2018pік

 Протягом
мiсяця  
 Художник землі і космосу Протягом місяця у відділі демонструвалась  виставка репродукцій картин «Світ широкий, неозорий…» відомого українського художника, майстра живопису та декоративного розпису, викладача Дніпровського театрально-художнього коледжу (1991-2016рр.), члена Національної спілки художників України Володимира Макаровича Падуна. На виставці представлено 26 яскравих репродукцій, які розкривають особливий, своєрідний авторський стиль. Експозицію підготовлено за сприяння обласної громадської організації "День культури світу" (керівник- В.Гаркуша, народний артист України) Виставка буде діяти до 31 серпня, щодня, крім п’ятниці та неділі з 10-00 до 18-00. Вхід вільний. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Страна кленового листа". До Дня Канади.

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка " Запах рідного слова серед чужого моря". До 110 - річчя від дня народження Василя Барки (Василь Костянтинович Очерет), українського письменника, перекладача, релігійного мислителя. (Поети української діаспори).
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Повсякденне життя американців В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розгорнуто фотовиставку "Побачте США - побачте нас /Picture US". Цей набір фотопостерів - дарунок Посольства США в Україні. Виставка орієнтована на відвідувачів бібліотеки, які викладають англійську мову чи вивчають її самостійно та хочуть знати більше про США.Фотографії є дуже корисним інструментом для викладання та вивчення іноземних мов. Вони приносять на уроки життя і реалізм, мотивують до вивчення мови. Зручний формат зображень робить їх придатними для використання підчас занять у групах, для виконання практичних завдань. Роздивляючись ці фотографії, аналізуючи побачене ми дізнаємося більше про Сполучені штати Америки, про життя звичайних людей. На багатьох фото щасливі американські дітлахи. Зараз фотопостери експонуються як окрема виставка. Але ми використовували ці надзвичайно промовисті плакати, і у якості конкурсного завдання "опиши побачене англійською мовою" під час вуличної акції центру.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
 Дзвінка пісня металу На прохання відвідувачів у відділі подовжено перегляд виставки документів «Ковальське мистецтво» із циклу «Знайомимось з видами та жанрами мистецтва».  До уваги відвідувачів книги, які розповідають про історію виникнення і розвитку старовинного промислу, ілюстровані альбоми художніх виробів з металу, публікації про майстрів-ковалів та інші цікавинки. 
фото  фото  фото

 
 3 Липня   Наближаємося до завершення курсу «Активуй англійську!» В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» завершує навчання 9-та група «Активуй англійську!», що є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-англійська».  Цей масовий за формою і мотивуючий навчальній курс з 10 уроків підготувала і провела вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк. Вона слухала-перевіряла домашнє завдання студентів – тему «Моя професія», потім дала нову лексику і найпростіші граматичні конструкції, які допоможуть студентам розповісти про свій улюблений вид подорожей і транспорт, яким студенти користуються.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 3 Липня   Бібліотека –педагогамДо відділу наукової інформації та бібліографії завітали слухачі Дніпровської академії неперервної освіти. Методисти позашкільної освіти отримали відомості про документально-інформаційні  ресурси  ДОУНБ та нові  бібліотечні проекти і видання. Спільною темою обговорення стало питання заохочення підлітків до читання як програмної, так і позакласної літератури. Зустріч проходила у неформальній обстановці і закінчилася оглядовою екскурсією.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 3 Липня   В рамках регіонального проекту , присвяченого творчості Павла Загребельного, з  03 липня 2018 року у відділі документів іноземними мовами  працює невелика виставка малюнків учнів спеціалізованої СЗШ № 22 «Павло Загребельний – письменник, якого читають і малюють ». 
фото  фото

 
 4 Липня   Вітаємо дружній до України американський народ Традиційний перегляд англомовного фільму в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» став святковим, бо припав на 4 липня – День незалежності Сполучених Штатів Америки. Центр відвідала група журналістів з 51-го каналу «Спільне бачення» і відзняла репортаж про роботу і членів англомовного кіноклубу, що багато років працює в Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці. Члени кіноклубу єднають корисне з приємним – щосереди переглядають фільми, засвоюють нову лексику, прагнуть покращити розуміння англійської мови на слух, обговорюють побачене, розмірковують над філософськими меседжами режисерів фільмів. Нові і старі члени кіноклубу дали інтерв’ю журналістці, розповіли чому їм подобається відвідувати бібліотеку і як це для них корисно. Сподіваємося, що телевізійний сюжет додасть відвідувачів нашому безкоштовному кіноклубу.Цього разу переглядали і обговорювали документальний фільм «Політ над Вашингтоном. Столиця нашої нації» (2010 р.), в якому показані всі головні архітектурні пам’ятки міста з висоти пташиного польоту. Гарна музика наповнювала фільм емоціями, дикторська вимова зробила аудіювання досить легким. Після перегляду кожен міг висловити свої емоції та думки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 4 по 5
Липня  
  Команда фахівців КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» у складі заступника директора з наукової роботи Абраїмової Т.О., заступника директора з автоматизації Крупій Г.Я., завідуючої відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи Луньової І.Є, завідуючої відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів Литвиненко Н.Г. і завідуючої сектором краєзнавчого відділу Савченко І.Є. відвідала Зеленодольську міську бібліотеку в Апостолівському районі з метою встановлення програми для створення електронного каталогу у рамках реалізації регіонального корпоративного проекту «Електронний каталог».  Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 5 Липня   З нагоди відзначення Міжнародного Дня Дніпра у відділі періодики  розгорнуто  виставку «Чарівні барви Дніпра».Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Липня     Диво-виставка Літня альтанка абонемента презентувала двосторонню книжкову виставку-інсталяцію «Смак історичного роману» за творами Павла Загребельного. Центральне місце виставки посідає роман автора «Диво», а на зворотній стороні інсталяції розмістився матеріал про Собор Софія Київська – який став головним образом в романі.   Виставка дивувала наших відвідувачів, а ми дивували цікавою розповіддю про історію святині!
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 5 Липня   І знову «Бібліотечна Альтанка»! Співробітники інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» пані Світлана і Тамара разом з активістами центру вийшли на головний проспект міста ім. Дмитра Яворницького щоб привітати жителів і гостей міста, прорекламувати багаті бібліотечні колекції, сучасні ресурси і запросити вивчати англійську мову безкоштовно у бібліотеці. Лунала американська музика, бібліотекарі і волонтери були вдягнені у фірмові футболки з логотипами ще й привертали увагу до себе стилізованими ковбойськими шляпами, на вуличному стелажі розгорнули виставку. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Липня   Англомовний клуб "Добра розмова" влітку Дізнаємося більше про США, вивчаємо нову англомовну лексику і вітаємо американських друзів зі святом Незалежності. Завдяки рекламі на міських сайтах та у соціальній мережі Facebook зустріч в англомовному клубі «Добра розмова» знову була багаточисельною і завсідники клубу знайомилися з новачками. Приємно вразила оптимізмом пані Олена, яка вже 4 роки проживає в американському Техасі. Ми привітали її з нещодавнім святом  День незалежності США та переглянули кілька відео YouTube про цьогорічні святкування. Це були  деякі веселі факти та чудові смішні історії. На кінець зустрічі активісти  чаювали і складали привітання знайомим американцям, що співпрацювали з центром «Вікно в Америку» у різні роки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Липня   Рідної землі таланти  На творчій зустрічі «Моя звезда, гори, пылай». Неспетые песни» Олег Мелещук виконав улюблені хіти публіки – українські пісні, шлягери Володимира Висоцького та пісні власного авторства. Крім того, взяли слово й  гості та шанувальники поета, співака. Вперше пролунала нова пісня Олега Мелещука на слова М. М’яншикова «Дніпро на Дніпрі». Лунали також прозові твори – Станіслав Джура продекламував уривок з гуморески Павла Глазового. Творча зустріч видалася досить насиченою, і гості ще довго не хотіли розходитись.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 11 Липня   Підлітки на екрані, підлітки в літньому кінозалі Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали науково-фантастичний пригодницький фільм «Телепорт» (2008, англ. «Jumper»), головний герой якого отримав надзвичайну здатність переміщуватися у просторі. Але ці пересування світом виявилися небезпечними і для нього, і для оточуючих його людей. Після перегляду глядачі обмінялися своїми думками стосовно вибору підлітка, який він був вимушений зробити.Дивимося сучасне американське кіно, розмірковуємо, інформаційно та емоційно збагачуємося і, як наслідок, покращуємо знання англійської мови.
фото  фото  фото  фото

 
 12 Липня   Рік Німеччини в Україні У межах проекту «Бібліотечна альтанка» співробітники відділу познайомили  мешканців міста  з виставкою «Мистецтво Німеччини», присвячену до року Німеччини в Україні. Зацікавленість у перехожих викликала вікторина «Чи знаєте ви мистецтво Європи?». Активні учасники отримали смаколики та рекламні матеріали про послуги бібліотеки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Липня   11 липня — свято всіх ласунів — Всесвітній день шоколадуПовніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 12 Липня   У відділі читальних залів презентували книгу «Соціальне підприємництво як механізм зміцнення місцевих громад»Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 14 Липня   Іноземець у бібліотеці – це гарантовані нові знання! Члени англомовного клубу «Добра розмова» мали нагоду поспілкуватися з носієм мови австралійцем Еріком Кнеллером. Вони поставили йому багато питань про його рідну країну Австралію, про туристичні пам’ятки столиці Сіднею та Ньюкасла, де він живе постійно, коли не подорожує, українцям було цікаво дізнатися більше про сусідню Нову Зеландію, про перебіг Олімпійських ігор, про мистецькі фестивалі і місцеві розваги.Для відвідувачів бібліотеки це була чудова нагода практикувати свою розмовну англійську та дізнатися багато нового.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Липня   Що поєднує ріки Дніпро та Міссісіпі? Відвідувачі англомовного клубу «Добра розмова» дізналися більше про  Міжнародний день Дніпра, третьої за величиною річки в Європі, який українці святкували 7 липня. Цього року була розроблена кампанія із запобігання забруднення басейну Дніпра фосфатами. Українським домогосподаркам пропонується відмовитися від фосфатних миючих засобів, які впливають на якість води, на біорізномаїття річки,  провокують «розквіт» зелених водоростей у річці.Зустріч англомовного клубу була інформаційно насиченою, навчальною за формою та екологічно виховною.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Липня   Бібліотечний "Експрес" рухається вірним курсом! Ще одна група "Активуй англійську! 9.0." закінчила масовий мотивуючий Експрес-курс, розроблений бібліотечним співробітником Тамарою Гаврилюк. Найбільш старанні учні групи отримали заохочуючі сертифікати. С чим їх і привітала керівник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко – подарувала сувеніри з логотипом Window on America.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Липня      Щотижневі надходження до відділу періодики і найбільш цікаве серед них Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Липня   Комедія на вічні теми Для всіх бажаючих покращити знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд веселої, яскравої американської кінокомедії «Хто підставив кролика Роджера?» (1988). Цей фільм (англ. Who Framed Roger Rabbit) – знято всесвітньовідомим режисером Робертом Земекісом за однойменним романом американського письменника-фантаста та сатирика Гері К. Вольфа.Фільм був першою і вдалою спробою голлівудських майстрів поєднати художні зйомки з анімацією. Він повний гумору і спецефектів, але торкається багатьох гострих тем: любов, зрада, підозра, продажність судді, звинувачення невинного, пошуки справедливості, покарання злодія.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 18 Липня   Безпека – понад усе! Поняття «небезпека» та «безпека» так само давні, як і саме людство, адже історя людства – це ще й історія боротьби за виживання, боротьби з небезпеками та захисту від них. Реагуючи на реалії та виклики сьогодення у сфері безпеки відділ періодики організував тематичну полицю «Абетка безпеки».Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Липня   Гра як життя У відділі читальних залів відбувся фінансовий тренінг «Життєвий капітал», який провів - старший тренер ділового клубу «Партнер», співавтор і директор по випуску гри «Життєвий Капітал» - Віталій Коваленко. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 19 Липня   Співробітники відділу документів іноземними мовами дуже активно залучали перехожих до бібліотечної альтанки, яка була присвячена Німеччини в рамках святкування року німецької мови в Україні. На полицях виставки можна було побачити краєвиди та міста Німеччини, а також альбоми відомих німецьких художників та альбоми відомих картинних галерей світу. Доповнювали експозицію ляльки в німецьких національних костюмах, які були виготовлені школярами школи-партнерки № 141. Бажаючі мали змогу перевірити свої знання з німецької мови  тестуванням та розпізнаванням запозичених німецьких слів в сучасній українскій мові.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Липня   Літній книжковий круїз Що дають людям подорожі? Вони дають кожному те, чого він найбільше потребує. Подорожі – це не просто подолання простору, а й насичення новими враженнями і знаннями. Чергова «Бібліотечна альтанка» від бібліографів під назвою  «Подорожуємо разом з книжками!» подарувала мешканцям місця знайомство з різноманітними  путівниками та довідниками країн світу і допомогла відкрити найпривабливіші місця нашої чарівної планети, не відходячи від стін бібліотеки. Перехожі долучилися до вікторини «Вгадай столицю за візитівкою» і за вірну відповідь із задоволенням отримували солодкі заохочення.
Фото 1  Фото 2  Фото 2  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 
 21 Липня   А Ви любите сюрпризи? Відвідувачі англомовного клубу "Добра розмова" в дніпровському бібліотечному центрі "Вікно в Америку" отримали від нашого волонтера, австралійця пана Еріка купу цікавої інформації і смачний сюрприз на додаток. Активісти клубу замислилися чим навзаєм здивувати нашого англомовного друга. Є варіант – кінна прогулянка і українські смаколики.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Липня   «Україна – НАТО» Патріотичну годину «Україна – НАТО» було проведено для нацгвардійців ВЧ 3021 (проект «У солдата вихідний»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 21 Липня   У відділі читальних залів  відбулася музична зустріч «Я не люблю, когда мне лезут в душу», пам’яті Володимира Семеновича Висоцького, за участю Олега Мелещука. На захід завітали дніпровські поети, музиканти, шанувальники творчості Висоцького. Звучали кращі хіти Володимира Висоцького у виконанні Олега Мелещука: «Я не люблю», «Прощання з горами», «Великий каретний», «Лірична», «Один музикант», «Півгодини до атаки», та інші.  Гостям було продемонстровано сумісні роботи Олега Мелещука з Мариною Умновою – відеофільми про Володимира Семеновича Висоцького. Зустріч-спомин пройшла у затишній дружній атмосфері, гості розповідали про своє  захоплення творчістю Висоцького, а ті кому пощастило бути на його концертах та виставах ділились своїми незабутніми враженнями, думками про творчість, читали вірші, згадували улюблені пісні.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 З 21 по 31
Липня  
 «Хрещення Київської Русі - перша сходинка до духовності» До 1030-річчя хрещення Київської Русі (28 липня) у відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка-акцент «Хрещення Київської Русі - перша сходинка до духовності» із циклу «Свята моя і рідна Україна». Документи з виставки розповідають про поширення християнського вірування на території давньоруської держави, про одного із засновників та покровителів нашої державності Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі. Виставка дає можливість ознайомитись з різноманітною літературою за даною темою.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 25 Липня   Фільм про життя Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглянули чудову американську кінокомедію «Батько нареченої». Після перегляду обмінялися думками на побачене з модератором зустрічі, канадським волонтером паном Нейтоном.
фото  фото  фото

 
 25 Липня    Приємно відзначити, що відділу абонемента були подаровані читачами понад 160 видань художньої літератури, які представлені на виставці-перегляді «Нами шановані. Вами даровані».
фото 1  фото 2

 
 26 Липня   До 1030-річчя хрещення Київської Русі Непогода не змогла завадити розгорнутись бібліотечній альтанці, приуроченій святкуванню 1030-річчя хрещення Київської Русі. Для гостей бібліотеки було проведено «Давньоруське лото» на історичній мапі: «У витоків хрещення Київської Русі» з розіграшом солодких призів. А книги з фондів ДОУНБ познайомили відвідувачів з різними етапами розвитку християнства та життям Святого Рівноапостольного князя Володимира.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 26 Липня   Фахівці ДОУНБ взяли участь у семінарі-зустрічі "Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники", де молоді українські автори з Києва, Львова та Запоріжжя представляли свою творчість для громади Дніпропетровщини. Модератором виступила Заржицька Еліна Іванівна. Серед молодих українських письменників були: Олена Березюк (Боісіда), Оксана Блажевська (Оксамитка), Ярина Каторож, Любов Відута, Анна Дегтяренко (Ярослава), Анастасія Мельниченко.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 27 Липня     27 липня до 25 – річчя від дня народження  відділу періодики представлено виставку:«Натхнення творчого польоту»: в’язаний жіночий одяг (Бриткова Т. М.); прикраси для кухні і не тільки - техніка «декупаж» (Осипович О. В.); натхнення, турбота, захопленість у вишитих картинах (Браславська І. М.), а також журнали - супутники та джерело цих витворів.
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Липня   Зупинимо торгівлю людьми! Англомовний клуб центру «Вікно в Америку» «Добра Розмова» познайомив учасників з великою глобальною проблемою.Всесвітній День боротьби з торгівлею людьми проходить 30 липня щорічно у багатьох країнах світу. Торгівля людьми та сучасне рабство – це масштабна проблема у всьому світі.Засідання Клубу «Добра Розмова» було спрямоване на підвищення обізнаності про випадки торгівлі людьми та їх попередження. Тисячі чоловіків, жінок та дітей попадають до рук торговців людьми щороку. Їх обманюють, запевняють, що їх беруть на роботу. Учасники клубу були ознайомлені з типовими способами заманювання до рук торгівців людьми. Жертви втрачають свої права та ідентичність, їх використовують та експлуатують. Тема була проілюстрована відеороликом з YouTube, в якому співробітники авіакомпаній США рятують пасажирів від торгівців людьми. Учасників клубу закликали пам’ятати про цю проблему та повідомляти поліцію про підозрілі випадки примусової праці та жебракування.
фото  фото  фото  фото

 
 28 Липня   У відділі читальних залів відбувся черговий захід у межах проекту «У солдата вихідний». Темою зустрічі було обрано 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 28 Липня   В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання  Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Святе Письмо "ТОРА" і сучасність".
фото  фото

 
 31 Липня     Протягом місяця у відділі абонемента продовжували діяти книжкові експозиції: «Краса і велич символів державних», «Павло Загребельний: історик, романтик, експериментатор», «Магія східної казки», «Гарячі новинки», які користувалися попитом у читачів.