Архiв надходжень

Переглянути цікавi надходження


« початок ‹ назад ... 8 9 10 11 12 13 14 15 ... вперед › кінець »
 

м1569525кп чз ; 159.946.3
Флемінг, К. Говорити легко та невимушено. Як стати приємним співрозмовником [Текст] / К. Флемінг ; пер. з англ. Ш. Нодя.- Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020.- 240c.

Почати розмову з незнайомою людиною непросто, особливо віч-на-віч, а не в месенжерах. Як представитися, як утримати увагу нового занйомого, як подолати страх і незграбність? Ця книжка дасть відповіді на Ваші запитання, а також цінні поради: як уникнути занудства у спілкуванні та як врятуватися з товариства зануд; як заперечити співрозмовнику, не образивши його; як поводитися, щоб люди сами підійшли до Вас і заговорили; як почати легку бесіду та перетворити її на повноцінну розмову. Чітко, доступно, по суті. Хочете стати бажаним гостем в будь-якому товаритстві? Тут написано як. Рекомендую.


1569526кп чз ; 159.953.34
Фоєр, Д. Прогулянка Місяцем з Ейнштейном. Мистецтво запам.- Харків : Vivat, 2020.- 304c.

Майже сорок днів на рік більшість людей витрачають у спробах пригадати те, про що забули. Джошуа Фоєр колись теж був таким. Проте лише за один рік тренувань він потрапив у фінал чемпіонату США із запам’ятовування і — на власний подив — здобув перемогу. Ця книжка змінить ваші уявлення про те, як працює людська пам’ять. Автор поведе читачів у дивовижну мандрівку: ви дізнаєтеся безліч цікавого, від класичних методів, що їх застосовував Цицерон, до сучасних технік «інтелектуальних спортсменів». Книжка Фоєра — це заклик відродити мистецтво запам’ятовування, яке навіть нині, у добу смартфонів, стає дедалі актуальнішим.


1573441кп чз ; 821.112.2
Водін, Н. Вона була з Маріуполя [Текст] : роман / Н. Водін ; пер. з нім. Х. Назаркевич.- Чернівці : Книги-ХХI, 2019.- 336c.

Роман «Вона була з Маріуполя» (2017) присвячено матері письменниці, яка надто рано пішла з життя. Те, чого не змогла збагнути десятирічна донька, мотиви іноді геть незрозумілих вчинків матері чи, скажімо, фразу, яку мама часто повторювала: «Бачила б ти те, що я набачилася…» – намагається з дистанції часу і віку розплутати зріла жінка, письменниця Наташа Водін. Роман так і залишиться багато в чому непідтвердженим припущенням авторки, яка спробувала, опираючись на більш ніж скупі інформації – адже фактично жодних достовірних архівних матеріалів про примусових робітників не збереглося, як і не залишилося вже людей, які могли б викласти свої спостереження очевидців, – розповісти світові на прикладі історії життя своєї матері історію сотень тисяч людей зі зламаними долями, про яких мало що пам’ятають сьогодні. Щоб написати історію матері, авторка застосовує всю силу емпатії, намагаючись відтворити умови життя і душевний стан молодої жінки упродовж страшного у своїй безпросвітності життя: народження в час громадянської війни в заможній маріупольській родині, поступова втрата рідних людей, страх, голод, невідомість, виснажлива праця, животіння в таборах для переміщених осіб, постійне приниження і, врешті, остаточна втрата віри в себе...


1573469кп чз ; 821.161.2
Демський, А. Чорнобильський роман [Текст] / А. Демський.- Київ : Саміт-книга, 2021.- 366c.

«Чорнобильський роман» Анатолія Демського — результат понад десяти років творчої роботи і десятиліть розмислів та досліджень. На рівні сюжету роман розповідає про знайомство головного героя з жінкою мрії. Одна обставина – знайомство це в Зоні ЧАЕС. Там, да вахтове життя ділить все існування на тут і там. Де можливе життя тут і тепер, альтернативне до того, що десь там, за межами Зони. Автор перемежовує історію кохання і флірту глибокими екскурсами в історію Чорнобиля і не тільки. Йому важлива вдумлива розмова з читачем, якого не злякає детальний виклад обставин і формул.


1573483кп чз ; 821.161.2
Іванцова, М. Намальовані люди [Текст] : роман / М. Іванцова.- Київ : Білка, 2021.- 447c.

Роман Міли Іванцової “Намальовані люди” – це розлога художня хроніка зими 2013-2014рр. про звичайних людей, поставлених у незвичайні обставини. Про Майдан та антимайдан, про небайдужих, які постали проти злочинної влади за людську гідність, про силовиків, поглядом з іншого боку барикад, про тих, кого взагалі не торкнулося. Про художників і медиків, підприємців і студентів. Про чоловіків та жінок, підлітків та літніх людей, українців і не тільки. Про кохання, силу духу, взаємопідтримку, самопожертву, людяність і любов у широкому сенсі цього слова. І, звісно, про Київ, буремний і буденний, як і в усіх інших романах авторки.


1573492кп чз ; 821.161.2
Капранови Брати. Рута [Текст] : роман / Капранови Брати.- Київ : Нора-Друк, 2020.- 221c.

Що може допомогти у скрутній ситуації? Тільки любов. Вона надає сили для боротьби та рятує від зневіри. А іноді навіть творить чудеса. У далекому 1991-му киянин Андрій Литвин служив у Вільнюсі і брав участь у штурмі Телецентру як радянський солдат. У 2014-му він знову став учасником революційних подій, але тепер уже як захисник української незалежності. І, на відміну від товаришів, він не лізе у сутички з силовиками — адже сам колись був у їхній ролі. Проте все змінюється у мить, коли пропадає зв’язок із дочкою Рутою, яка працює в бібліотеці Майдану. Український Дім захоплюють «беркутівці». І Андрій вирушає на пошуки дочки у всіх найгарячіших точках спекотної ночі з 18 на 19 лютого 2014 року. Разом із жменькою майданівців він захищає барикади, водночас розшукуючи дочку, коли раптом його дістає минуле — Вільнюс 91-го і литовська студентка Рута, в яку він, сержант Литвин, колись був закоханий… Нова книга Братів Капранових, як завжди, стане для вас приємним відкриттям.


1573559кп чз ; 821.161.2
Михайлишин, І. Я. Фуга "119". В тональності полону [Текст] / І. Я. Михайлишин.- Київ : ДІПА, 2021.- 344c.

«Фуга 119» — книга про ворожий полон, куди потрапили добровольці батальйону «Донбас» після боїв у місті Іловайськ. Реальність, яку неможливо передати традиційними формами написання. Переосмислення та пошук нового привів автора до застосування принципу побудови фуги — поліфонічного музичного твору. Структура книги орієнтована на подвійну (двотемну) триголосну фугу з кодою. Це дає змогу повною мірою передати сплетіння болю та жаху — звичної буденності полону, де вихід можливий тільки через смерть. «Фуга 119» є прямим продовженням книги «Танець смерті» та являється другою в майбутній трилогії «2014».


1573582кп чз ; 821.161.2
Паламарчук, В. В. Військовий непотріб [Текст] / В. В. Паламарчук.- Київ : Білка Студіо, 2020.- 320c.

З перших рядків книга захоплює, занурює у світ подій і вражень, які автор, військовослужбовець 28-ої ОМБр та учасник бойових дій, прожив насправді. Прості, ясні описи, розмови без прикрас і цензури допоможуть комусь із читачів уявити, а комусь знову згадати, що війна - це не тільки постріли, вибухи та руйнування, це важкий побут, непрості стосунки та різні емоції - сміх і сльози людей, які так чи інакше причетні до кожного з оповідань. Ця книга розпочинає серію автора "Арта". Тож далі буде. Він продовжує писати, бо це - пам'ять.


1573628кп чз ; 821.161.2
Стяжкіна, О. Смерть лева Сесіла мала сенс [Текст] : роман / О. Стяжкіна.- Львів : Видавництво Старого Лева, 2021.- 240c.

«Смерть лева Сесіла мала сенс» — роман Олени Стяжкіної про нашу війну й про долі людей, випадково поєднаних у Донецькому пологовому будинку в 1986-му році. Магія фотографії та запозичених імен перетворює незнайомців на гілки генеалогічного дерева — і вони врешті стають родиною, головна в якій — маленька дівчинка. У книжці безліч переходів — стоматолог стає воєнним хірургом, цап — сапером-собакою, боягузливий радянський чиновник набуває рис янгола-охоронця, продавчиня косметики перетворюється на інструктора зі снайперської стрільби... В українському Донбасі. На початку ХХІ століття. Проте час у книжці — доволі умовна величина. Це перший роман авторки українською мовою — втім, не повністю: за задумом, українська тут — чи не найголовніша точка переходу, в якій свідоме прощання з російською означає для героїв та негероїв можливість бути собою.


1573649кп чз ; 821.161.2
Яценко, П. Магнетизм [Текст] : роман / П. Яценко.- Львів : Видавництво Старого Лева, 2020.- 288c.

Новий роман Петра Яценка — магічна історія про те, як у дивовижний спосіб пов’язані люди й міста: вони притягуються і відштовхуються, можуть із легкістю знищити одні одних, а можуть дати одні одним життя… Головна героїня Марія на прізвисько Гайка тікає з окупованого Донецька останнім потягом до Києва й опиняється сама в чужому великому місті. Ще в дитинстві вона відкрила в собі дивний хист бачити історії людей, записані на металі, а тепер чує мову будинків і знає їхні імена. День за днем перед нею постають нові химерні виклики, але найголовніший із них — чи зможе вона своєю жертвою врятувати рідне місто, серце якого перестало битися?