2025 pік

 Протягом
мiсяця  
Патентний повірений України Валерій Авраменка у «Інформаційно-правовому Центрі «Інтелектуальна власність» надавав консультації із захисту авторського права та суміжних прав.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Гортаємо сторінки календаря разом: «Пам’ятаємо і надихаємося».В центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Пам’ятаємо і надихаємося». Цікаві дати червня – це нові знання про події і видатних особистостей. Варто «гортати календарі» й згадувати події історії заради розуміння контексту сьогодення і уроків минулого. Минуле формує теперішнє. Багато сучасних проблем, конфліктів або досягнень мають глибокі історичні корені. Знання подій дає змогу бачити зв’язки й краще розуміти, чому все відбувається саме так. Історія – це не просто набір дат, а досвід людства. Помилки – щоб не повторювати, приклади – щоб надихатися.Виставка має на меті розвинути критичне мислення відвідувачів. Бо історія рідко буває однозначною. Вивчення подій з різних точок зору вчить мислити ширше, ставити запитання, сумніватися й шукати істину. А є події, які не можна забути і мусимо пам’ятати. Пам’ятати – означає вшанувати жертв, не дозволити злу повторитися, бути відповідальним.Представлені джерела – англійською мовою. Вони будуть корисні стулентам і науковцям.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді.В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.
фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Попри війну у Хабі цифрової освіти продовжували навчати користувачів освоювати нові цифрові інструменти та здобувати нові знання і навички засобами інтернету, опановували користування державними послугами на порталі та в застосунку Дія.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У бібліоковоркінгу відбувалися тренінги та зустрічі однодумців.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
«Не пропустіть новинку» – виставка нових надходжень була цікавою і корисною для наших читачів. Особливим попитом користувався журнал «Інтелектуальна власність» та газета «Світ».

 
 Протягом
мiсяця  
«Творці майбутнього» – виставка-вітрина приваблювала відвідувачів футурологічним поглядом на майбутнє.

 
 Протягом
мiсяця  
До 100-річчя від дня народження дніпровського художника Віктора Матюшенка у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію «Віктор Матюшенко – майстер пейзажного живопису» із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання й публікації, присвячені життєвому й творчому шляху художника.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Червня  

 
 2 Червня   «Дітям радість, дітям сонце, дітям мир і доброта» В перший день літніх канікул відділ абонемента провів низку заходів для юних відвідувачів. Тож ми запросили школярів на бібліо-екскурсію. На бібліотечному уроці розповіли про нашу бібліотеку та її послуги, запропонували книги для літнього відпочинку, ознайомили з книжковими виставками, а також провели асфальтовий вернісаж «Я малюю літо». Літо - ідеальний час для покращення навичок читання. Відпочинок з книгою - це завжди весело і цікаво!
фото  фото  фото

 
 2 Червня   У відділі документів іноземними мовами представлено твори Томаса Гарді, англійського письменника, новеліста, автора 25 творів, серед яких цикли: «Роман характерів та середовища», «Романи винахідницькі та експериментальні», «Романтичні історії та фантазії».
фото

 
 3 Червня   Бібліотека – місце сили! У відділі абонемента створене комфортне робоче місце для людей із порушеннями зору та слуху. Бібліотека має сучасний тифлокомплекс з синтезом мови, клавіатурою з шрифтом Брайля, оснащений спеціальним програмним забезпеченням і виходом в інтернет. Тут можна: читати книги у зручному форматі, прослуховувати тексти за допомогою синтезатора мовлення, використовувати навушники з кістковою провідністю для комфортного сприйняття звуку, вводити текст за допомогою клавіатури зі шрифтом Брайля. Бібліотека це зручний доступний простір для кожного мешканця громади!
фото  фото  фото

 
 3 Червня   Консультуємо, допомагаємо, спілкуємося!
фото

 
 3 Червня   У відділі документів з питань мистецтва в межах відеопереглядів із циклу «Точка опори. Діячі культури і мистецтва» відбувся перегляд інтерв’ю з українською акторкою театру та кіно, телеведучою, продюсеркою й громадською діячкою Ірмою Вітовською.
фото  фото  фото  фото

 
 3 Червня   Чергова зустріч в рамках проєкту «Освіта онлайн», що започаткований Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою спільно з Академією неперервної освіти представила психологам шкіл області інформаційні та сервісні можливості ДОУНБ, а саме: можливості пошуку в електронному каталозі; повнотекстові ресурси бібліотеки, представлені оцифрованими виданнями загального та краєзнавчого фондів, можливість отримати відповідь через віртуальну довідку, відео-доробок бібліотеки, сторінки бібліотеки у соціальних мережах, матеріалами з історії і сучасного розвитку Придніпровського краю на порталі "ДніпроКультура". Детально був представлений розділ сайту «Україніка» як корисний ресурс для учнів та вчителів, проєкту бібліотеки «Аудіоподкасти» Також було представлено "Календар знаменних та пам'ятних дат на 2025 рік".
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Червня   Книги, що надихають жити У відділі абонемента діє книжкова виставка, на якій представлена інклюзивна художня література для дітей та дорослих. Це цікаві історії, які доносять, що всі люди різні. Їх герої - люди на милицях чи на кріслах колісних, або ж з порушеннями зору, люди, які долають важкі хвороби тощо. Ці книги надихають жити.
фото  фото  фото  фото

 
 4 Червня   У відділі документів з питань мистецтва відбулась мистецька година «Віктор Матюшенко – майстер пейзажного живопису», присвячена 100-річчю від дня народження дніпровського художника. Під час заходу присутнім розповіли про творчий шлях художника та представили інформаційну локацію, розгорнуту у відділі із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання й публікації, присвячені життєвому й творчому шляху художника.
фото  фото  фото

 
 4 Червня   Еміграція і пошуки нових сенсів.В англомовному кіноклубі переглядали і обговорювали фільм «In America» (2002). Це напівбіографічна драма ірландського режисера Джима Шерідана (Jim Sheridan), відома своєю емоційною глибиною та сильним гуманістичним посилом. Фільм торкається тем еміграції і виживання, міжкультурних стосунків, втрат, зцілення, пошуків нових сенсів життя.«In America» розповідає про ірландську родину, яка нелегально переїжджає до Нью-Йорка, намагаючись почати нове життя після смерті свого маленького сина. Батько Джонні – актор, що не може знайти роботу; мати Сара тримає родину разом; їхні дві доньки спостерігають за світом очима наївності, надії та смутку. Вони оселяються в бідному районі з іммігрантами, де знайомляться з загадковим сусідом – нігерійським художником на ім’я Матео, який теж бореться з особистими трагедіями.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 4 Червня   За прєктом Бібліореференс читальний зал пропонує різнотематичні пізнавальні видання. Книга «Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки» — творчий, інтерактивний і практичний путівник дорогами креативного письма. Ви дізнаєтеся, як розвинути талант, удосконалити письменницькі вміння й навички. «Посібник біохакера» — книжка про здоров’я та гарне самопочуття. Її автори — доктор медичних наук Оллі Совіярві, експерт із технологій Теему Аріна та експерт із харчування Яакко Халметоя — розповідають, як збалансувати різні аспекти життя. Книга Дена_Кеннеді «Потужні_презентації» буде корисною для всіх, хто прагне опанувати майстерність переконливо доносити власні думки. Документальне видання Олени Максименко «Пряма_мова. Хроніки захисту» про війну. Авторка показала, скільки всього нам ще треба зробити, і що свобода — найвища цінність. До збірки увійшли історії людей різної статі, віросповідання, національності, різного фаху і віку, але зі спільним знаменником у цінностях і меті.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 5 Червня   У краєзнавчому відділі відбулась просвітницька лекція "Діаспорна література як культурний код українства" присвячена дослідженню ролі української літератури, створеної за межами України, у формуванні національної ідентичності, збереженні мови, культури та історичної пам’яті. Модератор заходу розповів про письменники української діаспори, їхні твори, теми еміграції, збереження рідного слова, пошуку себе між двома культурами. Особливий акцент буде зроблено на тому, як ця література допомагала українцям за кордоном зберігати відчуття належності до свого народу, а також як вона впливає на сучасний культурний простір України. Наприкінці зустрічі відбулась презентація розділу бібліотечного сайту «Збережена Україніка: цифровий архів української діаспори», на якому представлена колекція повнотекстових цифрових ресурсів книг подарованих бібліотеці Канадським Товариством Приятелів України.
фото  фото

 
 5 Червня   «Клуб настільних англомовних ігор». Щочетверга в центрі «Вікно в Америку» збираються люди, яких об’єднує спільне інтелектуальне хобі – вивчення англійської мови. У дружній, невимушеній атмосфері працює «Клуб настільних англомовних ігор», до якого ми щиро запрошуємо приєднатися всіх охочих.Кожна зустріч клубу – це не просто гра, а захопливе занурення в англомовне середовище. Цього разу учасники працювали з картками з наборів «Активуй» та «Картки Кетті», які сприяють розвитку мовлення, креативного мислення та емоційного інтелекту.Гравці особливо цінують ту атмосферу, яка панує під час зустрічей: вона наповнена знаннями, спогадами, мріями та натхненням. Настільні ігри стали не лише альтернативним, але й надзвичайно ефективним інструментом вивчення англійської. Вони допомагають розвивати фантазію, зосередженість, уяву та пам’ять, а також створюють позитивну мотивацію для подальшого навчання.
фото  фото

 
 5 Червня   У краєзнавчому відділі відбулася лекція «Ганна Швидько – краєзнавець за покликанням і професією» в межах просвітницького циклу «Видатні жінки Придніпров’я». Захід було присвячено вшануванню пам’яті видатної історикині, науковиці, краєзнавчині, педагогині, доктора історичних наук, професорки кафедри історії та політичної теорії НТУ «Дніпровська політехніка», заслуженої діячки науки і техніки України — Ганни Кирилівни Швидько. Під час лекції учасники ознайомилися з автобіографією Ганни Кирилівни, її науковим доробком, а також з підручниками з історії України, створеними за її авторства.
фото  фото

 
 6 Червня   У відділі документів іноземними мовами відбулось чергове засідання клубу любителів англійської мови та літератури «English reading in the Library» присвячене методикам вивчення слів.
фото

 
 6 Червня   У відділі документів іноземними мовами представлено твори Томаса Манна – одного з найвидатніших німецьких письменників ХХ століття, лауреата Нобелівської премії з літератури (1929), майстра епічного роману та глибокого філософського осмислення сучасності.
фото

 
 6 Червня   Символ єдності і любові. Одне з найвеличніших і найпоетичнніших свят у християнській традиції - це Трійця, знана також як П'ятидесятниця та Зелені свята. З нагоди Свята Трійці у відділі періодики підготовлено виставку-квітчання «Дар Святого Духа». Про особливості свята П’ятидесятниці: чому це свято називають днем народження Церкви, що таке дари Святого Духа, а також про зелені традиції цього свята в матеріалах виставки. Серед представлених статтей з періодичних видань є матеріали про унікальні, найдавніші зелені звичаї України - це Водіння Куста на Поліссі та встановлення "Віхи" напередодні Трійці на Полтавщині (журнал «Народна творчість та етнологія», «Міжнародний туризм»). Оскільки наші предки стільки віків вірили в усе те, то і нам не варто це забувати. В цьому наша духовна сила і національна самобутність.
Фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Червня   Друзі та однодумці спілкуються!Чергова зустріч англомовного клубу «Добра розмова» була присвячена темі літніх відпусток. Ми переглянули навчальне відео, поповнили словниковий запас і з’ясували значення нових слів. У невимушеній атмосфері учасники ділилися спогадами про улюблені літні активності: пірнання серед коралових рифів, водні лижі, параглайдинг, пляжі, мандрівки…Багата лексика дає змогу будувати змістовні, розгорнуті речення, висловлювати враження з глибиною та емоцією.Навіть якщо сьогодні багато українців не мають змоги подорожувати далеко, приємна прогулянка лісом, гра у м’яча, відпочинок біля річки чи будівництво піщаного замку – цілком реальні радощі!На завершення зустрічі традиційно відповідали на запитання: «Яким був твій минулий тиждень?» Пані Олена розповіла, що відвідала Дніпропетровський театр опери і балету і подивилася балетну виставу «Даремна обережність». Її емоції п.Світлана підтвердила відео уривком – і всі разом пережили емоції від классчного балету.
фото  фото  фото

 
 9 Червня   Оновлено матеріали в інформаційній євротеці «Україна в серці Європи: діалог, розвиток, єдність». Всі інформаційні матеріали присвячені матеріальній та духовній підтримці України, українських збройних сил, українського народу в часи рашистської навали.
фото

 
 9 Червня   Цікаві нові надходження різноманітно-жанрової літератури як для дорослих, так і для дітей отримав відділ читальних залів. Чекаємо на вас, шановні читачі!

 
 9 Червня   Цікаві нові надходження різноманітно-жанрової літератури як для дорослих, так і для дітей отримав відділ читальних залів. Чекаємо на вас, шановні читачі!

 
 10 Червня   У відділі документів з питань мистецтва в межах відеопереглядів із циклу «Точка опори. Діячі культури і мистецтва» співробітники відділу продемонстрували відвідувачам інтерв’ю з диригентом, музикознавцем й педагогом Германом Макаренком та представили публікацію з періодичного видання, в якій йдеться про нього, та видання, автором якого є Герман Макаренко.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Червня   У відділі читальних залів з нагоди Дня Конституції для читачів відбулась презентація патріотичної документальної інсталяції за темою «Основний гарант захисту та державності». До уваги були представлені цікаві історичні джерела, які будуть в нагоді для вивчення цього питання в доступній формі різним категоріям користувачів.
фото 1  фото 2

 
 11 Червня   І після трагедії життя триває… Вибрати фільм для перегляду – справа непроста: хочеться, щоб був і цікавий, і сучасний, і не порожній за змістом. Але знайти стрічку, яка поєднує розвагу з користю для розуму, – справжній виклик. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного кіноклубу. Подивилися надзвичайно милий мультфільм «Бембі» – це класика кіностудії Disney (1942). «Бембі» – зворушливий мультфільм про життя маленького оленятка, яке росте, дорослішає і вчиться виживати у складному світі природи.Для дорослих цей мультфільм – не просто казка, а нагадування про цінність життя, втрату, любов і надію. У час, коли українці так прагнуть миру, добра й хепіендів, «Бембі» повертає до простих, але глибоких істин – співчуття, ніжності й сили триматися попри біль.Повніше
фото  фото

 
 11 Червня   Для бібліотек області відбулась чергова зустріч регіонального онлайн проєкту «Краєзнавчий календар: визначні особистості й події». Письменник-краєзнавець Микола Чабан виступив з лекцією, яка присвячена ювілею міста Кам’янське. Присутні дізналися про сторінки історії розвитку міста, також лектор розповів декілька нарисів зі своєї книги «Мандрівки старим Кам’янським».
фото  фото

 
 12 Червня   У рамках роботи Хабу цифрової освіти відбулася інформаційна година з переглядом освітнього серіалу «Цифровий бізнес» на платформі Дія. Освіта. На заході присутні дізналися, що означає кар’єра у сфері цифрових технологій та як можна отримати роботу в цій галузі.
фото

 
 12 Червня   У відділі читальних залів під час зустрічі зі школярами школи «Абрикос» відбулась пізнавально-просвітницька лекція «Хроніки безбар’єрності», на якій дітям розповіли що таке безбар’єрність і як це впливає на життя людей в суспільстві. З інтересом подивились тематичні комікси, ставили питання. Для прикладу і розуміння, також було запропоновано переглянути дитячі книги для людей з порушенням зору як з великим шрифтом , так і з шрифтом Брайля., що теж дуже зацікавило малечу.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 12 Червня   Ігровий клуб: "Можеш – відповідай!" Щочетверга в центрі «Вікно в Америку» збираються всі, хто бажає покращити знання англійської мови, використовуючи бібліотечні ресурси — зокрема, настільні лексичні ігри англійською мовою.Однією з таких ігор є "Baffle Me", створена на допомогу вчителям і репетиторам англійської мови.Настільна карткова гра «Baffle Me» («Заплутай мене») спрямована на закріплення знань із модальним дієсловом can. У грі є картки з питаннями та картки з варіантами відповідей. Завдання — дати коротку та розгорнуту відповідь англійською мовою.Цього разу учасники також переглядали навчальне відео — добірку популярних сленгових висловів з кінофільмів. Вислови занотовували в зошити та телефони.Уривки з фільмів були дібрані вдало: чітко демонстрували ситуації, в яких доречно вживати той чи інший вираз, а також відповідну інтонацію.
фото  фото  фото

 
 13 Червня   Продовжує працювати клуб любителів англійської мови та літератури «English reading in the Library», читаємо оповідання О. Генрі «Останній лист». Для того, щоб ми могли окрім читання також вивчати мову, модераторка переписала на слайди оригінальний текст О. Генрі, викинувши з нього деякі знаки пунктуації, а наші читачі знову вставляли їх в текст, пояснюючи один одному правила.
фото  фото  фото

 
 13 Червня   Літературна мозаїка дитячих пізнавальних видань «Читанка-чомучка. Цікавинки про всесвіт» відбулась для школярів у відділі читальних залів. До уваги були представлені різноманітні енциклопедичні джерела з фонду бібліотеки на допомогу юним читачам. Діти продивились презентацію про цікаві факти з життя деяких тварин з різних куточків світу та про тварин з Червоної книги України. Пізнаємо світ разом!
фото 1  фото 2

 
 14 Червня   Англійська граматика допомагає подорожувати у минуле. Відбулася чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційному центрі «Вікно в Америку». Використали ігровий набір для знайомства з модальним дієсловом «can», відео для перевірки вивчення правил вживання «can/сan’t», і тематичне навчальне відео присвячено «Дню прапора в США». Група читала/перекладала англомовні тексти, записували нову лексику, дізналися багато цікавих фактів з американської історії.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Червня   У відділі рідкісних та цінних документів пройшло чергове засідання україномовного клубу «Спілкування без вагання» присвячене силі українського слова як джерела натхнення, підтримки та самоусвідомлення. Модератор заходу підготував огляд унікальних видань з фонду бібліотеки «Українська мотивує!». Під час заходу учасники поділилися улюбленими висловами, віршами, обговорили, як мова формує особистість.
фото  фото  фото

 
 17 Червня   17 червня відбулася онлайн-зустріч «Непохитний репрезентант української ідеї в Харкові», присвячену 200-річчю від дня народження українського письменника та культурного діяча Володимира Степановича Александрова. Сьогодні його ім’я не надто добре відоме широкому загалу. Життєвий шлях, хоча і висвітлений в автобіографії та спогадах про нього, потребує додаткового вивчення і багатьох уточнень, а творчий доробок заслуговує на більш прискіпливе дослідження. Про життя і творчість письменника розповіли журналіст, краєзнавць, письменник Микола Чабан та мовознавиця, докторка філологічних наук Зінаїда Пахолок.
фото  фото  фото  фото

 
 17 Червня   У краєзнавчому відділі оформлено тематичну локацію «Кам’янському — 275», присвячену історичним віхам і подіям у розвитку міста Кам’янське.
фото

 
 17 Червня   У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий відеоперегляд із циклу «Точка опори. Діячі культури і мистецтва». Цього дня співробітники відділу продемонстрували відвідувачам інтерв’ю з українською оперною співачкою Вікторією Лук'янець та представили публікації з періодичних видань, присвячені їй.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Червня   18 червня світ святкує Міжнародний день суші – страви, яка об'єднала традиції, мистецтво й гастрономічний мінімалізм. Те, що ще століття тому було простою їжею японських рибалок, сьогодні стало справжнім символом світової кулінарії, об'єктом культури та навіть філософії смаку. Суші – це не просто рис з рибою. Це ціла історія, що почалася в Японії понад тисячу років тому. Спочатку суші виникли як спосіб збереження риби в ферментованому рисі. З часом рецепти змінювалися, вдосконалювалися, і у ХХ столітті суші стали такими, якими ми їх знаємо зараз: свіжими, вишуканими, різноманітними. Поширившись за межі Японії, вони підкорили серця гурманів у всьому світі.
фото

