2021pік

 Протягом
мiсяця  
Шануємо жінок весною. Книжково-документальна виставка англомовних матеріалів, що висвітлюють життя та діяльність видатних жінок світу, була розгорнута в центрі «Вікно в Америку». Якщо Ви вивчаєте чи вдосконалюєте англійську мову, то Вам стануть у нагоді книги, енциклопедії, монографії, статистичні довідники, фото-ілюстрації, DVD-фільми.Відзначаючи Міжнародний жіночий день (8 Березня), ми прагнемо створити гендерно рівний світ. Ми святкуємо жіночі досягнення та робимо їх більш "видимими", більш значущими.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Право інтелектуальної власності Відвідувачі відділу знайомились із книжково-журнальною виставкою «Право інтелектуальної власності». Особливу увагу привернув  розділ виставки, який висвітлював питання регулювання відносин, що складаються в процесі створення, оформлення прав, захисту та використання об’єктів інтелектуальної власності.    
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові можливості для амбітної української молоді. До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.
фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Чиста Україна – чиста Земля Відвідувачі відділу долучились до Всесвітнього свята дня Землі, гортаючі сторінки видань, які були представлені на виставці.  
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
До Міжнародного Дня театру розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Свято театру», на якій  представлені довідкові, популярні, біографічні видання, публікації статей про прем’єрні вистави і театральні новини, відеодокументи. Окрему поличку  присвячено темі «Леся Українка і театр» (до ювілею видатної української письменниці).        
фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
«Скульптура малих форм – прикраса інтер’єру» – таку назву має документально-мистецька інсталяція, завдяки якій відвідувачі познайомились з виробами талановитих майстрів, порадами дизайнерів,  як  зробити своє помешкання, робоче місце затишним і привабливим.                                Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Протягом місяця у краєзнавчому відділі демонструвалась книжкова виставка дніпровських видань в мініатюрі "Книга на долоні".
фото  фото

 
 31 Березня   «Стильна штучка» в англомовному кіноклубі. В інформаційно ресурсному центрі «Вікно в Америку» бажаючі покращити знання з англійської мови переглядали і обговорювали англомовний фільм «Стильна штучка».Повніше
фото  фото

 
 31 Березня   Відбулось чергове  засідання  клубу  «5 стихій здоров’я» , на якому були рекомендовані практичні  оздоровчі  вправи.  

 
 30 Березня   Готуємо читача з самого малечку! У відділі документів іноземними мовами продовжував працювати клуб юних читачів “English Young Reader’s Club”. Відвідувати клуб можна онлайн, а можна просто приходити. Учасники заходів не тільки вивчили 1/3 англійського алфавіту, але й поступово опановують правила читання англійською мовою,  можуть прочитати прості слова, написати їх, а також правильно визначити на слух, з якої літери починається слово. Батьки допомагають їм вдома, а задля методичних порад часто відвідують клуб разом з ними.
фото  фото  фото

 
 30 Березня     «На службі українського народу». У Канадсько-українському бібліотечному центрі організована міні-виставка до 140-річчя генерала-хорунжого Армії УНР, військового і політичного діяча в Україні та еміграції, одного із засновників і очільників ОУН Миколи Олександровича Капустянського. Майбутній «маршал Петлюри» (як його називали сучасники) народився 30 березня 1881 року (за іншими даними – 5 лютого 1879 чи 1880 р.) у селі Чумаки Томаківського району Катеринославської губернії (нині – Дніпропетровська область) в родині священника. Сім’я мала 11 синів, Микола був десятим. Середню освіту він отримав у Катеринославській духовній семінарії, потім після отримання військового досвіду у лавах 134-го Феодосійського піхотного полку в Катеринославі, навчався в Одеській піхотній школі, брав участь у війні з Японією 1905 року. У званні капітана закінчив Військову академію Генштабу в Петербурзі. Під час Першої світової війни молодий офіцер командував піхотним полком, керував штабом дивізії. Микола Капустянський привітав українську революцію, брав активну участь у Визвольних змаганнях  1917-1921 рр., і все своє подальше життя віддав боротьбі за волю і долю українського народу.  Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 29 Березня    Протягом тижня з 22 по 28 березня працівники відділу абонемента долучилися до освітньої кампанії з цифрової грамотності для широких верств населення. Відвідувачі відділу мали можливість пройти навчання на платформі «Дія. Цифрова освіта» за різноманітною тематикою: базові цифрові навички, цифрова грамотність для вчителів, серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті», онлайн-сервіси для вчителів, оплата комуналки онлайн та інші. Фахівці абонемента надавали консультативну допомогу користувачам та  самі також поглиблювали цифрові навички.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 28 Березня   Пилип Орлик: гетьман-державник На черговому засіданні клубу «Просвіта» учасники зібрались, щоб обсудити тему що є Конституція України  і яку Конституцію склав  Пилип Орлик. Також обговорювались питання,  що треба зробити, коли бачиш  хто і як порушує конституцію, згідно нашого основного закону. Тема виявилась нагальною і невичерпною, тому слідкуємо. Далі буде...
фото 1  фото 2  фото 3

