2019 pік

 Протягом
мiсяця  
Нові можливості для української молоді До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США, науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Пам’ятні дати міжнародного календаря: Травень Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» пропонує своїм відвідувачам познайомитися з книжково-документальною виставкою «Пам’ятні дати травня». Представлені англомовні документи присвячені Дню вільної преси (2 травня), Дню пам’яті та примирення (8 травня), 185-річчю ДОУНБ (22 травня), Місячнику джазу в США, Місячнику вшанування внеску євреїв-американців в американську культуру та Місячник вшанування спадщини американців азіатського походження.Родзинками експозиціє є англомовний «Словник Другої світової війни» (540 с. + карти) та «Нова історія Другої світової війни» (628 с. + карти військових операцій + гарної якості фотографії).Доповнюють виставку фільми американських режисерів, дія яких відбувається у роки Другої світової війни на теренах Європи, – «Касабланка», «Список Шиндлера», «Врятувати рядового Раяна», «Добрий німець», «Хлопчик у смугастій піжамі».Метою виставки є привернути увагу англомовних відвідувачів, або тих, хто тільки розпочав вивчення англійської мови до міжнародних свят, до відомих історичних постатей, до небайдужих творчих особистостей.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі періодики у рамках регіональної кампанії «Віктор Веретенников: погляд на життя» регіонального проекту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом» організовано виставку-портрет «Віктор Веретенников: підприємець і письменник». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
До Дня Європи в Україні розгорнуто документальній виставку-вікторину «Подорожуємо художніми музеями Європи» На виставці представлені ілюстровані альбоми художніх колекцій найвідоміших музеїв, путівники, цікаві словники та популярні енциклопедії. Активним користувачам, які беруть спробу відповісти на питання вікторини стосовно європейського мистецтва отримують «солодкі» призи.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Хобі для вмілих рук У відділі мистецтва демонструється виставка творчих робіт наших користувачів та працівників бібліотеки з бісеру «Бісерні чари». На виставці представлені прикраси, квіти, декоративні панно, вишиті картини, виконані майстерними руками. Родзинка виставки – декоративні вироби з Мексики. А з добірки видань, які представлені поряд, можливо дізнатись більше про цей дивний вид рукоділля: як опанувати техніку, що таке гердан, чи є різниця між бісером та стеклярусом. Приходьте, вхід вільний!
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
До ювілею ДОУНБ у відділі продовжує демонструватисяся виставка соціального плакату «Книга і читання». Це творчі роботи студентів Дніпровського національного університету ім. О. Гончара (відділення образотворчого мистецтва та дизайну. Куратор виставки – ст.викладач М.Храмцов). Молоді автори у своїх роботах намагались розповісти про свої відчуття: що таке книга, чим вона є для них, а також привернути увагу до читання паперової книги.На підтримку молодих талантів оголошено Конкурс глядацьких симпатій: усіх зацікавлених просимо голосувати за плакат, що сподобався найбільше. Експозиція відбувається у межах святкування ювілею обласної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. Для всіх зацікавлених пропонуємо відкритий перегляд літератури «Мистецтво плакату"
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Бібліотечне фотомистецтво У відділі читальних залів експонується фотовиставка "Бібліотечні янголи", створена за мотивами ілюстрацій художниці Євгенії Гапчинської. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 31 Травня   В рамках заходів Центру Європейської інформації ДОУНБ на запрошення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації зав.відділом документів іноземними мовами взяла участь у засіданні Дискусійного клубу для представників громадськості «Dnipro Live», де обговорюються питання суспільно-економічного та політичного життя. Тема засідання – «Жінки, мир та безпека». Мова йшла про гендерну рівність чоловіків та жінок в сфері безпеки і оборони, про захист прав жінок, про участь жінок у процесі розбудови миру, запобігання сексуальному насильству та насильству за гендерною ознакою.
фото  фото  фото  фото

 
 30 Травня   «Ерудит» тренує увагу і навчає Відвідувачі центру «Вікно в Америку», члени англомовного клубу розваг, мали нагоду продемонструвати одне одному знання англійської лексики, граючи в настільну гру «Ерудит» (створили кросворд, використали всі запропоновані букви). На додаток відповідали на питання одне одного з допомогою ігрового набору «Картки Кеті».
фото  фото  фото  фото

 
 30 Травня   У Верхньодніпровській центральній районній бібліотеці пройшов обласний семінар -тренінг «Регіональний корпоративний бібліотечний проект «ДніпроКультура». Підготовка матеріалів та наповнення контенту» для бібліотечних працівників П'ятихатського, Криничанського, Верхньодніпровського районів, міст Вільногірськ та Кам'янське. Фахівці КЗК «ДОУНБ» підготували практичні консультації та заняття щодо написання публікацій у відповідності до умов Положення про організацію та проведення обласного конкурсу Інтернет-публікацій «Моя мала Батьківщина. Історія».
фото 1  фото 2  фото 3

