2021 pік

 Протягом
мiсяця  
У відділі документів іноземними мовами проходять засідання дитячої та підліткової секцій клубу «Kids in the Library».
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі документів іноземними мовами проходять засідання клубу «Reading in the Library», де читають та перекладають з англійської мови твори іноземних письменників.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі документів з питань мистецтва розгорнуто книжкову виставку «Нові надходження». Представлені видання ознайомлять користувачів відділу з відомими особистостями культури та мистецтва, з історією українських традиційних прикрас, дерев’яними церквами України, українським народним вбранням та ін.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Розділимо радість зимових свят з друзями. Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжково-ілюстративна виставка з фондів інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги і альбоми, фотографії і малюнки зимової різдвяної тематики. Англомовні матеріали стануть у нагоді всім, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури чи просто любить пізнавати нове.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді. До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США, науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як #Фулбрайт, #IREX, стипендія Хампрі та #FLEX.
фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У краєзнавчому відділі була представлена виставка-персоналія "Олександра Кравченко - інженер людських душ" до 70-річчя від дня народження письменниці.
фото

 
 27 Грудня   У відділі документів з питань мистецтва відбувся перегляд фільму «Спогади. Маргарита Криницина» із телевізійного циклу "Спогади", присвячений актрисі театру і кіно, Народній артистці України, Заслуженій артистці УРСР Маргариті Василівні Кринициній, яка виконала близько 70 ролей у кіно та безліч у театрі та запам'яталася найбільше глядачам роллю Проні Прокопівни у художньому фільмі «За двома зайцями», знятого за однойменною комедійною п’єсою українського драматурга М.Старицького.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Грудня   «Музична вітальня в бібліотеці». У відділі документів з питань мистецтва відбувся концерт «Новорічний серпантин» дніпровського співака та композитора Олега Мелещука, присвячений Новому року. Артист виконав власні пісні на вірші О. Дьоміна «Новорічна», С. Цимбал «Шакіра» та інші. У концерті також брали участь: Ковзус О., Горбачова Л., Жура С. та ін.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Грудня   Охочих побачити зимову країну чудес відділ документів іноземними мовами запрошує на «Книжковий євротур: подорож до Санта Клауса», до фінської Лапландії, де на горі Корватунтурі разом з безліччю працьовитих гномів і живе Санта.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Грудня   23 грудня у краєзнавчому відділі пройшло заключне засідння генеалогічного товариства у цьому році.
фото  фото

 
 23 Грудня   «Родина Косачів на Придніпров’ї». Цей рік, який проходив під гаслом 150-річного ювілею Лесі Українки, Канадсько-український центр завершив лекцією письменника-краєзнавця Миколи Чабана про перебування членів родини Косачів на Придніпров’ї. Лекція відбулася для представниць Спілки жінок Дніпра та Дніпропетровської області – читачок ДОУНБ. Микола Чабан розповів про долю сестри Лесі Українки Ольги Косач-Кривинюк, яка зі своєю родиною кілька років мешкала у с. Лоцманська Кам’янка біля Катеринослава (нині в межах м. Дніпро). Краєзнавець представив ексклюзивні відомості та матеріали, що стосувалися родини Косачів і особисто Ольги. Учасниці заходу також ознайомилися з виставкою літератури, пов’язаної з Лесею Українкою. Завідувачка КУБЦ Наталія Біловицька провела короткий огляд цих видань і розповіла про історію створення центру. А майстрині Спілки презентували свої вироби із паперової лози – дерево щастя, кошики та новорічні іграшки. Вони добре доповнили бібліотечну виставку про новорічні традиції українців, розгорнуту в КУБЦ.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Грудня   «Ім'я душі тій - Україна». Міні-виставка, презентована у Канадсько-українському центрі до 120-річчя (25 грудня 2021р.) Галини Мазуренко - української поетеси і художниці в діаспорі, представниці Празької школи поезії.
фото  фото  фото

