Архiв надходжень

Переглянути цікавi надходження


« початок ‹ назад ... 5 6 7 8 9 10 11 12 ... вперед › кінець »
 

в1551477кп рф ; 7.046.3(477)(091)(084.1)
Степовик, Д. В. Історія української ікони X-XX століть [Текст] / Д. В. Степовик ; худож. оформ. О. Григор.- К. : Либідь.-2004.- 440c. У книзі розкриваються особливості розвитку української ікони від хрещення Київської Русі до кінця XX ст. Дається періодизація історії ікономалювання, характеризуються стилі й специфічні риси української ікони, які відрізняють її від творів інших ікономалярських національних шкіл, аналізуються осередки та школи ікономалювання. Значна увага приділяється продовженню національних ікономалярських традицій у діаспорі. Для мистецтвознавців та всіх тих, хто цікавиться розвитком української духовної традиції.


ф1551399кп иск ; 791(477)"18/20"(091)(084.1)
Тримбач, С. Кіно народжене Україною. Ілюстрована історія [Текст] : альбом антології українського кіно / С. Тримбач.- К. : Самміт-Книга.-2019.- 384c. Ця книжка - не лише про кіностудію імені О. Довженко, вона про все українське кіно. Ювілей кіностудії став приводом оприлюднити матеріали, появи яких давно чекала Україна. Ці матеріали охоплюють період від становлення українського кіно на межі XIX-XX ст. (а починалося воно не в Києві, а в Одесі) до сучасної доби, коли відбувається справжнє відродження і оновлення кінематографу України.


ф1551333кп бф ; 392(477)(08)
Фіцич, Н. Культ предків. Нетуристичні звичаї України [Текст] / Н. Фіцич.- Харків : Фоліо.-2017.- 167c. Відома журналістка, авторка телевізійних проектів: документального циклу «Відкрита зона» (соціальні, історичні, культурологічні явища та персони), «Майстер-клас» (народні ремесла та майстри), «ПроОбраз» (видатні діячі культури), Наталка Фіцич цілий рік подорожувала Україною, фіксуючи за допомогою фото- і відеокамери старовинні обряди і традиції різних регіонів нашої країни. Ця книжка - результат роботи багатьох людей, яким не байдужа спадщина наших предків.


1551655кп хр ; 94(477)
Шурхало, Д. Українська якбитологія [Текст] : нариси альтернативної історії / Д. Шурхало.- Харків : Клуб Сімейного Дозвілля.-2017.- 399c. Якою Україна могла би бути, але випадково не стала? Які переломні моменти скерували історію у відповідному напрямку і чому? Як випадковості безповоротно змінюють хід історичних подій? Це — перша науково-популярна книжка в жанрі альтернативної історії, що простежує варіанти та шляхи, якими могла би піти історія нашої держави, якби не зазнала тих чи інших карколомних випадковостей, що впливали на розвиток та становлення України.


ф1551476кп чз ; 94:355](477)"15/17"
Яворницький, Д. І. Історія Запорізьких козаків [Текст] : повне видання: [у 3-х т.] / Д. І. Яворницький.- К. : ФОП Стебеляк.-2018.- 1072c. Тритомна «Історія Запорізьких козаків» видатного вченого, академіка АН УРСР Д.І. Яворницького вийшла за його життя в Петербурзі у 1892–1897 рр. Це була перша капітальна праця, у якій подавалася глибока і всебічна характеристика Запорозького краю, історія Запорозької Січі та козаків-запорожців, їх економічного, політичного, військового укладу життя, побуту, звичаїв і культури. Усі три томи мають у своїй основі велику джерельну базу. Книга є найбільш повним історичним дослідженням, що охоплює період 1471 -1734 рр. Справжня закоханість автора у предмет своїх досліджень, яку він зберіг до кінця життя, дала йому можливість написати запальний, емоційний, доступний за змістом і викладом твір про мужніх лицарів – козаків, життя яких проходило в битвах проти турецьких завойовників, пихатої польської шляхти та власних визискувачів.


