КАЛЕЙДОСКОП ПЕРIОДИКИ

« початок ‹ назад 1 2 3 4 5 6 7 8 ... вперед › кінець »
 

Кіно-Театр
Академічне видання в галузі мистецтвознавства
 
 

Журнал «Кіно-Театр» заснований у 1995 році Національним університетом «Києво-Могилянської Академії» за участі Міністерства Культури і туризму України. Видається кожні два місяці, тиражем 800-1000 примірників, не продається в мережі вільного продажу преси.
«Кіно-Театр» – є серйозним, академічним виданням в галузі мистецтвознавства, але без «пихатих мудрувань» і орієнтується на реального читача. Він поєднує свій академізм з популярністю, висвітлюючи сучасний кіно- і театральний процес. До роботи в журналі постійно залучаються студенти і викладачі курсу «Кіномистецтво» Києво-Могилянської Академії.
У цьому номері відображені актуальні теми кінознавства.
З цим номером можна познайомитися у відділі мистецтва обласної наукової бібліотеки за адресою: пр. Д. Яворницького, 18.
Сторінки журналу :   1 

Українознавство
Науковий журнал
 
 

Науковий, громадсько-політичний, культурно-мистецький, релігійно-філософський, педагогічний журнал, що є фаховим періодичним виданням з українознавства як науки і навчальної дисципліни. Видається Національним науково-дослідним інститутом українознавства МОН України. Згідно з Постановами Президії ВАК України журнал «Українознавство» визнано фаховим періодичним виданням з історичних і філософських наук, періодичність — одне число на три місяці.
Журнал «Українознавство» розповсюджується і в Україні, і в США, Канаді, Великій Британії, Росії, Італії, Німеччині та інших країнах світу.
Видається часопис «Українознавство» з 2001 р.
Мова видання: українська.
Відділ періодики отримував це видання з 2005 по 2009 роки та з 2015 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72


Сторінки журналу :   1 

Пам'ятки України: історія та культура
Науково-популярний ілюстрований журнал
 
 

Основні теми — національна культура, вітчизняна історія, краєзнавство, пам'яткознавство, українознавство, музейництво, археологія, архітектура, фольклор, етнографія.
У 1969 р. видання започатковане за під назвою «Пам'ятники України» як інформаційно-методичний бюлетень Українського товариства охорони пам'ятників історії та культури .У перші 16 років це було звичайне «режимне» періодичне видання у царині охорони пам'яток. Як офіційний орган Українського товариства охорони пам'яток, часопис мав завдання, покладені на нього тодішньою тоталітарною системою.
Другий етап розвитку збігається з початком горбачовської Перебудови, тобто 1985 роком. Часопис перетворюється на трибуну українського відродження, зокрема у ставленні до старовини та минулого України. Журнал перед здобуттям незалежності стає одним із наймасовіших часописів України, а його наклад на межі 1980-1990-х років сягає 100 тисяч примірників і вище. Навіть у важкі часи початку 90-х часопис не занепав, знизилися лише його наклади.
Із 1988 р. виходив під назвою «Пам'ятки України». Із 1989 р. — науково-популярний ілюстрований журнал, видавався за сприяння Українського фонду культури, концерну «Крим-Континенталь» та Інституту української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського НАНУ. Від 1994 р. засновники журналу під назвою «Пам'ятки України: історія та культура» — Міністерство культури України.
На чільне місце вийшли рубрики «На вістрі часу», «Пам'яткознавство», «Архітектурна спадщина», «У глибину віків», «Фольклор та етнографія», «Фонд охорони пам'яток», «Акцент: проблеми, дискусії, експедиції», «Реставрація», «Краєзнавчі студії», «Першодрук» і «Міста заповідні». В останній, зокрема, побачили світ докладні описи Білгорода-Дністровського, Лубен, Бродів, Лебедина, Балаклави, Слов'яногірська, Білої Церкви; було підтримано громадський рух за надання Личаківському цвинтарю у Львові заповідного статусу.
У справі національного відродження України в 80-х рр. ХХ ст. видання має виняткові заслуги, зокрема, у популяризації та утвердженні української національної символіки (в тому числі офіційний першодрук Гімну, Прапора та Герба), героїки козаччини (Всеукраїнська експедиція журналу 1989 р. «Запорозькі січі: зруйноване й заціліле»). 1988 р. редакція журналу започаткувала Чорнобильську експедицію для порятунку історико-культурної спадщини Чорнобильської зони.
На середину 1990-х років припадає початок третього періоду історії видання. З науково-популярного видання перетворюється на наукове, «ваківське» з пам'яткоохоронної проблематики. Наголос робиться на науково-дослідницьких публікаціях з історії архітектури та реставрації пам'яток.
В середині 2011 року, журнал уперше став місячником. За цей час вийшла друком майже 1/5 частина його номерів. Нині журнал видається ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» Міністерства культури України, засновниками від середини 2014 року є Міністерство культури України та Фундація Героя України, Академіка Петра Тронька.
Відділ періодики отримує це видання з 1993 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72


Сторінки журналу :   1 

Антиквар
Журнал об искусстве и коллекционировании
 
 

"Журнал, который сейчас перед вами, уважаемые читатели, возможно, несколько необычен по наполнению и интонации. Блестящие эссе и экскурсы наших авторов, среди которых выдающиеся киевские историки, культурологи и искусствоведы, представляют более чем тысячелетнюю военную историю Киева с той мерой публицистической эмоциональности и аналитической отстранённости, которая как раз и позволяет говорить об опыте и уроках прошлого. Особое внимание мы постарались уделить ил¬люстрациям— фотографиям сохранившихся городских фортификаций, произведениям изобразительного искусства, отразившим военные страницы Киева разных эпох, архивным материалам из государственных и частных музейных собраний. Подбирая и компонуя их, мы были поражены тем, как давно напрашивающиеся исторические параллели обретают наглядность и убедительность."
(Анна Шерман, главный редактор)

