2011pік

 Протягом
мiсяця  
У відділі мистецтв демонструвалась виставка документів «З історії створення невмирущого гімну», яка була присвячена ювілею Незалежності України та розповіла про те як створювались текст та музика національного твору, познайомила з життєвим та творчим шляхом творців Гімну нашої держави П. Чубинського та М. Вербицького. На виставці були представлені також нотні видання, звукозаписи, ілюстровані матеріали.
фото 2  фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
"В книжковій пам’яті миттєвості війни " – під цим гаслом продовжується цикл заходів з нагоди 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни. Запрошуємо до запасників відділу абонемента переглянути видання серії «Военные мемуари» (каталог видань див. на сайті б-ки: розділ «Бібліотечному фахівцю» - виставка «Закарбовані в книгах або «Тисячі сторінок болю»). Також до ваших послуг в режимі вільного доступу історичні книги про Велику Вітчизняну.   

 
 Протягом
мiсяця  
 У відділі абонемента під назвою «Про часи минулі» діє виставка-абонемент та віртуальна виставка видань серії  «История Отечества в романах, повестях и документах» на сайті б-ки (розділ "Бібліотечному фахівцю").   
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Протягом місяця, щодня в секторі рідкісник і цінних документів проводились екскурсії: тематичні, оглядові експрес- екскурсії з історії книги і книгодруку по рідкісному фонду.

 
 Протягом
мiсяця  
В Патентно-технічному відділі ДОУНБ діяла тематична виставка "Комп'ютерні технології від минулого до майбутнього".Повніше
фото 2  фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку"  презентовано книжково-ілюстративну виставку "Гавайї" - "Hawaii". До уваги гостей центру запропоновано книги та фотоальбоми, що познайомлять з географією, визначними місцями та уродженцями Гавайїв, такими як дійсний президент США Барак Обама.
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
В секторі рідкісних і цінних документів продовжували діяти протягом місяця:•     «Повернення антикваріатів» – книжкова виставка, яка пропонувала нові надходження до фонду факсимільних і репринтних видань; •    Постійно діюча політематична експозиція з 3-х частин, єдина в бібліотеці виставка книгознавчої тематики:     «Сторінки світової історії книги»;     «Коштовна спадщина Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія»;     «З історії українського книгарства».Виставка експонувала комплекс літератури, виданої у XIX – XXI ст.•    «І потекли в одне море слав’янськії ріки» – політематична книжково-ілюстративна експозиція рідкісних видань XIX – XXI ст. присвячена святу – Дню слов’янської писемності і культури, на честь св. рівноапостольних Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. Виставка мала декілька розділів, які об’єднують літературу про події VIII – XXI ст.: від формування писемності слов’ян та появи слов’янських держав до Слов’янського відродження – нового, сучасного етапу досліджень історії слов’янської писемності, з’явлення величезного інтересу до початку історії слов’ян.

 
 Протягом
мiсяця  
В КУБЦ протягом місяця діяла книжкова виставка "Іван Франко. Його життя та діяльність. До 155-річчя від дня народження Івана Франка, українського письменника, вченого, громадського діяча, видавця."

 
 1 Серпня    У відділі читальних залів відбулася презентація  ілюстративно-документальної   виставки - перегляду  «Україна: вчора, сьогодні, завжди» (до 20-ї річниці незалежності  України). На виставці представлені документи з фондів відділів читального залу та книгосховища, які розкривають досягнення та ключові проблеми суспільно-політичного, соціально-економічного, регіонального, зовнішньополітичного та соціокультурного розвитку країни за 20 років незалежності.
Фото

 
 2 Серпня   В патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу «Ікар».Повніше
foto 3  foto 2  foto 1

 
 3 Серпня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розпочався місячник, присвячений чарівному куточку світу - Гавайям. Відбувся перегляд кінофільму "Приватний детектив Магнум - "Magnum, p.i." в «Wednesday Movie Club». Фільм базується на подіях, що відбуваються на Гавайях.
Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 4 Серпня     Мова статистикиУ відділі читальних залів представлена документальна виставка до Дня працівників статистики «Мова статистики». Повніше
фото 1

 
 6 Серпня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Разом з американцями-волонтерами Корпусу Миру члени англомовного клубу мати змогу відсвяткувати День народження Президента США Барака Обами в гавайському стилі, дізнатися більше про географію, природу, визначні місця Гавайїв.
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 8 Серпня   У відділі документів іноземними мовами презентовано виставку книг «Східні мови».  До уваги користувачів – різномаїття самовчителів, посібників та підручників з найекзотичніших  східних мов: ґінді, урду, панджабі, перської, японської, арабської мов, івриту та інших.                                                                                                                        
фото1

 
 З 9 по 12
Серпня  
Консультант ЦЄІ при ВНІБ взяв участь у підсумковій конференції проекту «Волонтерство - шлях до успіху. Підвищення спроможності Центрів європейської інформації», який проходив у м. Суми. Перший день учасники конференції – волонтери з різних міст України та їх координатори, презентували свої ініціативи, ділились досвідом та враженнями. Наступного дня вони вирушили до дитячого літнього наметового табору, що розташувався в урочищі поблизу р. Псел, для проведення воркшопів з різними віковими групами дітей. Під час перебування у таборі учасники виробили стратегію проведення майбутніх заходів та визначили час їх проведення. Після вдалої реалізації учасники повернулись у Суми та підвели підсумки проведених заходів, виділивши позитивні та негативні моменти. В останній день конференції (12 серпня) відбулося обговорення подальших перспектив волонтерських ініціатив у ЦЄІ та можливостей поїздок задля обміну досвідом волонтерів, а також проведення спільних заходів в межах нових міні-проектів.
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 13 Серпня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Разом з американцями-волонтерами Корпусу Миру члени англомовного клубу мати змогу дізнатися більше про "Людство у 21 столітті".

 
 З 15 по 25
Серпня  
Відділ абонемента запросив ознайомитися в режимі вільного доступу з книжковою виставкою «Україна між минулим і майбутнім», присвяченою 20-річчю незалежності України. Повніше
фото

 
 З 15 по 25
Серпня  
Відділ абонемента представляє «Декаду французького роману» - другу виставку-абонемент із постійного циклу «Золотий фонд зарубіжної класики: живе життя класики». Вона діє в режимі вільного доступу.
фото

 
 17 Серпня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд кінофільму "Вибір" - "Election" в «Wednesday Movie Club». Глядачі отримали задоволення від комедії з життя американської молоді.
Фото 2  Фото 1

 
 19 Серпня   У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка-перегляд «Велетень думки і праці» ( до 155-ї річниці від дня народження Івана Яковича Франка, українського письменника, вченого і громадського діяча, революціонера-демократа, творчість якого пронизана ідеалами боротьби за свободу, рівність).  На виставці представлені праці дослідників життя і творчості Івана Франка, а також можна ознайомитися з  його творчим доробком.
Фото

 
 20 Серпня   У відділі документів з питань мистецтв відкрито виставку робіт вихованців зразкового художнього колективу «Школа рукоділля» Центру позашкільної роботи Бабушкінського р-ну Дніпропетровська «Не втомиться душа творити».Повніше
фото 16  фото 15  фото 14  фото 13  фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 20 Серпня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Разом з американцями-волонтерами Корпусу Миру та англійками, учасниками громадcької організації AIESEC члени англомовного клубу мати змогу дізнатися більше про традиції культури корінного населення Америки індіанців та мистецький фестиваль "Pow Wow".

 
 22 Серпня   У відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку «Україна: незалежність, омріяна віками», присвячена 20-річчю Незалежності, з циклу виставок «Будуємо нову Україну». Повніше
фото 2  фото 1

 
 23 Серпня   В КУБЦ презентовано книжкову виставку "24 серпня - День незалежності України".

 
 25 Серпня   В «Русском центре» було продемонстровано відеопрезентацію книги Глеба Скороходова «Разговоры с Раневской», яка присвячена знаменитій російській акторці театру і кіно Фаїні Георгіївні Раневській. Читачі мали змогу ознайомитись  з вибраними цитатами з книги  та  фотографіями.

 
 26 Серпня   У СШ №2 головний бібліотекар сектору Л.Г. Гурай виступила на нараді вчителів школи з інформацією про сектор рідкісних книг, його фонд і колекції та організацію тематичних екскурсій до сектору.Основною метою виступу було ознайомлення вчителів із світовою проблемою читання книг, як ця проблема вирішується в країнах, які досягли високого рівня комп’ютеризації в галузі освіти, як необхідні учням знання з історії книги та мистецтва її читання. 

 
 27 Серпня   В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Разом з американцями-волонтерами Корпусу Миру, англійками, членами студентської громадської організації AIESEC, студентами-іноземцями члени англомовного клубу мати змогу познайомитися і обговорити події минулого тижня, багатого на свята та природні катаклізми.Друга частина зустрічі була присвячена життю та творчості відомого американського письменникаТеодора Драйзера, що народився цього дня 140 років тому.Повніше
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 28 Серпня   В «Русском центре» почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Поэта – далеко заводит речь», присвячена 70-річчю з дня смерті відомої російської поетеси Марини Іванівни Цвєтаєвої. Документи  виставки  розповідають про особистість  та долю поетеси. Серед документальних творів про її життя виділяється  "поетичне розслідування" Людмили Поліковської " Тайна гибели Марины Цветаевой". На виставці також  представлені збірки поезій  Марини Цвєтаєвої. Виставка розрахована на вчителів , студентів, старшокласників та  всіх, хто любить твори видатної поетеси XX століття.
Фото

 
 31 Серпня   До 140-річчя з дня народження видатного американського письменника Теодора Драйзера в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд кінофільму "A Place in the Sun " в «Wednesday Movie Club». Це екранізація роману "Американська трагедія".
Фото 3  Фото 2  Фото 1