У свiтi:
• Всесвітній день скрипки (World Violine Day). Заснований в 2012 р. К. Макаоїдом, професійним скрипалем з Донегала (Ірландія) та збігається з річницею смерті італійського скрипкового майстра Антоніо Страдіварі. Відзначається в суботу, найближчу до 19 травня і присвячений всьому, що пов'язано з цим музичним інструментом.
• Міжнародний день астрономії [весняний] (Astronomy Day). Відзначається двічі на рік. Весняний день астрономії зазвичай відзначають у суботу – в період з середини квітня до середини травня, поблизу 1-ї чверті місяця або перед нею. Осінній день астрономії також відзначають у суботу, поблизу фази 1-ї чверті місяця (у 2024 – 15 травня) або перед нею, з середини вересня до середини жовтня. Весняний день астрономії відзначають з 1973 р., за ініціативи президента астрономічної асоціації Північної Каліфорнії Дуга Бергера (Doug Berger), осінній – з 2007 р. На сьогоднішній день рух очолюють Астрономічна Ліга, Тихоокеанське астрономічне товариство, Міжнародний Союз планетаріїв.
• Міжнародний день музеїв (International Museum Day). Відзначається за рішенням ХІ Генеральної Конференції Міжнародної ради музеїв (1977) з 1978 р. Гасло дня: «Музеї – це важливий засіб культурного обміну, збагачення культури та розвитку взаєморозуміння, співробітництва і миру різних народів».
• День боротьби за права кримськотатарського народу. Відзначається з 2014 р. згідно з Указом Виконуючого обов’язки Президента України № 472/2014 «День боротьби за права кримсько-татарського народу» у річницю депортації кримськотатарського народу 1944 р.
• День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Встановлений постановою Верховної Ради України № 792-VIII від 12.11.2015, в якому депортація з Криму кримських татар визнана геноцидом кримськотатарського народу.
• День резервіста України. Відзначається згідно з Указом Президента України №154/2019 від 19.04.2019 р. ураховуючи важливу роль резервістів у справі захисту Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності.
• День свободи культури (Culture Freedom Day). Ініційований Фондом цифрової свободи в 2012 р.; відзначається в третю суботу травня. Початок руху заклала книга Лоуренса Лессіга «Вільна культура: як великі медіа використовують технології і закон, щоб блокувати культуру і контролювати творчість» (2004) – аналіз авторського права та його впливу на вільний доступ до творів. Рух за вільну культуру виступає проти таких практик як продовження авторських прав і спроби придушити права на добросовісне використання традиційною медіа-індустрією.
• День науки. Відзначається згідно з Указом Президента України №145/97 від 14.02.1997 р. у третю суботу травня як професійне свято працівників науки.
• 135 років від дня народження Джекоба Леві Морено (Якоб Морено Леві), американського психіатра, психолога та соціолога, засновника психодрами, соціометрії та групової психотерапії, автора праць «Театр спонтанності», «Запрошення до зустрічі», «Слова батька», «Хто виживе», «Соціометрія: експериментальный метод та наука про суспільство». Помер 14 травня 1974 р.
• 100 років від дня народження Євгена Васильовича Чуйкова, українського живописця, автора творів «Весняні лани», «Осіння тиша», «Софія Київська». Помер 15 лютого 2000 р.
• 80 років від початку депортації кримських татар – примусового виселення кримсько-татарського населення Кримської АРСР, проведеного НКВС. Операцію закінчено 20 травня 1944 р. Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар із нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Було виселено 183 155 осіб (не враховуючи солдат армії, яких було відправлено на спецпоселення після демобілізації 1945 р). За офіційними даними, в дорозі загинула 191 людина. Останній поїзд було розвантажено 8 червня 1944 р. Більшу частину виселено до Узбекистану (151 136 осіб) та прилеглі райони Казахстану (4 286 осіб) і Таджикистану, невеликі групи відправлено в Марійську АРСР (8 597 осіб), на Урал і в Костромську область. У 1989 р. депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. Кримські татари вимагають визнати депортацію геноцидом.На Днiпропетровщинi:
• 100 років тому (1924 р.) у с. Новоспасівка Бердянського району Запорізької області народився Микола Олександрович Береславський, дисидент, член Дніпропетровського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих. На знак протесту проти політики радянської влади вчинив спробу самоспалення.