 
 30 Травня   Біля приміщення на пр. Дмитра Яворницького з успіхом працювала альтанка, відповідальни за яку був відділ документів іноземними мовами. Темою альтанки були «Українці, якими пишається Європа». Це видатні люди з українськими коріннями, які були змушені, дякуючи різними обставинам, виїхати за кордон, до Європи. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Травня   "Дитина, це любов, що стала зримою!" Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Напередодні цього свята до відділу читальних залів завітали студенти ВПУ №17. Гостям розповіли історію свята, ознайомили з літературою по даній темі. На завершення молодь прийняла участь у пізнавальній грі «Права дитини».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 30 Травня   Дитинства чисте джерело До Дня захисту дітей відділ абонемента представив для юних відвідувачів експозицію нових цікавих дитячих видань для літнього читання. Широкий вибір книжок на всі смаки українських та зарубіжних письменників допоможе маленьким шанувальникам книги гарно провести час на канікулах.
фото 1

 
 29 Травня   Бунтівник без причини Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» долучилися до шедеврів світового кінематографу – подивилися фільм режисера Ніколаса Рея «Бунтівник без причини». Було надзвичайно цікаво дізнатися про життя і проблеми американської молоді 1950-х років і зрозуміти, що проблеми молоді не дуже змінилися з часом. Актор Джеймс Дін після зйомок у цьому фільмі став кумиром американської молоді. Музичні композиції, що лунали у фільмі, стали дуже популярними. Фільм мав вплив на розвиток молодіжної моди в США.У фільмі багато молодіжного сленгу, то це стало викликом для глядачів.Після перегляду – традиційне обговорення побаченого англійською. Кожен міг висловити свої враження від побаченого.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 29 Травня   Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко виступила під час семінару бібліотекарів закладів професійної освіти області з інформаційними повідомленнями «Інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції» та «Презентація бібліотечного регіонального порталу «ДніпроКультура». Під час проведення заходу бібліотечні працівники проявили інтерес до рекомендаційних матеріалів «Відкрий Європу», «Євроінтеграційний рух України».
фото 1  фото 2

 
 29 Травня   Ювілейна книга! "Красота нехоженых дорог" - 20-та книга Людмили Некрасовської, яку вона сьогодні презентувала у відділі читальних залів ДОУНБ. Повніше
фото 1  фото 2

 
 29 Травня   Професійне спілкування Головний бібліограф ВНІіБ - Віра Піскун взяла участь у семінарі бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області «Використання інформаційних ресурсів ДОУНБ в практиці роботи бібліотекарів ЗП(ПТ)О області». Вона презентувала оновлений Web-сайт бібліотеки та проінформувала про такі корисні сервіси, як Віртуальна довідка, МБА, заказ за ЕДД та висвітлила наповнення бібліографічного видання «Річне коло свят 2019».
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 28 Травня   В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася презентація колекції книг вченого, винахідника, краєзнавця та патріота України Швидька Петра Васильовича "Дари безцінні".

 
 28 Травня   Домашні завдання для дорослих Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Це масовий мотивуючий навчальній курс з 10 уроків.Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк прослухала декілька промов студентів (домашнє завдання), підказала якими фразами краще розповідати про свій дім / квартиру.Нова лексика і найпростіші граматичні конструкції допоможуть описати зовнішність і риси характеру родичів і друзів. Вивчення тонокощів етикету допоможе не зробити помилок під час спілкування з іноземцями.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Травня   Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко та вчений секретар Ю. М. Зюлева відвідали творчу зустріч із французькою письменницею Галею Аккерман, яка відбулась у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Відома письменниця презентувала дніпрянам свої попередні роботи та представила нову книгу «Безсмертний полк. Священна війна Путіна», яка піднімає багато питань ідеології «русского мира». Нове дослідження авторки - це спроба проникнути у ментальний простір російської влади. У книзі вона розповідає шлях трансформації російських ЗМІ від журналістики до пропагандистської машини.Було анонсовано, що восени цього року ця книга Галини Аккерман буде перекладена з французької та видана українською мовою. Відвідувачі заходу мали змогу почути уривок твору в українському перекладі.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 27 Травня   Бібліотекарі-освітянам Навчальний рік завершився, але фахівці освіти вдосконалюють підходи до навчання та виховання майбутнього країни. Педагоги-слухачі Дніпровської академії неперервної освіти знову завітали до бібліотеки у межах проекту «Освітянські студії». Саме їм завідуюча ВНІіБ Барабан І. В та головний бібліограф Піскун В.А. вперше презентували оновлений сайт ДОУНБ. Сучасні ресурсні та сервісні можливості, вдало подані на мапі сайту, зацікавили слухачів; віртуальні бібліотечні послуги викликали багато запитань, приємно вразив творчий підхід до проектної діяльності і виставкової роботи. Наостанок зустрічі вчителя визнали, що ДОУНБ – сучасна і потужна бібліотека, здатна задовольнити потреби сучасної освіти.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 
 25 Травня   «Бібліотека-оберіг духовності» Під таким гаслом відбулося святкове засідання клубу «Захопленість» присвячене 185-річчю ДОУНБ. Ми згадували свою історію. Говорили про досягнення, плани, про роль бібліотеки в історії цивілізації. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 25 Травня   Знову гортаємо сторінки календаря Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує цикл заходів присвячених датам міжнародного календаря. Цього разу навчально-просвітницький англомовний клуб «Добра розмова» присвятив свою зустріч Міжнародному дню світла, Міжнародному дню біологічного різноманіття та Дню культурного різноманіття. Заснувавши ці дні ЮНЕСКО популяризує науку, культуру і освіту.Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк проілюстровала ці складані теми відповідними зображеннями та відео. Група засвоїла нову лексику та термінологію. Закінчилася зустріч спілкуванням у форматі пар і малих груп на тему «Культурне різноманіття».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Травня   В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася презентація книг М. М. Мурашкіна - доктора філософських наук, професора - "Уровни угроз или Письмо 2016", "Черний астероид или Письмо 2017", "Посланник Бога или Письмо 2018".

 
 24 Травня   Всього в усьому світі нараховується від 2200 до 7000 мов. Однозначно куди простіше підрахувати, скільки в світі офіційних мов. Їх кількість добре відомо - 95. Цікаво, що в цей перелік входить латинь, що вважається мертвою мовою, але є офіційною мовою в Ватикані. І тільки 55 мов з цих 95 відноситься до широко поширених. Число ж дійсно затребуваних і того менше. У фондах відділу документів іноземними мовами зберігається література 127 мовами світу. Вони такі різні і своїм написанням, і своєю вимовою. Різноманітність абеток можна побачити на виставці «Абетки світу», яка експонується у відділі документів іноземними мовами з 24 травня 2019 року.
фото  фото  фото

 
 24 Травня   Завершаючи навчальний рік Завершаючи цикл зустрічей з курсантами факультетів досудового слідства і превентивної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, фахівці ВНІіБ ще раз підняли тему універсальності документально-інформаційних ресурсів ДОУНБ та можливостей їх використання у сучасному учбовому процесі. Під час спілкування курсанти дізналися як користуватися оновленим сайтом ДОУНБ за допомогою QR-коду. В режимі реального часу завантажували на власні смартфони сайт ДОУНБ, шукали інформацію у електронному каталозі, відправляли запити на Віртуальну довідку. Згідно оговореній тематиці семінару особливу увагу було приділено роботі над тезами. У режимі діалогу курсанти дізналися правила складання тез, цитування, укладання бібліографічного списку. Згідно тематиці семінару була представлена довідкова література з фонду ДОУНБ.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9

 
 23 Травня   Вітання від партнерів Відбулося засідання клубу «Літературна вітальня», яке було присвячене ювілею ДОУНБ та цікавим традиціям Японії (за сторінками минулих засідань). Учасники клубу привітали колектив бібліотеки і відділу мистецтв зі святом, підготували лист подяки та відео кліп «Усі дороги ведуть до бібліотеки». С.Пономаренко познайомила присутніх з новими публікаціями на порталі «ДніпроКультура» та виставкою переглядом, присвяченому історії ДОУНБ.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Травня   "Шляхами долі, успіху та любові" Мультимедійна літературна подорож спиралась на джерела з фондів ДОУНБ та архівні відеоматеріали. Захід проведено в межах проекту «Шляхами долі, успіху та любові». Миргородську літературну подорож з нагоди 200-річчя від дня народження Панаса Мирного «Заглянув у душу чоловіка глибоко-глибоко», здійснили сьогодні співробітники СПЗЗ разом із студентами Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Творчість письменника та особиста доля у контексті історії та сучасності, кохання, як випробування, таємниці його імені та прізвища. Людина вищого ступеню скромності, Панас Мирний вважав, що сини повинні влаштувати свої долі для принесення майбутньою діяльністю більшої користі не для себе особисто, а для того краю, де народилися. І іноді заглядати у душу людини. Але, глибоко-глибоко. Мультимедійна літературна подорож спиралась на джерела з фондів ДОУНБ та архівні відеоматеріали. Захід проведено в межах проекту «Шляхами долі, успіху та любові».
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 23 Травня   Веб-чат з американською астронавткою українського походження Активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» із задоволенням долучилися до трансляції веб-чату Сіетл-Харків. Heidemarie Stefanyshyn-Piper – офіцер американського військово-морського флоту, інженер і колишній космонавт НАСА. Стефанишин-Пайпер отримала численні нагороди та нагороди, такі як медаль «Заслужена служба», дві медалі ВМФ і дві медалі ВМФ. Вона пролетіла на двох космічних кораблях, STS-115 і STS-126, під час яких вона пройшла п'ять виходів в космос на загальну суму 33 години і 42 хвилини.
фото  фото  фото

 
 23 Травня   Перша альтанка на пр.Дмитра Яворницького! Біля одного з приміщень бібліотеки на проспекті Д. Яворницького діяла перша в цьому році Альтанка «ДОУНБ у вимірі трьох століть». Лише напередодні найстаріша книгозбірня краю відсвяткувала 185 років від часу свого заснування, тому альтанка й була присвячена цій важливій даті. Відділи періодики, документів іноземними мовами, з питань мистецтва, краєзнавчий, Канадсько-Український бібліотечний Центр та інші представили літературу про історію і сьогоднішній день бібліотеки, а також книги, журнали, буклети, альбоми з фондів та власні видання. Перехожі не залишилися байдужими, літні люди і молоді підходили, цікавились, гортали книги, брали участь у вікторинах, а за це бібліотекарі наділяли їх невеличкими призами. На питання: «Чи не віджила своє книга?», «Чи потрібні бібліотеки в епоху Інтернету?» всі відповідали: «Так, звичайно, потрібні».
фото  фото  фото  фото

