2017pік

 Протягом
мiсяця  
До 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та США: «Якщо Ви бажаєте навчатися в США»До уваги молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діюча  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США» На якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для учнівської молоді, яка обирає професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі, FLEX.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Виставки березня Відділ абонемента презентував на заходах новинки літератури, що надійшли до відділу абонемента протягом місяця. 88 видань художньої літератури були представлені на виставці «Літературне меню», художня література японських авторів - на виставці «Гілка сакури», а також міні-виставка «Цей загадковий світ Японії» та інсталяції в стилі Japan. 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Будь сучасним! Читай українське!". Виставка оновлюється протягом місяця. До уваги читачів буде надано близько 130 нових видань.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
В патентно - технічному відділі розгорнуто книжкову виставку «Японія - країна незвичайних винаходів». Виставка присвячена року Японії в Україні, адже 2017 рік за рішенням президента України Петра Порошенка оголошений роком Японії в Україні. Книжкова виставка презентує прекрасну загадкову країну світанкового сонця, яка займає одну з найпередовіших позицій у світі. Виставка розкриває дивовижний світ японських винаходів, знайомить з винахідниками, японською кухнею, модою, надзвичайними дизайнерськими рішеннями.  Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
  Свято театру  До Міжнародного Дня театру у відділі розгорнуто книжкову виставку «Гордість українського театру», яка  розповідає про відомих і улюблених акторів, про історію і сьогодення театральних колективів. Переглянувши видання  ви дізнаєтесь про маленькі таємниці поза лаштунками, як народжується свято вистави, де знаходиться джерело натхнення, хто такі наші кумири. В галереї митців театру достойне місце займають наші земляки: Михайло Мельник, Людмила Вершиніна, Володимир Макогонов, Олена Самойлова та ін.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Протягом року у відділі документів іноземними мовами буде працювати інформаційний стенд з вивчення японської мови на побутовому рівні.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
 Фалеристи, хто вони?  Колекціонування значків, або фалеристика,  є улюбленим хобі багатьох людей вже сотні років. Людина, що колекціонує значки, називається фалеристом. Деякі люди збирають значки, щоб отримати для себе з них якусь вигоду. Хоча колекціонування - заняття досить витратне. Але для цього необхідно мати знання, щоб визначити цінність того чи іншого значка. Більшість же людей колекціонують значки виключно заради власного задоволення. У відділі розгорнуто виставку значків з колекції родини Куліш, наших користувачів.  Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
«Кобзарю, знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон»Є  імена, що  увібрали у себе живу душу народу, стали невід'ємною частиною його життя. Таким іменем для нас, українців, стало ім'я геніального поета Тараса Григоровича Шевченка. До дня народження великого Кобзаря у відділі читальних залів відкрита ілюстративно – документальна виставка «Навіки з нами серце і слова пророчі».Повніше
Фото1  Фото2

 
 Протягом
мiсяця  
Протягом мысяця у відділі документів іноземними мовами відбувалися зустрічы членів центру польської культури ім. Кароля Войтили. Розглядалися питання щодо планів на майбутнє, читання польською мовою.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Березня   Про американське мистецтво українськоюІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі продовжує участь у проекті «Вікно в Америку – Відверто про Америку!», який підготувала українська служба програми "Голос Америки з Вашингтону" та журналіст Зореслав Байдюк. Сьогодні постійні відвідувачі центру, слухачі експрес-курсу «Базова англійська» зібралися раніше ніж зазвичай, щоб подивитися документальний фільм про американське мистецтво, що є рушійною силою соціальних процесів, засобом боротьби з негативними явищами та способом привернути увагу до глобальних проблем суспільства.Глядачі уважно дивилися, дивувалися побаченому та особливо зраділи інформації, що ми, українці, можемо подорожувати архівами музею Метрополітен не виходячи з кімнати - онлайн!Дякуємо українській  службі Голосу Америки та Державному департаменту США за надану можливість дізнаватися більше цікавого і корисного. Перегляди наступних серій циклу будуть анонсуватися додатково.
фото  фото  фото  фото

 
 30 Березня   Виклики ускладнюютьсяНові студенти долучилися до заняття групи «Базова англійська 5.8.» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».Вчитель-модератор перевірила домашнє завдання, всі разом читали і перекладали. І знову лексичні завдання доповнювала культурологічна інформація, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями під час подорожей.
фото  фото  фото  фото

 
 30 Березня   Комп'ютерний лікнеп  Учасники проекту дуже старанні і швидко вчаться. Всіх поєднує одна мета - стати впевненим користувачем ПК. Наразі пройдено найулюбленішу тему "Internet". Ця тема завжди підіймає настрій учням та викликає бажання не зупинятися на досягнутому.
фото  фото  фото