 
 23 Грудня   У відділі документів з питань мистецтва розгорнуто документальну локацію "Діячі мистецтв - ювіляри року", присвячену 85-річчю від дня народження художника-графіка, ілюстратора Василя Івановича Хвороста.
фото  фото  фото

 
 22 Грудня   «Книги й люди потребують мандрівок». Останню зупинку в цьому році зробив «Літературний диліжанс» у відділі абонемента, запропонувавши видання Українського інституту книги. Чи вірите ви, що книга приходить до кожного у свій час? До нас потрапила книга Крістін Фере-Флері «Дівчина, яка читала в метро». Про що вона? Головна героїня Жульєт — трохи дивакувата мрійниця, майже завжди самотня. Уранці, в метро, по дорозі на роботу, вона зацікавлено розглядає книжки в чужих руках. Її життя змінюється, коли Жульєт потрапляє в химерний будинок, господар якого вірить у силу книжок. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11

 
 22 Грудня   Молодь у бібліотеці. Відділ іноземної літератури ДОУНБ та інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» знову приймає на своєму майданчику молодь, яка отримала малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access).Бібліотека надає ресурси та комфортне приміщення, а досвідчений викладач Оксана Ложнікова провела інтерактивне заняття.Діти з малозабезпечених і соціально вразливих родин, переселенці і діти з особливими потребами, діти учасників бойових дій, безкоштовно поглиблюватимуть знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, їхню культуру і цінності, розвинуть лідерські навички, щоб потім брати активну участь у розвитку України.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Грудня   Доторкнулися до дива. Класику світового кіномистецтва переглядали в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Тут відбувся перегляд та обговорення фільму англійською мовою «Це прекра́сне життя́» (англ. «It's a Wonderful Life»). Фільм знято американським кінорежисером Френком Капрою у 1946 році за книгою «Найбільший подарунок» Філіпа Ван Дорена Стерна. За сюжетом фільм – фантастична драма про пригоди янгола на Землі напередодні Різдва. Але водночас це драма життя головного героя Джорджа Бейлі, який пригнічений через незліченні проблеми, які звалилися на його голову, що вирішує накласти на себе руки. Янгол Кларенс встигає показати Джорджу наскільки прекрасне життя, скільки добрих вчинків він встиг зробити, як його люблять родина і друзі.Фільм зігрів теплом душі глядачів, наповнив тихою радістю і оптимізмом, заохотив до добрих справ до допомоги тим, хто цього потребує.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Грудня   Бібліотечна арт-терапія від центру «Вікно в Америку» напередодні Різдва. В межах проекту ДОУНБ "БІБЛІОТЕКА ЯК ЦЕНТР НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ" керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко відвідала КЗО ССШ №22 м.Дніпро і провела 4 уроки. Бібліотекар з радістю скористався можливістю заохотити молодь до читання і вивчення англійської мови з використанням бібліотечних ресурсів. Учням Валентини Швидкої, викладача англійської мови і давньої приятельки бібліотеки, були запропоновані інтерактивні уроки «Культурні традиції англомовних країн світу: Різдво» з елементами арт-терапії.Учні познайомилися з традиціями святкування Різдва, символами свята, улюбленими зимовими розвагами американців, послухали пісні «Різдвяні дзвіночки дзвенять» та «Оленятко Рудольф - сяючий ніс». Бібліотекар запропонував для перегляду слайд-презентацію, навчальне відео, звернув увагу на тематичну лексику, поставив питання – перевірив розуміння теми, провів аналогії з українськими реаліями.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Грудня   Казка оживає! У відділі читальних залів проходить виставка "Новорічні історії оживають". На експозиції представлені найкращі дитячі твори-улюбленці не першого покоління читачів. Головна її ідея - заохотити дітей до читання за допомогою книжкових героїв, що "ожили" і прикрашають імпровізований камін.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 21 Грудня   У відділі абонемента представлена книжкова виставка-панорама «Різдвяна добра казка». Документи виставки розповідають про традиції святкування Нового року та Різдва Христового в Україні і світі. Різноманітні поради, незвичайні рецепти, цікаві новорічні історії створюють святковий настрій для відвідувачів.
фото 1

