2012pік

 Протягом
мiсяця  
В «Русском центре» діятиме ілюстративно-документальна виставка «Великий сын России», присвячена 300-річчю від дня народження Михайла Васильовича Ломоносова, російського вченого, геохіміка, поета, реформатора російської мови, засновника Московського університету.
Фото

 
 Протягом
мiсяця  
В КУБЦ відбулася книжкова виставка " Нові надходження в КУБЦ (2009-2011).
фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
В патентно-технічному відділі експонувалась виставка «ІНФОРМАЦІЙНА ПАЛІТРА».Повніше
фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розгорнуто виставку "Нові надходження". Наш фонд збагатився ексклюзивною колекцією настільних ігор. Зокрема, це пазли в 3D, вікторини, словникові ігри, які сприяють вивченню англійської мови, географії, розвивають мислення, поглиблюють знання з різних галузей знань та роблять Ваше дозвілля значно цікавішим.Повніше
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі мистецтв  демонструвалась книжково-ілюстративна виставка  «Види і жанри графіки». Повніше
фото 1

 
 1 Сiчня   Відбулись зміни у штатному розкладі ДОУНБ: на посаду заступника директора з наукової роботи була призначена Тетяна Олександрівна Абраїмова, на посаду заступника директора з внутрішньобібліотечної роботи призначена Оксана Валеріївна Шевченко, вченим секретарем призначена Юлія Михайлівна Зюлева. Крім того у результаті змін стала можливою поява "Відділу соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків", завідуючою якого стала Наталія Петрівна Гордійчук.

 
 4 Сiчня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" для всіх бажаючих покращити знання мови відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Випускник" з зіркою американського кінематографу Дастіном Хофманом в головній ролі.До початку перегляду американець містер Джозеф Баттілега пояснив складні слова та вирази з фільму.
фото 3  фото 2  фото 1

 
 4 Сiчня   В  «Русском центре» відбувся перегляд мультимедійної презентації «Серебряного века силуэт. Александр Скрябин», присвячений 140 річниці від дня народження відомого російського композитора і музиканта Олександра Миколайовича Скрябіна. Протягом дня презентація демонструвалася на екрані телевізора. Відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з життєвою історією та історією творчого шляху Олександра Миколайовича. Презентація супроводжувалася музикою, написаною ювіляром..
Фото 1  Фото

 
 4 Сiчня   У відділі читальних залів   представлена постійнодіюча документальна виставка «Тільки у нас - найновіше для вас!». Мета виставки - знайомити користувачів бібліотеки з новою літературою, що надійшла до відділу.
Фото

 
 6 Сiчня   «В різдвяну ніч народжується радість» - виставка циклу «Релігійний календар», присвячена святу Різдва Христового.Повніше
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 7 Сiчня   В секторі рідкісних і цінних документів відкрилася щорічна книжкова виставка рідкісних видань XIX – XX ст., присвячена Різдву Христовому, з’явленню ініціатора нової релігії, яка проникнута вищою духовністю «Слава Тебе, показавшему нам Свет». Виставка знайомила з творами вчених-богословів, творами з історії християнства і народження Боголюдини – Ісуса Христа.

 
 9 Сiчня   У відділі абонемента діяла під назвою «Україно, соборна держава, сонценосна колиска моя» - виставка-відгук до Дня соборності України.Повніше
фото

 
 10 Сiчня   Відділ абонемента презентував постійнодіючу книжкову виставку  до ювілеїв українських письменників "У світі їх творчості". Відкрився цикл виставкою "Є.Гуцало" до 75-річчя з дня народження письменника та «Алмазний мій вінець» - книжкова виставка в режимі вільного доступу до 115-річчя В.Катаєва.
фото 1

 
 10 Сiчня   До 105-ї річниці від дня народження великого російського вченого  Сергія Павловича Корольова в «Русском центре» почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Засекреченный учёный». На виставці представлені документи про життєвий шлях головного конструктора ракетно-космічних систем, людину зі звичайною біографією, але з незвичайною  долею. При житті про нього складалися легенди. Після смерті залишились космічні проекти, якими пишається людство.
Фото

 
 10, 11, 16, 24
Сiчня  
Проводились експрес-екскурсії для нових читачів з метою ознайомлення з особливостями рідкісного фонду, його основними колекціями, завданнями сектору рідкісних і цінних документів.

