2017pік

 Протягом
мiсяця  
 Шпаргалки для майбутнього багатія У відділі читальних залів експонується книжкова виставка «Шпаргалки для майбутнього багатія», яка присвячена досить актуальній в наш час темі. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "В апокаліпсі хижих літ..." - національна самоідентифікація і народження письменника". До 120 - річчя від дня народження Маланюка Євгена Филимоновича, українського поета, мистецтвознавця, культуролога, публіциста, літературного критика.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
До 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та СШАВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» подовжено експонування книжкової  виставки «Лютий в США – місячник афро-американської історії», на якій представлені матеріали про видатного борця за громадянські права темношкірого населення США у 1950-1960-х роках Мартіна Лютера Кінга та художні твори американських письменників, присвячені висвітленню нелегкої долі афро-американців. Виставка розкриває такі поняття як «сегрегація», «дискримінація», «расизм», «рух за громадянські права» та інші. Афро-американець Мартін Лютер Кінг мріяв про рівність темношкірих і білошкірих громадян Америки, про громадянські права для кожного. Він невтомно мирними виступами і настановами закликав побачити, що всі люди створені Богом рівними, і мають поважати одне одного.Родзинкою виставки є текст промови Мартіна Лютера Кінга під час Маршу на Вашингтон під умовною назвою «Я маю мрію».Книги подаровані бібліотеці Посольством США в Україні та Благодійним фондом «Сейбр-Світло» за 25 років з моменту встановлення дипломатичних відносин між Україною та США.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Серце моє тихе...".До 120 - річчя від дня смерті Куліша Пантелеймона Олександровича, українського письменника, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача, видавця.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
 Не суди про книгу по обкладинці У відділі читальних залів представлена книжкова виставка «Не суди про книгу по обкладинці».  Головною метою цієї виставки є привернення уваги відвідувачів до змісту книги, а не її зовнішнього оформлення. Саме тому всі книжки дуже щільно обгорнуті папером, аби не можна було підглянути їх обкладинку. На кожному згортку є невелика анотація, яка не розкриває основного змісту книги, але привертає увагу та зацікавлює. Всі видання стосуються різних тем – психології, мандрівок, самопізнання та самовдосконалення, історії та культурології.
фото 1

 
 28 Лютого   Skype В комп'ютерному лікнепі, учасники перевірили на собі комунікаційну система Skype, яка відома завдяки широкому спектру її особливостей, зокрема, безкоштовній голосовій та відео-конференціях.
фото  фото  фото  фото

 
 28 Лютого   Улюблені поети Придніпров'я На зустрічі з дніпропетровською поетесою Людмилою Некрасовською було продовжено тему "Поетичне осмислення біблійних сюжетів у живописі". Презентуючи фото з біблійних сюжетів, Людмила Некрасовська доповнювала їх емоційним станом завдяки своїй поезії. Після презентації, співробітники КЗК "ДОУНБ" привітали поетесу зі святом весни.
фото  фото  фото  фото

 
 27 Лютого   У Синельниківській ЦРБ відбувся навчальний семінар-тренінг та індивідуальні стажування, які провели спеціалісти ДОУНБ – учасники робочої групи з реалізації регіонального проекту «Електронний каталог». Мета проекту: створення електронних каталогів на книжкові фонди публічних бібліотек області та перехід на систему корпоративної каталогізації з формування зведеного краєзнавчого каталогу статей із періодичних видань «Дніпропетровщина» та розміщення цих ресурсів на сайті ДОУНБ: www.libr.dp.ua
фото 1  фото 2  фото 3

 
 26 Лютого   Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко взяла участь у презентації книги «На кородоні любові». До збірки  увійшли твори переможців третього Всеукраїнського конкурсу творчої молоді «Літературна надія Дніпра-2015». Для відвідувачів була оформлена виставка оригінальних ілюстрацій до книги, виконаних студентами  Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Присутні дізналися багато цікавого про  творчість молодих українських поетів та прозаїків, ознайомитися з новою книгою та прослухати авторське читання творів, що увійшли до збірки. 
фото  фото  фото

 
 26 Лютого   «Я люблю тебя до слёз».Для мешканців нашого міста співак, музикант Олег Мелещук подарував музичний вечір «Я люблю тебя до слёз». У романтичній атмосфері лунали пісні про  кохання, вірність про повноту почуттів закоханих, які своєю неповторною чуттєвістю і глибиною не залишили байдужими слухачів. Поети декламували свої вірші, між рядками яких зачаїлося кохання в усіх його світлих проявах. Вечір пройшов на диво мелодійно та ніжно, огорнутий поцілунком мелодії та дотиком поезії.
фото1  фото2

 
 25 Лютого    До бібліотеки усією родиною...  відбувся майстер-клас з ораторського мистецтва для школярів, який провів В’ячеслав Поляков. Заняття відбулись у цікавій ігровій формі. Діти з задоволенням брали участь у рольових іграх, конкурсах, міні презентаціях. Не відставали від дітей і їх батьки, які спробували свої сили у амплуа ведучих розважальної програми. У залі склалась доброзичлива атмосфера, лунав сміх. 
фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Лютого   В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Святе Письмо"Храма Споконвіч".

 
 25 Лютого   Пізнаємо англомовний світ разом з англомовним клубом "Добра розмова"Серед зимових свят американці обожнюють День президентів і Марді Гра (карнавал у  Новому Орлеані). Члени англомовного клубу "Добра розмова" дізналися багато цікавих фактів з американської історії,  переглядаючи американські банкноти із зображеннями президентів і слухаючи. До зустрічі долучився американець містер Джейсон, який розповів нам про популярну американську розвагу – карнавал. Українці, у свою чергу, причарували розповіддю про «Колодія» і традиційні українські страви.Всі разом читали, перекладали, дивилися відео, обмінювалися думками і враженнями – активно покращували знання англійської мови.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Лютого   “І небу і Землі”  Поетична зустріч любителів вишуканого слова клубу «Захопленість» відбулася у відділі абонемента. Декламування власних віршів та віршів улюблених поетів краю в форматі голосних читань «Поети Придніпров’я вустами читачів» в рамках кампанії “Читаємо разом: Улюблені поети Придніпров’я” проходили в теплій, по-домашньому вбраній Українській вітальні, і нагадували акт дарування. Бо коли хтось читає вам — це акт уваги і любленості, пошани до поетів: М.Миколаєнко, Є.Лісового, Д.Калинової, Ніни Євгеньєвої, М.Мілаша, В.Верещагіна та інших. Поетичні рядки цих поетів лунали у виконанні клубників якось по-новому, інтимно, особисто, більше, ніж просто читання вголос.  
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Лютого   Сплата комунальних послуг  через Інтернет У відділі абонемента відбувся майстер-клас з використання інформаційних та комунікативних інтернет-сервісів для пенсіонерів з питань оплати комунальних послуг. Під час  заходу аудиторія познайомилась з процесами проведення платежів на сайтах окремих комунальних підприємств та на прикладах розглянула яким чином відбувається оплата послуг.  Завдяки майстер-класу присутні змогли обрати для себе більш зручний спосіб оплати та переконатись у зручності використання електронних сервісів комунальних служб.
фото  фото  фото  фото

 
 24 Лютого   У Вільногірській міській бібліотеці відбувся навчальний семінар-тренінг та індивідуальні стажування, які провели спеціалісти ДОУНБ – учасники робочої групи з реалізації регіонального проекту «Електронний каталог». Мета проекту: створення електронних каталогів на книжкові фонди публічних бібліотек області та перехід на систему корпоративної каталогізації з формування зведеного краєзнавчого каталогу статей із періодичних видань «Дніпропетровщина» та розміщення цих ресурсів на сайті ДОУНБ: www.libr.dp.ua
фото 1  фото 2

 
 24 Лютого   Проет "Пліч о пліч" стартує на Дніпропетровщині КЗК «ДОУНБ» та ВГО Всеукраїнська федерація «Спас» презентували спільний соціокультурний проект «Пліч-о-пліч», спрямований на психологічну підтримку та адаптацію воїнів АТО, в рамках національно-патріотичного виховання. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Лютого    «Шляхама Володимира Великого»  Історичний хронограф «Шляхама Володимира Великого» відбувся для студентів  ВПУ №17 (проект «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 23 Лютого    Співробітники бібліотеки приєдналися до навчального вебінару з основ пошуку по Електронному каталогу на сайті ДОУНБ. В ході вебінару була розглянута структуруа каталогу, ознайомилися з інтерфейсом, освоїли базові навички пошуку інформації онлайн-каталогу. Переглянули можливості авторизації на сайті та властивості електронного книжкового формуляра. Зробили певний висновок про зручність кожного з доступних видів пошуку.
фото 1  фото 2

 
 23 Лютого   Масляна – свято весни Відділ абонемента завітав до відпочиваючих територіального центру соціального обслуговування Амур-Нижньодніпровського району та провів годину духовності, яка присвячувалася святу весняного циклу Масляній.  Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Лютого   Психологічний практикум На засіданні клубу мова йшла про психологію у сучасному світі. Виявляється, що наскільки велику роль у формуванні поведінки відіграють біологічні умови існування, настільки ж велику роль у формуванні людини відіграють умови суспільного життя. Тільки ретельне врахування суспільних умов, які формують психічну діяльність людини, дає змогу психології мати надійні наукові засади.
фото

 
 23 Лютого   Від Вашингтона до ТрампаВікторину для школярів 141-ї школи підготували і провели в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». На початку зустрічі було презентоване слайд-шоу «Вашингтон – столиця США». Керівник центру пані Світлана У.  поділилася своїми позитивними емоціями про перебування в Вашингтоні. Школярі читали і перекласти текст на слайдах і коментувати зображення. Вони звернули увагу на архітектуру будівель та інтер'єри всесвітньо відомих будинків, таких як Білий дім, Бібліотека Конгресу, будівля Верховного суду.Зустріч доповнив перегляд відео.
фото  фото  фото  фото

 
 23 Лютого   Вчимося вимовляти вірноСтуденти групи «Базова англійська», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська», під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк повторювали алфавіт, вчили правила читання голосних і приголосних звуків. Фонетичні вправи були поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.
фото  фото  фото  фото

 
 23 Лютого   «Дніпровське генеалогічне товариство» У краєзнавчому відділі відбулося засідання «Дніпровського генеалогічного товариства». Про свій рід та особливості пошуків і вивчення родоводу розповів член товариства Черевик Юрій Іванович.

 
 23 Лютого    Парижанка з-під диканьки  На прохання відвідувачів чергове засідання клубу «Літературна вітальня» було присвячене видатній особистості, відомій художниці Марії Башкірцевій. Голова клубу Лілія Куліш нагадала  яскраві сторінки життєвого та творчого шляху художниці. Учасниця засідання Катерина Жуховицька поділилася враженнями про відвідування  полтавського музею та прочитаних книг про Башкірцеву. Присутні переглянули відеофільм із циклу «Народжені в Україні» та матеріали документально-ілюстративної виставки «Світло згаслої зірки» із фонду наукової бібліотеки. 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Лютого   «Gmail»  Раніше для створення поштової скриньки треба було отримати запрошення від того, у кого вже є поштова скринька Gmail, або, для жителів США, підтвердження особи через текстове повідомлення SMS. Зараз реєстрація відкрита для жителів багатьох країн, зокрема й для України. Учасники комп'ютерного лікнепу зареєструвалися на Gmail та одразу почали листуватися. Функції цієї скриньки виявились легкими, тому навчання пройшло з задоволенням.  
фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Лютого    «На Хресті слова розіп'ятий…»  Мультимедійна презентація  «На Хресті слова розіп'ятий…» до 120-ти річчя від дня народження Євгена Маланюка представлена студентам ВПУ №17 (проект «Імена: відомі та повернені із забуття»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 22 Лютого    Співробітники ДОУНБ долучилися до прослуховування авторського вебінару Тетяни Колесникової (к.н. із соціал. комунікацій, с.н.с., директора Бібліотеки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту) «Сервіси "Library Publishing" в університетських бібліотеках світу та України». Під час вебінару було розглянуто можливість та необхідність широкого впровадження в бібліотеках ВНЗ України моделі «Бібліотечне видавництво» ("Library Рublishing"), котра фокусується на нових моделях наукової комунікації (е-журналах, е-конференціях, е-монографіях та ін.). Підкреслено, що ресурси відкритого доступу – основний елемент інформаційних сервісів університетських бібліотек в умовах кризи.

 
 22 Лютого   Боротьба з корупцією і мафією. Переймаємо досвід СШАВсі бажаючі покращити рівень сприйняття англійської мови на слух продовжують переглядати фільми з колекції інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». Разом з нашим американським волонтером паном Джозефом Батілегою переглядали і обговорювали кримінальну драму  «Таємниці Лос-Анджелеса» (англ. L.A. Confidential,1997). Цей фільм знято в стилі нео-нуар режисером Кертісом Генсоном за однойменним бестселером Джеймса Елроя.Повніше

 
 21 Лютого    «Там, де звучить рідна мова, живе український народ» До Міжнародного дня рідної мови відбулася тематична зустріч зі студентами ВПУ №17 «Там, де звучить рідна мова, живе український народ». Бібліотекар відділу читальних залів Логвінова Альона розповіла молоді про мову —носія прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 21 Лютого   «Садок вишневий коло хати…» У День рідної мови, слухачі Експрес-курсу «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» вивчали тему «Мій дім. Мої сусіди». Навчилися описувати не тільки свою власну оселю, а й традиційне українське житло – українську хату-мазанку. Вона зроблена з глини та вкрита соломою, оточена садками, оспівана в українських поезіях. Нам є чим гордитися і є про що оповідати іноземним гостям України!
фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Лютого    В центральній міській  бібліотеці м. Покров (Орджонікідзе) відбувся навчальний семінар-тренінг та індивідуальні стажування, які провели спеціалісти ДОУНБ – учасники робочої групи з реалізації регіонального проекту «Електронний каталог». Мета проекту: створення електронних каталогів на книжкові фонди публічних бібліотек області та перехід на систему корпоративної каталогізації з формування зведеного краєзнавчого каталогу статей із періодичних видань «Дніпропетровщина» та розміщення цих ресурсів на сайті ДОУНБ: www.libr.dp.ua 
фото 1  фото 2  фото 3

 
 20 Лютого   «У прагнення немає часу» - під такою назвою співробітниками відділу абонемента була проведена інформаційна година в межах проекту "Бібліотечна інформаційна академія" для учнів 6-го та 11-го класів загальноосвітньої школи № 63.  Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 20 Лютого    Патріотичний нон-фікшн Бориса Гуменюка У відділі читальних залів до Дня Героїв Небесної Сотні відбулась флешбек-презентація «Патріотичний нон-фікшн Бориса Гуменюка». Гостям заходу студентам ВПУ №17 була представлена книга Б.Гуменюка «Блокпост»( К.: ВЦ «Академія», 2016). У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки – пережита автором правда Майдану і війни. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 20 Лютого   …і мовчки сотня непокорених героїв              відходила у чисті небеса…  «Тіло й душу ми положим за свободу нашу». Виставка з  такою назвою експонується у відділі періодики. МАЙДАН. Мабуть це слово знають у всіх країнах світу. В історії кожного народу були люди, які вершили його долю, клали свої молоді голови на вівтар Свободи.   Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Лютого   Японія зсередини. Погляд Гайдзин   На відео-лекції, що відбулась в рамках соціокультурного проекту "Українське вікно до японської душі", були спеціальні гості - співробітник відділу захисту прав біженців в ООН Чіда Ецуко, старший викладач ДНУ ім.О.Гончара ВікторіяЗеленцова та представник товариства японської культури "Фудошинкан" Дмитро Масько.  Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 18 Лютого   Швидка англійська: День Святого ВалентинаНавчально-розважальна гра «Швидка англійська» дуже добре допомагає відвідувачам англомовного клубу «Добра розмова» стати розкутим і сміливим у спілкуванні з іноземцями, чи незнайомцями. Сьогодні ми спілкувалися на тему «Що ми знаємо про свято День Святого Валентина?». Учасники гри знову з ентузіазмом скористалися наданою можливостю попрактикувати свої мовні навички, поговорити з носієм мови американцем паном Джейсоном.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Лютого   Віртуальні подорожі світом – ми це любимоЧленів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» чекали приємні сюрпризи – одразу три носії мови американці долучилися до навчально-просвітницької зустрічі, яку зазвичай готує і проводить бібліотечний працівник Тамара Гаврилюк.Містер Макс розповів про свій рідний штат Індіану. Про туристичні принади цього штату і свої хобі – риболовлю і мисливство. Містер Спенсер поділився інформацією про визначні пам'ятки штату Орегон і своє рідне місто Юджин, в якому знаходиться офіс всесвітньо відомої компанії Nike. Члени клубу зі свого боку розповіли про місцеві повір'я та  звички (не свистіти, уникати протягів, не сидіти на холодному…), та запросили скуштувати традиційні українські страви вареники і холодець.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Лютого   «Рідна мова - життя духовного основа»  До Дня рідної мови, який святкується 21 лютого, відділ абонемента організував та провів тематичну інформгодину для підопічних центру соціального обслуговування Індустріального району. Повніше
фото  фото

 
 17 Лютого   «Тобі Україно моя і перший мій подих, і подих останній…» Таку назву має виставка, яка експонується у відділі читальних залів до Дня Героїв Небесної Сотні. Документи виставки розкривають основні віхи героїчного літопису українського воїнства з часів козацтва до буремних сучасних подій на сході України. Надана інформація про дніпровських героїв АТО у спогадах близьких та друзів, у репортажах про нагороди, якими відзначені наші патріоти посмертно. Особливу інтонацію експозиції додають строки з віршів дніпровської поетеси Лариси Третьяк «Армійцям АТО».
Фото 1

 
 16 Лютого   Психологія професійної діяльності  На психологічному практикумі розглядали компоненти активності людини. Оскільки діяльність є надзвичайно складною системою, то і її психічна регуляція повинна бути аналогічною - складною, комплексною, багатоаспектною. Психологія діяльності - це психологія в цілому, переломлена крізь специфічність змісту і структури діяльності, тому предметом психологічного вивчення діяльності виступають психологічні компоненти, а також властивості особистості.

 
 16 Лютого   Клуб "Ріднокрай" У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай». З темою - «Діячі Української національної революції та Придніпров’я» виступив журналіст-краєзнавець Микола Чабан. Відомий журналіст поділився з присутніми результатами своїх досліджень на дану тему. Розповів про видатні постаті тих, хто сто років тому стояв біля витоків української державності. Доповідь супроводжувалась кадрами з кінохроніки початку XX століття, а також світлинами вищезгаданих діячів.
фото  фото

 
 16 Лютого   А ми живі, нам треба поспішати                Зробити щось, лишити по собі...                                                 Л. Костенко У відділі періодики представлено документально-ілюстровану виставку до міжнародного Дня добра. "А серце прагне доброти" - саме так звучить назва виставки.  Повніше
Фото1  Фото2  Фото3  Фото4  Фото5  Фото6  Фото7  Фото8

 
 16 Лютого   Сміливі  Ви знайшли в інтернеті сайт з цікавою для вас інформацією? Залишилось тільки скопіювати її на свій комп’ютер для подальшого використання в режимі офф-лайн. Цьому навчились учасники "Комп'ютерного лікнепу".
фото  фото  фото

 
 16 Лютого     У відділі періодики оновлено постійно діючу виставку літературно-художніх журналів під назвою: «Читати ці журнали – престижно».  Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Лютого   Абетка для новачківВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося заняття групи «Базова англійська 5.2.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».Під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк група повторювала алфавіт, вчила правила читання голосних і приголосних звуків. Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.
фото  фото  фото

 
 15 Лютого    «Магія слова» Відбулося чергове засідання учасників проекту «Бібліотерапія». У своїй лекції «Магія слова» біотерапевт  Тетяна Миколаївна Шайтанова розповіла про мистецтво володіння словом, яке в кожній окремій ситуації приймає різні відтінки значень.  Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 15 Лютого   «На варті спокою чужого» До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відділ абонемента провів з учнями 8 класу школи №147 героїко-патріотичну годину "На варті спокою чужого".  Повніше
фото  фото

 
 15 Лютого   «Японія стає ближче» В рамках Року «Японії в Україні», у фойє бібліотеки відкрилась виставка-знайомство «Рік у стилі Japan». До уваги відвідувачів представлена різноманітна інформація, яка знайомить відвідувачів з самобутньою історією. Ця виставка про суспільство і людей, які живуть в ній, про культурні традиції та національні свята, що несуть відбиток різних епох і є частиною культури сучасної Країни вранішнього сонця. Книги, альбоми та періодичні видання представлені японською, українською, російською й англійською мовами. Інформація про стародавню історію країни та формування японської державності зібрано у розділі «Історія», літературу з питань соціально-економічного розвитку – у розділі «Суспільство». У розділі «Мистецтво» зацікавлений читач знайде багато цікавого про образотворче, декоративно-ужиткове мистецтво, книги про видатних японських художників, архітектуру, театр, мистецтво створення садів та традиції чайної церемонії. Акцентується увага і на книгах присвячених одному з найпопулярніших мистецтв Японії – японської каліграфії. Інсталяція біля виставки додає витонченої атмосфери та допомагає зануритися у дивовижний край, який вражає багаторічною історією та давніми традиціями. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 15 Лютого   Що інколи трапляється з ветеранами війнУ кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали драму «Таксіст» (англ. Taxi Driver, 1976). У фільмі режисер Мартін Скорсезе розповів про людину, що повернулася з В'єтнамської війни, що не може знайти себе, страждає від самотності та недосконалість світу, і хоче зробити подвиг в мирний час. Головний герой у виконанні Роберта де Ніро працює таксистом у Нью-Йорку, бачить гріхи цього міста і поступово сходить з розуму...
фото  фото  фото

 
 14 Лютого   Експрес-курс «Активуй англійську! 5.2.»Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Дев’ята група студентів, що бажає покращити розмовні навичок, сьогодні зустрілася не тільки з інструктором-викладачем Тамарою Гаврилюк, а й американцями носіями мови – містером Джейсоном і містером Джозефом. Таке заняття у посиленому складі добре мотивує до вивчення мови і виконання домашніх завдань. Гості прослухали декілька промов студентів, підказали якими фразами краще розповідати про себе при першому знайомстві. Далі вивчали нову лексику по темі «Мій дім. Моя квартира».Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Лютого   Міжмережжя  Всесвітню систему взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів називають по-різному: Всесвітня мережа, Глобальна мережа чи навіть одне слово Мережа, Інет, Тенета, Міжмережжя, Інтернетрі або Нетрі. По цій темі і відбулось заняття в комп'ютерному лікнепі. Знайомились з різновидами та можливостями браузерів, пошукових систем та популярних сайтів.
фото  фото  фото  фото

 
 13 Лютого   До Дня святого Валентина 13 лютого було сконструйовано серце із книжок-загадок англійською, німецькою, французькою, польською та білоруською мовами «Be my Valentine». Це були амурні романи різних рівнів знань іноземних мов. 
фото  фото

 
 13 Лютого    «Герої далеких і близьких епох» До Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, які виконували інтернаціональний обов’язок за межами кордонів Батьківщини, працівники відділу читальних залів провели урок мужності «Герої далеких і близьких епох» для студентів ВПУ №17. Своїми спогадами про воєнні події, звичайні будні воїнів та героїзм солдат поділилася голова міського об’єднання ветеранів Афганістану, голова Кіровської районної спілки ветеранів Афганістану Людмила Василівна Циганова. Учасникам заходу була представлена документальна виставка «Гаряча точка пам’яті. Афганістан».
фото 1  фото 2  фото 3

 
 12 Лютого    «Так ніхто не кохав»    У відділі читальних залів до свята всіх закоханих - Дня Святого Валентина представлена ілюстративно-документальна виставка «Так ніхто не кохав». Вона є актуальною не лише для подружніх пар, але і для юних, закоханих сердець. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 12 Лютого    «Какое счастье - снова видеть Вас!»  14 лютого День всіх закоханих. З нетерпінням чекають його багато люблячих сердець. Усі закохані готують один одному подарунки та сюрпризи. Для мешканців нашого міста співак, музикант Олег Мелещук подарував музичний вечір «Какое счастье - снова видеть Вас!». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 11 Лютого   А Ви довіряєте інформації отриманій з Вікіпедії?Відвідувачі центру "Вікно в Америку", члени англомовного клубу «Добра розмова», отримали докази того, що це треба робити не завжди! Уся зустріч  була присвячена темі достовірності інформації, яку ми знаходимо в інтернеті.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 11 по 28
Лютого  
Книжкове меню місяця У відділі абонемента були організовані та презентовані на заходах шість книжкових виставок: 11 - 20 лютого «На варті спокою чужого» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав;   20—28 лютого «У прагнення немає часу» до Дня героїв Небесної сотні; 17—28 лютого «Рідна мова - життя духовного основа» до Дня рідної мови; 17 – 28 лютого «Літературне меню» - нові надходження до відділу у лютому.  20 – 28 лютого «Промінець наукового світла» до 120-річчя від дня народження Є.Маланюка. 25 лютого – «І небу і землі» - виставка-присвята улюбленим поетам Придніпров’я. 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Лютого   Бібліотека - інформаційна середа для нового покоління     У сучасному суспільстві поступово настає визнання бібліотеки як інформаційного, освітнього  та  культурного центру з широким спектром різноманітних послуг, серед яких найбільшим попитом користуються інформаційні у широкому змістовному діапозоні. Продовжуючи цикл зустрічей з курсантами Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, фахівці ВНІіБ під час семінарських занять ще раз підняли тему універсальності документально-інформаційних ресурсів ДОУНБ та можливостей їх використання у сучасному учбовому процесі. Згідно тематики семинару були представлені довідкові видання з фонду ДОУНБ. 
Фото1  Фото2  Фото3  фото4

 
 9 Лютого   Холодна зима не привід для смутку!Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує використовувати нетрадиційні форми роботи з потенційними читачами. Для школярів ЗОШ №141 підготував навчально-розважальну програму «Зима в нашому місті». Керівник центру Світлана Усенко долучила до зустрічі студента і волонтера Сергія Барабаша, щоб розказати дітям як весело можна розважатися і одночасно вчити англійську мову взимку, навіть коли закінчилися канікули.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Лютого   Бібліотека розкриває алгоритм пошуку «Як швидко та якісно знайти необхідну інформацію за допомогою бібліотечного сайту?», - про це йшла мова під час  чергової зустрічі з курсантами Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Курсанти не тільки пройшлися по головним розділам сайту ДОУНБ, але й потренувалися у пошуку конкретних книжок з обраної тематики. Наприкінці заходу молодь поставила безліч питань стосовно бібліотечної професії та  особистих уподобань фахівців ВНІіБ.  
фото4  Фото3  Фото2  Фото1

 
 9 Лютого   Японська література – ключ до розгадки східної душі Літературно-поетичну мультимедійну  мандрівку, присвячену року Японії в Україні, проведено в рамках культурно-просвітницького проекту сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Українське вікно до японської душі». Захід відбувся для студентів  Дніпропетровського Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій  і Дніпропетровського радіоприладобудівного коледжу. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Лютого   Сучасна друкарська машинка Виявляється, що клавіатурою легко оволодіти тим, хто декілька десятків років тому працював за друкарською машинкою. Навички не зникають з роками і це дуже добре. Сьогодні в комп'ютерному лікнепі тему "Word" було пройдено менш ніж за півтори години - це рекорд нашого багаторічного проекту.
фото  фото  фото  фото

 
 9 Лютого   Бізнес - це психологія На психологічному практикумі спеціалісти виявляли чому кожна людина може відкрити власну справу, але мало хто відкриває. Причин може бути декілька. У цьому напрямку допоможе розібратися психологія бізнесу.
фото

 
 9 Лютого   Феноменальний інтерес до вивчення англійської мовиІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-Англійська». 111 студентів сформували 10-ту групу «Базова англійська 5.0.».Ефективною була рекламна кампанія: оголошення були розміщені на міському рекламному сайті gorod.dp.ua., Facebook, заклики приєднатися до навчального курсу лунали на місцевому радіо та по телебаченню.Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк навчить алфавіту, правилам англійської вимови, читанню та розповідати про себе. Навчання розпочали з англійського алфавіту.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Лютого    «Від зір, що впали кулями прошиті,  Печалі вік не стерти із лиця.  Афганський біль пройшов по всьому світу,                     А пам`ять хай по всіх пройде серцях». До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відкрита ілюстративно-документальна виставка «Гаряча точка пам'яті. Афганістан». Повніше
фото 1  фото 2

 
 8 Лютого   І розважилися, і замислилисяУ кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали американський фільм «Тортила суп». Після перегляду разом з американцем містером Джозефом обговорювали побачене, емоційно відстоювали свої переконання англійською.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Лютого   Сучасні можливості бібліотеки на допомогу навчанню Фахівці ВНІіБ із задоволенням відгукнулися на пропозицію кафедри політології та філософії Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ взяти участь у циклі семінарських занять для  курсантів факультетів досудового слідства і превентивної діяльності. Під час  спілкування курсанти дізналися як користуватися сайтом ДОУНБ за допомогою QR-коду. В режимі реального часу курсанти завантажували на власні смартфони сайт ДОУНБ, шукали інформацію у електронному каталозі, відправляли запити на  Віртуальну довідку, заходили на бібліотечні сторінки у соціальних мережах. За домовленістю з керівництвом кафедри, по закінченню семінарських занять і за умови написання творчої залікової роботи, кращі курсанти отримають заохочування у вигляді безкоштовного читацького квитка ДОУНБ.
Фото1  Фото2  Фото3

 
 8 Лютого    Бібліотека - викладачам музичних шкіл     Для викладачів  з вокалу  ДМШ області  співробітниками відділу підготовлено інформаційну годину.  Їхній увазі запропоновані: інформаційне повідомлення «Електронні сервіси бібліотеки на допомогу учбовому процесу», огляд книг із фонду бібліотеки «Вокальна школа України», перегляд методичних, навчальних матеріалів, нотних видань.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Лютого   Улюблені поети Придніпров'я У ДОУНБ, в рамках літературно-музичного циклу "Міста світу", мешканці міста зустрілись з дніпропетровською поетесою Людмилою Некрасовською. Темою її лекції було "Поетичне осмислення біблійних сюжетів у живописі". Презентуючи фото з біблійних сюжетів, Людмила Некрасовська доповнювала їх емоційним станом завдяки своїй поезії.
фото  фото  фото  фото

 
 7 Лютого   Озброєні "мишкою"  Учасники "Комп'ютерного лікнепу" познайомились зі складовими комп'ютера. Самостійно ввімкнули техніку та зрозумівши як правильно тримати мишку, відкривали, існуючі на робочому столі, папки, файли і програми. 
фото  фото  фото  фото

 
 7 Лютого   Повторення казки про рукавичку: Експрес-курс «Активуй англійську! 5.1.»  розпочато!Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська» і  розпочав заняття для нової, вже  дев’ятої, групи людей, що бажають покращити розмовні навички.Кількість бажаючих долучитися до навчання здивувала організаторів – їх було більше 150 чоловік. Ефективною була рекламна кампанія: оголошення були розміщені на міському сайті, Facebook, дошках оголошення вузів, заклики приєднатися до навчального курсу лунали на місцевому радіо по телебаченню. Приємною і корисною несподіванкою було, що до групи приєднався американець містер Келлі та англомовний студент з Єгипту. На початку зустрічі присутні узяли участь у сесії «питання-відповідь» з нашими гостями, перевірили свої навички спілкування з незнайомими іноземцями.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Лютого    Відділ читальних залів відкрив свої зали після ремонту. Запрошуємо! 7 лютого відбулася надважлива подія для відділу читальних залів - після капітального ремонту відкрито всі зали відділу для обслуговування користувачів. Нові сучасні меблі, затишний інтер’єр, зони відкритого доступу для читачів бібліотеки створили більш комфортні умови для роботи відвідувачів. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 
 6 Лютого   Знову зустріч із друзями! Учніі  6- б класу  школи-партнера №141 завітали до відділу документів іноземними мовами та інформаційного центру «Вікно в Америку» подивитися серію інформаційно-розважальних  відео-презентацій: про житло корінних народів Америки, про те, як поводитися у бібліотеці. Потім учні із задоволенням  взяли участь у вікторині з іспанської мови «Відгадай слово».
фото  фото  фото  фото

 
 5 Лютого    Зустріч у Art- резиденції  Відбувся майстер-клас з ораторського мистецтва, який провів  телепродюсер і сценарист В.Поляков. Присутні дізнались як поводитись під час публічного виступу, як презентабельно представити себе і свою програму слухачам та ін.
фото  фото  фото  фото

 
 4 Лютого   А Ви маєте друзів у Facebook?На черговій суботній зустрічі членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» разом з нашим американським другом, волонтером містером Джейсоном,  відзначили День народження всесвітньо відомої та дуже  популярної соціальної мережі Facebook.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Лютого   Психологія бізнесу  Останнім часом проявляється інтерес вчених до психологічних проблем людей, які професійно пов'язані з бізнесом. Представники бізнесу, стикаючись з потоком проблем, потребують допомоги фахівців, які можуть надати допомогу як в особистісному, так і в професійному розвитку. Часто до психологів, за допомогою, звертається ця група людей. На засіданні психологічного практикуму розішлась між фахівцями література з відносно молодої галузі - психології бізнесу. 

 
 2 Лютого   Комп'ютерний лікнеп - 2017   Добра традиція, на початку лютого, в регіональному тренінговому центрі, розпочинати навчання основам комп'ютерної грамотності, які проходять в рамках соціокультурного проекту "Комп'ютерний лікнеп". Перший цьогорічний тренінг відбувся. Нові групи, нові емоції і єдине бажання - стати досвідченим користувачем ПК.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Лютого   У віділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку "Євген Маланюк - поет своєї епохи". до дня народження Євгена Маланюка, українського поета, мистецтвознавця, культуролога, публіциста, літературного критика.Повніше
Фото  фото  фото  фото

 
 1 Лютого   Душа жінки, що бажала спокоюУ кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити незвичний фільм з колекції «Коротке американське оповідання». У 1980 році було екранізовано оповідання письменниці Кетрін Енн Портер, яке розповідає про важку долю літньої жінки, яка все життя важко працювала, після смерті чоловіка не шукала кращої долі для себе.Повніше
фото  фото  фото

 
 1 Лютого   Покоління Google Сьогодні ми спостерігаємо нове сформоване покоління, яке називають покоління Google. Це діти, які отримають інформацію виключно з Інтернет-ресурсів і активно спілкуються переважно у соціальних мережах. Завдання бібліотеки – не загубити цю специфічну категорію користувачів. З метою просування книги за допомогою інформаційних технологій і сучасних можливостей бібліотеки, фахівці  ВНІіБ провели пізнавальну годину для школярів СЗШ№31. Діти отримали багато корисної інформації та   висловили  бажання  ще раз завітати до ДОУНБ.
Фото1  Фото2  Фото3