2018 pік

 Протягом
мiсяця  
Демократичні цінності США До Міжнародного дня демократії в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Шлях американської демократії». Виставка буде корисна відвідувачам, що вже володіють англійською мовою, або тим, хто шукає літературу для навчального читання.Переглянувши книги і брошури відвідувачі можуть прослідкувати історичний шлях становлення інституту американської держави, ознайомитися з основними державотворчими документами (Біль про права, Декларація Незалежності, Конституція), дізнатися про сьогодення головних державних установ країни – Конгресу і Верховного Суду.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Бібліотека винахідникам! В інформаційно – консультаційному центрі патентно-технічного відділу, у межах проекту «ДОУНБ - центр правової інформації», патентні повірені України та досвідчені патентознавці надавали вичерпні кваліфіковані безкоштовні консультації з питань інтелектуальної власності.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Ми - дніпряни.Пишаємося! До Дня міста співробітники відділу пропонували користувачам переглянути незвичайну виставку. На ній представлено колекцію магнітів із фонду бібліотеки «Улюблене місто», ілюстровані видання, світлини минулого і сучасного Дніпра. Відвідувачі мали змогу відзначити майстерність художників, граверів, фотографів.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Свято українського кіно Традиційно до дня українського кіно (цього року святкуємо 8 вересня)для відвідувачів відділу розгорнуто виставку документів «Новини українського кіно», де представлені матеріали про відродження кінематографічного процесу в державі, про акторів і стрічки для яких цей рік став ювілейним. Користувачі дізнались про цікавинки зі знімальних майданчиків, новини кінофестивалів, переглянули ілюстровані видання.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Стартапи у бібліотеці В патентно-технічному відділі в «Коворкінг-офісі» створюються нові проекти та винаходи. Відбуваються зустрічі підприємців за обговоренням бізнес-проектів.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Осінній шарм У відділі читальних залів відкрився новий сучасних формат виставки art-book «Нове життя старих книжок в дизайні інтер’єру», на якій представлені «hand made» роботи зі списаних бібліотечних книг, прикрашених дарами природи. Дана виставка не залишить байдужих. Переконайтесь у цьому самі!
фото 1  фото 2

 
 Протягом
мiсяця  
Пора навчання Зустріли вересень пізнавальною експозицією «Хто знання має, той мур ламає». Наукова література на еволюційній гілці дозволяє простежити людське життя від народження до поважного віку. Кожен охочий на виставці знаходить для себе щось цікаве і корисне. Завдяки оригінальному оформленню можна швидко переглянути всі джерела та виділити цікаве для себе.
фото 1  фото 2

 
 Протягом
мiсяця  
ЕКО-світ Книжкова виставка-інсталяція "Еко-світ" зупиняє усіх, хто проходить повз. Вона не розважає, не інформує, а голосно кричить про екологічну кризу планети. Література з виставки закликає вести зелений спосіб життя, щоб зменшити ризик виникнення глобальної екологічної катастрофи. Інсталяція поряд з книгами - це візуальне сприйняття того шкідливого для природи, що породжує людина.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 Протягом
мiсяця  
Сучасні технології для людей старшого віку З 4 вересня в патентно-технічному відділі стартував новий сезон комп’ютерних курсів для пенсіонерів. Опанувати сучасні технології наші учні-пенсіонери прагнуть найбільше, тому що розуміють - це зробить їхнє життя цікавішим і зручнішим!
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
"Не дайте нам заснути, поки ми йдемо" Центр «Вікно в Америку» отримав мандрівну виставку від культурного центру Американський дім (America House, м.Київ) під назвою "Не дайте нам заснути, поки ми йдемо" ( Let Us Not Fall Asleep While Walking). Це експозиція фотографій бельгійського художника Давіда Деніла, який використовує візуальний підхід, щоб зобразити сьогодення України, яке тісно пов’язане із її історією та спроба продемонструвати психологічний стан мешканців України.За назву проекту були взяті рядки з останнього вірша Тараса Шевченка «Минають днi, минають ночі». Рядок «Не дай спати ходячому» був змінений на «Не дай спати НАМ...», щоб посилання охоплювало усіх людей України.Виставка була презентована членам англомовного клубу «Добра розмова», тепер вона доступна кожному відвідувачу бібліотеки.Сьогодні Давід Деніл спільно зі швейцарською художницею Меліною Вілсон працює над концепцією однойменної книги, яка стане розширеною версією проекту «Не дай спати нам, ходячим». До видання увійдуть 137 знімків – число загиблих в лютому 2014 року під час Революції гідності. Фотороботи будуть підкріплені знайденими відеоматеріалами, текстами, а також архівними матеріалами.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Вересня   Прихильникам культури Японії В останній, святковий день місяця до читальних залів завітали прихильники японської культури на відео-лекцію «Кулінарні традиції країни висхідного сонця», що була проведена керівником Товариства японської культури «Фудошінкан» Дмитром Масько. Гості пізнавали кулінарні традиції через документальний фільм Мерілі Паркер «Планета їжі. Японія» та відео з особистого архіву лектора, а також скуштували гостинців з країни яскравих звичаїв.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 30 Вересня   Платформа NEM та технологія «Блокчейн» Відвідувачі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» познайомилися з історією успіху Геннадія Акулова, який активно використовував ресурси центру для покращення рівня володіння англійською мовою. Зараз він студент НМетАУ, а у найближчому майбутньому буде фахівцем з інформаційних технологій. Доброю англійською мовою Г.Акулов розповів аудиторії історію створення платформи NEM, про сінгапурську організацію NEM Foundation, про її українську філію, технологію «Блокчейн» та деякі приклади її використання. Присутні особливо зацікавилися в застосуванні технології NEM Apostille для нотаріального засвідчення дипломів про закінчення навчальних закладів. Було питання щодо використання технології NEM у виборних кампаніях. Українці знають занадто мало про технології Blockchain, сфери їх використання та про платформу NEM. Тому ця зустріч мала просвітницький характер і ще раз нагадала, що знання англійської мови відкриває добрі перспективи для молоді, для отримання цікавої професії, подальшого професійного росту.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 29 Вересня   Вітання з Днем українських бібліотек Засідання англомовного клубу «Добра розмова», що відбуваються щосуботи в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», цього разу було присвячене професійному святу українських бібліотекарів.Модератор клубу Т.Гаврилюк завжди намагається знайти щось таке, що поєднує Україну і США. Вона познайомила присутніх з проектом «Бібліоміст», який реалізовувався завдяки партнерству з американським Фондом Білла та Мелінди Гейтс, IREX, Українською бібліотечною асоціацією (ULA) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Члени клубу дізналися, як сучасні українські бібліотеки служать громадам за допомогою іновацій, створених нових послуг. Українські бібліотеки працюють по-новому: допомагають розвивати економіку і підприємництво в Україні, користуватися електронними сервісами, здійснювати управління та реформи, отримувати доступ до інформації.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 29 Вересня   У відділі читальних залів відбулась зустріч із нацгвардійцями військової частини 3021, учасниками проекту «У солдата вихідний». Темою заходу став Всеукраїнський день бібліотек. Повніше
фото 1  фото 2

 
 29 Вересня   В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організаціі української асоціації релігієзнавців за темою: "Релігійна свобода і абсолют Божественного".
фото  фото

 
 29 Вересня   Комп`ютерний ранок у бібліотеці Зранку у патентно-технічний відділ завітали юні програмісти за новимии знаннями. Волонтер Яна проводиила безкоштовні заняття для молоді. І це було дуже цікаво для присутніх діточок!
фото  фото  фото

 
 27 Вересня   Поетично-бібліотечні прем`єри Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек, на зустріч-діалог, до відділу читальних залів, завітали поети-читачі та поети-бібліотекарі. Читали власні вірші про книгу та бібліотечну справу, спілкувались, слухали скрипку. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 27 Вересня   Лібмоб-акція "Об'єднані читанням" До святкування Всеукраїнського Дня бібліотек долучились студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, взявши участь в акції виразного читання «Оживи, уривок з твору!» та відвідавши «Майстерню art-book». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 27 Вересня   До Всеукраїнського Дня бібліотек була організована лібмоб-акція «Об’єднані читанням». Протягом дня одночасно у всіх приміщеннях бібліотеки проходили зустрічі з цікавими людьми, майстер-класи, літературні квести та голосні читання. Відвідавши історичний екскурс «Бібліотечна справа на Катеринославщині» можна було разом з фахівцями дослідити історію розвитку мережі бібліотечних осередків регіону та дізнатися як обслуговували читачів у 1914–1918 рр. у Катеринославській губернії. Опинитися в минулому відвідувачам допомогли газети та журнали 40-60 років, які були презентовані на ретро-виставці «Машина часу». Жваво пройшов конкур на кращого читця, нікого не залишило байдужим створення Дерева книжкових уподобають та перформанс «Бібліотек@ – територія єдності».

 
 27 Вересня   Від ідеї - до інновації В рамках проекту «Правосвідомість кожного – запорука сильної і спроможної громади міста Дніпра» на базі патентно-технічного відділу Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов`янських Кирила і Мефодія відбувся семінар «Від ідеї -до інновації. Стратегія комерціалізації результатів науково-дослідної винахідницької, творчої діяльності: мінімізація ризиків в рамках права інтелектуальної власності». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Вересня   «Все починається з добра, все починається з любові…» До 100-річчя від дня народження українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського працівники відділу абонемента провели тематичну годину «Все починається з добра, все починається з любові…» для першокурсників ДЦПО. Педагогічна діяльність В.А. Сухомлинського спрямована на виховання «справжньої людини». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 27 Вересня   Відеоконференція з американською бібліотекаркою і письменницею Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко взяла участь у віртуальній зустрічі із Дженніфер Веласкес, автором книги "Real-World Teen Services" (Послуги для підлітків у реальному світі»), що була видана ALA Editions Press, а також численних статей, присвячених бібліотечному обслуговуванню підлітків і молоді. Популярний лектор і консультант, Дженніфер вважається міжнародним лідером у галузі філософії та практики бібліотечного обслуговування. Її ідеї та дослідження щодо залучення молоді та трансформаційної сили бібліотек допомагають формувати нове покоління сервісів. У 2011 році «Library Journal» визнав її «Mover & Shaker» («Енергійним рушієм і мотиватором») інновацій. Вона отримала нагороду «Бібліотекар-2005» від газети «New York Times». Дженніфер працює координатором послуг для молоді у публічній бібліотечній системі Сан-Антоніо (штат Техас) та викладачем у Школі інформації Університету Сан-Хосе (Каліфорнія). Вона – активний член Американської бібліотечної асоціації.
фото  фото

 
 27 Вересня   Письменник, якого читають Засідання клубу «Літературна вітальня» було присвячене творчості Павла Загребельного. До уваги присутніх були: літературознавча та поетична сторінка від студентів третього курсу ДНУ ім. О. Гончара Чайки Яни та Драненко Інни ( куратор – доцент кафедри української літератури Альона Тараненко). Майбутні викладачі зупинились на цікавих фактах з біографії письменника, декламували вірші, присвячені Павлу Архиповичу. Завідуюча відділом мистецтв Світлана Пономаренко представила мультимедійну презентацію «Твори Павла Загребельного в кіно і театрі». Учасники заходу переглянули документальний фільм про письменника «Сонет 29» та видання документальної виставки «Пало Загребельний – письменник якого читають»
фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Вересня   Духовна філософія та сучасність Біотерапевт Тетяна Шайтанова у своїй лекції «Духовна філософія та сучасність» знайомила учасників проекту «Бібліотерапія» з життям та вченням індійського йога та індуїстського святого - Махаватара Бабаджі. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 26 Вересня   До вершин режисерської майстерності мали змогу підійнятися члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядаючи фільм «Досить слів» (2013, англ. «Enough Said»). Цей фільм – американська романтична кінокомедія, що отримала схвальні відгуки іноземної кінопреси і визнана вершиною режисерської та сценарної майстерності Ніколь Холофсенер. Члени кіноклубу емоційно сприйняли проблеми головних героїв, щиро бажали їм порозуміння і особистого щастя під час обговорення фільму.
фото  фото  фото  фото

 
 26 Вересня   Бібліотека на всі 100% Радикальні зміни, що характеризують нинішній інформаційний простір, стрімке вторгнення нових цифрових технологій в усі сфери життя суттєво змінюють роль бібліотек у суспільстві. Молодь повинна знати про нові можливості сучасної бібліотеки. Участь у проекті ВНІіБ - «Читацька академія» дозволила майбутнім комп’ютерникам Політехнічного коледжу дізнатися більше про використання новітніх технологій у різноманітних бібліотечних процесах. Під час оглядової екскурсії найбільше враження на відвідувачів справив відділ комп’ютеризації та знайомство з роботою надсучасного 3D принтера. Підлітки навіть не очікували побачити все це у бібліотеці.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 З 26 по 31
Вересня  
Нові надходження до відділу періодики цього тижня пропонують: - Восемь самых отвратительных деликатесов мира (Ковальчук Галина Самая отвратительная еда Гид фокуса//Фокус. – 2018. - №30. – С.61-65); - Зберігання та переробка ягід (Клищенко С. Заморозка ягод//Овочівництво. – 2018. - №9. – С.26-28; -Почему церковь не верит в приметы (Ткаченко А. Суеверия. В чем соль примет//Фома в Украине.-2018. - №9. – С.10-15; - Дослідження джерела внутрішньої травми людини (Глива Е. Гіпнотерапічна інтервенція у глибині людської психики: джерело внутрішньої травми//Психологія і суспільство. – 2018. - №1-2. – С.131-142.
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Вересня   Бібліографія покоління NEXT У межах проекту ВНІіБ - «Читацька академія» молодь Політехнічного коледжу навчалася бібліографічному пошуку та складанню бібліографічного списку літератури з використанням електронного ресурсу. Фахівці ВНІІБ розповіли про роботу віртуальної довідкової служби «Відповідає бібліограф» та провели оглядову екскурсію бібліотекою.
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 25 Вересня   З любов'ю до дітей Виховна година до 100-річчя з Дня народження Василя Олександровича Сухомлинського пройшла для студентів першого курсу ВПУ №17. Цікаві інновації в шкільній педагогіці, гуманізм та «виховання красою» стали невід'ємною складовою частиною шкільного процесу, якому присвятив життя митець. Студентам було представлено педагогічну систему створену Василем Сухомлинським, повідано про його життєвий шлях та продемонстровано відео-матеріали з його особистого архіву. В свою чергу, студентами ВПУ №17 було створено плакат-галерею до 100-річчя від Дня народження видатного педагога-новатора.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 24 Вересня   ДОУНБ – складова інформаційного простору Сучасна бібліотека - це величезний світ соціальних комунікацій для людей, поєднаних пошуком знань. Розширення асортименту послуг, нові форми роботи, проектна діяльність, пошук соціальних партнерів – ось головні завдання, які стоять сьогодні перед бібліотекарями. Про насичений ритм життя ДОУНБ дізналися і слухачі Дніпровської академії неперервної освіти, і були приємно вражені. Екскурсія відділами тільки підтвердила думку освітян, що бібліотека – це невід’ємна складова інформаційного простору регіону.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 
 24 Вересня   До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі періодики ретро-читання "Машина часу".Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 24 по 27
Вересня  
«Бібліотек@ - територія єдності» Працівники відділу абонементу до Всеукраїнського Дня бібліотек провели промо-акцію «Бібліотек@ - територія єдності». Протягом тижня гості та мешканці житлового масиву Калиновський мали можливість безкоштовно записатися в бібліотеку та взяти участь у буккросингу. 27 вересня відбулася вулична акція «Стань читачем бібліотеки сьогодні», Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

 
 22 Вересня   Зустріч-присвята Нацгвардійці ВЧ 3021, поети, письменники та шанувальники творчості Олега Мелещука долучились до вшанування пам’яті талановитого педагога, співака, професора Миколи Федоровича Манойло. Повніше
фото 1  фото 2

 
 22 Вересня   Цікаві факти про Австралію Волонтер англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» австралієць пан Ерік виступив модератором зустрічі. У своїй розповіді він описав та проілюстрував підходящим відео музичне мистецтво аборигенів Австралії та найбільш популярні види спорту своєї рідної країни (крикет, регбі, нетбол). Спілкування тривало у форматі питання-відповідь. Тема була цікавою і викликала пожвавлення серед членів клубу.Присутні були вражені енциклопедичністю знань гостя, насолодилися його гумором і доброзичливістю. Зустріч членів англомовного клубу завершилася дружнім чаюванням і світською бесідою.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Вересня   В приміщенні Дніпропетровської облдержадміністріції відбулось засідання круглого столу на тему: "Дніпропетровщина і Ізраїль - реалії та перспектива". Захід організовано Громадською організацією "Товариство виробників Дніпропетровщини" за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації та Дніпропетровської торгово-промислової палати. Мищенко Тетяна, завідуюча патентно-технічного відділу Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов`янських Кирила і Мефодія, прийняла участь у засіданні і виступила із доповіддю про сучасні можливості використання патентного фонду.
фото  фото  фото  фото

 
 21 Вересня   Бібліотечний позитив Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек фахівці відділу наукової інформації і бібліографії провели промо-акцію: «Бібліотечний позитив» завітавши до міського майданчику для дітей біля будівлі облдержадміністрації. Головна мета – привернення уваги до бібліотеки і читання та створення святкового настрою. Бібліотекарі запитували дорослих чи люблять вони читати, чи знають де знаходиться ДОУНБ та пропонували їм за допомогою різнокольорових наліпок створити «Дерево книжкових уподобань». Дітлахи із задоволенням брали участь у інтерактиві «Ми з Вами десь зустрічалися» - де треба було вгадати казкового літературного героя за силуетом та намалювати бібліотеку. Усі отримали солодощі, книжки та маленькі подаруночки. Дорослі згадували відомих письменників та поетів та отримували корисну інформацію про ДОУНБ. Деякі, скориставшись нагодою, безкоштовно записалися до бібліотеки. Було весело, цікаво та позитивно.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10  Фото 11  Фото 12  Фото 13  Фото 14  Фото 15

 
 20 Вересня   Запрошуємо до подорожі! До Дня туризму у відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Україна туристична» із циклу «Свята моя і рідна Україна». Переглядаючи документи експозиції ви побуваєте в різних куточках нашої Батьківщини, побачите, якою гарною є українська земля, яку багату і цікаву історію мають її міста і села.
фото 1

 
 20 Вересня   Всі на курси! У межах курсів підвищення кваліфікації, відділ читальних залів провів заняття для бібліотекарів області з теми "Інноваційні та нетрадиційні форми роботи в бібліотеці. Цілеспрямоване впровадження нових та оновлення традиційних форм роботи бібліотеки". Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 20 Вересня   ХХI століття – дорога до прийдешнього В патентно-технічному відділі у рамках соціокультурного проекту «Екологія» відбулось засідання клубу «Еколог» із теми «Формула майбутнього». На заході розглядалися сучасні футурологічні питання. У заході брали участь футурологи міста, патентні повірені, викладачі вишів. До заходу було розгорнуто виставку «Футурологія – наука про майбутнє». Відвідувачі заходу переглянули фільм Ігоря Шпірки «Дніпровські пороги».
фото  фото  фото

 
 19 Вересня   Подорож по рідному місту Тематичну годину присвячену рідному місту провели для підопічних територіального центру соціального обслуговування Амур-Нижньодніпровського району працівники відділу абонемента. Відчути атмосферу Дніпра минулих століть, уявно подорожувати його проспектами та вулицями мали можливість люди поважного віку. Бібліотекарка пані Галина цікаво розповіла про дивовижні, інколи загадкові, історії рідного міста та його визначні пам'ятки.
фото 1  фото 2

 
 19 Вересня   Народження дружби У 1950-ті роки багато хто з американців ненавидів всіх чорношкірих і не схвалював ніяких дружніх відносин з ними. Про це дізналися члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», бо переглядали драматичну комедію «Водій місіс Дейзі» (1989, англ. «Driving Miss Daisy»). Ми стали свідками народження дружби між заможною старою міс та темношкірим чоловіком, який став для своєї господині авторитетним порадником і чудовим другом.Дивимося сучасне американське кіно, розмірковуємо, обговорюємо побачене, інформаційно та емоційно збагачуємося і, як наслідок, покращуємо знання англійської мови і навички світської бесіди.
фото  фото  фото  фото

 
 19 Вересня   Нобелівські орієнтири людства: наука, просвітництво, миротворчість Відділ періодики представляє документально-ілюстративну виставку - "Лідери наукового прогресу". Наша розповідь по нобелівських лауреатів, про їх внесок у добробут людства. Повніше
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 19 Вересня   Знайомтесь: патентно-технічний відділ Завідуюча патентно-технічного відділу Мищенко Тетяна провела оглядово-ознайомчу екскурсію відділом для студентів першокурсників Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв факультету «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Студенти довідались про спеціалізований фонд відділу, ознайомились з інноваційними та традиційними бібліотечними послугами.
фото  фото  фото

 
 18 Вересня   Презентація ресурсів для вивчення англійської мови Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група студентів першокурсників Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв факультету "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа". Керівник центру Світлана Усенко познайомила студентів з англомовними колекціями центру (книги та DVD-фільми), електронними ресурсами та клубами, в яких можна отримувати цікаву інформацію про США, спілкуватися з іноземцями, переглядати англомовне кіно, і в такий спосіб покращувати знання англійської мови.Також студенти оглянули виставку фотографій бельгійського художника Давіда Деніла присвячену сучасній Україні. Фотопостери викликали здивування і посмішки. Як же зовсім по-іншому бачать Україну іноземці.
фото  фото  фото  фото

 
 З 17 по 21
Вересня  
Вчений секретар Юлія Зюлева взяла участь у навчальній поїздці в рамках 25-го Міжнародного книжкового форуму (м. Львів), організованого Німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» для представників бібліотек і будинків культури з Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей. Тематика навчальної поїздки "Обмін досвідом щодо інтеграції ВПО та інституційного розвитку бібліотек і будинків культури". За п'ять днів учасники мали змогу ознайомитися з найкращими практиками перетворення ком'юніті-центрів.
фото 3  фото 2  фото 1

 
 З 16 по 31
Вересня  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Історія України очима українських канадців". До дня заснування КУБЦ.
фото  фото

 
 15 Вересня   Демократичні цінності для кожного Зустріч англомовного клубу «Добра розмова» була присвячена Міжнародному дню демократії. Організація Об'єднаних Націй заснувала це свято, щоб наголосити на системі демократичних цінностей, яка дає громадянам можливість самостійно обирати рішення щодо всіх аспектів свого життя. Метою ООН є сприяння ролі урядів країн у підтримці відкритої демократії серед усіх держав-членів ООН.Група переглянула відео американського каналу ЗМІ «Голос Америки» про політичну ситуацію в США, про закони, які захищають американську цінність – демократію.Члени клубу розповіли іноземному гостю пану Еріку про українські досягнення в демократії – про Українську козацьку державу 18 ст., яка була першою військовою демократією в Європі, та Конституцію Пилипа Орлика, яка була першою конституцією Європи.Тема зустрічі була складною, присутні дізналися багато важливої лексики і політологічних термінів, що допомогло їм взяти активну участь в дискусії після розгляду основної теми.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Вересня   Екологічні проблеми До відділу читальних залів завітали учасники проекту «У солдата вихідний». Військовослужбовцям було представлено відео-лекторій «Незлічені рани Землі» на тему масштабних екологічних катастроф та проведено експрес-огляд літератури з книжкової виставки «ЕКО-світ», що закликає вести зелений спосіб життя задля збереження планети.
фото 1

 
 14 Вересня   З перших вуст Що може змінити уявлення суспільства про бібліотеку? Професіоналізм, ентузіазм і креативність бібліотекарів – це запорука успіху. Саме про це йшла розмова під час зустрічі фахівців ВНІіБ із завідуючими сільськими бібліотеками ЦБС області яка проходила в межах вересневих обласних курсів підвищення кваліфікації.
Фото 1  Фото 2

 
 13 Вересня   День винахідника і раціоналізатора України святкуємо у бібліотеці! У патентно-технічному відділі відбулись урочисті збори з нагоди свята – Дня винахідника і раціоналізатора України. В святковому заході прийняли участь винахідники, фахівці сфери інтелектуальної власності, патентні повірені, заявники, патентовласники, науковці, підприємці, представники бізнесу. Під час заходу учасники знайомились із виставкою «Новації невичерпні ресурси економіки».
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Вересня   Освітній навігатор В умовах інформатизації суспільства першочерговим завданням для бібліотек є впровадження в діяльність інформаційно-комунікаційних технологій, які допомагають зробити бібліотеку більш доступною, привабливою та ефективною. Сьогодні утверджується новий тип грамотності, новий тип освіченої людини. Під час спілкування зі слухачами Дніпровської академії неперервної освіти у форматі інформаційних студій фахівці ВНІіБ відкрили освітянам світ бібліотечно-інформаційних можливостей та поділилися власними напрацюваннями стосовно заохочення спільноти до бібліотечних скарбів.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 11 Вересня   Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко познайомила студентів Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв з інформаційними ресурсами порталу «ДніпроКультура» та розповіла про природно-ресурсний потенціал та багатий природно-заповідний фонд Дніпропетровщини. Зацікавила відвідувачів фотовиставка – переможців конкурсів «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю» у 2017 році. Був анонсований конкурсу фотографій об’єктів природно-заповідного фонду України для Вікіпедії та вікіпроектів «Вікі любить Землю».
фото 1  фото 2  фото 3

 
 11 Вересня   Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко провела зустріч-презентацію для першокурсників Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв «Сучасна бібліотека: нові технології - нові можливості». Молодь ознайомилася з сучасними інструментами просування бібліотеки, книги та читання, дізналася про основні автоматизовані бібліотечні процеси, відвідала спеціалізовані відділи, де були представлені актуальні електронні послуги.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 11 Вересня   Зацікавлена молодь у бібліотеці Зустріч-презентація для другокурсниць Національної металургійної академії України «Безкоштовні ресурси центру «Вікно в Америку» для самовдосконалення».Керівник центру Світлана Усенко познайомила з формами роботи центру та запропонувала пограти в лінгвістичну гру «Яблука до яблук», яка покращує англомовний запас слів та знання синонімічних рядів. Студентки отримали запрошення долучитися до англомовного кіноклубу по середах і клубу «Добра розмова» по суботах.Завершилася зустріч бліц-екскурсією до відділів іноземної літератури, літератури з питань мистецтв та відділу періодики ДОУНБ.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Вересня   На базі Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулася зустріч-дискусія «Європейські програми для України та можливості співпраці з Представництвом ЄС» з представниками обласної влади, фахівцями галузі освіти, культури, спорту, міжнародної співпраці, економіки, зв’язків з громадськістю і прес-служб.Повніше
фото 1  фото 2

 
 8 Вересня   Бібліотечна рецепція книжкового ресторанчика «Lißmoß!» У День народження нашого міста, відділ читальних залів популяризував цікавинки фонду за допомогою інсталяції «Книжкове меню», де була представлена, в розділах «Салати», «Супи», «М'ясні страви», «Гарнір», «Десерти», «Напої», рекомендована література для смачної «мозкової» дегустації. Разом з тим, гості «локації» залишали на бібліотечній рецепції свою улюблену назву «страви» з нещодавно прочитаних. Незвичне оформлення книжкових рекомендацій привертало увагу і любителів фотографуватись.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 
 8 Вересня   «БІБЛІОТЕКИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ НА ПОБАЧЕННЯ» - ЗУСТРІЧ СЬОМА Презентація-бенефіс, в рамках святкових заходів до Всеукраїнського дня бібліотек в день святкування Дня міста у парку ім. Лазаря Глоби, подарувала безліч приємних сюрпризів. Повніше

 
 8 Вересня   Читаємо зі смаком спецій! Не залишилися байдужими гості та мешканці міста до локації відділу абонемента «Читаємо зі смаком спецій!» під час проведення загально бібліотечної акції «Бібліотеки запрошують на побачення». Працівники відділу пропонували перехожим ароматні книги зі смаком спецій за знаком Зодіака. Кожен міг прийняти участь у вікторині та отримати особливі призи.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

 
 8 Вересня   У рамках загальнобібліотечної акції «Бібліотеки запрошують на побачення» відділом періодики на святковому майданчику було представлено локацію «Читаємо разом».Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Вересня   Читаємо разом У приміщенні відділу мистецтв Дніпропетровська обласна громадська організація «Центр польської культури ім. Кароля Войтили» провела спільне читання роману Стефана Жеромського "Провесна". Присутні також мали можливість переглянути першу частину фильму Филипа Байона за однойменним романом письменника.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Вересня   Смак мистецьких ілюзій Під час проведення загально бібліотечної акції «Бібліотеки запрошують на побачення» відділ мистецтв запропонував «скуштувати» «Смак мистецьких ілюзій». Мешканці міста отримали справжню насолоду від альбомів репродукцій загадкових митців світу, спробували розшифрувати «малюнки-перевертні», долучились до створення прикрас зі звичайної стрічки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Вересня   Вересень оспіваний у піснях і мудрих цитатах Модератор англомовного клубу «Добра розмова» Т.Гаврилюк присвятила засідання вересню, першому місяцю осені. Присутні з радістю познайомилися з цитатами та популярними англомовними ідіомами. Читали-перекладали. Далі слухали пісні R&B групи «Земля, вітер та вогонь» – «Весняний ранок» та «Вересень». Цей вид вправ допомагає покращити навички сприйняття англійської мови на слух.А ще в вересні метелики Монархи летять через весь Північноамериканський континент у бік Мексики, і американці можуть насолоджуватися цим незвичним природним явищем. Щоб збереглася популяція цих гарних метеликів американці вживають певних заходів. І Україна може брати собі це за приклад природоохоронної діяльності.Зустріч англомовного клубу була інформаційно насиченою, навчальною за формою та екологічно виховною.На кінець зустрічі наш іноземний волонтер пан Ерік розповів про свою подорож до Греції, дав багато цінних порад завзятим туристам.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Вересня   Біблітекарі+освітяни = коло довіри і співпраці Добігли кінця інформаційні студії для слухачів Дніпровської академії неперервної освіти, які проходили на базі ДОУНБ. Бібліотекарі і освітяни мали нагоду зустрітися, поспілкуватися та порозумітися. Приємною крапкою зустрічі стала майже пісенна ода, складена слухачами курсів на честь Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки. Наприкінці спілкування спонтанно відбувся освітянсько-бібліотечний флешмоб єднання. На добру згадку про зустріч вчителі залишили бібліотеці колаж привітань та побажань, складений власноруч.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 
 6 Вересня   Колектив бібліотеки був присутній при проведенні круглого столу «Особистість митця» під час проведення Всеукраїнського фестивалю прозових україномовних видань «Dnipro-Book-Fest» у міській бібліотеці для дорослих. Голова журі конкурсу Ольга Репіна акцентувала увагу відвідувачів на вплив суспільства на особистість митця як творця, про характерні особливості творчої людини. Письменники-конкурсанти розповідали про мотивацію літературного процесу, про індивідуальний підхід до написання творів, про складний шлях книги до читача.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 6 Вересня   Волонтерський четвер Юним і дорослим відвідувачам бібліотеки допомагає вивчати англійську мову волонтерка центру «Вікно в Америку» у Дніпрі Ганна Моторіна. У молодших школярів з клубу «Цвіркуни» скінчилися канікули і вони вже готові сприймати нові знання. Дорослі відвідувачі центру знову звернуться до граматичних таблиць і будуть вивчати складну англійську граматику. Мультимедійне бібліотечне обладнання допомагає зробити заняття активними і музичними – діти і дорослі задоволені.
фото  фото  фото

 
 6 Вересня   Відділ періодики презентує виставку-калейдоскоп «О, спорт! Ти – мужність! Ти – натхнення!».Повніше
фото  Фото1  Фото2  Фото3

 
 5 Вересня   Останній кадр Дізнатися більше про те, як створюється кіно у Голівуді, побачити процес зйомки, відносини між командою і все, що з цим пов'язано змогли члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», які переглядали фільм «Останній кадр» (англ. The Last Shot, 2004). Ця картина – забавна і смішна комедія з інтригуючим сюжетом, якій кінокритики виставили високі оцінки і писали хвалебні рецензії.Глядачі, затамувавши подих, спостерігали за подіями, відчули акторський магнетизм головних героїв, були задоволені доброю розв’язкою фільму.Ось так, переглядаючи кіно-шедеври, можна покращити сприйняття англійської мови на слух та навички світської бесіди під час традиційного обговорення побаченого за круглим столом.Повніше

 
 5 Вересня   «Основи академічної доброчесності» для школярів Що таке «плагіат» і «академічна доброчесність» дізналися шестикласники ЗОШ № 39. Вони подивилися відео про сучасні послуги центру «Вікно в Америку» та відео, метою якого було наголосити школярам, що набуття знань – це щоденна наполеглива і самостійна праця. Школярі починають писати наукові роботи для МАН, їм треба буде підготуватися до ЗНО та недалекого студентського майбутнього. Вміння відрізнити плагіат від не плагіату, знайомство з правилами цитування, усвідомлення існування кодексів честі вищих навчальних закладів – все це сходинки, що приведуть сьогоднішніх учнів до успіху і вдалої кар’єри.
фото  фото  фото

 
 4 Вересня   Цей мудрий світ – бібліотека! Сучасна бібліотека є багатогранною, бо намагається створювати для населення максимально комфортне середовище, здійснювати психологічне розвантаження та бути відкритим домом для всіх тих, кому потрібна книга. Вже декілька років поспіль ДОУНБ плідно співпрацює з Дніпровською академією неперервної освіти. На вересневу інформаційну студію завітали педагоги зі всієї області. Фахівці з різних навчальних дисциплін не тільки ознайомилися з документально-інформаційними ресурсами та електронними сервісами ДОУНБ, а й отримали корисну інформацію та роздаткові матеріали, які надалі зможуть використовувати безпосередньо у своїй діяльності. Під час оглядової екскурсії освітяни не приховували свого здивування інформаційним рівнем бібліотеки.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 
 З 4 по 30
Вересня  
Об’єднанні читанням і творчістю До дня бібліотек, яке святкуємо у вересні, у читальній залі відділу демонструвалась виставка творчих робіт БІБЛІОТЕКАРІВ ДОУНБ «Об’єднанні читанням і творчістю». Мета виставки - познайомити відвідувачів з колективом бібліотеки, щоб вони дізнались більше про служниць Книги, які кожного разу зустрічають користувачів, виконують різноманітні довідки та запити, діляться інформацією. А за лаштунками… вони ще й справжні майстрині! Декоративні подушки, аплікації, плетіння гачком, декупаж, вишиті картини та багато інших цікавих речей побачили читачі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Вересня   У відділі документів іноземними мовами працювала виставка до Дня європейських мов, який святкується кожного року. Підручники та словники мовами всіх країн Європи, які є у фонді відділу, були представлені до уваги користувачів.
фото  фото  фото

 
 1 Вересня   До Всесвітнього дня грамотності В український День знань члени англомовного клубу «Добра розмова» згадали про святковий початок навчального року для українських студентів і школярів та познайомилися зі святом, яке заснувало ЮНЕСКО – 8 вересня Всесвітній День грамотності.Питання грамотності є ключовим компонентом Цілей сталого розвитку ООН та Програми ООН щодо сталого розвитку до 2030 року. Тема заходів цього року – «Розвиток грамотності та навичок». Незважаючи на помітний прогрес, проблеми з грамотністю населення планети зберігаються, і в той же час вимоги до навичок, необхідних для праці, значно збільшилися.Члени клубу були ознайомлені з нагородами ООН в галузі грамотності та американськими проектами, які виграли ці призи протягом останніх десятиліть . Інформація була проілюстрована відповідними відео. Разом з модератором обговорили різні види грамотності, які потрібні в XXI столітті, серед них – цифрова, соціальна, емоційна, візуальна, медіа-грамотність тощо.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото