2012pік

 Протягом
мiсяця  
У відділі мистецтв демонструється виставка творчих робіт майстринь з вишивки Світлани Макаренко та Олени Бондарєвої  «Білим по білому».Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі абонемента в Дитячій світлиці демонструється книжкова виставка-відповідь «Чомусик», на якій представлені енциклопедії, довідники, книги та ін. документи з закладинами - відповідями на питання, які частіше всього задають діти. Що таке вулкан і його будова? Які є чудеса світу? Чому рослини мають зелений колір?  
фото

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі читальних залів продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка «Друга світова війна - найбільша трагедія ХХ століття».  До уваги користувачів представлені видання, в яких висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії - періоду Другої світової та Великої Вітчизняної воєн.
Фото

 
 Протягом
мiсяця  
В патентно-технічному відділі протягом місяця діяла книжково-ілюстративна виставка «Авторське право і суміжні права в Україні: виникнення, використання, розпорядження та захист» - особливою увагою на виставці користувалися матеріали які розкривали економічний зміст і ефективність авторської охорони в українському суспільстві. Особливим попитом виставка користувалася у авторів творів, письменників, поетів, фотографів та у викладачів ВУЗів. Деякі матеріали були відкопійовані відвідувачами.
Фото 1  Фото 2

 
 1 Листопада   Фахівці відділу наукової інформації і бібліографії провели інформ-годину «Інформаційні ресурси та послуги ДОУНБ» для учнів автотранспортного технікуму. Присутні дізналися про правила користування бібліотекою та можливості отримання інформаційно-документальних ресурсів у спеціалізованих відділах. Учні також ознайомилися з новими надходженнями довідкової літератури до ВНІіБ.  
Фото

 
 1 Листопада   У відділі наукової інформації і бібліографії в межах участі у реалізації соціокультурного проекту«Бібліотека: знання під рукою» для учнів 1 курсу Політехнічного коледжу було надано оглядову інформацію стосовно можливостей та ресурсної бази ДОУНБ.

 
 2 Листопада   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" продовжено експонування виставки нових надходжень "Можливо ці книги читав Віталій Кличко". Книги отримані від представника партії "УДАР" у Дніпропетровську Олександра Мамрича.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 З 2 по 30
Листопада  
У відділі мистецтв демонструється книжково-ілюстративна виставка «Наївний» жанр у мистецтві».Повніше
фото 1  фото 2

 
 3 Листопада   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному клубі English Speaking Club "Gabfest" всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Тему для спілкування "Голосування - це наше громадянське право" навіяли актуальні події тижня: парламентські вибори в Україні та вибори Презедента в США . 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 7

 
 3 Листопада    У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Переклад – це квіти під склом» для перекладачів та тих, хто тільки навчається перекладати. 
фото 1  фото 2  фото 3

 
 5 Листопада   У відділі мистецтв відбулася зустріч з майстром ручної вишивки, членом Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Галиною Хмель-Дунай «Мистецькі мандри». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 5 Листопада   У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Барвисте сузір’я українських письменників», присвячена ювілярам  листопада Богдану Лепкому, Андрію Малишку, Михайлу Ткачу. Проект «Імена: відомі та повернені із забуття» (до ювілеїв  українських  письменників). Повніше
Фото

 
 6 Листопада   Фахівцями відділу наукової інформації і бібліографії було проведено комплексний інформаційно-навчальний захід для учнів Політехнічного коледжу. До програми заходу увійшли: оглядова екскурсія бібліотекою (вул. Ю.Савченка, 10); інформаційне повідомлення про систему обслуговування в ДОУНБ; консультації щодо роботи Центрів правової інформації, Центру художньої літератури та «Русский мир»; знайомство з електронними послугами ДОУНБ.
Фото1  Фото2  Фото3

 
 7 Листопада   У відділі наукової інформації і бібліографії пройшов День інформації для учнів технікуму Залізничного транспорту. Під час заходу присутні ознайомилися з історією бібліотеки, її структурою, основними напрямками діяльності, а також отримали інформацію про розташування і призначення спеціалізованих відділів у загальній структурі ДОУНБ. Учні дізналися як записатися до бібліотеки, користуватися картковим та електронним каталогами та замовляти потрібну літературу. Була надана довідка про бібліографічну, інформаційну та видавничу діяльність ВНІіБ, електронне обслуговування користувачів в режимі «Віртуальна довідка». Проведено правову консультацію з практики використання електронної ІПС «Законодавство». На завершення відбулася оглядова екскурсія по бібліотеці.  
Фото1  Фото2  Фото3  Фото4  Фото5  Фото6  Фото7  Фото8

 
 7 Листопада   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Містер Сміт їде до Вашинтона".Наш американський друг Джозеф Баттілега продовжує започаткований ним проект знайомства з американськими ідіомами і складними висловами  в "Кіноклубі по середах" для кращого сприйняття англомовних фільмів.Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 8 Листопада   У відділі наукової інформації і бібліографії в межах участі у реалізації соціокультурного проекту«Бібліотека: знання під рукою» для учнів 1 курсу Політехнічного коледжу було проведено консультацію щодо роботи з віртуальною довідковою службою (ВДС) ДОУНБ «Відповідає бібліограф». Було надано вичерпну інформацію стосовно тематики запитів, послуг, режиму і порядку роботи служби.
Фото1  Фото2  Фото3

 
 8 Листопада   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" продовжує реалізацію проекту  “Міжнародний досвід в допомогу студентам”.Група студентів-четвертокурсників Дніпропетровської філії Національного Університету Культури і Мистецтва разом з викладачем Л. Гончаровою відвідала центр.Студенти за спеціальністю "Готельно-ресторанна справа" слухали лекцію Тамари Гаврилюк «Логістика в готельно-реторанному бізнесі в США". Інформація була проілюстрована численними відео з YouTube про відомий світовий бренд Макдональдс.Лекції в центрі WOA є цінним доповненням до теоретичного курсу з логістики.Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 8 Листопада   У відділі читальних залів діє ілюстративно-документальна виставка «Мова мого роду і народу» ( до Дня української писемності та мови).Повніше
Фото

 
 9 Листопада   Відділ документів іноземними мовами відвідала пані Регіна Ангут-Фрам, директор бібліотеки Ґете-інституту в м. Київ. Вона оглянула місце розташування книг та навчальних матеріалів Ґете-інституту, ознайомилася зі статистикою видачі матеріалів, висловила корисні побажання щодо покращення роботи з цими матеріалами та щодо залучення більшої кількості користувачів. Пані Регіна була задоволена роботою відділу в цьому напрямку. Зустріч відбулася на хорошому діловому рівні.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 9 Листопада   В секторі рідкісних і цінних документів почала діяти книжкова виставка рідкісних видань ХІХ–ХХ ст. до Свята української писемності і мови «Моя рідна українська мова – ти молитва, дума, колискова». Науковці, вчителі, письменники, журналісти, учнівська молодь мали можливість ознайомитись з літературою, представленою на виставці, і літописами, від яких почалася українська писемність, з деякими факсимільними виданнями рукописних творів ХІ–ХVI ст., книгами з серії «Пам’ятки української мови ХVIII ст.», словниками староукраїнської мови XIV–XV ст., фольклорними та мовними джерелами української писемності і мови.
9 листопада

 
 10 Листопада   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному клубі English Speaking Club "Gabfest" всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.Темою для спілкування став «День ігор у бібліотеці», який щорічно проводиться в бібліотеках США. Ми дізналися багато цікавих фактів про систематизацію та відмінності ігор, скориставшись даними Вікіпедії; пограли в настільні ігри, що подарувало центру Псольство США в Україні.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 11 Листопада   В «Русском центре» пройшов творчий вечір дніпропетровської поетеси,  лауреата багатьох українських та міжнародних фестивалів Любові Томської.Повніше
Фото  Фото 1  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 2  Фото 6  Фото 7

 
 12 Листопада   Відбулась виїзна «Педагогічна рада» для вчителів КЗО СЗШ № 69. Під час її проведення присутні були ознайомлені з такими доповідями та інформаційними повідомленнями: «Роль шкільної бібліотеки у підвищенні творчого рівня педагогів», «Соціокультурний проект ДОУНБ: «Барвисте сузір’я українських письменників»: на допомогу викладачам у реалізації навчальної програми», «Щотижневі дайжести за матеріалами Інтернет-сайтів:досвід ДОУНБ», «Журнал – настільна книга вчителя: методика викладання учбових предметів». Вчителям було запропоновано здійснити підписка на тематичну розсилку «Освіта в Україні: щотижневий інформаційний Інтернет-дайджест». Для учасників педагогічної наради був проведений тренінг «Використання електронних послуг бібліотеки – крок до успішної  роботи  з сучасною інформацією», а також оглядова екскурсія-презентація «Документально-інформаційні ресурси бібліотеки».

