КАЛЕЙДОСКОП ПЕРIОДИКИ

« початок ‹ назад 1 2 3 4 5 6 7 8 ... вперед › кінець »
 

Образотворче мистецтво
Видання Національної спілки художників України
 
 

Чотири рази на рік виходить журнал «Образотворче мистецтво».
У ньому з повнотою й яскравістю висвітлюються сучасний стан, історія, теорія, методологія образотворчого мистецтва України, естетика, художня освіта, практика та загальна інформація про образотворення в Україні.
Дуже часто журнал присвячує певний свій номер одній тематиці. Прикладом може служити третій номер журналу за 2013 рік. Він повністю освітлює мистецьке життя Криму, показує його школи і традиції, знайомить з художніми виставками, показує мистецькі доробки окремих художників півострова.
З даним виданням можна ознайомитись у відділі мистецтва за адресою: пр. К. Маркса, 18, тел.: 47-45-36

Сторінки журналу :   1 

Практична філософія
Науковий журнал
 
 

Проблематика: онтологія і гносеологія; логіка, методологія і філософія науки; соціальна філософія і філософія історії; філософська антропологія і філософія культури; етика і філософія моралі; естетика; культурологія; сучасна гуманітаристика; політична філософія, філософія права, філософія економіки, філософія освіти, філософія мови, філософія релігії, філософія екології, філософські проблеми природознавства.
Мова видання: українська, російська, англійська, болгарська, німецька, французька (змішаними мовами)
Засновники: Благодійна організація "Центр практичної філософії"; Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.
Виходить щоквартально.
Заснований в листопаді 1999 році.
Відділ періодики отримує це видання з 2009 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Колісника О.В. « Б.Ф.Скіннер та Д. Деннет: способи розуміння ментального».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.




Сторінки журналу :   1 

Обсерватория культуры
Информационно-аналитический журнал
 
 

Хорошо известный в кругах культурологов и искусствоведов журнал открыт любому читателю: и тому, кто профессионально занимается историей, теорией или современным состоянием отечественной и зарубежной культуры, и тому, кого просто интересует жизнь культуры и искусства в современном мире.
«Обсерватория культуры» предлагает вниманию читателя материалы, посвященные важнейшим современным событиям и явлениям в различных сферах искусства: театральным и музыкальным фестивалям, фото и художественным выставкам и салонам, юбилейным и знаменательным датам, различным новациям в сфере художественного творчества и многому другому.
Большое значение в журнале придается живому слову ведущих деятелей культуры и искусства. Как правило, в каждом номере журнала публикуются интервью с известными учеными, художниками, галеристами, режиссерам и артистами.
Учредитель журнала - Российская государственная библиотека.
Периодичность: 6 номеров в год.
Отдел периодики получает этот журнал с 2004 года.
Вашему вниманию предлагается начало статьи Лапшина И.Е. «Философско-эстетическая концепция Аврелия Августина».
Дочитать статью Вы сможете по адресу:
г. Днепропетровск,
пр. К. Маркса, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.



Сторінки журналу :   1 

Театральная жизнь
Литературно-художественный журнал
 
 

Журнал «Театральная жизнь» - многоплановое издание о театре и не только. Предстоящие премьеры, фестивали, интервью с интересными людьми, странички театральной истории, творческие портреты – всю эту информацию можно отыскать в журнале «Театральная жизнь». Журнал издается с 1958 года и систематически выходит раз в два месяца.
Ознакомиться с данным изданием вы можете в отделе документов по вопросам искусств по адресу: пр. К. Маркса, 18, тел.: 47-45-36

Сторінки журналу :   1   2 

Українська культура
Культурологічний журнал
 
 

Один із найстаріших культурологічних журналів в Україні; основні теми — музика, кіно, література, образотворче мистецтво, архітектура, нові медіа, дизайн, фотографія. Видавець — «Національне газетно-журнальне видавництво».
Засновником видання виступає Міністерство культури України.
Перший номер журналу, під назвою «Путь к комунизму», вийшов у червні 1921 року. Через три роки він був перейменований на «Шлях до комунізму». За словами Андрія Яремчука, це був агітаційний листок з рекомендаціями, як організовувати червоні кутки, проводити антирелігійну пропаганду, запроваджувати нові радянські обряди. У 1926–1928 роках почали з'являтися матеріали про театр, кіно. Загалом журнал мав 12 назв, серед них — «Робочий клуб», «Селянський будинок», «Культробітник», «Культфронт», «Колбуд». Під час Великої Вітчизняної війни не видавався. У 1954 році отримав назву «Соціалістична культура».
У 1991 році, з проголошенням незалежності України, журнал отримав сучасну назву «Українська культура». Новим вектором видання стали утвердження національної самосвідомості читачів, захист національних пріоритетів у культурі і мистецтві, висвітлення справжньої, а не викривленої, української історії, духовності та науки. Журнал почав публікувати матеріали про раніше заборонених тоталітарним режимом видатних діячів української культури, церкви, а також діаспори. Вийшли публікації:
• про трагічну долю кінорежисера Сергія Параджанова;
• цикл статей, присвячений національній архітектурі, — Віктора Чепелика;
• про народні традиції, історію української ікони — Дмитра Степовика;
• про Запорізьку Січ — Олени Апанович;
• про рідкісні сторінки діяльності українців Санкт-Петербурга — Тетяни Лебединської;
У 2010 вийшло друком лише три номери, надалі вихід журналу було припинено.
Влітку 2011 року, після перерви, випуск журналу було поновлено в оновленому форматі.
Періодичність виходу: раз на два місяці.
Мова видання: українська.
Рік заснування : 1921.
Відділ періодики отримує це видання з 1991 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Віктора Вечерського «Чи будуть наші дерев’яні церкви у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО?»
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.







Сторінки журналу :   1 

Наша Берегиня
Науково-методичний журнал
 
 

За свою 10-літню історію він став провідним у розмаїтті фахових видань України з народознавства, часописом високого науково-методичного рівня. В часописі публікуються екскурси у народну педагогіку та її сучасне осмислення, розповіді про традиції виховання, практичні поради для батьків, розробки тематичних виховних заходів, сценарії календарно-обрядових та сучасних шкільних свят, що нині стали традиційними для школярів. Також висвітлюються маловідомі сторінки історії, побут населення різних регіонів України, життя українців за кордоном. Широкому колу читачів адресовані народний календар, цікаве народознавство, рецепти призабутих українських страв тощо. Матеріали практичного спрямування – розробки занять, майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, технологічні картки – допоможуть педагогам у проведенні занять. Серед авторів – найавторитетніші науковці, методисти, вчителі-практики.
Читачі журналу мають змогу й надалі ознайомлюватися із новітніми методиками навчання й виховання в народних традиціях, у тому числі й із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій (комп’ютерні презентації до них будуть доступні на порталі видавництва pedpresa.com). Часопис відкритий для наукових дискусій та обговорень актуальних питань теорії і практики шкільної та позашкільної освіти.
Журнал призначений для вихователів дошкільних, учителів початкової та середньої ланок, педагогів позашкільних закладів освіти – усіх причетних до виховної роботи, а також для науковців-краєзнавців та широкого кола читачів, які цікавляться усім українським.
До січня 2012 року називався «Берегиня».
Засновник: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та Державного інформаційно-виробничого підприємства видавництва «Педагогічна преса».
Відділ періодики отримує це видання з 1993 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Валерія Войтовича «Вишиванка – символ здоров’я, краси, щасливої долі».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.




Сторінки журналу :   1 

Музейний простір
Науково-популярний журнал
 
 

Журнал «Музейний простір» - якісний повно кольоровий ілюстрований щоквартальний журнал про музеї та культурну спадщину, що містить інформаційні та аналітичні матеріали з музейної теорії та практики, інтерв’ю фахівців, відомості про різноманітні музейні проекти, а також про видатних діячів музейної справи. Кожне число журналу супроводжується компакт-диском із мультимедійними пізнавальними матеріалами. Також читачі знайдуть в журналі акційні купони від музеїв України та інші приємні бонуси.
Журнал можна знайти у відділі документів з питань мистецтв за адресою: пр. К. Маркса, 18, к. 21

Сторінки журналу :   1   2 

Отдохни!
Популярный журнал
 
 

Еженедельный журнал о жизни знаменитостей: обо всем, что происходит с нашими любимыми звездами, известными личностями и светскими персонами, популярными сегодня и знаменитыми много лет назад. В каждом номере — приятный сюрприз: большое путешествие мечты и розыгрыш поездки на двоих в далекую страну.
Отдел периодики получает этот журнал с 2008 року.
Вашему вниманию предлагается начало статьи «Города Зеленого континента». (О городах Австралии).
Дочитать статью Вы сможете по адресу:
г. Днепропетровск,
пр. К. Маркса, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.


Сторінки журналу :   1 

Олімпійська арена
Всеукраїнський аналітичний журнал про спорт високих досягнень в Україні і світі.
 
 

Цей журнал - компас у вирі спортивних подій. Гарантія якісної достовірної інформації.
"Олiмпiйська арена"
• офіційний орган Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту і Національного Олімпійського комітету України;
• улюблений журнал спортсменів і тренерів;
• улюблений журнал шанувальників спорту і здорового способу життя.

На сторінках “Олімпійської арени” спорт висвітлюється всебічно, чимало уваги приділяється і видам спорту, що не належать до олімпійських. Спорт розглядається як спосіб життя, як невід’ємна складова життя людини.
Журнал виходить 1 раз на місяць.
Видається українською мовою.
Відділ періодики отримує це видання з 1997 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Івана Вербицького «У нас у збірній повна ідилія»
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.


Сторінки журналу :   1 

Музика
Науково-популярний журнал
 
 

Журнал «Музика» з недавнього часу має новий вигляд. Це стосується не тільки зовнішньої обкладинки видання, але й більш повної змістовності його сторінок. Музичні конкурси та фестивалі, розповіді про заслужених діячів мистецтв України, молодіжні форуми, спогади про славетні забуті імена, прем’єри музичних вистав та ін. – ось основні теми, які висвітлені у статтях цього журналу.
Ім’я славетної української співачки Євгенії Мірошниченко – одне з найвідоміших у світі, та на жаль досі про неї не видано жодної монографії, тому стаття Тетяни Швачко частково виправила цей недолік…
Ознайомитися з журналом «Музика» можна у відділі документів з питань мистецтв за адресою: пр. К. Маркса, 18

Сторінки журналу :   1   2   3