 
 11 Сiчня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" для всіх бажаючих покращити знання мови відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Втеча з Шоушенка".До початку перегляду американець містер Джозеф Баттілега пояснив складні слова та вирази з фільму.
Фото 3  фото 2  фото 1

 
 12 Сiчня   У відділі документів іноземними мовами до уваги користувачів були представлені книги з вивчення іноземних мов за методом Іллі Франка.Це спеціальний метод  адаптації тексту, який сприяє пасивному вивченню мови. Унікальність методу полягає в тім,що запам'ятовування слів і виражень відбувається за рахунок їхньої повторюваності, без завчання й необхідності використати словник .Його можна використовувати в якості підтримки, доповнення до розмовної практики або просто для пасивного освоєння мови з нуля. В таких книгах весь текст  розбитий на частини,одна і та ж частина зустрічається 2 рази: перший раз -  це частина тексту із дослівним перекладом та лексико-граматичними коментарями, другий раз – та сама частина, але просто англійською мовою. У фонді відділу є такі книги англійською, французькою, турецькою, італійською, датською та нідерландською мовами.
фото1

 
 14 Сiчня   У відділі читальних залів відбувся огляд літератури представленої на ілюстративно-документальній виставці  «Барвисте сузір’я українських письменників», присвячений ювілярам січня:  Євгену Гуцалу, Павлу Усенку, Івану Кулику, Мечиславу Гаску. Це перший захід  в рамках реалізації проекту «Імена: відомі та повернені із забуття» (до ювілеїв  українських  письменників).Повніше
Фото

 
 14 Сiчня   Для американських друзів бібліотеки та інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" відбулася презентація українських та російських традицій святкування Нового року.
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 14 Сiчня   В КУБЦ була презентована книжкова виставка " Людина божественного покликання." До 130-річчя від дня народження І. І. Огієнка. Постать Івана Огієнка вже реабілітована історією. Але вона ще не пізнана, глибинно не поцінована в Україні. Сучасники називали його людиною енциклопедичних знань, праці і обов"язку. Свій природжений хист ученого, педагога, державного, громадського, церковного і культурного діяча він однаковою мірою успішно застосовував і як мовознавець та літературознавець, і як редактор та видавець, і як перекладач та поет, і як ректор та міністр, і як православний митрополит та історик Української церкви. Він чесно і сповна служив українській справі, до останніх днів свого довгого і важкого життя не полишав подвижницької діяльності на ниві відродження нації, в захисті, а згодом в утвердженні та розвої рідної мови, культури в цілому. Переконує в цьому той факт, що бібліографія наукових, публіцистичних та художніх праць ученого складає понад тисячу одиниць. На жаль, переважна більшисть творів І. Огієнка і сьогодні є недоступною для українського читача.
фото 2  фото 1

 
 15 Сiчня    В «Русском центре» представником Вищої духовної школи Ведичного православ’я С.М. Михайловим була проведена відкрита лекція на тему «Блаженно ты, Русское слово...». Станіслав Миколайович розповів про історію виникнення російської мови, про знамениті абетки - кирилицю і глаголицю,  а також про зміни, які відбувалися в російській мові протягом багатьох століть. Всі охочі мали можливість не тільки почути цікаву інформацію, але й подискутувати на дану тему.
Фото

 
 15 Сiчня   В відділі краєзнавчої литератури і бібліографії відбулася презентація книги Костянтина Сушка "Ойкумена".
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 16 Сiчня   У відділі періодики  організовано виставку під назвою "Не загубити, а заробити" (Як досягти успіху під час кризи).Повніше
Фото

 
 17 Сiчня   Відділ абонемента продовжив уроки-тренінги «Комп’ютер без загадок» для флеш-клубу за проектом «Сімейний круїз».Повніше
фото  фото

 
 17 Сiчня   Перегляд нових надходжень літератури до бібліотеки у відділі комплектування. Було відібрано для рідкісного фонду 3 примірника.

 
 17 Сiчня   У приміщенні відділу мистецтв у рамках засідання клубу «Літературна вітальня» відбулася творча зустріч «Музика без меж. Діалог культур: Мексика – Україна».Повніше
фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 17 Сiчня   У відділі читальних залів   представлена ілюстративно-документальна виставка «Соборна Україна: від ідеї до життя»  (до Дня Соборності та Свободи України).Повніше
Фото

 
 17 Сiчня   У відділі читальних залів відбулося засідання клубу «Екософія  людини».  Історія руського народу предстала  перед слухачами зі сторінок відомих робіт Ю. Д. Петухова, по яким і розкрив тему  засідання клубу В.М. Чернявський.  Члени клубу ознайомились з виставкою книжок Ю. Д. Петухова   « Таємниці життя Русів».
Фото  Фото

 
 18 Сiчня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" для всіх бажаючих покращити знання мови відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Алі" про життя відомого боксера Мохамеда Алі, до 70-ччя з дня народження. В головній ролі  з зірка американського кінематографу Уілл Сміт. До початку перегляду американець містер Джозеф Баттілега пояснив складні слова та вирази з фільму.
фото 2  фото 1

 
 19 Сiчня   Засідання краєзнавчого клубу "Ріднокрай" відбулося в Дніпропетровському історичному музею ім. Д.Яворницького.  Науковий співробітник музею Валентина Лазебник познайомила з оновленою експозицією залу, присвяченого  історії Катеринослава. "Перепис населення Катеринославської губергії. 1897 рік" .
фото 3  фото 2  фото 1

 
 21 Сiчня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся English Speaking Club для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови по темі "2012 - рік відновлюваної енергії".
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 21 Сiчня   У відділі абонемента відбувся «Січневий діалог» - зустріч клубу «Захопленість» за круглим столом, присвячена звіту перед  читачами та творчим звітам учасників клубу.Повніше
фото  фото 1

 
 21 Сiчня   У відділі мистецтв відбулося засідання Кіноклубу ім. Данила Сахненка, яке було присвячене Олександру Олексійовичу Ханжонкову, підприємцю, продюсеру, режисеру, сценаристу, організатору кінопромисловості в Росії.Повніше
фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 22 Сiчня   Почала діяти книжкова виставка рідкісних і цінних видань «Філософ, богослов, вчений, інженер» до 130-річчя від дня народження П.О. Флоренського, видатного російського релігійного філософа і вченого.На виставці демонструвались твори П.О. Флоренського та література про його трагічне життя і плідну наукову творчість: праці російських і зарубіжних філософів М. Бєрдяєва, С. Булгакова, М. Бубера, В. Іванова, В. Розанова.
Фото 1

 
 23 Сiчня   Фахівцями ВНІіБ була проведена оглядова екскурсія відділами ДОУНБ (вул. Ю. Савченка, 10) для учнів 1 курсу професійно-технічного училища №6. Екскурсанти ознайомилися з правилами користування бібліотекою, каталогами та можливостями отримання інформаційно-документальних ресурсів у відділах. Учні  завітали до Інтернет- Центру, а також до Центрів  правової інформації,  європейської інформації та Центру «Русский мир».
Фото 2  Фото1

 
 24 Сiчня   В «Русском центре» відбувся бібліотечний урок для учнів школи № 23 м. Дніпропетровська. Урок присвячений 175-й річниці від дня смерті Олександра Сергійовича Пушкіна. Дітям була проведена пізнавальна екскурсія по бібліотеці, їх навчили користуватися каталогами, а також ознайомили з цікавими фактами з життя О.С. Пушкіна та показали мультфільм «Сказка о мертвой царевне и семи богатырях».
Фото 1  Фото

 
 24 Сiчня   У відділі абонемента відбувся 10 урок-тренінг клубу "Флешка"Повніше
фото

 
 24 Сiчня   В «Русском центре» відбувся перегляд мультимедійної презентації «Живопись Шишкина», приурочений до 180-річчя з дня народження російського художника Івана Шишкіна. На екрані демонструвалися репродукції 109 картин художника. Матеріали для презентації взяті з фонду центру (Иван Шишкин (CD-ROM). - М., 2003).
Фото

 
 24 Сiчня   У відділі читальних залів відбулося засідання клубу «Екософія  людини».  Тема засідання « Фактор часу». Доповідач  В.Ф.Тимченко. Повніше

 
 24 Сiчня   У відділі документів іноземними мовами працювала виставка нових надходжень. На виставці були представлені документи з питань загальної лінгвістики, методики викладання іноземних мов, нові англо-українські фахові словники .
фото1  фото 2  фото 3

 
 25 Сiчня   В патентно-технічному відділі відбулася творча зустріч з Юрієм Давидовичем ПоліськимПовніше
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 25 Сiчня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" для всіх бажаючих покращити знання мови відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Бунтівник без причини". До початку перегляду американець містер Джозеф Баттілега пояснив складні слова та вирази з фільму.
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 25 Сiчня   У відділі періодики оформлено міні-виставку привітання, присвячену Дню св. Тетяни та Дню студентів.
Фото

 
 25 Сiчня   В Центрі європейської інформації було підведено підсумки конкурсу "Україна в Європі,Європа в Україні:очима молоді. 2011-2012". Протягом двох годин (з 13:00-15:00) 8 авторів найкращих робіт з Дніпропетровська та області презентували свої напрацювання. Згодом, після невеликої перерви, було оголошено переможців конкурсу та нагороджено їх грошовими призами та дипломами. Всі інші учасники отримали сертифікати за участь у конкурсі та заохочувальні призи.
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 26 Сiчня   В «Русском центре» відбулася зустріч з молодим поетом Іваном Омельченком, який познайомив  гостей зі  своїми віршами. Серед присутніх були поети Геннадій Львов і Надія Ладонщикова, друзі та батьки. Емоційний виступ молодого поета, надихнув присутній зачитати свої вірші, що створило приємну атмосферу для бесіди і прояву талантів. Повніше
Фото 2  Фото 1  Фото

 
 26 Сiчня   В Патентно-технічному відділі відбулося засідання «АКАДЕМІЇ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ВИНАХІДНИЦТВА» Повніше
фото 14  фото 13  фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 28 Сiчня   Зустріч у клубі "Italianissimo" була присвячена видним американцям італійського походження. Учасники переглянули яскраве інформаційне слайд-шоу, дізналися про знаменитих співаків, винахідників, новаторів, кінорежисерів, акторів і дизайнерів. Родзинкою цього засідання була відео Skype-конференція з Американським куточком в Італії - у красивому приморському місті Трієст.
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 28 Сiчня   Члени англомовного клубу в центрі "Вікно в Америку" з задоволенням отримували нові знання про внесок американців італійського походження в розвиток та сучасне життя США.Також вони переглянули виставку журналів та ознайомилися з визначними датами американського календаря у січні. Особливу увагу привернула 130-річниця з дня народження Президента США Франкліна Делано Рузвельта.Відвідувачі центру переглянули дві тематичні Power Point презентації.
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 29 Сiчня   В «Русском центре» була проведена лекція «Русская письменность» представником Вищої школи Ведичного православ’я С.М.Михайловим. Лектор говорив про вплив віри на писемність російського народу, а також показав відеопрезентацію, в якій йшлося про історію та розвиток писемності.  
Фото

 
 31 Сiчня   У відділі періодики оформлено виставку «Цікава мозаїка». Виставка  представляє цікаву, актуальну, різноманітну інформацію з популярних періодичних видань. Читати її буде цікаво студентам та пенсіонерам, жінкам та чоловікам, домогосподаркам та менеджерам. Кожен зможе знайти щось цікаве для себе.Повніше

 
 31 Сiчня   У відділі абонемента відбувся одинадцятий урок-тренінг "Флеш-клубу" за проектом "Сімейний круїз".Повніше