 
 18 Червня   Бібліотечні можливості для освітян. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група директорів загально-освітніх навчальних закладів міста Дніпра, яка є частиною навчального проєкту «Освітньої траєкторії» ДМР. Вчитель-методист Олена Костенко провела навчальне заняття з використанням бібліотечних ресурсів.Керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко ознайомила гостей з сучасними бібліотечними інформаційними технологіями, вони дізналися про сайт ДОУНБ, його структуру, корисну інформацію, яку можна там знайти (https://www.libr.dp.ua/els.html ). Просвітницький портал «ДніпроКультура» https://www.dnipro.libr.dp.ua/ містить багато статей краєзнавчого змісту, які напевне, зацікавлять вчителів-істориків. Он-лайн доступ до електронного каталогу бібліотеки допоможе вчителям шукати і замовляти потрібну літературу, або вони зможуть скористатися послугою «електронна доставка документів». Щодня збільшується «Електронна колекція» бібліотеки – оцифровано велику кількість цінної рідкісної літератури (https://www.libr.dp.ua/?do=collections ).Безкоштовні ресурси для вивчення мови також були презентовані: eLibraryUSA, настільні ігри, колекція відеофільмів, англомовні клуби з носіями мови. Викладачі зацікавилися окремими англомовними виданнями і наборами для настільних ігор. Гості отримали рекламну продукцію і запрошення спланувати англомовні заходи для школярів на вересень.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Червня   У відділі абонемента під час години спілкування «Слово як зброя: літературний внесок Оксани Забужко» йшла мова про цікаві факти біографії та творчості письменниці (проєкт «Письменники, короновані словом»). Також обговорювалися книги авторки, які прочитали учасники заходу. Твори Оксани Забужко характеризуються глибоким інтелектом, емоційною силою, оригінальним стилем та гострою соціальною проблематикою. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 19 Червня   Ігрова, навчальна, розрадлива! Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор і інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони використали набір ігрових карток «Яблука до яблук» / Apples to Apples. 9 гравців – 9 раундів! Гравці мали складати лексичні пари «іменник-прикметник», для цього вони мали знати напевне значення слів на своїх картках. Перевірити значення слів завжди можливо за словниками – електронними у смартфонах, чи паперовими бібліотечними. Перемагає той, хто добере найбільш підходящі одне до одного слова і пояснить/озвучить англомовною фразою свій вибір. Більшість створених пар вийшла веселими і смішними. Тож гравці розійшлися у гарному настрої і з посмішками на обличчях!
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Червня   Студентам на замітку! Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група студентів НТУ «Дніпро Політехніка». Вони ознайомилися з сучасними бібліотечними інформаційними технологіями, дізналися про сайт ДОУНБ, його структуру, корисну інформацію, яку можна там знайти (https://www.libr.dp.ua/els.html ). Просвітницький портал «ДніпроКультура» https://www.dnipro.libr.dp.ua/ містить багато статей краєзнавчого змісту, які напевне, зацікавлять вчителів-істориків. Он-лайн доступ до електронного каталогу бібліотеки допоможе вчителям шукати і замовляти потрібну літературу, або вони зможуть скористатися послугою «електронна доставка документів». Щодня збільшується «Електронна колекція» бібліотеки – оцифровано велику кількість цінної рідкісної літератури (https://www.libr.dp.ua/?do=collections ).Безкоштовні ресурси для вивчення мови також були презентовані: eLibraryUSA, настільні ігри, колекція відеофільмів, англомовні клуби з носіями мови. Викладачі зацікавилися окремими англомовними виданнями і наборами для настільних ігор. Гості отримали рекламну продукцію і запрошення спланувати англомовні заходи для школярів на вересень.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Червня   Андрій Любка – український поет, перекладач та есеїст. Незважаючи на доволі молодий вік, автор має своїх читачів і не боїться критики. Його творчість охоплює як ліричні поетичні збірки, так і прозові твори, серед яких романи та есеї. У відділі періодики організовано тематичний перегляд літератури "Шлях до "свого" жанру: лірика і проза Андрія Любки" . На перегляді представлено матеріали з періодичних видань, які відображають усі грані творчості письменника.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Червня   Попри всі обставини розмовний клуб English_ Reading_ in_the library з пані Тамарою продовжує зустрічатися онлайн на платформі ZOOM. Цього разу ми обговорювали романтичні стосунки: знайомилися з цікавими мовленнєвими виразами, пов’язаними з цією тематикою. Учасники практикували романтичну лексику, вчилися висловлювати побажання та ділилися власними асоціаціями щодо цього дня.
фото

 
 21 Червня   120 років від дня народження виповнюються Жан-Полю Шарлу Емару Сартру – французького філософа, письменника, драматурга, публіциста та одного з найвпливовіших інтелектуалів ХХ століття.Сартр став центральною постаттю філософського руху екзистенціалізму, який поставив у центр уваги особисту свободу, відповідальність і трагічну приреченість людини самостійно обирати сенс свого існування. Його ідеї вплинули на філософію, літературу, політику, театр, кіно, психологію та навіть моду мислення кількох поколінь.
фото

 
 23 Червня   У відділі документів іноземними мовами відбулось засідання австрійського культурологічного клубу за темою «Культурна спадщина Австрії». Модератор заходу підготував візуальну екскурсію визначними місцями країни – Відень, Зальцбург, долина Вахау, Гальштат. У рамках зустрічі учасники ознайомились, як формувалася культурна ідентичність Австрії, які елементи увійшли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, і чому австрійська культура досі має потужний вплив у європейському та світовому контексті. Наприкінці відбулась інтелектуальна вікторина за мотивами історичних та культурних фактів про Австрію.
фото

 
 24 Червня   У відділі документів з питань мистецтва в межах відеопереглядів із циклу «Точка опори. Діячі культури і мистецтва» відбувся перегляд інтерв’ю з українським кінорежисером та сценаристом Тарасом Томенком, під час якого присутнім представили публікацію з фонду відділу, в якій йдеться про кінодіяча та його творчість.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 24 по 26
Червня  
Коригуємо напрями роботи й цілі, занурюємося у соціальні мережі, користуємося допомогою ШІ. Заступник директора з наукової роботи Аліна Залєвська та керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» у Дніпрі Світлана Усенко як представники від КЗК «ДОУНБ» взяли участь у щорічному тренінгу для американських куточків України. Після вітального слова Тимчасової повіреної у справах США в Україні Джулі Девіс учасники долучилися до стратегічних сесій. У центрі уваги були: пошук нових напрямів роботи, розробка нових проєктів, використання нових можливостей для розвитку мережі American Spaces в Україні.Гостинний America House Kyiv підготував спікерів з актуальних питань.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Червня   До уваги користувачів – відео-презентація нових надходжень художньої літератури англійською та німецькою мовами відділу документів іноземними мовами.
фото

 
 26 Червня   «Короновані словом і любов’ю читачів» - презентація Регіональної кампанії з просування читання «Читаємо разом» 2025. У відділі абонемента відбулася літературна година, на якій наші постійні читачі клубу «Захопленість» поділилися своїми відгуками на прочитані книги. Особливу увагу приділили творам Костянтина Москальця, Тараса Прохаська та Катерини Бабкіної.
фото  фото  фото

 
 26 Червня   Вчора у краєзнавчому відділі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося чергове засідання «Дніпровського генеалогічного товариства», присвячене 15-річчю діяльності. З нагоди ювілею було підготовлено книжкову виставку та експозицію плакатів, що ілюструють основні здобутки товариства. Під час заходу засновники поділилися спогадами про перші роки діяльності, згадали найактивніших дослідників, які зробили вагомий внесок у розвиток генеалогічного руху. Учасникам вручили пам’ятні значки з генеалогічною символікою. За роки діяльності дослідники допомогли десяткам людей віднайти свої родинні корені, відновити сімейні історії, зібрати унікальні документи та світлини. «Дніпровське генеалогічне товариство» стало осередком генеалогічного руху Придніпров’я, місцем зустрічі й співпраці однодумців
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Червня   З нагоди Дня Конституції України у відділі періодики презентовано правовий календар "Я - українець. Є у мене право на рідну мову та свою державу...", мета якого підкреслити важливість Конституції України як основного гаранта прав людини та незалежності нашої держави. Користувачам запропоновано статті з періодичних видань про статус державної мови в контексті Конституції України, юридичні виміри конституційної ідентичності України шляхом аналізу чинного законодавства, судової практики та національних норм, вплив реалій правового режиму воєнного стану та викликів повоєнного розвитку України на конституційний розвиток України та ін.
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Червня   До Дня Конституції України у відділі абонемента для відвідувачів відбулася година інформації «Конституцію вивчаємо – свої права знаємо». Мета заходу – ознайомити з історією Конституції України, її основними положеннями, а також популяризувати правові знання та формувати правову культуру серед відвідувачів. Ми нагадали про наші права, свободи та гідність.
фото  фото  фото

 
 27 Червня   До Дня Конституції України, у краєзнавчому відділі було проведено історичний екскурс «Конституція — шлях у цивілізований світ». У межах заходу відбулася презентація тематичної книжкової виставки. На виставці представлено видання, які висвітлюють ключові етапи та найважливіші історичні моменти становлення українського конституційного процесу, що став важливою складовою довгого й непростого шляху державотворення України.
фото  фото  фото