 
 30 Березня    В читальному залі представлена спеціалізована ексклюзивна інсталяція «Книжкове меню».  Не тільки ресторани та кафе мають своє власне меню, але і наш відділ. І це меню містить не звичайні страви української кухні, а ласощі з книжкових полиць та виставок. На перше пропонується солодкий суп з книги Гері Чепмена «Любовь как образ жизни», на гарнір духмяна книга Блейта Лі «Принцип власти», а на десерт – тірамісу з ілюстративно-документальної виставки «Калейдоскоп гумору». Ще багато цікавинок пропонує меню, виконане у вигляді розгорнутої книги. Блюда постійно будуть оновлюватись, тому запрошуємо Вас спробувати наші фірмові страви.
фото 1  фото 2

 
 30 Березня   Психологія безпечного спілкування  Не випадково темою психологічного практикуму була "Психологія безпечного спілкування". У спілкуванні людина самовизначається і самопред’являється, показуючи свої індивідуальні особливості. За формою здійснюваних впливів можна судити про комунікативні навички і риси характеру людини, по специфіці організації мовних сполучень – про загальну культуру і грамотність. 

 
 29 Березня   Завжди цікаво знати як знімають кіноУ кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали і обговорювали пригодницько-комедійний фільм «Грім у тропіках» (2008) режисера Бена Стіллера. Свого часу фільм мав схвальні відгуки кінокритиків і касовий успіх в США. Для українського глядача було цікаво простежити не тільки за войовничим сюжетом, але й за тим, як розповідь з комедійної стала драматичною. Фільм-бойовик змусив хвилювалися за героїв фільму, самозакоханих акторів, що потрапили на справжню війну у джунглі. Це ще один доказ того, що про серйозні речі, такі як війна, можливо і треба розповідати різними художніми засобами.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Березня   Добре вивчати англійську мову разом з американцями!Приємний сюрприз чекав на слухачів мотивуючого експрес-курсу «Активуй англійську» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» – до групи долучився американський волонтер Едісон зі своїм приятелем Євгеном. Вони обидва чудово розмовляють англійською і радо відповіли на тактовні питання членів групи (Що найбільше дивує американців в Україні? Які сувеніри вони придбали, щоб здивувати американських родичів?) та перевірили домашнє завдання: «Підготувати розповідь про свою улюблену книгу». Гості прослухали декілька промов студентів, підказали які фрази краще використовувати. Далі вивчали нову лексику по надзвичайно корисній темі «Висловлення подяки», бо в англомовному світі дуже цінується ввічливість і гарна поведінка.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Березня   Живопис і поезія Третя зустріч із поетесою Людмилою Некрасовською, в рамках регіонального проекту «Улюблені поети Придніпров'я», була продовженням теми «Поетичне осмислення біблійних сюжетів у живописі».
фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Березня    «Поэту удивить хотелось мир…» Літературна вітальня за участю поета, письменника і перекладача класичної і сучасної української поезії Олександра Ратнера відбулася в рамках регіонального проекту «Улюблені  поети Придніпров'я». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Березня    «Дорога»  Що може бути краще, ніж насолода музикою, однією з найстаріших видів мистецтва, засобом втілення художніх образів життя та мрій? Музика, як весна, вривається в душевний світ і заповнює його новими фарбами, почуттями, мріями. Саме такі пісні, які несуть радість, надію, кохання виконав Олег Мелещук на своєму творчому вечорі «Дорога». Повніше
фото 1  фото 2

 
 25 Березня   Сплата комунальних послуг через Інтернет   У відділі абонемента відбувся черговий майстер-клас з  оплати комунальних послуг для пенсіонерів. Повніше

 
 25 Березня    Гілка сакури Здійснити віртуальну подорож з членами клубу «Захопленість» до країни сонця Японії запросив всіх бажаючих відділ абонемента та запропонував цікаву розповідь про цю дивовижну країну, де відданість давнім традиціям поєднується з високими технологіями. Країна сакури дуже багата історією,  цікавими легендами, храмами та звісно поетами та письменниками наголошували виступаючі. Учасники ділилися своїми враженнями про подорожі до Японії, історіями, прочитаними в книгах, читали вірші, передивлялися відео. 
фото  фото  фото

 
 25 Березня   В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою:"Святе Пісьмо "Веди" і сучасність".

