2020pік

 Протягом
мiсяця  
До Дня Організації Об'єднаних Націй В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» до 75-го Дня народження ООН, який світова громадськість відмічає 24 жовтня, презентовано книжково-ілюстративну виставку «За ради миру на планеті». До уваги гостей центру запропоновано книги та фотоальбоми, енциклопедії та довідкові видання. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Art- простір:  Подовжено демонстрацію виставки творчих робіт Людмили Махині  «Казкові світи».
фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Навчання за кордоном - це можливо! До уваги учнівської та студентської молоді, науковців в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання; для студентів, що гарно навчаються і планують декілька семестрів вчитися за кордоном, а також для науковців, які хочуть провести оригінальні наукові дослідження.
фото  фото  ajnj

 
 1 Жовтня   Загадки королев детектива Якщо Ви поціновувач детективного жанру, то Вам саме до нас! Відділ наукової інформації та бібліографії запрошує до інсталяції «Загадки королев детектива», презентує новий бібліографічний покажчик «Жіноче обличчя детектива». Жіноча логіка, жіноча інтуїція, жіноча винахідливість, жіноча підступність...  51 авторка, її творчий метод, її доробок, її герої, її знахідки, екранізації її творів  - все це ви знайдете у новому виданні! А ще, - багато цікавої інформації щодо розвитку жанру детектива . Тож, не проходьте повз, зупиніться і отримайте насолоду від знайомства!
Фото 1

 
 1 Жовтня    Бібліотека на допомогу викладачам Для викладачів гри на баяні та акордеоні мистецьких шкіл області відбулася інформаційна годинаПовніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Жовтня   Навчайся з бібліотекою! Співробітником відділу читальних залів було проведено інформаційний штурм «Бібліотека може все!» для учнів 6-7 класів КЗО «Дніпропетровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат №5 І-ІІІ ступенів». Онлайн-ресурси, портал «ДніпроКультура», можливості електронного сайта та каталогу – все це було обговорено на зустрічі. Завершенням заходу стала демонстрація відеоролика «10 найгарніших бібліотек світу».

 
 1 Жовтня   Маленькі вправи для великого успіху Чи знаєте ви хоча б одну людину, яка не прагне стати успішнішою? Проте не кожному вистачає наснаги зробити перший крок до змін та розуміння того, з чого слід починати. Автори книжок, які представлені на виставці літератури з психології «Життя на всі 100%»,  без зайвих теоретичних викладок і зрозумілих повчань пропонують різні ідеї, які наблизять вас до омріяного успіху, а також дають практичні поради стосовно того, як ці ідеї втілити в життя. Все дуже просто і доступно. І ви маєте можливість у цьому переконатись, якщо завітаєте до відділу читальних  залів. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 1, 6, 8, 13, 15, 20, 22
Жовтня  
Впевнено крокуємо мостом дружби Інформаційно грамотні активісти центру "Вікно в Америку" продовжують збиратися онлайн для світських англомовних бесід з пані Тамарою К., знавцем сучасної англійської мови. Ми обговорювали складну і важливу тему здоров'я людини. Було надзвичайно корисно дізнатися слова, якими можна описати лікарю хворобу. Бо від цього може залежати чиєсь життя!Організатор і модератор зустрічей - керівник ІРЦ "Вікно в Америку" Світлана Усенко.Вчитель-інструктор, американська складова проекту "Культурний міст між Україною та США" пані Тамара К.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1, 8, 15, 22
Жовтня  
Вивчаємо англійську мову, розважаємося та шукаємо нових друзів Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються члени англомовного клубу настільних ігор. Найбільш полюбили гравці ігрові набори "Табу", "Яблука до яблук", «Картки Кеті» та "Активуй".
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 3 Жовтня   Ми обираємо мирні шляхи В Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове суботнє засідання англомовного клубу «Добра розмова».Відзначили увагою Міжнародний день ненасильства. Презентацію з цієї теми зробив активіст Ярослав Д.Далі слідувала англійська граматика – вивчали правила читання слів з німими голосними разом з австралійцем паном Джо.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Жовтня   Бібліотека – твій інноваційний фонд ідей!  Інтелектуальний екскурс «В ногу з бібліотекою!» відбувся у КЗО «Дніпропетровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат №5 І-ІІІ ступенів» для учнів 4-5 класів. Співробітник відділу читальних залів розповіла про сучасні можливості ДОУНБ, її ресурси та проекти. «Родзинкою» заходу став відеоролик «Короче говоря, я сходил в библиотеку», де в гумористичній формі було показано стереотипне уявлення про бібліотеку.

 
 7, 21, 28
Жовтня  
Осінній кінозал пропонує переглянути і замислитися Перегляд художніх фільмів іноземною мовою, тою, що Ви вивчаєте, – є одною з ефективних методик засвоєння нової лексики та тренування навичок аудіювання, сприйняття незнайомої мови на слух. А якщо додати обговорення побаченого і відчутого, то ефективність  вивчення іноземної мови зростає у рази!Члени англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку» це знають і радо використовують можливість безкоштовного перегляду англомовних фільмів у бібліотеці.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Жовтня       До Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни у відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Від козаків до кіборгів».     Повніше
Фото 1