 
 12 Листопада   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Вихідний день Ферріса Буллера".Наш американський друг Джозеф Баттілега продовжує започаткований ним проект знайомства з американськими ідіомами і складними висловами  в "Кіноклубі по середах" для кращого сприйняття англомовних фільмів. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 12 Листопада   В секторі рідкісних і цінних документів проведена екскурсія для відвідувачів за темою «Витоки української писемності і мови», а також презентація книжкової виставки «Моя рідна українська мова – ти молитва, дума, колискова».
12 листопада

 
 13 Листопада   У відділі абонемента до Всесвітнього Дня Доброти була організована та презентована книжкова виставка "Я читаю, щоб стати Добрим" для постійних участиків клубу "Флешка". 
фото

 
 13 Листопада   У відділі мистецтв відбулася інформаційна година для викладачів музичних шкіл (за спеціальністю аккордеон та баян). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 14 Листопада   У відділі абонемента відбувся День Доброти під девізом «Я читаю, щоб бути Добрим!». На захід завітали учні 4-в класу КЗО СЗШ№ 69 (24 учня).Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Листопада   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" по середах наш американський друг Джозеф Баттілега продовжує започаткований ним проект знайомства з американськими ідіомами і складними висловами. Разом з ним ми переглянули та обговорили кінофільм англійською мовою "Кримінальне чтиво".
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 14 Листопада   В «Русском центре» в рамках проекту «Кино ХХІ» пройшов перегляд російського фантастичного художнього фільму режисера Федора Бондарчука, екранізації однойменного роману братів Стругацьких, «Обитаемый остров». Після перегляду, за традицією, пройшло обговорення кінострічки.

 
 14 Листопада   У відділі періодики організовано виставку матеріалів  "Поет прямої мови".  Повніше
Фото 1  Фото 2

 
 14 Листопада   В секторі рідкісних і цінних документів відбулась клубна зустріч читацької молоді, яка цікавиться питаннями історії виникнення і розвитку писемності, витоками писемності Київської Русі, еволюцією розвитку слов’янських абеток. За програмою зустрічі, активісти клубу «Ми читаємо» прослухали лекцію гол. бібліотекаря сектору Л.Г. Гурай про наукову і просвітницьку діяльність Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія і організували обмін думками щодо ознайомлення з основами створення слов’янської писемності.
14 листопада

 
 15 Листопада   Фахівцями відділу наукової інформації і бібліографії було проведено Бібліотечний урок «Корисні поради занятому користувачу» для учнів Політехнічного коледжу. Йшлося про «Віртуальну довідку», електронну ІПС «Законодавство» та інші електронні сервіси. 
Фото

 
 15 Листопада   У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відбулося засідання Дніпропетровського краєзнавчого товариства «Ріднокрай». К.і.н. Владислав Грибовський розповів краєзнавцям про історію перепоховання та впорядкування могили кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка, що знаходиться на території Дніпропетровської області, біля села Капулівка у Нікопольському районі.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 15 Листопада   У відділі мистецтв для  користувачів запропоновано перегляд документів «Пісенна творчість Андрія Малишка» (до 100 - річчя від дня народження)Повніше
фото 1  фото 2

 
 15 Листопада   В «Русском центре» для учнів 4 класу СШ №1 відбулася тематична година «Мастер большой литературы для маленьких», присвячена 125- річчю від дня народження знаменитого перекладача, драматурга і поета Самуїла Яковича Маршака.Повніше
Фото  Фото 1

 
 15 Листопада   У відділі документів іноземними мовами до уваги користувачів була представлена книжкова виставка «Нові надходження відділу документів іноземними мовами» - англійсько-український словник термінів мистецтва, тести з англійської мови, путівник по Одесі англійською мовою та багато іншого.
фото 1

 
 15 Листопада   В патентно-технічному відділі відбувся «День інформації». В засіданні взяли участь фахівці в сфері інтелектуальної власності. Захід відкрила і вела заввідділом Мищенко Тетяна Миколаївна.Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 4  Фото 3  Фото 5  Фото 6

 
 17 Листопада   Американка Еріка Кікерт зустрілася з усіма  бажаючими покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку".  Члени англомовного клубу "Gabfest" з задоволенням відповідали на оригінальні та веселі питання гості. У другій частині зустрічі присутні спілкувалися на тему «Міжнародний день студентів». Захід доповнювала книжкова виставка «Якщо Ви бажаєте вчитися в США».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 18 Листопада   В «Русском центре» пройшла презентація нової книги запорізького поета Павла Бауліна «Возвращение в прошлую жизнь».Повніше
Фото  Фото 1  Фото 2

 
 20 Листопада   у Центрі правової інформації при ВНІіБ в межах реалізації соціокультурного проекту «Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави» та з нагоди Всесвітнього дня дітей відбулася правова інформгодина: «Конвенція про права дитини» для учнів технікуму Залізничного транспорту. Мета заходу – донести необхідну інформацію підліткам, аби вони знали і вміли захищати свої права у сучасному світі.
Фото1  Фото2

 
 20 Листопада   У відділі документів з питань мистецтв відбулося  засідання Кіноклубу ім. Данила Сахненка. Повніше
фото 1  фото 2  кадр з фільму

 
 21 Листопада   Для колективу бібліотеки відбувся цікавий і змістовний тренінг з психології спілкування та ефективних комунікацій. В інтерактивному режимі досвідчений психолог Валерія Козлова спілкувалась з присутніми, відповідала на питання, а також на прикладах рольових сценок показувала ключові моменти виникнення і вирішення конфліктної ситуації, що виникла під час спілкування.

 
 21 Листопада   Центр європейської інфорації,що діє на базі відділу документів іноземними мовами, розпочав інформаційну кампанію з толерантності. В межах співпраці з методичним центром ПТО у Дніпропетровській області та  Методичним центром управління освіти Дніпропетровської міської ради до участі у кампанії були залучені учасники міських євроклубів. У Центрі їм було запропоновано долучитись до обговорення  проблем толерантності у форматі Кіно-форум-театру під назвою "Толерантність як шлях до Європи". Під час зустрічі учасники переглянули фрагменти кінострічки "Невидимі діти" та обговорили проблеми висвітлені в ній. Також учасники поділились своїми враженнями від перегляду вистави за твором Януша Корчака "Наодинці з Богом", на якій вони побували 20 листопада за запрошенням Центру польської культури ім. Кароля Войтили. 
Фото  Фото  Фото

 
 21 Листопада   У відділі наукової інформації і бібліографії для учнів радіоприладобудівного коледжу відбулася бесіда «Бібліотека – вікно у світ інформації». 
фото

 
 21 Листопада   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" по середах наш американський друг Джозеф Баттілега продовжує започаткований ним проект знайомства з американськими ідіомами і складними висловами. Разом з ним ми переглянули та обговорили кінофільм англійською мовою "Вбити пересмішника".

 
 21 Листопада   С 21 по 23 листопада 2012 року співробітники бібліотеки заступник директора Крупій Ганна Яківна та завідуюча відділом періодики Браславська Ірина Михайлівна взяли участь у ІХ Міжнародній науково-практичній конференції «Informatio – 2012: Електронні інформаційні ресурси: створення, використання, доступ», яка проходила у рамках ІІІ Міжнародного форуму «Проблеми розвитку інформаційного суспільства» (Київ). Форум був організований консорціумом «Informatio» за підтримки Російської асоціації Електронних бібліотек. Повніше

 
 З 21 по 23
Листопада  
Протягом цих днів у Центрі європейської інформації, що діє на базі відділу літератури іноземними мовами, збирались євроклубівці шкіл та професійно-технічних навчальних закладів щоб поговорити про толерантність.Кожен з учасників висловлював свою власну думку про визначення самого терміну "толерантність". Для більшості,як виявилось, синонімом толерантності є повага, турбота, співчуття, допомога, для інших - прояв терпіння, врівноваження та вихованності. Ще раз згадати про толерантні та нетолерантні вчинки присутнім допомогло кіно - звичайне, але досить проблемне щоб замислитись над тим, чим є насправді толерантність.     Повніше
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 22 Листопада   У відділі наукової інформації і бібліографії в межах участі у реалізації соціокультурного проекту«Бібліотека: знання під рукою» для учнів Політехнічного коледжу було проведено час практичних порад «Далеко – це не означає, що недосяжно». Підлітки дізналися про віртуальну довідкову службу (ВДС) ДОУНБ «Відповідає бібліограф». 
фото

 
 22 Листопада   Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" відвідала група студентів-металургів разом з викладачами англійської мови, щоб познайомитися з традиціями святкування американського свята День Подяки. Вони переглянули яскраве слайд-шоу та фрагмент мультиплікаційного фільму "Це - Америка. Чарлі Браун". 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 22 Листопада   В межах інформаційної кампанії з толерантності у Центрі європейської інформації відбулася ще одна зустріч з євроклубівцями у форматі кіно-форум-театру. Цього разу присутнім було запропоновано подивитись на інший бік толерантності та замислитись над проблемами расової дискримінації не тільки в Україні або в Європі, але й в усьому світі. Підлітки досить жваво обговорювали переглянуті кіносюжети та доводили, що мають свою власну думку. На захід завітав  представник Центру польської культури Павло Скурський, виконавець ролі Януша Корчака у виставі "Наодинці з богом", прем'єра якої відбулася 20 листопада у театрі ім. Горького. Він поділився з молоддю своїми власними думками про толерантність та поділився враженнями від участі у виставі.  
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 22 Листопада   У відділі мистецтв відбулося засідання клубу «Літературна вітальня», присвячене видатному вченому, літератору, перекладачеві  Льву Миколайовичу Гумільову,  якому цього року виповнилось 100 років від дня народження.Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 22 Листопада   В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі відбулася презентація книжкової виставки "Нові надходження в Канадсько-Український Бібліотечний Центр". До уваги користувачів були представлені нові надходження літератури, які отримав Центр в 2012 році.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 22 Листопада   Відділ абонемента організував «Парад країн Європи» - пізнавальну книжкову виставку, присвячену історії країнам Європи. З представленими книгами, журналами можна було ознайомитися в режимі вільного доступу. 
фото

 
 24 Листопада   Українська вітальня відділу абонемента радо приймала поетесу, журналістку та частого гостя клубу «Захопленість» Дору Василівна Калинову. «Ювіляри 2012» - тема чергового засідання клубу і Дора Василівна радо поділилася теплими спогадами про А.Малишка, якому виповнилося 100 років з дня народження . Повніше
фото  фото

 
 24 Листопада   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному клубі English Speaking Club "Gabfest" всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.Від волонтерів Корпусу Миру ми дізналися про традиції свята «День Подяки».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 25 Листопада   В «Русском центре» відбувся творчий вечір дніпропетровської поетеси Надії Ладонщикової. Повніше
Фото  Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 26 Листопада   У відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку  "Органічне землеробство: мода чи необхідність" Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 27 Листопада   Фахівцями відділу наукової інформації і бібліографії було проведено Бібліотечний урок «Володієш інформацією - володієш ситуацією» для учнів транспортно-економічного технікуму. 
Ф1

 
 З 27 по 0
Листопада  
У відділі абонемента: «Мистецький дебют України» – відкритий книжковий перегляд нових, найкращих в оформленні та видавницькій справі творів про Україну.Повніше
фото  фото

 
 28 Листопада   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" по середах наш американський друг Джозеф Баттілега продовжує започаткований ним проект знайомства з американськими ідіомами і складними висловами. Разом з ним ми переглянули та обговорили кінофільм англійською мовою "Холодна гора".
фото 1  фото 2  фото 3

 
 28 Листопада   В «Русском центре» в рамках проекту «Кино ХХІ» пройшов перегляд другої частини російського фантастичного фільму Ф. Бондарчука «Обитаемый остров. Схватка». Фільм знято за мотивами однойменної повісті братів Стругацьких. Після перегляду гості обговорили кінострічку.

 
 30 Листопада   У відділі документів іноземними мовами пройшов День інформації для слухачів інституту підвищення кваліфікації в галузі освіти, вчителів англійської мови «Використання прислів‘я для розвитку навичок говоріння». Всі присутні ознайомилися з матеріалами за темою Дня інформації, узнали про можливості співпраці з бібліотекою сьогодні.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 30 Листопада   В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Презентація монографії М.Г. Мурашкіна "Религиозно-мистический и эстетический опыт: линии сходства и различия".