Дніпропетровщина бібліотечна


 Коли муза – володарка думок

Ж.Рубльова, 
бібліотекар методико-бібліографічного відділу Томаківської ЦРБ

                          Говорять, що кожна людина має якийсь талант, але не кожен талант має людину. Простіше кажучи, не кожен здатен віднайти в собі творчу родзинку, які всі ми називаємо більш звичним словом Талановитість. 
                  Томаківська центральна районна бібліотека на правах головної хранительки талантів Томаківщини, дощового осіннього дня , 13 листопада, зібрала у читальному залі майстрів поетичного слова на захід – поетичні акорди «Благословенний рідний краю, всім серцем я тебе кохаю». 
Дощ, що стукотів у шибки і по даху, надавав цій зустрічі якогось родинного змісту. Доброзичливо налаштовані люди у теплій сімейній атмосфері відпочивали душею, слухаючи поезії у виконанні авторів. Основна підготовча робота була проведена провідним бібліотекарем з краєзнавства Томаківської ЦРБ Дмитриченко О.І., яка і вела зустріч. Захід  доповнювався яскравою   мультимедійною презентацією, яка була змонтована разом з Перетятько В.О., провідним бібліотекарем. До заходу була організована  книжкова виставка-інсталяція «Літературна Томаківщина».
На бібліотечний поетичний вогник цього дня завітали і почесні гості – Скрипченко Н.М.,- голова Томаківської районної ради і Полозок О.В., - заступник голови районної ради. 
Основними дійовими особами цього заходу стали поети. Першим слово тримав  П.С.Юрик, наш земляк, що нині проживає у м. Запоріжжя. На зустрічі Пилип Сергійович згадав томаківський період свого життя, прочитав декілька різножанрових віршів, запропонував послухати пісню, автором слів якої він являється, а також  запросив присутніх на свій авторський вечір, що відбудеться  8  грудня в Запоріжжі. 
На зустріч прийшли і вже відомі майстри поетичного слова: Хрипко В.Г., Бегма В.В., Литвинов В.М., Загурська Л.М., Купрій Т.В. Кожен виконавець був неповторний, щирий у своїх творах. З вуст поетів линули і ліричні вірші, і патріотичні, і для дітей. 
Свою родзинку вніс і постійний наш партнер Сисолятін І.О. – людина талановита багатогранно. З його уст лилися пісні про Томаківський рідний край, любов до якого надихнула молодого співака, композитора, поета до творчого всплеску.
Про тендітну скромну молоду вчительку із села Виводове Сніжану Білу (авторський псевдонім Ліна Біла) як про подаючу великі надії поетесу, неодноразово чули її односельці та читачі районної газети. Але на зустрічі з поетичними талантами Томаківщини вона з*явилася вперше. І дебют став яскравим. Майстерно виконані поезії вразили своєю звучністю і актуальністю. 
 На зустрічі згадали і про тих поетів-земляків, яких уже немає серед нас: Зімненко Г.І., Баглай Л.В., Вовк О.Д., Католиков Б.С., Нечипоренко А.Г., Огренич Є.П., Васильєва О.Є., Ганоцький В.Ф. 
 Гарними подарунками бібліотеці були збірки поезій, що вийшли з під пера наших гостей.
 На завершення зустрічі слово тримала голова районної ради Скрипченко Н.М., яка висловила своє враження про зустріч з поетичними талантами Томаківщини. Кожному з присутніх поетів Наталя Миколаївна підібрала тепле вдячне слово, і виразила надію на те, що творчість їх буде множитись, а бібліотекою будуть віднаходитись все нові й нові поетичні зірочки. 
 Директор КЗК «Томаківська РЦБС» Мірошниченко Л.В. подякувала поетам за можливість доторкнутися до мистецтва слова, та вручила невеличкі подарунки на згадку про зустріч.
Швидко сплинув час заходу. І залишить він слід у кожному серці – і в бібліотекарів і в гостей, користувачів бібліотеки, і в самих головних фігурантів – наших поетів. Вірші, що були запропоновані  для прослуховування, дали змогу по-новому побачити давно знайому людину. Адже душа, що зазвичай прихована у повсякденні, цього дня показала свого господаря в новому світлі, бо саме про поезію говорять, що вона – то спів душі, або її плач...
P.S. Шановні томаківчани! Не шкодуйте своїх творів, не ховайте їх у глибокий ящик письмового стола, приносьте до бібліотеки, тут вони знайдуть своє достойне місце на полицях, про них дізнаються всі шанувальники поезії під час подібних заходів!

Наш край. – 2016. – 25 листопада. – (№47). – с.3