2024 pік

 Протягом
мiсяця  
Виставка «Центру «Вікно в Америку» — 20 років!»На виставці представлені фото-ілюстрації та артефакти, кожен з яких має свою історію. Створений 20 років тому бібліотечний центр «Вікно в Америку» сприяв взаєморозумінню між українським і американським народами, допомагав осідлати інформаційну хвилю Інтернету, сприяв знайомству з історією і культурою США, встановлював дружні особисті стосунки з американцями, навчав критичному мисленню і медійній грамотності, 3D-друку, допомагав покращувати знання англійської мови та навички спілкування.Працював заради громади та її інтересів – з учнівською молоддю, студентами, науковцями, спеціалістами народного господарства, викладачами і вчителями.Центр був майданчиком для зустрічі з цікавими людьми – Послом США в Україні Джеффрі Паєттом, астронавтом Рендольфом Брезніком, журналістом «Голосу Америки» Зореславом Байдюком, професорами програми обмінів Фулбрайт.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У краєзнавчому відділі відбулася книжкова виставка «Стезя любові» з циклу «Дніпропетровщина літературна», присвячена 105-річчю від дня народження письменника Михайла Нечая. Відвідувачі мали змогу ознайомитися з творчим спадком митця, який залишив вагомий слід у літературному житті краю.
фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
До 90-річчя від дня народження української кінорежисерки Кіри Муратової у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію «Кіра Муратова – власниця неповторного творчого почерку» із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено публікації, присвячені творчості кінорежисерки.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді.В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.
фото

 
 29 Листопада   Дуже жвавою та яскравою стала зустріч в колі клубу любителів англомовної літератури. Знову обговорювали тему української вишивки та народних українських традицій. З кожним разом усе впевненіше й впевненіше звучать доповіді наших читачів. Та й українські традиційні орнаменти з їх символізмом малюнку – вічна тема для дискусій і доповідей.
фото  фото

 
 29 Листопада   У краєзнавчому відділі відбулась лекція голови Історико-краєзнавчого товариства «Добре поле» з міста Добропілля, члена Національної спілки краєзнавців України Анатолія Мєдвєдєва «Головний отаман Донецького кряжу Михайло Малашко». З доповіді присутні дізнались про перші роки життя Михайла Малашка на Донеччині, його боротьбу з внутрішніми і зовнішніми ворогами під час Української революції на Луганщині у 1917-1918 роках. Про керівну роль Михайла Малашка під час оборони Донеччини від російських Донських військ в кінці 1918 року та про останні роки повстанського отамана на Наддніпрянщині у 1919-1920 роках. Під час презентації були розкриті маловідомі факти з життя Малашко, і з історії українського руху на Донеччині у 1917-1918 роках, презентовані маловідомі фотографії і мапи пов'язані з діяльністю отамана.
фото  фото  фото  фото

 
 28 Листопада   У межах професійно-навчального онлайн вебінару «Цифрові компетенції для життя: навички, які потрібні громадянину» для бібліотечних працівників міських, селищних та сільських бібліотек територіальних громад Нікопольського та Новомосковського районів головний бібліограф Віра Піскун виступила з методичними рекомендаціям «Цифрова освіта: забезпечення доступу до навчання на державному рівні».
фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Листопада   «Олександра Екстер – оригінальна художниця, життєвий шлях якої відзначений постійним творчим пошуком» - таку назву мала інформаційна година в межах проєкту «Жінка в мистецтві», яка відбулась у відділі документів з питань мистецтва. Відвідувачам заходу розповіли про життєвий та творчий шлях художниці, яка зробила вагомий внесок у становлення вітчизняного авангардного живопису, сценографії та декоративно-прикладного мистецтва, а також представили видання з фонду відділу, присвячене художниці.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Листопада   На черговому засіданні Дніпровського генеалогічного товариства Нонна Тимощенко розповіла про книгу, яка вийшла друком у 2020 році в Німеччині й освітлює німецьку колонію Йозефсталь. Доповнив доповідь кандидат історичних наук Максим Кавун, який поділився з присутніми своїми дослідженнями з цієї тематики.
фото  фото  фото

 
 28 Листопада   Якщо ви хочете знати українську мову, то перечитайте Марію Матіос. Вона навчить не цуратись діалектів. Знайомство з творчістю української сучасної письменниці відбулось у відділі читальних залів на літературній годині «Марія Матіос- видатна гуцулка з Буковини», де присутні були ознайомлені з цікавими творами авторки історично-психологічного жанру, які пронизані любов’ю до своєї країни, до її природи, до людей. Читаємо українське!
фото 1  фото 2  фото 3