 
 21 Грудня   На сторінці «Скарби книгосховища» відділу зберігання основного фонду розміщено нову публікацію «Оскароносні сценарії літературних екранізацій». Повніше
фото  фото

 
 21 Грудня   Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко провела інформаційну годину для бібліотекарів навчальних закладів «Використання інформаційного потенціалу бібліотеки для реалізації STEM-проектів».

 
 20 Грудня   Трохи про класику. Інформаційна година «Обговорення роману Деніела Кіза «Квіти для Елджернона» відбулось в стінах ВПУ №17. Бібліотекарка Олександра коротко розповіла біографію та творчий шлях автора. Після цього відбулось обговорення філософських питань, що пов’язані з темою твору (наприклад, якби була можливість хірургічним шляхом домогтися геніальності для себе, чи готові ви були б пожертвувати людяністю і особистим щастям на благо науки). Були переглянуті уривки з трьох найкращих екранізацій, що краще розкрили зміст роману.
фото 1

 
 19 Грудня   Краєзнавчий відділ презентував виставку-інсталяцію"Цей чарівний новий рік", яка розкриває новорічні традиції на Дніпропетровщині.
фото  фото  фото  фото

 
 18 Грудня   Інтелектуальне спілкування: Граматика та фразові дієслова англійською мовою. Зануритися у передріздвяну атмосферу змогли члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» разом з модератором паном Дрейком, нашим канадським волонтером. Групі була запропонована добірка вправ, які розширили словниковий запас українців та дозволили попрактикуватися у використанні популярних фразових дієслів.Слов’янські та англомовні країни мають багато культурних відмінностей. Але традиції святкування Різдва Христового напрочуд спорідненні. Члени клубу переглядали навчальне відео, читали і перекладали інформацію зі слайдів, складали речення із запропонованими дієсловами, ставили питання модератору, відповідали йому і пояснювали свою думку.Загальна думка членів клубу – рік у клубі пройшов плідно і маємо гарні успіхи у вивченні англійсько мови. Побажали один одному гарно відсвяткувати Новий рік і зустрітися вже незабаром – у новому 2022 році!
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Грудня   Читаємо в колі друзів.
фото  фото

 
 16 Грудня   16 грудня 2021 року у краєзнавчому відділі ДОУНБ відбулось засідання клубу «Ріднокрай» присвячене 120-річчю від дня народження поетеси Галі Мазуренко «Я обов’язково повернусь». Доповідач – відомий письменник, краєзнавець, журналіст М. П. Чабан, ознайомив присутніх з маловідомими фактами з життя та творчості поетеси. Наприкінці зустрічі представники української скаутської організації «Пласт» заспівали традиційну різдвяну пісню та з найкращими побажаннями й вдячністю за любов до рідного краю передали Вифлеємський Вогонь Миру Миколі Петровичу Чабану. Також на заході були присутні представники Січеславської Просвіти та Музею "Літературне Придніпров'я", які доповнили інформацію про творчість Галі Мазуренко.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Грудня   В межах підвищення кваліфікації фахівці сектору науково-дослідної роботи онлайн приєднались до семінару «Пам’ятки писемності та культури у фондах бібліотек: робота з рідкісними та цінними виданнями», організованого Одеською національною науковою бібліотекою.

 
 16 Грудня   На запрошення педагогів Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу вчений секретар Юлія Зюлева провела тренінг-консультацію з основ авторського права. Під час перегляду презентації були розглянуті як історичні передумови виникнення засад авторського права, так і сучасні тенденції і основні види порушень, такі як піратство і плагіат. Студенти і викладачі із задоволенням взяли участь в дискусії і виявили зацікавленість у подальших подібних зустрічах.

