2014pік

 Протягом
мiсяця  
В патентно-технічному відділі протягом місяця діяла книжково- ілюстративна виставка «Інформаційна палітра». Повніше

 
 Протягом
мiсяця  
Протягом місяця нам дарували книжки. Серед подарунків особливу увагу привернула книга Симулика В.В. «История вселенной»  яку подарував Шпірка В.І.  Книга зайняла почесне місце на виставці «Футурологія – наука про майбутнє»
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 Протягом
мiсяця  
Видатні чоловіки Америки: політики, діячі і героїВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто виставку з книг і зображень. Ця виставка - спроба поєднати українські і американські традиції,  вона знайомить українців з американським святом «День президентів» (17 лютого), а американців - з українським - «Чоловічий день» (23 лютого).Ця виставка-портрет присвячена відомим і видатним особистостями Америки. І всі вони чоловіки: історичні постаті, політики, Президенти, письменники, економісти, музиканти, актори і спортсмени.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
До 200-річчя з Дня народження Тараса Григоровича ШевченкаДо уваги відвідувачів бібліотеки працівниками відділу читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Великих слів – велика сила» . У виданнях, які експонуються на виставці, висвітлюється особиста доля, творча діяльність та мистецька спадщина письменника. В першому розділі «…Живу, учусь, нікому не кланяюсь» (видання з фондів відділів зберігання основного фонду та читальних залів) розкривається життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря. В документах показано яким був Шевченко у повсякденному житті, які мав смаки, уподобання та багато цікавих фактів.Повніше
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У фойє відділу абонемента демонструвалася виставка-аншлаг «Читаємо Кобзаря», на якій представлені 42 «Кобзаря», статті з дитячого журналу «Світ дитини» та ін. В чому різниця між виданнями «Кобзар», «Малий Кобзар», «Другий Кобзар», «Захалявна книжечка», «Дитячий Кобзар» вид-ва Старого Лева – такі запитання обговорювалися під час презентацій виставки для всіх користувачів, які відвідували абонемент, також для дітей клубу "Флешка". Видано 15 Кобзарів.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
За проектом програми «Бібліоміст» Дніпропетровська ОУНБ виграла конкур ідей «Смарт-технології в навчальному процесі з використанням інтерактивної дошки». Цей проект сприяє подальшому широкому використанню технологій задля покращення тренінгів, які проводяться на базі РТЦ. Інтерактивні дошки дозволяють маніпулювати об’єктами, робити цифрові записи, зберігати нотатки і ділитися ними з учасниками заходу, демонструвати різні програми і навчальні матеріали, інтерактивна дошка відкриває багато можливостей для тренерів.

 
 1 Лютого  
фото  фото

 
 1 Лютого   Це солодке слово СвободаВідбулося чергове засідання англомовного клубу "Добра розмова", що кожної суботи збирається в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку".Читали і перекладали цікавий текст про історію появи Дня свободи у США, який відмічається 1-го лютого. Далі обговорювали отриману інформацію, що підготувала модератор зустрічі Тамара Гаврилюк, і відповідали на питання, наводили приклади порушення людської свободи.На кінець зустрічі практикували навички світської бесіди, знайомилися з новими членами клубу.
фото  фото  фото  фото

 
 1 Лютого    До 700-річчя Преподобного Сергія РадонезькогоВ «Русском центре» відкрита виставка «Строитель, охранитель, учитель Земли Русской», присвячена 700-річчю Преподобного Сергія Радонезького. (Цикл заходів «Культура повседневности. Мир Православия»). На виставці представлені репродукції картин М.К. Реріха, М.В. Нестерова, В.М. Васнецова, ікона «Святая Живоначальная Троица» А. Рубльова, клейми ікони «Преподобный Сергий Радонежский с житием» Є. Головкіна та ін.
фото  фото

 
 3 Лютого   У відділі документів іноземними мовами працювала фото-виставка робіт учнів СЗОШ №141 «Зручно відпочивати з книгою». Переможцями стали Зиблий Іван, учень 1Б класу, Федченко Олександр, учень 1Б класу та Крюченко Ірина, учениця 11Б класу. Вони були нагороджені грамотами за підписом директора бібліотеки та невеличкими презентами.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 3 по 7
Лютого  
    Пройшли обов’язкові тренінги у Верхньодніпровській центральній районній бібліотеці. Особлива увага, за проханнями бібліотекарів, була приділена питанням охорони авторських прав, строків дії авторських і суміжних прав та роллю бібліотеки у захисті авторського права, що розглядались у межах теми другого модулю «Інтелектуальна власність та авторське право: відповідальність бібліотеки та бібліотекаря».    

