У свiтi:
• Міжнародний день сім’ї (International Day of Families). Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у резолюції про Міжнародний рік сім’ї від 20.09.1993 за ініціативи Генерального секретаря ООН Бутрос Бутрос-Галі з метою звернути увагу громадськості країн на численні проблеми сім’ї.
• Міжнародний день тих, хто відмовився від військової служби за переконаннями совісті (The International Conscientious Objectors Day). Заснований у Копенгагені в 1981 р. на першій міжнародній зустрічі відмовників від військової служби. На згадку дня у 1997 р., коли Бундестаг видав резолюцію про реабілітацію тих, кого військове правосуддя нацистської Німеччини переслідувало за відмову від військової служби за переконаннями і за дезертирство.
• Міжнародний день захисту клімату. Неофіційне свято має на меті привернути увагу людства до проблеми його зміни, основною причиною якої вважають зростання викидів парникових газів внаслідок діяльності людини.
• Всесвітній день обізнаності про доступність. Відзначається у третій четвер травня з ініціативи американського розробника Джо Девона у 2011 р. з метою залучити усіх фахівців сфери інформаційних технологій до спільного пошуку рішень для забезпечення доступу до цифрової продукції користувачам з обмеженими можливостями; розвиток і поширення даної ідеї.
• День сім’ї. Запроваджений Указом Президента України «Про внесення змін до деяких указів Президента України» №455/2023 від 28.07.2023 р. у Міжнародний день сім’ї.
• День вишиванки. Започаткований студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Лесею Воронюк у 2007 р. Відзначається як всеукраїнське свято, покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу щороку, в третій четвер травня.
• День солом'яного бриля – традиційного українського літнього головного убору.
• Переполовення П’ятидесятниці. Інші назви: «Переполовинення», «Рахманський Великдень». Преполовиння означає половину шляху. У цьому сенсі в кожному великому проміжку часу є середина. Половина П’ятидесятниці між Великоднем і Зеленими святами (свято припадає на двадцять п’ятий день після Великодня) – це і є Преполовиння. Цей день має ще назву «Права середа», бо припадає на четверту середу після Великодня.
• 180 років від дня народження Іллі Ілліча Мечникова, українського та французького науковця – біолога, фізіолога та патолога, одного із засновників еволюційної ембріології, творця порівняльної патології запалення, фагоцитарної теорії імунітету, засновника наукової геронтології, лауреата Нобелівської премії (1908), аватора книги «Етюди про природу людини». Помер 15 липня 1916 р.
• 135 років від дня народження Кетрін Енн Портер, американської письменниці, журналістки та політичної діячки, лауреата Пулітцерівської премії, авторки роману «Корабель дурнів», збірок оповідань «Гасієнда», «Обіднє вино», «Кінь блідий і на ньому вершник», книги есе «Минулі дні». Померла 18 вересня 1980 р.
• 110 років від дня народження Пола Ентоні Самуельсона, американського економіста, лауреата Нобелівської премії, який вважається ініціатором «неокласичного синтеза» (об’єднання в одну концепцію неокласичної мікроекономіки та кейнсіанської макроекономіки). Помер 13 грудня 2009 р.
• 95 років від дня, коли вперше було здійснено політ із стюардесами на борту літака на рейсі Сан-Франциско-Шайєнн група з 7 стюардес на чолі з Еллен Черч.На Днiпропетровщинi:
• 95 років тому (1930 р.) у м. Дніпропетровську (нині – м. Дніпро) на базі факультету Дніпропетровського гірничого інституту створено Дніпропетровський металургійний інститут. З 31 березня 2021 р. Національна металургійна академія України увійшла до складу Українського державного університету науки і технологій.
• 95 років тому (1930 р.) в м. Дніпропетровську (нині – м. Дніпро) на базі хіміко- технологічного факультету Дніпропетровського гірничого інституту створено Дніпро- петровський хіміко-технологічний інститут. З 11 липня 2023 року увійшов до складу Українського державного університету науки і технологій.