 
 28 Березня   У відділі документів іноземними мовами пройшов урок з польської мови та історії, організований Центром польської культури імені Кароля Войтили. Урок був присвячений не тільки опануванню майбутнього часу дієслів польської мови, але й читанню дуже цікавих легенд, пов’язаних з минулим Польщі за часів панування перших князів.  
фото  фото  фото

 
 27 Березня   У День історика поринули в давню історію Єгипту. Разом з американським волонтером паном Дрейком члени  англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» помандрували до античного Єгипту.Клубники оновили свої знання шкільного курсу про Давній Єгипет та вивчили багато наукових термінів англійською мовою, якими можна описати археологічні знахідки, піраміди, богів, писемність, владу Давнього Єгипту, фараонів та їх поховання.Пан Дрейк, як і більшість членів клубу, ще не були у Єгипті як туристи, то ж ця зустріч подарувала кожному учаснику мрію про подорож у країну з такою багатою історією.Відвідувачі бібліотеки читали і перекладали англійською, дивилися відео, відповідали на питання модератора, пана Дрейка – покращували знання англійської мови ефективно і безкоштовно.

 
 26 Березня   За що ми любимо детектив?  За загадку, за інтригу, за карколомність, за інтелектуальність та пригоди. Детектив – один із найпопулярніших жанрів художньої літератури. У жанрах і піджанрах детективу, яких багато, діють найрізноманітніші детективи – професіонали та любителі. Джоан Роулінг, вона ж Роберт Галбрейт створила нового серіального детектива – Корморана Страйка. Перша книга «Кувала зозуля» написана у стилі старого доброго англійського детектива і розповідає історію про те, як колишній військовий слідчий, а нині приватний детектив, займається розслідуванням загадкового вбивства фотомоделі. Почитали цей роман і ми. 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 25 Березня   На черовому засіданні Асоціації релігієзнавців було обговорення за темою " Релігія та філософія". Учасникам зустрічі була запропонована тематична література з фондів читального залу.

 
 25 Березня    Леся Українка і кіно У межах  святкування ювілею видатної української письменниці Лесі Українки відбувся відеоперегляд  фільму «Лісова пісня. Мавка». Завідувачка відділом Світлана Пономаренко розповіла про твори письменниці, які були екранізовані у різні часи, зокрема познайомила присутніх з історією створення кінофільму, який було анонсовано для перегляду. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Березня   25 березня у краєзнавчому відділі відбулося чергове засідання Дніпровського генеалогічного товариства, на якому було обговорення ідеї генеалогічного туризму на Дніпропетровщині.
фото  фото

 
 25 Березня   На базі бібліотеки відбувся експрес-лекторій "Україна. 100 років разом з книгою", що приурочений 30-ти річчю Незалежності України. Зі студентською молоддю говорили про радісні події, пригадували сумні та обговорювали важливі сторінки нашої історії. Опираючись на документальні джерела сектору рідкісних та цінних документів зазирнули в минуле та дізнались якою бачили історію України на початку ХХ століття. 
Фото  Фото  Фото

 
 25 Березня   Цифрова грамотність В межах Європейського тиждня цифрової грамотності ( з 22.03- по 28.03) у відділі електронного залу  для всіх бажаючих було запропоновано ознайомитись з можливостями  интернет-ресурсу додатку «Дія» для користування різноманітними  послугами.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 25 Березня        Відвідувачі відділу абонемента стали учасниками літературного дефіле сучасних письменників Італії (з циклу ілюстративно-документальних виставок «Літературні сезони європейської літератури» - «Яскрава Італія»). Повніше
фото 1

