2012pік

 Протягом
мiсяця  
До новорічних свят в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" експонується виставка фотографій Даші Клюєвої "Зимова казка у Фарго (Північна Дакота, США)".
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 Протягом
мiсяця  
В патентно-технічному відділі протягом місяця діяла книжково-ілюстративна виставка «Смачно, просто, апетитно»Повніше
Фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
В грудні в секторі рідкісних і цінних документів видано буклети Інформпрезентація «Прочитайте цю книгу» в 2-х серіях «Українська духовна спадщина» та «Исторія в особах і документах». Це ілюстровані рекламно-інформаційні видання, які ознайомили читачів з рідкісними книгами, підготовленими Науковим товариством  ім. Шевченка «Розвідки про селянство на Україні – Русі в XV–XVIII вв.», ч. 1–2.– Львів, 1901–1902 рр.  М. Грушевський Культурно-національний рух на Україні в XVI–XVII вв.– Київ – Львів: Друк. «С.В. Кульженко», 1912.

 
 1 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному клубі English Speaking Club "Gabfest" всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. У міжнародний день боротьби зі СНІДом ми висловили співчуття хворим.Наші американські друзі волонтери Корпусу Миру Патрік, Сем, Кетрін та містер Джозеф Батилега разом з нами брали участь у Скайп-конференції з австралійським письменником Джоном Хагесом, дізналися більше про те, як представлена Україна  в англомовній літературі. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 1 Грудня   В патентно - технічному відділі відбулось засідання клубу «Еколог» з теми: «Ноосфера та ноократія- ідейно-політичні орієнтири третього тисячоліття». Повніше
Фото 1

 
 1 Грудня   В патентно - технічному відділі ДОУНБ відбулось засідання клубу «Ікар» з теми «Розвиток здібностей до інтелектуальної творчості». Повніше
Фото 1

 
 2 Грудня   В «Русском центре» відбувся творчий вечір Галини Зелікман. Повніше
Фото  Фото 1  Фото 2

 
 3 Грудня   В секторі рідкісних і цінних документів було відкрито книжкову виставку «Той, чия совість, мов чистий кришталь», присвячену 290-річчю від дня народження геніального українського філософа, поета, перекладача, педагога, музиканта Г.С. Сковороди. Повніше

 
 4 Грудня   Відвідувачі відділу мистецтв Олена Журович та Ірина Хвиля передали у дарунок бібліотеці свої книги віршів.Повніше
фото

 
 4 Грудня   У відділі наукової інформації і бібліографії в межах участі у реалізації соціокультурного проекту «Бібліотека: знання під рукою» для учнів Політехнічного коледжу було проведено консультацію «Людина. Суспільство. Закон», яка була присвячена пошуку правових джерел та користуванням електронною інформаційно-пошуковою системою «Законодавство».
Ф1  Ф2

 
 5 Грудня   У відділі наукової інформації і бібліографії відбувся День фахівця для студентів третього курсу денного відділення бібліотечного факультету Дніпропетровського училища культури за темою «Інформаційно-бібліографічна діяльність: нові технології – нові можливості». Під час заходу студенти отримали консультації щодо створення бібліографічних продуктів з використанням сучасних технологій, специфіки інформаційного забезпечення органів влади, а також ознайомились з новими українськими бібліографічними покажчиками з фонду відділу.
Ф1  Ф2

 
 5 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" по середах наш американський друг Джозеф Баттілега продовжує започаткований ним проект знайомства з американськими ідіомами і складними висловами. Разом з ним ми переглянули та обговорили кінофільм англійською мовою "Мости округу Медісон" за участю зірок Голівуду Клінта Іствуда та Меріл Стріп.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 5 Грудня   У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Барвисте сузір’я українських письменників», присвячена ювілярам грудня Григорію Сковороді, Андрію Головку та Миколі Кулішу. Проект «Імена: відомі та повернені із забуття» (до ювілеїв  українських  письменників). На виставці представлені твори ювілярів та література про їх життя і діяльність.
Фото

 
 6 Грудня   Відбулися екскурсії для студентів Національного гірничого університету до відділів бібліотеки, що розташовані у приміщенні на пр. К. Маркса,18 (відповідальні організатори: Пономаренко С. - зав. відділом мистецтв ДОУНБ, Крилова О. - заступник зав. кафедрою економічного аналізу та фінансів).Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 6 Грудня   Фахівці відділу наукової інформації і бібліографії провели інформ-годину «Сучасна бібліотека-сучасні послуги» для учнів технікуму залізничного транспорту. До уваги першокурсників було надано інформацію про сучасні бібліотечні технології з надання сервісних послуг
Фото  Фото1

 
 6 Грудня   Група спеціалістів бібліотеки відвідала Запорізьку обласну універсальну наукову бібліотеку ім. О. М. Горького. Приводом для поїздки була інформація про інновації , що відбуваються у наших колег. Очікування нас не підвели. Дійсно, бібліотека наших сусідів перетворилась у сучасний заклад: стильний дизайн, нова техніка, багато цікавої інформації, креативна реклама, додаткові  послуги. сердь яких – дитяча кімната для читачів, які прийшли працювати з малятами.  Родзинкою перетворень став новий відділ інноваційного розвитку та зв’язків з громадськістю, якому за два роки роботи вдалось головне – сконцентрувати   зусилля всіх відділів бібліотеки і позиціонувати для всієї громади. Було приємно, що колеги щиро ділились своїм досвідом і відгукнулися  на пропозиції щодо розробки і реалізації  нашими бібліотеками спільних проектів.
фото 1.  фото 2.  фото 3.

 
 7 Грудня   У відділі мистецтв відбулася інформаційна година для керівників сільських Будинків культури області.Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 7 Грудня   У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Новорічний калейдоскоп». Документи виставки знайомлять з традиціями зустрічі новорічних та різдвяних свят  і надають поради відносно святкування 2013 року - Чорної водяної Змії.
Фото

 
 8 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному клубі English Speaking Club "Gabfest" всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. На честь дня народження Дніпропетровського театру опери та балету туди була організована екскурсія американських друзів і активістів клубу. Які потім радо поділилися своїми неймовірними враженнями з усіма клубниками. Ми булу у серці театру - на сцені, у швацькій майстерні, бутафорському цеху, майстерні, де малюють декорації. Виявилося, що субота робочий день у театрі, тож, всі кімнати були відкриті і театр показав нам своє повсякденне творче життя. Ми почули віддалені співи і побачили танцівників, що репетирували. Екскурсію було організовано за сприяння зав. відділом мистецтв Світлани Пономаренко, зам. директора театру Ганни Бойченко. Провела екскурсію англійською мовою головний художник Дар'я Біла, перекладала Тамара Гаврилюк. Фото Світлани Усенко.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 8 Грудня   В «Русском центре» відбувся виступ бардівського колективу виконавців з Росії і України. Виступ пройшов в рамках концертного туру від Криму до Пітера, і мав назву «Родом Русь сильна». Музиканти виконали пісні про Русь в руслі нового народного слов’янського світогляду і пісні минулих років, кілька пісень з кінофільмів середини ХХ століття. Концерт відвідали не тільки прихильники бардівської пісні, але і просто шанувальники хорошої музики.
Фото  Фото 1  Фото 2  Фото 2

 
 10 Грудня   Відбулися екскурсії для студентів Національного гірничого університету до відділів бібліотеки, що розташовані у приміщенні на пр. К. Маркса,18 (відповідальні організатори: Пономаренко С. - зав. відділом мистецтв ДОУНБ, Крилова О. - заступник зав. кафедрою економічного аналізу та фінансів).
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 
 10 Грудня   Завершила свою роботу виставка вишитих робіт "Білим по білому" дніпропетровських майстринь О. Бондарєвої та С. Макаренко. Виставка мала успіх і позитивні відгуки серед відвідувачів. За період перебування у відділі мистецтв експонати переглянуло  252 відвідувача, були замовлені окремі екскурсії
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 11 Грудня   Відділ абонемента організував та провів для учнів 6-8 класів (більше 30 дітей) НВК№138 цікаві книгопошуки. Учні завітали на бібліотечний урок-гру, яку провела завсектром Сухіна С.М., фотокор. головний бібліотекар Ясиницька Н.Д.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Грудня   В «Русском центре» виступив дніпропетровський музикант і композитор Олег Мелещук з новою програмою «Алая роза». Олег виконав авторські пісні на вірші Людмили Третяк, Любові Томської, Володимира Висоцького та інших. На виступ музиканта прийшли його постійні шанувальники і нові слухачі.
Фото  Фото 1

 
 З 11 по 31
Грудня  
У відділі документів з питань мистецтв розгорнуто виставку «Пленерні настрої». Це творчі роботи студентів  Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, відділення образотворчого мистецтва та дизайну (керівник О. Половна-Васильєва). Виставка діє з 10 грудня по 30 січня 2013 року щодня, крім неділі, з 9-00 до 18-00. Телефон для довідок 47-45-36.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 
 11, 20
Грудня  
В секторі рідкісних і цінних документів відбулись інформаційно-пізнавальні години для груп читачів, під час яких гол. бібліотекар сектору Л.Г. Гурай розповіла про хронологічні і галузеві особливості фонду, його основні колекції.
буклет 1  буклет 2

 
 12 Грудня   У Центрі правової інформації (ЦПІ) при відділі наукової інформації і бібліографії в межах Всеукраїнського тижня права та обласного тижня права (з 10 по 14 грудня) було проведено День правової інформації для учнів першого курсу радіоприладобудівного коледжу. Присутні на заході отримали консультацію «У світі права та закону» та рекламну продукцію ЦПІ. Співробітники центру презентували нові видання правової тематики, а також ознайомили молодь з актуальними надходженнями до інформаційно-пошукової бази даних «Законодавство». 
Ф1  Ф2  Ф3  Ф4  Ф5

 
 13 Грудня   Краєзнавці з клубу «Ріднокрай» зібралися на презентацію нової книги журналіста і письменника Миколи Чабана «З роду Петрових. Матеріали до історії роду письменника В. Домонтовича (Віктора Петрова)». Автор подарував присутнім чудоову оповідь про нашого видатного земляка.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 13 Грудня   Бібліотеку відвідали поважні гості: Пег Волтер - аташе з інформаційних питань Посольства США у Варшаві та Валентина Пашкова, керівник Інформаційно-ресурсного центру в Посольстві США у Києві.У відділі документів іноземними мовами Пег Волтер виступила перед бібліотечною громадою міста (були представники Обласних бібліотек, бібліотек ВНЗ, близько 50-ти чоловік) з доповіддю на тему "Американські бібліотеки: виклики 21 століття". Лекція мала успіх, була сучасною, цікавою, викликала питання.Гості також відвідали інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку", де директор ДОУНБ Надія Тітова та керівник центру Світлана Усенко розповіли про різноманітні програми і проекти, які реалізовані для громади за минулий рік, проілюстрували це сторінками блогу та American Corner on Facebook , розповіли про свій досвід використання гаджетів  iPads and Kindles, про плани на майбутнє.До уваги бібліотекарів, що прийшли послухати лекцію, була розгорнута  книжково-ілюстративна виставка "Якщо ти хочеш навчатися в США".
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 13 Грудня   Бібліотеку відвідали поважні гості: Пег Волтер - аташе з інформаційних питань Посольства США у Варшаві та Валентина Пашкова, керівник Інформаційно-ресурсного центру в Посольстві США у Києві. У відділі документів іноземними мовами Пег Волтер виступила перед бібліотечною громадою міста (були представники Обласних бібліотек, бібліотек ВНЗ, близько 50-ти чоловік) з доповіддю на тему "Американські бібліотеки: виклики 21 століття". Лекція мала успіх, була сучасною, цікавою, викликала питання. Гості також відвідали інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку", де директор ДОУНБ Надія Тітова та керівник центру Світлана Усенко розповіли про різноманітні програми і проекти, які реалізовані для громади за минулий рік, проілюстрували це сторінками блогу та American Corner on Facebook , розповіли про свій досвід використання гаджетів iPads and Kindles, про плани на майбутнє. До уваги бібліотекарів, що прийшли послухати лекцію, була розгорнута книжково-ілюстративна виставка "Якщо ти хочеш навчатися в США".

 
 13 Грудня    «Русский центр» спільно з «Русским центром» Донецької ОУНБ ім.Крупської провів відеоконференцію «Александр Зиновьев и проблемы современности», присвячену 90-річчю з дня народження російського філософа, логіка, соціолога.Повніше
Фото  Фото 1

 
 15 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному клубі English Speaking Club "Gabfest" всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Разом з американцем містером Джозефом Батилегою ми обговорювали існуючі танцювальні стилі та  дізналися думку кожного стосовно танців. У другій частині зустрічі було презентовано навчальний ресурс - відеогру Trace Effects, яку центр нещодавно отримав у подарунок від Посольства США в Україні.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 17 Грудня   У відділі періодики представлена виставка «Ісламський банкінг: гроші за законом шаріату».Повніше
Фото

 
 18 Грудня   У відділі документів з питань мистецтв відбулося  засідання Кіноклубу ім. Данила Сахненка, де відвідувачі мали можливість переглянути нову стрічку російських кінематографістів Віктора Шамірова (режисер) та Гоши Куценко (співавтор сценарію та виконавець головної ролі) «Со мною вот что происходит». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото6

 
 18 Грудня    Фахівці відділу наукової інформації і бібліографії провели екскурсію бібліотекою на Савченка, 10 для представників бібліотек та громадських об’єднань з Чернігівської, Кіровоградської, Чернівецької, Полтавської та Харківської областей.   
Ф1

 
 18 Грудня    Працівники відділу читальних залів відвідали студентів автотранспортного технікуму Державного ВНЗ "Національний гірничий університет" та представили мультимедійну виставку-презентацію «Протестант і драматург» до 120-ї річниці з дня народження Миколи Куліша, в рамках проекту «Імена: відомі та повернені із забуття» ( до ювілеїв українських письменників). Студенти мали змогу закріпити знання з творчості відомого українського драматурга та переглянути документальний фільм «Микола Куліш».
Фото

 
 18 Грудня   У відділі документів іноземними мовами розгорнуто ілюстративну виставка «Stille Nacht», присвячену традиціям святкування Різдва у Європі.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 З 18 по 19
Грудня  
У відділі абонемента протягом двох днів відбувалося святкове дійство "Прийди Святий Миколай". Організовано благодійну акцію "Твори добро! Дарує бібліотека!"Повніше
фото  фото

 
 19 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" по середах наш американський друг Джозеф Баттілега продовжує започаткований ним проект знайомства з американськими ідіомами і складними висловами. Разом з ним ми переглянули та обговорили фільм англійською мовою "В гонитві за щастям".
фото 1  фото 2  фото 3

 
 19 Грудня    Відділ абонемента організував тематичну зустріч "Запрошення до чаювання: чайні церемонії" клубу "Флешка" з нагоди свята Миколая та Міжнародного Дня чаю (15 грудня).  Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Грудня   На День Св. Миколая працівники відділу відвідали дитячий будинок №3. Діти були раді гостям, які подарували їм теплоту спілкування, солодощі та книжки. 

 
 20 Грудня   У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відбулося засідання Дніпропетровського краєзнавчого товариства «Ріднокрай». К.і.н. Ігор Кочергін розповів краєзнавцям про катеринославського просвітника і мецената Василя Гегело.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 20 Грудня   В КУБЦ відбулася презентація книги М.Г.Мурашкіна « Конец света-конец всем». По мнению профессора, возникшая в последние годы паника была по своему даже полезной , своего рода репетицией конца света. Ее целью было заставить людей задуматься о том, как они живут, спровоцировав на изменения. Современная цивилизация  превращается в призрак с привкусом бессмысленной патологии. Главное условие цивилизации состоит в возврате к гармонии, воплощением которой в духовной сфере есть Бог, а в научной  - освоение космоса и развитие астрофизики.Эмоциональное выступление профессора М.Г.Мурашкина вдохновило аудиторию на дискуссию об экологических проблемах Днепропетровска.Широкой аудитории была представлена выставка – бенефис книг М.Г.Мурашкина «Записи 2000 – 2011», написанные им за десятилетие и подаренные нашей библиотеке.
Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 22 Грудня    У відділі абонемента відбулися захоплюючі клубні вечорниці у розрізі клубу «Захопленість» на тему «Як прийдуть до мене три празника в гості…"Повніше
фото  фото  фото

 
 22 Грудня   В КУБЦ відбулася презентація книжкової виставки «Заповіти Олеся Бердника». До 85-річчя від дня народження Олеся (Олександра) Павловича Бердника, українського письменника-фантаста,поета,сценариста, актора, громадського та політичного діяча.«Вся моя літературна та громадська діяльність була спрямована до розкриття у читача вищого космічного рівня мислення, чуття, творчості», - писав Олесь Бердник. Славнозвісний фантаст – дисидент належав до тих рідкісних людей, які здатні відкинути все тимчасове і поверхове, думати одвічними архетипами, жити категоріями Всесвіту, Світла, Любові.
Фото 2  Фото 1

 
 22 Грудня   Різдво у бібліотеці.Центр "Вікно в Америку" та наші американські друзі Саманта, Кетрін та Джозеф познайомили всіх бажаючих з традиціями свята. Волонтерка Корпусу Миру Кетрін Х. розповіла про традиції Різдва у Чілі, Саманта С. про Китай, студент-медик Тобі про Нігерію, містер Джозеф про США. Санта Клаус приходить у домівки американців через камін. Тож ми відтворили декоративний камін, прикрасили його яскравими шкарпетками і погукали Санта Клауса. І він прийшов з подарунками для членів англомовного клубу. Свято було інформаційне, веселе і сподобалося всім учасникам. Тож вивчайте англійську мову весело разом з нами!
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 24 Грудня   У відділі документів іноземними мовами пройшла зустріч з викладачами та школярами 9-11 класів КЗО ССЗШ № 141 ДМР. Школярі, а їх було близько 40 чоловік, з увагою слухали розповідь завідуючої відділу документів іноземними мовами Олександри Прокоф'євої про відділ, про сучасні бібліотечні послуги для навчання. Їх познайомили з сайтом бібліотеки та безкоштовними ресурсами, що на ньому представлені. Головний бібліотекар відділу Олена Захарова ознайомила всіх присутніх з електронним  каталогом і методикою пошуку в ньому потрібної інформації.На кінець зустрічі відбулося нагородження грамотами та дипломами школярів-учасників конкурсу рецензій німецьких книжок у вигляді медіаскриньок, які були надані бібліотекою Гете-інституту (м.Київ) в межах проекту «Заочний абонемент».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 25 Грудня   У відділі документів іноземними мовами відбулося святкування католицького Різдва з партнерами та друзями відділу: лектором DAAD Антье Крюгер, співробітницею українсько-німецького культурного центру Юлією Овчаренко, вчителями шкіл-партнерів №№ 22 та 141, партнерами та друзями відділу, шанувальниками німецької мови.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 
 25 Грудня   До новорічних свят у відділі періодики відкрита виставка «Ідеї для подарунків. Наші хобі.»    Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 9  Фото 10  Фото 11  Фото 12  Фото 13  Фото 8

 
 З 25 по 26
Грудня  
 У відповідності до «Положення про проведення атестації  працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури», була поведена атестація спеціалістів     бліотеки. До переліку тих спеціалістів, що підлягають атестації увійшло 91 чоловік.  Атестаційна комісія у складі: голова комісії  –  Тітова Н.М., директор ДОУНБ; заступник голови комісії – Абраїмова Т.О., заст. директора з наукової роботи; секретар комісії –  Литвиненко Н.Г., зав. відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів; члени комісії: Крупій Г.Я., заст. директора з автоматизації бібліотечних  процесів;  Шевченко О.В., заст. директора з внутрішньобібліотечної роботи, голова профспілкового комітету; Лєсканова М.Л., зав. відділом зберігання основного фонду – працювала два дні. Всі працівники  успішно пройшли атестацію, 10% учасників атестації отримали рекомендацію щодо переводу на більш високу посаду.
Фото 1.  Фото 2.  Фото 3.

 
 26 Грудня   Фахівці відділу наукової інформації і бібліографії провели інформаційний сейшн «Знайомтесь, бібліотека!» для учнів радіоприладобудівного коледжу, під час якого намагалися нетрадиційно розповісти про склад і зміст інформаційних послуг ДОУНБ.  
Ф1  ф2

 
 26 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Джулі та Джулія» (2009). Ця чудова комедія за участі голівудської зірки Меріл Стріп, створена на основі двох реальних історій, подарувала гарний новорічний настрій всім глядачам.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 27 Грудня   У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відбулося святкове засідання Дніпропетровського генеалогічного товариства. На ньому було презентовано збірник/альманах гененалогічних досліджень "Витоки", зроблених членами товариства. Автори статей отримали авторські примірники. На заході були присутні журналісти дніпропетровського радіо і газети "Зоря". 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 27 Грудня   В «Русском центре» з новою програмою «Летит над миром музыка души» виступив бард  из Санкт - Петербургу Олександр Звенигородський. Вечір пройшов в теплій та затишній атмосфері. Слухачі змогли не тільки насолодитися чудовим виконанням світлих, душевних пісень, але і поспілкуватися з музикантом.
Фото  Фото 1

 
 29 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному клубі English Speaking Club "Gabfest" всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Разом з нашими гостями з Німеччини присутні здійснили віртуальну подорож до Сан-Дієго, Каліфорнія США.