2020 pік

 Протягом
мiсяця  
Навчання за кордоном - це можливо! До уваги учнівської та студентської молоді, науковців в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання; для студентів, що гарно навчаються і планують декілька семестрів вчитися за кордоном, а також для науковців, які хочуть провести оригінальні наукові дослідження.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Сучасна концепція футурології Як писав англійський фізик і футуролог, лауреат Нобелівської премії Д. Габор: "Майбутнє не можна передбачити, але його можна винайти". Проте на деякі тенденції суспільного розвитку футурологи вказують цілком правильно. Серед багатьох проблем сучасності однією із центральних є проблема майбутнього. Усі, хто живе сьогодні, будують світ майбутнього, світ XXI століття. Яким він буде? Що дасть людству? На ці питання відповідала виставка, яка була розгорнута протягом місяця у патентно-технічному відділі.

 
 Протягом
мiсяця  
Не пропустіть новинки Виставка «Не пропустіть новинки» не залишила байдужих. Кожен користувач знайшов для себе свою книгу. Особливим попитом серед відвідувачів користувалися книги Катажини Туск «Твій стиль» та книга Климова Т.Н. «Сезонная кухня».
фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Бібліоковоркінг- відкритий громадський простір Протягом місяця відвідувачі створювали свої нові проєкти в затишному приміщенні «Коворкінг-офісу».

 
 Протягом
мiсяця  
патлоготип1Перші кроки у світ комп'ютерної техніки У патентно технічному відділі продовжувалися курси для людей похилого віку з навчання комп’ютерної грамотності. Отримані знання були в нагоді для подальшого опанування нових цифрових технологій. Курси проводила Ярута Наталія.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
"Літо в мистецтві"Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував своїм відвідувачам книжково-ілюстративну виставку «Літо в мистецтві». На ній представлені книги з обкладинками прикрашеними літніми образами, фотозораження, картини, постери, якими можна насолоджуватися як витворами мистецтва.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові книжки на виставці нових надходжень. Теорія і практика перекладу, методика викладання іноземних мов, підручники з французької та старослов’янської мов, розмовники. Цікава Енциклопедія суднової енергетики, що привернула увагу чоловічої частини читачів, а також нові періодичні видання, отримані в дар. Художні книжки-автобіографії Ніколи Тесли, Майкла Фарадея, та Бенджаміна Франкліна
фото  фото  фото

 
 29 Серпня   «Міжнародний день проти ядерних випробувань» Члени англомовного клубу «Добра розмова» підвищили свою обізнаність про заборону ядерних випробувань - відмітили дату «Міжнародний день проти ядерних випробувань» (29 серпня). Ця дата заснована на честь закриття Семипалатинського ядерного полігону в Республіці Казахстан.Українці, як і все прогресивне людство мріють і прагнуть жити у мирному світі без ядерної зброї.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 29 Серпня   Американська класика! Відділ читальних залів підготував книжкову виставку «Шедеври літератури США», яка познайомить вас із найвідомішими американськими романами XIX-XXI століть. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 25 Серпня   «Формування інноваційного автентичного простору у навчанні іноземної мови» Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко взяла участь у освітній студії для вчителів англійської мови, що відбулася на базі КЗО «Середня спеціальна з поглибленим вивченням англійської мови школи №22» у режимі ZOOM-конференції.Керівники методичних об’єднань міста Дніпра і області дізналися про сучасні ресурси і послуги КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» - електронні каталоги, електронні колекції, пошук інформації, про портал «ДніпроКультура» та тематику матеріалів, які там розміщено.Центр «Вікно в Америку» запропонував програму і форми співпраці на наступний навчальний рік (оффлайн і онлайн заходи), рекомендував ресурси Американського Дому (м.Київ), поділився власними напрацюваннями в організації зустрічей з носіями мови, запросив активних користувачів бібліотечних послуг до стаціонарних щотижневих клубів («Кіноклуб по середах», «Клуб гравців у настільні ігри» у четвер, клуб спілкування «Добра розмова» по суботах.Чекаємо на нових партнерів у бібліотеці!
фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Серпня   День Незалежності України разом з бібліотекою Члени англомовного клубу «Габфест» познайомилися з американськими організаціями та особистостями, які підтримують Україну в її зусиллях для збереження державності.Український Комітет Конгрессу США (UCCA) відзначає 80-річчя в 2020. Це непартійна некомерційна національна організація, яка об'єднала понад 20 національних українських американських організацій (це понад 1,000,000 американців українського походження). У 2014 році в Україні на Донбасі загинув американець українського походження Марк Паславський. Випускник американської військової академії, він вважав своїм обов’язком захищати Україну у скадні часи.Складна тема була проілюстрована відео з хостингу YouTube. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 22 Серпня   «Розкажи всьому світу про Україну» - ілюстративно-документальна виставка сектору рідкісних та цінних документів, що приурочена Дню Незалежності України. І, дійсно, нам є про що розповісти! Адже ми – українці, нам є про що згадувати, про що говорити і чим пишатись. На виставці експонуються книги з колекції україніки, що відкривають цікаві та вже знані сторінки з історії України, народних ремесл та художній промислів.
Фото  Фото  Фото

 
 20 Серпня   У відділі періодики "Розповідь про Батьківщину" - перегляд сучасної літератури до Дня Незалежності України. Представлено різноманітні матеріали про Україну. Повніше
фото  фото  фото

 
 19 Серпня   30 років тому сталася подія, що ознаменувала відродження української державності - над Києвом піднято національний синьо-жовтий прапор. З 23 серпня 2004 року ми щорічно святкуємо День Державного Прапора України. Сектор рідкісних та цінних документів представляє увазі читача виставку однієї книги, що створена Українським геральдичним товариством. Книга «Україна: герби та прапори» – це каталог гербів та прапорів, що затверджені місцевими радами та використовуються як офіційна символіка міст і сіл. Видання присвячене розвитку та стану геральдики та вексилології в Україні.
Фото  Фото

 
 19 Серпня   У відділі періодики до Дня Державного прапора патріотична абетка «Прапор свій здіймаємо гордо». Прапор України має давнє походження. Поєднання двох кольорів: блакитного та жовтого зустрічається на гербах і прапорах українського народу ще за часів княжої доби. Історія, символіка кольорів, конституційно-правове регулювання державних символів – все це на сторінках періодичних видань , що експонуються.
фото  фото  фото

 
 18 Серпня   До Дня Незалежності Україні у відділі абонемента проведено історичний хронограф «Україна унікальна, Україна надзвичайна». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 17 Серпня   «Україна на шляху до Незалежності» Шлях України до Незалежності, до створення суверенної держави був довгим, складним і тернистим. Незалежність України – заслуга не лише певних політичних сил та рухів, а й усього народу, багатьох його поколінь. Багато українців пожертвували своїм життям заради цієї прекрасної мети – об'єднати всі етнічні українські землі й створити умови для розвитку багатоетнічного українського народу, його мови, культури, традицій. Успіх нинішнього українського державотворення значною мірою залежить від того, чи зуміємо ми об’єктивно проаналізувати власний історичний досвід, зокрема, усвідомити, як формувалася і функціонувала українська державницька ідея. Відповіді на ці питання знаходяться в книжкових джерелах у відділі читального залу.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 17 Серпня   У відділі абонемента до Дня Державного Прапора України представлена ілюстративно-документальна виставка «Прапор миру, вірності і волі». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 15 Серпня   Боротьба жінок за право брати участь у політичних виборах В інформаційно-ресурсному центрі Вікно в Америку» відбулася зустріч присвячена 100-літтю боротьбі жінок за право голосувати. Члени англомовного клубу «Добра розмова» розпочали знайомство зі складною темою з опису плакату про вибори США та важливість політичних прав для окремих громадян. Присутні дузналися багато цікавих фіактів про суфражисток в США, де до 190 року жінки не мали права голосувати. Тему ілюстрували відповідні зображення та освітні відео з YouTube. У сфері політики жінки здобули право контролювати свої заробітки, власне майно та, у випадку розлучення, взяти на себе опіку своїх дітей. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 15 Серпня   Центр польської культури ім. Кароля Войтили за підтримки генерального консульства республіки Польщі в місті Харкові організував виставку «Варшавська битва. Сторіччя перемоги». 15 серпня 1920 року польські війська зупинили наступ Червоної армії і тим відстояли свою незалежність. Виставка діятиме у відділі документів іноземними мовами з 15 серпня по 15 вересня.
фото  фото  фото

 
 13 Серпня   Мелодія кохання… У відділі читальних залів з’явилась нова експозиція – «Життя на двох», присвячена вічній темі кохання. Особливістю всіх вибраних для виставки книжок є схожість обкладинок – на картинках можна побачити закохані пари, які ніжно тримають друг друга за руки або стикають одне одного в обіймах. Романтика і пристрасть, радість і сум, дружба і ненависть – все це можна пережити разом з героями бібліотечних видань. Прикрасою виставки є об’ємні фігурки-серця, які привертають увагу своєю яскравістю та налаштовують на потрібну хвилю любові.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Серпня   Читаємо українське! «Диво українського слова» - саме таку назву має оновлена виставка художніх творів сучасних українських письменників. На виставці представлені книги багатьох популярних вітчизняних авторів, таких як Надія Гербіш, Дара Корній, Міла Іванцова, Євген Положій та інших. Цікавою є серія книг «Теплі історії», які займають значне місце на виставці. Книги цієї серії знайомлять читачів з оповіданнями молодих українських авторів, іноді ще невідомих широкому загалу. Експозиція розміщена при вході у відділ, тож всі відвідувачі читального залу не мають змоги пройти повз неї.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Серпня   Єдина країна – Україна! Відділ читальних залів підготував караван книг «Єдина країна – рідна Україна!» до Дня Незалежності України. На виставці представлені як наукові видання ,так і науково-популярні книжки Прикрасою інсталяції можна назвати енциклопедичні видання «Моя країна – Україна» та «Мальована історія Незалежності України». Виставка буде цікава як науковцям, які зможуть ознайомитись з науковими виданням, так і зацікавленим поціновувачам історії. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Серпня   Котикам присвячені навіть міжнародні свята Члени англомовного клубу «Добра розмова» присвятили свою зустріч Міжнародному дню кішок (8 серпня). Чудові тварини коти живуть навіть в резиденції президентів США – Білому домі.Модератор зустрічі пані Тамара Г. познайомила з популярними англійськими котячими ідіомами та запропонувала використовувати їх у спілкуванні.Родзинкою зустрічі було відео про журнал New Yorker, який друкував бестселер Абігейла Таккера про котів. Ми дізналися декілька веселих фактів про людей та їх одержимість котами.Сьогодні коти – найпопулярніші міські домашні тварини. У США проживає всього від 85 до 95 мільйонів котів, які проживають у домогосподарствах і є друзями своїх господарів.
фото

