2020pік

 Протягом
мiсяця  
Відвідувачі відділу документів іноземними мовами мали змогу ознайомитися з новими надходженнями: видання з історії Білорусії, педагогічної спадщини білорусів, книжки з бібліотеки Конгресу США  про національний склад населення США, кухню та традиції  американських італійців, книжки польською мовою - дарунок Польського товариства та інші.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Книжкова феєрія Фонд патентно-технічного відділу  поповнився новою літературою з приготування їжі. Усі ми знаємо, що їжа має бути корисною, смачною і збалансованою о будь-якій порі року. Усім відомо, які корисні овочі. Гарбуз, буряк, морква, картопля, селера, капуста – це справжня комора вітамінів і мікроелементів. Отримані книжки допоможуть відвідувачам готувати різноманітні сезонні страви з доступних продуктів для всієї родини. Запропоновані тут рецепти салатів і закусок, перших і других страв досить прості й не потребують багато часу. Вони урізноманітнять повсякденний раціон і додадуть фарб у святковий обід або вечерю і припадуть до смаку навіть найвибагливішому гурману! І як же обійтися без ароматної випічки та апетитних десертів, адже солоденького хочеться увесь рік! Смачного!
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Коворкінг-офіс нашої бібліотеки У патентно-технічному відділі відвідувачі "Коворкінг-офісу" у комфортній обстановці бібліотечного коворкінгу реалізовували різні напрямки роботи, займались саморозвитком, створювали свої винаходи.

 
 Протягом
мiсяця  
Перші кроки у світ комп’ютерів У патентно-технічному відділі відбувались заняття з комп’ютерної грамотності для людей старшого покоління у межах навчального проекту "З комп'ютером на ТИ", який діє в нашій бібліотеці. На заняттях відвідувачі опановували основи роботи на комп’ютері, практично виконували завдання та закріплювали їх на практиці.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Дивовижний світ квітів У патентно-технічному відділі до уваги користувачів було розгорнуто виставку «Дивовижний світ квітів». Виставка присвячена приходу найкращої пори року – літу! Під впливом краси квітів людина краще сприймає красу природи. Відвідувачі обирали для себе книжки, які їм більш до вподоби.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
 «Гарячі новинки» У відділі абонемента продовжує діяти виставка нової літератури, що надійшла в червні місяці - це 350 книжок. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 Протягом
мiсяця  
 «Сезони європейської літератури» В межах проєкту «Сезони європейської літератури» у відділі абонемента продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка «Німеччина: минуле і сьогодення»Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 Протягом
мiсяця  
  Протягом місяця читачі відділу абонемента брали участь у акції «Поверни бібліотечну книгу».  Повернені книги відправлялися на обсервацію, а потім розставлялися на свої місця у фонд відділу. Повніше
фото 1  фото 2  фото 2  фото 4

 
 Протягом
мiсяця  
 Дарунки читачів Відділ абонемента прийняв дарунки від шанувальників книги - Еліни Вікторівни Янко та Артема Соломахи. Ми щиро вдячні за їх спонтанний рух душі і безкорисну щедрість. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 Протягом
мiсяця  
«Мистецькі традиції Європи»  До уваги користувачів друга виставка із серії виставок, розгорнутих у межах Року Європи в Україні, яка познайомила відвідувачів з шедеврами європейського образотворчого мистецтва.  Були представлені ілюстровані довідкові видання, мистецвознавчі нариси з історії мистецтва, альбоми репродукцій майстрів живопису, скульптури, декоративного мистецтва, книги-путівники за колекціями відомих музеїв.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Навчання за кордоном - це можливо! До уваги учнівської та студентської молоді, науковців в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання; для студентів, що гарно навчаються і планують декілька семестрів вчитися за кордоном, а також для науковців, які хочуть провести оригінальні наукові дослідження.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
«Магічна квітка-загадка»: маки у мистецтві»  Традиційно влітку одну з документальних виставок присвячуємо рослинним символам, які є частиною культури і традицій у мистецтві світу. До образу маків зверталось багато митців майже в усіх царинах творчості: образотворче мистецтво, музика, поезія, танець, художня фотографія, декоративно-прикладне мистецтво Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Гортаємо сторінки міжнародного календаря: Всесвітній день народонаселення В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" було розгорнуто книжково-документальну виставку англомовних матеріалів до Всесвітнього дня народонаселення (11 липня).  На ній представлені книги, енциклопедії, монографії, статистичні довідники, ілюстрації, ДВД-фільми, що будуть корисні всім, хто вивчає або вдосконалює англійську мову.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Знайомимо з видами та жанрами у мистецтві До уваги зацікавлених було розгорнуто декоративно - прикладну інсталяцію «Спочатку була буква…», яка цікаво розповідала про шрифти: їх різноманітність, стилі, про графічну «моду» різних часів, відомих художників, які працювали у цій царині.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Липня   Безпека України та оборона – це те що хвилює українців В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася трансляція/спілкування з Аташе з питань армії та оборони Посольства США полковником Томасом Квіном Воффордом про партнерство США та України у сфері безпеки та оборони. Охочі долучилися до стріму в бібліотеці, інші будуть мати смогу передивитися запис.Українці ставили письмові питання, спікер відповідав англійською, перекладачка робила двомовний переклад.
фото  фото  фото

 
 1 Липня   До Дня архітектури України у секторі рідкісних та цінних документів представлено ілюстративно-документальну виставку. Переконайтесь на власні очі красі та барвам українських міст за допомогою документальних джерел фонду!
Фото  Фото  Фото  Фото

 
 1, 8, 15, 22, 29
Липня  
Англомовний кіноклуб у липні Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» із задоволенням переглядали фільми з колекції центру. Це були і спортивні драма, і весела комедія, і фентезі. Волонтерка центру Марина Репан із задоволення модерувала обговорення фільмів. На радість членів клубу до зустрічей долучався американенць пан Джон, який допомагав розібратися у неоднозначних характерах героїв, розставляв важливі акценти, вчив сміливо виказувати свої симпатії. Дивимося американське кіно, аналізуємо, краще розуміємо американців, які шукають радість життя.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Липня   Шанувальникам авторської пісні Відбувся міні-концерт у масках дніпровського виконавця, поета і композитора Олега Мелещука. У програмі звучали авторські композиції, популярні твори сучасних композиторів.
фото  фото

 
 2, 9, 16, 23, 30
Липня  
Вивчаємо англійську мову Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються члени англомовного клубу настільних ігор. Сьогодні відповідали на питання з ігрового набору «Картки Кеті».Радує, що гравці давали розгорнуті емоційні відповіді на свої питання. І зацікавлено реагували на відповіді інших гравців.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2, 7, 9, 14, 16, 21, 23, 28, 30
Липня  
Мистецтво легкого спілкування Активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» вивчали англійську мову онлайн з волонтеркою Тамарою Красовською. Два рази на тиждень відбувалися віртуальні навчальні уроки-конференції на платформі ZOOM. Ми вдячні професійному філологу, перекладачу, носію сучасної американської англійської мови за знання і за психологічну підтримку підчас карантину через CPVID-19. Учасники вивчали англійську лексику і граматику, тренували майстерність публічних виступів, вчилися світській ввічливості та доброзичливості, ділилися спогадами і мріяли.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Липня   Як ми шукали «американські сліди на мапі рідного краю» КЗК «ДОУНБ» та КЗК «ДНІМ» з’єднує багатолітня історія та дружба. Фонди нашої бібліотеки відкриті для науковців історичного музею, активісти бібліотеки із задоволенням відвідують історичний музей.Активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» взяли участь у англомовному просвітницькому заході «Американські сліди на мапі рідного краю», який підготувала ст.н.с. музею Валентиною Коваленко.Друга частина заходу на честь Дня незалежності США (4 липня) відбулася на бібліотечному майданчику. В інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» завітав історик, науковий співробітник музею «ДНІМ» Олександр Марінченко і розповів про своє наукове стажування в Національному архіві США (м.Вашингтон). Над темою Голокосту він працював і в Бібліотеці Конгресу США.Англомовна екскурсія та обговорення побаченого і почутого в музеї, презентація молодого науковця – все це надзвичайно сподобалося активістам та англомовним волонтерам центру – американцю пану Джону та австралійцю пану Джо.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Липня    До 190-річчя з дня видання циркуляру. 5 липня (за старим стилем) виповнилося 190 років з дня видання циркуляру про відкриття 50 публічних бібліотек у всіх губернських містах. До цієї значущої події фахівцем сектору науково-дослідної роботи Світланою Гамзіною була підготовлена мультимедійна презентація «ДО ІСТОРІЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СПРАВИ НА ДНІПРОПЕТРОЩИНІ (1830-1917 рр.)», що представлена на офіційній сторінці ДОУНБ ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія у соц. мережі Facebook. Основою для даної презентації стали дослідження талановитого бібліографа-краєзнавця Володимира Васильовича Пупченка, які зберігаються в архіві бібліотеки. Свою увагу та зацікавленість до представленого історичного матеріалу виявило чимало інтернет-користувачів, серед яких такі групи та спільноти, як «Українська бібліотечна енциклопедія», «Петропавлівська центральна районна бібліотека», «БІБЛІОТЕЧНИЙ МІКС», «Студениківська сільська бібліотека», «Коржівська сільська бібліотека», «Виводівська сільська бібліотека», «Методичний мікс».
фото  фото  фото

 
 6 Липня   Цікавинка для ораторів Майбутнім спікерам рекомендована цікава книга про успішні рецепти вдалих виступів. В соціальній мережі знайшла багато позитивних відгуків.   
фото 1

 
 7 Липня     У відділі періодики експонується виставка-попередження "Захистимо природу - збережемо себе", на якій представлені статті з періодичних видань екологічної тематики.  Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 8 Липня   На базі КЗК «ДОУНБ» у режимі онлайн на платформі  ZOOM в межах реалізації Регіонального корпоративного бібліотечного проєкту «Електронний каталог»: можливості ефективного використання» відбувся обласний зональний семінар-тренінг для працівників бібліотек міст Вільногірська та Жовті Води, районних бібліотек, сільських бібліотек ОТГ Васильківського, Магдалинівського, Нікопольського, Петриківського, Покровського, Царичанського районів. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 11 Липня   Всесвітній день народонаселення В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу "Добра розмова", щоб  відзначити Всесвітній день народонаселення, який відзначають за ініціативою Організації Об’єднаних Націй.Більша частина членів англомовного клубу "Добра розмова" відзначали цю дату у бібліотеці, а частина клубників залишилися вдома та долучились до зустрічі через Інтернет за допомогою ZOOM-трансляції. Модератором зустрічі була Марина Репан, вона демонструвала навчальне відео, ставила питання, допомагала з відповідями. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 11, 25
Липня  
Грамматика англійської мови з Асмік В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розпочав роботу волонтерський клуб з вивчення англійської граматики. Професійний філолог Асмік Акопян провела попереднє тестування знань потенційних студентів. А далі вона підготувала мотивуючу презентацію про важливість вивчення  граматики  іноземних мов та нагадала  всім бажаючим покращувати знання англійської граматики про Present Simple Tense. Група повторила правила та почала виконувати граматичні вправи.
фото  фото  фото  фото

 
 14 Липня   Прозора Україна. В рамках інформаційно – просвітницької антикорупційної компанії відділ читальних залів підготував віртуальну виставку. У звітах авторитетних міжнародних організацій протягом багатьох років традиційно відзначається, що Україна з часу набуття нею незалежності перебуває під значним впливом корупції. Корупція без постійної протидії їй має властивість розширюватися. Державна антикорупційна політика України формується і реалізується за умов, коли у суспільстві нівелюється різниця між правомірною та неправомірною поведінкою. Таке становище вимагає зростання ваги несилових (політичних, економічних, соціальних, енергетичних, екологічних, інформаційних тощо) складових забезпечення антикорупційної політики. Основу виставки складає колекція книг, пов'язаних з інформацією, яка дає можливість зрозуміти процеси зв'язані з підвищенням корупційної небезпеки та протидії цій глобальній проблемі. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 14 Липня   На базі КЗК «ДОУНБ» у режимі онлайн на платформі ZOOM відбувся обласний зональний семінар-тренінг «Регіональний проєкт «Портал «ДніпроКультура»: підготовка матеріалів та наповнення контенту». У роботі семінару-тренінгу взяли участь 38 бібліотечних фахівців сільських бібліотек ОТГ і сільських бібліотек Васильківського, Дніпровського, Покровського та Синельниківського районів. Робота семінару проходила за 4 модулями. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 14 Липня   У  відділі документів іноземними мовами продовжилась книжкова подорож країнами Європи. У липні подорожували Францією. Альбоми з краєвидами різних регіонів, путівник по Парижу, сади та палаци Версаля, книжки про історію Франції різними мовами та, звичайно, посібники з вивчення французької мови з привабливими назвами, як «Французский - это не страшно», “Cours de la langue et de civilization française”. 
фото  фото

 
 14 Липня   Бібліотека. Винахідництво. Дніпропетровщина – Ізраїль: реалії та перспективи У патентно-технічному відділі, у рамках проекту «Бібліотека. Винахідництво. Дніпропетровщина – Ізраїль: реалії та перспективи» відбулись чергові збори громадської організації «Товариство виробників Дніпропетровщини» під керівництвом Маліка Олександра Івановича. Учасники активно обговорювали  питання пошуку у фондах патентно-технічного відділу патентів українських винахідників, які виїхали до Ізраїлю.
фото  фото

 
 15 Липня    В межах Регіонального проєкту «Читаємо разом» - «Іван Сокульський: душа, осяяна світлом» за ініціативи КЗК «ДОУНБ» і Південно-східного відділу Українського інституту національної пам'яті було проведено читацьку онлайн конференцію, присвячену 80-річчю від дня народження Івана Григоровича Сокульського.   Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 
 15 Липня   З 6 по 15 липня відбувся корпоративний відео-проєкт сектору науково-дослідної роботи та сектору рідкісних та цінних документів «Крізь простір, час та за їх межі…». Протягом тижня ми відкривали перед глядачем найцікавіші книги ХVІІ-ХХІ століття, що є фонді нашої книгозбірні. Проєкт приурочений 190-річчю з дня видання циркуляру Міністерства внутрішніх справ про відкриття у всіх губернських містах публічних бібліотек. 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 15 Липня   «Багатосерійне чтиво» виставка серійних видань сектору рідкісних та цінних документів. З сукупністю самостійних друкованих видань, які позиціонуються як складові єдиної послідовності, можна познайомитись серед різноманіття тем на полицях. Серія «Пам'ятники історичної спадщини України» познайомить з багатою та цікавою науковою, художньою та публіцистичною спадщиною України, а «Бібліотека етичної думки» розповість про спадок видатних філософів всіх часів.
Фото  Фото  Фото  Фото

 
 15 Липня   Життя яскраве! Липень розпочався цікавим фотопроєктом «Bookолір». Натхненням стали знімки фотографині Келсі МакКеллана та стилістки Мішель Магуайр з їх зйомки «Wardrobe Snacks».  В оригіналі в кожному кадрі була показана їжа, підібрана під колір одягу. (зробити додаток з колажем) По аналогії був створений і бібліотечний проєкт. Але замість їстівних продуктів в кадр потрапили книги, схожі за кольором на певний одяг. Підготовка до зйомки була ретельна, адже потрібно було знайти максимально відповідні аналоги книги та наряду. Основну частину підібраних видань склали книги художнього змісту. Всього було зроблено близько 40 знімків, що вирізнялись яскравістю та незвичайністю постановки. Загальне охоплення авдиторії сягнуло 2 тисяч людей, і було прийнято рішення продовжити цей проєкт.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 18 Липня   Думай розумно!: розвиваємо критичне мислення в епоху пандемії Covid-19 Сьогодні члени клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" разом з другом центру, волонтеркою Мариною Репан дискутували на тему пандемії і коронавірусу, та одночасно практикували свою англійську мову. Ми переглядали відео, читали текст, перекладали його, вивчили нові слова, висловлювали свої думки, шукали фейки, піддавали сумнівам отриману інформацію.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Липня   Спека. Ризик інфарктів ті інсультів підвищується. Як запобігти та надати першу необхідну допомогу? Про це фахівці Центру профілактики інсульту та професійних захворювань розповідали співробітникам ДОУНБ. Корисно бути обізнаними 
фото  фото  фото

 
 22 Липня      У відділі абонемента розгорнуто виставку-спомин «Парадокс долі та творчості» до 140 - річчя від дня народження Володимира Винниченка. Повніше
фото 1  фото 2

 
 23 Липня    До Дня вшанування пам’яті рівноапостольної княгині Ольги та до 1100-річчя з дня її народження, на офіційній сторінці ДОУНБ у Facebook представлена мультимедійна відео презентація «Княгиня Ольга. Золота сторінка нашої історії».   Це спільний бібліотечний проєкт «Пізнавай, вивчай, пишайся!», в якому  взяли участь сектор рідкісних та цінних документів, сектор науково-дослідної роботи, відділ абонементу, відділ наукової інформації та бібліографії,  відділ читальних залів та краєзнавчий відділ. Підготовила історичний відео екскурс про Велику київську княгиню завідуюча сектору рідкісних та цінних документів Альона Логвінова.  Представлені у слайд шоу матеріал та документальні джерела з фондів бібліотеки познайомили інтернет користувачів з цікавими фактами життя, громадської та політичної діяльності мудрої та вольової жінки -  дружини Ігоря Рюриковича. Корпоративний проєкт відділів ДОУНБ викликав великий інтерес серед бібліотечної спільноти та жвавий діалог у мережі. Серед зацікавлених такі групи: Методичний мікс; Шкільні бібліотеки Півдня України; Сиваська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2; Тільки жваві бібліотекарі; Великоолександрівська сільська бібліотека; Червоноволодимирівська бібліотека-філія Новоодеської ЦБС; Балаклеївська Сільська Бібліотека; Бібліотека коледжу радіоелектроніки; Бібліотека села Горького; Миколаївка: минуле і сучасне. Для більш широкого перегляду відео робота «Пізнавай, вивчай, пишайся! Княгиня Ольга. Золота сторінка нашої історії» представлена на YouTube каналі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 24 Липня    Іван Сокульський – поет-дисидент. Борець за свободу й незалежність нашої країни. У своїх ліричних римах, в тому числі. Цього разу у рубриці сектору соціокультурних проєктів і зовнішніх зв’язків «Book stories. З рук в руки» користувач ДОУНБ Владислав Володько. Мова про видання «Владар каменю» в межах Регіонального проєкту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом»: «Іван Сокульський: душа, осяяна світлом»
фото  фото  фото

 
 25 Липня   Людям з обмеженими можливостями потрібна наша увага і допомога Напередодні відзначення 30-тої річниці з дня прийняття «Закону про американців з обмеженими можливостями» члени англомовного клубу спілкування «Добро розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» ознайомилися з історією боротьби людей з обмеженими можливостями за свої права. Присутні подивилися відео, що містило статистику і розповідало про людей, які залишили свій слід в сучасній історії. Модератор заходу, волонтер центру Марина Репан, для підготовки заходу використала ресурси рекомендовані Посольством США в Україні.Під час обговорення клубники порівняли можливості американців та українців в різних аспектах – пересування допоміжними транспортними засобами,  чи пристосоване до їх потреб житло і транспорт, економічний рівень життя, можливість отримувати освіту і розважатися. Всі учасники обговорення однозначно визнали, що Закон про американців з обмеженими можливостями допоміг налагодити систему взаємодії суспільства з цим прошарком населення, і Україні є з кого брати приклад і покращувати законодавство та ставлення суспільства до людей з обмеженими можливостями.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Липня   Фахівці відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи завершили роботу з підготовки 3 випуску інформаційно-довідкового видання «Публічні бібліотеки Дніпропетровської області». У Довіднику надано інформацію про 644 бібліотечні заклади області системи Міністерства культури та інформаційної політики України.Повніше
фото 1

 
 27 Липня   Книжкова реклама! В об’єктиві бібліотечного фотографа сьогодні опинилась книга «Неймовірні числа професора Стюарта» авторства Іена Стюарта. Вона не просто цікава та корисна, але і дуже фотогенічна.
фото 1