2010pік

 Протягом
мiсяця  
У відділі документів з питань мистецтв демонструється виставка репродукцій картин із спадщини майстра народного декоративного живопису Катерини Василівни Білокур (за сприяння  Дніпропетровської громадської програми «День Культури Світу»)

 
 Протягом
мiсяця  
Продовжувала діяти книжкова виставка із фонду відділу документів з питань мистецтв "Зрослись душею, сплелись корінням"
фото 3  фото 2  фото 1

 
 2 Грудня   Центром  європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії  було  проведено  ФОРУМ ЄВРОКЛУБІВ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ. Головна мета  Форуму - цє удосконалення знань про діяльність європейських клубів в Україні, налагодження активної співпраці між євро клубами системи ПТНЗ у Дніпропетровській області, пошук нових перспектив для розвитку євроклубівського руху на Дніпропетровщині. У заході прийняли участь представники євро клубів системи професійно-технічних навчальних закладів Дніпропетровської області у кількості 50 осіб.  З прівітальним словом к присутнім  звернулась заступник начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Денисенко Т.М.  Під час заходу  євроклубовці отримали теоретичні та практичні завдання  для удосконалення навичок у роботі, а також методичні поради щодо  функціонування євро клубів. Представники 10-ті  євро клубів  не тільки  презентували свою діяльність, а  також  брали  активну участь  у творчих майстернях, інтерактивних  лекціях та іграх. Було оголошено конкурс волонтерів для роботи у ЦЄІ на 2011 рік.
Фото 10  Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 2 Грудня   У відділі документів іноземними мовами працювала виставка нових надходжень. На виставці були представлені документи з питань методики викладання іноземної мови . книги з економіки України англійською мовою, матеріали з вивчення іноземних мов.
фото2  фото1

 
 2 Грудня   У відділі документів іноземними мовами працювала міні-виставка «Наука і техніка.Енциклопедії» на базі матеріалів Ґете-інституту.
фото1

 
 2 Грудня   Патентно-технічний відділ організував виїзну виставку літератури.Повніше

 
 2 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» презентовано виставку «Американські письменники - ювіляри грудня» / Book Display: «American writers - December memorable dates». Це твори, літературознавчі джерела, фотозображення Емілі Дікінсон та Карлоса Кастанеди.Повніше
Фото 2

 
 4 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club». Він  був присвячений 175-річчю від дня народження американського письменника, гумориста, публіциста, засновника напряму критичного реалізму в американській літературі  Марка Твена. Повніше
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото

 
 5 Грудня   У відділі абонемента демонструвалася книжкова виставка до 190-річчя з дня народження А.Фета «Незгасима зірка поезії». Виставку наповнили художні та біографічні твори автора, рекомендовані учням шкіл для вивчання на уроках всесвітньої літератури.
фото

 
 З 5 по 8
Грудня  
консультант Центру європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії, взяв участь у  роботі тренінгу «Залучення волонтерів до роботи Центрів європейської інформації», який проходив у м. Суми за підтримки МФ «Відродження». У програмі  тренінгу розглядалися міжнародні волонтерські програми, а також  підіймалися питання залучення, орієнтація та навчання волонтерів, оцінки діяльності, управління ризиками та перспективи розвитку волонтерського руху.
Фото 3  Фото 2

 
 З 6 по 13
Грудня  
Центр правової інформації (ЦПІ) , що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії долучився до  участі у Всеукраїнському  тижні права в Дніпропетровській області. У рамках цієї акції було організовано та  проведено: урок правових знань «Юристом можеш ти не бути, але закон повинен знати»  для учнів Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій; інформаційну годину «Незнання законів не звільняє від відповідальності» для учнів Дніпропетровського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів туристичного сервісу;  огляд літератури «Права людини і громадянина» для учнів  Вищого професійного училища №55; книжкову  виставку  «ООН про права людини» з  нагоди  святкування Дня прав людини (10 грудня).
Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 8 Грудня   Керівник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко прийняла участь у Дні інформації для вчителів англійської мови. Вона презентувала ресурси центру та запропонувала варіанти для співробітництва з дніпропетровськими школами. Вчителі дізналися про веб-сайт бібліотеки, Блог Центру, сторінку на Facebook та корисну інформацію, яку вони зможуть там знайти. Програма Rosetta Stone для самостійного вивчення мови допоможе їх учням покращити своє знання англійської мови. Вчителі дніпропетровських шкіл отримали рекламні матеріали.  
Фото 2  Фото 1

 
 8 Грудня    У відділі документів іноземними мовами пройшов День інформації для слухачів інституту освіти – викладачів англійської, німецької та французької мов в середній школі. Було організовано перегляд та огляд методичних матеріалів за темою «Інтерактивні методи навчання англійської мови, як засіб реалізації комунікативного підходу». Викладачі мали змогу попрацювати з періодичними виданнями, які одержує відділ.
фото7  фото6  фото5  фото4  фото3  фото2  фото 1

 
 8 Грудня   У відділі читальних залів почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Корифей української літератури»( до 170-ти річчя від дня народження Михайла Петровича Старицького, українського письменника(поета, драматурга, прозаїка), театрального та культурно-громадського діяча). Представлені на виставці документи  розкривають подробиці з життя видатного письменника. знайомлять з його творчою  спадщиною.Повніше

 
 9 Грудня   У краєзнавчому відділі відбувся вечір-портрет творчої людини: "Юрій Демидович Шковира: геолог, краєзнавець, письменник, різьбяр". Повніше
foto 8  foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1

 
 10 Грудня   У відділі періодики відкрита Ілюстративно-документальна виставка циклу «Економічні ресурси, економічні стратегії »  «Венчурні фонди інноваційного розвитку».Повніше
Отзыв читателя  Фото

 
 10 Грудня   у Центрі європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії відбулося засідання конкурсної комісії з визначення найкращих робіт серед учасників обласного конкурсу творчих та пошукових проектів для молоді системи професійно-технічних навчальних закладів «Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді».  
Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 З 10 по 11
Грудня  
Вчений секретар Шевченко О.В. взяла участь у молодіжному  форуму, як переможниця проекту «Простір Змін. Жінки-лідери» при сприянні  Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».  На заході відбулись зустрічі із представниками найдієвіших громадських організацій та активних грантодавців, також був  проведений унікальний тренінг з лідерства від відомого у світі тренера Анни Йоман. Для учасниць проекту «Простір Змін. Жінки-лідери» було організовано кілька корисних та практичних тренінгів щодо організації власних інформаційних кампаній та тімбілдінгу.
фото  фото 1

 
 11 Грудня   У приміщенні відділу документів з питань мистецтв відбулися заняття обласних курсів підвищення кваліфікації працівників культури (керівники гуртків художньої самодіяльності селищних Будинків культури) Повніше

 
 11 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club», присвячений ювілярці грудня американській поетесі Емілі Дікінсон. Повніше
Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 12 Грудня   У відділі абонемента до 105-річчя з дня народження В.Гроссмана  в режимі вільного доступу діяла книжкова виставка-перегляд «Життя і доля В.Гроссмана».
фото

 
 13 Грудня   фахівцями  відділу наукової інформації та бібліографії  була проведена навчальна екскурсія по бібліотеці (вул. Ю.Савченко, 10) для учнів гімназії № 4 Ленінського району. Присутнім було надано історичну довідку про бібліотеку та  вичерпну інформацію щодо користування читацькими  каталогами, обслуговування читачів у читальному залі, роботи відділу літератури підвищеного попиту. Більш детально екскурсанти дізнались про напрямки діяльності відділу наукової інформації та бібліографії: роботу Центру правової інформації та Центру Європейської інформації, а також ознайомилися з новими надходженнями до фонду відділу та отримали інформацію про створення популярних інформаційних видань.
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 14 Грудня   співробітниками Відділу наукової інформації та бібліографії було  проведено комплексний інформаційно-навчальний захід для учнів першого курсу Радіоприладобудівельного коледжу.  До програми заходу  увійшли:־ Оглядова екскурсія по бібліотеці (вул. Ю.Савченка, 10);־ Інформаційне повідомлення про систему обслуговування в ДОУНБ;־ Консультація про роботу Інтернет-Центру, Центру європейської інформації, Центру правової інформації та Центру Російський світ.
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 15 Грудня   Центр європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії  провів урочисте нагородження переможців обласного конкурсу творчих та пошукових робіт для молоді «Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді», який тривав протягом жовтня-листопада у професійно-технічних закладах Дніпропетровська та області. Повніше
Фото 11  Фото 10  Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 16 Грудня   В патентно-технічному відділі відбувся «День інформації».Повніше
foto9  foto8  foto7  foto6  foto5  foto4  foto3  foto2  foto1

 
 16 Грудня   У відділі абонемента відбувся День краєзнавства.Повніше
фото

 
 16 Грудня   В КУБЦ презентована книжкова виставка, присвячена Володимиру Антоновичу (1834-1908), історику, археографу, археологу, професору «Велика і правдива об’єктивність». 

 
 16 Грудня   фахівцями відділу наукової інформації та бібліографії  була проведена оглядова екскурсія по відділам ДОУНБ (вул. Ю. Савченка, 10) для учнів СШ № 101. Екскурсанти ознайомились з правилами користування бібліотекою та можливостями отримання інформаційно-документальних ресурсів у відділах, а також завітали до Центру правової інформації та  Центру європейської інформації.
Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 З 16 по 17
Грудня  
Заступник директора з наукової та внутрішньо бібліотечної роботи Абраїмова Т.О. взяла участь у семінарі        "Фандрейзингова та проектна діяльність бібліотек", який відбувся в  Києві. Захід передбачав презентацію основ фандрейзингової діяльності, розгляд досвіду бібліотек, технологію звернення до донора за підтримкою, розробкою концепції і підготовки проекту і його майбутнього фінансування.
фото

 
 17 Грудня   У відділі періодичних видань організовано виставку з циклу «Релігійний календар» , присвячену Дню Святого Миколая «Через поле, через гай йде до нас  Миколай…».Повніше
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 17 Грудня   Зав. патентно-технічного відділу Мищенко Т.М. прийняла участь у регіональному семінаріПовніше

 
 18 Грудня   У відділі абонемента відбулося чергове засідання  клубу «Захопленість». Українська вітальня запрошувала на Різдвяні зустрічі під назвою «Собори наших душ» всіх бажаючих.Повніше
фото 2  фото 1  фото 3  фото

 
 18 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».Перша частина зустрічі – це було знайомство з особистістю американського письменника Карлоса Кастанеди («Carlos Castaneda Quotes»). Далі Роланд Клемансо виступив з доповіддю (Slavery, serfdom and  The abolition of slavery in the US) про історію рабства у світі та, зокрема, у США.Повніше
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 20 Грудня   В КУБЦ відбулася книжкова виставка, присвячена 415-річчю від дня  народження Богдана (Зиновія) Михайловича Хмельницького, українського політичного, державного діяча, полководця і дипломата.

 
 21 Грудня   У відділі документів з питань мистецтв відбулося чергове засідання КіноклубуПовніше
фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 
 21 Грудня   У Центрі європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії відбувся регіональний форум пунктів європейської інформації. 10 координаторів інформаційно-консультативних пунктів, створених на базі міських та районних бібліотек, зібрались  для обміну досвідом та вдосконалення навичок роботи з європейською інформацією. Про значення та приналежність бібліотек до інформування громадськості з питань євроінтеграції учасникам форуму розповіла завідуюча відділом наукової організації та методики бібліотечної роботи І.Є. Луньова., а І.В. Барабан, як керівник відділу, на базі якого створено Центр поділилася досвідом організації напрямку євро інформування та залучення нових тематичних груп до бібліотеки. За допомогою консультанта Центру  присутні розробили алгоритм ефективної діяльності регіональних євро пунктів шляхом виявлення нових форм роботи з різними групами користувачів. Захід відбувався у неформальній обстановці у формі тренінгу, що стимулювало учасників до ефективного засвоєння отриманої на форумі інформації.
Фото 11  Фото 10  Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 
 22 Грудня   Вчений секретар Шевченко О.В. взяла участь у церемонії передачі пам'ятної бронзової дошки Леся Курбаса Національному центру театрального мистецтва імені Л.Курбаса. У заході взяли участь керівники Дніпропетровській облдержадміністрації, голова Національного союзу театральних діячів України Л. Танюк, автор бронзової дошки  народний художник України В. Небоженко та  діячі культури і мистецтв.
фото

 
 25 Грудня   У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Новий рік та Різдво Христове» ,на якій були представлені матеріали  про святкування Нового Року та Різдва в різних країнах та різними мовами.

 
 25 Грудня   В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club». Це було святкування американського свята Christmas.Повніше
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото

 
 25 Грудня   Відбулось засідання  Рада при директорові «Корпоративна робота структурних підрозділів ДОУНБ з питань та використання ЕБД. Участь ДОУНБ в регіональних та міжнародних корпоративних проектах»
фото

 
 27 Грудня   Керівник дніпропетровського центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко відвідала Львів та зустрілася для обміну корисним досвідом та методами роботи з Людмилою Пясецькою, керівником Центру «Вікно в Америку» у Львові.
Фото

 
 30 Грудня   В КУБЦ відбулося засідання асоціації релігієзнавців Дніпропетровської  області за темою «Євангельські конфесії: баптизм, п’ятдесятництво».

 
 30 Грудня   У ДОУНБ відбувся традиційний святковий вечір, присвячений зустрічі Нового року. Цього разу корпоративне свято мало назву «Новорічні слов’янські посиденьки», за    народними  російськими звичаями та обрядами. Це була  своєрідна презентація «Русского центра», його фондів та ресурсів. Співробітники бібліотеки завітали до господарів нового центру  з різноманітними подарунками: вірші, пісні, танці, кулінарні вироби.
фото