2019 pік

 Протягом
мiсяця  
Пам’ятні дати міжнародного календаря: Грудень Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» пропонує своїм відвідувачам познайомитися з книжково-документальною виставкою «Пам’ятні дати грудня».На виставці представлені англомовні книги і довідники, буклети і ДВД-фільми. Книги будуть у нагоді всім, хто вивчає англійські мову. Головні знаменні дати грудня – День захисту прав людини, День боротьби зі СНІДом, Різдво ін.Метою виставки є привернути увагу відвідувачів до американських музеїв, пам'ятних місць, відомих історичних постатей та до американців творчих особистостей.Виставка буде корисна всім, хто вивчає англійську мову і культуру англомовних країн.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові можливості для української молоді До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США, науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.Повніше
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Свято наближається! У перший місяць Зими до уваги користувачів виставка-інсталяція «Свіча горіла…», на якій представлені майстерно виконані підсвічники та декоративні свічки. Цікавою є і добірка літератури про художні промисли та мистецькі традиції.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
«Особливі книги для особливих людей» 3 грудня – Міжнародний день інвалідів. День, коли ми повинні згадати, що поряд з нами живуть люди, які потребують нашої уваги і підтримки. У відділі абонемента організовано книжкову виставку «Життя на дотик без права на вибір», яка дає рівні можливості доступу до книг людям з вадами зору. На виставці представлені книги штифтом Брайля.
фото 1

 
 28 Грудня   Різдвяно-новорічна терапія триває! Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» завершив цикл заходів присвячених датам міжнародного календаря. Цього разу навчально-просвітницький англомовний клуб «Добра розмова» було присвячено Різдву Христовому, яке широко святкується у різних країнах світу.Зустріч розпочалася з віртуальної екскурсії Білим Домом, резиденцією Президента США, який знову казково прикрашений першою леді США Меланією Трамп.Члени клубу мали можливість обговорити дизайн інтер’єру та спеціальні об’єкти декору, які додають чарівності Різдву.Далі познайомилися з творчістю відомого американського художника Томаса Кінкейда та його картинами з циклу «Символи свободи». Завдання описати художній твір було досить складним, але група справилася з ним – розпізнала зображені локації та описала особливості мистецької манери художника.Родзинкою зустрічі стала презентація американського волонтера містера Джона про справжнє значення Різдва. Він нагадав групі про важливість бути щедрим і ділитися всім можливим у різдвяні дні. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Грудня   «Book-stories. З рук в руки». З приходом зими всі ми чекаємо снігу, подарунків та новорічного настрою. Героїня, що завершує цьогорічну рубрику, Валерія Бондаренко, ділиться своїм поглядом на книгу Соломії Савки "Містерія Різдва", разом з якою шукала святкову атмосферу. Щиро дякуємо нашим читачам за відгуки і бажаємо усім веселих свят! Продовжуємо чекати на ваші враження у прийдешньому році.
фото  фото  фото  фото

 
 26 Грудня   Різдвяна ігрова терапія «Клуб настільних ігор» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» завершив рік ігровою сесією, під час якої учасники склали великий кросворд з англійських слів на тему різдвяно-новорічних свят. Учасники об’єднали букви з двох наборів «Ерудит» / Scrabbles, склали у двічі більше слів, довгих і коротких, виходили за межі ігрового поля – радісно порушували правила гри.Процес був захоплюючим, підняв настрій учасникам, і певним чином став психологічною терапією для учасників – завдяки грі гравці відчули радість спілкування і емоційне задоволення.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Грудня   У віддіді періодики - виставка-полеміка "Чорна рада" П. Куліша - роман-попередження"Повніше
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 23 Грудня   Нестримні жінки Дніпра Члени жіночого клубу з обговорення книги Ранії Андерсон "Вікно до успіху" зібралися на другу зустріч, бо вже прочитали першу главу.Модератор клубу Олександра Миргородська, професійний викладач англійської мови з досвідом роботи у міжнародних компаніях, із задоволенням використовувала оригінальне видання книги Undeterred , щоб краще зрозуміти думку авторки.Життєві приклади гендерної нерівності, наведені у першій главі книги, були цікаві і мотивуючі. В українських реаліях маємо майже подібну ситуацію – закон забороняє утиски за гендерною ознакою, але маємо приклади утисків жінок. Кожен учасник клубу додав щось з особистого життєвого досвіду, щоб проілюструвати розуміння поняття "нестримна жінка".Погодилися, що прийом "аналіз помилок" дуже корисний, що не буває "другорядних ролей", на кожній кар'єрній позиції знайдеться можливість себе проявити, якщо маєш цілі, план дій, очікування...
фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Грудня   Аrt-резиденція Відбувсямайстер-клас "Різдво. Маленькі замальовки на листівці", який провела художниця-скетчистка, архітектор Яна Прокуда. Були запрошені до творчості маленькі мешканці громади, які створили святкові подарунки-листівки для своїх рідних. Цікавим майстер-клас був і для батьків.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Грудня   Свята та обряди зимового циклу У відділі абонемента відбулася фольклорна криниця «Свята та обряди зимового циклу» на засіданні клубу любителів читання «Захопленість». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 21 Грудня   Права людини починаються з гідності і свободи Сьогодні зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в ІРЦ «Вікно в Америку» була присвячена Міжнародному дню прав людини, який кожного року відзначається 10 грудня.Девіз 2019 року - «Молодь стоїть на захисті прав людини». Члени англомовного клубу дізналися про роль молоді в колективних рухах, про джерела натхнення для кращого майбутнього. Модератор Тамара Гаврилюк запропонувала описати кілька зображень з використанням слів «гідність» та «свобода».Родзинкою зустрічі була розповідь про молодого американського правозахисника Робена Х. Драматична історія про афро-американського підлітка-альбіноса, який зазнав знущань від однолітків у дитинстві, вразила членів клубу. Його успіх як реп-співака є чудовим прикладом боротьби проти дискримінації та булінга.Було цікаво і корисно подивитися документальний фільм про роль жінок у розробці Загальної декларації прав людини та роль першої леді США Елеонори Рузвельт у підготовці цього історичного документу.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Грудня   Різдвяно-новорічні свята у Катеринославі "Кожен Новий рік є станція на нашому шляху, до неї ми добираємося втомлені і завжди постарілі. Перед нами знову дорога, і ми неминуче повинні йти вперед, хоча майбутнє темне, і воно може таїти тяжкі випробування...Я вітаю вас з прибуттям на станцію, на якій рукою часу написано "1912" і сердечно бажаю з найменшими втратами дістатися наступної станції..." Це поздоровлення з Новим 1912 роком виголосив у міській управі катеринославський міський голова Іван Способний. Як 110 років тому у нашому місті відзначали новорічні свята? У "Відкритій студії" на Українському радіо Дніпро, 87,5 FM - найцікавіше з порталу "ДніпроКультура" про різдвяно-новорічні свята у Катеринославі. Слухайте за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=luJVgndF194&fbclid=IwAR0tSOSqg7NJZixt133wzxPyBGu3kO2p1dZZmK1mq8be5OlY902gM0nXfDg
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Грудня   Святковий день Цього дня все було незвичайно. Інформаційна зустріч з педагогами у межах проекту «Освітянські студії» розпочалася з привітань до Дня святого Миколая із врученням солодких подарунків. Завідувачка відділом наукової інформації і бібліографії Ірина Барабан та головний бібліограф Віра Піскун, скориставшись нагодою, передали представнику Дніпровської академії неперервної освіти Світлані Кушніковій вітальну адресу з нагоди 80-річного ювілею закладу і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю. Позитиву додала спільна світлина на згадку чудового дня.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 18 Грудня   Доторкнулися до дива Класику світового кіномистецтва переглядали в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Тут відбувся перегляд та обговорення фільму англійською мовою «Це прекра́сне життя́» (англ. «It's a Wonderful Life»). Фільм знято американським кінорежисером Френком Капрою у 1946 році за книгою «Найбільший подарунок» Філіпа Ван Дорена Стерна. За сюжетом фільм – фантастична драма про пригоди янгола на Землі напередодні Різдва. Але водночас це драма життя головного героя Джорджа Бейлі, який пригнічений через незліченні проблеми, які звалилися на його голову, що вирішує накласти на себе руки. Янгол Кларенс встигає показати Джорджу наскільки прекрасне життя, скільки добрих вчинків він встиг зробити, як його люблять родина і друзі.Фільм зігрів теплом душі глядачів, наповнив тихою радістю і оптимізмом, заохотив до добрих справ до допомоги тим, хто цього потребує.Модерувала обговорення фільму волонтер центру «Вікно в Америку» Марина Репан.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Грудня   Вчимося, але свято наближається! Комфортно та приємно вивчати англійську мову у бібліотеці групі підлітків, які отримали малі стипендії від Посольства США в Україні (Access).Студенти отримали новенькі підручники та занурилися у нову лексику.Атмосфера свята, що наближається, надавала додаткових сил.Молодь грає, читає, записує, проговорює почуте, ввічливо перепитує – не гає часу, вивчає англійську! Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Грудня   Бажаємо комфортних польотів! Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» завершив 13-ий навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська».Останній урок-лекцію масового мотиваційного курсу «Активуй англійську! 13.0» вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк присвятила подорожам літаками. Група студентів була ознайомлена з фразами, необхідними для здійснення міжнародних повітряних подорожей. Вивчили лексику на теми: перебування аеропорту, рейси літаків, бронювання квитка, друк посадкового талону, проходження митного контролю. Поєднання лексичних вправ з важливою крос-культурною інформацією допоможе випускникам курсу краще зрозуміти іноземців та уникнути незручних ситуацій підчас подорожей. Вітаємо з Різдвом, що невпинно наближається, та бажаємо веселих свят!
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Грудня   Взаємодія бібліотеки і освітян Основна тенденція останніх років - втрата виняткової ролі читання в житті суспільства, тому необхідною складовою сучасної просвітницької діяльності бібліотек сьогодні є популяризації книги та мотивація молодого покоління до читання. У межах проекту «Освітянські студії» завідувачка відділом наукової інформації і бібліографії Ірина Барабан та головний бібліограф Віра Піскун поспілкувалися з педагогами та поміркували, як спільними зусиллями привернути увагу, викликати емоційну реакцію та бажання у молоді взяти книгу в руки. Під час оглядової екскурсії присутні мали нагоду ознайомитися із структурними підрозділами бібліотеки на Савченко,10. Можливості ДОУНБ стануть у нагоді і освітянам, і їх вихованцям.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 
 16 Грудня   «Book-stories. З рук в руки». Нові герої рубрики Ольга та Катерина Ковальови радять дивовижну повчальну історію для дітей і дорослих, яка зацікавить математикою, фізикою, програмуванням та наукою в цілому. Ви дізнаєтесь про те, як ріс, творив і жив самий легендарний вчений ХХ століття - Альберт Ейнштейн в однойменній книзі Юлії Потерянко.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Грудня   Аrt- резиденція: Відбувсямайстер-клас з ораторської майстерності для дітей, який провів телепродюсер та сценарист В’ячеслав Поляков
фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Грудня   Концерт у бібліотеці Цього вечора зала відділу перетворилась у музичну вітальню. Молодь міста зібралась послухати концертну програму «The Orchestra of Mirrored Reflections” («Відзеркалення») від відомого у джазових колах музиканта Jol Tai . Підтримати виконавця прийшли музиканти Юра Сан та Семен Шевченко. Разом вони виконали оригінальні музичні імпровізації, композиції для медитації та ін. Присутнім сподобались якісне виконання, яскравий відеоряд, що супроводжував музичні теми, затишна атмосфера, приємне спілкування, хвилинка поезії від Олександра Шакірова та Дениса Лукіна.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Грудня   Art-резиденція: Відбувся майстер-клас "Місто однією лінією", який провела художниця-скетчистка, архітектор Яна Прокуда. Зацікавлені дізнавались як створити впізнаваний начерк міських вулиць, коли у тебе є п'ять хвилин, олівець і блокнот? Як ніколи не нудьгувати в черзі, на вокзалі, в маршрутці?
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Грудня   Мистецтво скетчінгу Мистецтво об’єднує світ, об’єднує українців і американців. Тож члени англомовного клубу «Добра розмова» у інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» вивчали англійські ідіоми зі словами ескіз, лінія, малюнок. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк розповіла про види замальовок і підтвердила відеорядом. Не всі присутні знали, що за законами США фотографування заборонено в федеральних судах, але дозволено фіксувати перебіг судових засідань художникам. Так народився унікальний жанр «замальовки з суду». Ми також подивилися відео, що розповіло про важку працю криміналістів, які малюють портрети «поганих хлопців».Родзинкою зустрічі було відвідування виставки українських художників-скетчерів у відділі документів з питань мистецтв КЗК «ДОУНБ». Члени клубу уважно роздивилися ескізи та замальовки, обрали замальовки, які їм найбільше сподобалися, та потренувались визначити жанр та описати твір мистецтва іншим членам клубу.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Грудня   Переходь на українську! Бібліотекар відділу читальних залів Олександра Залогіна провела культурологічну годину «Молодь і мова» в Дніпровському політехнічному коледжі. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 12 Грудня   До відділу документів іноземними мовами завітали освітяни, які працюють з нашими українськими дітками в середній школі. Працівники бібліотеки ознайомили з наявною методичною літературою для викладачів, а також методичною періодикою, яка, на нашу думку, робить більший акцент на публікації візуального допоміжного супроводу сучасного уроку іноземної мови (додаємо декілька фото таких матеріалів), ніж на аналізі педагогічних методик. Який з цих двох підходів є більш цінним? – вирішуйте самі, вельмишановні освітяни! Особливо цікавими було визнано такі періодичні видання: «Англійська мова та література», «Усе для репетитора», «Англійська мова в початковій школі», «English (Шкільний світ)». Також працівники бібліотеки ознайомили з однією з новітніх методик подолання мовного бар’єра у здобувачів освіти – грою Speed English. Таку гру можна використовувати під час проведення масових заходів іноземною мовою. Багато підходів, багато цікавих публікацій! Бажаємо Вам натхнення, наші освітяни!
фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Грудня   «3D-принтер: чарівна "скринька" можливостей». Останнє цьогорічне знайомство з 3D-технологіями у форматі майстер-класу у студентів Коледжу радіоелектроніки в межах проекту «Maker Spase. Технології майбутнього». Як працює принтер, його можливості, види і способи використання – про це і більше дізналась молодь завдяки відео-екскурсу та бібліотечним можливостям.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Грудня   "Словник українських синонімів" Олекси Вусика 12 грудня письменнику, лексикографу, радіожурналісту, гумористу Олексі Вусику було б 82...В ефірі Українського радіо Дніпро, 87,5 FM - іде мова про те, як Олекса Вусик, працюючи кореспондентом Дніпропетровського обласного радіо, побував чи не у всіх селах і містах нашої області, записував на магнітофонну стрічку сотні людей, які охоче спілкувалися перед мікрофоном українською мовою…Захоплений багатством рідної мови, О.Вусик за 40 років зібрав півтори тисячі українських слів-синонімів. Результатом його праці став "Словник українських синонімів", які переважно вживаються саме на Придніпров'ї... Слухайте в ефірі "Відкритої студії" Українського радіо Дніпро, 87,5 FM https://www.youtube.com/watch?v=huY-Ntb4fwU&fbclid=IwAR3LPACv9oFsc2uMU49gfmPg9c9UEYavitURtKWGsdj55ouhRG_L68DtfGQ
фото  фото  фото

 
 11 Грудня   Навички командної гри - це необхідна річ для молоді Сьогодні викладач англійської мови для групи молоді Access Оксана Ложнікова знову використовувала командну гру для вивчення нової лексики. Підлітки активні та цілеспрямовані, з радістю сприймають лексичний і граматичний матеріал. А тим часом зимові свята наближаються…
фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Грудня   Молодь цікавиться: «Хто має захищати наші права?» В межах Всеукраїнського тижня права та з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини в кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм «Вердикт» (англ. The Verdict, 1982) – американську юридичну драму, в основі якої однойменний роман Баррі Ріда. Фільм розповідає про талановитого адвоката, що взявся за складну і заплутану справу у непрості для себе часи. Глядачі були схвильовані сюжетом фільму і людськими якостями головного героя Френка. Фільм сподобався і викликав жваве обговорення, побачене перегукувалося з українськими реаліями, тож кожен міг висловити своє відношення до лікарських помилок і чи мають вони бути покараними.Дякуємо волонтеру центру Марині Репан за модерування дискусії. Раді бачити активну молодь серед постійних відвідувачів кіноклубу.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Грудня   Я маю право! До міжнародного дня прав людини в відділі читальних залів відбулась пізнавальна лекція для молоді про трудові відносини в Україні. Лектор юрист Олексій Лимар звернув увагу слухачів на важливі моменти по цьому питанню, їх вирішення на період пошуку роботи та працевлаштування. Напочатку заходу бібліотекарка Анастасія Дробина розповіла присутнім про сучасні можливості бібліотеки, які можуть стати корисними для їх подальшого навчання.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 
 11 Грудня   «Зима щедра святами» Провідний бібліотекар відділу абонемента Галина Пивоварова чергову зустріч з підопічними територіального центру соціального обслуговування Індустріального району присвятила темі православних зимових свят. Розповідь бібліотекаря супроводжувалася показом відео та світлин.
фото 1

 
 10 Грудня   В ДОУНБ співробітниками сектору науково-дослідної роботи була представлена мультимедійна презентація "Бібліотека на мапі міста. 1834-2019" для учасників читацького клубу «Бібліотерапія». Присутні з зацікавленістю та інтересом долучились до історичної подорожі - від дня заснування ДОУНБ ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія і до сьогодення. Запропонована відео-екскурсія підготовлена на основі документальних та фото-матеріалів, які зберігаються в бібліотечному архіві. По завершенню перегляду, фахівці сектору залюбки відповіли на питання аудиторії.Дякуємо нашим читачам за увагу, довіру та відданість рідній бібліотеці!
фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Грудня   Книга чи серіал? Відділ читальних залів поповнився цікавою виставкою - «Читати vs дивитися», що присвячена серіальним екранізаціям улюблених творів. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 10 Грудня   «Книги з новорічним настроєм» До новорічно-рідзвяних свят представлена книжково-ілюстративна виставка «Новорічні та рідзвяні історії». На виставці читачі зможуть знайти на свій смак художні твори, де дії відбуваються в зимовий час: це і про кохання, це і неймовірні новорічні пригоди. Запрошуємо всіх шанувальників цікавого читання.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 
 10 Грудня   Можливості як на долоні Майбутні юристи, студенти Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», завітали в інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» по допомогу – їм конче потрібно покращити знання англійської мови, мови міжнародного спілкування, щоб долучитися до програм обмінів студентів.Студенти дізналися багато цікавого про:Безкоштовні ресурси, що покращать знання англійської мови – подивилися презентаційне відео;Базу даних англомовних джерел e-Library, потрібних для наукової і дипломної роботи;Оглянули книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», познайомилися з рекламними пропозиціями окремих університетів;Подивилися презентацію-нагадування про визначні місця та особистостей рідного краю.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 10 Грудня   "Я останусь в вашей памяти..." Відбулося засідання клубу книголюбів «Літературна вітальня», присвячене дніпровському композитору, поету і педагогу Володимиру Скуратовському (пішов з життя 2016року)... .Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Грудня   «Подорожуємо разом!» На черговому засіданні клубу «Бібліотерапії» відбулась цікава лекція біотерапевта Т.М. Шайтанової про красиві місця, які найкраще підійдуть для подорожей.Напочатку заходу присутні прослухали презентацію "Бібліотека на мапі міста" бібліотекарки Світлани Гамзиної про історію Дніпропетровської універсальної наукової бібліотеки до 185-річчя її створення.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 10 Грудня   Традиційна українська кухня Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» та вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк продовжують навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Тринадцята група студентів «Активуй англійську!» вивчила лексику по темі «Харчі. Їжа», що дозволило їм розповідати про традиційні українські страви, дати їм привабливі описи іноземному студенту Флока Джошіан, який брав участь в уроці.Зустріч мала навчальний і просвітницький характер, бо присутні дізналися багато культурологічних цікавинок про культуру європейських та американських сніданків.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Грудня   Правова абетка В рамках Всеукраїнського тижня права у відділі абонемента презентовано книжкову виставку «Великі права маленької людини». Молоді читачі вивчали правову абетку, яка знайомила їх з правами та свободами, проголошеними Конвенцією ООН про права дитини. Документи виставки доповнили розповідь бібліотекаря про права і обов’язки дітей в Україні.
фото 1  фото 2

 
 10 Грудня   «Іван Котляревський. Вогник засвічений» - поетичний зорепад до 250-річчя з дня народження українського поета, військового та громадського діяча в межах проекту «Шляхами долі, успіху та любові» для студентів Коледжу радіоелектроніки. Літературна мультимедійна панорама про життя та творчість ювіляра розкрила документальні джерела ДОУНБ. Родзинка заходу - інсценування славнозвісної поеми «Енеїда».
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 10 Грудня   Освіта протягом життя В інформаційному суспільстві освіта розвивається безперервно і гарантувати перспективу отримання нових знань усім, хто цього прагне, можна лише за сприяння інформаційних ресурсів книгозбірень. Що цікавого бібліотека може запропонувати сучасному педагогові? У першу чергу – ресурси. У межах проекту «Освітянські студії» завідувачка відділом наукової інформації і бібліографії Ірина Барабан та головний бібліограф Віра Піскун в черговий раз висвітлили інформаційні потенціал ДОУНБ. У відповідь слухачі висловили щире захоплення сучасними можливостями бібліотеки, професійним рівнем співробітників, висловили бажання завітати до закладу з учнями та стали користувачами ДОУНБ.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 
 9 Грудня   Бібліотека- викладачам мистецьких шкіл Відбулася інформаційна година для викладачів гри на бандурі творчих шкіл області. Завідуюча відділом Світлана Пономаренко розповіла про можливості та сучасні бібліотечні послуги, познайомила з сайтом ДОУНБ та електронними сервісами, з новою літературою з мистецтва виконання творів на бандурі, провела екскурс за документальними виставками та виставкою творчих робіт, які зараз демонструються у відділі.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Грудня   Права однакові для всіх Права людини є загальними, невід'ємними, неподільними. Вони повинні бути гарантовані кожному незалежно від національної приналежності, релігії, статі, віку, здібностей. І кожен громадянин повинен знати про свої права і вміти їх відстоювати.Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 9 Грудня   Цикл цьогорічних майстер-класів в межах етно-клубу «Джерела духовності» завершили сьогодні магією створення ляльки- мотанки. Йшлося не лише про історію української народної іграшки в цілому та про перших її майстрів, а й про те, як пов'язана вона з іменем Кобзаря, про фольклорні її витоки та сюжети. Огляд літератури з фондів ДОУНБ щодо зазначеної теми, доповнив тематику заходу. А натхнення отримали, коли за допомогою гості –завідуючої Зразкового Центру української культури «Коло калинове», члена Національної Спілки народних майстрів України Наталії Лавринець студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій відтворювали національну красуню і змогли, сподіваємось, доторкнутись до її таємничого світу.
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 8 Грудня   У відділі документів іноземними мовами почалася підготовка до різдвяних та новорічних свят. Під керівництвом пані Марії, маленькі та дорослі члени польської спільноти Дніпра створювали креативні поздоровчі листівки, співали пісень, грали та танцювали. Всім було весело.
фото  фото  фото  фото

 
 7 Грудня   Творчість молодих Відбулася презентація виставки скетчерів «Ті, хто малюють стрімголов». На виставці представили свої роботи 13 молодих авторів у різних техніках... Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Грудня   Міжнародний день цивільної авіації Цій події була присвячена зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».Всім відвідувачам бібліотеки було цікаво дізнатися як координуються міжнародні перельоти, хто встановлює правила повітряного простору і реєструє повітряні судна. Тема була розкрита відповідними відео. Група вивчила сучасні англійські ідіоми пов’язані з авіацією та мала можливість поговорити з членом нашого клубу нігерійським студентом про його трансконтинентальні рейси в Україну.Завершилася зустріч спілкуванням в малих групах у форматі «Швидка англійська», який покращує навички світського спілкування.
фото  фото  фото  фото

 
 7 Грудня   Опановуємо скетч У межах виставки скетчерів професійна художниця- ілюстратор, цифровий художник Єлизавета Соколова провела майстер-клас «Акварельний скетчинг- як не боятися малювати»
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Грудня   Проект «Жіноче лідерство» Відбулася установча сесія «Жіночого клубу» в ІРЦ «Вікно в Америку». Учасники клубу будуть читати і обговорювати книгу Ранії Андерсон «Мене не спинити». Примірники подаровані Посольством США в Україні. Ця книга може слугувати щоденником української жінки на шляху до успіху. У ній перелічені шість звичок, що їх має отримати кожна успішна жінка, і подані вправи, щоб виявити і закріпити в собі ці звички. Цілеспрямованість, самовпевненість, упорядкованість, гнучкість, комунікабельність, ініціативність – ось обов’язкові складники індивідуального рецепту вдалого життя. Кожен розділ книги складається з серії запитань для самоаналізу та кроків, які необхідно виконати на цьому етапі.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Грудня   Бібліотека цифрової епохи Бібліотека сьогодні - складний комунікаційний комплекс, який в умовах інформаційного суспільства розглядається як складне виробництво інформаційних продуктів і послуг. Сучасна бібліотека повинна органічно вписуватися у нові технологічні процеси. Під час спілкування із педагогами - слухачами Дніпровської академії неперервної освіти у межах проекту «Освітянські студії» завідувачка відділом наукової інформації і бібліографії Ірина Барабан та головний бібліограф Віра Піскун надали інформацію стосовно локальних та мережевих інформаційних ресурсів бібліотеки і електронних послуг. Головний бібліотекр Наталія Кондратьєва представила стародруки краєзнавчої тематики та розповіла про технічні моменти оцифрування цих видань.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 
 5 Грудня   «3D-принтер: чарівна "скринька" можливостей» - майстер-клас у Регіональному тренінговому центрі (вул. Ю.Савченка, 10) в межах проекту «Maker Spase. Технології майбутнього» для студентів коледжу радіоелектроніки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 5 по 20
Грудня  
Чарівний серпанок поезій У відділі абонемента представлено книжковий перегляд «Серпанок дніпровських поетів», який переглянули школярі – читачі бібліотеки. Мотиваційна інфографіка «Впізнай письменника за його портретом» привернула увагу молодої аудиторії. На останок зустрічі дітям розповіли про портал «ДніпроКультура» на сайті ДОУНБ.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 5, 12, 19
Грудня  
Карти і картки – відчуй різницю! Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються знавці англійської мови пограти в настільні ігри. Сьогодні наші гравці спочатку грали у лексичну гру «Яблука до Яблук», вони складали пари іменник-прикметник. Перемагає гравець, що склав найбільш відповідну за значенням пару слів. Потім відповідали на питання з ігрового набору «Картки Кеті».Радує, що гравці давали розгорнуті емоційні відповіді на свої питання. І зацікавлено реагували на відповіді інших гравців.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Грудня   Світова класика - чорно-біле кіно у бібліотеці У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити американську романтичну комедію «Це трапилося одної ночі» (англ. «It Happened One Night», 1934). Це один з кращих фільмів, в якому брав участь харизматичний актор Кларк Гейбл.А з сучасної точки зору цей фільм цікавий тим, що зображує методи роботи журналістів, не завжди чесні і гуманні. Приємно, що у гонитві за сенсацією головний герой-журналіст не втратив людяності.Фільм розважив і подарував надію, що у житті інколи все може перемінитися за одну мить на краще. Волонтер центру, завсідник бібліотеки, Марина Репан модерувала обговорення.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 4 Грудня   Англійська мова – це мова освіти, науки, техніки, бізнесу, інтернет-комунікацій Досвідчений викладач англійської мови Оксана Ложнікова проводити заняття для підлітків, які отримали малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access).Це діти з малозабезпечених і соціально вразливих родин, переселенці і діти з особливими потребами, діти учасників бойових дій, безкоштовно поглиблюватимуть знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, їхню культуру і цінності, розвинуть лідерські навички, щоб потім брати активну участь у розвитку України.
фото  фото  фото  фото

 
 З 4 по 5
Грудня  
Заступники директора Крупій Г. Я. та Абраїмова Т. О. здійснили робочу поїздку до Одеської національної наукової бібліотеки з метою вивчення можливої взаємодії щодо роботи зі створення повнотекстової електронної бібліотеки з краєзнавства. Одеська національна наукова бібліотека має унікальний фонд рідкісних та цінних документів. Історичні коріння, які об’єднують Дніпропетровщину-Катеринославщину з Одещиною, можна вивчати за тією літературою, що зберігається у фондах наукової бібліотеки в Одесі. Які кроки необхідно зробити бібліотекарям, щоб така література була доступною для дослідників-краєзнавців Дніпропетровщини, – про це йшлося на зустрічі спеціалістів двох бібліотек.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 3 Грудня   Транспортні пригоди наших студентів Добігає кінця масовий курс англійської мови «Активуй англійську! 13.0» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі. Цей раз студенти розповідали вчителю-інструктору та один одному про транспорт взагалі і про види міського транспорту, яким користуються щоденно. На кінець зустрічі отримали домашнє завдання – підготуватися до розмови про улюблені українські страви на сніданок, та засвоїти різницю між «англійським» і «континентальним» сніданками.Наші студенти отримують знання, які стануть у нагоді підчас закордонної подорожі, нададуть сміливості у спілкуванні з іноземцями, а можливо і покращать їх кар’єру.
фото  фото  фото  фото

 
 3 Грудня   Правові знання – веління часу У межах проведення Всеукраїнського тижня права у Центрі правової інформації пройшла правова студія для освітян «Правові знання – веління часу». Зараз для успішного виконання своїх обов’язків сучасний педагог повинен володіти не тільки сумою загальних і професійних знань, а й досить високою соціально-правовою компетентністю. Педагоги ознайомилися з правовим сегментом центра та дізналися про можливості ІПС «Законодавство». Не аби який інтерес викликали безкоштовні юридичні консультації для користувачів бібліотеки.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 
 З 3 по 13
Грудня  
Кожна книга має свій голос! До Міжнародного дня інвалідів у відділі абонемента представлені дві «голосові» книжкові виставки «Озвучені сторінки романів» та «Дитяча книга має свій голос». Аудіо фонд відділу (понад 500 дисків) знайомить з найцікавішими вибірками голосової книги - радіо виставами та текстами шедеврів всесвітньої літератури.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 2 Грудня   Скрипка грає… Музично-поетична зустріч «Я ступаю тихо на порог…» зібрала в читальному залі студентів двох груп ВПУ №17. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 7  фото 7  фото 8  фото 9

 
 1 Грудня   Олександра Прокоф’єва, зав.відділом документів іноземними мовами, взяла участь в семінарі "Зелена бібліотека", організований Українською бібліотечною асоціацією спільно з Goethe-Institut в Україні. Що може зробити кожен з нас, щоб планета була "зелена"? Чим можуть допомогти бібліотеки, щоб планета була "зелена"? Бо бібліотека - це креативний простір генерації нових ідей та накопичення досвіду. Під час семінару ми познайомились із вже існуючими ініціативами формату "зелена бібліотека" і обговорили їх актуальність для наших реалій. Кожен учасник отримав сертифікат.
фото  фото  фото  фото  фото