державного керівництва та військового командування. Розглянуто найважливіші воєнні операції армії галицької республіки – і ті, які були втілені, й ті, яким судилося залишитись у планах. Окреслено альтернативні варіанти перебігу польсько-української війни 1918–1919 рр., вплив внутрішніх та зовнішніх чинників на еволюцію стратегії збройної боротьби. Автор уперше в історіографії обґрунтував доцільність використання терміна «Українське Військо» щодо збройних сил ЗУНР.