 
 25 Березня     Сектор соціокультурних проєктів і зовнішніх зв'язків запросив на зустріч студентство Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Привидів декілька: Європейський тиждень цифрової грамотності та довгоочікуваний майстер-клас  з 3D технологій в межах соціокультурного проєкту «Maker Spase. Технології майбутнього». Маршрути вдосконалення себе та  успіху окреслили  відео-можливості  Національної платформи «Дія. цифрова освіта» (Проєкт Міністерства цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні) та джерела з наших фондів, презентовані завідувачкою СПЗЗ Оленою Ємельяновою.   Навички володіння новітніми технологіми   3D - від провідного програміста відділу комп'ютеризації ДОУНБ Євгена Ушакова.
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 25 Березня     У відділі  періодики представлена ілюстративно-документальна виставка в межах регіонального інформаційно-просвітницького проєкту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом» «Це я, званий Чемерисом». Виставка присвячена 85-річчю від дня народження українського  письменника Валентина Чемериса, який багато років жив жив і працював у Дніпропетровську. На виставці представлені твори автора, надруковані переважно у періодичних виданнях та статті з аналізом його творчості.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 24 Березня   Особливе кохання народжує особливу музику. Цікавий досвід та романтичний настрій отримали члени англомовного кіноклубу в Центрі «Вікно в Америку» переглянувши фільм режисера Джона Карні у жанрі арт-хаус «Одного разу» (Once, 2007). Волонтер центру пан Джон вдало скеровує роботу кіноклубу; фільми, які він пропонує до перегляду, є різножанровими, розповідають про життя в різних країнах, про особливих людей.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 24 Березня   П’ять стихій здоров’я Відбулось чергове  засідання клубу східної медицини  за темою « Характеристика 5 стихій та їх вплив на здоров’я людини».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 24 Березня   Повторимо алфавіт? Відділ читальних залів зустрічає своїх відвідувачів новою виставкою. Її назва «Книжковий алфавіт», і вже з цієї фрази трохи зрозуміла її ідея. На кожну літеру українського алфавіту (окрім особливо рідкісних) підібрано по одній художній книзі зарубіжного автора. Для того, щоб краще орієнтуватись у цьому масиві книжок, до стелажу прикріплені яскраві різнокольорові літери, які підказують читачам - що чекає на них на певній полиці. Використані книги з фонду відділу центрального книгосховища. Запрошуємо до читання!
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 22 Березня    Співробітники редакційно-видавничого центру підготували видання «Село Бабайківка. Біля чистих джерел Орелі», що продовжує серію «Історія міст і сіл Дніпропетровщини», започатковану ДОУНБ в 2006 році. Матеріал містить краєзнавчий нарис, уперше упорядковану бібліографію про історію села, його сьогодення, окремих відомих уродженців і мешканців. З електронним варіантом можна ознайомитися за посиланням: https://www.libr.dp.ua/?do=fullkr&book=672
фото

 
 22 Березня   «Поезія – слово! Поезія – пісня! Поезія – вільна душа!» Поезія надихає, звеличує, веде на подвиги. Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права; бувають гостріші за меч та сильніші за будь-яку зброю або ж мелодійні та ніжні, як спів солов’я. Для всіх любителів поетичного слова підготовлені збірки авторів, які варті уваги. Тож запрошуємо до перегляду віртальної  виставки, побути наодинці з думками творців цих чудових віршів, відкрити для себе їхній внутрішній світ і настрій.  

 
 21 Березня    Знайомимо з електронними сервісами. Відбулася презентація віртуальної виставки «Ландшафтний дизайн: краса і комфорт», яку представила бібліотекарка відділу Наталія Гвоздєва. Вона окреслила актуальність теми, бо незабаром  відкриття  дачного сезону, зупинилась на  книгах, які увійшли до виставки, познайомила з деякими секретами від дизайнерів. Докладніше дивись на сайті ДОУНБ:https://www.libr.dp.ua/?do=virtshow&id=100&idp=1  
фото  фото  фото  фото

 
 21 Березня   У відділі документів іноземними мовами пройшов відкритий урок за темою《Польські легенди》, організований Центром польської культури імені Кароля Войтили.
фото  фото  фото

 
 20 Березня   "Шукай поезію довкола себе..." - найкращі поетичні твори з колекції мініатюрних та малоформатних видань представлені на книжковій виставці, що приурочена Всесвітньому дню поезії. У різноформатній палітрі представлені твори поетичної спадщини видатних українських митців слова, а також вірменських, татарських, польських та інших представників національних меншин Дніпропетровщини. 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 20 Березня   «Із поетичним словом у серці». До Всесвітнього дня поезії  - 21 березня – у Канадсько-українському центрі розгорнуто виставку творів українських поетів з різних країн і часів: класики, поети празької школи, з покоління Розстріляного відродження, з української еміграції та сучасної України. Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Ліна Костенко, Євген Маланюк, Василь Стус, Микола Зеров, Галина Мазуренко, Олена Теліга та інші.
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  фото  фото  фото  фото

 
 20 Березня   Реклама навколо нас. Волонтер інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку»  пан Шон Р. зробив для членів англомовного клубу «Добра розмова» презентацію про сферу своєї професійної діяльності –  «Рекламу». Всі присутні були приємно здивовані добіркою фото і відео ілюстрацій. А далі були питання та відповіді професіонала.Українці в свою чергу згадали  телерекламу створену українськими спеціалістами.Учасниця Юлія С. підтвердила міжнародний статус клубу – доєдналася онлайн з Дубая (ОАЕ).
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Березня   На допомогу колегам. До відділу завітала завідувачка бібліотекою Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури Мальвіна Найдовська.               Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 18 Березня   «Поетична весна в бібліотеці» - під такою назвою пройшла зустріч, присвячена Всесвітньому дню поезії. Присутні мали змогу зануритися у чарівний світ краси слова і насолодитися творами, які подарували Наталка Жиліна-Жура, Сніжана Біла та Олена Ляшенко. Зустріч вийшла теплою, душевною та чуттєвою.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Березня   Читати і дивитись  До уваги читачів за проектом «Книга прочитана екраном» запропонована відео-презентація про життя та творчість англійської письменниці Джейн Остін  https://www.youtube.com/watch?v=3oyM7ADhqGc  та перегляд екранізації за її книгою «Гордість та упередження», де письменниця  в свої 21 рік так майстерно  змогла викласти у романі сподівання й розчарування, турботи й почуття закоханих Елізабет і містера Дарсі, які з часом легко долають бар’єри власної гордості, а інколи й упередженості. Ми пропонуємо вам подивитись екранізацію 2005 року тут https://uakino.club/.../633-gordist-ta-uperedzhennya.html
фото 1  фото 2

 
 18 Березня   У відділі документів іноземними мовами розпочала свою роботу книжкова виставка одного жанру – жанру поезія. І відкривається вона словами Ліни Костенко: «Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Виставку відкрито напередодні святкування  всесвітнього дня поезії, який відзначається у всьому світі  21березня. Всі поетичні збірки звичайно іноземними мовами: від англійської до японської. Завітайте та доторкніться до світу поезії.
фото  фото  фото

 
 18 Березня   18 березня 2021 року в краєзнавчому відділі ДОУНБ відбулось чергове засідання клубу "Ріднокрай". Історик-краєзнавець, доктор історичних наук І. О. Кочергін розповів про родину Струкових на Катеринославщині.
фото  фото  фото

 
 18 Березня   30-ти річчю української державності присвячений експрес-лекторій «Україна. 100 років разом з книгою», що відбувся на базі бібліотеки для студентської молоді Міжрегіонального училища з поліграфії та інформаційних технологій. Документальні джерела сектору рідкісних та цінних документів дали можливість молоді доторкнутись до історії, а бібліотекарі нагадали про радісні та сумні сторінки в історії нашої країни. 
Фото  Фото  Фото

 
 17 Березня   Зворушлива історія про пошуки рідного дому. Члени англомовного кіноклубу у центрі «Вікно в Америку» на пропозицію американського друга пана Джона переглянули зворушливу повчальну історію.«Лев» (англ. Lion) – міжнародно-спродюсований драматичний фільм, знятий Гартом Девісом за книгою «Довгий шлях додому» австралійських письменників Сару Брірлі та Леррі Бетроуза.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 17 Березня      У відділі абонемента відбулася презентація ілюстративно-документальної виставки «Це я, званий Чемерисом». Ми познайомили читачів відділу з багатогранною творчістю Валентина Чемериса.  Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 17 Березня   На черговому засіданні клубу "5 стихій здоров'я" учасники прослухали лекцію за темою "Оздоровчі комплекси для кожного" та практичні поради.

 
 17 Березня   "Професія лідера - менеджер" У відділі періодики представлено документально-ілюстративну виставку, яка розкриває секрети майстерності, розповідає про шляхи організації праці і діяльності менеджерів, представляє галузевий менеджмент як фаховий інструментарій. Мета виставки - представити популярну професію, надати інформацію тим, хто ще не визначився з фахом, сприяти професійному зростанню менеджерів і керівників. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Березня   Бібліотека – місце  зустрічі  інформації, книги, користувача  Найбільша цінність нашого світу – це інформація. Людство жадає її постійно, хоче отримувати негайно, «тут» і «зараз». Бібліотека – саме те місце, де кожний може задовольнити свої інформаційні потреби. У цьому мали змогу переконатися студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій (МВПУПІТ), які завітали до бібліотеки на інформаційну годину у межах проєкту «Читацька академія». Фахівці ВНІБ ознайомили майбутніх фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи з сайтом та електронними сервісами бібліотеки,  розповіли як за допомогою електронного каталогу можливо зекономить час, швидко знайти необхідне видання та здійснити електронне замовлення книги. Під час екскурсії першокурсники дізналися як комплектується і обробляється нова література та побачили можливості електронної читальної зали. Найбільш зацікавлені відразу по завершенні заходу виявили бажання стати користувачами ДОУНБ.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 16 Березня   Екскурсія студенти з поліграфічного коледжу.   Повніше
Фото

 
 16 Березня   Поради батькам  До уваги читачів  у відділі читальних залів представлена книжкова виставка « Ми і наші діти». Книги-поради можуть бути корисними і зацікавити кожного з батьків, хто шукає просту відповідь на різні питання з виховання дитини: як впоратись з капризами, чому діти брешуть, взаєморозуміння, казкотерапія та інші.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 З 15 по 26
Березня  
Обласні курси підвищення кваліфікації працівників  відділів комплектування і обробки літератури міських ЦБС та публічних бібліотек ОТГ області за темою «Бібліотечні фонди: сучасні реалії і шляхи подальшого формування і використання». Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 
 14 Березня   У відділі документів іноземними мовами пройшов відкритий урок з польської історії《Eagle Bia Bia ły герб Польши》, організований Центром польської культури імені Кароля Войтили.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Березня   Поетичний флешмоб «Поезія Лесі Українки мовами народів світу»  продовжується. Цього разу з творами Лесі Українки іноземними мовами знайомились члени Центру польської культури імені Кароля Войтили.
фото  фото

 
 14 Березня   Година авторської пісні.  Відбувся концерт дніпровського виконавця і композитора Олега Мелещука, який він присвятив милим паннам та Весні, що прийшла.
фото  фото  фото

 
 14 Березня   Шевченко та його світогляд Учасники історико-філософського клубу «Просвіта»  на черговому засіданні,  присвяченому Т. Г. Шевченкові,  дізнались багато цікавого  з біографії  поета.  На захід був запрошений Літературний Клуб Світогляд, керівник якого, Максим Дорофєєв, був основним доповідачем. Він емоційно і жваво розповів про відомі та маловідомі факти з життя поета, про його світогляд, ознайомив з новими та рідкісними виданнями, що присвячені біографії  Шевченко, зачитав уривки з поезії великого Кобзаря.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 13 Березня    Гості бібліотеки   Відбулася екскурсія відділом мистецтв для учнівської молоді міста, під час якої присутні дізнались про інформаційні можливості бібліотеки, познайомились з документальними виставками та виставкою графіки «Романтика міста».
фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Березня   Приклад подають добровольці. До Дня українського добровольця, який відзначається в Україні 14 березня, і з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України — учасникам добровольчих формувань, у відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку «Добробати».Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробатів — і де його витоки? Що чекає на добробати у майбутньому? Поміркуємо над цим, ознайомившись з матеріалами виставки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Березня   Весна надихнула на розмову про живопис.Волонтер англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» пан Дрейк виступив з лекцією про творчість американського художника Ендрю Ваєта, представника «магічного реалізму». Головною темою його робіт були пейзажі і сільський побут. Найвідоміший його твір «Світ Христини» зображає сусідку художника по літньому будинку в штаті Мен Кристину Ольсон, що страждала паралічем ніг. На картині вона намальована посеред поля і дивиться на свій будинок вдалині.Пан Дрейк познайомив присутніх з декількома картинами художника і спитав майже кожного: «Що бачите? Що відчуваєте?».Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Березня   Писанка до Великодня Писанка. Цей вид мистецтва поширений у багатьох народів світу. З писанками і фарбованими яйцями (крашанками) пов'язано безліч легенд, повір'їв,  звичаїв, традицій, обрядів. На майстер-класі, що відбувся на черговому засіданні клубу «Просвіта», учасники узнали про історію Писанки, яку розповів знавець по цьому питанні кандидат філософських наук Жижченко Валерій та показав цікавий спосіб фарбування яєць. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 11 Березня   Ньюзмейкери рекомендують Бібліотечний серіал «Ньюзмейкери рекомендують»  пропонує  книгу авторки та дієтолога Світлани  Їльїної  « Здоров’я на вашому столі», яка адресована всім, хто хоче зберегти своє  здоров’я та подолати недугу,  різні методики дієт перевірені на практиці і ще одна перевага рекомендацій, що вони  можуть бути доступними всім. 
фото 1  фото 2

 
 11 Березня   Наш Кобзар… Бібліотекар відділу читальних залів стала учасником літературних читань «Наш Кобзар…Геній, творець, мислитель…», організованих у Дніпровському фаховому політехнічному коледжі. Студенти зачитували поезію Тараса Шевченко українською, німецькою та англійськими мовами. Бібліотекар Олександра Залогіна навела цікаві факти з біографії поета, познайомила з піснями, покладеними на різні вірші Кобзаря, та запропонувала в якості інтерактиву зібрати тематичні пазли. Найактивніші учасники зустрічі отримали  в подарунок книжки «Розмовляй українською правильно» із книжковими закладками з цитатами Шевченко.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 11 Березня   Презентація ресурсів для вивчення англійської мови. Продовжується співпраця бібліотеки з  ЗОШ №21 Дніпровської міської ради. Група молоді разом зі своїм вчителем англійської мови Інною Ремез відвідали інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» щоб познайомитися з додатковими і безкоштовними ресурсами для вивчення англійської мови.Керівник центру Світлана Усенко запросила молодь долучитися до навчально-просвітницьких заходів, таких як кіноклуб, клуб настільних ігор та розмовний клуб, де можна зустріти надзвичайно цікавих людей, іноземців-волонтерів і завести нових друзів. Старшокласники переглянули відео телепроекту «Голос Америки» про українських учасників програми обмінів молодих лідерів (FLEX), які навчалися 10 місяців в США, значно покращили знання англійської мови та отримали мотивацію для вибудови кар’єри. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 10 Березня        Запрошуємо на віртуальний перегляд постерів учнів СЗШ №141, які вирішили взяти участь в конкурсі на загальну тему “Жінка може все”, оголошеному Громадською організацією “ЖІНКИ плюс” спільно з КП “Представництво Придніпров’я” та Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей.  
фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Березня   Поетичний флешмоб «Поезія Лесі Українки мовами народів світу» триває. Читаємо Марію Конопницьку в перекладах Лесі Українки з польської.
фото  фото

 
 10 Березня   Ми знаємо 10 причин вивчати англійську. Продовжується співпраця бібліотеки зі школами та вчителями міста Дніпро. Група старшокласників ЗОШ №21 Дніпровської міської ради разом зі своїм вчителем англійської мови Інною Ремез відвідали інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» щоб познайомитися з додатковими і безкоштовними ресурсами для вивчення англійської мови.Керівник центру Світлана Усенко поділилася 10 цікавими фактами з історії та сучасності ДОУНБ (показала слайд-презентацію), прорекламувала електронний каталог бібліотеки, електронні колекції, сучасні електронні послуги бібліотеки, розповіла про визначних гостей центру «Вікно в Америку». Центр відвідували Посли США в Україні – Джон Хербст та Джефрі Пайєт; а одного разу завітав с подарунками справжній астронавт Рендольф Брезнік.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 10 Березня   Науково-фантастична подорож. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував до перегляду фільм «Інтерстеллар» – захоплюючу, фантастичну експедицію через час і простір, міжзоряну подорож заради порятунку людської цивілізації. Фільм зараховано до числа найкращих у жанрі наукової фантастики.Після перегляду обговорювали побачене, емоційно сперечалися, відстоювали свої переконання англійською.
фото  фото

 
 10 Березня   «Book stories. З рук в руки» триває.  Сьогодні щодо відгуку Валерії Бондаренко на історичний роман «Княгиня і хан» в межах Регіональної кампанії «Це я, званий Чемерисом» Регіонального проєкту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом». «Її величність історія! Що може бути цікавішим? Для мене, мабуть, нічого. Історичні романи – моя слабкість. І одним з найулюбленіших є твір Валентина Чемериса «Княгиня і хан». …історія князя Федора та його дружини Євпраксії заворожує. Шкода, що багато хто вмирає, але, що роботи, такі були часи. Та не зважаючи ні на що, віриш словам, якими автор закінчує розповідь: «Адже сказано було: «Краса врятує світ». Будемо вірити, що так воно колись і має статися: краса врятує світ, а людство – любов. Бо як же без неї, без любові?»
Фото

 
 10 Березня   Він був як полум’я... Літературно-інформаційний квест «Шевченко: знаний і незнаний» відбувся у відділі читальних залів за участі студентів ВПУ №17. Учні мали змогу віртуально побачити хату, в якій жив і творив Тарас Григорович, дізнатись цікаві факти з його біографії та прослухати сучасні пісні в різних стилях на його вірші. В якості інтерактиву студентам було запропоновано зібрати пазли-картини, намальовані великим Кобзарем. На завершення зустрічі звучала скрипка – мелодійні твори у виконанні провідного бібліотекаря Олександри Залогіної.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 10 Березня   Для бібліотечних працівників міських бібліотек ОТГ Дніпровського, Кам’янського, Криворізького, Нікопольського, Новомосковського, Павлоградського та Синельниківського районів на базі КЗК « ДОУНБ»  у режимі онлайн на платформі  ZOOM відбувся обласний зональний семінар-тренінг «УДК - методика використання та особливості систематизації документів». Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 10 Березня    «Це я, званий Чемерисом» У відділі  абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка в межах регіонального інформаційно-просвітницького проєкту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом» «Це я, званий Чемерисом». Документи виставки розкривають багатогранну творчість автора – від історичних, фантастичних, гумористичних романів до оповідань та публіцистики.
фото 1  фото 2

 
 10 Березня    П’ять стихій здоров’я   На першому засіданні клубу «5 стихій здоров’я» учасники заходу дізнались як можливо допомогти собі бути бадьорим, зняти стреси та розслабитись, зберегти молодість і  які є техніки, щоб скорегувати своє самопочуття.
фото 1

 
 10 Березня   Україна і  Шевченко У відділі читальних залів для студентської молоді відбулась презентація ілюстративно-документальної виставки «Україна Тараса Шевченко»та огляд літератури, який провела провідний бібліотекар Вікторія Бажкова. Студенти  дізнались про цікаві та рідкісні видання, пов’язані з біографією та творчістю поета.  
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 
 10 Березня   У відділі  документів іноземними мовами продовжували знайомитись з творчістю видатної Лесі Українки на засіданні клубу «English reading in the Library / Читання в бібліотеці». Цього разу читали вірші англійською мовою про життя простого народу та активно їх обговорювали.
фото  фото

 
 10 Березня   У відділі документів іноземними мовами було проведено 2 екскурсії для старшокласників  ЗОШ №21 ДМР, присвячених 150-річчю Лесі Українки. В програмі екскурсій – знайомство з перекладацькою діяльністю видатної української поетеси, а також  знайомство з книгами Лесі Українки, які були перекладені на іноземні мови (англійську, кримсько-татарську).
фото  фото  фото  фото

 
 9 Березня   «На Вкраїні милій» – різноманітність книжкових форматів з колекції Шевченкіани сектору рідкісних та цінних документів. Представлені на книжковій інсталяції матеріали приурочені дню народженню духовного батька українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.  Спогади, щоденники, листи та світлини, що розміщені на виставці,  познайомлять з життєвим шляхом відомого українця. А поезії, збірник афоризмів із творів поета та альбоми малюнків – представлять незрівнянну частину спадщини Тараса Григоровича.  
Фото  Фото

 
 9 Березня    «Живе Кобзареве слово». Запрошуємо оглянути виставку, організовану у Канадсько-українському центрі до дня народження Т. Г. Шевченка. Серед представлених книг та брошур – раритети, які вийшли в світ за кордоном. Найстаріший – збірка оповідань «Про Шевченкові твори. Оферма», 1915 року.  Цікаві й інші діаспорні видання: Дмитро Чуб «Шевченко в житті» (Мельбурн, 1947), Дмитро Чуб «Живий Шевченко (інтимне життя поета)» (Мельбурн: Ластівка, 1987), Дмитро Донцов «Заповіт Шевченка» (Торонто, 1950), Яр Славутич «Велич Шевченка» (Вінніпег: Українська Вільна Академія Наук, 1961), Остап Войнаренко «Завіщо Москва так жорстоко покарала Тараса Шевченка?» (Вінніпег, 1962), Акад. Степан Смаль-Стоцький «Т. Шевченко. Інтерпретації» (Нью-Йорк – Париж -  Торонто: Наукове Товариство ім. Шевченка, 1965). Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Березня    «Читаючи Кобзаря!» Під таким гаслом відбувся літературний урок для групи учнівської молоді. Ми розповіли про цікаві факти з біографії поета, представили його раритетні видання, а учні прочитали свої улюблені вірші Кобзаря.
фото 1  фото 2

