2021pік

 Протягом
мiсяця  
Дати міжнародного календаря в вересні. Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжкова виставка з фондів  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги з суспільно-політичної та природничо-географічної тематики, довідники, науково-популярні видання для дітей, розкішно ілюстрований атлас США. Англомовні матеріали стануть у нагоді всім, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури чи просто любить пізнавати нове.
фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді. До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.
фото

 
 18 Вересня   Покращуємо навички спілкування!Вони такі різні, члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», і так однаково завзяті у вивченні англійської мови! Ми знову зустрілися щоб спілкуватися англійською. Нашим експертом був носій мови пан Дрейк. Він звернув увагу членів клубу на статтю з британського видання «The Guardian», яке розповідало як держава вшановує людей, що працювали самовіддано в період жорсткого локдауну через COVID-19. На жаль, ми не змогли навести аналогічні приклади з української реальності. Під час зустрічі члени клубу практикують  читання, переклад, записують нову лексику, ставлять питання та дають відповіді. Наше сприйняття англійської носіїв мови покращується кожного заняття.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Вересня   Інформаційні обрії Сьогодні підготовка молодого покоління до життя в глобальному інформаційному суспільстві майбутнього передбачає навчання навичкам традиційної читацької та інформаційної грамотності, включаючи виховання культури особистості в широкому її розумінні. Інформаційний тренінг від фахівців відділу наукової інформації і бібліографії допоможе першокурсникам Політехнічного коледжу бути інформаційно компетентними та докорінно змінив уявлення підлітків про бібліотеку. 
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 15 Вересня   До Дня демократії в англомовному кіноклубі переглянули фільм «Уся королівська рать» (2006). Це захоплююча історія про молодого журналіста, в якого є кумир – нова зірка американської політичної арени. Однак він виявляється таким же, як і всі політики – отримавши владу, герой забуває про свої обіцянки виборцям і обирає шлях корупції.
фото

 
 15 Вересня   Інформаційна компетентність – складова навчання  Найбільша цінність нашого світу – інформація. Людство жадає її постійно, хоче отримувати негайно, «тут» і «зараз». Бібліотека – саме те місце, де користувач може задовольнити свої інформаційні потреби. У цьому мали змогу переконатися першокурсники Політехнічного коледжу, які завітали до бібліотеки. Фахівці ВНІБ розповіли як за допомогою електронного  каталогу можливо  зекономить час,  швидко  знайти необхідне видання,  а за потребою і замовити книги електронною поштою. Підлітки навіть і не уявляли, які можливості надає сучасна бібліотека. Отримавши нові знання, підлітки використали можливість і стали користувачами бібліотеки. 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 14 Вересня   Бібліотека пропонує – вибір за Вами! У межах проекту «Читацька академія» відбулася перша у цьому році зустріч з першокурсниками Політехнічного коледжу. Проєкт включає проведення лекційно-практичних занять щодо навчання методиці ефективного використання інформаційних ресурсів бібліотеки та пошуку інформації в електронних каталогах та базах даних. Молодь навчалася користуватися електронними сервісами ДОУНБ, шукати і знаходити інформацію, надсилати запити, складати списки. Цікавий та корисний діалог відбувся після завершення  екскурсії. Підлітки висловили слова подяки та свої враження від відвідування сучасної бібліотеки.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 
 12 Вересня   У відділі періодики оформлено виставку-роздум «Діалоги з майбутнім або Кошмари футуролога», що присвячена 100-річчю від дня народження Станіслава Лема, польського письменника-фантаста, поета, публіциста, філософа, сатирика, футуролога. На виставці представлено статті з періодичних видань, що розкривають різноманітність творчості письменника.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Вересня   День міста Дніпра: бібліотека рада гостям. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч добрих друзів та членів англомовного клубу «Добра розмова». Майстер з бісероплетіння пані Олена Немировська презентувала роботи родини Немировських. Жінки насолодилися чудовими українськими орнаментами. Далі розбирали значення британських і американських ідіом разом з волонтером паном Джо М.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Вересня    Завідувачка редакційно-видавничого центру ДОУНБ Аліна Залєвська відвідала презентацію книги Валентини Лазебник «Міський голова: Від Екатеринослава до Дніпра. 1787-2020», що відбулася в Музеї історії Дніпра. Подарована книга поповнить фонд краєзнавчого відділу нашої бібліотеки.
фото  фото  фото  фото

 
 9 Вересня   До відділу документів іноземними мовами ДОУНБ завітала нова група студентів-іноземців з проханням надати модератора-волонтера, який очолилив би їх групу з вивчення місцевої культури й традицій.  Яку назву матиме новий проєкт, ще не придумали, але перше засідання пройшло вдало. Модераторка клубу, Олександра Миргородська, показала різницю в кириличному позначенні звуків української й російської мов, приділила увагу різниці у вимові голосних звуків у двох мовах.  Розібратися, де проходить межа між українською й російською мовами і стало метою нашого засідання, отже справжня грамотність і починається з чіткого розуміння різниці між схожими мовами. Також модераторка розповіла про кам’яних баб, повз які наші студенти проходять кожного дня, і яке місце ці артефакти займають у сучасній українській культурі. 
фото

 
 8 Вересня   Англомовний кіноклуб по середах: Переглядали документальний фільм про трагедію 11 вересня. Згадали і вшанували жертв наймасштабнішого в історії людства терористичного акту.Теракт 11 вересня 2001 року в США – серія терористичних атак, під час яких терористи-смертники на захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і будівлю Пентагону у Вашингтоні.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Вересня   На засіданні клубу «Reading in the Library» продовжили читати роман «The Whole Man» автора Джона Бруннера (John Brunner). Головним героєм роману після його зустрічі з гангстерами та отриманням винагороди від них зацікавилася поліція. Додому вже повертатися не можна. Шукає порятунку в натовпі, намагається сховатися в ньому («into the hoped-for anonymity of a crowd»). Як же втекти від поліції, якщо ти кульгаєш від народження? І куди ж втікати? І чи було воно того варте, щоб переступати закон і так страждати? А може це привід для нових цікавих пригод і нових знайомств. Почитаємо, дізнаємося.
фото  фото

 
 6 Вересня      До 165-річчя з дня народження видатного українського письменника, поета, драматурга та публіциста Івана Яковича Франка на абонементі розгорнута ілюстративно-документальна виставка «Мій поклик: праця, щастя і свобода…».      Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 4 Вересня   Зустріч членів польського товариства в суботу 4 вересня була незвичайною й була присвячена всепольському народному читанню під егідою президентської пари. Перевдягнені у старожитнє вбрання члени товариства виконали уривок з п'єси «Мораль пані Дульської». Численні глядачі були у захваті від акторської майстерності виконавців і шалено аплодували. Після чого приймали вітання гостей з Польщі та отримали від них маленькі презенти за участь у вікторині, присвяченій польській культурі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Вересня   Як живе Румунія в Євросоюзі, куди так прагне Україна? Ми вдячні нашому волонтеру пану Дрейку за цікаву розповідь про свою подорож до Румунії та питання, які він поставив членам англомовного клубу «Добра розмова», що кожної суботи збираються в інформаційному центрі «Вікно в Америку». Була розглянута тема «Історія та економічне сьогодення Румунії», яка примусила задуматися учасників зустрічі про спорідненість та відмінності між Україною та Румунією.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2, 9
Вересня  
Настільні ігри – добрий інструмент для перевірки рівня знання англійської мови та покращення мовних навичок. Відвідувачі центру «Вікно в Америку» покращують знання англійської мови за допомогою настільних ігор, які поєднують у собі англомовну лексику та американську культуру.
фото  фото  фото

 
 2, 7, 9, 14, 16
Вересня  
В пошуках нових знань та психологічної гармонії. Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa. Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Вересня   На сесії клубу «Reading in the Library» продовжили знайомство із сучасною американською белетристикою. На основі цих матеріалів вивчали нові слова та вирази: розбиралися як одним англійським словом назвати виделки, ложки та ножі («cutlery»); де у сигнальних вогників ніс («…flashing beacon, its nose with a sign saying police …»), і що ж таке «new on his payroll» та «go shopping for help». Також була можливість поспілкуватися англійською й обговорити проблему відчуття власного значення в суспільстві, а також те, куди може привести людину відсутність такого відчуття. 
фото  фото  фото

 
 1 Вересня   Що роблять батьки, коли доньки виростають? Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі подивилися американську комедію режисера Чарльза Шайєра «Батько нареченої» (1991 р., англ. Father of the Bride). У головній ролі знімався талановитий американський актор-комік Стів Мартін. Він грав скупого батька красуні Енні (Кімберлі Вільямс), який ніяк не може змиритися з тим, що його дочка виросла і ось-ось вийде заміж, а також з тим, що її весілля влетить йому в копієчку. Комедія достовірно відтворює американські весільні традиції – декорування будинку, особлива сукня нареченої, великий весільний торт, запрошення друзів нареченої та нареченого, поведінка родичів. Розмовна англійська, американський сленг – це саме те, що потрібно покращувати членам кіноклубу!
фото  фото  фото