1551269кп чз ; 159.942
Барретт, Л. Ф. Як народжуються емоції [Текст] / Л. Ф. Барретт.- Харків : Клуб Сімейного Дозвілля.-2018.- 479c. Ви колись думали про те, що таке емоції? Чому дотепний жарт викликає сміх, а скоєна помилка — почуття прикрості? Що відбувається всередині нас, коли по обличчю течуть сльози або коли очі розширюються від здивування? Ще з часів Аристотеля загальноприйнятою є думка про те, що емоції виникають автоматично й неконтрольовано, вони ніби «вшиті» в нас. Але Ліза Барретт доводить, що це не так. Її дослідження, яке спирається на найновіші наукові докази, розвінчує застарілі уявлення про природу емоцій і показує: емоції конструюються в нашій свідомості за певними зразками, набутими в результаті світопізнання. «Вони (емоції) реальні в тому самому розумінні, в якому реальні гроші», — робить несподіване порівняння дослідниця. Інтригує? Так, це справжня наукова революція.


1551226кп хр ; 159.929:17.022.2
Вааль, Ф. Мораль без релігії. В пошуках людського у приматів [Текст] / Ф. де Вааль.- Харків : Клуб Сімейного Дозвілля.-2019.- 270c. Ми звикли, що мораль притаманна винятково людині. Ми пишаємося цим і тим, що саме моральність робить нас кращими за тварин. Але що, як це не так? Що, як саме у тварин варто шукати коріння людської моралі? Всесвітньо відомий вчений-біолог Франс де Вааль майстерно розвінчує всі «моральні» стереотипи. Експериментальним шляхом науковець виявив у приматів зародки етичної поведінки. Його дослідження стали справжньою революцією. Адже, виявляється, шимпанзе, бонобо, собаки, слони і навіть рептилії здатні до співчуття та інших виявів моральності. Поряд із захопливою розповіддю та цікавими історіями автор книжки звертається до глибоких філософських питань, пов’язаних з наукою та релігією, їхнім вічним протистоянням.


1551614кп хр ; 159.922.27
Гладуелл, М. Поворотний момент. Як дрібні зміни спричиняють великі зрушення [Текст] / М. Гладуелл ; пер. з англ. Т. Фролов.- Харків : Клуб сімейного дозвілля.-2017.- 272c. Малколм Гладуелл — поп-соціолог і журналіст The Washington Post і The New Yorker, якого називають «найбільш оригінальним американським журналістом». Журнал Time вніс Гладуелла до переліку 100 найвпливовіших людей світу, а всі його дослідження із соціальної психології стали бестселерами The New York Times та The Globe and Mail. Уже за три роки після виходу з друку спільний наклад книжок «Спалах!» та «Неординарні. Історії успіху» сягнув 4,5 мільйона примірників! Модні тренди, товари, інформація, ідеї — це віруси. Не вірите? У сучасному світі вони поширюються саме так, охоплюючи мільйони людей та перетворюючись на справжні соціальні епідемії.


1551633кп хр ; 159.947.2
Гладуелл, М. Спалах! Сила несвідомих думок, або Як не заважати мозку приймати рішення [Текст] / М. Гладуелл ; пер. з англ. І. Савюк.- Харків : Клуб сімейного дозвілля.-2017.- 239c. Вважаєте, що чим більшим об’ємом інформації володіє людина, яка приймає рішення, тим краще вона впорається? Помиляєтесь! Найважливіші рішення ми приймаємо у перші 2 секунди — на підставі побіжного погляду та інтуїції! Саме ця здатність нашого мозку діяти блискавично дала людству шанс на виживання. А чи можна використати її, аби й сьогодні досягати успіху? На багатьох прикладах у галузях бізнесу, політики, медицини, науки, мистецтва автор розкриває важливу роль несвідомого мислення, що диктується інтуїцією та блискавичною реакцією мозку. Якщо ви хочете майстерно оволодіти технологією бліцрішень, рекомендуємо прочитати цей цікавий посібник.


м1551279кп хр ; 243.4-584.5
Далай-Лама. Книга радості. Вічне щастя в мінливому світі [Текст] / Далай-Лама, Т. Десмонд, А. Дуглас ; пер. з англ. Т. Микитюк.- Харків : Клуб Сімейного Дозвілля.-2018.- 398c. Світові духовні лідери, лауреати Нобелівської премії миру, Далай-лама і Десмонд Туту діляться секретами, що допоможуть поглянути на себе і власне життя по-новому. Автори навчать, як досягти духовної гармонії, розкажуть про причини виникнення негативних емоцій і про те, як давати їм раду. Радість закладено в кожному з нас, це почуття не залежить від соціального статусу, матеріального добробуту, сім’ї чи кар’єри. Стань щасливішим уже сьогодні! У цій книзі ви знайдете практичні поради, медитаційні вправи, історії з життя, що надихають і дарують можливість змінити кожен день на краще.