 
 27 Листопада   День подяки – гарбуз на столі!Активісти центру вдячні американо-українському проєкту "Мережа інформаційно-ресурсних куточків "Вікно в Америку" (2002-2024 рр.) за те, що мають можливість досліджувати і насолоджуватись американським кіномистецтвом у бібліотеці. Святково прикрашений центр зустрічав солодощами членів англомовного кіноклубу. Для перегляду обрали фільм «Життя чи щось таке» (Life or Something Like It, 2002), який примусив хвилюватися за головну героїню. Українцям зрозумілий головний меседж цієї зворушливої та повчальної мелодрами, яка вчить тому, що кожен свій день треба проживати як останній.Повніше
фото  фото  фото

 
 27 Листопада   Вечір-портрет на тлі україно-американської дружби: Інформаційно-ресурсному центру "Вікно в Америку" - 20 років! В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася святкова зустріч дирекції КЗК «ДОУНБ» та керівників структурних підрозділів бібліотеки, присвячена 20-річчю створення центру. З вступним словом виступила директор бібліотеки Надія Тітова. Вона зазначила на важливості отриманої матеріально-технічної допомоги від Посольства США протягом цього культурно-просвітницького проєкту, про значну кількість отриманих англомовних книжкових видань від благодійного фонду «Сейбр-Світло». За роки проєкту керівники центру брали участь в навчальних семінарах-тренінгах – отримали унікальні знання, які використали у своїй роботі. З ілюстративною презентацією про яскраві сторінки історії виступила багатолітній (17 років) керівник центру Світлана Усенко. З 2004 року бібліотечний центр «Вікно в Америку» сприяв взаєморозумінню між українським і американським народами, допомагав осідлати інформаційну хвилю Інтернету жителям Дніпра, сприяв знайомству з історією і культурою США, встановлював дружні особисті стосунки з американцями і англомовними іноземцями, навчав критичному мисленню і медійній грамотності, 3D-друку, допомагав покращувати знання англійської мови та навички спілкування.Працював заради громади та її інтересів – з учнівською молоддю, студентами, науковцями, спеціалістами народного господарства, викладачами і вчителями.Центр був майданчиком для зустрічі з цікавими людьми – Послами США в Україні Джоном Гербстом та Джефрі Пайєтом, астронавтом Рендольфом Брезніком, журналістом «Голосу Америки» Зореславом Байдюком, професорами програми обмінів Фулбрайт Ліндою Грей, Янгте Шін, Вірджинією Клейст, Брайєном Чангом та волонтерами Корпусу Миру.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва в межах циклу кінопереглядів «Сучасне художнє кіно: від драми до комедії» відбувся заключний перегляд художнього серіалу «Під одним дахом». Відвідувачам продемонстрували 3 й 4 серії, після перегляду яких відбулося обговорення фільму, а також подій й життєвих ситуацій, з якими стикаються українці сьогодні.
фото  фото  фото  фото

 
 22 Листопада   Для студентської молоді Dnipro Art College у відділі читальних залів відбувся документальний бібліогляд за темою «Злочини геноциду», присвячений Дню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Учасники дізнались про причини Голодомору в Україні та переглянули пізнавальний документальний фільм «Що таке голодомор» і як це відбувалось.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 5

 
 22 Листопада   У краєзнавчому відділі до Дня пам’яті жертв голодоморів організовано виставку-спомин «Палає пам'яттю свіча». Виставка містить видання книг, наукових збірників, в яких закарбовані спогади очевидців, свідчення у документах та дослідження істориків, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної катастрофи українського народу 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. Крім документальних та публіцистичних матеріалів, на книжковій виставці представлені художні твори, присвячені темі голодоморів в Україні.

 
 22 Листопада   Цього разу на засідання англомовного читацького клубу завітали наші давні друзі. Ми досить довго їх не бачили, а тому вирішили спонтанно змінити тему розмови й просто поспілкуватися англійською мовою. Щоб була тема для спілкування, а також, щоб це ще було корисно для вивчення мови, ми взяли опрацьовані в форматі презентації методичні матеріали з фонду документів іноземними мовами: це частини уроків з методичних журналів для вчителів, підручники з методики викладання англійської мови та з англійської граматики.
фото

 
 22 Листопада   У відділі абонемента відбулася година пам’яті «Український народ: випробування голодом». Відвідувачі вшанували жертв Голодомору 1932–1933 років. Огляд літератури, яка присвячена історичній правді про Голодомор, розкрив передумови та наслідки геноциду українців. Були зачитані вірші українських поетів та уривки з роману Василя Барки «Жовтий князь», першого в українській літературі прозового твіру, присвяченого національній трагедії України.
фото  фото  фото  фото

 
 22 Листопада   До дня пам’яті жертв Голодомору у відділі читальних залів відбувся книжковий огляд за темою «Хроніки українського геноциду» нових та рідкісних документальних наукових видань, присвячених українському голокосту 1932-1933 років. Це документи з архівів ГПУ- НКВД Радянського періоду та нариси, свідчення і спогади свідків тих сумних події в України, які називаються геноцидом українського народу.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 21 Листопада   У відділі періодики до Дня пам'яті жертв голодоморів проведено меморіал-тайм «Правда історії в долях людських». Щороку в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Вже третій рік українці вшановуватимуть пам’ять жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни України з росією. Війни, яка знову супроводжується геноцидними практиками. Режим путіна уже не приховує мети знищити українську ідентичність, українців як націю.Повніше
Фото  Фото  Фото  фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 21 Листопада   Відділ наукової інформації та бібліографії спільно з ліцеєм №1 започаткував новий проєкт «Доступно про важливе. Академічна доброчесність у шкільному процесі» для школярів середніх класів. Головна мета проєкту – допомогти шкільній аудиторії дізнатися більше щодо загальних принципів та основ академічної доброчесності, познайомитися з азами пошуку надійних джерел інформації, загальноприйнятими у академічному середовищі правилами наукового цитування та бібліографічного посилання. Під час проведення пілотної інформаційної зустрічі онлайн «Академічна доброчесність: плагіат та боротьба з ним» школярі отримали загальну інформацію стосовно поняття академічної доброчесності, видів та форм плагіату, небезпек незаконного використання інтелектуальної власності та відповідальності за плагіювання.
фото  фото  фото  фото

 
 21 Листопада   У відділі абонемента відбулася вахта пам’яті до Дня гідності та свободи «Майдан пам'ятає». Учасники заходу згадали події, настрої, трагедії і перемоги, що відбувалися в листопаді 2013 - лютому 2014 років. Вони вшанували Героїв Майдану, які ціною власного життя відстоювали честь України і гідність свого народу. Книга Михайла Вітра «Літопис Революції гідності» нагадала розвиток протестуючих дій українського народу за свободу і незалежність.
фото  фото  фото  фото

 
 21 Листопада   На черговому засідання клубу «Ріднокрай» завідувачка Меморіального музею-садиби Володимира Івановича Немировича-Данченка філії Донецький обласний краєзнавчий музей Марина Глушко розповіла про постать видатного освітянина Миколи Корфа та його зв’язок з нашим краєм і провела інтерактивний «Корфівський урок». Присутні побували на уроці 19 століття, вчилися писати пером, дізнавалися, з чого раніше робили чорнила і які практичні знання виносила зі школи діти з села.
фото  фото  фото  фото

 
 21 Листопада   У відділі читальних залів для студентської молоді Dnipro Art College відбувся документальний бібліогляд «Вільні творять Свободу», присвячений Дню Гідності та Свободи. Учасники заходу прослухали про історичні події двох доленосних революцій Гідності сучасної України : Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го років, але боротьба за Свободу продовжується, яка переросла в повномаштабну війну з постійним агресором України сусідньою державою Росією. Також присутні переглянули відео-спогади сучасників протестного руху, які є історичними доказами незламності та патріотизму.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 21 Листопада   У краєзнавчому відділі відбулась патріотична година «Дніпро нескорений: портрети гідності» присвячена вшануванню мужності та стійкості мешканців міста Дніпро та героїв, які захищали його під час війни та інших викликів. На заході бібліотекарі представили фотографії та історії про мешканців Дніпра, які відзначились своєю активною громадянською позицією, героїзмом та відданістю. Учасники обговорювали теми демократії, прав людини, важливості збереження історичної пам'яті та уроків, які українське суспільство винесло з Революції Гідності. Наприкінці заходу лунала поезія, присвячена стійкості українського духу, прагненню до свободи та єдності народу.
фото  фото

 
 20 Листопада   У відділі абонемента для юних читачів проведена година спілкування «Одного разу воїн – воїн назавжди» (регіональний проєкт для ветеранів ТитаниUA). Для них презентовано книжкову виставку «Мужність долає все», видання якої розкривають походження і значення слова «мужність», наводять приклади мужності українського народу у всі віки.
фото  фото  фото

 
 20 Листопада   У відділі читальних залів для учасників Університету третього віку відбулась чергова лекція психолога за темою «Психотерапевтичні ігри як ресурс для здоров’я», де розглядались питання про психічне і емоційне здоров’я, яке є для кожного дуже важливим. Ігри допомагають емоційно розслабитись та покращати свій стан в кризових ситуаціях.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 20 Листопада   Ми поважаємо рішучих жінок.Члени англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку» обрали для перегляду фільм, який піднімав гендерні питання ще в далекому 1989 році. «Ширлі Валентайн» (англ. "Shirley Valentine") – художній фільм, знятий британським режисером Льюїсом Гілбертом за однойменною п'єсою Віллі Рассела. Кінокритики вважають, що жанр фільму – це романтична комедія. Але за гумором і іронією приховалися роздуми про право жінки на повагу в родині, про право на цікаву роботу, про право на спілкування з подругами – вести активне соціальне життя, коли діти виросли і з’явилося багато вільного часу. В одному епізоді навіть показано родинний боулінг – приниження жінки через незначні помилки.Повніше
фото  фото  фото

 
 20 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва відбулась інтерактивна година спілкування «Слідами історії: подорож у меморіальний музей-садибу В. І. Немировича-Данченка та М.О. Корфа», під час якої завідувачка Меморіального музею-садиби ім. В.І. Немировича-Данченка та М.О. Корфа Марина Глушко розповіла присутнім про історію створення музею-садиби, ознайомила з життям та творчістю видатних постатей, пов'язаних з нею, провела творчий майстер-клас зі створення камеї з профілем Катерини, дочки Миколи Олександровича Корфа, а присутні здійснили віртуальну подорож до музею-садиби за допомогою VR-окулярів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва в межах циклу кінопереглядів «Сучасне художнє кіно: від драми до комедії» відбувся перегляд 1 й 2 серій художнього серіалу «Під одним дахом»,в сюжеті якого життя українських родин у перші тижні повномасштабного вторгнення російської армії до України та проблеми, з якими прийшлось зіткнутися багатьом українським родинам.
фото  фото  фото  фото

 
 19 Листопада   У відділі читальних залів відбувся перегляд та обговорення маштабної екранізації за книгою «Проти шторму» в співавторстві двох авторів Майкла Тоґіаса та Кейсі Шермана. Жанрово її можна охарактеризувати як документальний трилер. Цікава історія за реальними подіями про мужність, кохання, відвагу, сміливість і розповідає про морську рятувальну операцію, що розпочалася 18 лютого 1952 року та тривала протягом двох днів. Оповідь, яка на основі спогадів та документів послідовно відтворює події, що відбулися.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 16 Листопада   На черговому засіданні англомовного клубу, що функціонує при відділі документів іноземними мовами, вирішили поговорити про толерантність. Існує багато творів Н. Готорна (N. Hawthorne), Л. П. Хартлі (L. P. Hartley), Я. Гашека (J. Hašek), Е. Хаверфільд (E. L. Haverfield), які перевіряють наших читачів на людяність. Кожна книга закарбовує код соціальної поведінки часу свого створення.
фото  фото

 
 15 Листопада   Продовжуємо на англомовному клубі з панною Тамарою спілкуватися англійською мовою та ділитися враженнями про те, що ми читали протягом тижня.
фото

 
 15 Листопада   Пізнавальна ерудит-година «Місяць і Земля» для активних учнів-читачів пройшла у відділу читальних залів. Малеча зацікавлено слухала про планети та їх зв'язок між собою, активно брала участь у обговорені, ставила запитання та чекає ще продовження у пізнанні природних явищ. Наприкінці зустрічі обов’язково для себе знайшли цікаву книжку. Вчаться бути розумниками.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 14 Листопада   У межах професійно-навчального онлайн вебінару «Цифрові компетенції для життя: навички, які потрібні громадянину» для бібліотечних працівників міських, селищних та сільських бібліотек територіальних громад Дніпровського та Кам'янського районів головний бібліограф Віра Піскун виступила з методичними рекомендаціям «Цифрова освіта: забезпечення доступу до навчання на державному рівні».
фото  фото  фото  фото

 
 14 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва в межах циклу кінопереглядів «Сучасне художнє кіно: від драми до комедії» відбувся перегляд 3 й 4 серій художнього комедійного серіалу «Шлях до дому». Після перегляду відвідувачі обговорювали сюжет фільму та поведінку героїв.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Листопада   Ка́зка — це не просто писемно-літературний твір за участю фантастичних сил, але вона завжди має повчальну мету.У відділі читальних залів пройшов онлайн-урок зарубіжної літератури для учнів 5 класу ліцею №1, на якому вони дізналися про біографію та цікаві факти з життя всесвітньовідомих німецьких казкарів Братів Грімм та змогли поділитися своїми враженнями від казки «Пана Метелиця».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 13 Листопада   У відділі читальних залів відбулась чергова лекція з психології для учасників Університету третього віку за темою «Память та психологічні прийоми її покращення». Присутні дізнались, які існують психологічні вправи для профілактики вікових змін когнітивної сфери. Взяли участь у груповому тестуванні рівня розвитку пам'яті та психологічній грі як ресурсу відновлення душевної рівноваги.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 13 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва відбувся концерт «Вальси Ф. Шопена» у виконанні дніпровського піаніста, доктора мистецтва Гліба Адлуцького, під час якого музикант виконав для присутніх 17 вальсів видатного композитора. Відвідувачі концерту дякували музиканту за його віртуозне виконання музичних творів та отримані позитивні емоції.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Листопада   У краєзнавчому відділі відбулась презентація книги Лариси Порцевої «Букет диких трав». «Букет диких трав» - повість з 30 коротких новел, які окреслюють конкретні душевні переживання двох юних персонажів. Пані Лариса змістовно і цікаво ознайомила усіх запрошених зі своєю новою книгою та розповіла про історію її створення. Родзинкою презентації став виступ Ганни Мироненко, яка перетворила читання першої новели у театральну постановку. З відгуками про нове видання та привітаннями виступили членкині Національної спілки журналістів Анастасія Коник і Валентина Галацька, письменники Костянтин Дуб, Віталій Старченко та Микола Долгов. На захід завітали студенти Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Зустріч пройшла в неймовірно затишній і приємній атмосфері.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Листопада   «Кіноклуб по середах»: Чи бувають мільйонери ідеальними?Відбулася чергова зустріч в англомовному кіноклубі в центрі «Вікно в Америку». Відвідувачі бібліотеки подивилися романтичну комедію «Артур. Ідеальний мільйонер» (2011). Режисер Джейсон Вайнер звернувся до вічної теми – чи можливий шлюб за розрахунком, якщо кохаєш іншу жінку. Головний герой фільму Артур Бак ризикував залишитися без величезної спадщини, коли закохався в жінку, яка не до вподоби його родині ... Учасники перегляду насолодилися британською вимовою акторів, декораціями, костюмами акторів та хепі-ендом фільму. Всі разом пораділи за трансформацію головного героя, який подорослішав і вчиним гідно. Онлайн-вікторина надала можливість перевірити увагу глядачів, відповідали на складні питання.
фото  фото

 
 13 Листопада   «Бачити серцем: книги шрифтом Брайля» У відділі абонемента відбулася інформаційна година до Міжнародного дня незрячих «Бачити серцем: книги шрифтом Брайля». В фонді відділу понад 100 примірників таких книг, якими можуть користуватися люди із порушеннями зору. Ми розказали учнівській молоді як створюються, перекладаються і друкуються книги шрифтом Брайля. Частина книг видана в універсальному дизайні, тобто, текст надрукований і звичайним шрифтом, і шрифтом Брайля, що дає змогу одночасно читати їх всім бажаючим, вони підходять для сімейного читання.
фото  фото  фото  фото

 
 13 Листопада   «Остап Вишня – усмішка українського народу» У відділі абонемента організована виставка-огляд «Остап Вишня – усмішка українського народу» присвячена 135-річчю від дня народження українського письменника, сатирика і гумориста. На виставці представлена літературна спадщина ювіляра та документи про нього. Звертаємо увагу на «Вишневі усмішки» автора в серії «Мініатюри», куди ввійшли як популярні відомі твори, так і ті, що не були надруковані за радянських часів. Здоровий гумор та нищівна сатира роблять їх надзвичайно актуальними і для сьогодення.
фото  фото  фото  фото

 
 12 Листопада   В межах регіонального проєкту для ветеранів ТитаниUA у відділі читальних залів відбулась консультація «Повернення рідного воїна: налагодження комунікації в родині». Професійні поради психолога сім’ям військових одразу після їх повернення це важлива психоемоційна підтримка захисників нашої країни. Ми завжди поруч, любі наші захисники!
фото 1  фото 2

 
 12 Листопада   У відділі читальних залів для учнів 5 класу ліцею № 1 відбулась культурознавча година «Легенди українців: Берегиня». Цікаво, доступно та пізнавально діти дізнались «Що таке народна творчість і навіщо нам це?», про героїв легенд таких як Берегиня , Сварог, Білобог та інші, і як вони вплинули на людей та їх розвиток у декоративно- ужитковому побуті. І це допомагає нам навчитися мислити на прикладі цих стареньких легенд і подивитися, як мислили наші пращури, та як так вийшло, що від богів та духів ми дійшли до сучасної науки.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 11 Листопада   Щорічно 11 листопада відзначають національне свято Польщі – День незалежності на честь проголошення незалежності держави від Російської імперії, Німецької імперії та Австро-Угорщини 1918року. Свято припадає на день завершення Першої світової війни. У відділі документів іноземними мовами працює ілюстративна виставка видатних діячів Польщі з різних галузей життя. Тут і військові діячі, меценати в галузі науки та мистецтва, представники релігії. Ознайомитися з виставкою можна протягом тижня.
фото

 
 10 Листопада   До уваги користувачів підготовлено книжкову полицю з творами Фрідрха Шиллера до 265-річчя з дня народження.
фото

 
 8 Листопада   До Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у краєзнавчому відділі розгорнуто інформаційну локацію «Скарбниця нації: культурна спадщина Придніпров’я», на якій представлені видання про видатних земляків, митців, театральні та музичні колективи, народних майстрів.
фото  фото  фото

 
 8 Листопада   У Центрі Правової Інформації (ЦПІ) в межах проєкту «Правова культура – міцність держави» для студентів Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій відбулася правова година «Україна: справедливе правосуддя». Мова йшла про особливості функціонування вітчизняної правової системи. Завдяки інформаційно-освітнім матеріалам молодь мала можливість дізнатися багато корисного, а саме: «Що потрібно знати, щоб подати позив до суду?»; «Як визначити компетентний суд у справі?»; «Як ознайомитися з судовим рішенням?»; «Як можна звернутися до Європейського суду з прав людини?» тощо.
фото  фото  фото

 
 8 Листопада   До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у відділі документів з питань мистецтва відбувся тематичний огляд видань «Українське килимарство», присвячений стародавньому промислу – килимарству, який у різних регіонах України за довгий час розвитку набув самобутніх рис. Відвідувачам представили видання з фонду відділу та уривки фільму «Ткацький шлях», в яких йдеться про українське килимарство, його регіональні особливості та народних майстрів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Листопада   Чергова зустріч регіонального онлайн проєкту «Українці у світі» відбулась у краєзнавчому відділі. Письменник-краєзнавець Микола Чабан виступив з лекцією про загадкову постать українського письменника, філософа, літературного критика, археолога, історика і культуролога Віктора Платоновича Петрова, відомого читачам як Віктор Домонтович. Автор здобув визнання як письменник романізованих біографій та художніх творів, серед яких «Дівчина з ведмедиком» (1928), «Доктор Серафікус» (1947), «Без ґрунту» (1948) та ін. До заходу приєдналося понад 80 бібліотек Дніпропетровської області.
фото  фото  фото

 
 7, 14, 21, 28
Листопада  
Інтеректуальні розваги у бібліотеці В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувались зустрічі в Клубі настільних ігор. Вже давно гра із нетрадиційних засобів вивчення англійської мови стала звичним і необхідним. Вона допомагає активізувати знання гравців, покращити фантазію, увагу та пам'ять гравців. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Листопада   Лекція з психології за темою «Медитація як метод запобігання стресових та тривожних розладів» для учасників Університету третього віку відбулась у відділі чиатальних залів. Цього разу було розглянуто інший метод запобігання стресових та тривожних розладів як медитація. Присутні дізнались : які бувають типи та види медитацій та про їх вплив на нервову систему, мозок та психологічний рівень, також як обрати потрібний від медитації під свої потреби та можливості. Практична частина була присвячена опануванню одного з видів медитації.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 5 Листопада   Інформація потрібна всім і кожному. На інформаційну годину «Бібліотека на перехресті інформації» у межах інформаційно-просвітницького проєкту «Бібліотека в суспільстві знань: підвищення інформаційної культури» завітали першокурсники Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Молодь ознайомилася з основними поняттями книгознавства та книжкової справи, базовими поняттями інформаційної та бібліографічної справи, типами та видами традиційних та електронних видань, правилами наукового цитування. Також присутні дізналися про функції, завдання, структуру та особливості ДОУНБ.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва в межах циклу кінопереглядів «Сучасне художнє кіно: від драми до комедії» відбувся перегляд 1 й 2 серій художнього комедійного серіалу «Шлях до дому», в сюжеті якого взаємини двох українських родин, з Криму й Донбасу, які одночасно придбали в рієлтора-афериста один і той самий будинок.
фото  фото  фото  фото

 
 5 Листопада   У відділі читальних залів для учасників Університету третього віку відбувся лекторій за темою «Французький шансон. Поле Моріа» за проєктом «Історії життя видатних людей». Присутні прослухали цікаву розповідь про творчу біографію видатного митця з музики та прекрасні мелодії у виконанні оркестру під керівництвом Поле Моріа.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 5, 12, 14, 19, 21, 26
Листопада  
«Англійська у колі друзів» Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM. Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні. Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Листопада   У відділі абонемента відбулася інформаційна година на тему «Сімейні цінності та мудрість поколінь». Учасники заходу обговорювали важливість сім'ї в сучасному світі. Вони поговорили про любов, повагу, підтримку, довіру та поділилися своїми прикладами з життя. Бібліотекарі презентували книжкову виставку та мультимедійну презентацію про різні культурні традиції, сімейні обряди та звичаї. Наприкінці заходу відвідувачі бібліотеки створили «дерево цінностей», де кожен учасник написав важливу для нього сімейну цінність, якої він навчився від старших.
фото  фото  фото  фото

 
 4 Листопада   Під час проведення англомовного клубу знову вирішили почитати адаптовану версію оповідання О. Генрі «Дари волхвів» («The Gift of the Magi»). Цього разу ми поринули в атмосферу цієї родини, її домівки. Дали волю фантазії, коли уявляли таку оселю й розповідали про свої здогадки. Потім порівняли власні думки з ілюстраціями до книги декількох малярів.
фото  фото  фото

 
 4 Листопада   Центр європейської інформації у відділі документів іноземними мовами продовжує збирати корисну інформацію стосовно євроінтеграції та ключових подій для України в світлі європейської політики і культурного життя.
фото

 
 4 Листопада   Твоя книжкова осінь До відділу абонемента надійшли осінні книжкові новинки для дорослих і дітей (цикл «Гарячі новинки!»). Видання з психології, по медицині, художня література українських та зарубіжних авторів стануть в нагоді для читання у прохолодну осінь. Юних читачів зацікавлять енциклопедії, комікси та манги.
фото  фото  фото

 
 4 Листопада   Завжди приємний початок місяця, коли до бібліотеки завітають допитливі читачі-учні з бібліовізитом «Знайди собі книжку», щоб більш дізнатися про цікаві книги, отримати інформацію, яка знадобиться у подальшому користуванні та з користю провести свій час. А ще дуже важливо взяти з собою вподобану книжку.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 4 Листопада   До краєзнавчого відділу завітали студенти навчально-наукового інституту права та міжнародно-правових відносин Університету митної справи та фінансів зі своїм викладачем Юрієм Берестенєм. Студенти ознайомились з основними напрямками роботи відділу та переглянули видання кінця XVIII-початку XX століття.
фото  фото  фото

 
 1 Листопада   Схоже, що клуб любителів англомовної літератури поступово перетворюється на клуб родинного дозвілля, бо саме такого дозвілля, здається, не вистачає нашим читачам. Спілкування, читання разом, цінність обміну думками – це справді не купиш не за які гроші. Цього разу на засідання клубу завітали батько Сергій К. з сином Сергійком, мати Анна М. з донечкою Іринкою.
фото  фото

 
 1 Листопада   До відділу наукового опрацювання документів та організації каталогів завітали студенти з Міжрегіонального вищого професійного училища поліграфії та інформаційних технологій. Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3