2016 pік

 Протягом
мiсяця  
Класика і сучасністьВ центрі художньої літератури ДОУНБ (вул.Савченка, 10) розгорнуто виставку творів американських письменників, які нещодавно видані в Україні. Це сучасні українські переклади з гарними ілюстраціями. Книги придбані за кошти гранта Посольства США в Україні.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка " Козацька слава в серці українця. До Дня українського козацтва.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Вийдемо до сонця з темних мурів". До 110 - річчя від дня народження Івана Багряного, українського письменника, публіциста, політичного діяча.
фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Бібліотека навчає На майданчику патентно-технічного відділу проводились навчання на безкоштовних курсах з оволодіння комп'ютерною грамотністю для людей похилого віку.

 
 Протягом
мiсяця  
Кваліфіковані консультації у бібліотеці В інформаційно – консультаційному центрі патентно-технічного відділу, в межах проекту «ДОУНБ - центр правової інформації», для всіх бажаючих мешканців нашого міста патентні повірені України та патентознавці надавали щоденно консультації з питань інтелектуальної власності. Найбільш всього консультовані задавали питання щодо оформлення заявочних документів в Держдепартамент інтелектуальної власності та вартість зборів на заявку до винаходу.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
В патентно-технічному відділі, в творчій лабораторії «Коворкінг-офісу», було багатолюдно: створювались та проезентувались нові проекти, відбувались зустрічі талановитої молоді Дніпропетровщини.

 
 Протягом
мiсяця  
Відвідувачі патентно-технічного відділу з цікавістю переглядали нові надходження на виставці «Розмаїття нових видань». Особливим попитом користувався науково - популярний журнал «Винахідник і раціоналізатор», № 4, 2016 р. з якого читачі познайомились з винаходами, визнаними найкращими за підсумками всеукраїнського конкурсу «Кращий винахід - 2015».
фото  фото  фото

 
 31 Жовтня   Бібліотечні послуги викладачам музики Для викладачів гри на фортепіано ДМШ області співробітниками відділу підготовлено інформаційну годину. Їхній увазі запропоновані: інформаційне повідомлення «Електронні сервіси бібліотеки на допомогу учбовому процесу», огляд методичних, навчальних матеріалів, нотних видань та перегляд відео уроку «Пошук за електронним каталогом ДОУНБ», бук трейлеру за книгою «Сім чудес Дніпропетровщини».
фото  фото  фото

 
 30 Жовтня   На майданчику Арт-резиденції Вдбувся майстер-клас для починаючих фотографів, який провів режисер «51 каналу» місцевого телебачення Сергій Артеменко. Говорили про сучасну фототехніку, устрій фотокамер і як оволодіти майстерністю фотографії.

 
 29 Жовтня   Всесвітній день боротьби з інсультом: Піклуємося про здоров’я та не забуваємо про веселе святоЗа останні роки інсульт значно «помолодшав». Раніше діагноз «інсульт» асоціювався зі старістю, нині «судинна катастрофа» нерідко вражає й молоді організми. Тож ця важлива тема була висвітлена під час засідання англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк підготувала цікаву інформацію на слайдах, щоб присутні зрозуміли все про фактори ризику інсульту: високий кров'яний тиск, діабет, високий рівень холестерину в крові. Члени клубу переглянули и відео, засвоїли багато нової лексики. Під час обговорення всі погодилися, що треба піклуватися про своє здоров’я, і тоді інсульту можна уникнути. Від нас самих і від нашого способу життя залежить, чи будемо ми хворіти чи ні.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 29 Жовтня   Швидка англійська» - це швидкий обмін думками англійськоюВолонтер інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Олександра Миргородська підготувала складні граматично та цікаві питання, провела навчальну гру «Швидка англійська» присвячену святу з древніми традиціями Хеллоуїну. Новачки і завсідники англомовного клубу розподілилися у пари і з радістю скористалися нагодою поспілкуватися, активізувати отримані знання, висловити свою думку про свято і чи планують вони його святкувати. Тож 30 хвилин точилися палкі дискусії про свято з духовним і магічним присмаком. Гості бібліотеки залишали її в гарному настрої і навантажені новими знаннями та ідеями.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Жовтня   Відбулося засідання методичного об’єднання завідуючих бібліотек коледжів м. Дніпро «Виставкова діяльність бібліотек». Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О.В. виступила з повідомленням «Арт-об’єкт у бібліотеці», в якому дала визначення поняттю «книжкова інсталяція», зупинилася на її основних завданнях. Особлива увага приділялася розгляду на практиці переліку аксесуарів, які можна використовувати при оформленні виставкового майданчика.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 27 Жовтня   «Парк «Софіївка» - одне з семи чудес України. Історія та обличчя» В центрі уваги мультимедійного проекту відділу читальних залів «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!» була історія, славетного своїм героїчним минулим, міста Умань та сюжет створення одного з семи чудес України - Національного парку «Софіївка». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 27 Жовтня   «Вікно в Америку» гостинно відкритоСлухачі експрес-курсів з англійської мови ("Базова англійська", четвертий потік) вивчили алфавіт, правила читання англійських звуків і почали читати!Члени групи дуже різні за віком, але схожі у наполегливості, з якою оволодівають знаннями. Охопити всіх навчальною інформацією інструктору зустрічей Тамарі Гаврилюк допомагає спеціальне звуко-підсилююче приладдя.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Жовтня   До уваги всіх, всіх, всіх! У відділі документів іноземними мовами було проведено презентацію ресурсів ElibraryUSA (англомовних баз даних універсального характеру, що містять мільйони книг та наукових статей) для представників бібліотек вищих навчальних закладів міста та співробітників відділів обслуговування КЗК ДОУНБ.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 27 Жовтня   Напиши листа літературному герою До відділу абонемента на гру-квест «Напиши листа літературному герою» завітали п’ятикласники. Повніше
ФОТО  ФОТО  ФОТО  ФОТО  ФОТО  ФОТО  ФОТО  ФОТО  ФОТО  ФОТО

 
 27 Жовтня   Гарбузова родина Ось і настала осінь – чарівна пора року! Осінь – цариця натхнення і яскравих фарб. Вона радує нас багатими врожаями і прекрасними «дарами осені»: яскравим листям, горіхами, жолудями і, звичайно, гарбузами. Цю городину можна не тільки їсти, але й урізноманітнити нею будні та прикрасити бібліотечний інтер'єр. Ось і у відділі наукової інформації і бібліографії оселилася незвичайна гарбузова родина. Це поважний пан, гламурна пані та бешкетниця донька, які дуже полюбляють книжки і закликають читати разом з ДОУНБ. «Гарбузова родина» - саме таку назву має нова книжкова інсталяція від бібліографів. Тож, радимо завітати до відділку та на власні очі побачити читаючу родину.
Фото1

 
 27 Жовтня   "Рідне місто моє..." Своє чергове засідання клуб «Літературна вітальня» присвятив 240-річчю рідного міста. До вітальні запросили Галину Лясковську, яка представила свою книгу «Лики старого города», присвячену Дніпру, історії вулиць та будинків. Жваву зацікавленість у присутніх викликали старі фотографії, живопис автора та спогади старожилів. У презентації брав участь відомий історик, краєзнавець, завідуючий відділом Національного історичного музею ім. Д. Яворницького Максим Кавун, який схвально відгукнувся про книгу. Друга сторінка була присвячена виданням газети «День». Голова клубу Лілія Куліш провела огляд цікавих книг та газетних публікацій. Зокрема зупинилась на темі українсько-болгарських відносин у книзі «Сестра моя Софія». Перед присутніми виступив представник болгарської діаспори, поет і журналіст Володимир Стафідов і подарував нову книгу «Архіпелаг дружби» до фонду бібліотеки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Жовтня   Те, що швидко доставляє до мети і допомагає рухатися Відділ періодики представляє ілюстративно-документальну виставку «Коучінг – інтерактивна технологія в освіті», в якій розкрито парадигму коучінгу як особливого стилю навчальної взаємодії. Повніше
фото  фото

 
 26 Жовтня   Зустріч креативних бібліотекарів на П’ятихатщині У П’ятихатській центральній районній бібліотеці зібрала бібліотекарів з сіл П’ятихатського, Софіївського, Криничанського та Верхньодніпровського районів обласна виїзна проблемно-творча лабораторія. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 26 Жовтня   «Бібліотека – дім твоїх друзів» «Бібліотека – дім твоїх друзів» Відділ абонемента провів у дні канікул пізнавально-ознайомчу екскурсію для 7 класу школи 63. Повніше
ФОТО  ФОТО  ФОТО

 
 26 Жовтня   Кар’єра проти родиниОтримати більше життєвого досвіду і розвинути свою емоційність можна переглядаючи гарні кінофільми. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував подивитися фільм «Крайні заходи» (2010) з відомим американським актором Гаррісоном Фордом у головній ролі.Фільм – реальна історія Джона Кроулі, успішного американця, чий кар'єрний зліт і безхмарне майбутнє в один момент були зруйновані страшною звісткою про рідкісну генетичної смертельної хвороби двох його молодших дітей. Але Джон не здається, з властивим талантом і рішучістю він створює біотехнологічну компанію для розробок у недостатньо вивченої області науки.Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом. Модерував обговорення Сергій Клишкін, багатолітній член англомовного кіноклубу.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Жовтня   Будинки і квартири в яких ми живемоПриємні несподіванки стають традиційними! До групи «Активуй англійську!», яка збирається щовівторка в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», знову приєднався американець містер Стівен, який на волонтерських засадах допомагає всім членам групи покращити знання англійської мови. Всі хто виконав домашнє завдання, підготував розповідь про свою оселю, мав розмову з містером Стівеном, отримав індивідуальні запитання. Спілкування з іноземцем добре мотивує учнів групи.Ми вдячні всім нашим волонтерам за співпрацю, і сьогодні містер Стівен отримав Подяку від бібліотеки.Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк модерувала спілкування великої групи людей (близько 70 чоловік) та познайомила з новою лексикою, що допоможе описати свою зовнішність, або зовнішність друзів.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Жовтня   Бібліотека у соціальних мережах Щоб утримати свої позиції в сучасному інформаційно-комунікаційному просторі, створити комфортні умови для своїх користувачів та піднести рівень їх обслуговування, бібліотеки активно почали долучатися до соціальних мереж. ДОУНБ не є винятком. Під час шостої зустрічі з учнями політехнічного коледжу у межах міні-проекту «Мої 10 днів з ДОУНБ» фахівці ВНІіБ розповіли про різноманітні бібліотечні сторінки та блоги які ведуть бібліотечні фахівці.
Фото1  Фото2

 
 25 Жовтня   Канікули разом з бібліотекоюПід час осінніх шкільних канікул дві групи дітей зі школи № 28 відвідали центр «Вікно в Америку» щоб дізнатися більше про Сполучені Штати Америки, про американські культурні традиції, і, звісно, щоб покращити знання з англійської мови. Діти подивилися презентації про популярні американські свята День Колумба і Хелловін. Англомовні мультфільми занурили їх у вир англійської лексики. А ще підспівували англомовним пісням. Діджеєм і натхненником була бібліотекар Тамара Гаврилюк. На кінець зустрічі всі разом зігрівалися чаєм.Діти були активні, радо відповідали на питання, приємно дивували обізнаністю, незважаючи на свій юний вік.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Жовтня   «Україна у полум’і і бурі революції» Працівники відділу читальних залів провели інформаційну годину «Українська революція 1917-1921 рр.», присвячену 100-річчю від початку Першої Української революції для вчителів історії ДІППО. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 24 Жовтня   Бібліотека – відкриті ворота до знань Кожна людина звертається до книги з раннього дитинства, бо саме читання книг збагачує наше життя, робить його більш цікавим і наповненим, допомагає пізнавати світ через книгу. Сучасна бібліотека повинна не лише прищеплювати любов до книги, але й стати вікном у безмежний світовий простір інформації, невичерпним джерелом нових знань. Фахівці ВНІіБ провели навчальну екскурсію бібліотекою для учнів радіоприладобудівного коледжу. Першокурсники мали можливість ознайомитися з історією бібліотеки, її структурою та бібліотечним сайтом, а також дізнались як користуватися електронними каталогами і картотеками ДОУНБ.
Фото1  Фото2  Фото3

 
 24 Жовтня   «Три дороги» Співак, композитор, поет Олег Мелещук продовжує радувати мешканців Дніпра своїм талантом. Творчий вечір «Три дороги», як завжди, зв'язав воєдино талановитих майстрів нашого міста: Олега Мелещука та поетів Ларису Третьяк, Миколу Мілаша, Володимира Варнавського, Надію Філенко, Івана Шевченко, Лілію Ленську та інших. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 22 Жовтня   Курси програмування для дітей Робота з комп'ютером давно увійшла у повсякденне житя не тільки дорослої людини, а й школярів. Сучасність вимагає тримати руку на пульсі, бути обізнаним у різноманітних питаннях. Тому, починаючи з самого шкільного віку, дітям, на зрозумілому для них рівні, розповідають про основи програмування. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 22 Жовтня   Під знаком книги Українська вітальня відділу абонемента зібрала поціновувачів літератури в клубі «Захопленість» на відеокруїз під знаком книги. Учасники заходу мандрували «Новинками книжкового різноголосся» - презентація книжкової виставки нової української прози та кращих книг Е-формату. «Зупинка на хвилинку» відзначилася знайомством з твором молодої авторки Анни Тарнави «Бажання поверненню не підлягають» та «бібліотечним випускником» Р.Д.Бредбері. «Незнайома Україна» відкрила для учасників українські монастирі, зокрема віртуальне відвідування Почаївської лаври. Відеопрезентація «Пам’ятники книгам» завершила захід. Під час подорожі до нас приєднався новий учасник – «критик» Сергій Ляшко, учень 11 класу. Ласкаво просимо до нашого клубу! Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 22 Жовтня   Американська література і американські письменникиЧленів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» знову чекав приємний сюрприз – до зустрічі долучилися 4 американці. Присутні з радістю ставили питання нашим друзям-волонтерам про їх рідні штати (Орегон, Юта, Техас) і родини.Головна частина зустрічі була присвячена культовим американським письменникам – Теодору Драйзеру і Скотта Фіцджеральду. Члени клубу дізналися багато цікавих фактів з біографії письменників. Всіх здивував факт, що Теодор Драйзер перебував на території України 1927 році – відвідав міста Київ, Одесу, Сталіно (Донецьк), написав книгу, що містила враження від культурологічного шоку. Група познайомилася з неординарними цитатами романіста і оспівувача епохи розквіту джазу Скотта Фіцджеральда (читали-перекладали), обговорювали поняття «американська мрія».Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Жовтня   Бібліотека – кластер культури та освіти Сучасний шлях бібліотеки повинен бути ефективним, зоорієнтованим на людину та обумовленним новітніми тенденціями соціуму. Формуванню у молоді певного рівня знань про бібліотеку, її послуги та електронні сервіси було присвячено бібліотечний урок, який провели фахівці ВНІіБ для учнів радіоприладобудівного коледжу.
Фото1  Фото2

 
 20 Жовтня   Демократія – це така річ, яка гарантує, що нами керуватимуть не краще, ніж ми на це заслуговуємо (Бернард Шоу, Демократія: діалог з молоддю).На дві години відділ абонемента обласної бібліотеки перетворився на майданчик активного діалогу з лідерами учнівського самоврядування семи професійно-технічних навчальних закладів міста.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Жовтня   Англійський алфавіт для початківцівВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося друге навчальне заняття четвертої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 20 Жовтня   «Корабель знань» Бібліотечний урок «Корабель знань» присвячений Міжнародному дню шкільних бібліотек для учнів 4-Б класу ЗОШ №106 провели працівники відділу читальних залів. Зі святом, що з 1999 року припадає на кожний четвертий понеділок жовтня, ми привітали учнів та їх бібліотеку. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 20 Жовтня   «Свято державності і свободи» Інформаційну годину «Свято державності і свободи» провели працівники відділу для педагогів-організаторів обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з нагоди 25–річчя Незалежності України (проект відділу читальних залів «Моя свята і рідна Україна»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 20 Жовтня   Бібліотека - винахідникам регіону В патентно-технічному відділі відбувся круглий стіл на тему: «Проблемні питання та комплексні рішення в області інтелектуальної власності на сучасному етапі». У засіданні взяли участь патентні повірені України, винахідники, науковці, патентознавці, студенти ВУЗів.Засідання розпочалось із вступного слова завідуючої патентно-технічного відділу Мищенко Тетяни з приводу роботи патентно-технічного відділу у напрямку популяризації знань з інтелектуальної власності, про роботу «Інформаційно-правовового центру «Інтелектуальна власність». Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 20 Жовтня   Втамуємо жагу знань «У кожній людині – маленьке сонце, дайте йому розгорітися. В кожному жага – знань, втамуйте її книгами»: свого часу наголошував Сократ. Під час години спілкування з освітянами фахівці ВНІіБ ознайомили слухачів обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з інформаційними можливостями бібліотеки та презентували бібліографічні видання відділу, які можуть стати у нагоді педагогам-організаторам при підготовці виховних заходів для школярів. Видання мали не аби який попит і були надані усім бажаючим на електронних носіях. Серед присутніх було проведено експрес–опитування на предмет бажання отримувати тематичну розсилку новин за темою «Освіта» та « Культура» на власні e-mail.
Фото1  Фото2

 
 20 Жовтня   «Іван Кочерга. Романтик у лабетах залізної доби» Його батька вважали справжнім Дон-Кіхотом, а мати мала неабиякі акторські здібності, хоча й ніколи не виступала на професійній сцені. Сам він мав юридичну освіту, працював ревізором і при цьому писав цікаві п'єси, що підкорили не одну театральну сцену, та змістовні театральні рецензії з повним знанням справи та печаткою таланту. Мультимедійна презентація «Романтик у лабетах залізної доби», з нагоди 135-річчя від дня народження Івана Антоновича Кочерги, була представлена студентам ВПУ №17 (проект відділу читальних залів «Імена: відомі та поверненні із забуття»). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 20 Жовтня   З молоддю говорили про книгу У межах проекту «Книга серед нас» для студентів другого курсу ДНУ факультету української філології та мистецтвознавства (керівник-куратор А. Зубенко) проведено інформаційну годину. Завідуюча С. Пономаренко познайомила присутніх з документальними виставками «Мистецтво книги», «Читай, формат не має значення». Майбутні художники-дизайнери переглянули відеоролик «Книга у навколишньому середовищі» та добірку книг із фонду відділу.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Жовтня   «Іван Багряний. Письменник і громадянин» Людині, яка все своє життя працювала заради людей та творчості, заради правди, був присвячений черговий захід у рамках проекту відділу читальних залів «Імена: відомі та повернені із забуття» для студентів ВПУ №17. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 19 Жовтня   Обертональний спів – для кожного Після літньої перерви майстер обертонального співу Олена Мовчанова продовжила проведення майстер-класу «Обертональний спів – для кожного» (цикл заходів «Талантами зоряє слов’янська земля»). Олена, як завжди, описувала властивості цього виду пісенної майстерності, розповідала, що стоїть за цим дивним явищем, пропонувала учасникам цікаві вправи та запрошувала на заняття нових учасників.

 
 19 Жовтня   У відділі читальних залів відбулася презентація книги Вієс Юлії «Галстуки, бабочки, шарфы: советы стилиста», в якій представлені різноманітні методи зав’язування хустин, шарфів, палантинів, краваток - як самих простих, так і оригінальних, святкових. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 19 Жовтня   Кіноклуб збирає шанувальнів кіномистецтваУ кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали «Міняючи реальність» (англ. The Adjustment Bureau) –мело-фантастичний фільм про честолюбного політичного діяча Девіда Норріса, який закохується у танцівницю Еліз Селлас і намагається зустрітися з нею. Але якісь таємничі сили весь час перешкоджають знайомству ...Фільм сподобався і викликав жваве обговорення, думки лунали різні, але не суперечили між собою.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 19 Жовтня   Полювання на інформаціюБібліотека донині виступає хранителем та навігатором у світі інформації – і не тільки пізнавальної, але й соціальної. Щоб знайти дійсно необхідну інформацію потрібно ретельно «пополювати». Під час Години освіченості, яку провели фахівці ВНІіБ для першокурсників індустріально-педагогічного технікуму, багато уваги було приділено алгоритму пошуку та дієвому використанню можливостей ДОУНБ.
Фото1  Фото2

 
 19 Жовтня   Гармонія і рівновага Мистецтво йоги, пранаями прийшло до нас через століття. Але і сьогодні йога не втратила своєї актуальності. ЇЇ включають у фітнес-програми, гімнастику. Ці методики націлені на зміцнення здоров'я, удосконалення інтелектуальних здібностей, психічної рівноваги. Саме про це розповідала у своїй лекції «Гармонія і рівновага» біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова (проект «Бібліотерапія»). Слухачі ставили запитання, а ті, хто займались або займаються йогою, гімнастикою, пранаямою залюбки ділилися досвідом.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 18 Жовтня   Навчилися ставити чемні питання іноземцямТривають зустрічі членів бібліотечної групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», які за десять тижнів отримають нові знання та впорядкують лексичний запас, що мають. Сьогодні до зустрічі приєдналися волонтери, наші американські друзі містер Стівен і містер Спенсер. Присутність носіїв мови на занятті – це додатковий бонус для студентів! Вони змогли поставити їм питання і порекомендувати визначні пам’ятки Дніпра для обов’язкового відвідування.Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк модерувала спілкування великої групи людей (близько 100 чоловік) та познайомила з новою лексикою, що допоможе описати власний будинок. Зустріч мала навчальний і просвітницький характер, бо присутні дізналися багато культурологічних цікавинок про США, іншими очами подивилися на пересічне життя українців і змогли його описати у вишуканих фразах.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Жовтня   Бібліотека. Молодь. Інтелект. Завідуюча патентно-технічного відділу Мищенко Тетяна провела зустріч-екскурсію для першокурсників Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв «Патентно-технічний відділ - скарбниця Дніпропетровщини з інтелектуальної власності». Студенти ознайомились з історією створення відділу, фондом, інноваційними і бібліотечними послугами.
фото  фото  фото  фото

 
 18 Жовтня   ДОУНБ – сучасна бібліотека Сучасна бібліотека – це комфортний, привітний і обладнаний новітніми технологіями інформаційний центр, що має безліч ресурсів для навчальних та повсякденних справ для різних верств населення. У межах міні-проекту «Мої 10 днів з ДОУНБ» пройшла п’ята зустріч з учнями політехнічного коледжу. Мова йшла про впровадження IT–технологій в бібліотечній практиці та застосування інновацій, які піднімають роботу книгозбірні на суттєво новий рівень.
Фото1  Фото2  Фото3

 
 17 Жовтня   Крізь століття Працівники патентно-технічного відділу відвідали відкриття виставки «Вірменська спадщина України», присвячену 400 річчю вірменського книгодрукування в Україні. На виставці були представлені одні з найбільш цікавих сторінок багатовікової історії вірмен України. Цікавою, на погляд відвідувачів, був розділ виставки присвячений винахіднику І. Лукасєвичу та його винаходу гасовій лампі. З експонатів виставки відвідувачі дізналися про ту спадщину, яку створили вірмени протягом століть на українських землях.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Жовтня   До Дня Організації Об'єднаних Націй У відділі документів іноземними мовами відкрито виставку документів до Дня Організації Об'єднаних Націй (United Nations Day). Це організація, яка займається пошуками мирного і справедливого співіснування народів і держав світу віддавна переймалися найкращі уми людства. Досвід історії переконливо свідчить, що найбільш ефективним, надійним засобом підтримки міжнародного миру і національної безпеки є система колективної безпеки. Стабільний розвиток усіх націй може бути досягнутий лише спільними зусиллями всіх держав, шляхом утвердження принципів рівноправного партнерства і взаємної поваги. 24 жовтня 1945 року після ратифікації більшістю країн-засновниць Статут ООН набув чинності; і за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (1947) цю дату щорічно відзначають як День Організації Об'єднаних Націй.
фото

 
 17 Жовтня   «Повстання ідентичності»У обласній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія на майданчику відділу документів іноземними мовами відбулася презентація книги «Повстання ідентичності» молодого автора Дениса Ковальова, історика, публіциста, українського націоналіста. Історико-політичні та філософсько-ідеологічні міркування доповнюють патріотичні вірші молодого поета Павла Ковальова.Присутні на зустрічі дізналися про основні розділи книги, її наповнення, про заклики відродити традиційний устрій української держави – народний Гетьманат. У своїй спільній книзі брати Павло та Денис Ковальови спробували розібратися в причинах економічної кризи в Європі загалом, та Фінляндії з Україною зокрема, вивчили історію розвитку цих 2-х європейський країн і прийшли до висновку, що саме форма правління Фінляндії може послужити прикладом для нашої країни щодо проведення справжніх реформ як в соціально-економічній, так і в культурно-політичній сфері.Бажаючі могли придбати книгу в приватну колекцію, а бібліотека отримала примірник у подарунок. Книгу того ж дня взяли на абонемент, що б вдумливо гортати-читати.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Жовтня   «До 120-річчя американського мрійника»Рік англійської мови триває. В межах співпраці з ЗОШ №141 інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група старшокласників. Зустріч була присвячена знайомству з творчістю видатного американського письменника Ф. Скотта Фіцджеральда. Так ми вшанували 120-річницю з дня народження одного з найвідоміших письменників ХХ-го століття, оспівувача епохи розквіту джазу.Учні 11-го класу подивилися відео з YouTube про біографію письменника, переглянули слайди з неординарними цитатами романіста (читали-перекладали), погортали англомовні книги письменника з бібліотечної колекції, подивилися два буктрейлери про романи «Великий Гетсбі» та «Ніч ніжна». Молодь залишала центр вмотивованою щоб прочитати книги письменника, збагатити свої знання про США 1920-х рр. та відчути складний внутрішній світ привабливих героїв.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Жовтня   Історія дружби Завідуюча відділом мистецтв Світлана Пономаренко відвідала заходи з відкриття нової виставки «Яворницький і Рєпін: дружба, що почалася з «Запорожців...» в Меморіальному будинку-музеї Д.Яворницького. Експозиція присвячена дружбі видатних історика і художника, яка зародилася саме з відомої картини російського живописця, і тривала більше 50 років. Коли художник створював свою картину, уважно слухав розповіді, брав консультації у українського етнографа, користувався колекцією Дмитра Івановича. Повніше

 
 15 Жовтня   "Формуємо культуру спілкування" Спілкування - одна з найважливіших сфер життєдіяльності людини. Це найважливіший канал трансляції культури новому поколінню. Культуру спілкування ми виховуємо змалку!Повніше
фото1  фото2  фото3  фото4  фото5  фото6

 
 15 Жовтня   Жовтневі свята в англомовному клубіЗустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена жовтневим святам в США та Україні. Присутні дізналися про День Колумба, подивилися відео про розваги італійців у Нью-Йорку під час святкування, дізналися про багатьох відомих американців, хто має італійське коріння. На честь вшанування внеску італійців в американську економіку і культуру країна святкує «Національний місячник італо-американської спадщини».Друга частина зустрічі відбулася у форматі питання-відповідь до наших американських гостей. Члени клубу розповіли американцям про Свято Покрови і День захисника Вітчизни, назвали їх головні символи.
фото  фото  фото  фото

 
 15 Жовтня   «Швидка англійська»: спілкуємося з американцямиНавчально-розважальна гра «Швидка англійська», що допомагає покращити розмовні навички, стала дуже популярною серед членів англомовного клубу «Добра розмова», тож щосуботи волонтер центру, викладач і науковець-дослідник Олександра Миргородська готує цікаві питання для обговорення, оголошує правила гри, озвучує питання, проводить анкетування серед учасників після закінчення гри. Учасники знову з ентузіазмом скористалися наданою можливостю попрактикувати свої мовні навички, поговорити з носіями мови панами Келлі, Дфозефом і Спесером.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Жовтня   Погода не заважає бажанню вчити англійську мову: Експрес-курс «Базова англійська - 4» розпочали 73 студентиНа підтримку Року англійської мови в Україні, в межах навчально-просвітницького проекту УкраїнаSpeaking та навчального бібліотечного проекту «Базова англійська» інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» розпочав заняття для нової, вже четвертої, групи шанувальників англійської мови.Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк розповіла студентам про заплановані заходи з нагоди «Року англійської мови в Україні» і проект УкраїнаSpeaking, які допоможуть всім бажаючим покращити знання англійської мови. Студенти дізналися про можливість користуватися безкоштовними ресурсами для вивчення англійської мови, відвідувати кіноклуб і клуб спілкування, про доступ до e-LibraryUSA, про користь лексичних настільних ігор. 10 тижнів група буде займатися під керівництвом бібліотечного працівника, вивчить правила англійської вимови, читання, навчиться розповідати про себе. Навчання розпочали з англійського алфавіту.
фото  фото  фото  фото

 
 13 Жовтня   До дня захисника України у відділі періодики організовано документально- ілюстративну виставку «Покликаний Батьківщину захищати». Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Жовтня   «Баллада о любви» На творчий вечір Олега Мелещука «Баллада о любви» зібралися його шанувальники не тільки з нашого міста, а і з інших куточків України. Почесним гостем вечора був журналіст з Київа, Юрій Шевченко, який вже декілька років співпрацює з Олегом. У виконанні барда звучали пісні, написані разом з дніпровськими поетами Ларисою Третьяк, Миколою Мілашем, Володимиром Варнавським, Надією Філенко, Лілією Ленською та іншими. Згадували постать Володимира Висоцького, який для багатьох продовжує бути кумиром, співали разом його пісні. Присутні декламували свої вірші, просили Олега виконати пісні на «біс» та довго не розходилися.

 
 12 Жовтня   Бібліотека - прекрасний майданчик для спілкування!На честь 120-річчя з дня народження всесвітньовідомого американського письменника Френсіса Скотта Фіцджеральда в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Великий Гетсбі», що знято за однойменним романом.Сюжет картини заінтригував глядачів вже з перших хвилин перегляду, і до кінця фільму тримав у напрузі, спонукав до співчуття головним героям картини. Про що фільм? Про кохання, про те, на що здатні великі люди заради цього світлого почуття.Повніше

 
 12 Жовтня   Захисти нас, Покрова! Черговий виїзний захід до центру соціального обслуговування людей літного віку Індустріального району відділ абонемента присвятив найзначущим святам, які є складовою духовного розвитку кожної людини та нашої держави. Це свята: День українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України. Формат заходу, інформаційно-пізнавальна година, залишив небайдужими людей похилого віку, які з цікавістю гортали підбірки художніх книг, присвячених святу Покрови, запитували про його історичні та духовні аспекти, слухали про Козацьку Покрову – заступницю та покровительку козаків. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Жовтня   Є права у кожного із нас З усього різноманіття знань, що молодь набуває у повсякденному житті, їй найбільше будуть потрібні правові знання. Адже обізнаність у системі законодавства і правопорядку, що існують у державі, допоможе підліткам розумно скористатись своїми правами та правильно визначити свої обов’язки. У межах соціокультурного проекту «Правові орієнтири» у Центрі правової інформації (ЦПІ) для учнів радіоприладобудівного коледжу пройшла правова зустріч «Є права у кожного із нас».
Фото1  Фото2  Фото3

 
 11 Жовтня   Бібліотека відкриває нові обрії Час вимагає удосконалення форм і методів популяризації фондів та можливостей бібліотеки, а також творчого підходу. Саме в такому напрямку і працює ДОУНБ. Під час четвертої зустрічі з учнями політехнічного коледжу у межах міні-проекту «Мої 10 днів з ДОУНБ» фахівці ВНІіБ детально ознайомили підлітків з WEB-сайтом бібліотеки та його сервісами та довели, що інформація, якою володіє бібліотека відкриває для них нові горизонти пізнань.
Фото1  Фото2  Фото3  фото4

 
 11 Жовтня   Казка про рукавичку: Експрес-курс «Активуй англійську! - 4» розпочатоНа підтримку Року англійської мови в Україні, в межах навчально-просвітницького проекту УкраїнаSpeaking та навчального бібліотечного проекту «Активуй англійську!» інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» розпочав заняття для нової, вже четвертої, групи шанувальників англійської мови.Кількість бажаючих долучитися до навчання здивувала організаторів – їх було більше 100 чоловік. Ефективною була рекламна кампанія: оголошення були розміщені на міському сайті, Facebook, дошках оголошення вузів, заклики приєднатися лунали на місцевому телебаченні. Приємною несподіванкою було, що до групи приєднався американець містер Стівен.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Жовтня   «Козаку найперше - воля, козаку найперше - честь» Історичний круїз до Дня захисника України та Дня Українського козацтва «Козаку найперше - воля, козаку найперше - честь» провели працівники відділу читальних залів у ВПУ №17. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 11 Жовтня   «Сучасна бібліотека: рухаємось вперед»Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко провела зустріч-презентацію для першокурсників Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв «Сучасна бібліотека: рухаємось вперед». Студенти ознайомилися з інноваційними бібліотечними послугами, які задовольняють потреби та відповідають очікуванням сучасної людини, з новітніми технологіями обслуговування читачів, з пріоритетними напрямками роботи. Молодь дізналася, як виглядає сучасна бібліотека та якими навичками потрібно володіти, щоб стати успішним у своїй професії.

 
 10 Жовтня   Бібліотека – територія інформації Завдання сучасної бібліотеки переконливо доводити спільноті, що бібліотека – це цікаво, актуально та корисно. У межах міні-проекту «Мої 10 днів у ДОУНБ» пройшла третя зустріч з учнями політехнічного коледжу. Підлітки дізналися багато нового та корисного про документально-інформаційні та електронні сервіси головної бібліотеки регіону, а головне – змінили своє уявлення про зміст роботи сучасної книгозбірні. Захід завершився спільним фото на згадку.
Фото1  Фото2  Фото3  фото4

 
 10 Жовтня   Бібліотека - працівникам культури Для завідуючих Будинками культури області співробітниками відділу підготовлено інформаційну годину. Їхній увазі запропоновані: інформаційне повідомлення «Електронні сервіси бібліотеки на допомогу культурно-освітній роботі», перегляд методичних матеріалів та сценаріїв до заходів з організації дозвілля громади, перегляд бук трейлерів.
фото  фото  фото

 
 8 Жовтня   У відділі періодики до Дня української писемності та мови організовано документально-ілюстративну виставку "Слово про мову".Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Жовтня   «Цінуємо вчителів, покращуємо їх статус»Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була дуже багатолюдною та насиченою інформацією. Першу частину зустрічі модератор Тамара Гаврилюк присвятила Всесвітньому дню вчителів. Девізом свята цього року є «Цінуємо вчителів, покращуємо їх статус», бо в багатьох країнах світу ця професія складна, але погано оплачується. Група подивилася відео про умови праці африканських вчителів та думки американських школярів про «ідеального сучасного вчителя». Носії мови, наші волонтери пан Ерік та пан Джейсон, поділилися своїми враженнями про вчителів українських шкіл з якими співпрацювали і потоваришували.Друга частина зустрічі познайомила з веселим святом «День посмішки».Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Жовтня   "НАЖИВО": Бібліотека сучасного містаСпівробітники ДОУНБ Світлана Усенко і Наталя Гордійчук брали участь у програмі "НАЖИВО": Бібліотека сучасного міста. Зараз у бібліотеках комфортно і цікаво, завітайте і перевірте, або перегляньте відео за посиланням.Повніше
фото  фото  фото

 
 6 Жовтня   Вітаємо наполегливих!В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося остання заняття Експрес-курсу «Базова англійська» (третій потік). За 10 тижнів група початківців вивчила англійський алфавіт і вимову звуків, цифри, навчилася читати, вітатися, представляти себе і свою сім’ю.На останньому занятті члени групи вже були у змозі поспілкуватися про типову погоду в Україні. Цей курс – лише перший імпульс на складному шляху вивчення англійської мови. Більшість членів групи планує продовжити навчання і долучитися до групи «Активуй англійську!». Тож скоро побачимося!
фото  фото  фото  фото

 
 6 Жовтня   «Іван Франко. Співець боротьби і контрастів» Черговий захід у рамках проекту «Імена: відомі та повернені із забуття», що був присвячений Івану Яковичу Франкові, провели працівники відділу читальних залів у ВПУ №17. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 6 Жовтня   ДОУНБ відкрита для всіхЗдається, настав час змінити імідж бібліотеки виключно як книгосховища на більш сучасний. Бібліотека нині – інформаційно-¬освітній осередок громади, центр формування інформаційної культури, духовного спілкування, всебічного розвитку особистості. Що може цьому посприяти? Вочевидь, потужні комп’ютери, інтернет, електронні ресурси, цікавий сайт та хороші нові книжки. Саме цім і володіє ДОУНБ. У цьому мали змогу переконатися учні політехнічного коледжу під час другої зустрічі з бібліотекарами у межах міні-проекту «Мої 10 днів у ДОУНБ».
Фото1  Фото2  Фото3  фото4

 
 5 Жовтня   Краса прерій і краса вільних людейЗ ініціативи нашого австралійського друга пана Еріка Кнеллера в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Диліжанс» (1939). Цей фільм вважають першим вестерном класичного типу, що оспівує свободу людини і красу прерій. Творці фільму та режисер Джон Форд вивели жанр «вестерн» з «макулатурного жанру» до респектабельних жанрів американського кіно.В 1995 році Бібліотека Конгресу США визнала цей фільм надбанням нації і взяла на довічне зберігання.Після перегляду відбувся жвавий обмін думками.
фото  фото  фото  фото

 
 4 Жовтня   Крок за кроком шляхом знаньЗакінчила вивчати 20-ти годинний експрес-курс третя група «Активуй англійську». Під керівництвом бібліотечного працівника Тамари Гаврилюк і з допомогою американського підручника видавництва McMillan Language House група, що вже мала базові знання з фонетики і граматики, подолала найбільш корисні і актуальні розмовні теми, вивчила нову лексику і граматичні конструкції, дізналися про тонкощі етикету і англійську ввічливість, оволоділа навичками світської бесіди.Найбільш старанні учні групи отримали сертифікати.
фото  фото  фото  фото

 
 4 Жовтня   Мої 10 днів з ДОУНБРадикальні зміни, що характеризують нинішній інформаційний простір, постійне збільшення потоку інформації, розвиток засобів масової комунікації та стрімке вторгнення нових цифрових технологій в усі сфери життя суттєво змінюють роль бібліотек у суспільстві. Суспільство, особливо молодь, повинна знати про нові можливості бібліотечних установ. У відділі наукової інформації і бібліографії стартував новий міні-проект «Мої 10 днів з ДОУНБ» для учнів першого курсу політехнічного коледжу, який реалізовується протягом жовтня. Під час першої зустрічі молодь разом з бібліотечними фахівцями пройшла цікавий шлях від історії створення книгозбірні до сьогодення. Захід завершився оглядовою екскурсією бібліотекою.
Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5

 
 3 Жовтня   У бібліотеку за новими знаннями Успішно пройшло знайомство з учнями 4-го класу школи №141! Співробітники відділу показали презентацію про національні костюми народів світу, в процесі якої обговорювали враження та власні уявлення учнів про те, як саме виглядають костюми різних народів світу, а також, чим зумовлений той чи інший елемент одягу. Потім розділилися на команди, одна з яких змагалася в компонуванні костюмів з головними прикрасами, а інша займалася розмальовуванням національних костюмів з додаванням власних дизайнерських рішень!
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Жовтня   Speed English - Швидка англійськаШвидка англійська – це нова ігрова методика вивчення англійської мови. Сутність її полягає у тому, що учасники формують пари, кожні 2-3 хвилини людина спілкується англійською на запропоновану модератором тему (відповідає на поставлене питання, або висловлює особисті думки) з малознайомою людиною, таким чином виходить з зони комфорту, знаходиться у стані легкого стресу, але не під пильним наглядом викладача, т.ч. не боїться своїх помилок і зауважень з боку педагога/викладача. Під час спілкування партнери мають бути доброзичливими і допомагати одне одному у разі необхідності.Ця навчально-розважальна гра стала дуже популярною серед членів англомовного клубу «Добра розмова», тож щосуботи волонтер центру, викладач і науковець-дослідник Олександра Миргородська готує цікаві питання для обговорення і проводить анкетування серед учасників після закінчення гри. Учасники знову з ентузіазмом скористалися наданою можливостю попрактикувати свої мовні навички, поговорити з носієм мови паном Джейсоном.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Жовтня   Спогади про літні подорожіЗустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена Всесвітньому дню туризму (святкується 27 вересня). Члени клубу разом читали, перекладали, дивилися і обговорювали документальне відео, засвоїли нову корисну лексику.У другій частині зустрічі американець пан Джейсон розповів про свою подорож до Праги. Багато хто з присутніх змогли підтримати розмову і розділити захоплення цим містом, бо були там так само.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Жовтня   Міжнародне співробітництво ДОУНБЗ 29 вересня по 1 жовтня, у Львові відбувався Міжнародний форум «Між глобалізацією і традиціоналізмом: виклики в роботі з історико-культурною спадщиною в країнах Східного Партнерства. Культурна політика». Тут зібралися представники громадських організацій, вчені, інтелектуали, спеціалісти в галузі культури з декількох країн: Вірменії, Молдови, Білорусі та України. До складу українських учасників увійшла заст. директора ДОУНБ Т.О. Абраїмова.Повніше
фото  фото  фото