2020 pік

 Протягом
мiсяця  
До уваги користувачів виставка документів «Ландшафтний дизайн: краса і комфорт» – із циклу «Знайомимо з видами та жанрами мистецтва». З представлених видань відвідувачі дізнались більше про мистецтво створення комплексу з садово-паркових композицій на території земельних ділянок, про його стилі і можливості. Познайомились з прикладами, новими творчими ідеями облаштування комфортного простору, навіть порадами, як відтворити зимовий «садочок» на особистому балконі.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі демонструвалась виставка «Мистецькі традиції Європи» (частина 3), яка завершила цикл виставок присвячених Року Європи в Україні. Вона познайомила відвідувачів з музичними, театральними і кінематографічними традиціями європейських країн. Були представлені ілюстровані довідники, мистецтвознавчі нариси, фотоальбоми, біографічні видання, книги-путівники по відомим театрам та кіномайданчикам.

 
 Протягом
мiсяця  
«Психологія спілкування» Досить часто буває, що невпевненість у власних силах та низька самооцінка заважають нам реалізувати себе у повній мірі… Але вихід є!!! І в цьому вам допоможуть книги, які представлені на віртуальній виставці «Психологія спілкування».Вивчення даної літератури дозволить читачеві вільно та тактично висловлюватись, володіти культурою мовлення, гнучкості та креативності у спілкуванні.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 Протягом
мiсяця  
Гортаємо сторінки календаря: Листопад Вивчаємо англійську мову та пізнаємо культуру дружнього народу. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» презентовано книжково-ілюстративну виставку «Пам'ятні дати листопада». Англомовні книги, фотоальбоми, енциклопедії, довідкові видання та DVD-фільми звертають увагу відвідувачів центру на індіанців Північної Америки (листопад - місячник історії корінного населення США) та традиції американського родинного свята День подяки.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Навчання за кордоном - це можливо! До уваги учнівської та студентської молоді, науковців в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання; для студентів, що гарно навчаються і планують декілька семестрів вчитися за кордоном, а також для науковців, які хочуть провести оригінальні наукові дослідження.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Свято українського слова! До дня української писемності та мови відділ читальних залів підготував книжкову виставку «Слово як гасло часу». Серед представлених видань можна знайти твори видатних класиків української прози та поезії. Григорій Квітка-Основ’яненко, Володимир Сосюра, Іван Котляревський, Василь Стус та Григорій Сковорода, Марко Вовчок та Микола Вінграновський – і це ще не весь перелік авторів. Виставка прикрашена українським декором та осіннім листям.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 Протягом
мiсяця  
Art-простір: У відділі демонструється виставка іронічного малюнку «Середньовічні пригоди». Це творчий проєкт Тетяни Аусекліс та Тетяни Адаменко, на який дівчат надихнув середньовічний Бестіарій. До кожного малюнку-символу авторства Тетяни Аусекліс, перекладачка та редакторка Тетяна Адаменко, написала горорні мікроказочки і таким чином показала своє бачення цих символів в дуже вишуканій готичній формі. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 31 Листопада   Більшості наших співвітчизників Джонатан Свіфт відомий, як автор «Подорожей Гулівера». Політична сатира перетворилася на дитячу літературу. Публіцист, сатирик, письменник та церковний діяч - всі ці іпостасі поєднував в собі Джонатан Свіфт. Він отримав чудову освіту у коледжі Дублінського університету, звідки виніс скептичне ставлення до наук. А яким бачили його сучасники? Завжди роздратований здоровенний чолов’яга зі страшним обличчям без жодної емоції. Такий собі розбійник у священицькій сутані. Свої твори Джонатан Свіфт публікував анонімно і абсолютно нічого не отримував за їх публікації. Цікаво, що тільки за твір «Подорожі Гуллівера» він взяв оплату в 200 фунтів стерлінгів. Читачі завжди впізнавали Свіфта по убивчій іронії і уїдливій сатирі. «Подорожі Гуллівера» справжній бестселер. У перші три тижні було продано 10 000 екземплярів. У книзі «Подорожі Гуллівера» письменник придумав нові слова – «йеху» і «ліліпут», які увійшли в мови всього світу. Крім того, автор твору описує два супутники червоної планети Марс. До слова, їх відкрили і описали вчені набагато пізніше. Життя Джонатана Свіфта просто дивовижне: він вважався негласним ірландським правителем. Його твори були популярні в усій Європі. Навіть ірландський намісник з посмішкою стверджував, що він править країною тільки з дозволу великого декана Джонатана Свіфта. Письменник передбачив, що впаде в безумство. Прогулюючись якось в парку, Свіфт побачив засихаючого з верхівки в’яза. У роздумах Джонатан зауважив, що вмирати він буде також з голови. Так і сталося. У відділі документів іноземними мовами ДОУНБ «Подорожі Гулівера» є не тільки англійською, але також німецькою, французькою, чеською та болгарською мовами. (За матеріалами інтернету https://dovidka.biz.ua/dzhonatan-svift-tsikavi-fakti)
фото  фото  фото  фото

 
 30 Листопада   Недалеке майбутнє «Світ у 2035 році – це світ без друкованих книг, газет і журналів. Усе відскановано й оцифровано. Кожен має доступ до світової цифрової бібліотеки. У будь-який час! Безкоштовно! І це завдяки мобрілю – універсальному мережевому пристрою у вигляді окулярів. Роб працює сканером у величезному концерні Ultranetz, у відділі Scan AG. Зі своїм другом Джоджо він відшуковує, сканує й оцифровує останні примірники друкованих видань, аж поки одного дня не наштовхується на Книжкову гільдію, підпільну організацію, учасниками якої є колишні письменники, книгарі, перекладачі, видавці та бібліотекарі». Анотація зачарувала? Що ж, приходьте по книжку!
фото 1

 
 27 Листопада   Що таке Голодомор? Напередодні відзначення Дня пам'яті жертв Голодомору пропонуємо пройти тест, спеціально розроблений для вас бібліотекаркою відділу читальних залів Залогіною Олександрою. Посилання на тест - https://onlinetestpad.com/hod4mrwadih5w. Проходьте, дізнавайтесь щось нове та поширюйте в соціальних мережах.
фото 1

 
 27 Листопада   Вчимо англійську та вивчаємо традиції! Члени англомовного клубу «Добра розмова» вдячні старшокласниці Поліні Штанько, випускниці програми обмінів молодих лідерів FLEX, за презентацію про традиції святкування свята День Подяки в США. Поліна навчалася в американській школі, жила в американській родині і особисто брала участь у підготовці минулорічного свята День Подяки / Thanksgiving Day. В цей день молодь любить вислизнути з батьківського дому і повеселитися з друзями-однолітками.Американський друг центру пан Джейсон додав більше інформації про історію свята і запропонував подивитися мультфільм про пригоди хлопчика Чарлі Брауна, культового американського персонажу, який святкує День Подяки.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Листопада   В продовженні рубрики сектору соціокультурних проєктів і зовнішніх зв'язків "Book stories. З рук в руки" - Леонід Пржепюрко з відгуком на книгу "По материкам и океанам: Африка, Австралия, Антарктида, Индийский и Тихий океаны " Фото Анна Чорна
фото  фото  фото

 
 26 Листопада   У відділі періодики представлено виставку-заклик "Протидія булінгу: відповідальність". Булінг (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, "to bully" - задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини. Прикметною ознакою булінгу є довготривале "відторгнення" дитини її соціальним оточенням. Найчастіше булінг відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінгу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі. Повніше
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 24 Листопада   До Дня пам’яті жертв голодомору відділ абонементу підготував книжкову виставку–спомин «Відлуння великого голоду в українській літературі». Повніше
фото 1  фото 2

 
 23 Листопада   «Свіча пам'яті» - книжкова інсталяція до Дня пам'яті жертв голодоморів, що містить документальні джерела з найбільшої історичної катастрофи України ХХ століття – Голодомор 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років.
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 23 Листопада   Пограємо? На сторінці «Один день життя бібліотекаря» відбувся інтерактив «Читати, щоб бути у тренді!» (проект «Бібліотека – твой орієнтир»). Підписники сторінки мали за картинкою вгадати – який художній твір зашифровано. Публікація викликала ажіотаж і зацікавленість в аудиторії, тому така форма роботи буде повторюватись.
фото 1  фото 2

 
 23 Листопада   Старі листівки Виставка старих листівок, серед яких багато світлин Будапешту, столиці Угорщини, доповнює виставку книжкового євротуру по країнах Центральної Європи.
фото  фото

 
 21 Листопада   Будьмо гідні своєї свободи! Відео-енциклопедія До Дня Гідності та Свободи була підготовлена бібліотекаркою відділу читальних залів Залогіною Олександрою. Пропонуємо прогулятись Києвом. Києвом сучасним та тим, яким він був в 2013-2014 роках, під час Революції Гідності. Посилання на відео - https://www.youtube.com/watch?v=3d_isz4dCeI&feature=youtu.be
фото 1

 
 20 Листопада   Жіноче підприємництво На відзнаку Всесвітнього дня жіночого підприємництва WED (Women's Entrepreneurship Day). Складне питання жіночого підприємництва та жіночого лідерства взагалі обговорювали на засіданні англомовного клубу «Добра розмова», яке відбулося у карантинному форматі – члени клубу приєдналися онлайн та офлайн.Модератор Єгор Р. звернув увагу на те, що тема пов’язана з цілями сталого розвитку країн світу – досягнути гендерної рівності та сприяти економічному зростанню.Наші друзі, волонтери-іноземці, пани Шон Р, Джо М. та Нейтону Ф., взяли активну участь в обговоренні складної теми, навели цікаві приклади знайомства з жінками-підприємцями та поділилися думками чи потрібно жінкам займатися бізнесом. Дійшли спільної думки, що існує багато енергійних і цілеспрямованих, талановитих жінок, які досягли високих успіхів в бізнесі, а дехто з них ще й встигає вести родинне господарство.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 20 по 30
Листопада  
Будьте здорові! У відділі читальних залів представлена нова тематична виставка "Секрети здоров'я". Академік Микола Амосов стверджував: "Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим". Як за допомогою нескладних вправ можна позбутися болю у спині, серці, голові? Як відмовитись від окулярів та покращити зір? Чому здоровий спосіб життя такий важливий? Про все це ви зможете дізнатись з видань, представлених на цій виставці.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 19 Листопада   У відділі абонемента відбулася патріотична година «Забуттю не підлягає» до Дня Гідності та Свободи. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 13 Листопада   Недоліки та переваги карантину Приємно перевірити свої навички сприйняття англійської мови на слух, поставити питання і висловити свою думку у гарній компанії з носієм мови.Така можливість надається у бібліотечному центрі «Вікно в Америку», що 16 років працює в Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці.Цього разу членів англомовного клубу «Добра розмова» порадувала зустріч з американцем паном Джейсоном. Кожен зміг розповісти про те, як переживає карантин через COVID-19, що поганого і гарного трапилося з ним за цей час. Приємно, що українці, які втратили можливість подорожувати світом, не втратили оптимізму і змогли пристойно провести відпустки. А від застосування нових електронних програм, на кшталт ZOOM, більшість отримують професійну користь і навіть задоволення.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 12, 19, 26
Листопада  
Вивчаємо англійську мову, розважаємося та шукаємо нових друзів Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збиралися члени англомовного клубу настільних ігор. Найбільш полюбили гравці ігрові набори "Табу", "Яблука до яблук", «Картки Кеті» та "Активуй". А гра "Ерудит" підвласна не всім, складати кросворд з англійських слів - це захоплює і отримуєш ефектний результат.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Листопада   Свято незалежності Польщі 11 листопада захід на честь дня незалежності Польщі провів пан Павло Скурський, керівник Центру польської культури ім. Кароля Войтили. Захід відбувся на сходинках будинку історичного музею та Дніпропетровської Обласної наукової бібліотеки за адресою: пр. Яворницького, 18. 11 листопада католики святкують також день святого Мартіна, а польські католики печуть рогалики на його честь. Ці смачні рогалики отримали всі учасники заходу, а також перехожі, які зацікавилися дійством на сходинках.
фото  фото  фото  фото

 
 10 Листопада   «Детектив майстра і майстер детективу» До 50-річчя Андрія Кокотюхи, сучасного українського письменника, у відділі абонемента представлена виставка-презентація «Детектив майстра і майстер детективу». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 10 Листопада   Академічна доброчесність для молоді Керівник ІРЦ "Вікно в Америку" у Дніпрі Світлана Усенко долучилася до розмови на тему "Чи можлива освіта без хабарів?", що відбулася у рамках реалізації проєкту «Академічна доброчесніть» в миколаївському центрі «Вікно в Америку». Учасники поговорили про досвід Наукової бібліотеки НаУКМА у викладанні курсів «Академічна доброчесність» для магістрів програми «Антикорупційні студії», бакалаврів у межах курсу «Вступ до Могилянських студій» та аспірантів у межах курсу «Цифрова наука».Повніше
фото  фото  фото

 
 9 Листопада   «Звучи, наша мово, над світом крилато!» 09 листопада українська громада відзначає велике духовне свято — День української писемності та мови. З нагоди цього свята у відділі абонемента відбулися мовні забавлянки «Звучи, наша мово, над світом крилато!». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 8 Листопада   У відділі періодики до Дня української писемності та мови оформлено виставку-інформ-дос'є "Мова - державна перлина" .Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Листопада   Місце зустрічі – бібліотека!До Дня розповсюдження інформації про проблему/небезпеку цунамі (5 листопада) активіст англомовного клубу Ярослав Дубина підготував інформаційне повідомлення, додав до нього цікаве відео. Нашим експертом у обговоренні проблеми був наш друг і волонтер пан Джо.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Листопада   «Чарівна Франція» У відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Чарівна Франція» із циклу «Літературні сезони європейської літератури». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 4, 11, 18, 25
Листопада  
Осінній кінозал пропонує переглянути і замислитися Перегляд художніх фільмів іноземною мовою, тою, що Ви вивчаєте, – є одною з ефективних методик засвоєння нової лексики та тренування навичок аудіювання, сприйняття незнайомої мови на слух. А якщо додати обговорення побаченого і відчутого, то ефективність вивчення іноземної мови зростає у рази.Члени англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку» це знають і радо використовують можливість безкоштовного перегляду англомовних фільмів у бібліотеці. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 3, 5, 10, 12, 17, 19, 24, 26
Листопада  
Навчання та спілкування онлайн - це реалії карантину в Україні Підчас зустрічей активістів англомовного клубу «Добра розмова» з волонтерами-американцями пані Lisa, Тетяною, Юлією та паном Каcпарсом збагачуємося новою англійською лексикою і обмінюємося позитивною енергією через океан!Учасники онлайнового салону світських розмов не втомлюються дякувати нашим волонтерам, а особливо професійному філологу пані Lisa, за подарований нам особистий час і знання.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Листопада   Книжковий євротур Центральна Європа- наступний етап нашого книжкового тура. Швейцарія, Австрія, Угорщина, Чехія. До вашої уваги- альбоми з чудовими краєвидами та підручники угорської та чеської мови.
фото