 
 23 Травня   «Східні зустрічі. Інтерактив» Герої японського феодального епосу гунки - прообразу історичного пригодницького роману日本; якими були Попелюшка та Іван-дурник в японських «цікавих книжках» що собою уявляє «живописна поезія» та жага свободи у сфері почуттів зразка XVII сторіччя, збірка чарівних новел, якого японського автора є надбанням всесвітньої художній літературі – про це в межах проекту СПЗЗ «Східні зустрічі. Інтерактив» говорили зі студентами Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій Як завжди, наш захід мав творчий бонус: майстер-клас з пастельних крейд провела натхненна й креативна Ольга Новаковська. Малювали Тихий океан, що обіймає японські острови. У кожного, незважаючи на однакові кольори, океан вийшов цілком авторським. Так само, як і Японія, країна яку кожен відкриває у власному серці.
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 22 Травня   Свято без бібліотеки не має смаку З нагоди 185-річчя ДОУНБ до відділу абонемента на книжкове свято завітали студенти ДЦПО, які привітали бібліотекарів гучними окриками «Поздоровляємо!!!». Для них відбувся віртуально-історичний променад по відділу. Дівчата та хлопці дізналися про історію виникнення бібліотеки, про бібліотечні послуги та познайомилися з новим обличчям бібліотеки. Студенти активно прийняли участь у вікторині «Я знаю бібліотеку!» з призами та заохоченнями. Жваво пройшов книжковий квест «Знайди книгу». Молодь знайомилися з фондом відділу та залюбки фотографувалася на згадку про свято в бібліотеці.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 22 Травня   Під бібліотечним дахом Ювілей бібліотеки - гарний привід для формування позитивного образу бібліотеки та просування в суспільстві книги й читання. Саме у 185-ий день народження ДОУНБ відбулася святкова локація «Під бібліотечним дахом». На старшокласників СЗШ №62 чекали розповідь про історію і сьогодення ДОУНБ, бліц–опитування «Навіщо потрібно читати книги?», цікава вікторина «Чи знаєти Ви?». Дуже жваво пройшов інтерактив - Your opinion – «Руйнівники бібліотечних міфів», під час якого підлітки дізналися, як живуть бібліотекарі і чим вони займаються кожного дня. Завдяки цьому вони передивилися власні стереотипи стосовно бібліотечного життя та професія бібліотекаря. Підлітки залишили теплі побажання бібліотеці і співробітникам. Екскурсія залами бібліотеки та спільне фото з бібліотечним прапором та кольоровими кульками додали святкового гарного настрою.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 7

 
 22 Травня   «Батьки слов’янської писемності» У межах святкування Дня слов'янської культури та писемності, у відділі читальних залів представлена історична екскурсія–експозиція «Слов’янські апостоли: Святі Кирило і Мефодій». Користувачі мають змогу детальніше ознайомиться з виникненням слов’янського письма, дізнатися про творців слов'янської писемності - святих рівноапостольних Кирила й Мефодія. Праці цих великих просвітителів стали спільним надбанням усіх слов'ян.
фото 1  фото 2

 
 22 Травня   У відділі документів іноземними мовами експонується книжкова виставка «Батько Шерлока Холмса» до 155 річчя від дня народження сера Артура Ігнатіуса Конан Дойля. Матеріали про Артура Конан Дойля, повне зібрання його творів про Шерлока Холмса у двох томах – і все це мовою оригіналу, тобто англійською.
фото

 
 22 Травня   Першій установі культури краю - 185 років Бібліотечна громада, діячі культури, освіти, представники обласної влади та громадських організацій щиро вітали в цей день працівників наукової бібліотеки, всіх любителів читання зі знаменною датою. У день народження Бібліотеки її хол було стилізовано під книжковий магазин Ульмана, в якому тривалий час у ХІХ ст. перебувала Катеринославська публічна бібліотека. В «магазині» проходила реєстрація учасників круглого столу: «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія у вимірі трьох століть», присвяченого її історії. Бібліотекарі, перевдягнені в костюми жителів Катеринослава ХІХ ст., зустрічали кожного гостя і пригощали «фірмовими» шоколадками з логотипом ДОУНБ. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 21 Травня   Мандри фотовиставки Урок рекламного мистецтва «Мрії, що сходять зі сторінок…» був присвячений презентації фотовиставки «Бібліотечні янголи». Учасниками зустрічі стали студенти ВПУ №17. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 21 Травня   Консультація Катерини Каневської Традиційно по вівторкам відбуваються зустрічі з представником консультаційного центру «Освіта», яка познайомила з найбільш реальними програмами навчання в США – FLEX, Fulbright та ін.
фото  фото  фото  фото

