У свiтi:
• День народження Інтернету, або День затвердження стандарту World Wide Web. 17.05.1991 р. офіційно був затверджений стандарт для сторінок Всесвітньої павутини WWW – World Wide Web, винайдений Тімом Бернерсом-Лі, британським спеціалістом з інформатики, який створив HTTP, HTML, URI та автором розробок в галузі інформаційних технологій, якому допомагав Роберт Кайо, бельгійський інженер, доктор наук в галузі комп'ютерів, інформатики й систем керування.
• День галісійської літератури (Galician literature Day; галісійською: Día das Letras Galegas). Проводиться в іспанському регіоні Галісія і присвячене галісійській мові та літературі, написаній цією а також старогалісійською мовами з 1963 р. за ініціативи Королівської галісійської Академії.
• Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства (World Telecommunication and Information Society Day; ВДЕІО). Відзначається згідно резолюції Повноважної конференції МСЕ в Анталії шляхом організації відповідних національних програм як професійне свято всіх програмістів, веб-дизайнерів, системних адміністраторів, редакторів Інтернет-видань, Інтернет-провайдерів, а також усіх, зайнятих у сфері інформаційних технологій.
• День пульмонолога. Відзначається неофіційно з 1997 р.
• Міжнародний день боротьби з гомофобією (International Day Against Homophobia). Відзначається за ініціативою французького письменника і вченого Луї-Жоржа Тена. День обраний на згадку 17.05.1990 р., коли Генеральна асамблея Всесвітньої організації охорони здоров’я виключила гомосексуальність зі списку психічних захворювань.
• Всесвітній день скрипки (World Violine Day). Заснований в 2012 р. К. Макаоїдом, професійним скрипалем з Донегала (Ірландія) та збігається з річницею смерті італійського скрипкового майстра Антоніо Страдіварі. Відзначається в суботу, найближчу до 19 травня і присвячений всьому, що пов'язано з цим музичним інструментом.
• День свободи культури (Culture Freedom Day). Ініційований Фондом цифрової свободи в 2012 р.; відзначається в третю суботу травня. Початок руху заклала книга Л. Лессіг «Вільна культура: як великі медіа використовують технології і закон, щоб блокувати культуру і контролювати творчість» (2004) – аналіз авторського права і його впливу на вільний доступ до творів творців. Рух за вільну культуру виступає проти таких практик як продовження авторських прав і спроби придушити права на добросовісне використання традиційною медіа-індустрією.
• День науки. Відзначається згідно з Указом Президента України №145/97 від 14.02.1997 р. у третю суботу травня як професійне свято працівників науки.
• 165 років від дня народження Мартіна Кукучіна (Матей Бенцур), словацького прозаїка, драматурга та публіциста, одного з засновників сучасної словацької прози, автора романів «Дім під горою», «Мати кличе», «Лукаш Благосей Красонь», «Богуміл Валізлость Забор». Помер 25 травня 1928 р.