С данным изданием можно познакомиться в отделе искусства ДОУНБ, по адресу: К. Маркса, 18, 2-й этаж; тел.: 0562-47-45-36
Сторінки журналу :   1 

Просценіум
Театрознавчий журнал
 
 

Журнал "Просценіум" був заснований у 2001 році Львівським національним університетом імені Івана Франка.
У часописі друкують статті з проблем розвитку сучасного українського та світового театру, з питань історії та теорії сценічного мистетцва, методології праці режисера, актора, сценографа. Окрім визнаних у театрознавстві учених та дослідників, відомих практиків театру, у журналі публікують свої статті і початкуючі театрознавці-студенти. Окрему увагу на сторінках видання приділено висвітленню театрально-педагогічного досвіду, регулярно виходять друком переклади п’єс зарубіжних авторів, апробовані сценою. Видання має гарну поліграфію з чудовими фотоілюстаціями.
Журнал виходить три рази на рік і познайомитись з ним можна за адресою пр. К. Маркса, 18, відділ мистецтва, тел.: 47-45-36
Сторінки журналу :   1   2 

Театральний огляд 
 

Журнал присвячений подіям культурного життя в Україні, зокрема тим цікавинкам, що відбуваються в театральній сфері. Нові вистави, цікаві зустрічі, фестивалі, прм'єри та інше.
"...режисер все частіше говорить з глядачем через актора... бо інтерес до людини на сцені завжди щирий" (редактор журналу, театральний критик Людмила Томенчук)
У проекта "Театральний огляд" є інтернет-версія - на сторінках блогу "Україна театральна"
Сторінки журналу :   1 

Українська культура
Культурологічних журнал
 
 


Основні теми — музика, кіно, література, образотворче мистецтво, архітектура, нові медіа, дизайн, фотографія.
Видавець : «Національне газетно-журнальне видавництво».
Засновником видання виступає Міністерство культури України.

Вектором видання є утвердження національної самосвідомості читачів, захист національних пріоритетів у культурі і мистецтві, висвітлення української історії, духовності та науки.
Журнал почав публікувати матеріали про раніше заборонених видатних діячів української культури, церкви, а також діаспори.

Відділ періодики отримує це видання з 1991 року.
Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Віктора Вічевського «Тарас Шевченко й усвідомлення національної архітектурної традиції».
До Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.


Сторінки журналу :   1 

Нумізматика і фалеристика
Довідково-інформаційне видання
 
 

Українське журнал для колекціонерів-нумізматів, боністів, фалеристів. Багато корисної та цікавої інформації зі світу колекціонування.
Видається з 1997 року.
Виходить по 4 номера на рік.

Відділ періодики отримує це видання з 1997 року.
Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Денисової Т. «До 100-ліття передачі Андреєм Шептицьким Національного музею у Львові в дар українському народові».
До Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.

Сторінки журналу :   1 

VIVA! Биография
Журнал светской хроники
 
 

Досье звезд, эксклюзивные интервью, новости и события в мире музыки, кино, шоу-бизнеса, моды. Это яркие и неординарные истории про великих людей мировой истории и современности - актеров, музыкантов, художников, писателей.
«Cуществует ли формула успешного журнала? Давайте посмотрим: хороший журналист плюс яркая звезда плюс неиссякаемый креатив и постоянное качество. По крайней мере, создавая «VIVA! Биография», мы пошли именно этим путем» - так говорит редактор журнала.
В команде журнала – лучшие журналисты-«звездники» Украины и спецкорры за рубежом. На страницах журнала – самые яркие и интересные люди, голоса и судьбы, архивные фотографии и эксклюзивные фотосессии, яркие спецпроекты, уникальные интервью и захватывающие истории.
«Мы пишем о тех, чьи судьбы могут стать основой большого романа. На наших страницах – сильные мира сего, кумиры, люди, чьи имена стали легендами.

Когда менеджеры «звезд» спрашивают , что надо сделать, чтобы попасть в «VIVA! Биографию» - я отвечаю: «Состояться!» Мы пишем о состоявшихся людях – для состоявшихся людей, стараясь делать по-настоящему увлекательным не просто каждый номер – каждую страницу журнала. И отправляя номер в типографию, мы точно знаем: через неделю на прилавки ляжет журнал, в котором есть что почитать!»
• Издатель: Edipresse Ukraine Ltd.
Журнал выходит ежемесячно.
Отдел периодики получает этот журнал с 2013 года.
Вашему вниманию предлагается начало статьи А. Горыниной «Женщина с душой ребенка» (О знаменитой певице Сезарии Эвора).
Дочитать статью Вы сможете по адресу:
г. Днепропетровск,
пр. К. Маркса, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.


Сторінки журналу :   1 

Мистецтво та освіта
Науково-методичний журнал
 
 

Журнал «Мистецтво та освіта» виходить чотири рази на рік. Він допоможе фахівцям розглядати мистецтво, як суттєвий компонент загальної освіти школяра.
Дане видання в теоретичному та методичному викладі показує як оволодіти системою вмінь і навичок у галузі мистецтва, сформувати світогляд, креативні і комунікативні якості у підході до того чи іншого питання , дасть можливість формувати вміння аналізувати, інтерпретувати та оцінювати твори мистецтва, виявляти їх національну своєрідність та ін.
З журналом «Мистецтво та освіта» ви можете ознайомитись у відділі мистецтва за адресою: пр. К. Маркса, 18. тел.: 47-45-36

Сторінки журналу :   1