 
 9 Березня    У рамках виставки-вшанування "Співоча душа України" до 150-річчя від дня народження Лесі Українки, української письменниці, перекладачки, громадської і культурної діячки на окремих матеріалах виставки проведено годину дозвілля «Мамини узори» Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 9 по 31
Березня  
Art-простір: У виставковій залі відділу мистецтв демонструється виставка графіки «Романтика міста». Молоді художниці Марія Учитель та Анна Ржевська представили понад 80-ят творчих робіт у різній техніці. Вхід вільний, але у масках.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Березня    Art-резиденція: Відбулося відкриття виставки графіки «Романтика міста».Молоді художниці Анна Ржевська і Марія Учитель представили свої роботи у різних техніках.     Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Березня   «Обери труднощі і здолай їх». В англомовному клубі «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відсвяткували Міжнародний жіночий день. Цього року відзначення дати світовою громадськістю відбувалося під девізом «Обери труднощі і здолай їх».Наші іноземні друзі містер Шон, містер Джо та містер Нейтон зробили надзвичайно цікаві інформаційні презентації про видатних жінок. Ми дізналися про новообраного віце-президента США Kamala Harris, каліфорнійську архітекторку Julia Morgan та австралійську співачку Hellen Reddy.Ми вдячні всім жінкам, хто виборював гендерну рівність і радував людство творчими здобутками!
фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Березня   Читацький простір Інформ-дайджест «Читацький простір»   до уваги  читачів  пропонує книгу-роздум  авторки Лори Шпильман «Список мрій». Це чудова зворушлива історія, яка нагадує нам, що варто жити повним життям. 
фото 1  фото 2

 
 4, 11, 18, 25
Березня  
Вивчаємо англійську мову, розважаємося та шукаємо нових друзів. Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються члени англомовного клубу настільних ігор. Зазвичай гравці обирають настільну гру "Табу", яка покращує уяву та спонукає добирати різноманітні слова щоб описати якесь загальновідоме явище. Або обирають гру "Яблука до яблук", в якій треба формувати смислові пари прикметник-іменник. Учасники ігрових сесій отримують не лише нові знання та навички, а й гарний настрій.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 3 Березня   Дивитися чи читати? Члени кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» подивилися і обговорили американську фантастичну мелодраму Вінсента Ворда «Куди приводять мрії» (англ. What Dreams May Come), поставлену за однойменною книгою Річарда Метісона. Свого часу фільм був удостоєний премії «Оскар» за найкращі візуальні ефекти.Роман Р.Метісона можна замовити і прочитати у гарному українському перекладі.
фото

 
 3 Березня    Читаємо Тараса Григоровича Шевченка У відділі абонемента підготовлена виставка-вшанування «Співець народної долі» до дня народження Тараса Шевченка. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 2, 4, 9, 11, 16, 18, 23, 25, 30
Березня  
В пошуках психологічної гармонії та щастя. Продовжується волонтерський проект активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa. Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, потренувати свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через океан. У кожного члена клубу свій шлях до психологічної гармонії та особистого щастя. І головне - не стояти на місці, а рухатися!
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Березня   Про особливість різноманітних колекцій з рідкісних фондів нашої книгозбірні говорили на зустрічі з студентською молоддю Міжрегіонального училища з поліграфії та інформаційних технологій, що приурочена 30-ти річчю з дня відкриття сектору рідкісних та цінних документів (1991-2021 рік).
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 1 Березня   Все для жіночої вроди… Жіночі прикраси… Хто ж із панянок їх не любить? Таких, певно, і не знайдеш. Звичка жінок одягати на себе дрібнички має глибинне коріння. В жодного народу не було такої величезної пошани й любові до жіночих прикрас, як в українок. Напередодні жіночого свята 8 березня запрошуємо до відділу наукової інформації і бібліографії на нову книжкову інсталяцію «Все для жіночої вроди…». Вона являє собою цікаву добірку книг, присвячену історії традиційних українських прикрас. Українські прикраси, що сформувалися у сиву давнину, упродовж багатьох років змінювалися і за своєю формою, і за кольором, і за значенням.  Найбільш розповсюдженою українською  прикрасою було намисто. Намисто часто поєднували з іншими прикрасами: дукачами, герданами, саблами, перлами, які разом з українським вбранням створювали довершений жіночій образ українок. Тож запрошуємо усіх поціновувачів жіночої вроди погортати сторінки книжок та переконатися, що кожна жінка – королевна, а справжня королевна гідна  особливих прикрас…
Фото 2  Фото 1

 
 1 Березня   До поетичного флешмобу «Поезія Лесі Українки мовами народів світу» приєднуються нові і нові користувачі відділу документів іноземними мовами. 
фото