 
 25 Березня   «Стежка до успіху – це не просто напрямок руху»Членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», що кожної суботи збираються щоб дізнатися нове і корисне про США, чекав приємний сюрприз – до бібліотеки завітав американець містер Пол Салліван, керівник американських волонтерів з Церкви Ісуса Христа у Східній Україні щоб прочитати лекцію про шляхи досягнення успіху «Стежка до успіху – це не просто напрямок руху». Виступ був емоційним і захоплюючим, 1,5 годи пролетіли мов одна мить. У кінці зустрічі лектор охоче відповідав на питання присутніх.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 24 Березня   Шевченківські дні Про романтичне місто над Дніпром розповіли співробітники відділу абонемента під час зустрічі з підопічними територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів Індустріального району. Згадуючи найромантичніші місця, присутні уявляли як тихою ходою можна пройти по відомим та невідомим місцям знайомого міста під супровід поезії місцевих авторів "И, возможно, в ямской наш Тарас ночевал." - саме цей рядок з вірша Світлани Поливоди спонукав слухачів замислитись над тим, чи можливим було перебування Великого Кобзаря на теренах нашого славетного міста.
фото  фото

 
 23 Березня   «Дніпровське генеалогічне товариство» У краєзнавчому відділі відбулося чергове засідання Дніпровського генеалогічного товариства. Тема: "Мій досвід вивчення родового дерева". Доповідач Резніченко Олександр Іванович. Олександр Іванович розповів про те, як і чому вирішив відновити історію свого роду доповнивши свою розповідь старими світлинами та цікавими моментами з життя своїх пращурів.
фото  фото

 
 23 Березня   Виховуємо патріотів: Віртуальна подорож Україною!Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує співпрацю зі спеціалізованою, з поглибленим вивченням англійської мови, школою №23.П’ятикласники разом зі своїми вчителями прийшли познайомитися з безкоштовними ресурсами центру та дізнатися більше про Україну і про рідне місто Дніпро англійською мовою.Для них була запропонована навчально-просвітницька та інтерактивна презентація про основні символи України – герб-тризуб, річку Дніпро, дніпрові пороги і їх дослідника Дмитра Яворницького, про зв'язок поета Тараса Шевченко з Придніпров’ям, традиційні сувеніри (Петриківські вироби і вишиванки) та страви української кухні.Розумні і допитливі діти відповіли на питання вікторини,  продемонстрували творче мислення та знання місцевої історії та сучасних реалій. Вони з легкістю опанували нову англомовну лексику, що дозволить їм описувати українські традиції та туристичні пам’ятки Дніпра. Тепер наші юні друзі готові представляти рідний край світовій спільноті!
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Березня   Знайомство з бібліотекою та США!У рік 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і США інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує партнерство з ЗОШ №141. Група п’ятикласників прийшла знайомитися з бібліотекою. Керівник центру Світлана Усенко розповіла про головну мету бібліотечного центру – надавати актуальну інформацію про Сполучені штати Америки та допомагати вивчати англійську мову. Школярі подивилися інформаційне слайд-шоу «Знайомство з США». Діти дізналися багато цікавих фактів з географії, історії країни, про головні символи, видатних особистостей США, найбільші міста. Найбільш школярів вразили зображення архітектурних принад столиці – міста Вашингтон. Навчальне відео англійською мовою перенесло нас на 1 рік назад – всі разом прогулялися Національною алеєю, ніжно-рожевою, підчас цвітіння японських вишень.
фото  фото  фото

 
 23 Березня   "В бібліотеці новий співробітник" Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко в межах програми "В бібліотеці новий співробітник" провела знайомство з відділами ДОУНБ для співробітників, що нещодавно розпочали працювати в бібліотеці. Вона розповіла про історію бібліотеки, здобутки та сучасні інновації. В ході зустрічі нові співробітники засвоїли навички командної роботи в ході ділової гри, розібрали різноманітні життєві та робочі ситуації.
фото 1

 
 23 Березня   Про себе англійською мовоюІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-Англійська». Відбулося сьоме заняття для групи «Базова англійська 5.0.». Дорослі учні (60 чоловік) наполегливо, крок за кроком, отримують знання та рекомендації як ефективніше вчити англійську мову. Сьогодні майже всі продемонстрували виконане домашнє завдання та підготували коротку розповідь про себе, свою професію. Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк допомогла несміливим почати говорити, виправляла помилки та заохочує до спілкування англійською мовою.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Березня    Поетичні відлуння  У межах проекту «Читаємо разом: «Улюблені поети Придніпро’вя» та на запрошення клубу книголюбів «Літературна вітальня» відбулася творча зустріч з поетами-земляками. До нас завітав відомий дніпропетровський поет Сергій Бурлаков, який представив нову збірку віршів «І Божа благодать – у глибині» та прочитав свої вірші різних років. Співробітник Наукової бібліотеки ДНУ Лідія Демчук коротко розповіла про поета Валер’яна Підмогильного і ... Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Березня    Мандруймо разом Гоголівськими місцями Пізнавально–розважальна подорож «Мандруймо разом Гоголівськими місцями» представлена студентам ВПУ №17 (проект «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!»). Повніше
фото 1  фото 2

 
 22 Березня   Чи може бути виправдана жорстокість правоохоронців?Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» обрали для перегляду і обговорення непростий фільм – кримінальну драму «Мисливці на гангстерів» (2013), що який піднімає етичні питання щодо поведінки і моральних принципів головних героїв фільму. Підчас обговорення зійшлися на думці, що важко, навіть, згадувати таке кримінальне минуле Америки і соромно та боляче порівнювати ту ситуацію з сучасною Україною.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 22 Березня   Другий етап  Бажаючих взяти участь у проекті "Комп'ютерний лікнеп" не меншає. Традиційно, сформовано дві групи по 9 чоловік, які завершать другий етап весняного навчання в кінці квітня.
фото  фото  фото  фото

 
 21 Березня   На базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти був організований семінар-практикум для шкільних бібліотекарів. Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О. підготувала повідомлення «Особисте портфоліо – професійний портрет шкільного бібліотекаря», в якому розглянула портфоліо як засіб моніторингу професійного розвитку шкільного бібліотекаря, зупинилася на його цілях, методиці формування та оформлення.
фото 1  фото 2

 
 21 Березня   Військовослужбовці Національної гвардії своєю самовідданою працею щоденно доводять, що є справжньою елітою правоохоронних органів, втіленням професіоналізму, надійною опорою держави. До Дня Національної гвардії України у відділі періодики розгорнуто ілюстративно-документальну виставку "Захисники суверенітету України".Повніше
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 
 21 Березня   Корисна інформація для бажаючих вчитися в СШАПостійно діюча виставка з матеріалів, люб'язно надісланих американськими університетами, щодня нагадує відвідувачам інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» про можливість навчатися в США, отримувати стипендію, подорожувати на канікулах.Сьогодні ми мали зустріч з пані Катериною, що є представником світової компанії «Освіта в США». Її змістовний і лаконічний виступ зацікавив багаточисельну аудиторію відвідувачів бібліотеки, що покращують знання англійської мови за допомогою безкоштовних ресурсів  і працівників центру. Молодь поставила додаткові питання оратору. Можливо хтось з присутніх сьогодні отримав нову мрію.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Березня   Робимо покупки англійською!Студенти експрес-курсу «Активуй англійську! 5.6.» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» разом зі своїм вчителем-інструктором Тамарою Гаврилюк вивчили граматичні конструкції, що допоможуть розповісти про «закінчену дію». В парах відпрацювали-проговорили речення по темі «Я роблю покупки». Сміливці спробували порекомендувати нашому американському другу містеру Стівену традиційні сувеніри з Дніпра. Це можуть бути виріб петриківських майстрів, вишиванка, шоколад Міленіум, або шматочок українського сала.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Березня    Поезія – це завжди неповторність,  Якийсь безсмертний дотик до душі                                        (Ліна Костенко) Працівники відділу читальних залів провели урок поезії для студентів ВПУ №17 до Всесвітнього Дня поезії, що затверджений 1999 року резолюцією ЮНЕСКО в Парижі та відзначається щороку 21 березня. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 20 Березня   "Ви перетинаєте весь світ у пошуках щастя, а воно завжди поруч, на відстані витягнутої руки від будь-якої людини ... " (Горацій).  20 березня відзначається День Щастя. Як ви думаєте, чого вам не вистачає для повного щастя? Може бути ми шукаємо своє щастя не там, де воно ховається? Для відповіді на ці питання пропонуємо скористатися матеріалами виставки « Щастя – в середині нас: роздуми про головне», яка розгорнута у відділі періодики .Повніше
Фото  фото  фото  фото

 
 20 Березня     Виставка-годинник «Час читати!»                                                                                                                               У відділі читальних залів відкрита нова виставка - виставка-годинник «Час читати!».  Головним гаслом цієї виставки є заклик до читання. Неважливо – яка зараз година, яка пора року за вікном, які обставини оточують нас в житті, - треба читати, бо це не лише корисно для самоосвіти, а й дуже благотворно впливає на емоційний стан (доведено вченими). На виставці представлені книги з психології та політології, художня література та література для дозвілля. Але всі їх об’єднує головне – вони мають в своїй назві чисельник. Для кращої імітації справжнього годинника є годинникова стрілка, всі книжки розміщені по колу, як на циферблаті. Виставка буде цікава усім користувачам.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 20 Березня                        У відділі документів іноземними мовами до року Японії в Україні працювала виставка «Восточное очарование: Япония». Крім привабливих чорно-білих світлин з червоними вставками, виставку доповнювали вироби - орігамі з паперу у вигляді птахів, квітів. Виставка працюватиме протягом півроку.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Березня   Українське вікно до японської душі В рамках соціокультурного проекту, відбувся перегляд документального фільму "Діти цунамі". Це історія про японське цунамі і катастрофу на атомній станції, побаченої очима дітей. Фатальний день 11 березня 2011 року змінив все. Страхітливої сили хвиля цунамі викликала катастрофу на місцевій атомній станції. Експерти підрахували колосальний збиток, який був нанесений катастрофою, а також екологічні наслідки і численні людські жертви. Юні герої цієї картини пережили страшну стихію і тепер говорять про свої емоції та почуття. Про те, що трапилося діти розповідають, як про сюжет фільму-катастрофи.
фото  фото  фото  фото

 
 18 Березня   Культурні традиції англомовного світуНа традиційній суботній зустрічі членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» разом з нашим американським другом, волонтером містером Джейсоном,  знайомилися з традиціями національного свята ірландців День Святого Патрика.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Березня    «Бібліотечна зупинка»  У відділі читальних залів для учнів перших і третіх класів НВК–ліцею №100 відбулися бібліотечні уроки «Книжковий дім – бібліотека» та «Священий храм живих книжок». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 16 Березня   Читати англійською легше ніж почути носія мовиВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося шосте заняття групи «Базова англійська» п’ятого потоку, яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».Вчитель-інструктор Тамари Гаврилюк підготувала до перегляду навчальне відео, яке навело приклади складної вимови знайомих слів. Учні старанно повторювали за диктором слова і отримували задоволення від процесу. Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією в майбутньому допоможуть їм у спілкуванні з іноземцями.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Березня   Здійснено виїзд в Новомосковську центральну міську бібліотеку. Директор  КЗК «ДОУНБ»  Н. М. Тітова разом із завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є. здійснили виїзд в Новомосковську центральну міську бібліотеку з метою підготовки обласної квітневої школи для методистів ЦБС області.Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 16 Березня   Клуб «Ріднокрай» У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай». З темою «Заповідні Дніпрові пороги» виступав к.п.н., еколог Вадим Манюк. Видатний еколог нашого міста розповів про історико-культурну спадщину, красу та унікальність Дніпрових порогів. Зацікавив слухачів інформацією про проект по створенню регіонального ландшафтного парку «Дніпрові пороги». Доповідь супроводжувалась фото-матеріалами та мапами з власної колекції Вадима Манюка.
фото  фото

 
 16 Березня    Терни Архипа Тесленка  Мультимедійна презентація «Що б з мене було» до 135-річчя від дня народження українського письменника Архипа Тесленка представлена студентам ВПУ №17 (проект «Імена: відомі та повернені із забуття»). Повніше
фото 1  фото 2

 
 15 Березня   Інклюзія - вимога часу. Життя людини - найвища цінність. Коли ж ідеться про життя дітей з особливими освітніми потребами, це ще й велика відповідальність суспільства. Відділ періодики пропонує переглянути документально-ілюстративну виставку - "Освіта для сучасності (інклюзивна освіта)".Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 15 Березня   З НОВИХ ПОЕЗІЙ І ДАВНІШИХ...В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі розташовано книжкова виставка "Скарби книжкового фонду. До Всесвітнього дня поезії".Увазі відвідувачів Центру надається творчість відомих ( і не дуже) українськіх поетів XIX -  XX століття. Зразки високохудожньої, новаторської лірики дали П.Тичина, М. Хвильовий, В.Сосюра, М. Рильський, М.Зеров, А.Малишко, В.Стус. Для лірики особливо важить той факт, що в її сприйнятті повинен брати участь читач, який розуміє прочитане і співпереживає йому.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Березня   Вічна сила друкованого слова спасає життяПоєднати корисне з приємним щосереди намагаються члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони бажають покращити знання англійської мови, поспілкуватися з американським волонтером паном Джозефом Батілегою та гарно провести час, збагатитися емоційно і духовно. Цього разу переглядали і обговорювали екранізацію роману австралійського письменника Маркуса Зузака «Книжкова злодійка».Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 15 Березня    Святі жінки в православії Святі жінки в православії - це ті великі подвижниці, яких Господь нагородив чудотворними дарами і особливою милістю. І, звичайно, життя подвижниць у всі століття було прикладом для наслідування. Тема «Святі жінки в православії» була розвернута біотерапевтом Тетяною Миколаївною Шайтановою на черговій зустрічі проекта «Бібліотерапія». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 15 Березня   Історія дружби Завідуюча відділом мистецтв Світлана Пономаренко відвідала заходи з відкриття  нової виставки «Яворницький і Рєпін: дружба, що почалася з «Запорожців...» в Меморіальному будинку-музеї Д. Яворницького. Експозиція присвячена дружбі видатних історика і художника, яка зародилася саме з відомої картини російського живописця, і тривала більше 50 років. Коли художник створював свою картину, уважно слухав розповіді, брав консультації у українського етнографа, користувався колекцією Дмитра Івановича. Повніше
фото  фото

 
 15 Березня   Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О. провела екскурсію-презентацію для колег з бібліотек області «Інформаційні продукти та послуги ДОУНБ». Фахівці ознайомилися з інноваційними  бібліотечними послугами, які надають сучасному читачеві, відвідали оновлений відділ читальних залів з відкритим доступом до фондів, зручними меблями та яскравим дизайном та інші відділи обслуговування. 
фото 1  фото 2

 
 14 Березня   Залучаємо студентів до нетрадиційних форм вивчення англійської мовиІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група студентів Національного гірничого університету (майбутня спеціальність «Фінанси»). Вони познайомилися з безкоштовними сучасними ресурсами, що допоможуть їм покращити знання англійської мови та отримали запрошення долучитися до регулярних англомовних клубів, де вони зможуть покращити навички спілкування разом з американцями.Працівники відділу привернули увагу амбітних студентів до унікальної можливості долучитися до масового онлайнового курсу «Англійська мова на допомогу медіаграмотності» (MООС) Пенсільванського університету (США).Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Березня   «Активуй англійську!» 5.5.: Працюємо в парахТривають безкоштовні експрес-курси в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк перевірила домашнє завдання, разом з нашим експертом американським волонтером містером Стівеном послухали розповіді про улюблені українцями види спорту. Група справилася з темою «Спорт. Види спорту» та перейшли до не менш цікавої та корисної теми «Як просити вибачення».Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Березня   У відділі документів іноземними мовами розгорнуто виставку «Японія from A to Z» до року Японії в Україні. Цікаві та привабливі світлини національних парків приваблювали користувачів. Всі матеріали були знайдені у фонді відділу японською та англійською мовами. Виставка буде працювати протягом двох місяців. 
фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Березня   Академічна культура сучасного студентстваАкадемічна культура – одна з найважливіших складових вищої школи як соціального інституту. Вона стосується і загальної корпоративної культури вищого навчального закладу, і внутрішньої культури особистості. Високий рівень інформаційної культури сучасного студентства – запорука високої академічної культури. В межах проекту «Академічна культура українського студентства: основні чинники формування та розвитку» відділ наукової інформації і бібліографії розпочав цикл лекційно-практичних занять зі студентами другого курсу економіко-гуманітарного факультету Дніпропетровського державного університету залізничного транспорту. Студенти отримали інформацію про сервіси на послуги ДОУНБ, дізналися про форми та методи пошуку за електронними каталогами бібліотеки, розробили та виконали алгоритм пошуку джерел у каталогах та картотеках ДОУНБ, дізналися про можливості використання джерел державної бібліографії. Окремою частиною зустрічі стало практичне заняття зі складання бібліографічного опису та бібліографічного списку до курсових робіт студентів.
Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6

 
 13 Березня   Чернігівські жіттєписи Леоніда Глібова Студенти ДПК ДНУ ім. Олеся Гончара здійснили мультимедійні мандри, завдяки соціокультурному проекту «Шляхами долі, успіху та любові». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 13 по 24
Березня  
Відбулись обласні курси підвищення кваліфікації для працівників відділів комплектування і обробки літератури ЦБС області «Бібліотечні сучасні реалії і шляхи подальшого формування і використання».Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 12 Березня      Зустріч у Art- резиденції  Відбувся майстер-клас для починаючих сценаристів, який провів телепродюсер і сценарист В’ячеслав Поляков.

 
 12 Березня    «Однажды в Версале»  Для мешканців і гостей нашого міста відбувся концерт дніпровського музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука «Однажды в Версале» (цикл заходів «Рідної землі таланти»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 11 Березня   Про музику, яка пасує до весняних святДень народження українського поета Тараса Шевченка – це майже національне свято для українців. Члени англомовного клубу «Добра розмова» були зворушені відеопривітанням співробітників американського посольства, які читали вірші Шевченка українською мовою. Щоб налаштуватися на зустріч з музикантами Дніпропетровської академії музики для членів клубу була проведена гра «Швидка англійська» по темі «Музика». Всі присутні мали можливість обговорити в парах своє ставлення до музики, розповісти про свої улюблені музичні стилі, про відповідні місця і час для прослуховування музики.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Березня    Знімається кіно...   У приміщенні відділу дитячо-юнацька кіностудія «КіТ» (Кіно і Телебачення) провела робочі зйомки нової серії гумористичного телесеріалу «Кумедні». До роботи над сюжетом запросили завідуючу відділом Світлану Пономаренко, яка зіграла роль бібліотекаря.

 
 11 Березня   «Американська мистецька вітальня» запросила слухати джазПродовжується співпраця бібліотеки з Дніпровською Академією Музики. Відділ мистецтв став майданчиком для виступу викладачів і студентів, музикантів і мистецтвознавців ДАМ.Керівник проекту  мистецтвознавець Ірина Рябцева представила учасників і композиції, що пролунали. Слухачі дізналися про неординарного талановитого джазового музиканта американця Веса Монтгомері. Музиканти емоційно виконали класичні композиції, створили неперевершений весняний настрій у присутніх, отримали палкі оплески, бібліотечні сувеніри та запрошення вивчати англійську мову, мову міжнародного спілкування, мову джазових пісень  у бібліотеці. Вечір закінчився  дружнім чаюванням зі смаколиками та обговоренням планів подальшої співпраці ДОУНБ та Академії музики.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Березня   Лексика та культурологіяВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося заняття групи «Базова англійська 5.5.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».Під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк група повторювала алфавіт, вчила правила читання голосних і приголосних звуків. Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.
фото  фото  фото  фото

 
 9 Березня    Працівники відділу читальних залів провели урок пам'яті до 203-ї річниці з дня народження великого митця української культури, поета, художника, борця за свободу та справедливість Тараса Григоровича Шевченка «Спи спокійно, Тарасе…» у ВПУ №17. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 9 Березня   Психологічний практикум На засіданні клубу йшла мова про розумові здібності. Людський розум може навчитися всьому. Питання тільки в тому, скільки часу для цього буде потрібно. Як працювати над собою? На що звертати увагу? - на ці питання знаходили відповіді психологи у рекомендованій бібліотекарями літературі.

 
 9 Березня     Ювілей національного класика До ювілею видатного українського композитора Миколи Лисенка для студентів була запропонована музично-пізнавальна година «Сонце української музики». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Березня   Жіночий день! У подарунок на 8 березня членам профспілки КЗК "ДОУНБ"  було запропоновано відвідати Дніпровську обласну філармонію імені Л.Б. Когана. Кожен зробив свій вибір культурної програми: концерт-шоу "Одеський дворик", шоу пісочної анімації та концерт-шоу "Музична кухня".
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Березня   Тарасове свято На зустріч, присвячену дню народження Тараса Григоровича Шевченка, у відділ абонемента завітали учні сьомого класу загальноосвітньої школи № 47.  Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Березня   Знайомство американця з традиціями «жіночого дня»Американський волонтер містер Стівен долучився до слухачів експрес-курсу «Активуй англійську!» саме на передодні  Міжнародного жіночого свята «8 березня». Тож присутні спробували розповісти гостю що відбувається напередодні свята у робочих колективах, як українські жінки очікують подарунків і яких саме. Традиційними подарунками є квіти (тюльпани і мімоза), цукерки в коробках, квитки на концерти, або вистави. Студенти курсу добре впоралися з головною задачею – підказати-порадити містеру Стівену чим здивувати прекрасну українську дружину Наталку в День 8 березня.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Березня   Банківські операції Представник з банку завітав на останнє заняття лютневих груп. В комп'ютерному лікнепі вчились користуватись банківською картою онлайн. Відтепер, всі операції будуть здійснюватись вдома за допомогою інтернет.  
фото  фото  фото

 
 6 Березня   В Центральній бібліотеці Криворізької ЦБС (Лозуватка) відбувся черговий семінар-тренінг  зі створення електронного каталогу. Захід організовано в межах регіонального проекту «Електронний каталог».Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 6 Березня   Теплі привітання від юних друзівНапередодні прекрасного весняного свята Міжнародний день жінок до відділу документів іноземними мовами завітали учні школи №141, щоб привітати бібліотекарів віршами і солодощами. Юні джентльмени приємно здивували жінок-бібліотекарів.Щоб поєднати приємне з корисним шестикласникам було запропоновано переглянути презентацію-вікторину про видатних жінок Сполучених Штатів Америки. Школярі виказали неабияку обізнаність та майстерність у перекладі з англійської мови. Разом з Тамарою Гаврилюк вивчили і, сподіваємося, запам’ятали багато нової англомовної лексики.Зустріч завершилися уроком орігамі від Анастасії Шевцової. Хлопчаки із задоволенням зробили паперові тюльпани, щоб подарувати своїм матусям.А бібліотекарям на згадку про свято залишили корисний сувенір – «Грошове дерево», прикрашене доларами США.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Березня     Аrt-резиденція - в дії Відбувся майстер-клас для починаючих фотографів, який провів оператор «51 каналу» обласного телебачення Сергій Авраменко.
фото  фото  фото  фото

 
 4 Березня   Оскар і український внесок у світове кіномистецтвоЧлени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» зібралися щоб дізнатися більше про цьогорічну церемонію нагородження Оскаром діячів кіномистецтва. Група читала і перекладала статтю з цікавими фактами. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк також підготувала цікаву інформацію про діяча українського кіномистецтва, документаліста і теоретика кіно Дзигу Вертова, фільм якого «Симфонія Донбасу» (1931) багато критиків визнають одним з найкращих документальних фільмів в історії кінематографу.
фото  фото  фото  фото

 
 2 Березня   В центральній районній  бібліотеці смт. Васильківка відбувся черговий семінар-тренінг зі створення електронного каталогу. Захід організовано  в межах регіонального проекту «Електронний каталог».Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 2 Березня   На книжковій виставці «Дивовижний світ Японії», що відкрилася в Центрі художньої літератури, представлені й середньовічні збірники буддійських легенд, і класика японської літератури, і сучасні світові бестселери. Твори поетичної та художньої прози  занурять читача в особливу естетичну атмосферу японського світу. Книги ознайомлять з традиціями та цінностями Країни сонця, основними положеннями кодексу честі самураїв та  відкриють чудодійний «код життя» японців.
фото  фото  фото

 
 2 Березня   Від читання окремих слів до читання реченьСлухачі курсу «Базова англійська» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» знову перевіряли свої знання за допомогою зорових фонетичних таблиць та вивчили структуру створення стверджувальних і негативних відповідей. Група (75 осіб) була у змозі виконати завдання – прочитати 20 простих речень. Шлях від алфавіту до читання подолали досить швидко – за чотири заняття. Під час зустрічей використовується мультимедійне обладнання та ресурси інтернет.
фото  фото  фото  фото

 
 2 Березня   Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко взяла участь у засіданні журі Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека». Представники освіти та культури ознайомилися з роботами конкурсантів за номінаціями «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу», «Бібліотека – виховний простір навчального закладу», «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей». Відповідно до критеріїв оцінки був проведений аналіз тематичних портфоліо  бібліотекарів і визначені переможці та лауреати конкурсу на обласному рівні. 
фото

 
 2 Березня   Повторення Учасники проекту "Комп'ютерний лікнеп" повторювали пройдений матеріал, працювали над самостійним завданням. Попереду єдине заняття.
фото  фото  фото

 
 2 Березня   Комунікація як механізм саморегуляції На психологічному практикумі розглядали саморегуляцію емоційних станів у процесі спілкування. Вона може забезпечуватися численними психологічними чинниками – різноманітними психологічними механізмами. Ними можуть виступати певні здатності людини, властивості її особистості. 

 
 2 Березня   Жінок осяяні обличчя… Перший подих весни робить обличчя наших жінок особливо привабливими і  загадковими. У поєднанні з подарованими пролісками, нарцисами і  мімозами жінки постають в нашій уяві справжніми богинями. Але зовнішня краса потребує багато зусиль та правильного догляду. Щоб кожна жінка була  красунею, їй вкрай необхідно користуватися професійними порадами, які знаходяться у різноманітних виданнях. Нова книжкова інсталяція - «Жінок осяяні обличчя…» допоможе  прекрасній статі отримати необхідну інформацію. Для підсилення візуального ефекту, посеред книжок розташована велика рожева косметичка, усі шухляди якої наповнені необхідними косметичними засобами відомих брендів. Отже, головне – вибрати те, що підходить   саме Вам. Неповторний стиль та правильно обрана косметика дійсно здатна перетворити кожен наш день на справжнє свято! Тож, запрошуємо усіх чарівних жінок завітати на цікаву інсталяцію до відділу наукової інформації і бібліографії.
Фото1

 
 З 1 по 4
Березня  
Конференція у Славську Завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів Литвиненко Н.Г. взяла участь у  Міжнародній конференції «Сучасна бібліотечно – інформаційна освіта: європейські орієнтири», яка проходила у смт Славське.  Програма конференції включала важливі питання подальшого розвитку бібліотечної справи. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 З 1 по 24
Березня  
З перших весняних, овіяних теплом днів у відділі читальних залів представлена ілюстративно – документальна виставка до Міжнародного жіночого дня  «В її серці ніколи не гасне любов…».Повніше
фото1