2012pік

 Протягом
мiсяця  
У відділі мистецтв розгорнуто  книжково-ілюстративну виставку «Літо у мистецтві»Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 Протягом
мiсяця  
Для гостей та мешканців міста перед приміщенням бібліотеки на вулиці за адресою: Савченко, 10 діє «Бібліотечна альтанка», де кожен бажаючий має можливість ознайомитися з послугами та колекціями обласної бібліотеки, попрацювати в режимі Wi-Fi, переглянути репортажі з Євро-2012, скуштувати бібліотечні солодощі та просто перепочити.
Фото  Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 Протягом
мiсяця  
В Патентно-технічному відділі ДОУНБ діяла тематична виставкаПовніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 2 Червня   У відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку "Таємниця Святої Трійці".Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 2 Червня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Присутні спілкувалися англійською про літо та все, що з ним пов'язано, - море, спеку, дозвілля, подорожі, фестивалі!
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 5 Червня   У відділі абонемента відкрито книжкову виставку-репортаж «Спорт світу і світ спорту» з нагоди відкриття чемпіонату Європи з футболу ( із циклу книжкових виставок "Здоровий спосіб життя сьогодні в  моді»). Повніше
фото

 
 5 Червня   У відділі абонемента організовано чергову книжкову виставку в режимі вільного доступу "Життя у Всесвіті: міф чи реальність" із циклу "Цей загадковий Всесвіт"Повніше
Фото

 
 5 Червня   В «Русском центре» пройшов тематичний час для студентів Дніпропетровського національного університету ім.О.Гончара. Тема - «Бібліотеки Росії». Гості ознайомилися з ДОУНБ, її відділами та фондом.  Студенти прослухали інформацію про головні бібліотеки Росії - Російську національну бібліотеку та бібліотеку російської Академії наук, переглянули фото документи та фільм про Російську Державну бібліотеку, в якому показані принципи роботи бібліотеки, «шлях» книги від відділу комплектування до читача.
Фото

 
 6 Червня   У відділі абонемента у рамках програми "В майбутнє -  разом з бібліотекою" відбувся цикл пізнавально-розважальних заходів під назвою "На книжкових хвилях". Здійснити морську подорож на бібліотечному кораблі "КіМ" запросили лоцмани книжкового моря відділу літній табір школи №63 (понад 100 дітей). Задіяна була і Літня Альтанка.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Червня   Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" до урочистостей на честь англійської королеви Єлизавети II відбувся перегляд і обговорення американського кінофільму "Закоханий Шекспір", що відтворив атмосферу середньовічної Англії.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 6 Червня   Фахівці відділу наукової інформації і бібліографії  взяли участь у реалізації проекту «Бібліотечна альтанка». Для мешканців міста проводилися консультації, популяризувалися документально-інформаційні ресурси та можливості ДОУНБ. Була розгорнута тематична книжкова виставка «Діти також мають права». Мета виставки - звернути увагу користувачів бібліотеки на проблему прав дитини у світі та в Україні.
Фото1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 6 Червня   У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Барвисте сузір’я українських письменників», присвячена ювіляру червня - Петру Перебийносу. Повніше
Фото

 
 6 Червня   До урочистостей на честь діамантового ювілею правління англійської королеви Єлизавети II в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розгорнуто книжкову виставку з фондів відділу документів іноземними мовами "Лондон та Великобританія".Маємо надію, що ці книги посприяють вивченню англійської мови, географії, поглиблять знання у різних галузях знань.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 6 Червня   В «Русский центр» завітали учні СШ №1 з нагоди дня народження Олександра Сергійовича Пушкіна. Вони переглянули мультфільм «Сказка о рыбаке и рыбке» та прийняли участь у вікторині. З задоволенням діти намалювали героїв казок Пушкіна О.С. на інтерактивній дошці. За кращі малюнки школярі одержали призи. Учнів також ознайомили з бібліотекою та книжковими новинками.
Фото  Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 6 Червня   В день народження великого поета Олександра Сергійовича Пушкіна, керівник «Русского центра» Кушнєрьова Юлія відвідала Свято казок, яке було організоване дитячою центральною бібліотечною системою та центральною бібліотекою Красногвардійського району м. Дніпропетровськ. Захід проходив біля пам’ятника О.С. Пушкіну.
Фото  Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 6 Червня   До 213-річниці з дня народження видатного російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна, в «Русском центре» пройшов перегляд циклу передач «Живой Пушкин». На перегляд прийшли студенти Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, з кафедри російського і загального мовознавства. Натхненні переглядом і дізнавшись нові, раніше не відомі факти з життя Пушкіна, гості обговорили свої враження, а деякі з них прочитали вірші Великого поета.
Фото

 
 6 Червня   В секторі рідкісних і цінних документів було відкрито книжково-ілюстративну виставку рідкісних видань  XIX – XX ст. «Его поэзия казнила самодержавных палачей» до дня народження геніального російського поета, письменника, драматурга О.С. Пушкіна. Повніше
фото 1  фото 2

 
 7 Червня   Співробітниками відділу мистецтв підготовлено віртуальну виставку "Искусство малых форм: Открытка старая и всегда - новая"Повніше

 
 8 Червня   У відділі періодичних видань організовано ілюстративно-документальну виставку "Євро-2012: територія надій і сподівань".Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 
 9 Червня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.З метою популяризації ресурсів та заходів центру «Вікно в Америку» серед дніпропетровської громади в англомовному клубі відбулася  крос-культурна подія. Члени клубу і новачки віддали належне англійської королеві, яка відсвяткувала діамантовий ювілей правління (60 років). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 11 Червня   Фахівці відділу наукової інформації і бібліографії  провели інформ-година для студентів 3-го курсу факультету журналістики Дніпропетровського національного університету. Була надана інформація про бібліографічну, інформаційну та видавничу діяльність відділу, електронне обслуговування користувачів в режимі «Віртуальна довідка», цільове групове та персональне інформування громадськості та структур органів державної влади з різних питань, організацію популяризаторських інформаційних заходів.
Фото 1

 
 11 Червня   На честь святкування Дня Росії (12 червня), в «Русском центре» пройшов перегляд відео-екскурсії «Северная Венеция». Гості центру, студенти Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, здійснили віртуальну подорож по річкам та каналам північної столиці Росії - міста Санкт-Петербург. Також студенти ознайомилися з фондом центру, зокрема з виставкою путівників по містам Росії «Путешествуя Россией».
Фото

 
 11 Червня    Працівниками відділу читацьких каталогів був проведений тренінг  для студентів 3-го курсу факультету журналістики Дніпропетровського національного університету. Студенти мали змогу ознайомитись з сайтом бібліотеки, з віддаленим доступом до електронного каталогу та можливістю заказу необхідної літератури через сайт ДОУНБ.

 
 11 Червня       У відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку "Святитель Лука  Кримський: святий, лікар, людина"Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 
 11 Червня   В секторі рідкісних і цінних документів відбулась зустріч із студентами 3 курсу факультету журналістики (спеціальність – видавнича справа). Вони прослухали лекцію головного бібліотекаря сектору Л.Г. Гурай про сучасне розуміння книги як системи, про книгознавство як синтез споріднених наукових дисциплін, сучасні методи  використання художнього конструювання книги для виявлення її функціональних особливостей, про НВС – настільно-видавничу систему («видавництво на столі») – сукупність апаратних засобів програмного забезпечення на базі персональних ЕОМ тощо.
DSCN2641

 
 12 Червня   В «Русский центр» завітали гості – студенти другого курсу Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. Гостей ознайомили з Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою – розповіли про її історію, відділи, ресурси та послуги. Більш детально студентів зацікавили «Русский центр» та зала літератури підвищеного попиту.
Фото

 
 13 Червня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Свідок звинувачення".Фільм є екранізацією однойменного твору Агати Крісті. За жанром – це судова рама. Цікава роль у Марлен Дітріх.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 13 Червня   В «Русском центре», спільно з проектом «Кино ХХІ», пройшов перегляд художнього фільму «Generation П» - екранізація однойменного роману Віктора Пелевіна в постановці Віктора Гінзбурга. Після перегляду фільму гості обговорили найцікавіші моменти і спробували знайти відмінності між романом та кінострічкою.
Фото

 
 13 Червня   В патентно-технічному відділі відбулось засідання клубу «Еколог». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 14 Червня   У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Конституція – правовий фундамент законності». До уваги користувачів документи із фонду відділу, які висвітлюють питання конституційного права, конституційно-правового статусу людини, форм безпосереднього народовладдя, конституційних основ організації і здійснення державної влади та місцевого самоврядування.
Фото

 
 14 Червня   Відділ абонемента радо приймав дітей літнього табору СШ№69 (20 чол.) у розрізі програми «В майбутнє - разом з бібліотекою» та проектом «Літня Альтанка». Цикл розважально-пізнавальних заходів морської тематики під гаслом «Бібліотечна гавань – Клочко- 6 » складався з : Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Червня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" презентовано книжково-ілюстративану виставку, присвячену мистецтву видатного художника-ілюстратора та пейзажиста, письменника та громадського діяча Рокуелла Кента, який у 1920-х і 30-х роках проілюстрував класичну американську книгу Германа Мелвіна «Мобі Дік».

 
 16 Червня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному  English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. В цей день, завдяки рекламі у ЗМІ, ми мали багато нових відвідувачів - близько десятка нових членів клубу. Також центр відвідали тележурналісти з 9-го Каналу, а ключових осіб центру було опитано для програми новин.Офіційна частина засідання Англомовного клубу була присвячена мистецтву видатного художника-ілюстратора Рокуелла Кента, який у 1920-х і 30-х роках проілюстрував класичну американську книгу Германа Мелвіна «Мобі Дік».Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 
 18 Червня   До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні у відділі читальних залів відкрита документальна виставка «Війна без права забуття». Представлені документи розповідають про героїчну боротьбу покоління тих людей, які чесно і до кінця виконали свій громадський обов’язок, захищаючи українську землю від ненависного ворога.
Фото

 
 З 18 по 20
Червня  
Відділ абонемента продовжив свою роботу за проектом «Літня альтанка». На подвір’ї абонемента діяла «Бібліотека під парасолькою». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Червня   Відділом наукової інформації і бібліографії у межах реалізації проекту «Бібліотечна альтанка» для мешканців міста було представлено вуличну книжкову виставку «Сто великих». Протягом всього дня фахівці ВНІіБ надавали консультації, пропагували фонди, можливості та послуги ДОУНБ. 
фото 1  фото 2  фото 3

 
 19 Червня   Відбувся тренінг "Інтернет-подорожі туристичними сайтами Дніпропетровщини" в межах проекту "Краєзнавчий інтерактивний туризм в бібліотечному просторі Дніпропетровщини". Учасниками тренінгу стали підопічні Кіровського,Жовтневого та Червоногвардійського територіальних центрів соціального обслуговування. Завданням тренінгу було познайомити аудиторію з можливостями всесвітньої павутини задля пошуку інформації про корисні туристичні сайти та навчити зберігати її за допомогою програми Microsoft Word. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 20 Червня   Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія бере участь у проекті "Освіта впродовж усього життя", який впроваджується за ініціативи губернатора Олександра Вілкула. Завдяки цьому партнерству діяльність Англомовного клубу, що діє близько п’яти років в інформаційно-ресурсному центру «Вікно в Америку», була представлена у численних місцевих ЗМІ.Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 20 Червня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Гарольд та Мод" (1971).Чудова п'єса студента-випускника Джека Хіггенсу про сенс і красу життя, про любов і смерть, послужила сценарієм для цього фільму, що став культовим у 70-ті роки. Це дуже зворушлива драма, життєстверджуюча і глибока, не дивлячись на те, що в деякі моменти може викликати досить суперечливі почуття.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 20 Червня   Відбулась зустріч в межах   проекту "Краєзнавчий інтерактивний туризм в бібліотечному просторі Дніпропетровщини". Цього разу учасники відправились у відео-подорож по Дніпропетровщині.  Повніше

 
 20 Червня   «Русский центр» спільно з проектом «Бібліотечна альтанка» провів поетичну сторінку «Все начинается с любви», приурочену до 80-річчя від дня народження відомого російського поета Роберта Рождественського. Для читачів і гостей бібліотеки були представлені документи, в яких розкриваються сторінки життя та творчості поета, його найвідоміші твори. Протягом дня в альтанці звучали пісні, написані на вірші Роберта Рождественського.  
Фото

 
 20 Червня   До 70-річчя оборони Керчі та Севастополя від німецько-фашистських загарбників, відділ читальних залів для вчителів інституту післядипломної педагогічної освіти організував історичні подорожі у Керч та Севастополь 1941- 42 рр. Слухачі дізнались маловідомі факти про Севастополь того періоду, переглянули відео презентацією літератури на дану тему. Про оборону Керчі було запропоновано фільм-хроніку, який детально передав спогади учасників оборони міста, що дуже зацікавило глядачів.
Фото  Фото 1  Фото 2

 
 20 Червня   В секторі рідкісних і цінних документов для групи вчителів літератури сільських шкіл Дніпропетровської області, слухачів курсів в Інституті післядипломної педагогічної освіти було проведено тематичну літературну екскурсію до дня народження О.С. Пушкіна: з великим інтересом вони ознайомились з книжково-ілюстративною виставкою рідкісних видань XIX – XX ст., присвяченою життю і творчості поета «Его поэзия казнила самодержавных палачей», а також прослухали огляд літератури цієї виставки, який провела  гол. бібліотекар  сектору Л.Г. Гурай.

 
 20 Червня   В секторі рідкісних і цінних документів для викладачів кафедри історії України, кандидатів історичних наук Луганського національного університету була проведена презентація книжкової виставки рідкісних і цінних видань XIX – XX ст. «Кирило-мефодіївські традиції української книжної культури XI – XVIII ст.». Вони також одержали консультації з використання ДБА для підбору літератури до докторських дисертацій.

 
 21 Червня   Відділ абонемента приймав на Літній Альтанці шкільний табір (60 дітей СШ№69). Дві команди «Капітошка» і «Смішарики» змагалися в конкурсі малюнку на асфальті, читали дитячі книги з пересувної книжкової виставки «Літні уподобання», навіть взяли книги додому читати, відвідали всі приміщення відділу, шукали у фонді улюблені книги, а потім в фойє грали в  ігри KINEKT.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Червня   Під час пізнавальної години відвідувачі відділу мистецтв дізнались про життя та творчість українського та американського скульптора і художника Олександра Архипенка, який був одним із основоположників кубізму у скульптурі. Захід відбувся спільно з Канадсько – Українським бібліотечним центром. 

 
 22 Червня   В КУБЦ презентовано книжково-ілюстративну виставку " 22 червня - День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні."

 
 23 Червня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному  English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.Нашими гостями були волонтери Корпусу Миру Патрік та Кріс, та австралійці Кріс та Ірина.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 25 Червня    Відділ абонемента презентував:«Парад країн Європи» - декадна книжкова виставка, присвячена історії країнам Європи. «Знайомтесь,Польща!» - перша виставка циклу. На якій представлені матеріали про цю країну, основне місце займають художні твори польських авторів із запасників відділу. Декада польської художньої літератури із циклу  «Класика вищого ґатунку» - продовження циклу книжкових виставок художніх творів із запасників відділу.
фото

 
 25 Червня   Відділ абонемента продовжив «Бібліотеку під парасолькою» за проектом «Літня Альтанка». Презентувалася книжкова виставка «Знайомтесь, Польща!». Проведено екскурсію по відділу для користувачів, що записалися в Альтанці (10кор.). Альтанку відвідали троє дітей з клубу «Флешка» та грали в ігри KINEKT.
фото

 
 26 Червня  

 
 26 Червня   Напередодні святкування Дня Конституції України відділом періодики спільно із відділом краєзнавчої літератури оформлена книжкова виставка «Вдосконалення Конституції: правові аспекти». Актуальні матеріали представлені за наступними розділами: 1. Конституційний процес в Україні. 2. Україна: шляхи демократизації суспільства. 3. Дніпропетровщина. Наш успіх – успіх України. Повніше
foto1  foto2  foto3  foto4  foto5  foto6  foto7  foto8

 
 26 Червня   Центр правової інформації при ВНІБ взяв участь у реалізації проекту «Бібліотечна альтанка». Для цільової групи було надано інформацію стосовно специфіки використання інформаційно-пошукової бази «Законодавство» та можливості безкоштовних юридичних консультацій . До уваги населення були запропоновані тематичні папки «Пенсійна реформа», «Соціальний захист», а також книжкова виставка «Правова палітра». Перехожим надавалися рекламні буклети ЦПІ та додаткові матеріали.
F1  F2

 
 26 Червня   В межах проекту "Краєзнавчий інтерактивний туризм" відбувся тренінг з розробки віртуальних маршрутів. За допомогою  електронної карти пошукової системи Google учасники створювали власні туристичні маршрути по Дніпропетровській області, а потім зберігали їх у Microsoft Word. Повніше

 
 27 Червня   У відділі періодики організована виставка матеріалів на тему  "Скаут одного разу - скаут назавжди", яка присвячена 100-річчю скаутського руху в світі та Україні.Повніше
Фото

 
 27 Червня   Відділ абонемента запросив до читання на Літню Альтанку під парасольку дітей та дорослих. "Дитячий світ" під такою назвою було розгорнуто перегляд дитячих книжок, журналів, а яскраві іграшки привертали увагу дітей ще здалеку. Записалося 9 корист.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Червня   У співпраці з Центром "зеленого" туризму та народних ремесел Дніпропетровщини було проведено майстер-клас з Петриківського розпису. Протягом заняття навчальні прийоми майстра вдало поєднувались з елементами історичного екскурсу. Учасники час від часу поринали у історичне минуле пізнаючи витоки народного мисецтва Петриківщини. Результатом цєї зустрічі стали роботи учасників - розписані власноруч вироби з дерева.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото