2020pік

 2, 5, 7, 9, 12, 14, 19, 21, 23, 26, 28, 30
Травня  
Освіта та психологічна підтримка на карантині Дотримуючись вказівок щодо соціального дистанціювання та обмежень, введених Кабінетом міністрів України, інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі припинив проведення масових заходів та програм у бібліотеці.Але активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» продовжували вивчати англійську мову.  Відбувалися віртуальні навчальні уроки-конференції на платформі ZOOM з волонтеркою Тамарою Красовською (Каліфорнія), професійним філологом, перекладачем та носієм сучасної американської англійської.Зустрічі були організовані заради психологічної підтримки активістів центру та заради формування інформаційної грамотності та критичного мислення учасників у складний період для України та світу.Учасники вивчали англійську лексику і граматику, тренували майстерність публічних виступів, вчилися світській ввічливості та доброзичливості, ділилися спогадами і мріяли.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Травня    Користувачі нашої бібліотеки продовжують залишати відгуки на прочитані джерела ДОУНБ. Пані Ольга ділиться враженнями стосовно твору «Спілка рудих» Артура Конан Дойля у рубриці «Book stories. З рук в руки» сектору соціокультурних проєктів і зовнішніх зв'язків
фото  фото  фото

 
 5, 12, 19, 25, 26
Травня  
Вчений секретар Юлія Зюлева прослухала ряд вебінарів, організованих Всеукраїнським благодійним Фондом «Ткума», Українським інститутом вивчення голокосту, Українським освітянським видавничим центром «Оріон». Цикл історичних вебінарів розкрив ряд питань стосовно історичної пам’яті щодо Другої світової, депортації кримських татар, а також основ подання уроків історії для молоді.

 
 7 Травня   75 років перемоги! «Ветерани страшної війни» - саме таку назву має літературна вітрина до Дня пам’яті та примирення, що експонується у відділі читальних залів. На виставці представлені книги, що висвітлюють роки Другої Світової України на території України. Документальні матеріали наводять факти, що раніше були невідомі широкому загалу, знайомлять нас з подвигами наших співвітчизників і закликають згадати ті важкі часи. Також представлено декілька художніх творів, що просякнуті тією ж самою темою. Декором експозиції є фігури-тіні воїнів.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 З 12 по 22
Травня  
 12 – 22 травня в КЗК «ДОУНБ» у зв’язку з продовженням карантину в країні в черговий раз продовжено заходи щодо  запобігання захворюванню, спричиненому коронавірусом COVID-19. Фото Анна Чорна
фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Травня   Вчений секретар Юлія Зюлева взяла участь у Всеукраїнському вебінарі «Вихід із карантину: як вивести працівників на робочі місця». Під час вебінару, провідний експерт тематичного напряму MCFR Кадри Ольга Догадіна, розглянула основні питання стосовно того, як припинити дистанційну роботу і продовжити її для тих, хто ще попрацює в такому режимі, висвітлила основні законодавчі акти з цього питання та дала відповідь учасникам вебінару.

 
 15 Травня   "Європа: знана і незнана"  Стара-добра Європа. Здається, ми знаємо про неї якщо не все, то багато що. Але з її країнами пов’язані по-справжньому дивовижні факти, про які відомо далеко не всім…
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 16 Травня   До святкування Дня Європи в соціальній мережі був організований флешмоб «Найулюбленіші письменники Європи». Кожен бажаючий мав змогу долучитися до заходу, написавши прізвище улюбленого письменника, назви його творів та влучну цитату з них. Флешмоб тривав тиждень, до нього долучилося понад 50 підписників бібліотечної сторінки в Фейсбуці. Серед улюблених авторів лунали ім’я, як класиків, так і сучасників. Рейтинг читацьких вподобань очолила французька література.

 
 16 Травня   До Дня Європи в Україні сектор рідкісних та цінних документів представив віртуальне книжкове дефіле. Народна мудрість у прислів'ях, приказках та гуморесках в книгах малюках з цінних фондів ДОУНБ!
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 19 Травня   «Позитивне батьківство»   Часто процес виховання перетворюється на нескінченну боротьбу, в якій необхідно вижити ціною мінімальних втрат. Тож пропонуємо вашій увазі книги, що допоможуть у вихованні успішної та щасливої дитини.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 21 Травня   Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко організувала для бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів інформаційну теку «Людина в світі інформації», де презентувала посібники «Навчання медiаграмотностi громадян» та «Практичний посібник з медіаграмотності для мультиплікаторів». Ці збірки практичних порад і методик допоможуть бібліотечним фахівцям дохідливо та ефективно проводити заняття з Академічної доброчесності серед студентської молоді.

 
 23 Травня    23 травня – 22 червня у КЗК «ДОУНБ»  карантин продовжено, але визначені етапи послаблення протиепідемічних заходів. Фото Анна Чорна
фото  фото  фото  фото

 
 24 Травня   Віртуальна мультимедійна відео презентація сектору рідкісних та цінних документів до Дня слов'янської писемності та культури. Більше про історію свята можна дізнатись з документальних джерел фонду, що представлені у відео. 
Фото  Фото

 
 27 Травня   Формуємо екологічне мислення та навички сортування сміття В межах співпраці КЗО «ССШ №22» та Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки (ДОУНБ) відбулась відео-конференція «Greenglish», яку підготували і провели вчитель-методист Валентина Швидка та керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко. У нагоді стали методичні матеріали Марі Шнайдер з Американського дому (м.Київ).Учням були запропоновані до обговорення питання і твердження з актуальних екологічних питань, таких як:-    Електроавтомобілі - розвага багатіїв, чи необхідність?-    Нафта, електрика, ядерна енергетика, чи альтернативні види енергії?-    Забруднення планети - це відповідальність копро рацій, чи кожної окремої людини?-    Наступні покоління спасуть планету?Старшокласники, що із задоволенням вивчають англійську мову, були активні і давали цікаві відповіді.Платформа ZOOM була зручною ї для показу слайд-шоу, і для обміну думками.Світлана Усенко поділилася своїми навичками сортування сміття, що можна відправити на переробку, і заохотила молодь робити так само.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Травня   Електронні ресурси та віртуальні програми для молоді Для учнівської молоді відбулася презентація віртуальних програм America House (м.Київ), консультаційного центру EducationUSA в Україні, віртуальної бібліотеки e-LibraryUSA та навчальних матеріалів сторінки American English at State на Фейсбуці.Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку у Дніпрі» Світлана Усенко долучилася до онлайн-уроку Оксани Ложнікової  і привітала старшокласників, учасників програми English Microscholarship Access, із завершенням навчального року. Є надія, що у вільний час підлітки активніше почнуть використовувати рекомендовані ресурси для покращення знання англійської мови, розширення свого кругозору та організації свого дозвілля.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Травня    Запрошує «ПОШТОВА СКРИНЬКА ДОУНБ». На офіційному сайті бібліотеки, у розділі «Історія», фахівцем сектору науково-дослідної роботи Світланою Гамзіною, а також співробітником відділу автоматизації та комп’ютеризації Ганною Шаповаловою створено нову рубрику «ПОШТОВА СКРИНЬКА ДОУНБ».  БІБЛІОТЕЧНЕ ЛИСТУВАННЯ – один з найцікавіших розділів архіву ДОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. Більшу частину вхідної бібліотечної документації  складають листи, накази, розпорядження та інші матеріали з питань національної культури, а саме - історії українського народу, українського мови та літератури, проведення урочистих заходів, приурочених ювілеям письменників, республіканських і регіональних видань, а також напрямки розвитку вітчизняної науки. Всіх кого цікавлять історія бібліотеки, розвиток національної культури, тепер мають змогу знайомитись з матеріалами, які висвітлюють значущі історичні події та з письмовими читацькими зверненнями. Новостворена рубрика відразу знайшла своїх поціновувачів і викликала неабиякий інтерес у колі інтернет-спільноти.
фото  фото  фото