 
 16 Грудня   Прокрастинація і самодисципліна. На онлайн-платформі Zoom відбулось обговорення "Як набувати корисні звички" за участі студентів Університету третього віку Протон таких питань: як саме формуються нові звички, скільки часу потрібно для того, щоб новий розпорядок життя став нормою та як подолати прокрастинацію. В якості експерименту учасникам заходу запропонували обрати одну звичку з 30 запропонованих та спробувати втілити її в життя. Відгуки про зустріч залишились дуже позитивні.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 16 Грудня   Відділом зберігання основного фонду для просвітницького порталу «Дніпрокультура» ДОУНБ до дня народження дніпропетровського художника Володимира Городиського підготовлена публікація «Володимир Городиський: оригінальність жанрової композиції», присвячена творчості талановитого живописця. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Грудня   Новорічні дива у бібліотеці У кожної людини є власне уявлення про те, якою має бути новорічна ялинка. Чималу роль при виборі образу новорічної красуні грає стать, вік і, звичайно ж, професія. Яку ж ялинку обере бібліотекар? Звичайно ж з книжок! І це цілком закономірно. До Дня Святого Миколая та напередодні Нового року відділ наукової інформації і бібліографії презентував нову інсталяцію «Подарункова книжкова ялинка». Цьогорічна ялинка має вигляд справжнього дерева і складається з енциклопедій, довідників, словників, атласів та путівників різного кольору та формату, розташованих на п’яті рівнях. Книжкова ялинка вийшла досить високою – майже 2 метри, бо на її «будівництво» пішло 180 книжок.Подарунковий вигляд їй надають різнокольорові стрічки та святкові червоні банти, полиці вкриті ялинковими конфетті, а верхівка прикрашена дерев’яною зіркою. Кажуть, що очікування свята – це вже свято, тож ми запрошуємо наших читачів відвідати бібліотеку та зробити яскраві світлини в імпровізованій новорічній фотозоні. Подаруйте собі та ближнім позитивні емоції!
Фото 1

 
 15 Грудня   Війна і кохання. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою драми «Доктор Живаго» (англ. Doctor Zhivago, 1965), видатного кінорежисера Девіда Ліна.Фільм цікавий для перегляду, бо є екранізацією великого роману російського письменника Бориса Пастернака і зображує події з життя російського лікаря і поета, який живе і кохає у Росії під час Першої світової війни, а потім Жовтневої революції.Після перегляду фільму члени кіноклубу обговорили побачене.
фото  фото  фото

 
 15 Грудня   Як виробляти корисні звички? Остання лекція з циклу «Без Табу» була присвячена темі шкідливих і корисних звичок. Студентська молодь ВПУ №17 мала змогу дізнатись як подолати прокрастинацію та за яким механізмом формуються нові вподобання. Всім учасникам було запропоновано обрати одну звичку з названих бібліотекаркою та протягом наступних 66 днів (а саме стільки потрібно для формування нової навички) втілити її в життя. Молодь погодилась прийняти участь в цікавому експерименті. Тож чекаємо на результати!
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 15 Грудня   Бібліотека - територія інформації. Бібліотека сьогодні – це інформаційний, консультативний, ресурсний центр, це місце, де кожному допоможуть знайти необхідну інформацію. 15 грудня завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії Ірина Барабан взяла участь у міжвідомчій науково-практичній конференції «Бібліотечно-інформаційне обслуговування в сучасному освітньому та соціокультурному середовищі: нові концепції, технології, послуги». У межах програми вона виступила з презенацією «Інформаційно-бібліографічний простір: орієнтація на користувача» у якій висвітлила діяльність відділу у цьому напрямку.
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 15 Грудня   В онлайн форматі пройшла обласна міжвідомча науково-практична конференція для керівників бібліотечних закладів публічних, спеціальних та спеціалізованих бібліотек міста і області за темою «Бібліотечно-інформаційне обслуговування в сучасному освітньому та соціокультурному середовищі: нові концепції, технології, послуги».