 
 21 Травня   Лунає англійська у бібліотеці Триває масовий мотивуючий Експрес-курс англійської мови «Активуй англійську! Наші студенти виконують домашні завдання і вже демонструють навички світської бесіди під час спілкування в парах.Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк перевірила виконання домашнього завдання, пояснила нову тему і мотивувала студентів до наполегливої праці.
фото  фото  фото  фото

 
 21 Травня   Нові надходження цього тижня пропонують дізнатись про: - Декоративні кустарники в саду (//Огородник. – 2019. - №5. – С.48-51; - Вирощування огірків на дачі (//Дім, сад, город. – 2019. – С.6-7; - Боротьбу з ожирінням (//В мире науки. – 2019. - №3. – С.28-32); - Історію автомобілей, спроектованих в СРСР (//За рулем. – 2019. - №4. – С.112-117); - Реанімацію акумуляторних фонариків (//Радиоаматор. – 2019. - №4. – С.36-38
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Травня   До ювілею бібліотеки Напередодні Дня народження головної бібліотеки Придніпров’я відбувся флеш-моб, у якому брали участь наші потенційні користувачі – учні ЗОШ № 29, учасники театрального колективу «Пошук» (керівник – Ольга Черемисова). Школярі згадали вислови відомих письменників про книгу, закликали усіх читати якомога більше і частіше, привітали бібліотеку з ювілеєм. Пропонуємо усім переглянути відео, яке розміщено на сторінці ДОУНБ у мережі YouTube
фото  фото

 
 20 Травня   З нагоди 185-річчя ДОУНБ та виклику часу запущена нова версія Сайту бібліотеки. Сайт створено на базі системи управління сайтом і контентом DataLife Engine (DLE). Графічний дизайн Сайту виконано із застосуванням технології «адаптивної верстки». На нову платформу перенесено всі сторінки Сайту, які створювалися протягом 2000 - 2019 рр.. Забезпечено єдиний стиль представлення розділів і веб-сторінок. Реалізовували цей проект - співробітники бібліотеки Крупій Г. Я., Мироненко А.А., Шаповалова Г. В., Кондратьєв А.І., підприємець Недогода В. В..

 
 20 Травня   Дрожаковські читання За ініціативи та за участю музиканта, композитора, співака Олега Мелещука, у відділі читальних залів відбувся вечір–пам'ять актора, письменника Станіслава Васильовича Дрожакова. Повніше
фото 1  фото 2

 
 18 Травня   Вітаємо українських науковців Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена двом важливим датам календаря – Дню української науки та 185-річчю Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки., бо цільовою аудиторією ДОУНБ є наукове співтовариство міста Дніпро – студенти і викладачі університетів, науковці-дослідники.Відвідувачам були презентовані «10 топ-фактів про бібліотеку» (про історію і сучасність бібліотеки). Активісти клубу привітали Бібліотеку з Днем народження англійською.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Травня   У відділі документів іноземними мовами традиційно писали диктант польською мовою. Темою диктанту була розповідь про про Анну Валентинович, яку назвали «матір’ю руху Солідарність». До речі, за походженням вона - українка. Диктант писали 31 людина. Найкращі знавці польської мови були нагороджені дипломами. Але перед початком написання диктанту керівника Центру польської культури імені Кароля Войтили Павла Скурського було нагороджено срібним хрестом Польської Республіки «За заслуги». Всі присутні поздоровили його хоровим співом пісні “Sto lat”.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Травня   Разом до Європи! Працівники відділу читальних залів та сектору рідкісних і цінних документів провели слайд-презентацію «Крок за кроком до Європи!» для студентів ВПУ №17. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 17 Травня   До 185-річчя від дня народження Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки у відділі періодики розгорнуто виставку-роздум «Коли читаємо, то живемо».Повніше
фото  фото  фото  Фото  фото  фото  фото  фото  Фото  Фото

 
 17 Травня   Вчимося разом Головним завданням курсів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників є формування їх компетентності, поглиблення професійних знань, формування вмінь та навичок використання новітніх інформаційно-комунікативних технологій. У межах обласних курсів підвищення кваліфікації «Сільська бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та стратегія розвитку» відбулася зустріч фахівців ВНІіБ із завідуючими сільськими бібліотеками ЦБС. Бібліографи ознайомили колег з сучасними тенденціями формування бібліографічних видань, головними напрямками роботи, сервісними бібліографічними послугами відділу та провели огляд видавничої діяльності. Представники систем та ОТГ у форматі спілкування отримали фахові консультації. Набуті знання дозволять сільським бібліотекарам якісніше виконувати свої професійні обов'язки та бути у курсі бібліотечних новацій.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 16 Травня   У відділі документів іноземними мовами пройшов семінар для викладачів французької мови. Семінар організовано компанією «Лінгвіст», яка виступає офіційним дистриб’ютором літератури для вивчення іноземних мов від провідних міжнародних видавництв, а також організатором різноманітних заходів, спрямованих на забезпечення інформаційно-методичної підтримки вчителів і викладачів англійської та інших іноземних мов. Захід пройшов за підтримки методичного центру Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради. Олена Костенко, методист з питань викладання іноземних мов, привітала всіх присутніх і побажала плідної праці. Cемінар проводила методист з питань викладання французької мови Юлія Танцюра (м. Київ). Всі присутні отримали Сертифікати та невеликі подарунки. Кількість осіб -51.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Травня   Ігри у вишиванках Члени англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» створили кросворд навколо слова «вишивка» на честь Всесвітнього дня вишиванки, етнічного символу України.
фото  фото  фото  фото

