2012pік

 Протягом
мiсяця  
В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" продовжує експонуватися виставка фотопостерів "Галерея жінок-атлетів США", наданих Посольством США в Україні. Яскраві та емоційні фото демонструють жіночу красу, мужність, волю до перемоги, вшановують досягнення чемпіонок.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі документів іноземними мовами розгорнуто виставку нових надходженнь 12-ї фази проекту «Заочний абонемент Ґете-інституту». Це книги, фільми, підручники, музичні диски німецькою мовою, що надані бібліотеці для користування на термін 3-4 місяці.Спішіть познайомитися!
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі абонемента в режимі вільного доступу діє "Німецька література: від витоків до сьогодення" - книжкова виставка німецької художньої літератури із циклу "Класика вищого гатунку". 
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Відвідувачі патентно-технічного  відділу продовжували знайомитись із ілюстративно- документальною виставкою «Янгель М.К.- видатний конструктор».    Повніше

 
 Протягом
мiсяця  
Протягом місяця в патентно-технічному відділі діяла ілюстративна документальна виставка.Повніше

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі мистецтв розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Улюблені обличчя екрану» (до Дня українського кіно)Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 30 Вересня   У відділі читальних залів до Всеукраїнського дня бібліотек пройшов тренінг «Спілкуємось разом». Настільки важливе спілкування, як побудувати гарні взаємовідношення, як правильно налаштувати стосунки – ці та інші питання були темою для обговорення. Представники міжнародної федерації коучинга системи Касьянова Вікторія Володимирівна та Федорець Алла Петрівна запропонували присутнім розглянути різні види життєвих ситуацій, а також надали поради, щодо регулювання власних емоцій,  досягнення бажаних цілей та покращення спілкування.
Фото  Фото 1  Фото 2

 
 29 Вересня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч англомовного клубу English Speaking Club "Gabfest" всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Спілкувалися на тему «Всісвітній день туризму». Присутні переглядали релевантне відео, розповідали про свої подорожі.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 29 Вересня   В КУБЦ відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців. Круглий стіл за темою «Планування роботи на 2013 рік»
фото 2  фото 1

 
 28 Вересня   Бібліотекарі Дніпропетровщини взяли участь в урочистій зустрічі з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Дніпропетровщина відзначає Всеукраїнський день бібліотек. З нагоди свята за дорученням голови облдержадміністрації Олександра Вілкула його заступник Марія Пустова провела урочисту зустріч, у якій взяли участь понад 300 бібліотекарів регіону. Вона привітала всіх зі святом та вручила 25 кращим працівникам обласні нагороди.Повніше
Фото 1.  Фото 2.

 
 27 Вересня   Керівник відділу соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків взяла участь в майстер-класі з мультимедійної журналістики, який проводився у Львові в межах проекту фундації "Нові медіа" (Польща) "Mammedia: Свобода. Підтримка українських молодіжних ЗМІ".
фото

 
 27 Вересня   «Мой миг, мой час, мой день, мой год, мой век…» –  під такою назвою у відділі мистецт відбулося засідання клубу книголюбів «Літературна вітальня», присвячене життю та творчості Марини Цвєтаєвої, якій цього року виповнюється 120 років від дня народження. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 26 Вересня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Аватар» (2009).Це американський науково-фантастичний фільм. Дія фільму відбувається на планеті Пандора у 2154 році. Людство видобуває там цінний мінерал анобтані. За сюжетом ресурсно-видобувна компанія загрожує існуванню місцевого племені людиноподібних істот, на’ві.
фото 1  фото 2

 
 26 Вересня   В «Русском центре», в рамках проекту «Кино ХХІ», пройшов перегляд фільму «Первый отряд». Ця стрічка – частина сумісного анімаційного проекту японської та канадської студій, а також російських авторів. В кінопрокаті  вона представлена як фентезі на тему Великої Вітчизняної війни.
Фото

 
 26 Вересня   Євроцентр ДОУНБ відсвяткував День європейських мов. Для гостей центру, викладачів іноземних мов та учнів середньо-спеціальних закладів м.Дніпропетровськ, відбулися майстер-класи з італійської, польської, іспанської та англійської мов. Також була презентована виставка фотографій, зроблених молодими  фотографами з Вірменії, Естонії, Латвії, Росії, Чехії та України. Молодь зобразила на них своє бачення демократії, її недоліків та переваг.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 
 26 Вересня   Виставка фотографій. У відділі документів іноземними мовами (пр. Карла Маркса, 18) демократія проявилась на світлинах молодих фотографів з Вірменії, Естонії, Латвії, Росії, Чехії та України.Ці фото зроблені в Латвії, під час молодіжного обміну «На перехресті демократії» в липні цього року. Молодь зобразила на них своє бачення демократії, її недоліків та переваг. Роль молоді в житті суспільства, права людини та демократичні цінності - це те, над чим хочеться замислитись, дивлячись на світлини.Цікаво, що автори фотографій – звичайні студенти ЄС та СНД. Вони живуть нібито в різних реаліях, але проблем по обидва боки кордону вдосталь. Корупція, свобода слова, громадська пасивність – однакові проблеми таких різних країн. Але є й чому повчитись один в одного.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 25 Вересня   Головним бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай була проведена історико-книгознача експертиза книги «Библия», виданої у Берліні 1904 р. німецькою мовою, надрукованої  готичним шрифтом. Книга має рекламний додаток, палітурка оформлена рамкою золотого тиснення. Експертиза проведена за рекомендацією Обласного центру з охорони історико-культурних цінностей.

 
 25 Вересня   В межах проекту "Діалог поколінь" відбувся перегляд і обговорення кіносюжетів з різноманітних тем учасниками проекту. Обговорювалися найцікавіші теми та проблеми, висвитлені у кінострічках "Доживемо до понеділка" (реж. С. Ростоцький) "Школа" (реж. В. Гай-Германіка), "2057" ("Діскавері"). 
фото 1

 
 25 Вересня   В «Русском центре» пройшов творчий вечір дніпропетровського музиканта, композитора, співака Олега Мелещука. Концерт був умовно поділений на 2 відділення – пісні на вірші дніпропетровських поетів та пісні у стилі «шансон». Виступ Олега Мелещука також присвячувався виходу його диска «Песни в стиле русского шансона», на вірші Лариси Третяк. Творчий вечір дніпропетровського барда відвідали старі та нові шанувальники.
Фото

 
 24, 27
Вересня  
В секторі рідкісних і цінних документів відбулись інформаційні години, під час яких читачі сектору одержали консультації і розповідь гол. бібліотекаря сектору Л.Г. Гурай про хронологічні і галузеві характеристики фонду, його основні концепції.

 
 22 Вересня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч англомовного клубу English Speaking Club "Gabfest" всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Спілкувалися на тему «Північна ходьба - здоровий стиль життя». Переглянули декілька релевантних відео, обговорили цитати відомих людей про здоровий спосіб життя, взяли участь у майстер-класі з ходьби з палицями, який провів Ігор Єфименко, тренер, засновник української школи Північної ходьби.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 21 Вересня   відбувся командоформуючий тренінг "Тімбілдінг- основа ефективної роботи в команді"
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 20 Вересня   У відділі абонемента відбувся Урок краєзнавства, участь у якому брали  школярі 5-а класу (23 уч.) КЗО СЗШ№69, які стали нашими постійними користувачами. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Вересня   В КУБЦ відбулася презентація виставки вишиваних панно Ірини Браславскої «Краплини душі»
фото 3  фото 2  фото 1

 
 20 Вересня   В КУБЦ відбулася презентація книжкової виставки «Жіночі голоси в літературі української діаспори». До 12- річчя КУБЦ.
фото 3  фото 2  фото 1

 
 20 Вересня   В патентно-технічному відділі відбувся урочистий захід присвячений «Дню винахідника і раціоналізатора України». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12  фото 13

 
 19 Вересня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою  «Диліжанс» (1939). Цей фільм вважають першим вестерном класичного типу, що оспівує свободу людини, красу прерій. Творці фільму та режисер Джон Форд вивели жанр «вестерн» з «макулатурного жанру» до респектабельних жанрів американського кіно.
фото 1

 
 18 Вересня   18-19 вересня працівники ДОУНБ: Крупій Г. Я., Литвиненко Н. Г., Браславська І. М., Лєсканова М. Л., Пономаренко С. М., Зюлєва Ю. М., Ясько О. Г. прийняли участь у міжнародному семінарі-тренінгу «Электронные библиотеки: формирование и каталогизация цифровых ресурсов». Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 
 18 Вересня   Стартував соціокультурний проект "Діалог поколінь".  Метою проекту є налагодження комунікативного взаємозв'язку між поколіннями. Завдяки такій комунікації стане можливим взаємопорозуміння та зближення поколінь. В межах цього проекту у конференц-залі за адресою: вул. Савченка, 10  відбулася інтерактивна лекція "Секрети спілкування", яку проводила психотерапевт та спеціаліст з комунікацій Валерія Козлова. Участь у заході узяли представники професійно-технічних учбових закладів та підопічні територіальних центрів соціального обслуговування Червоногвардійського та Жовтневого районів.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 17 Вересня   В «Русском центре» відбувся відео - перегляд  документального фільму «Удивительные миры Циолковского», присвячений 155-й річниці від дня народження російського вченого, «піонера космонавтики» Костянтина Едуардовича Ціолковського. Фільм демонструвався на екрані телевізора протягом дня і був доступний широкому колу користувачів.
Фото

 
 17 Вересня   В секторі рідкісних і цінних документів відбулося перше в новому навчальному році засідання читацького молодіжного клубу «Ми читаємо» за темою «Бібліоподорож по століттях». Повніше
DSCN3758

 
 17 Вересня   В «Русском центре» пройшла тематична година «Война и мир», присвячена 200-й річниці Вітчизняної війни 1812 року. Повніше
Фото

 
 17 Вересня   Відділ абонемента орагнізував та здійснив для учасників обласних курсів підвищення кваліфікації  доповідь  "Інноваційні форми роботи відділу", консультаційну роботу з планування соціально-культурних  заходів на наступний рік: форми, заходи, досвід та екскурсію по відділу.

 
 15 Вересня   Відбулося Святкове засідання Кіноклубу ім. Д. Сахненка, присвячене Дню українського кіно.Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 
 15 Вересня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Спілкувалися на тему «Сучасний міський дизайн». Переглянули декілька релевантних відео, дізналися про столицю дизайну  у 20012 році – Гельсінки. Порівняли фінський та дніпропетровський архітектурний дизайн. Зустріч мала освітній характер, нові члени клубу отримали задоволення від атмосфери англомовного клубу. Голосуванням, з запропонованих членами клубу варіантів, обрали назву для англомовного клубу. «Gabfest» - це довга цікава розмова/обговорення.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 5  фото 6

 
 14 Вересня   Керівник соціокультурного відділу взяла участь у щорічному форумі Центрів європейської інформації, якій проходив у м. Миколаїв. У форумі взяли участь 14 представників ЦЄІ, які входять у Мережу центрів європейської інформації України. Була розроблена стратегія спільної діяльності Центрів на наступний рік. До форуму в режимі Скайпу долучилися також незалежні експерти з Москви, Парижу, Чернівців та Луганська. У розробці стратегії взяв участь представник Міністерства закордонних справ України, який прокоментував можливості розвитку та подальшої діяльності Мережі. З огляду на впровадження нової цільової програми інформування був створений приблизний план діяльності на 2013 рік та подальші два роки.
фото 1  фото 2

 
 12 Вересня   У відділі читальних залів відбулася лекція на тему «Звуки природи» за участі біотерапевта Шайтанової Тетяни Миколаївни. Присутні з цікавістю слухали розповідь про вплив людини на все, що її оточує; про чарівні цілющі звуки, які подарувала нам природа і як важливо для всіх зберегти це.
Фото  Фото 1  Фото 2

 
 12 Вересня    В «Русском центре» спільно з проектом «Кино XXI » відбувся перегляд фільму Костянтина Худякова «На Верхней Масловке», за мотивами однойменної повісті Діни Рубіної. Керівник проекту, дніпропетровський журналіст Олександр Мухарев, почав зустріч з розповіді про творчість Діни Рубіної, і безпосередньо про її повість «На Верхней Масловке». Після перегляду пройшло обговорення кінострічки.Гості, які читали книгу, поділилися своїми враженнями і очікуваннями від фільму.
Фото

 
 12 Вересня   12 вересня – Фахівцями відділу наукової інформації і бібліографії у межах проведення обласних курсів підвищення кваліфікації для завідуючих сільськими бібліотеками « Сільська бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та стратегія розвитку» було прочитано консультації: «Робота з різними цільовими групами у Центрі правової інформації», «Інформування органів влади – пріоритетний напрямок діяльності відділу», «Віртуальна довідка - Ваш помічник». Слухачі також долучилися до перегляду «Нові надходження ВНІіБ» та огляду видавничої діяльності відділу.
Фото1  Фото2  Фото3

 
 12 Вересня   В секторі рідкісних і цінних документів почала діяти книжково-ілюстративна виставка рідкісних видань XIX – XX ст. «Бессмертен тот, Отечество кто спас» до 200-річчя  Вітчизняної визвольної війни  Росії 1812 р. з Францією. Унікальні стародруки, сучасники подій війни 1812 р., відкрили експозицію. Це «Письма русского офицера», написані поетом і героєм Вітчизняної війни 1812 р., видані окремою  книгою у 1815 р., «Поражение французов на Севере» Я. Тихонова 1814 р., «Подарок товарищам, или переписка русских солдат в 1812 г.» І. Скобєлєва 1833 р. та ін. Повніше
фото

 
 12 Вересня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою, чудової музичної комедії "У джазі тільки дівчата".
фото 1  фото 2

 
 11, 12
Вересня  
В «Русском центре» для вчителів інституту післядипломної педагогічної освіти була проведена тематична година «Світло полум'яних сердець», присвячена 70-річчю створення підпільної комсомольської організації «Молодая гвардия». Гості бібліотеки ознайомилися з мультимедійною презентацією про бібліотеку, її відділи, фонд та послуги, слайд-розповіддю  про подвиг героїв-молодогвардійців, а також про історію створення  роману Олександра Фадєєва «Молодая гвардия» та однойменного фільму Сергія Герасимова. На завершення зустрічі гостям був показаний документальний фільм «Молодая гвардия. По следу предателя».
Фото  Фото 1

 
 8 Вересня   До центрального парку імені  Лазаря Глоби  бібліотекарі Дніпропетровщини  запросили на побачення  жителів та гостей міста,  щоб  продемонструвати  можливості сучасних бібліотек, розповісти про їх послуги, створити  атмосферу свята. Більше двадцяти  бібліотек Дніпропетровщини організували справжнє  бібліотечне  шоу.Повніше
фото 1  фото 2  фото  Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Вересня   Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" брав участь у бібліотечному святі "Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення". Співробітники відділу знайомили охочих з сучасними приладами / гаджетами для читання електронних книг - електронною книгою Kindle та планшетним комп'ютером iPad. Діти мали змогу перевірити знання англійської мови граючи в настільну гру "Boggle". Американські друзі центру, волонтери Корпусу Миру, познайомилися з історією міста Дніпропетровськ, переглянувши виставку "Місто над Дніпром". О 14-тій годині активісти англомовного клубу English Speaking Club провели чергову зустріч на свіжому повітрі разом з англомовним клубом з Новомосковська. Обговорювали особливості організації роботи клубів, досягнення, методику добору тем для зустрічей, плани співробітництва.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

 
 8 Вересня   Сектор рідкісних і цінних документів взяв участь у Всеукраїнському дні бібліотек у парку ім. Л. Глоби в рамках Дня міста Дніпропетровська. Це свято принесло радість і задоволення мешканцям міста і всім бібліотечним працівникам області та міста, в тому числі головному бібліотекарю сектору Л.Г. Гурай. В тім різнобарвнім потоці людей виявилося багато прихильників книги, відданих їй та бібліотекам, читачів нашої обласної  наукової. Це були люди усіх віків, але особливо допитливими були молоді громадяни з вищою освітою та маленькі діти. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 З 6 по 0
Вересня  
У відділі абонемента презентувалася книжкова виставка-вікторина «Скажи-ка, дядя…» (розділ постійнодіючої виставки "Поринути у вир давно минулих подій") і була присвячена 200-річчю Бородинської битви. Повніше
фото

 
 5 Вересня   В «Русском центре» почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Творец от природи», присвячена 195-й річниці від дня народження російського поета, письменника, драматурга Олексія Костянтиновича Толстого. Для читачів і гостей центру на виставці представлені документи про життєвий шлях та творчість письменника.
Фото

 
 5 Вересня   У відділі читальних залів відбулася зустріч з біотерапевтом Шайтановою Тетяною Миколаївною на тему «Духовные причины заболеваний». Тетяна Миколаївна поділилася своїми знаннями, що до того, які вчинки можуть нашкодити здоров’ю людини, як слід стежити за самопочуттям , наскільки важливі хороші помисли та дії.
Фото  Фото 1

 
 5 Вересня   Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд і обговорення американського кінофільму "Натурал".Цей фільм про найулюбленішу гру американців бейсбол, про мужність спортсменів, про життєві колізії героїв.
фото 1  фото 2

 
 5 Вересня   В «Русском центре» пройшла зустріч з московським журналістом, редактором, громадським діячем, літературним оглядачем і критиком Дмитром Чорним. У першій частині зустрічі Дмитро розповів про розвиток реалізму в сучасній російській прозі на прикладі творів деяких авторів. Після цього відбулася презентація його нової книги «Верность и ревность», примірник якої Дмитро подарував «Русскому центру».У своєму новому романі Дмитро Чорний розповідає про взаємини між чоловіком і жінкою в сучасній Росії.
Фото

 
 4 Вересня   У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Барвисте сузір’я українських письменників», присвячена ювілярам вересня Івану Микитенку, Федору Маківчуку, Ярославу Шпорі. Проект «Імена: відомі та повернені із забуття» (до ювілеїв  українських  письменників). Повніше
Фото

 
 4 Вересня   У відділі абонемента презентувалася до Дня українського кіно книжково-аудіо- виставка екранізованих книг під назвою "Книга на екрані" із циклу "Мистецький вернісаж". Повніше
фото  фото

 
 2 Вересня   У відділі читальних залів була проведена інформаційна година «Найбільша трагедія ХХ століття» до річниці початку II світової війни.  Користувачі відділу ознайомилися з літературою,  яка надає  можливість скласти обєктивну картину миру перед війною, Велику війну та її наслідки, та переглянули фрагменти документальної кінострічки "Вторая мировая день за днем".
Фото

 
 1 Вересня   У відділі періодики нова послуга – «Журнали додому». Тепер вдома Ви можете ознайомитися з літературними новинками, скористатися порадами з благоустрою свого житла, зробити викрійку модного вбрання, вибрати схеми для вишивання та в'язання.Цікавого Вам дозвілля!Повніше
фото 1  фото 2

 
 1 Вересня   Головним бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай за направленням Обласного центру з охорони історико-культурних цінностей була проведена історико-книгознавча експертиза книги «Біблія», виданої у XIX ст., гражданським шрифтом. Книга була заявлена до вивезення у Росію.

 
 1 Вересня   У відділі абонемента діє книжкова виставка-портрет "Данина пам'яті", присвячена 180-річчю з дня народження О.Поля, досліднику, археологу, знавцю нашого краю. Матеріали стали в нагоді учням шкіл в перші дні навчання, присвячені 80-річчю Дніпропетровщини.  
фото

 
 1 Вересня   До Дня знань в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.До центру завітали носії мови - 6 американців. Всі знайомилися та спілкувалися на запропоновану тему: "Google - факти і цифри".Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5