 
 8 Серпня   Зустріч у Art- резиденції На майстер-клас з ораторського мистецтва запросив учнівську молодь В’ячеслав Поляков, кінопродюсер і телеведучий. Під час проведення заходу готували епізоди до чергової серії дитячо-юнацького серіалу "Кумедні", у яких брала участь провідний бібліотекар відділу Валентина Філиппович.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6, 13, 20, 27
Серпня  
Вивчаємо англійську мову, розважаємося та шукаємо нових друзів Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються члени англомовного клубу настільних ігор. Найбільш полюбили гравці ігрові набори "Табу", "Яблука до яблук" та «Картки Кеті».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Серпня   В межах марафону української книги «Літературний диліжанс», рубрики «Book-stories: з рук в руки» та інформаційно-просвітницького проєкту «Шляхами долі, успіху та любові» користувачка ДОУНБ пані Надія ділиться враженнями про видатного українця Івана Драча та його книгу «Криниця для спраглих: кіно»
фото  фото  фото

 
 5, 12, 19, 26
Серпня  
Англомовний кіноклуб у серпні Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» із задоволенням переглядали фільми з колекції центру. Це були і спортивні драма, і весела комедія, і фентезі. Волонтерка центру Марина Репан модерує обговорення фільмів. Дивимося американське кіно, аналізуємо, краще розуміємо культурологічні відмінності.
фото  фото  фото

 
 4, 6, 11, 13, 18, 20, 25, 27
Серпня  
Мистецтво легкого спілкування Активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» вивчали англійську мову онлайн з волонтеркою Тамарою Красовською. Два рази на тиждень відбувалися віртуальні навчальні уроки-конференції на платформі ZOOM. Ми вдячні професійному філологу, перекладачу, носію сучасної американської англійської мови за знання і за психологічну підтримку підчас карантину через COVID-19. Учасники вивчали англійську лексику і граматику, тренували майстерність публічних виступів, вчилися світській ввічливості та доброзичливості, ділилися спогадами і мріяли.

 
 3 Серпня   Техніка. Молодь. Творчість В патентно-технічному відділі відбулось засідання клубу «ТРИЗ». Захід провів Голова правління Громадської організації «Союз захисту студентської молоді» Маланчія Сергій Олександрович та завідувачка відділом Мищенко Тетяна Миколаївна. До заходу було розгорнуто виставку по теорії рішення винахідницьких задач та зроблено огляд цікавеньких книжок.
фото  фото  фото  фото

 
 3 Серпня   Школа в бібліотеці Патентно-технічний відділ уклав Угоду з Громадською організацією «Союз захисту студентської молоді», в особі голови правління Маланчія Сергія Олександровича. Предметом угоди є організація і проведення інформаційно-просвітницьких та освітніх занять в «Школі з інтелектуальної власності», яка функціонує на базі патентно-технічного відділу, для студентської молоді міста Дніпро.
фото  фото

 
 1 Серпня   Не май 100 гривень, а май 100 друзів! Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена Міжнародному дню дружби (30 липня).В цей день було доречно згадати найпопулярніше американське телевізійне шоу всіх часів «Друзі». 10 сезонів серіал тримав увагу глядачів, актори стали знаменитостями і зірками Голівуду.Модератор клуб пані Тамара Гаврилюк ознайомила присутніх з популярними англійськими ідіомами про дружбу. Всі разом читали їх та перекладали. Тема була проілюстрована статтями та відео про різницю між просто знайомими і справжніми друзями, токсичними друзями, найкращими друзями. Зустріч мала на меті допомогти всім учасникам визнати дружбу безцінним скарбом у людському житті.Організація Об’єднаних Націй рекомендує відзначати Міжнародний день дружби щоб сприяти освіті, сталому економічному та соціальному розвитку; поважати права людини; забезпечити рівні права для всіх; сприяти розумінню, толерантності та солідарності
фото  фото  фото  фото

 
 1 Серпня   Володимир Висоцький. Памятаємо! Відбувся міні-концерт Олега Мелещука, присвячений творчості Володимира Висоцького. Цього року виповнилось 40 років від дня загибелі актора, поета і виконавця. Звучали пісні із репертуару Висоцького, демонструвались фрагменти документального фільму, присвяченого його життю і творчості. Співробітники відділу мистецтва підготували добірку літератури про відому особистість.
фото  фото