 
 15 Грудня   Молодь вивчає англійську у бібліотеці! Відділ іноземної літератури ДОУНБ та інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» були раді вітати на своєму майданчику молодь Дніпра, яка отримала малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access). Ця програма проводиться за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і фінансується Державним департаментом Сполучених Штатів Америки.Тепер щосереди бібліотека надає ресурси та комфортне приміщення, а досвідчений викладач Оксана Ложнікова буде проводити заняття для підлітків. Діти з малозабезпечених і соціально вразливих родин, переселенці і діти з особливими потребами, діти учасників бойових дій, безкоштовно поглиблюватимуть знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, їхню культуру і цінності, розвинуть лідерські навички, щоб потім брати активну участь у розбудові України.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Грудня   Другий день Національного тижня читання. Читач із Швеції знайшов свою книгу.
фото  фото

 
 14 Грудня   Книжкове асорті. Книжковий бенефіс «Знайди свою книжку», присвячений Національному тижню читання, відбувся в стінах ВПУ №17. Бібліотекарка відділу читальних залів розповіла про бібліотеку та її сучасні можливості, провела книжковий огляд найновіших надходжень художньої та науково-популярної літератури. Декілька книжок з фонду ДОУНБ були взяті з собою, тож охочі мали змогу роздивитися їх ближче та взяти з собою, щоб прочитати. Наостанок було зроблено колективне фото з плакатом-афішею цього заходу.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 13 Грудня   Відділ документів іноземними мовами долучився до Національного тижня читання.
фото

 
 13 Грудня   Фахівці бібліотеки приєднатися до загальнонаціональної акції «Національний тиждень читання».

 
 13 Грудня   Відверто про наболіле. Третя зустріч з циклу «Без Табу» відбулась в стінах ВПУ №17. Тема обговорення – «Не впадай в депресію». Студентська молодь дізналась симптоми депресії – були зачитані уривки з книги Мета Гейґа «Чому варто жити далі». Потім перейшли до порад як можна допомогти людині, що знаходиться в такому стані. Далі обговорили тривожні слова або дії, за якими можна визначити суїцидальні думки в людини. Послухали свідчення людей, що вирішили скінчити життя самогубством, проте щось або хтось їх зупинив. Відеоматеріали були взяті з YouTube-каналу новинного порталу TUT.BY. На завершення були дані поради як же впоратись із психологічними проблемами та куди звертатись по допомогу.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 13 Грудня   Читаємо разом! До Загальнонаціональної акції «Національний тиждень читання» на соціальній сторінки Фейсбук «Один день з життя бібліотекаря" розміщується цикл інформаційних повідомлень «Знайди свою книжку». На знімках представлені книги художньої та науково-популярної тематики, що надійшли до бібліотеки від Українського інституту книги.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 13 Грудня   У відділі документів з питань мистецтва відбувся концерт фортепіанної музики в рамках проєкту "Вчитель та учні" у виконанні здобувачів освіти Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки Ігоря Панченка та Анастасії Начевної. Клас лауреата міжнародних конкурсів Гліба Адлуцького. Під час концерту звучали твори Й.С.Баха, В.А.Моцарта, Ф.Шопена, Ф.Ліста та Р.Шумана.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Грудня   Музична вітальня в бібліотеці. У відділі документів з питань мистецтва відбувся літературно-музичний вечір, присвячений вшануванню пам’яті актора та письменника Станіслава Васильовича Дрожакова.
фото  фото  фото

 
 13 Грудня   Знайди свою книгу! Відділ абонемента разом з учнями 2-В класу КЗО СЗШ №63 приєднався до акції «Національний тиждень читання». Під час бібліоекскурсії наші юні гості здійснили цікаву подорож бібліотечним фондом, прийняли участь в інтелектуальній вікторині «Книжкові скарби», переглянули пізнавальний мультфільм «Летючі книжки містера Морріса». А інтерактивна гра «Я працюю у бібліотеці», де школярі виступили в ролі бібліотекарів, допомогла їм в пошуку книг, з яких була створена виставка-пропозиція. Після такої насиченої подорожі по відділу учасники залюбки читали обрані книжки.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 З 13 по 19
Грудня  
«Книжкові зустрічі!» В «Національний тиждень читання» відділ абонемента представив документальну виставку «Бібліотечна Круговерть». Наші юні гості здійснили бібліоекскурсію, прийняли участь в інтелектуальній вікторині «Книжкові скарби», стали учасниками бібліокешингу «Знайди_свою_книгу». Школярі із задоволенням фотографувалися в святковій передноворічній фото зоні біля Книжкового каміна з обраною книгою. На соціальній сторінці Фейсбук «Абонемент_на_Байкальській» розміщувалися інформаційні повідомлення про читачів, які обрали книги за акцією «Знайди_свою_книгу», мотиваційні пости з читання. Були представлені світлини з масових заходів, що відбувалися в цей час, а також створено відеоролик за книгою Крістін Фере-Флері «Дівчина, яка читала в метро» в рамках проекту «Літературний диліжанс».

 
 З 13 по 19
Грудня  
Національний тиждень читання. Відвідувачі та активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» долучилися до Національного тижня читання.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Грудня   Відділ абонемента підготував книжкову виставку «Бібліотечна круговерть». До уваги читачів представлені видання про книги, бібліотеки і бібліотекарів, книжників і любителів книжного слова.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 11 Грудня   Мистецтво в нашому серці. Відвідати Флоренцію, Ватикан і Чикаго, архітектурну столицю США, разом з нашим модератором і волонтером паном Дрейком змогли члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».Нашим експертом стала членкиня клубу мистецтвознавець пані Анастасія П. Складні питання про скульптури Мікеланджело не захопили її зненацька.Троє членів клубу на власні очі бачили Чикаго і поділилися своїми враженнями і пам’ятними місцями, які мав побачити кожен гість славетного міста.Троє членів клубу обрали онлайновий безпечний спосіб ZOOM-приєднання до групи, яка із захопленням спілкується і покращує знання англійської мови, мови міжнародного спілкування, у бібліотеці.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Грудня   У відділі документів з питань мистецтва користувачам відділу було представлено мультимедійну презентацію «Феномен Богдана Ступки: найкращі ролі легендарного митця», присвячену 80-річчю від дня народження відомого українського актора Богдана Сильвестровича Ступки. Серед кінострічок, представлених у презентації,- «Білий птах з чорною ознакою», «Вогнем і мечем», «Тарас Бульба» та інші.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Грудня   Зимова казка. Буксторія «Щасливих свят!» знайомить відвідувачів читальних залів із добіркою теплих художніх творів. У холодні зимові вечори хочеться, щоб у кожної книги був хепі-енд, тож ця виставка пропонує обрати видання саме за таким запитом. Тут знайдеться серія книг «Теплі історії» (видавництво «Брайт Стар Паблішинг»), справжні бестселери («Прислуга», «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка», «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння») та просто захоплюючі твори («Зимова казка», «Дівчина та привид», «Ніжність»). Книжковим гурманам є з чого вибрати, тож чекаємо у гості!
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 9 Грудня   Права дитини у цифровому середовищі. В межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» та до Міжнародного дня прав людини у відділі абонемента відбувся правовий урок для учнівської молоді «Твої права в цифровому середовищі». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 9 Грудня   «Український Дон Кіхот». До 160-річчя Євгена Чикаленка - громадського діяча, видавця і публіциста, агронома, мецената української культури - у Канадсько-українському центрі організована виставка однієї книги. Це частина щоденника Євгена Чикаленка, який він вів з 1907 по 1929 рік - «Щоденник,1919-1920». Книга висвітлює події другої половини Української революції початку минулого сторіччя. Євген Чикаленко був людиною, яка першою ініціювала скликання Центральної Ради, він закликав Грушевського повернутися з Москви та її очолити.
фото  фото  фото  фото

 
 9 Грудня   Знайди свою книгу! До відділу абонемента завітали учні 4-ого класу НВК №139 та прийняли участь у бібліокешингу «Знайди_свою_книгу». Школярі здійснили цікаву подорож бібліотечним фондом, стали учасниками інтелектуальної вікторини «Книжкові скарби» та обрали вподобані книги для читання, щоб долучитися до акції «Національний тиждень читання».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 8 Грудня   Наш світ без насильства. Співпрацюючи з нашими партнерами – КЗО СЗШ № 63, відділ абонемента ДОУНБ долучився до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». Працівники відділу організували виїзну книжкову виставку, тема якої була присвячена правам та обов’язкам молоді та протидії насильству. Документи виставки стали в нагоді також вчителям під час заходу в шкільній бібліотеці.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 8 Грудня   «Іноді дар – це прокляття». Зустріч у бібліотечному кіноклубі. Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою фільму «Шосте відчуття» (англ. The Sixth Sense, 1999).Фільм, що має ознаки класичного голлівудського фільму та сучасного фільму жахів, отримав схвальне ставлення кінокритиків та 6 нагород Американської кіноакадемії. Історія дитячого психолога та його особливого пацієнта схвилювала глядачів.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 8 Грудня   8 грудня 2021 року завідувачка краєзнавчим відділом Жилінська Світлана Юріївна та завідувачка редакційно-видавничого центру Залєвська Аліна Леонідівна разом із краєзнавцем та письменником Миколою Петровичем Чабаном взяли участь у виїздному заході до с. Волоського Дніпровського району. На базі Новоолександрівської територіальної громади відбулось обговорення за круглим столом на тему «Розвиток внутрішнього туризму в Дніпропетровській області».
фото  фото  фото

 
 7 Грудня   Українська хустка - реліквія народу. Сьогодні вкрай важливо відроджувати традиції та звичаї, берегти нашу культурну спадщину. Українці споконвіку шанували та цінували хустку, використовували в обрядах, у побуті, для радісних та сумних подій. Хустка вважалася особливим сакральним предметом та реліквією, яку передавали з покоління в покоління. Люди здавна вірили, що хустка – жіночий оберіг. У Всесвітній день української хустки бібліографи також долучилися до цього свята і зробили яскраву фотосесію. Тож, нехай барвисті, як сад навесні, наші українські хустки залишаються в серці кожної українки! Збагачуйтесь позитивною енергетикою, одягнувши українську хустку.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 6 Грудня   Віртуальна подорож з американським професором. Відвідати легендарний Нью-Йорк (США) змогли члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Нашим гідом був американський професор з Університету Св.Джона (м.Нью-Йорк), філолог, дитячий письменник, представник програми академічних обмінів Фулбрайт, тимчасовий викладач Університету ім. О.Гончара (м.Дніпро, Україна) Майкл Семпсон. Пан професор обрав онлайновий спосіб приєднання до групи українців, яка із захопленням покращує знання англійської мови, мови міжнародного спілкування, у бібліотеці.Яскрава слайд-презентація була оформлена чудовими приватними фотографіями з нещодавньої подорожі до Нью-Йорку. Професор Семпсон не лише людина великої ерудованості, що багато подорожувала і подорожує світом, він легко спілкується з незнайомцями, щиро ділиться особистою інформацією і захопленнями (архітектура, бродвейський театр, джаз музика та ін.). Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Грудня   На захисті нашої свободи. На сторінці відділу читальних залів у мережі Facebook відбувся онлайн-огляд трилогії Ірини Вовк «На щиті. Спогади родин загиблих воїнів». До Дня Збройних Сил України були згадані оповіді про оборонців Дебальцевого, про непохитних вояків Світлодарської дуги, про героїв Авдіївки, Зайцевого й Мар’їнки. Всі книги бібліотека отримала завдяки Українському інституту книги.
фото 1  фото 2

 
 6 Грудня   У відділі документів з питань мистецтва до Дня Збройних Сил України відбулася презентація фотовиставки "Героїчна оборона Донецького аеропорту (2014-2015)", на якій представлені фотографії «кіборга» Руслана Боровика, та демонстрація уривків з художнього фільму «Кіборги. Герої не вмирають» режисера Ахтема Сеїтаблаєва за сценарієм Наталії Ворожбит про оборону Донецького аеропорту під час війни на Донбасі. На фотовиставці представлено близько 50 фотографій, на яких відображено перебування «кіборгів» у аеропорту з різних боків: позиції, аеропорт зсередини, понівечені будинки місцевих жителів, побут та дозвілля воїнів, емоції та обличчя тих, хто боронив свою землю.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Грудня   До Міжнародного дня волонтера. Бесіда-діалог «Творімо добро разом» та виставка-перегляд «Взаємодопомога як спосіб життя». Відвідувачі ознайомилися з особистими історіями та мотиваціями волонтерів, дізналися, чим волонтерство може бути корисним для кожного громадянина та які є можливості волонтерства в Україні та світі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Грудня   У відділі періодики оформлено тематичну полицю до 90-річчя від дня народження Григора Тютюнника «Класик, який твердо знав: "треба любити".Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Грудня   Насильству немає виправдання. Відділ читальних залів долучився до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». Бібліотекарка Олександра провела інформ-годину «Реальність болю» для студентської молоді та викладачів ВПУ №17. Зустріч проходила у формі діалогу: спочатку більш детально було розглянуто домашнє насилля на прикладі відносин героїв роману Б. А. Перріс «За зачиненими дверима». Зачитувались уривки роману, а потім ставились питання присутнім чи бачать вони щось дивне у вчинках героїв, які види насильства там зустрічаються та як можна було уникнути подібної ситуації. Потім були озвучені «тривожні дзвоники», за якими можна визначити потенційного аб’юзера та його жертву, та як можна зарадити потерпаючим від насильства. Наостанок зустрічі було показано 5 коротких відео-міфів про скоєння насилля («Б’є - значить любить», «Дитині потрібна повна родина, навіть якщо батько/мати агресивні» і т.д.). Молодь також мала прокоментувати чи правдиві ці упередження.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 2 Грудня   Онлайн-читання. На онлайн-платформі Zoom відбулось обговорення роману Деніела Кіза «Квіти для Елджернона» за участі студентів Університету третього віку Протон. Бібліотекарка Олександра коротко розповіла біографію та творчий шлях автора, після чого зупинились на історії створення обговорюваного твору та його екранізаціях. Так як роман вважається сучасною класикою, в ньому поставлено багато філософських питань, на які має дати відповідь сам читач. Декілька з них були озвучені та обговорені в колі учасників зустрічі (наприклад, чи можна вважати розумово відсталу людину особистістю, чи тільки наявність у неї стандартних знань робить людину – людиною і т.д.). Були переглянуті уривки з трьох найкращих екранізацій, щоб краще розкрили зміст роману. Наостанок кожен отримав книжкове передбачення з тих книжок, що були згадані на сторінках «Квітів для Елджернона».
фото 1  фото 2

 
 2, 7, 9, 14, 16, 21, 23, 28, 30
Грудня  
Англійська онлайн: В пошуках нових знань та психологічної гармонії. Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa. Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2, 9, 16
Грудня  
Настільні ігри – добрий інструмент для перевірки рівня знання англійської мови та покращення мовних навичок. Відвідувачі центру «Вікно в Америку» покращують знання англійської мови за допомогою настільних ігор, які поєднують у собі англомовну лексику та американську культуру.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Грудня   «Народ України обрав незалежність». До 30-ї річниці Всеукраїнського референдуму про обрання незалежності країни і виборів першого Президента у Канадсько-українському центрі розгорнуто виставку.
фото  фото  фото  фото  фото