 
 10 Жовтня   Кібербезпека для чайників В Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове суботнє засідання англомовного клубу «Добра розмова».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Жовтня   Вони Вітчизну прославляли мужністю! Історія України створюється не колись у минулому, а  відбувається і сьогодні, враховуючи останні події на Сході країни. І це дозволяє нам, теперішнім українцям, зрозуміти наших предків, які будували підмурівок захисту своєї території. Проте для цього потрібні не лише воля та хоробрість, а і знання про те, звідки ми прийшли, що маємо й завдяки чому. Ці знання ви зможете знайти в історичних джерелах, які представлені на книжковій виставці «Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній», яка підготовлена у відділі читальних залів. Запрошуємо всіх  шанувальників історії України ознайомитись з цікавою виставкою.
фото 1  фото 2

 
 11 Жовтня   Вітаємо художників-земляків Традиційно до Дня художника  знайомили відвідувачів з творчістю дніпровських художників. До їх уваги у читальній залі розгорнуто документально-ілюстровану виставку «Художники-земляки – ювіляри року»
фото  фото  фото

 
 11 Жовтня   «Шляхами рідного краю» В приміщенні обласної бібліотеки відбулося засідання історико-філософського клубу "Просвіта". На передодні  дня Українського козацтва та давнього свята Покрови, яке з давнини вшановували наші пращури, обговорювалася тема Дніпровські пороги, о.Кодачок або Козацький, Лоцмани дніпрових порогів. Клуб радий був привітати шановних гостей Миколу Петровича Чабана відомого українського журналіста, письменника та краєзнавця, який своєю цікавою розповіддю переніс слухачів в місця, де вирує та реве Дніпро на струнах дніпрових порогів та лунає з прадавніх глибин рідної минувшини. Віктор Митрофанович Начиняний  поет, який зачитав уривки своєї неперевершеної поеми Лоцкамянський лелека та  прочитав свої вірші, що торкнулися самого серця слухачів. Борис Мусійович Ковтонюк, журналіст,письменник, краєзнавець розповів про свої захоплюючі подорожі- експедиції по рідному краю. Слухачі надавали свої питання та висловлювали власну думку. Цим засіданням клуб відкрив цикл тем з історії рідного краю Дніпропетровщини.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 12 Жовтня   14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці,  а для всіх патріотів України у цей день відзначають - День українського козацтва,  День захисника України! "Нащадки славних козаків" - саме так називається виставка-інсталяція до Дня захисника України  у відділі періодики. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Жовтня   Читаємо краще! Книжкова виставка «Кращі книги ХХ сторіччя за версією ВВС» відсьогодні експонується у відділі читальних залів і знайомить гостей бібліотеки з найцікавішими художніми творами минулого.Серед представлених творів можна знайти як твори, що знаходяться на слуху («Зелена миля» Стівена Кінга, «Щоденник Бріджит Джонс» Хелен Філдінг, «Володар мух» Вільяма Голдінга), так і відносно невідомі або забуті шедеври літератури («Жінка в білому» Уїлкі Колінз, «Мідлмарч» Джордж Еліот, «Пташиний спів» Себастьян Фолкс). «Родзинкою» виставки можна вважати однойменний з назвою виставки посібник з переліком 200 кращих творів за версією ВВС, створений співробітником відділу читальних залів Залогіною Олександрою.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 12 Жовтня   Світові бестселери  Світова серія бестселерів з фондів бібліотеки, які представлені на виставці у читальному залі, це книги-загадки, інтелектуальна проза та  твори письменників, які здобули різні літературні премії,  дуже здивують  та порадують будь-якого шанувальника добротної прози. Різні твори  відомих авторів, наприклад   Дж.Фаулса , І.Бенкса, Е.Ларнсона, Дж.Барнса, С.Бері  та інших, не залишать допитливого читача байдужим до літературних шедеврів.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 13 Жовтня   Лицарям українських степів присвячена виставка-інсталяція сектору рідкісних та цінних документів, що приурочена Дню захисника України.  Документальні джерела про степових синів та репринти козацької історіографії занурять у славну минувшину. Інсталяція містить репринт титульної сторінки Конституції Пилипа Орлика на мові оригіналу та переклад, а також титульний лист літопису відомого українського козацько-старшинського літописця Самійла Величко. 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 13 Жовтня     «Від козаків до кіборгів» До Дня захисника України  відділ абонемента провів урок мужності «Від козаків до кіборгів»Повніше
Фото 1  Фото 2

 
 17 Жовтня   Спитайте Юрія про США Сучасні засоби зв'язку використовує інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" у Дніпрі. В режимі конференції ZOOM  до англомовного клубу "Добра розмова" приєднався старшокурсник з Кривого Рогу Юрій Школа. Він порадував нас гарною англійською, яку здобув, коли навчався в штаті Теннессі (США) за програмою обміну молодих лідерів (FLEX).Зараз він є представником програми "Освіта в США (EducationUSA) і тому використав цю конференцію, щоб розповісти дніпрянам про можливості, які надає участь у програмі, про навчання, про подорожі в США, про свої плани на майбутнє та про захоплення, які не дають сумувати під час карантину.Члени англомовного клубу були активні і поставили багато питань розумному і доброзичливому хлопцю. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Жовтня     У відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Дмитро Яворницький – світоч нашого міста», на якій експонується науково-літературний доробок, епістолярна спадщина та література про життєвий шлях вченого. Повніше
Фото 1

 
 24 Жовтня   Тиждень інформаційної та медійної грамотності В Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» члени англомовного клубу "Добра розмова" дискутували на тему необхідності покращувати навички критичного мислення. Дослухалися думки експертів та активістів центру - переглядали відео, читали та перекладали.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото