2017 pік

 Протягом
мiсяця  
У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка до Всесвітнього дня філософії «Філософія – медицина душі». Філософія – одна з найдавніших наук, яка мала великий вплив на розвиток культури і життя стародавнього суспільства. Багато відомих особистостей того часу присвятили своє життя саме цій науці і їх праці й досі є актуальними. Повніше
фото 1  фото 2

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Читачи дарують книги..."
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Українська мова як особливий культурний і соціальний феномен.До Дня української писемності та мови".
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
До Міжнародного тижня освітиДо уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діюча книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США, науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі, FLEX.
фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Ігри у бібліотеці – граємося і навчаємосяІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» розкривати свої багаті фонди і пропонує познайомитися з колекцією настільних англомовних ігор – лексичних і розважальних, але одночасно і навчальних для гравців.Всесвітньовідома гра «Монополія» виховує підприємницькі навички, заохочує до приватного бізнесу. Гра «Скрабл», або «Ерудит» – це подорож у світ слів. У допомогу гравцям – особливий словник «Скрабл».Змагальний характер мають ігри «Яблука до яблук» та «Активуй» – одна вимагає добрати цікаву пару іменник/прикметник, а друга ставить багато цікавих довільних питань, на які треба покроково відповідати. Для наймолодших – яскраві картинки і кубики з буквами, з яких можна збирати слова.Всі навчальні настільні ігри подаровані бібліотеці Посольством США в Україні та Благодійним фондом «Сейбр-Світло» за 25 років дружби українського та американських народів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
«Бачені дива солов’їної мови Своє минуле ми пізнаємо через книги – такий лейтмотив книжкової виставки, яка презентується у відділі абонемента до Дня української писемності та мови. Серед багатого розмаїття представлених видань про виникнення писемності, історії та особливості української мови вирізняється унікальна пам’ятка батька вітчизняної словесності Нестора Літописця – «Повість минулих літ». Двотомник цього першоджерела серії «Літературні пам’ятники» насамперед для тих, хто цікавиться історією виникнення Київської Русі, правлінням її князів. Вподобайте й інші літописи та видання. Повніше
фото  фото

 
 30 Листопада   «Дніпровське генеалогічне товариство» В краєзнавчому відділі на організаційному засіданні Дніпровського генеалогічного товариства відбулась презентація третього випуску альманаху «ВИТОКИ». Виступали автори видання.
фото  фото

 
 30 Листопада   Виїзна бібліотечна акція «Цивілізований світ без насильства» за участю бібліотекара відділу читальних залів відбулася в Дніпровському політехнічному коледжі.Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 30 Листопада   Військові медики долучилися до академічної доброчесностіУ Міжнародний день захисту інформації фахівці ВНІіБ завітали до Дніпропетровської медичної Академії. Студенти V курсу кафедри «Медицина катастроф та військової медицини» дізналися про основи академічної доброчесності, можливості ефективного інформаційного пошуку медичної літератури та сервіси і послуги ДОУНБ.
Фото1  Фото2  Фото3  фото4

 
 30 Листопада   Голова профкому Катерина Сохромова взяла участь у ІІІ Пленумі обкому профспілки працівників культури. На засіданні мова йшла про: роботу Профспілки працівників культури України в поточному році; результати оздоровчої кампанії 2017р; пенсійні реформи та інші зміни в законодавстві України.
фото

 
 28 Листопада   У ВПУ №17 пройшов вечір - портрет «Поет прямої мови: Малишко, якого ми не знали» до 105–ї річниці від дня народження відомого українського поета. Повніше
фото 1  фото 2

 
 28 Листопада   У відділі документів іноземними мовами для учнів 10-Б класу школи № 97 було презентовано огляд фільмів останніх років, в яких особливо гостро висвітлюється тема нетерпимості та порушень прав людини, бо саме листопад можна по праву вважати місяцем Толерантності, яка є одним з основних принципів, на яких будується демократичне суспільство. Саме в листопаді проводяться День Толерантності та День Гідності і свободи в Україні. Разом з учнями було обговорено різницю між терпимістю та толерантністю, розглянуто основі ситуації порушення права на самовираження, з яким можна зустрітися в повсякденному житті.
фото  фото  фото

 
 28 Листопада   Не купуємо, а малюємо Студенти політехнічного коледжу неочікували на уроці гостей з бібліотеки. Та ще більш несподівано для них було почути від бібліотекарів про можливості та сучасні технології ДОУНБ. Зламавши всі стереотипи молоді, тренери Регіонального тренінгового центру провели майстер-клас по створенню різноманітних речей 3D-ручкою. Урок затянувся на декілька годин, але кожен створив собі якусь річ самостійно, на згадку від ДОУНБ.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Листопада   Відео-урок з обговоренням «Злочин влади – трагедія народу», присвячений Дню пам’яті жертв Голодомору, був проведений для студентів ВПУ №17 працівником відділу читальних залів. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 27 Листопада   Реклама по радіо Про інновації, відео-лекції, тренінги, інформаційні запити читачів, розвиток бібліотечної системи та плани на наступний рік у прямому ефірі обласного радіо говорила Катерина Сохромова, зав. сектором соціокультурних проектів і зовнішніх зв’язків.
фото

 
 26 Листопада   У відділі читальних залів відбувся вечір пам'яті майстрів мистецтва: актора, письменника Станіслава Васильовича Дрожакова та народного артиста СРСР Миколи Федоровича Манойло. Повніше
фото 1  фото 2

 
 25 Листопада   В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Святе Письмо "Біблія" і сучасність".

 
 25 Листопада   Традиції свята День ПодякиПриємною несподіванкою для членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була поява американців пана Деніела та пана Остіна. Разом з ними було набагато цікавіше знайомитися з традиціями дуже популярного свята День подяки. Присутні дивилися відео про церемонію помилування індички Президентом США, коментували і перекладали, сміялися, засвоїли нову лексику – назви традиційних святкових страв і імена персонажів параду повітряних кульок у Нью-Йорку. «Чорна п’ятниця», день значних знижок у магазинах, – це вже не дивина для українців. На кінець зустрічі всі бажаючі могли потренувати навички світської бесіди, поставити будь які, але ввічливо сформульовані, питання до іноземних гостей.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Листопада   “Ніхто мені спогад роками не зв’яже” Літературний екскурс до 100-річчя Української революції 1917-1921 років відбувся у відділі абонемента в рамках клубу «Захопленість». Жвавою дискусією про події 100-річної давнини розпочався захід. Кожен учасник зміг висловитися з приводу революційних подій 1917-1921рр. в Україні, поділившись враженнями від прочитання тих книг, які відобразили революцію. Що таке отаманщина? Питання, яке викликало зацікавленість клубників. Пригадали хроніку подій тих буремних років, учасників, політичних діячів, а також прослухали повідомлення на тему «Українська революція в художніх творах та документалістиці». Зокрема, мова йшла про твори В. Шкляра, Ю.І.Яновського, М.Хвильового, Г.Косинки, М.Булгакова, книги авторів всесвітньої літератури, в яких зображені революційні події 1917-1921 рр. Насамкінець демонструвався відесюжет «Україна з висоти пташиного польоту».
фото

 
 24 Листопада   День гідності і свободи Відділ абонемента провів інформаційну годину для літній людей територіального центру соціального обслуговування Індустріального району, присвячену Дню гідності і свободи. Що таке Свобода, гідність, революція? Яка історія святкування зазначеної події? Питання, які були поставлені перед аудиторію і дали поштовх діалогу. Інформація про 100-річчя жовтневої революції, екскурс в історію сучасних революцій, перегляд відео про помаранчеву революцію на пісню «Разом нас багато», інформація про книги, присвячені Революції та Майдану (книжковий огляд) та перегляд відео «Думки дітей» наповнили змістом цей захід.
фото

 
 24 Листопада   Спілкування без проблем Про можливості спілкування за допомогою інтернет-планшету в режимі мобільних даних дізнались учасники майстер-класу з використання програми відео-зв'язку Skype, який пройшов у відділі абонемента.

 
 23 Листопада   «Дніпровське генеалогічне товариство» У краєзнавчому відділі відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства за темою: "Як віднайти своє коріння та побудувати родове дерево". Головний доповідач: Олексій Новіков, «Директор Центру вивчення сімейної історії «МЕТРИКА», Голова Правління Громадської організації «Інститут генеалогічних досліджень» (м. Київ). 1. Підготовчий етап. Види та категорії документів, що містять відомості генеалогічного характеру. 2. Робота з документами в архівах. 3. Програмне забезпечення для розробки і складання генеалогічного дерева. 4. Дослідження ДНК.
фото

 
 23 Листопада   «Не витреться пам'ять сльозою» Для літніх людей територіального центру соціального обслуговування Амур-Нижньодніпровського району відбулася інформаційна година до Дня пам’яті жертв голодоморів. Відділ абонемента представив аудиторії багатий документальний та відеоматеріал за темою. У виступі були висвітлені 10 фактів про голодомор, поняття терміну геноцид, географія голодомору, історичні відомості: відкриття Маґеріджа, Дюранті і перша згадка трагічних подій в пресі, історія офіційного визнання голодомору, закон "про п’ять колосків" та «чорні дошки», також демонструвалося відео «Люди правди. Рафаель Лемкін. Мілена Рудницька, Джеймс Мейс», насамкінець -презентація книжкового огляду.
фото

 
 23 Листопада   Згадуючи Майстра кіно Клуб книголюбів «Літературна вітальня» запросив зацікавлених на засідання, присвячене ювілею відомого кінорежисера Ельдара Рязанова «Музика його життя». Голова клубу Лілія Куліш нагадала присутнім цікаві сторінки творчого шляху Майстра, представила подарунки, що надійшли від кіноклубу-музею «Ельдар», прокоментувала окремі фотографії та книги з документальної виставки «Ельдар Рязанов: портрет ювіляра». У запропонованому кінокалейдоскопі учасники заходу переглянули фрагменти документальних стрічок з циклу «Невідома версія: Карнавальна ніч» (виробництво каналу СТБ) та «Весь юмор я потратил на кино». У залі звучали мелодії з улюблених фільмів та вірші Ельдара Олександровича.
фото  фото  фото  фото

 
 23 Листопада   Наші професії впливають на наше життяВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжуються заняття для групи «Базова англійська 7.0.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська». Цього дня студенти були готові розповідати одне одному про свою професію і своє робоче місце. Для володарів рідких професій це було досить складно. Далі засвоїли лексику по темі «Мій день» і отримали завдання підготувати розповідь про розклад звичайного робочого дня. Для амбітних студентів завдання ускладнене – підготувати історію про типовий український сніданок.
фото  фото  фото

 
 23 Листопада   У ВПУ №17 зі студентами 3-го курсу відбувся прес-діалог до Дня Гідності та Свободи «На лінії вогню: хроніка неоголошеної війни». Повніше

 
 З 23 по 24
Листопада  
Директор бібліотеки взяла активну участь у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції та Конференції Української бібліотечної асоціації «Партнерство – розвиток – дія», що відбулася у Президії Національної академії педагогічних наук України (м. Київ). На конференції було присутньо близько 120 членів і партнерів УБА з різних регіонів України, у т. ч. були представлені усі 13 обласних відділень та 10 секцій Асоціації. На пленарному засіданні прозвучали доповіді від Президента УБА, членів Президії, голів Секцій, виконавчого офісу УБА про основні напрями діяльності і розвитку Асоціації. Під час урочистої церемонії були вручені нагороди і відзнаки Української бібліотечної асоціації за підтримки Міністерства культури України і партнерів асоціації. Повніше
фото 1  фото 2

 
 З 23 по 31
Листопада  
У відділі періодики організовано виставку-перегляд "Нехай не згасне пам'яті свіча" (тема голодомору в українській літературі)Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Листопада   Допомога дипломникамФахівці ВНІіБ у межах реалізації інформаційно-просвітницького проекту «Культура академічної доброчесності» завітали до студентів VI-го курсу юридичного факультету Університету митної справи та фінансів. Старшокурсники отримали професійні рекомендації щодо форми і послідовності розміщування елементів оформлення дипломних робіт за темою: «Складання списків використаних джерел та бібліографічний опис». Детально було висвітлено проблему використання міжнародних стилів бібліографічних посилань з огляду ДСТУ 8302:2015 «Бібліографічні посилання. Загальні положення та правила складання».
Фото1  Фото2  Фото3  фото4

 
 22 Листопада   Непотрібні речіЧлени англомовного кіноклубу переглянули і обговорили драматичну іронічну комедію «Непотрібні речі» (2010), що є дуже нетиповою для Голівуду, але була визнана кінокритиками, отримала схвальні відгуки, і отримала призи кінофестивалів.Цей фільм про звичайну жінку, яка має купу життєвих проблем на роботі, з дочкою-підлітком і з чоловіком. Але найбільшою проблемою стає спілкування з сусідкою, що має дуже непростий характер. Фільм про головну проблему тисячоліття: як жити гідно і залишатися людиною, коли бідність, бездомність та смуток завжди прямо за дверима твого будинку.Члени кіноклубу отримали задоволення від перегляду і були активні в обміні думками.
фото  фото  фото

 
 22 Листопада   Пропонуємо ознайомитсь з новими надходженнями до відділу періодики: Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Листопада   3D принтер в бібліотеці Партнери ДОУНБ, лідери Скаутського об’єднання "СОКІЛ" взяли участь у тренінгу "Maker Space: технології майбутнього". Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Листопада   Нові реформи, нові умови Директори ЦБС, керівники бібліотек ОТГ та завідувачі бібліотеками Дніпропетровщини отримали загальну інформацію з реформи децентралізації. Повніше
фото  фото

 
 22 Листопада   Інформуємо музичних педагогів Для викладачів ДМШ з гри на фортепіано співробітники відділу підготували інформаційну годину. Завідуюча Світлана Пономаренко розповіла про можливості і бібліотечні послуги, познайомила з сайтом та електронними сервісами бібліотеки, провела екскурсію за книжковими та творчими виставками, які демонструються у відділі. Корисними для педагогів стали нотні видання виставки «Музика надихає. Музика навчає» із фонду бібліотеки.
фото  фото  фото  фото

 
 21 Листопада   Вчимося доброзичливості у американцівПриємний сюрприз очікував студентів групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» – їх заняття відвідали американські волонтери – містер Даніель та містер Остін. Це була нагода попрактикуватися у світські бесіді з незнайомцями, всі разом спробували відповісти на питання гостей де у Дніпрі можна скуштувати смачні страви з риби. Українські студенти рекомендували унікальні ресторани на набережній міста, сподіваючись, що вони мають рибу у своєму меню.Також присутні відпрацьовували в парах домашнє завдання – діалоги про улюблені книги та улюблених письменників.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Листопада   Японську літературу, як відзеркалення історії, традицій та ментальності жителів країни висхідного сонця, було представлено під час мультимедійної презентації «Японська література – ключ до таємниць східної душі», в межах проекту «Українське вікно до японської душі» (рік Японії в Україні). Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 21 Листопада   «Україна гідна Свободи» Інформаційна година до Дня Гідності і Свободи відбулася для учнів 9 класу 47 школи у відділі абонемента. Як зародилося свято, про особливості його мети, як «утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття..», а також мозковий штурм з елементами симуляційної гри «Система ПРО (Поведінки різних організмів)» мотивували учасників до активності. Бібліотека інформувала учасників про музичні композиції, книги, кінострічки, присвячені Революції та Майдану, учні слухали музичну композицію Artisto - Revolution Ukraine (Гімн Євромайдану) та поділилися своїми враженнями на дошці емоцій.
фото  фото  фото  фото

 
 21 Листопада   «Фортеця духу: донецький аеропорт» На патріотичну годину до Дня Гідності і Свободи в конференц-залу відділу абонемента завітали студенти ДЦПО 63. Пригадати буремні події двох Майданів, події АТО, захисників Донецького аеропорту, які змусили подивитися на життя по іншому, взяти участь в мозковому штурмі з елементами рольової гри і на годину зануритись в хроніку тих подій, висловити своє ставлення та відчуття причетності до тих подій змогли учасники заходу. А також переглянули трейлер-стрічку «Кіборги» та ознайомилися з книжковим оглядом «В сім’ї вольній, новій…» за темою заходу.
фото  фото  фото

 
 21 Листопада   «Злочин влади – трагедія народу» Відбувся відео-урок «Злочин влади – трагедія народу» для студентів Дніпровського політехнічного коледжу за участю бібліотекара відділу читальних залів Залогіної Олександри. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 21 Листопада   Академічна доброчесність в стінах Університету внутрішніх справ Академічна доброчесність ставить за мету формування та становлення довіри до системи вищої освіти України, яка базується на засадах чесності, справедливості, відповідальності та взаємоповаги усіх учасників академічного процесу. У межах проекту «Культура академічної доброчесності» фахівці ВНІіБ провели лекційно-практичне заняття «Добропорядність в учбовому процесі» для студентів I курсу Університету внутрішніх справ.
Фото1  Фото2  Фото3

 
 21 Листопада   На виставці "Ти Україна, і я - Україна", що експонується у відділі періодики, представлені документи присвячені доленосним подіям в Україні початку ХХІ ст.Повніше
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 20 Листопада   У відділі документів іноземними мовами розпочала свою роботу виставка «День Гідності і Свободи – крок до Європи», яка висвітлює різні аспекти життя в Європі, проекти, які здійснюються з метою пришвидшення процесу встановлення європейських цінностей в Україні. День Гідності та Свободи покликаний не тільки нагадувати про тяжкі часи, які пережила Україна, але й стверджувати ідеали свободи та демократії, закликати громадян захищати демократичні цінності, національні інтереси нашої держави та її європейського вибору.
фото  фото  фото  фото

 
 19 Листопада   У Art-резиденції Відбувся майстер-клас з ораторського мистецтва, який провів телепродюсер і сценарист В'ячеслав Поляков
фото  фото  фото

 
 19 Листопада   З самуріїв в інженери Показ фільму "Томас Гловер, людина, яка організувала технологічну революцію в Японії" відбувся в межах соціокультурного проекту "Українське вікно до японської душі" та в партнерстві з "Фудошінкан". Мова йшла про видатну людину Томаса Гловера. Він запровадив технології в Японії, тим самим перетворивши самураїв в інженери.
фото  фото  фото  фото

 
 18 Листопада   Червоний голодоморЧлени клубу англомовного спілкування «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі віддали данину пам'яті жертвам українського Голодомору 1932-1933 рр., організованого комуністичними лідерами СРСР.У засіданні брав участь наш волонтер американець Стівен, який продемонстрував значні знання з цієї теми і розповів групі цінні факти про іноземних авторів, які відкрили світу трагедію української нації. Ми дізналися про англійця Гарета Джонса, американців Джеймса Мейса та Роберта Конквеста. Приголомшливою була новина, що в Університеті Гарвард є дослідницький інститут з питань української історії. Нещодавно за книгу «Червоний Голодомор» стала лауреатом Пулітцерівської премії Енн Епплбом.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Листопада   Академічна доброчесність - стежка до навчання в американському університетіКерівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко відвідала спеціалізовану з поглибленим вивченням англійської мови школу №22. На прохання голови Дніпровської асоціації вчителів англійської мови Валентини Швидкої провела для 5-ти класів старшокласників презентацію на тему «Академічна доброчесність» – стежка до навчання в американському університеті».Спочатку школярі дізналися про місію центру та дивилися відео про сучасні послуги центру «Вікно в Америку». Далі познайомилися зі слайд-шоу, метою якого було наголосити школярам, що набуття знань – це щоденна наполеглива і самостійна праця. Школярі дізналися про терміни «плагіат» і «академічна доброчесність», про ненауковість Wiki, правила цитування та дозволеність використовувати до 20% цитованого тексту у письмовій роботі.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Листопада   Maker Space: технології майбутнього До регіонального тренінгового центру завітали дизайнери з Дніпровського національного університету ім. О. Гончара для ознайомлення з сучасними можливостями бібліотеки. Найбільше студентів зацікавив 3D-принтер, адже вони створюють певні продукти, які б хотіли бачити в живу. Саме тому, з нового року планується низка тренінгів з дизайнерами по роботі з 3D-принтером.
фото  фото  фото  фото

 
 16 Листопада   Вчимося розповідати про себе англійськоюВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося заняття групи «Базова англійська 7.0.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».Члени групи вивчили необхідну лексику і отримали завдання скласти текст та вивчити напам’ять розповідь про себе. Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.
фото

 
 16 Листопада   «Завжди готовий вчитися» - виставка –привітання до Міжнародного дня студентів. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 16 Листопада   Клуб «Ріднокрай» Відбулось засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай» за темою: Українська національна революція на Катеринославщині: події та особистості. Головний доповідач: історик, старший науковий співробітник ДНІМ ім. Д.І. Яворницького Тетяна Цимлякова.
фото  фото

 
 16 Листопада   «Академічна доброчесність» - стежка до навчання в американському університеті»Центр «Вікно в Америку» відвідали одинадцятикласники ЗОШ № 141, познайомилися з виставкою «Як що хочеш вчитися в США», оглянули 3D-принтер та видруковані з пластику моделі. Керівник центру Світлана Усенко запропонувала до перегляду відео про сучасні послуги центру «Вікно в Америку» та слайд-шоу, метою якого було наголосити школярам, що набуття знань – це щоденна наполеглива і самостійна праця. Wiki, правила цитування та дозволеність використовувати до 20% цитованого тексту у письмовій роботі.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Листопада   Таємниці лікування сіллю На черговій зустрічі учасників проекту «Бібліотерапія» біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова розкрила тему «Таємниці лікування сіллю». Повніше
фото 1  фото 2

 
 15 Листопада   Великі пригоди малої дівчинкиГарно провели час, отримали більше життєвого досвіду, роздивилися краєвиди Лос-Анджелесу та покращили знання англійської мови відвідувачі кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони подивилися фільм американського режисера Ендрю Флемінга «Ненсі Дрю» (англ. Nancy Drew, 2007). Головна зірка фільма – дівчина-підліток, що схильна до розслідування таємничих справ, такої як вбивство кінозірки у власному будинку. Реакція професійних критиків була неодностайною, але фільм приємний і створює гарний настрій, «освіжає».
фото  фото  фото  фото

 
 15 Листопада   У відділі документів іноземними мовами пройшов день інформації для вчителів німецької мови. Вчителі були ознайомлені із періодичними виданнями з німецької мови, книгами з методики викладання німецької мови в школі.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Листопада   «Рідне місто моє, ти посіло Дніпровські пороги» У відділі читальних залів студенти ВПУ №17 зробили краєзнавчу зупинку «Рідне місто моє, ти посіло Дніпровські пороги» з нагоди 162-річчя Дмитра Яворницького (проект «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 14 Листопада   III Форум креативних індустрій «Україна – світу»Форум відбувся в межах проекту «Мости громадської активності», що фінансується Європейським Союзом. Метою форуму було запросити організації, які у той чи інакший спосіб працюють над збереженням культурної спадщини України та її просуванням по всьому світу.Дніпропетровську обласну наукову універсальну бібліотеку представляла Тамара Гаврилюк, співробітник центру «Вікно в Америку», що вже багато років навчає англійської мови та як гідно представляти свій край і його культурну спадщину іноземцям усіх відвідувачів бібліотеки у клубі «Добра розмова». Гаврилюк Т. запропонувала партнерським організаціям з туризму співпрацювати з бібліотекою ДОУНБ для розробки значущої інформаційної екскурсії для іноземних туристів. Краєзнавчий відділ ДОУНБ – це прекрасний інформаційний ресурс, а центр «Вікно в Америку» накопичив досвід подання іноземним гостям культурної спадщини міста Дніпра та України.Зацікавлені у партнерстві учасники Форуму отримали рекламні матеріали. Чекаємо на нові партнерські відносини та сумісні проекти.
фото  фото  фото

 
 14 Листопада   Плануємо і робимо покупкиНаше місто стає все більш привабливим для туристів-іноземців. Студентів курсу «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» сьогодні знову чекав приємний сюрприз – зустріч з справжнім американцем - паном Джозефом. Було нелегко дати йому рекомендацію англійською де у Дніпрі придбати розкішне мило на подарунок жінці. Справилися разом і плавно перейшли до вивчення теми «Телебачення. Улюблені програми». Під керівництвом бібліотечного працівника Тамари Гаврилюк і з допомогою підручника видавництва McMillan Language House вивчаємо нову лексику, граматичні конструкції, дізнаємося про тонкощі етикету і англійську ввічливість, оволодіваємо навичками світської бесіди.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Листопада   Обіцянка не цяцянкаПредставниця Інформаційно-консультаційного центру «Освіта» у Дніпрі Катерина познайомила відвідувачів центру «Вікно в Америку» з умовами навчання і проживання в американських університетах, проілюструвала розповідь відео і пообіцяла допомогти талановитим українським студентам успішно вступити до американських вищих навчальних закладів.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 14 по 18
Листопада  
Провідні та головні бібліотекарі пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації «Стратегія розвитку бібліотек: регіональний аспект», що провела викладач Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Ярослава Хіміч. За програмою підвищення кваліфікації слухачі курсів ознайомились з важливими питаннями стратегічного управління та інноваційній діяльності бібліотек. Навчання супроводжувалось вирішенням практичних завдань, що реалізувалось в робочих групах та презентувалось під час занять. Під кінець навчання кожен слухач виконав особисте практичне завдання-залік та отримав посвідчення про підвищення кваліфікації.
фото 1

 
 14, 16
Листопада  
Відверто про освіту США із Зореславом БайдюкомІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі продовжує участь у проекті «Вікно в Америку – Відверто про Америку!», який підготувала українська служба програми "Голос Америки з Вашингтону" та журналіст Зореслав Байдюк. Сьогодні постійні відвідувачі центру, слухачі експрес-курсу «Активуй англійську» та "Базова англійська" зібралися раніше ніж зазвичай, щоб подивитися документальний фільм про новаторські підходи освітян в США.Наші українські глядачі були приємно здивовані отриманою інформацією і пораділи за американських школярів та емігрантів, що можуть безкоштовно вчитися онлайн.Дякуємо українській службі Голосу Америки та Державному департаменту США за надану можливість дізнаватися більше цікавого і корисного. Перегляди наступних серій циклу будуть анонсуватися додатково.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Листопада   У відділі читальних залів відбулася презентація книги відомого письменника єврейської літератури Шнеура Залкінда «Ніч Надії» у поетичному перекладі кандидата філологічних наук Бескровної Олени Наумівни. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 11 Листопада   Відвідувачі бібліотеки приєдналися до Міжнародного дня ігорЧлени англомовного клубу "Добра розмова" дослідили історію появи двох найбільш популярних настільних ігор американців - "Монополію" та "Ерудит". Дивилися відео, читали, перекладали інформацію. Далі розбилися на команди і грали у настільні ігри з набору "Активуй".Наш захід зареєстровано на всесвітній мапі свята "Міжнародний день ігор".
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Листопада   У відділі читальних залів для учнівської молоді було проведено освітньо-орієнтаційний воркшоп «Твоя професія - майбутнє України». Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко познайомила з науковою базою самовизначення професійно важливих якостей та можливостями сучасної бібліотеки допомогти у розвитку особистих інтелектуальних здібностей. Представники дніпровських коледжів проконсультували учнів з питань вибору професії та працевлаштування, зробили акценти на активних засобах підготовки до майбутньої праці і практичної апробації своїх можливостей. Для більш глибокого вивчення індивідуальних інтересів і нахилів учнів бібліотекарями було запропоновано анкетування та опитування. Особливий інтерес у відвідувачів викликала мультимедійна презентація «Професії майбутнього».
фото 1  фото 2  фото 3

 
 9 Листопада   Свято українського слова «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить…» бібліотекар відділу читальних залів провела у ВПУ №17. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 9 Листопада   9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Для відзначення 20-ї річниці із заснування цього свята для студентів ВПУ №17 та ВПУ №55 у відділі читальних залів було проведено Свято українського слова «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить» (проект «Моя свята і рідна Україна»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 9 Листопада   Читаємо англійською вголосІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-Англійська». Студенти групи «Базова англійська 7.0.» вивчили алфавіт, правила читання голосних і приголосних звуків і почали читати коротенькі тексти.
фото  фото  фото  фото

 
 9 Листопада   9 листопада у секторі рідкісних і цінних документів організовано книжково-ілюстративну виставку «О рідна мово, скарбе мій!», присвячену Дню української писемності та мови.
фото

 
 8 Листопада   Як вийти зі складної життєвої ситуації і не втратити себеОтримати більше життєвого досвіду можна переглядаючи гарні кінофільми. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував подивитися новий фільм Руперта Уайатта «Гравець» – це римейк однойменної кінокартини 1974 року. Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом.Повніше
фото  фото

 
 8 Листопада   Сучасна бібліотека - партнер сучасних вчителівРозширюється коло партнерів центру «Вікно в Америку»! Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко долучилася до Всеукраїнської конференції вчителів англійсько мови, що проходила в Дніпропетровському обласному інституті підвищення кваліфікації працівників освіти.Вона зробила презентацію безкоштовних ресурсів центру для покращення знання англійської мови та показала слайд-шоу «Основи академічної доброчесності для школярів». Також була надана добірка електронних документів, посилань та відео для проведення англомовних заходів зі школярами з тем: академічна доброчесність, медійна грамотність, боротьба з корупцією.Вчителі відгукнулися на пропозицію співпрацювати з вище названих тем, готові приводити дітей у бібліотеку, а три школи запросили до себе на заходи в межах «Тиждень англійської мови». Також кожен учасник конференції отримав рекламну продукцію центру «Вікно в Америку».
фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Листопада   У Солонянській центральній районній бібліотеці спеціалісти ДОУНБ – учасники робочої групи з реформування бібліотечної галузі в Дніпропетровській області, провели 31-й практикум у межах проекту «Електронний каталог». У бібліотеці здійснили налаштування VPN-підключення для організації системи корпоративної каталогізації за технологією «блукаючого клієнта» в САБ «ІРБІС»; провели заняття зі створення електронного каталогу на книжковий фонд та статті з періодичних видань.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 8 Листопада   У відділі періодики до Дня української писемності та мови організовано документально-ілюстративну виставку "Наша мова калинова" Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Листопада   Відбулася зустріч членів молодіжного клубу "Ми читаємо" з виставкою до Дня української писемності та мови, презентацію якої запропонувала провідний бібліотекар сектору рідкісних і цінних документів ДОУНБ Л. Г. Гурай.
фото  фото1

 
 7 Листопада   Пізнаємо Америку: Візит Маджі КраузІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі з дружнім візитом відвідала керівник проекту «Вікна в Америку», представник Посольства США в Україні, доктор з інформаційних наук Маджі Крауз. Вона оглянула центр, майданчики/відділи, на яких відбуваються англомовні заходи, познайомилася з директором бібліотеки Надією Тітовою, співробітниками центру Світланою Усенко та Тамарою Гаврилюк. Маджі Крауз переглянула статистичні дані, які всебічно охарактеризували роботу центру, порадила як краще планувати наступні заходи та провела зі студентами Експрес-курсу англійської мови «Активу англійську!» заняття на тему «Discovering America through Pictures». На кінець зустрічі гості було поставлено багато питань про діяльність Посольства США, як покращити медійну грамотність, які цікаві інтернет-ресурси вона порадить для самоосвіти, на які Маджі надала вичерпні відповіді. Багато хто з присутніх підійшов висловити подяку Маджі за зустріч і Посольству США в Україні за такий цікавий і корисний проект для вивчаючих англійську мову як «Центри «Вікно в Америку» в Україні».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Листопада   «Принесите гитару» Відбувся концерт музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука «Принисите гитару» (цикл заходів «Рідної землі таланти»). У програмі звучали пісні до Дня визволення Дніпра від фашистських загарбників. Повніше
фото 1  фото 2

 
 4 Листопада   Викладачі і студенти готуються святкуватиТрадиційну суботню зустріч англомовного клубу «Добра розмова» було присвячено Дню студентів, міжнародному святу, яке щороку відмічається 17 листопада. Наш американський приятель містер Джейсон поділився власним досвідом спілкування з українськими студентами і поставив декілька питань про поведінку студентів, а присутні на зустрічі дійсні студенти пояснили йому чому так відбувається, що дехто пропускає заняття, а хтось не виконує домашні завдання. Ще більш цікавим була розповідь пана Михайла про свої студентські пригоди на Алясці та у Маямі, де він перебував за програмою обмінів "Work and Travel". Присутні на зустрічі члени клубу розважилися, переглядаючи цікаве відео про США, та поповнили свій словниковий запас новою ідіоматичною лексикою.
фото  фото  фото  фото

 
 4 Листопада   Вивчаємо англійську разом з Хемінгуеєм!Центр "Вікно в Америку" у Дніпрі відвідала змішана група студентів НМетАУ та викладачів НМетАУ (Миргородська Олександра та Павлієнко Анна). Вони звернулися до всесвітньо відомого твору Ернеста Хемінгуея "Старий і море", який приніс його автору Нобелівську премію в галузі літератури. Бібліотека має у своїх фондах двомовне (англійське та українське) видання «Старий і море». Це саме видання дозволяє читати оригінал, робити власний переклад і порівнювати з професійним. Переклад був зроблений в 1974 році Володимиром Митрофановим і виданий видавництвом "Дніпро" (м. Київ) у 1991 році з чудовими ілюстраціями українського художника Миколи Пшинки.Студенти познайомилися з біографією письменника, переглянули відео, створене за літературним твором, спробували обговорити теми, що висвітлені в ньому: вчитель і учень, життя і смерть, що є гідність, відносини між поколіннями. Від викладача студенти отримали завдання діяти як актори – грали в діалозі, ніби знімали нову екранну версію роману. Студенти мали хорошу можливість обмінятися думками про роман з американцем носієм мови паном Джейсоном, волонтером, який неочікувано долучився до групи.
фото  фото  фото

 
 2 Листопада   Завідуюча краєзнавчим відділом Шилкіна М.В. приймала участь з виступом «Поширення краєзнавчої інформації за допомогою інноваційних технологій» на конференції "Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України" на базі IV краєзнавчих читань пам'яті Петра Тронька, які відбулись в Національній історичній бібліотеці України (м. Київ).
фото  фото

 
 2 Листопада   «Сміємось, отже не здаємось!», - ці слова відомого українського сатирика Павла Прокоповича Глазового особливо звучать на часі. Тому, до 95-річчя від дня народження відомого діяча культури, проведено пізнавальний мультимедійний урок для студентів першокурсників ВПУ №17 (Проект «Імена: відомі та повернені із забуття»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4