 
 16 Травня   День Європи До дня Європи в Україні у відділі абонемента відбувся інтелектуально-літературний круїз «Країнами Європи». Студенти ДЦПО, кухарі-офіціанти прийняли активну участь у вікторині «Узнай країну та смаки європейців» та літературному квесті, через який познайомилися з письменниками Європи. Під час заходу молодь дізналася про історичні та культурні традиціі країн Європейського Союзу. Учасники заходу з зацікавленістю ознайомилися з літературою, яку вивчають школярі європейських держав.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 16 Травня   Ділимося досвідом На запрошення Дніпровської центральної районної бібліотеки завідуюча відділом Барабан І. В. та головний бібліограф Піскун В. А. завітали на семінар-практикум для бібліографів за темою «Бібліографія – посередник між фондом бібліотеки і читачами». На заході були присутні представники сільських бібліотек району та бібліотек ОТГ. Захід розпочався святковим флешмобом з нагоди Дня вишиванки «Чарівна краса вишиванки». Під час виступів фахівці ВНІіБ висвітили питання існування бібліографії у новітніх інформаційних реаліях, зміст та перспективи бібліографічної практики, співвідношення бібліографічного контенту і віртуальних технологій, методику укладання посібників різних жанрів, соціокультурний аспект репрезентування можливостей бібліографії, місце і роль бібліографії у освітньому процесі. Особу увагу було приділено формуванню гібридних бібліографічних ресурсів, використанню можливостей МБА, віртуальної довідки як сервісних можливостей для швидкого задоволення інформаційних потреб сучасних користувачів.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 
 16 Травня   Свято Вишиванки у відділі періодики. Вже традиційно цього дня співробітники приходять на роботу у вишиванках та зі святковим настроєм. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Травня   Святкуємо разом День вишиванки!
фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Травня   Збережемо українські традиції! Патріотичний калейдоскоп «Україно моя вишиванко» було проведено для студентів ВПУ №17. Темою зустрічі стало відзначення Дня вишиванки. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 15 Травня   Сталий інтерес до пригодницького жанру В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Люди в чорному. І частина» (англ. Men in Black, 1997). Цей фільм – пригодницька комедія про життя прибульців на планеті Земля.Після перегляду фільму члени кіноклубу поділися своїми враженнями і думками від побаченого. Модерувала обговорення волонтер центру «Вікно в Америку» Марина Репан. Кожен міг висловитися – попрактикувати свої розмовні навички.
фото  фото  фото

 
 15 Травня   Персональна консультація Катерини Каневської Традиційно по вівторкам відбуваються зустрічі з представником консультаційного центру «Освіта», яка познайомила з найбільш реальними програмами навчання в США – FLEX, Fulbright та ін.
фото  фото  фото

 
 15 Травня   Читати чи не читати - ось в чому питання? Відділом читальних залів було підготовано інфографіку "5 причин, чому потрібно читати". Серед основних причин були перераховані : читання сприяє генерації геніальних ідей, дозволяє подорожувати часами та епохами, зменшення стресу. Роздруковані яскраві матеріали були роздані гостям бібліотеки, які долучились до святкової рекламної акції на честь ювілею бібліотеки.
фото 1  фото 2

 
 15 Травня   Цвіт письменництва Придніпров’я у бібліотеці у приміщенні відділу відбулися звітно-виборчі збори обласного осередку Національної спілки письменників України. У залі зібрався цвіт письменництва Придніпров’я. Головою спілки знову обрано поета Володимира Антоновича Луценка . Для гостей бібліотеки було запропоновано перегляд документальних та творчих виставок, які демонструються у відділі.
фото  фото  фото

 
 15 Травня   Родина - головне, що є в людини! У відділі читальних залів користувачам запропонували для перегляду флешбук до Міжнарождного дня сім’ї «Буде дім наш любов зігрівати». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 14 Травня   Святкуємо День Європи! В межах святкування Дня Європи Анастасія Шевцова, керівник ЦЄІ ДОУНБ, провела захід «День європейського єднання» для учнів 7-го класу КЗК ССЗШ № 141. Зустріч проходила в формі діалогу про роль Європейського Союзу, про традиції та цінності європейських країн, а також про найбільш популярні страви європейської кухні. Учні ділилися своїми особистими враженнями від подорожей країнами Європи.
фото  фото  фото  фото

 
 14 Травня   Сучасна бібліотека дарує громаді сучасні знання Напередодні 185-річчя ДОУНБ в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася презентація «10 цікавих фактів про ДОУНБ» для студентів експрес-курсу «Активуй англійську! 12.0.»Керівник центру Світлана Усенко нагадала історію появи першої публічної бібліотеки у Катеринославі (сучасному Дніпрі), порівняла фонди першої бібліотеки та сучасної наукової книгозбірні (від 200 примірників до 3 млн.), розповіла про те, як комп’ютеризація змінила обробку книг і книговидачу, про сучасні електронні послуги, які пропонує бібліотека зараз, про клуби за інтересами до яких може безкоштовно долучитися кожен бажаючий. А якщо Ви любите пізнавати світ через інтернет, то запрошуємо Вас на сайт ДОУНБ знайомитися з електронними колекціями бібліотеки, чи на портал ДніпроКультура, де розміщено краєзнавчі матеріали про знаменні події та відомих земляків.Пізнавайте світ, зростайте професійно і емоційно разом з бібліотекою!
фото  фото  фото

 
 14 Травня   Сучасна бібліотека пропонує вивчати англійську мову Центр «Вікно в Америку» запросив державних службовців, поліцейських, студентів, спеціалістів з вищою освітою, старших школярів до безкоштовного англомовного курсу «Активуй англійську! 12.0.». Ці студенти розширять свій словниковий запас та покращать розмовні навички під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк, знавця англійської мови і мандрівниці. Наполегливих очікують приємні сюрпризи у вигляді зустрічей з іноземцями та заохочувальні сертифікати у кінці курсу. Добре підготовлених спеціалістів перепросили відвідувати заняття більш складного рівня – кіноклуб по середах і розмовний клуб по суботах.
фото  фото  фото  фото

 
 14 Травня   Ті дні у пам’яті народній Працівники відділу абонемента провели відео-перегляд «Ті дні у пам’яті народній» до Дня пам’яті та примирення та 75-річчя від часу завершення визволення України від німецько-фашистських загарбників у роки Другої світової війни в територіальнім центрі соціального обслуговування Індустріального району (проект «Бібліотека життєлюба»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 14 Травня   Активність та рух - запорука здоров'я! У відділі читальних залів відбулась чергова зустріч учасників клубу "Бібліотерапія". Темою зібрання стало активне та здорове життя. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 13 Травня   Працюємо разом Сьогодні книгозбірні спрямовують свою діяльність на вирішення інформаційних забезпечення і задоволення постійно зростаючих потреб суспільства, поєднуючи традиційну культуру спілкування з книгою та новітні технології. Під час чергової інформаційної зустрічі із педагогами-слухачами Дніпровської академії неперервної освіти, яка проходила у межах проекту «Освітянські студії», підіймалися питання спільних зусиль щодо формування позитивного образу сучасної бібліотеки, її можливостей у еру технологій, питання співвідношення реальних і віртуальних можливостей, прищеплення любові до книги і читання серед підлітків.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 13 Травня   Презентація книги Петра Стерчо "Карпато Українська держава".

 
 11 Травня   Комікси, супер-герої, художники та ілюстратори Засідання англомовного клубу «Добра розмова» в ІРЦ «Вікно в Америку» було присвячено такому явищу американської масової культури як «комікси». Багато художників працюють в жанрі ілюстрації – створюють дитячі книжки, графічні романи, супер-героїв, які прагнуть соціальної справедливості, захищають знедолених.Всі знають Бетмена, але не всі знають його творця ілюстратора Роберта Кейна. Стен Лі намалював/створив Людину-павука, Халка, Чорну пантеру і інших героїв. Сучасний ілюстратор Стів Маркус малює оригінальну рекламу ювелірам Манхеттена. Тема була проілюстрована відповідними відео з YouTube про американських ілюстраторів єврейського походження.На завершення зустрічі спілкувалися в парах на тему «День астрономії» – тренували навички світського спілкування.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Травня   8 травня 2019 року виповнилось 105 років від дня народження відомого письменника Ромена Гарі, двічі лауреата Гонкурівської літературної премії. Марія Чадюк, кореспондент газети «День», опублікувала статтю про колекцію творів Р.Гарі п'ятьма іноземними мовами – французькою, англійською, литовською, українською та російською, фільмів за мотивами творів письменника, періодичних видань та інших матеріалів, які зберігаються у відділі документів іноземними мовами Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія. Це дуже символічно, що статтю опубліковано в рамках святкування Дня Європи 10 травня 2019 року.
фото

 
 10 Травня   В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка " Таємничий незнайомец Панас Мирний". До 170 - річчя від дня народження Панаса Мирного ( Опанас Якович Рудченко),українського письменника, громадського діяча, драматурга.

 
 8 Травня   До Дня пам’яті і примирення На вшанування Дні пам’яті і примирення в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Добрий німець» (2006). Цей фільм є режисерською роботою Стивена Содерберга, яка отримала нагороду Берлінського кінофестивалю.Фільм є екранізацією однойменного роману Джозефа Кенона. Знято чорно-білим і стилізовано під фільми 1940-1950-х років. Події відбуваються у липні 1945 року, коли американці і росіяни зайняті розслідуваннями військових злочинів.Драматичні події, переплетені з приватним життям героїв, тримали у напрузі глядачів, детективний сюжет вимагав уваги до найменших деталей. Після перегляду фільму члени кіноклубу поділися своїми враженнями від побаченого. Модерувала обговорення волонтер центру «Вікно в Америку» Марина Репан. Кожен міг висловитися – попрактикувати свої розмовні навички.
фото  фото  фото

 
 8 Травня   Із болем в серці... У відділі читальних залів до 75-річчя від часу завершення визволення України від німецько-фашистських загарбників у роки Другої світової війни був проведений огляд літератури "Україна в полум'ї війни". Гостями зустрічі стали студенти ВПУ №17.Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 8 Травня   Бібліотека - це цікаво! Для студентів ВПУ №17 було проведено екскурсію відділом читальних залів. Особливу увагу гості звернули на фотовиставку "Бібліотечні янголи" та виставку-кросворд "ДОУНБ - 185!". Учням також було розказано про послуги, які надає відділ, та форми роботи, які використовуються щоденно.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 7 Травня   Поетична хвилинка У відділі продовжили святкувати ювілей видатного англійського драматурга Вільяма Шекспіра. Цього разу відбулася поетична хвилинка за участі Софії Бикової, яка біля виставки книг «Співець кохання, майстер драми», прочитала уривок з п’єси «Ромео і Джульєтта» українською мовою. Софія учениця 4-го класу ЗОШ №29 і учасниця театрального колективу «Пошук» ( керівник – Черемисова О.В.)
фото

 
 7 Травня   У відділі періодики експонується виставка-інформація «Український вимір Другої світової війни» до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світові війні.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Травня   Напередодні ювілея бібліотеки відбулася святкова зустріч непрацюючих ветеранів бібліотеки зі співробітниками ДОУНБ «Бібліотечна родина «научки». Як і завжди, атмосфера була не тільки святково-піднесенна, а й по-сімейному душевна та доброзичлива. До уваги гостей була презентована мультимедійна презентація «Бібліотека у шістдесяті», яка знайшла щирий відгук у серцях присутніх. Поділилися своїми спогадами ветерани бібліотеки: Т. В.Васеніна, Л.З. Горпиняк, Н.П. Бякова, Л.Г. Гурай. Із зацікавленістю слухали виступ директора Н. М. Тітової про діяльність бібліотеки у сучасний період. За святковим столом ветерани згадували колег та епізоди з історії бібліотеки. Завершилося свято спільним фотографуванням та приємним чаюванням.
фото 1  фото 2

 
 6 Травня   В пам'яті та на вустах! У відділі читальних залів демонструється літературна вітрина «Символ болю і безсмертя», що присвячена Дню пам`яті та примирення. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 4 Травня   Америка шанує своїх громадян Чергова зустріч в навчально-просвітницькому англомовному клубі «Добра розмова» була присвячена знайомству з американськими культурними традиціями. 4 місяця в році присвячені вшануванню американських громадян – афроамериканців, іспаномовної громади, італійської та єврейської громад. Травень – це місячник вшанування американців, які мають азійське походження чи з островів Тихого океану, і які збагатили історію США та сприяли економічному піднесенню цієї країни.Члени клубу ознайомилися зі статистикою представлених у США азійських громад. Найбільше, 22%, займає громада – громадяни китайського походження.Ми пригадали друзів-американців, що відвідували і співпрацювали з центром «Вікно в Америку» – Янгте Шін, Брайена Чанга, Алісон Яйнг – допомагали нам вивчати англійську, впевніше себе відчувати за кордоном, сміливіше представляти Україну у світі.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Травня   Перегортає пам'ять сторінки У відділі абонемента до Дня пам’яті та примирення та 75-річчя від часу завершення визволення України від німецько-фашистських загарбників у роки Другої світової війни презентовано ілюстративно-документальну виставку «Перегортає пам'ять сторінки». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 2 Травня   Преса має бути вільною! До Всесвітнього дня свободи преси активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» приєдналися до англомовної он-лайн трансляції, яку організував Держаний департамент США, по темі «Інформування заради демократії: роль вільної преси на виборах».Українцям, які нещодавно пережили президентську виборчу кампанію, було цікаво дізнатися як подібне відбувається в Африці. Американський журналіст Пітер Клотті в 2018 році отримав нагороду медіа-холдингу «Голос Америки» за свою діяльність. Було надзвичайно цікаво почути його роздуми про роль журналістів у виборчих кампаніях, про боротьбу з дезінформацією і фейковими новинами.
фото  фото

 
 2, 16, 23, 30
Травня  
Вивчаємо англійську мову з добрими приятелями Відвідувачі центру «Вікно в Америку», люди різного віку і соціального статусу, члени англомовного клубу розваг, мали нагоду продемонструвати одне одному свою ерудицію, логіку, винахідливість та почуття гумору, граючи в настільні карткові ігри. Волонтер центру Марина Репан люб'язно модерувала ці ігрові сесії, допомогала з правильною побудовою речень і виправляла мовні помилки.
фото

 
 1 Травня   В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Пам'ятаємо минуле заради майбутнього". До Дня пам'яті та примирення.