2019pік

 Протягом
мiсяця  
Нові можливості для української молоді До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
З Днем народження, Facebook! Соціальній мережі Facebook виповнилось 15 років, з цього приводу у відділі читальних залів експонується книжкова виставка "Історії міжнародного успіху". Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 Протягом
мiсяця  
«Happy тиждень» - позитивна, яскрава люстративно-документальна виставка викликає посмішку у відвідувачів відділу читальних залів. Особливість її в тому, що кожент день тижня по-своєму хороший. Незважаючи на наше ставлення до днів тижня, не треба забувати і про гумор, завдяки влучним ілюстраціям Юлії Ярошевської та, звісно, доречним книжкам відділу читальних залів, кожен відвідувач зможе зробити свій день веселішим! Для цього бібліотекарі підготували маленькі поради на 7 днів тижня. 
фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
У залі економічної та науково-природничої літератури відділу читальних залів представлена книжкова інсталяція «100 ідей». Повніше
фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
Постійно діюча виставка «Слов’янські апостоли святі Кирило та Мефодій на перехресті історії та сьогодення» відтепер експонується в електронній читальній залі. Повніше
фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
Пам’ятні дати американського календаря Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» пропонує своїм відвідувачам познайомитися з книжково-документальною виставкою «Пам’ятні дати американського календаря». Представлені документи допоможуть дізнатися більше про видатних особистостей США, які народилися у лютому, про непересічні події, що трапилися у лютому та державне свято День президентів.Головний акцент виставки – «Місячник афроамериканської історії в США». Це щорічне вшанування досягнень чорношкірих американців і визнання провідної ролі афроамериканців в історії США.Органічно доповнюють виставку DVD-фільми з колекції центру, головні персонажі яких темношкірі американці та які можна переглядати індивідуально, чи в кіноклубі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі читальних залів продовжує діяти оновлена ілюстративно–документальна виставка «Новинки», яка пропонує користувачам знайомитись з новими надходженнями літератури у відділ.
фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі читальних залів продовжує діяти оновлена ілюстративно – документальна виставка «Тобі, Україно моя, і перший мій подих і подих останній». Повніше
фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі читальних залів продовжує діяти оновлена ілюстративно–документальна виставка «Обережно! Це цікаво!». Повніше
фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
2019 рік – рік Китаю в Україні.  Бібліотека долучилась до просвітницьких акцій, присвячених цій країні.  У відділі розгорнуто книжково - ілюстративну виставку «Мистецтво Китаю», з матеріалів якої користувачі більше дізнались про мистецькі  та культурні традиції китайців, переглянули ілюстровані альбоми майстрів декоративного-прикладного мистецтва та живопису. Познайомились з  книгами про скульптуру, театр та кіно. Фотодокументи розкривають красу шедеврів архітектури. Подорожуйте країною разом з книгою!
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
 Гарячі Новинки лютого До уваги користувачів представлені нові видання, що надійшли до відділу абонемента. Серед них новинки з різних галузей знань, зокрема серіальні видання з питань дитячої психології зарубіжних та вітчизняних психологів, розвивально-корекційної роботи, успішні стратегії виховання дітей, підліткові проблеми та креативні ідеї роботи з малюками. Серед останніх надходжень літератури привертає увагу серія видань «Відкрий світ». 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Наталія Дмитрівна Полонська - Василенко - штрихи до портрету українського історика". До 135 - річчя від дня народження Н.Д.Василенко, українського історика.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Дух нескореної волі". До Дня Героїв Небесної Сотні.

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Дзвенить струмочком рідна мова". До Міжнародного дня рідної мови.
фото  фото  фото

 
 1 Лютого   Вперше у Дніпрі! У відділі читальних залів презентувала збірку поезії «Пошепки і вголос» Юлія Бережко-Камінська. Письменниця, журналіст, член Національної спілки письменників України та Всеукраїнської літературної асоціації «Конгрес літераторів України» вразила своїм талантом всіх присутніх. ЇЇ вірші викликали емоції щастя і смутку. У гості завітали колеги, викладачі та студенти Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 1 Лютого   У відділі документів іноземними мовами працює книжково-ілюстративна виставка, присвячена творчості Роберта Бернса, відомого шотландського  поета, фольклориста, автора багаточислених віршів  и поем, які були написані так званими рівнинною шотландською та и англійською мовами. Привертає увагу книга віршів поета 1935 року видання, світлини його будинку, родини та багато чого цікавого. Завітайте до відділу документів іноземними мовами  і Ви відкриєте для себе такого цікавого поета.
фото  фото  фото  фото

 
 2 Лютого   Вивчайте англійську мову! Знання мови міжнародного спілкування – відкриває нові життєві обрії! Членів англомовного клубу «Добра розмова» завжди очікують приємні сюрпризи. До бібліотеки завітав англомовний іспанець містер Хавьєр, що багато років живе і працює у Великобританії, де має сезонну роботу. У свої зимові канікули він подорожує Туреччиною і Україною. Незважаючи на дуже відчутний іспанський акцент, члени клубу зрозуміли його палкі промови, насолодилися його історіями, поставили йому безліч питань і порекомендували відвідати цікаві місця у Дніпрі під час короткого візиту.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 2 по 28
Лютого  
 Кость Долгов - художник із Самарівки У відділі розгорнуто виставку  живопису дніпровського художника   Костянтина Долгова. На виставці представлено 32 роботи, виконаних олійними та акварельними фарбами, олівцем, пастеллю. Частина робіт у змішаній техніці. Пейзажі, натюрморти, міфологічна серія «Ангел світла», написані на полотні,картоні і навіть на полістеролі. Тут – як оригінали, так і репродукції.
фото  фото  фото  фото

 
 3 Лютого   Зустріч у Art- резиденції Відбувся майстер-клас з ораторського мистецтва, який провів телепродюсер та сценарист В’ячеслав Поляков. Як втримати увагу аудиторії, як найкраще презентувати тему, як подолати хвилювання, навіщо потрібні паузи - на ці і інші питання шукали і знаходили відповіді слухачі.
фото  фото

 
 6 Лютого   «Maker Spase. Технології майбутнього» На запит користувачів тренінги із сучасних 3D технологій перетворено в 2019-му в окремий проект «Maker Spase. Технології майбутнього». Наші маленькі гості, завдяки тренеру Антону Баранову, опановували 3D ручки, з можливостями фондів ДОУНБ, для перетворення улюблених казкових персонажів в авторські фігурки, знайомила Анна Швець.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Лютого      «Виїзний абонемент» в територіальнім центрі Індустріального району продовжує свою роботу. Для нової групи відпочиваючих центру була проведена інформаційна година під гаслом «Бібліотека – світ нових можливостей». Присутні познайомилися з інформацією про відділ абонемента, про новітні технології, які використовує бібліотека в своїй роботі. Огляд періодичних видань, які надходять до фонду відділу абонемента, зацікавив учасників зустрічі.
фото 1  фото 2

 
 6, 13, 20, 27
Лютого  
Кіноподорожі у світ англійської мови В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувалися перегляди та обговорення кінофільмів англійською мовою. Волонтер центру Марина Репан, що є неофіційним модератором клубу, керувала обговоренням, ставила питання, допомагала з відповідями. Члени «Кіноклубу по середам» раді безкоштовній можливості переглядати англомовні фільми і покращувати знання англійської мови у бібліотеці. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 7 Лютого    У відділі періодики організовано виставку одного журналу – "Журнал "Дніпро" як літературний феномен» Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Лютого     У відділі абонемента діє ілюстративно-документальна виставка «Афганістан - то біль і смуток, чиєсь обірване життя» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виведення радянських військ з Афганістану. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 9 Лютого   Схід і Захід об’єдналися Членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» чекала приємна продуктивна зустріч – у Дніпро з лекцією-презентацією завітали американці волонтери Корпусу Миру, пан Андрес з м. Рогатин Івано-Франківської області та пані Алісон з м. Жажків Черкаської області.Тема презентації була достатньо складної для присутніх – «Основи американського суспільствознавства». Вона була проілюстрована навчальними відеороликами і дозволила всім відвідувачам з різними рівнями підготовки узяти участь у обговорені. Українці були приємно здивовані як американські гості порівняли американську і українські громади, громадянську позицію американців і українців.Після офіційної презентації члени англомовного клубу спілкувалися з американськими гостями на вільні теми: рекомендували оглянути пам’ятні місця Дніпра, українську кухню і демократичні ресторани. Активісти запросили гостей до чаювання і мали незабутній досвід невимушеного спілкування з молодими американськими професіоналами.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Лютого   Музичне дійство  Музикант Олег Мелещук спільно з талановитою молоддю міста подарували мешканцям Дніпра музичний вечір «Мрії» до 14 лютого, Дня всіх закоханих. Олег виконував улюблені публіці пісні, поет Олександр Дьомін читав вірші, студентська молодь виконувала пісні про кохання в образі улюблених героїнь творів.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 10 Лютого   Українське вікно до японської душі Відео-лекцію «Релігійні уявлення японців» провів Дмитра Масько, керівника товариства японської культури "Фудошінкан" у відділі читальних залів. Багатогранна тема дала поштовх на дискусію, що змусило лектора поглибитися у витоки вірувань японців, а також рекомендувати літературу з даної теми (соціокультурний проект «Українське вікно до японської душі). 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 10 Лютого   Наукові істини Філософи, історики, мовознавці нашого міста організували історико-філософський читацький клуб у відділі читальних залів. Вони проводять відкриті для усіх бажаючих засідання на корисні для пізнання історичні теми. Зустрічі плануються у відділі читальних залів щонеділі о 10:00.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 11 Лютого     У відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Небесна Сотня на варті пам’яті» до Дня героїв Небесної сотні. Повніше
фото 1

 
 З 11 по 16
Лютого  
У відділі читальних залів представлена  ілюстративно – документальна виставка «День закоханих», до Дня Святого Валентина. Повніше
фото 1  фото 2

 
 12 Лютого   Парфуми – таємна зброя жінок Як зрозуміти жінку? Це питання турбує не одне покоління, а розгадка зовсім поруч. Парфуми – візитівка будь-якої жінки та її таємна зброя… Саме парфуми допоможуть чоловікам визначити характер коханої і знайти вірний шлях до її серця. Велика Коко Шанель стверджувала: «Парфуми – це невидимий, але незабутній, неперевершений аксесуар. Він повідомляє про появу жінки і продовжує нагадувати про неї, коли вона пішла». І дійсно, аромат може завершити образ, створити яскраве враження і навіть… закохати в себе. Напередодні Дня cвятого Валентина та жіночого свята 8 березня, бібліографи підготували нову книжкову інсталяцію «Парфуми – таємна зброя жінок». Вона уявляє собою цікаву добірку книг, присвячену історії парфумерії, інформаційний колаж «7 парфумів, які подобались найвідомішим жінкам XX століття» та весняний кошик наповнений флаконами відомих брендів – Chanel, Dior, Guerlain, Givenchy, Gucci. Тож, якщо ви любите духи, то завітайте подивитися і почитати до бібліотеки.
Фото 1  Фото 2

 
 12 Лютого   Що сучасна бібліотека і сучасні бібліотекарі пропонують громаді Центр «Вікно в Америку» запросив  державних службовців, поліцейських, студентів, спеціалістів з вищою освітою, старших школярів до безкоштовного англомовного курсу «Активуй англійську! 11.0.». Інтернет-запрошення та радіо-оголошення побачили і почули близько 100 осіб. Ці студенти розширять свій словниковий запас та покращать розмовні навички під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк, знавця англійської мови і мандрівниці. Наполегливих очікують приємні сюрпризи у вигляді зустрічей з іноземцями та заохочувальні сертифікати у кінці курсу. Добре підготовлених спеціалістів перепросили відвідувати заняття більш складного рівня – кіноклуб по середах і розмовний клуб по суботах.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Лютого    «Китай – країна Сонця» До року Китаю в Україні організована ілюстративно-документальна виставка «Країна Сонця». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 12 Лютого     До Дня закоханих у відділі абонемента розгорнута виставка – перегляд «Під знаком кохання». Документи перегляду знайомлять з історіями кохання знаменитих персонажів світу, розкривають взаємовідносини між чоловіком і жінкою, дають поради молодим сім’ям. Також до уваги користувачів представлені любовні прозові твори сучасних авторів. Кожному читачу - в подарунок валентинка.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 13 Лютого   День першокурсника. Інформаційна грамотність особистостіМолоді люди повинні розвивати свої інформаційні компетенції протягом усього життя, особливо в роки навчання. Тому бібліотеки мають відігравати ключову роль, допомагаючи молодому поколінню в їх прагненні набуття та удосконалення навичок та вмінь, знань та цінностей, необхідних для продовження освіти протягом усього життя. Під час зустрічі з курсантами-першокурсниками факультету превентивної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ фахівці ВНІіБ не тільки проінформували про інформаційно-документальні можливості ДОУНБ, але й у реальному часі продемонстрували алгоритм пошуку за електронним каталогом бібліотеки за допомогою QR-кодів.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 13 Лютого   Завідуюча відділом наукового опрацювання Литвиненко Н.Г. та провідний бібліотекар Неділько М.Я. 13 лютого відвідали Софіївську районну бібліотеку, де провели практикум «Впроваджуємо УДК: перші кроки». Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 13 Лютого    Подарунки до Дня закоханих  До святкової творчої майстерні було запрошено усіх бажаючих, хто хотів зробити святковий сувенір своїми руками до Дня закоханих. Це сердечка з фетру, паперу, браслети зі стрічки, мило ручної роботи та ін. У допомозі починаючим хенд-мейкерам стали книги із фонду бібліотеки.
фото  фото  фото

 
 14 Лютого   Відкрий для себе бібліотекуВажко переоцінити, наскільки важливо прищеплювати дітям любов до читання та навчання, адже це вплине на все їхнє майбутнє. І в цьому без бібліотек ніяк не обійтися. Саме бібліотеки і бібліотекарі прагнуть зробити книгу невід’ємною складовою життя людини і залучити до читання. У День святого Валентину, під час екскурсії, молодші учні 100-го ліцею  відкривали для себе ДОУНБ. Дуже жваво пройшла презентація нових видань у ВНІіБ.  Дітлахи із задоволенням гортали сторінки енциклопедій, атласів, довідників з різних галузей знань. Учні, які надавали правильні відповіді про бібліотеку, отримали червоні кульки у вигляді серця. Було весело, гамірливо і цікаво.  
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 
 14 Лютого   Святкова екскурсія 14 лютого.  На календарі одразу три свята: Міжнародний День дарування книжок, День Святого Валентина та  Всесвітній День комп'ютерника та програміста.   Завдяки партнерам сектору соціокультурних проектів  і зовнішніх зв'язків,  до головного корпусу  ДОУНБ (вул. Ю.Савченка, 10)  завітали маленькі гості  - учні четвертого класу навчально-виховного комплексу-ліцею № 100.  З сервісами та можливостями відділів та фондів знайомили малечу співробітники наших секторів та відділів.  В дарунок  хлопчики й дівчатка отримали авторські  різнокольорові серця.  А  коли,  по завершенню святкової екскурсії , ми поцікавились,  яким одним  словом вони б описали бібліотеку, відповіді були наступними: вміння, старання, радість. 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 14 Лютого          У відділі документів іноземними мовами відбулася зустріч з викладачами англійської мови, які підвищують свій професійний рівень в академії післядипломної освіти. Група майже молодіжна, і що особливо порадувало – це три чоловіка, які викладають дітям англійську мову в школах. Всіх було ознайомлено з ресурсами відділу та інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку».
фото

 
 14 Лютого   До Дня дарувальника книг  користувачав була представлена інформаційна галерея організацій та приватних осіб, які до речі були і є і сьогодні нашими користувачами,  які протягом багатьох років дарували свої монографії , книги із своїх домашніх бібліотек, рідкісні видання, наукові журнали з багатьох країн світу: США, Канади, Франції, Білорусі, Литви, т.д. Звичайно ми не змогли показати всіх наших дарувальників, але найбільш суттєві дарунки можна побачити у відділі документів іноземними мовами.  
фото  фото  фото

 
 14 Лютого   Презентація грантових і освітніх програм уряду США Представниця відділу Преси, освіти так культури Посольства США Інна Здор виступила з «Презентацією грантових та освітніх програм Посольства США в Україні. Поради щодо успішного написання грантових заявок».Центр «Вікно в Америку» відвідали випускники програм Держдепартаменту, представники громадських об'єднань, потенційні партнери бібліотеки.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Лютого   Святкова зустріч членів клубу ігор Відвідувачі центру «Вікно в Америку» чудово розважилися і невимушено поспілкувалися, граючи у настільну гру «Яблука до Яблук». Ця лексична настільна гра допомагає вивчити нові англійські слова, тренує логіку і покращує почуття гумору!
фото  фото  фото  фото

 
 14 Лютого   День дарування книг Керівник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко отримала запрошення взяти участь у Тижні іноземних мов у СШ №22. Вона підготувала слайд-шоу про найкращі бібліотеки світу, розповіла за якими критеріями їх відібрали, проілюструвала це відео. Родзинкою розповіді було знайомство з Бібліотекою Конгресу США, Публічною бібліотекою Чикаго та Національною бібліотекою Австрії, які їх пощастило відвідати особисто.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Лютого   Презентація ресурсів та методичні рекомендації для вчителів На базі відділу документів іноземними мовами та центру «Вікно в Америку» відбувся семінар-практикум для вчителів англійської мови, які підвищують свою кваліфікацію в Дніпропетровській академії неперервної освіти.Учасників привітала зав. відділом Олександра Прокоф’єва та керівник центру Світлана Усенко, які зробили презентацію багатих ресурсів бібліотеки, відділу і центру «Вікно в Америку», познайомили з сайтом бібліотеки, онлайн-ресурсами для вивчення англійської мови, з науковими матеріалами, які можна розшукати в американській базі даних eLibrary USA, порекомендували відвідувати новостворений бібліотекарями інформаційний портал «ДніпроКультура».Ресурси ІРЦ «Вікно в Америку» були лаконічно представлені рекламним відео роликом.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 14 Лютого    «Афганістан – вічний біль та неспокій»  До дня вшанування пам'яті учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виведення радянських військ з Афганістану відділ абонемента провів годину пам'яті з метою ознайомити молодь шкільного віку з подіями афганської війни - трагічною сторінкою нашої історії. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 15 Лютого   Презентація центру «Вікно в Америку» для громадських об’єднань міста Керівник центру «Вікно в Америку Світлана Усенко долучилася до зустрічі членів «Клубу випускників програм уряду США», яка відбулася під дахом Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Вона презентувала сучасні ресурси Обласної наукової бібліотеки і запропонувала варіанти співробітництва з громадськими організаціями міста Дніпра та області. В першу чергу громадські активісти зможуть покращити знання англійської мови, якщо будуть відвідувати бібліотечні навчальні заходи, по-друге зможуть використовувати бібліотечний майданчик для спілкуванняЗнання англійської мови допоможе активістам у написанні і оформлені грантових заявок для реалізації суспільнозначущих проектів.
фото  фото

 
 15 Лютого   День вшанування учасників бойових дій на території інших держав Урок скорботи «А біль Афгану – навіки…» було проведено учням ВПУ № 17. Бібліотекарі зупинялись на маловідомих фактах з рідкісних джерел фонду ДОУНБ, що супроводжували відео-презентацію. У хлопців серед знайомих є воїни-інтернаціоналісти, які мають свою історію тієї війни. Тому учні ділилися інформацією, доповнюючи розповідь бібліотекаря. 
фото 1  фото 2

 
 16 Лютого   Знайомимося і спілкуємося! Навчально-просвітницький англомовний клуб "Добра розмова" знову був багатолюдним - реклама центру на сайті gorod.dp.ua продовжує діяти. Вивчаємо нову лексику, складаємо речення, тренуємо майстерність публічних виступів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Лютого    Дарунки бібліотеці! Наш багаторічний користувач Райськи Ігор Олегович передав у дарунок до фонду бібліотеки колекцію альбомів репродукцій із скарбів національного  музею Білорусії та музеїв Росії. Щиро дякуємо!
фото

 
 18 Лютого   Віртуальний простір  бібліотекиСьогодні бібліотеки – це структури, що створюють інформаційне середовище розвитку суспільства. Нові послуги бібліотеки: онлайн доступ до баз даних та електронних каталогів, віртуальні навігатори по ресурсах Інтернету, створення власних інформаційних продуктів та електронна доставка документів – все це створює новий віртуальний простір. Саме цій темі була присвячена інформаційна зустріч із слухачами Дніпровської академії неперервної освіти, яка проходила у межах проекту «Освітянські студії». Фахівці ВНІіБ розповіли про WEB-сайт ДОУНБ та його сервіси, ознайомили присутніх із різноманітними сторінками у соціальних мереж та поділилися власними  інформаційними доробками.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 5  Фото 4

 
 19 Лютого    Конкурс юних талантів Завідуючу відділом мистецтва Світлану Пономаренко запросили до Дніпропетровської Академії музики ім М. Глінки на відкриття І Всеукраїнського конкурсу юних піаністів ім. М. Обермана. Повніше
фото  фото  фото

 
 19 Лютого   Час для спілкування Студія радіо Дніпро, 87,5 FM сьогодні зустрічала завідувача сектора соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків   ДОУНБ Олену Ємельянову  та  була сповнена розповідями про  наш 185-річний ювілей, вагому роль  бібліотечних фондів, сервісів та можливостей у сучасному інформаційному просторі, мультимедійні проекти.  Говорили  й  про одного з героїв соціокультурного проекту СПЗЗ «Шляхами долі, успіху та любові» Валер'яна Підмогильного - письменника-інтелектуала,  поета «чарів ночі» з Дніпровських берегів, день народження якого припадає саме на лютий.  У зустрічі та  обговоренні взяв участь соціальний педагог на правах заступника директора з виховної роботи Коледжу електрифікації ДДАЕУ  Юрій Пахоменков. 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 19 Лютого   У пошуках справжнього сенсу У своїй лекції біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова (клуб «Бібліотерапія») доторкнулась до актуального питання – у чому сенс життя? Повніше
фото 1  фото 2

 
 19 Лютого    До Дня пам’яті Герої Небесної Сотні у відділі періодики оформлено виставку-реквієм «Розстріляна гідність».   Повніше
фото  фото  фото

 
 19 Лютого   Партнери допомагають Триває масовий мотивуючий Експрес-курс англійської мови «Активуй англійську! 11.2.». Друге заняття курсу по темі «Опишіть свій будинок і квартиру» провела друг і партнер центру «Вікно в Америку» Катерина Каневська, технічну допомогу надала керівник центру Світлана Усенко. Спочатку студенти радо вітали один одного – демонстрували засвоєну попередню тему «Знайомство та розповідь про себе». Потів вивчили нову лексику по темі «Мій дім». Встигли поспілкуватися в парах, подивитися декілька релевантних відео та отримали мотивацію виконувати домашнє завдання.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Лютого   День Героїв Небесної Сотні Патріотичний круїз «Гей, плине кача…», до Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, здійснили бібліотекарі відділу читальних залів з учнями ПТУ №17.  Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 20 Лютого   Формування громадянської зрілостіНайважливішим завданням правового суспільства є формування майбутнього країни, виховання вільних, відповідальних людей, гідних громадян своєї держави. Визначальною характеристикою громадянської зрілості є розвинена правосвідомість і усвідомлення своїх прав, свобод, обов’язків, позитивне ставлення до закону молодого покоління. До Всесвітнього Дня соціальної справедливості та у межах проекту «Правові обрії» відбулося коло спілкування «Час. Закон. Молодь» для першокурсників Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Представники Головного управлінні юстиції у Дніпропетровській області висвітлили тему «Молодь на ринку праці». Молоді юристи і підлітки мали нагоду обмінятися знаннями, думками, поглядами та досвідом.   
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 20 Лютого    «Небесна Сотня в наших серцях»  Пам’яті Героїв Небесної Сотні був присвячений мультимедійний урок патріотизму у відділі абонемента (проект «З Україною в серці»). Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей та оновлення нашої країни. Учасники заходу прослухали розповідь про трагічні події Революції Гідності та згадали постаті Героїв Небесної Сотні, познайомилися з відеоматеріалами, документами книжкової виставки. На заході пролунали патріотичні вірші та літературно-музична композиція у виконанні студентів ДЦПО.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 20 Лютого   Майже правдиві пригоди американця у небезпечній Росії Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд і обговорення фільму «Джек Раян: Теорія хаосу» (англ. Jack Ryan: Shadow Recruit, дослівно укр. Джек Раян: Шпигун-новобранець). Це американський драматичний бойовик режисера Кеннета Брани. Після перегляду фільму члени кіноклубу поділися своїми враженнями від побаченого. Повніше
фото  фото  фото

 
 21 Лютого    «Душа народу бринить у слові» Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. З нагоди цієї річниці у відділ абонемента завітали учні КЗО СЗОШ №63 та студенти ДЦПО, щоб вирушити в мовознавчу подорож «Душа народу бринить у слові»(проект «З Україною в серці»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 21 Лютого                  Директор КЗК ДОУНБ Надія Миколаївна Тітова та співробітники відділу документів іноземними мовами та краєзнавчого відділу взяли участь у круглому столі, присвяченому Міжнародному дню  рідної мови, який святкується 21 лютого. Захід проходив в приміщенні Дніпропетровської ОГА. Дуже цікавими були виступи науковців з ДНУ ім. О.Гончара, що до поширення української мови серед молоді в нашому регіоні, про запозичення іноземних слів в українській мові, зокрема з німецької, а також про історію розвитку української мови. На заході були присутні керівники місцевих національних громад.  
фото  фото  фото

 
 21 Лютого   Школярі цікавляться Консультація Катерини Каневської EducationUSA для групи старшокласників спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови.Дев’ятикласники подивилися відео, що проілюструвало навчання і проживання в кампусі американського університету, а потім дізналися про перші 5 кроків, які треба зробити, якщо виникає бажання жити і навчатися в США.Рекламні матеріали привернули увагу гостей центру «Вікно в Америку». Кожен міг узяти, що йому знадобилося.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Лютого   Зустріч закоханих в англійську мову Відвідувачі центру «Вікно в Америку», члени англомовного клубу розваг, чудово провели час і невимушено поспілкувалися англійською, граючи у настільні ігри. Вони тренували мозок  і пам’ять відповідаючи на карткові питання «Кетті картки», складали кросворд «Ерудит» та вгадували «Хто я?». Ігри в першу чергу допомагають вивчити нові слова, допомагають легко формулювати і ставити питання, тренують логіку і покращують почуття гумору.Дуже допомогла спілкуванню професійний вчитель англійської мови пані Олександра. Вона м'яко скеровувала зустріч, виправляла мовні помилки, роз'яснювала правила ігор.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Лютого    Нова книга у бібліотеці Клуб «Літературна вітальня» запросив на презентацію книги «Шукаю вчорашній день» дніпровського письменника Юрія Поліського. Видання містить оповідання про минуле Дніпропетровська, про життєві турботи та радощі  мешканців вулиці Харківської. У книзі багато зворушливих історій, гумору і ніжних почуттів до рідного міста (докладний відгук про книгу дивись на сайті ДОУНБ, сторінка «Що читають бібліотекарі»).  Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Лютого   "Джерела духовності" Якого кольору весна, щастя, родина, добробут, кохання? Відповіді отримали сьогодні під час майстер-класу з петриківського розпису в межах проведення етно-клубу з української майстерності та традицій «Джерела духовності», що зібрався у Регіональному тренінговому центрі ДОУНБ.  Посвячувала нас у таємниці різних технік, володіння несподіваними пензликами та у значення симоволіки та кольорів «петриківки» керівник гуртка декоративного розпису (молодша група) «зразкового художнього колективу» Центр української культури «Коло калинове», Міського палацу дітей та юнацтва (м. Дніпро) Олександра Малюк. Змістовного об'єму заходу додали джерела з наших фондів.  Повніше
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 23 Лютого   Свято рідної мови Міжнародному дню рідної мови була присвячена зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в центрі «Вікно в Америку». У 2019 році свято проходило в межах теми «Мови корінних народів мають значення для розвитку, побудови миру та примирення». Зустріч клубу була навчально-просвітницькою і завершилася спілкуванням в парах, відвідувачі покращили навички аудіювання та ведення світської бесіди.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Лютого    «Китай: традиції і культура» Учасники клубу любителів читання «Захопленість» здійснили культурний променад «Китай: традиції і культура» присвячений року Китаю в Україні. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 23 Лютого   В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Нові релігійні течії і організації в Україні".
фото

 
 25 Лютого   «Східні зустрічі. Інтерактив» Інформаційно-просвітницький проект «Східні зустрічі. Інтерактив» розгорнув перед студентами Коледжу радіоелектроніки ретроспективу перетинань вірувань, культур, традицій, історії східних бойових мистецтв. Акцент на здатності Японії трансформувати світові вібрації та ретранслювати національні, лишаючись самодостатньою.  Повніше
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 26 Лютого      Директор бібліотеки Надія Миколаївна Тітова взяла участь у прес-конференції Дніпропетровської ОДА щодо проведення у листопаді 2019 року в бібліотеці міжнародного щорічного фестивалю літературних видань «Рідкісний птах». Вже стартував прийом заявок на форум, який збирає письменників з різних країн світу. 
фото

 
 26 Лютого   Консультація Катерини Каневської EducationUSA Для групи старшокласників і студентів групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася консультація про можливість навчатися в США. Катерина К. провела її біля виставки з рекламними матеріалами, які надані центру американськими університетами. Школярі отримали запрошення готуватися до програми FLEX, а студенти дізналися про програми студентських обмінів.
фото  фото  фото  фото

 
 26 Лютого   Експрес-курс «Активуй англійську! 11.3.» Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Одинадцята група студентів курсу «Активуй англійську!» виконала домашнє завдання – сміливці розповіли про свій дім чи квартиру, про сусідів. Навчилися описувати не тільки свою власну оселю, а й традиційне українське житло – українську хату-мазанку. Вона зроблена з глини та вкрита соломою, оточена садками, оспівана в українських поезіях. Нам є чим гордитися і є про що оповідати іноземним гостям України!Далі вивчали нову лексику по темі «Зовнішній вигляд людини».
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Лютого   Нові надходження до відділу періодики цього тижня пропонують дізнатись про: -Останню виставку Казимира Малевича (Країна. – 2019. - №7. – С.46-50); - Схеми в сфері держмедицини, які знищила Уляна Супрун (Новое время. – 2019. - №5. – С.24-27); - Біопрепарати у захисті насіння та рослин (Пропозиція. – 2019. - №2. – спецвипуск журналу); - Дії в разі отруєння побутовою хімією (Безпека життєдіяльності. – 2019. - №2. – С.13); - Пораження, що викликаються ектопаразитами в пташниках (Ефективне птахівництво. – 2019. - №9. – С.39-48).
фото    фото  фото  фото  фото

 
 27 Лютого   Стосується кожногоУ межах співпраці з Головним  територіальним управлінням юстиції у Дніпропетровській області в Центрі правової інформації ДОУНБ фахівцями відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації було проведено інформаційну акцію для бібліотекарів з метою підвищення правової обізнаності у сфері майнових прав. Мова йшла  про SMS–МАЯК – новий  сервіс моніторингу реєстраційних дій щодо об’єктів нерухомого майна.
Фото 1  Фото 2

 
 27 Лютого   «Шляхами долі, успіху та любові»  Cьогодні розповідали студентству про відданого cвоєму таланту Миколу Васильовича Гоголя. Невідомі факти з життя та творчості письменника, завдяки полтавській літературній мультимедійній панорамі, що спирається на документальні джерела фондів ДОУНБ, презентація партнерами проекту - туристичною агенцїєю, літературних сучасних маршрутів, пов'язаних із Гоголем та його творами й на додачу -участь студентів Коледжу радіоелектроніки в інсценуванні «Ночі перед Різдвом». Такими були акценти заходу.  Актори -початківці отримали солодкі призи, а ми всі - перейнялись глибиною долі та неповторними образами новаторських творів людини, що дає поштовх літературним новаціям та відкриттям й досі.
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 27 Лютого   Небо підкорюється наполегливим мрійникам Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідали гості – учасники обласної Олімпіади з англійської мови з Кривого Рогу. Разом з членами англомовного кіноклубу вони подивилися автобіографічний фільм «Жовтневе небо» (англ. October Sky, 1999). Це автобіографічна історія про сина шахтаря Гомера Хікама, який надихнувся запуском першого супутника в космос та через небажання батька захопився наукою, винайшов власну ракету, отримав стипендію на навчання в університеті, навчався і потім став інженером космічної корпорації NASA.  Фільм всім сподобався, молодь із захопленням обговорювала сильні риси характеру головного героя, який об’єднав навколо себе друзів і сміливо йшов до своєї мети – конструювати ракети.Волонтер центру Марина Репан вдало модерувала обговорення – кожен міг висловити свої враження від побаченого.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Лютого   «Відданий своєму таланту…» І знов розкривали таємниці творчості, відданого своєму талантові, Миколи Васильовича Гоголя. Сьогодні у світ його геніальної літератури поринули разом із студентами  Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій в межах соціокультурного проекту  СПЗЗ «Шляхами долі, успіху та любові».   Образність та містичність  гоголевських творів ще більш наблизили до молоді, завдяки мультимедійним мандрам у форматі полтавської літературної панорами, інсценізації «Ночі перед Різдвом» та   запрошенню до географічних маршрутів , пов'язаних з його  долею. 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 28 Лютого   Веселе «Табу» Відвідувачі центру «Вікно в Америку», люди різного віку і соціального статусу, члени англомовного клубу розваг, мали нагоду продемонструвати одне одному свою ерудицію, логіку, винахідливість та почуття гумору, граючи в настільну карткову гру «Табу». На кожній картці 6 англійських слів, які можна вивчити за раунд. А карток у ігровому наборі – сотні.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Лютого    Бібліотека - викладачам музичних шкіл Відбулася інформаційна година для викладачів фортепіано мистецьких шкіл області. Завідуюча відділом Світлана Пономаренко розповіла про можливості та сучасні бібліотечні послуги, познайомила з сайтом ДОУНБ та електронними сервісами, з порталом «Дніпрокультура». Слухачі брали участь у вікторині «Вгадай портрет композитора» за малюнками художниці Світлани Багатирь, знайомились з новою літературою на допомогу навчальному процесу та з документальними виставками та виставкою творчих робіт, які зараз демонструються у відділі.
фото  фото  фото  фото  фото