 
 4 Лютого    До 700-річчя Преподобного Сергія РадонезькогоВ «Русском центре» відбулася тематична година, присвячена 700-річчю Преподобного Сергія Радонезького.(Цикл заходів «Культура повседневности. Мир Православия»). Тематична година підготовлена спільно з громадською організацією «День культуры мира».Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 5 Лютого   Для всіх бажаючих покращити знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд американської кінокомедії «День сурка» (1993).
фото  фото

 
 6 Лютого   Атласи – джерело пізнань З метою розкриття фонду у ВНІіБ було розгорнуто нову книжкову інсталяцію «Атласи – джерело пізнань». Ця просторова композиція створена з різноманітних елементів: атласів, іграшкових предметів та природних матеріалів. Усі бажаючі зможуть відкрити для себе цікавий світ ілюстрованих географічних, екологічних, автомобільних та залізничних атласів.
фото

 
 8 Лютого   Міні-квартири в Україні і США. Відчуйте різницю!Відбулося чергове засідання англомовного клубу "Добра розмова", що кожної суботи збирається в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку".Модератор англомовного клубу і знавець мов Тамара Гаврилюк запропонувала членам клубу переглянути і обговорити відео за темою «Проживання у великих містах Америки». Так вони дізналися цікаві факти про програму міні-житла у Нью-Йорку, що започаткував мер міста Майкл Блумберг. Взяли участь у віртуальній екскурсії до музею історії Нью-Йорка, побачили дизайнерські розробки для маленьких квартир та почули рекомендації ньюйоркців, що живуть саме в таких квартирах.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Лютого   Молодь вивчає англійську веселоВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжуються зустрічі «Американського клубу для підлітків». Чергову зустріч підготувала і провела волонтерка бібліотеки, випускниця програми обмінів майбутніх лідерів (FLEX) Даша Герасимова.Члени клубу зустрілися після тривалої перерви через зимові холоди і спілкувалися більше часу, ніж зазвичай.Підлітки ознайомилися з виставкою книг, яку розгорнуто в центрі до американського свята День президентів. Вони мали змогу дізнатися більше про американських політиків і знаменитостей. Члени клубу отримали завдання обрати найбільш цікаву для себе книгу і описати її принади друзям.Далі молодь грала в лексичні, розвиваючі ігри.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Лютого    В «Русском центре» відбулося відкриття «Футурологічного клубу».Повніше
фото  фото

 
 10 Лютого   В секторі рідкісних і цінних документів була організована інформаційно-пізнавальна екскурсія для читачів бібліотеки. На їх запитання відповіла головний бібліотекар сектору Л.Г. Гурай. Під час екскурсії читачі одержали інформацію про фонд сектору, його основні колекції, найбільш цінні примірники із цих колекцій.

 
 10 Лютого   З фонду сектору рідкісних і цінних документів до Канадсько-Українського Бібліотечного центру було передано 35 примірників книг, виданих у Канаді, США, Німеччині, Львові та ін. За змістом книги відносяться до різних проблем історії України і видані у 20–40-х роках XX ст.

 
 10 Лютого   Партнерство триваєВ межах проекту «Пізнавай США» до інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» завітала велика група студентів Національної металургійної академії України (спеціальність «Технічний переклад») разом зі своїми викладачами англійської мови.Керівник Центру Світлана Усенко зробила огляд безкоштовних ресурсів для вивчення англійської мови. А модератор англомовного клубу і знавець мов Тамара Гаврилюк запропонувала студентам переглядати і обговорювати відео за темою «Проживання у великих містах Америки».Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Лютого   Будь моїм ВАлентином!Повніше
фото  фото  фото

 
 10 Лютого   Відбулось засідання науково-методичної Ради трьох обласних бібліотек. У відділі наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ відбулось засідання науково-методичної Ради трьох обласних методичних центрів: обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських  Кирила і Мефодія, обласної бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова і обласної бібліотеки для дітей. Повніше
фото 1  фото 2

 
 З 10 по 14
Лютого  
Пройшли обов’язкові тренінги за другим модулем для бібліотекарів-переможців 4-го раунду конкурсу програми «Бібліоміст»: КЗК «Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М.Свєтлова» та КЗК «Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей». Детально розглядались питання автоматизації бібліотечних процесів.

 
 11 Лютого   «Інтернет – всесвіт: правила безпеки» У Центрі Правової інформації при ВНІіБ у межах реалізації соціокультурного проекту «Безпека дітей в Інтернеті» та з нагоди Європейського Дня безпечного Інтернету для учнів 7 класів гімназії №12 відбувся інтерактивний всеобуч «Інтернет – всесвіт: правила безпеки». Керівник проекту І.В. Барабан у інтерв’ю для Дніпропетровського державного каналу розповіла про мету і завдання проекту та підкреслила, що зараз розпочато роботу з аналізу експрес-опитування дітей і дорослих, яке тривало паралельно масовим заходам. Загалом, планується обробити близько 500 анкет. Для випуску вечірніх новин 51 каналу було записано інформаційно-телевізійний сюжет.
Ф1  Ф2  Ф3  Ф4  Ф5

 
 11 Лютого   Проти ненависті в Інтернеті Школярі та студенти професійно-технічних закладів освіти Дніпропетровської області взяли участь у семінарі щодо безпеки в Інтернеті.Повніше
Фото  Фото  фото

 
 11 Лютого    Поради лікаря народної медициниВідбулася лекція-практика масажиста Олени Тригуб про натуропата і мануального терапевта Олександра Огулова та його метод вісцеральної хіропрактики, розроблений на основі традиційного російського масажу живота.Повніше
фото  фото

 
 11 Лютого    На Дніпропетровщині відкрився другий «Русский центр»Директор ДОУНБ Н.М. Тітова і керівник «Русского центра» В.О. Бажкова побували на святковому відкритті «Русского центра» в Криворізькій міській бібліотеці-філіалі №11.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 З 11 по 15
Лютого  
Співробітник відділу каталогів Анна Богомазова стала однією с 30 учасників, які потрапили до Зимової школи молодого бібліотекаря "Ne-формат", що пройшла у с. Орявчик Сколівського району Львівської області.Повніше

 
 З 11 по 14
Лютого  
Координатор РТЦ Шевченко О. В. та тренер РТЦ Зюлева Ю. М. взяли участь у тренінгу для координаторів та тренерів РТЦ "Навчання сучасних бібліотекарів: основне підгрунтя розвитку книгозбірень", що відбувся у м. Ірпінь Київської області. Програма тренінгу була побудована відповідно до проблематики посібника "Навчання для сучасних бібліотекарів", підготовленого Фундацією Біллі та Мелінди Гейтс.  Повніше

 
 12 Лютого   В секторі рідкісних і цінних документів відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки рідкісних видань XIX–XXI ст., присвяченої 200-річчю від дня народження геніального українського поета, художника, громадського діяча, засновника сучасної української літератури Т.Г. Шевченка. Експозиція мала два розділи: «Пророче Слово Кобзаря» (видання «Кобзаря» XIX–XXI ст.) та «Благовістив їм Слово нове, любов, і правду, і добро» у трьох тематичних розділах про життя і творчість геніального поета і художника. Повніше
12 лютого

 
 12 Лютого   В секторі рідкісних і цінних документів відбулась зустріч з викладачами Київського університету культури і мистецтв та Дніпропетровського міжрегіонального вищого професійного училища поліграфії та інформтехнологій. Під час зустрічі відбулась змістовна і цікава розмова про книги з автографами та екслібрисами, особливості пошукової книгознавчої роботи, про важливіші знахідки, гості одержали також відповіді на свої запитання.

 
 12 Лютого   Ще раз про коханняНапередодні Дня Св. Валентина романтична комедія «Закоханий Шекспір» (англ. Shakespeare in Love) була показана для всіх бажаючих покращити знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку".Фільм 1998 року отримав сім премій «Оскар», у тому числі як Найкращий фільм року. Фільм вразив глядачів силою почуттів головних героїв, режисерською постановкою, історичною достовірністю, красою старовинного одягу. Після перегляду присутні обмінялися враженнями. Повніше
фото  фото  фото

 
 12 Лютого    «Сучасні» байки Івана КриловаВ «Русском центре» відбулося засідання клубу «Культурная среда», присвячене 245-річчю від дня народження письменника-сатирика, поета, байкаря, перекладача Івана Крилова (Цикл заходів «Творцы высоких вдохновений»).  Повніше
фото  фото

 
 13 Лютого   На полицю краєзнавцяУ відділі краєзнавчої літератури і бібліографії відбулася презентація книги істориків В.С. Савчука та В.С. Старостіна «Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара: від перших споруд до сучасного університетського містечка». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  

 
 13 Лютого   В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "13 лютого - 130 років від дня народження Наталії Дмитрівни Полонської-Василенко, українського історика".Повніше

 
 13 Лютого   Головним бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай проведено експертне дослідження книги (іконографічного видання), збірника репродукцій творів швейцарського художника Арнольда Бекліна з передмовою Г.А. Шміда про життя і творчість митця. Книга видана у Мюнхені німецькою мовою і заявлена до вивозу у Росію.
13-15 лютого

 
 13 Лютого   Шевченкова педагогікаУ відділі читальних залів пройшла інформаційна година для вчителів початкових шкіл інституту післядипломної педагогічної освіти «Просвітницька діяльність Т.Г. Шевченка» (Проект «Інформаційні студії»). Повніше
фото  фото

 
 14 Лютого   В патентно-технічному відділі відбулось засідання клубу «Еколог»в рамках  соціокультурного проекту «Екологія» на тему: «Середовище нашого проживання» Повніше

 
 15 Лютого   Святкова англійська граматикаВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч в «Американському клубі для підлітків», яку підготувала і провела волонтерка бібліотеки, випускниця програми обмінів майбутніх лідерів (FLEX) Даша Герасимова.Члени клубу зустрілися після свята закоханих і були у піднесеному настрої, радо спілкувалися. Підлітки переглянули презентацію, що познайомила їх з традиціями свята Святого Валентина в США. Також послухали спеціальний аудіо-запис, де диктор вимовляє чітко і зрозуміло. Далі молодь відповідала на граматичні питання он-лайн тесту. Переможці отримали солодкі призи.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Лютого   Чоловіки - героїВідбулося чергове засідання англомовного клубу "Добра розмова", що кожної суботи збирається в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку".Модератор англомовного клубу і знавець мов Тамара Гаврилюк запросила на зустріч нашого земляка, спортсмена-яхтсмена Павла Мережко. Він розповів членам клубу про свої подорожі світом і перемоги у змаганнях. Члени клубу мали змогу попрактикуватися у майстерності брати інтерв'ю і синхронному перекладі.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Лютого    Олег Мелещук вітає всіх закоханихДо Дня всіх закоханих відбувся творчий вечір музиканта і композитора Олега Мелещука «Не скупись на любовь». Присутні мали можливість почути пісні Олега на вірші Лариси Третяк, Миколи Мілоша, Володимира Варнавського, Надії Філенко, Лілії Ленської та ін.
фото  фото  фото  фото

 
 17 Лютого   «Айра Фредерік Олдрідж – американський друг Кобзаря»В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розпочато цикл заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.Центр відвідала група дев’ятикласників спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови №23. Вони з цікавістю переглянули яскраву слайд-презентацію, що нагадала їм основні моменти біографії видатного поета і художника, особливості мальовничого таланту Тараса Шевченка, познайомила з його другом - американським драматичним актором Айрою Олдріджем.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 З 17 по 18
Лютого  
«Електронні книги та рідери в бібліотеках: досвід використання» -  тема міжнародного семінару, який організували Гете - інститут в Україні та Українська бібліотечна асоціація. Семінар  відбувався в Києві у приміщення  Гете – інституту, його учасники –  бібліотечні спеціалісти з різних країн. Дніпропетровську ОУНБ представляла заступник директора з наукової роботи Т.О. Абраїмова.  Повніше
фото 1  фото 2

 
 18 Лютого   В секторі рідкісних і цінних документів відбулась екскурсія 5-ти учнів 4-го класу СЗШ №69, найбільш освічених у галузі нових інформаційних технологій свого рівня. Діти із задоволенням ознайомились з рідкісними книжками, старовинними виданнями. Особливий інтерес викликали у дітей книги великого і мініатюрного форматів, а також в палітурках з металевого та шкіряного матеріалу. Потім діти сфотографувались на згадку разом зі своїми учителями, рідкісними книгами і головним бібліотекарем сектору Л.Г. Гурай.

 
 18 Лютого   «Дві війни: подвиги не підвладні часу» – це друга найактуальніша виставка лютого у відділі абонемента, присвячена 25-річниці закінчення війни в Афганістані. Її міні-презентації проходили для всіх відвідувачів відділу. Видано 21 видання на тему війни.
фото

 
 18 Лютого     «Читацьке віче»  З нагоди відзначення  року учасників бойових дій на території інших держав та 25-ої річниці виведення Радянських військ з Афганістану, в рамках співпраці з Дніпропетровським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, було проведено методичну годину для викладачів іноземної мови.   Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Лютого   "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь"В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася друга зустріч з циклу "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь".Сьогодні Центр відвідала група семикласників спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови №23. Вони з цікавістю переглянули яскраву слайд-презентацію, що нагадала їм основні моменти біографії видатного поета і художника, особливості мальовничого таланту Тараса Шевченка, познайомила з американським театральним актором Айрою Олдріджем.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 19 Лютого   Ще раз про свободуВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглянули фільм "О, де ж ти, брате?".Музичний та іронічний фільм оповідає про пригоди втікачів, про їх бажання розпочати нове життя.
фото  фото

 
 19 Лютого    До 25-річчя виведення військ з АфганістануГодину пам’яті воїнів-інтернаціоналістів «Афганістан - пам’ять і біль» провели працівники відділу читальних залів для учнів 10-го класу КЗО СЗШ №1.Повніше
фото  фото  фото

 
 19 Лютого    Вечір пам'яті Єгора Лєтова В «Русском центре» відбувся вечір пам’яті рок-виконавця і поета Єгора Лєтова (1964-2008) (Клуб «Культурная среда»). Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 З 19 по 20
Лютого  
Вчений секретар Зюлева Ю. М. відвідала тренінг за Програмою "Лідерство" для молодих бібліотекарів за темою "Управління проектами". Це був заключний тренінг за Програмою "Лідерство", що відбувся при підтримці Ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX), Програми "Бібліоміст" та Благодійного фонду "Творчий центр ТЦК".

 
 20 Лютого   Завідуюча патентно-технічним відділом Мищенко Тетяна Миколаївна взяла участь у тренінгу  «Партнерство бізнесу та бібліотек» у м.Сімферополь, в Центральній міській бібліотеці ім. Пушкіна. Тренінг проходив у рамках бібліомосту.Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 
 20 Лютого   До ювілею Кобзаря Головний бібліограф ВНІіБ в межах проведення заходів щодо відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка для освітян презентував бібліографічний покажчик «Шевченкіана ДОУНБ: Документальна колекція». Присутнім було надано інформацію стосовно структури видання та його наповнення. Оскільки покажчик призначений для широкого кола, то відомості про твори поета, дослідницькі праці щодо його життя і творчості, бібліографія та вебліографія стануть в нагоді педагогам у їх професійній діяльності.  
фото  фото

 
 20 Лютого   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася третя зустріч з циклу "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь". У цей день Центр відвідала група восьмикласників з місцевої школи №23, з поглибленим вивченням англійської мови. Вони із цікавістю переглянули яскраву слайд-презентацію, що нагадала їм основні моменти біографії видатного поета і художника, особливості мальовничого таланту Тараса Шевченка, познайомила з темношкірим американцем, театральним актором Айрою Олдріджем.Повніше
фотоколаж  фото  фото  фото

 
 20 Лютого   Людина починається з добра У Центрі Правової інформації при ВНІіБ у межах реалізації соціокультурного проекту «Правова інформація для кожного» та з нагоди Всесвітнього дня соціальної справедливості відбулася правова студія для учнів СЗШ №82. Головною метою заходу було формування морально-етичних цінностей у підлітків. Під час вільної розмови йшлося не тільки про саме поняття “соціальна справедливість”, а й про те, як реалізуються державні гарантії для тих, хто за об’єктивних причин нездатний забезпечити собі гідне життя і потребує допомоги. 
ф  ф1  ф2  ф3

 
 20 Лютого      Бібліотека на допомогу викладачам музики Відбулась інформаційна година для викладачів теорії музики дитячих музичних шкіл області, під час якої присутні познайомились з інформаційними ресурсами відділу, сучасними можливостями та бібліотечними послугами, переглянули декілька буктрейлерів. Співробітниками відділу підготовлено перегляд літератури "На допомогу викладачам ДМШ" та екскурсію виставкою Петриківського розпису.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Лютого    Знайомимось з новою книгою! У відділі мистецтва пройшло чергове засідання клубу книголюбів «Літературна вітальня», де відбулася прем'єра нової книги з серії «Видатні музиканти Дніпропетровщини» (автор проекту – Т. Медведнікова) «Аріадна Поставна». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Лютого   Краєзнавці за круглим столомВідбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Легенди та реальність Майора Вихора», присвячене 100-річчю від дня народження відомого радянського розвідника, Героя України Євгена Березняка. Виступила старший науковий співробітник Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького Валентина Максимівна Сацута.
фото  фото

 
 20 Лютого   «Шлях до Тараса» через бібліотеку Під такою назвою була проведена інформаційна година (в межах проекту "Інформаційні студії") для вчителів-філологів, які проходять курси підвищення кваліфікації в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Лютого   Шевченкіана ДОУНБ у допомогу шкільним бібліотекам  У приміщенні на Ю. Савченка, 10 було проведено бібліотечний урок для методистів бібліотечних фондів - слухачів курсів підвищення кваліфікації Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (проект "Інформаційні студії").Повніше
фото  фото

 
 21 Лютого   В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Мова рідна, слово рідне..." До Міжнародного дня рідної мови."Повніше
фото  фото  фото

 
 21 Лютого   Коли радість зі сльозами обнялася До 25-річниці виведення радянських війск з Афганістану у відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку "Опалені Афганською війною".Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 21 Лютого   Міжнародний день рідної мовиВ інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася четверта зустріч з циклу "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь".У цей день центр запросив групу дев’ятикласників з місцевої школи №23, з поглибленим вивченням англійської мови, на дискусію про феномен рідної мови англійською мовою. Обговорення було зосереджено на особистості, яка відображає українську мову на світовій карті мов, великому українському поетові Тарасові Шевченку. Школярі переглянули презентацію "Айра Олдрідж – американський друг Кобзаря" та відповідали на запитання вікторини.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Лютого   Мова моя ріднаДо Міжнародного дня рідної мови у відділі читальних залів була проведена тематична година. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 21 Лютого    В «Русском центре» в рамках проекту «Кино ХХІ» відбувся перегляд і обговорення художнього фільму режисера Павла Пархоменка «Гагарин. Первый в космосе» (2013). Фільм присвячений першим крокам людства на шляху опанування космосу та безпосередньо долі першого космонавта Юрія Гагаріна.
фото

 
 22 Лютого   В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі відбулися засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Розуміння Бога і естетика трансценденції, Онтологічний аспект". Круглий стіл за темою: "Релігія і влада". Виконавець В.І. Тютерева.

 
 22 Лютого   Лексичні ігри для молодіВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч в «Американському клубі для підлітків», яку підготувала і провела волонтерка бібліотеки, випускниця програми обмінів майбутніх лідерів (FLEX) Даша Герасимова. Вона запропонувала членам клубу декілька лексичних ігор, намагалася пояснити різницю між іменниками і дієсловами, які здаються однаковими.Для активізації навичок мовлення модератор клубу запропонувала подивитися і обговорити відео "Жителі Нью-Йорка". Цей короткометражний фільм представив багатонаціональне і мультикультурне населення Великого Яблука. Ще молодь пограла у гру з сірниками, що вимагала від них зосередженості і мозкового штурму.
фото  фото  фото  фото

 
 22 Лютого   Гостя з Франції у бібліотеціВідбулося чергове засідання англомовного клубу "Добра розмова", що кожної суботи збирається в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку".
фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Лютого   Вся мудрість книг об’єднує родину«В сім’ї вольній, новій»Клуб «Захопленість» відділу абонемента вже традиційно обговорює проблеми сім’ї та сімейного виховання. Цього разу клуб запросив педагогів – учасників руху «Батьківська турбота» – розповісти про гуманну педагогіку.   Повніше

 
 22 Лютого       Шевченкіана у кінодокументах   До 200-річчя Т.Г. Шевченка відвідувачі Кіноклубу ім. Данила Сахненка переглянули кінохроніку «СТОРІНКИ ДОКУМЕНТАЛЬНОЇ КІНОШЕВЧЕНКІАНИ» (1918-1991 роки), яку надав ЦДКФФА України ім. Г. Пшеничного. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 24 Лютого    Мистецтво без кордонів На виставку Петриківського розпису завітали молоді музиканти з Мексики. Хлопці зараз навчаються в Україні, у Київському музичному училищі ім. Р. Глієра та цікавляться мистецькими традиціями українців.  
фото

 
 24 Лютого   Для бібліотекарів міста Дніпропетровська пройшли обов’язкові тренінги «Інноваційна діяльність та маркетингова стратегія розвитку бібліотек. Ініціативна діяльність бібліотек та шляхи підвищення їх ролі у громадянському суспільстві». Учасники оволоділи знаннями щодо трансформаційних змін бібліотек, на основі інноваційної діяльності з використанням елементів менеджменту, розглянули  класифікацію бібліотечних послуг, ознайомилися з основами ініціативної діяльності бібліотек на базі фандрейзингових технологій.

 
 З 24 по 26
Лютого  
«Фандрайзинг для бібліотек. Комунікації задля просування»  Співробітники відділу соціокультурних проектів і зовнішніх зв’язків Сохромова К.Ю. та Манейло А.С, а також співробітник відділу наукової організації та методики бібліотечної роботи Панченко Я.С. взяли участь у тренінгу, що проходив у ДОУНБ на Ю. Савченка, 10.Повніше
фото  фото  фото

 
 25 Лютого     В секторі рідкісних і цінних документів відбулась тематична екскурсія для нових читачів бібліотеки. Відвідувачі ознайомились з виставкою рідкісних видань XIX–XXI ст., присвяченою 200-річчю від дня народження геніального українського поета, художника, речника духовного єства українського народу Т.Г. Шевченка.  Повніше

 
 25 Лютого    Шевченкова педагогікаУ відділі читальних залів відбулася інформаційна година для педагогів - організаторів інституту післядипломної освіти «Просвітницька діяльність Т.Г. Шевченка» (Проект «Інформаційні студії»). Повніше
фото  фото

 
 25 Лютого    Мистецька Шевченкіана У рамках проекту "Інформаційні студії" провідний бібліотекар відділу мистецтв Т. Зайцева підготувала і провела інформаційну годину для викладачів «Шевченко і живопис», Повніше
фото  фото  фото

 
 25 Лютого   ДОУНБ освітянам   Зав. відділом ВНІіБ провела оглядову екскурсію по бібліотеці для педагогів – організаторів шкіл області. Освітяни отримали чимало корисної інформації стосовно документально-інформаційних ресурсів ДОУНБ та сучасних електронних послуг.
ф  ф1

 
 25 Лютого   Узнай більше про свята та традиції в Німеччині!Повніше
фото  фото  фото

 
 26 Лютого      Шевченкова педагогікаДля викладачів ВПУ №17 працівники відділу читальних залів провели виїзну інформаційну годину «Просвітницька діяльність Т.Г. Шевченка» (Проект «Інформаційні студії»). Повніше
фото  фото

 
 26 Лютого   Цикл заходів для школярів до 200-річчя Тараса ШевченкаВ інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася п'ята зустріч з циклу "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь".У цей день Центр запросив збірну групу школярів з місцевої школи №23, з поглибленим вивченням англійської мови, на перегляд слайд-шоу «Айра Фредерік Олдрідж – американський друг Кобзаря». Діти згадали факти біографії великого українського поета і художника Тараса Шевченка. Переглянули картини, намальовані художником у різні періоди свого життя. Дізналися про цікавий факт знайомства с темношкірим драматичним актором, що народився в Америці та позував для портрета Тарасові Шевченку під час своїх гастролей у Санкт-Петербурзі. Також школярі відповідали на запитання вікторини, що для них підготувала Тамара Гаврилюк.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Лютого   Якими бувають виборні технологіїПро це можна було дізнатися, переглянувши в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» американську драму "Кандидат" (1972).
фото  фото

 
 26 Лютого   Цикл заходів для школярів до 200-річчя Тараса ШевченкаВ інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася шоста зустріч з циклу "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь".Шестикласники з місцевої школи №23, з поглибленим вивченням англійської мови, переглянули слайд-шоу «Загадка Заповіту Кобзаря». Місцевий краєзнавець Дмитро Синиця проаналізував літературний текст "Заповіт" та висловив свою теорію про знаходження місця, яким Тарас Шевченко був вражений під час подорожі Україною і бажав бути там похованим. Це скіфський курган біля порога Ненаситець-Ревучий, зараз затопленого водами Дніпра, у колишній Катеринославській губернії, а нині - Дніпропетровській області. Хоча меморіальна могила Тараса Шевченка знаходиться в Каневі, але дніпропетровці теж вшановують пам'ять про поета. Ім’я поета носять вулиці, парки, театри, школи. А на Монастирському острові у Дніпропетровську біля пам’ятника Тарасові Шевченку створено штучний поріг "Ревучий".
фото  фото  фото  фото

 
 26 Лютого   "Учітеся, сестри мої, / Думайте, читайте"... У відділі періодики організовано виставку "Філософія українського фемінізму" Повніше

 
 27 Лютого   До 200-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка Співробітники читального залу провели для учнів ВПУ №17 виїзну тематичну годину «Великий син великого народу». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Лютого   Цикл заходів для школярів до 200-річчя Тараса ШевченкаВ інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася сьома зустріч з циклу "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь".Дев'ятикласники з місцевої школи №141, з поглибленим вивченням іноземних мов, переглянули 2 слайд-шоу "Айра Олдрідж - американський друг Кобзаря" та "Загадка Заповіту Кобзаря".Повніше
фото  фото  фото

 
 28 Лютого    Поетична веснаВ «Русском центре» відбувся літературний вечір «Русская поэтическая весна в Днепропетровске». Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 28 Лютого   Цикл заходів для школярів до 200-річчя Тараса ШевченкаСпіробітники інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" С. Усенко і Т. Гаврилюк провели восьму зустріч з циклу "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь".У цей день вони відвідали місцеву школу №22, з поглибленим вивченням англійської мови та провели 4-ри інтерактивні лекції-презентації для учнів 7-8-9-10 класів. Школярі переглянули слайд-шоу «Айра Фредерік  Олдрідж – американський друг Кобзаря» (познайомилися з неординарною особистістю - темношкірим драматичним актором) та «Загадка Заповіту Кобзаря», що познайомила їх з гіпотезою краєзнавця Дмитра Синиці про "точне" місце, де мав би бути захоронений Тарас Шевченко.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото